Klimaatbeleid en milieu: wat is dat? Bladafval, al 150 kuub opgeruimd m Ov HEILOO UITKIJKPOST - 5 NOVEMBER 2003 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De milieudeskundigheid van de gemeente Heiloo is gedeeltelijk ondergebracht bij de Milieudienst Regio Alkmaar (MRA). Verschillende medewerkers zoals bodem- en geluidsspecialisten, handhavers, vergunningverleners en beleidsmedewerkers voeren milieutaken uit voor de gemeente Heiloo. Een van die taken is Milieu en klimaatbeleid. In dit vierde artikel van een reeks kunt u meer lezen over de taken van onze klimaatspecialist. Energieverbruik en milieubelasting Verbranding van fossiele brandstoffen als aardgas, olie en benzine vormen C02. Deze kooldioxyde is één van de broeikasgassen die verantwoordelijk is voor een geleidelijke verandering van ons klimaat. Dit komt doordat dit gas de uitstraling van warmte 's nachts iets belemmert, waardoor de gemiddelde temperatuur van de aarde langzaam stijgt. Eén van de nieuwe aandachtsgebieden is energiebesparing. Met energiebe sparing wordt uitstoot van C02 geredu ceerd. Maar er is ook veel te besparen door efficiënter om te gaan met vervoer van mensen en goederen. Veel C02 wordt geproduceerd door het bedrijfs leven, maar de Nederlandse huishoudens zijn samen nog steeds ver antwoordelijk voor circa 24 landelijke uitstoot aan C02. van de Waarom moet de uitstoot omlaag? Op korte termijn is er sprake van tempe- ratuurstijging als gevolg van het broeikaseffect: zeewater gaat uitzetten, het weer zal zich extremer gaan gedragen zo leren ons de lange termijn weermodellen. Dat betekent een stijging van de zee spiegel, maar vooral meer neerslag in korte periodes en dus wateroverlast. Op langere termijn zal door de toene mende wereldbevolking en welvaart de vraag naar fossiele brandstoffen gaan toenemen en groter worden dan wat geleverd kan worden. We moeten dus zorgvuldiger leren omgaan met onze voorraden. We moeten op termijn naar duurzame vormen van energie voorziening zoals wind- en zonneenergie. De rol van de MRA De MRA richt zich met haar klimaat beleid zowel op ondernemers als inwoners. De MRA besteedt in de vergunningen van bestaande bedrijven aandacht aan energiebesparing door technische maatregelen, aandacht voor energie in de organisatie en slimmer omgaan met energie. Ondernemers zijn op deze manier op de hoogte van rendabele energiebespa ringsopties. Verder stimuleert de MRA het plaatsen Van zonnecellen en zonne boilers in de bestaande woningen. Ook stimuleert de MRA het laten uit voeren van Energie Prestatie Adviezen (EPA) in de bestaande woningen. Deze adviezen geven inzicht in de energeti sche staat van de woning en in besparingsmaatregelen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de Milieudienst Regio Alkmaar, afdeling Beleid en Advies, de heer Ton Tuinman, tel. (072) 548 84 56. Het is alweer een aantal weken herfst en het blad valt in fases van de bomen af. De lindes laten him blad bijvoorbeeld vroeg vallen en de iepen juist laat. In combinatie met regen kunnen bladeren voor gladheid zorgen. Daarom ruimt de gemeente het bladafval in de gemeente op. Als eerste de straten waar bomen staan die vroeg hun blad laten vallen en vervolgens de straten waar bomen staan die laat hun blad laten vallen. Deze laatste groep is echter veel groter, waardoor het langer kan duren voordat al het bladafval opgeruimd is. Wat betekent blad opruimen? Daar waar het kan, wordt het blad in het plantsoen geblazen. Het blad is namelijk een goede afdekking voor de vorst. Daarnaast verteert het blad en dient daardoor als voedsel voor de beplanting in het voorjaar. Bladeren op de weg of in de berm worden zoveel mogelijk verwijderd. Natte bladeren op de weg veroorzaken gladheid en de bermen hebben een waterdragende functie waardoor deze niet te dik mogen worden. Zou de berm te dik worden dan vloeit het water van de weg namelijk niet meer gemakkelijk de berm in. Al het blad weg? Het is niet mogelijk al het blad direct te verwijderen. Er wordt heel hard gewerkt om het blad zo snel mogelijk weg te halen. Tot eind oktober is al ongeveer 150 kuub bladafval afgevoerd. De afde ling Beheer Openbare Ruimte heeft twee bladploegen; een