Badminton Yennewater Uitslag open Limmen-Heiloo Jeugd Tafeltenniskampioenschap Schaakvereniging Vredeburg Verlies voor Flashing Heiloo Afzwemmen zwembad Loos Dojo 't Loo doet goede zaken Tweede Kamerlid Bert Bakker spreekt in Open Huis Heiloo Drukke afsluiting jubileumjaar voor Eensgezindheid Bach's Weihnachtsoratorium in Willibrorduskapel UITKIJKPOST - 05 NOVEMBER 2003 - PAGINA 8 EHK Klaverjasclub Voetbalquiz bij Foresters gaat niet door! Clubkampieonschap AMAK Matige vangsten tijdens Jan Beentjeswedstrijd sport"expo WWW. Handbal Dames 1 Dimtronic Meervogels Bridgeclub Saus Atout Bridgeclub Limmen Heilooër Bridge Club Springwedstrijden GTH Schaakvereniging Oppositie Damclub Heiloo Familievoorstelling door Papaver-Kidz Workshop mozaïek maken in het Trefpunt Foto-expositie HAF in het Open Huis Wandelclub Heiloo viert 10-jarig bestaan HEILOO - Op 10 november houdt EHK weer een Open Drive. Iedereen is, met of zonder partner, welkom in het Open Huis in 't Loo. De avond begint om 20.00 uur en eindigt om ongeveer 23.00 uur. Inlichtingen bij de heer D. Leurink, tel. 072-5334366 of bij de heer Knegt, tel. 5334056. LIMMEN - Onder grote belangstelling werd op zondag 2 november het Open Limmen-Heiloo Kampioenschap gehouden. Aan het toernooi deed de jeugd uit Limmen en Heiloo mee, waar onder ook de leden van de TTV Limmen-Heiloo. De deelnemers wer den in twee .leeftijdscategorieën inge deeld tot en met 12 jaar en 12 tot en met 17 jaar. Na 2,5 uur in vier poules gespeeld te hebben werd er met de halve finales gestart. In leeftijdscatego rie tot en met 12 jaar werd er gestreden tussen Rento Bijl en Colin en tussen Gerry en Koen Seignette. Rento en Koen wonnen hun wedstrijden en stonden hier door in de finale. In een sterke par tij won Rento in vier zetten van Koen en werd daarmee Open Limmen-Heiloo kampioen. Derde werd Colin. De Prijswinnaars: leeftijd t/m rechts Colin Rento Koen 12 jaar, van links naar De Prijswinnaars leeftijd van 12 naar rechts Peter Arjan Yoran 17 jaar, van links In de leeftijdscate gorie boven de twaalf werd er gespeeld in twee poelen waarvan de bovenste twee in de halve finales uitkwamen. De halve finale werd gespeeld tussen Peter Seignette en Arjan Barendse en Rik Seignette en Yoran Kuyper. De wedstrijd tussen Arjan en Peter werd gewonnen door Arjan in drie zet ten. De andere halve finale werd gespeeld tussen Yoran en Rik. Na vijf zetten en zes matchpoints voor Rik weg te werken was Yoran degene die won. Arjan werd door het winnen van de spannende vijf setter in de finale Open limmen-Heiloo Jeugd kampioen. Peter werd na een strijd om derde plek derde en Rik vierde. Alle winnaars van de oudste leeftijdscategorie zijn lid van het eerst competitie team van Limmen- Heiloo. HEILOO - Vrijdagavond zou de voetbalquiz van De Foresters plaats vinden. Vanwege gebrek aan animo, gaat dit echter niet door. De voetbal quiz is nu verschoven naar zaterdag 17 januari. Leden van De Foresters en HSV, maar ook niet-leden kunnen hieraan deelnemen. In drie leeftijds categorieën wordt de voetbalkennis per duo getest. Kinderen