grote (bladblazers en de veegmachine) en een kleine (bladzui gers). De grote ploeg is gestart in wijk Oost en zal, afhankelijk van het weer, aad en (raads) commissies Commissie Maatschappelijke Zaken Op maandag 10 november a.s. vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raad- huisweg. De vergadering begint om 20.00 urn en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Kaderstelling subsidiebeleid 2005-2008 - Vaststellen van het Programma en over zicht voorzieningen huisvesting onderwijs - Voortgangsrapportage uitwerking Integraal Huisvestingsplan Onderwijs (IHP) onder voorbehoud van positieve collegebehandeling 4 november 2003 - Op verzoek van PvdA en Groenlinks bespreking stand van zaken kinderdagverblijf Bulletje - Ter kennisname stukken Commissie Bestuurlijke Zaken Op dinsdag 11 november a.s. vergadert de commissie Bestuurlijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Vaststellen begrotingswijzigingen voor 2003 en 2004 - Begroting 2004 en meerjarenraming Regionaal Historisch Centrum - Stand van zaken gebruiksvergunningen - Ter kennisname stukken Commissie Openbare Ruimte Op woensdag 12 november a.s. vergadert de commissie Openbare Ruimte in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Voteren krediet volgens het dekkingsvoor- stel voor de verkeersmaatregelen, wegonderhoud en vervanging riolering in Het Zevenhuizen - Zandzoom - intentieverklaring 'Wonen in het groen en A9 Heiloo/Limmen Noodzaak van kaderstelling voor het beleidsplan bomenbeheer (op verzoek van de fractie van Groenlinks) Notitie van Groenlinks en Heiloo2000 over procedures artikel 19 lid 2 Wet Ruimtelijke Ordening Ter kennisname stukken Ingekomen stukken en voorstel tot afdoening Welstandscommissie Op maandag 10 november a.s. vergadert de Welstandscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeen tehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstands commissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behan deld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 27 oktober 2003. 3. Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen: Butterlaan 1, voor het vergroten van een woning; Ewislaan 23, voor het vergroten van een woning; Hoogeweg 63, voor het bouwen van een woonhuis; Stationsweg 3, bouwen van een dakop- bouw uit de le bouwlaag. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, op vrijdag 7 november a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, maandag tot en met vrijdag 08.00-12.00 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur .telefoon (072) 535 66 66. |y ouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Binnenhof 16 - vergroten woning uitbouw woonkamer (reg.nr. 2003/0321) De Hoefsmid 14 - bouwen bedrijfsgebouw en herindeling bestaand bedrijfsgebouw (reg.nr. 2003/0294) De Loet 1 - gedeeltelijk veranderen gezond heidszorggebouw interne verbouwing en wijziging kozijn achtergevel (reg.nr. 2003/0345) Goodeslaan 19 - vergroten woning woon ruimte en garage (reg.nr. 2003/0267) Westerweg 284 - bouwen garage (reg.nr. 2003/0224) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Verleende bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. Egelenburg 30 - vergroten woning erker (reg.nr. 2003/0195) Het Zandstuk 1 - plaatsen dakkapel achter- dakvlak (reg.nr. 2003/0240) Kennemerstraatweg 248 - bouwen berging en bijgebouw na sloop bestaande garage (reg.nr. 2003/0332) Lagelaan 8 - bouwen clubgebouw golf- en countryclub (reg.nr. 2003/0139) Middelhof 27 - vergroten woning erker (reg.nr. 2003/0103) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u Inschrijving percelen Oosterbos tot 15 november a.s. eindigen in wijk West. Zolang er blad valt, wordt deze route herhaald. Wat te doen met het blad van de gemeentebomen? Met storm en regen valt het blad eerder van de bomen. Als u ons wilt helpen, kunt u het blad in de bermen bijeen harken en het blad op paden en wegen bijeen vegen. Dit blad kan als een hoop bij een boomstam verzameld worden. De medewerkers van de afdeling Beheer Openbare Ruimte nemen dit blad mee als zij in de straat aan het werk zijn. U kunt dit natuurlijk ook laten weten, tele foonnummer (072) 535 68 68. Wij vragen uw begrip voor het feit dat het niet mogelijk is om het afval dan direct op te halen, aangezien de route van de werkzaamheden van de wijkmedewer- kers al vastligt. Toch zullen wij ons best doen het zo snel mogelijk op te halen. telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Aanvraag monumenten vergunning Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat op grond van artikel 14 van de Heilooër Monumentenverordening 1994 op 23 september 2003 een aanvraag voor vergunning is ingediend voor het bouwen van een aanbouw aan de achterzijde van het gemeentelijk monument Van Foreest- laan 8. De vergunningaanvraag ligt met ingang van 6 november 2003 gedurende 14 dagen ter inzage bij de publieksbalie in de hal van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 urn en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden na afspraak met mevrouw A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 55. Gedurende de genoemde periode kunnen zienswijzen over het bouwplan worden inge diend bij burgemeester en wethouders, postbus 1,1850 AA Heiloo. Inschrijving percelen Oosterbos tot en met zaterdag 15 november a.s. Het Oosterbos ligt in de zuidoosthoek van Heiloo. Daar vormt dit bos een kwalitatieve afronding van Heiloo en een overgang tussen bebouwing en landschap. In het Oosterbos is een 'woonbos' met veertig kavels opge nomen. De kavels zijn voorzien van bosaanplant. De gemeente Heiloo stelt iedereen tot en met zaterdag 15 november 2003 in de gelegenheid een bod te doen op één of meerdere kavels in het plangebied Oosterbos Om het begrip wonen in het boszoveel mogelijk inhoud te geven, is in hetwoonbos een lage woningdichtheid gehanteerd. De kavelgrootte ligt tussen 1260 en 1610 m2. Van elke te verkopen kavel in het woonbos wordt maximaal 400 m2 (20 bij 20 meter) vrij gemaakt van bosaanplant voor de bouw van een woning met de bijbehorende bijgebouwen, terrassen, tuin en parkeerplaats op eigen ter rein. De gemeente verwijdert ook bosaanplant voor de aanleg van een ontsluitingsweg. De overige bosaanplant moet worden behouden en de toekomstige eigenaar van de kavel moet de bosaanplant dan ook beheren. Het reste rende bos op de kavel mag niet gekapt worden. Op een kavel kan een woonhuis worden gebouwd. Om het boskarakter zo weinig mogelijk aan te tasten en tegelijkertijd de architectonische kwaliteit te waarborgen dienen woongedeeltes en bijgebouwen in een harmonieus samenhangend bouwvolume te worden geïntegreerd. Daarbij moet het ont werp voor een bouwplan voldoen aan redelijke eisen van welstand. Naast de bouw van het woonhuis zijn er zeer beperkte bouw mogelijkheden. De bebouwingsvoorschriften zijn opgenomen in het bestemmingsplan Zuid - Oost III Inschrijvingsprocedure De gemeente Heiloo stelt iedereen tot en met zaterdag 15 november 2003 in de gelegen heid een bod te doen op één of meerdere kavels in het plangebied OosterbosEen bod kan gedaan worden op de kavels 17 tot en met 24. Voor de verkoop is een verkoopbrochure ver vaardigd waarin informatie over het project is opgenomen. In deze brochure valt ook te lezen waar de kavels precies liggen. De ver koopbrochure is verkrijgbaar bij de gemeente bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de hal in het gemeentehuis. U kunt daar terecht tijdens de openingstijden van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 uur en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. De brochure en het inschrijfformulier zijn tevens te downloaden op de website van de gemeente Heiloo: www.heiloo.nl Bij de verkoopbrochure wordt een inschrij vingsformulier meegeleverd. Hierop staan onder meer de bodemprijzen per kavel aange geven. Deze variëren van 415.000 tot 450.000. Op het inschrijvingsformulier kan onder andere de hoogte van het bod per kavel worden ingevuld en kan worden aangegeven naar welke kavels de voorkeur uit gaat. Voor de verkoop van de kavels is een aantal 'spelregels' vastgesteld. Zo is de wens van het gemeentebestuur dat tenminste vier van de acht kavels worden uitgegeven aan inwoners van Heiloo. Lees verder op pagina 6 Belanariike Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) Heiloo contact XT C\ m

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4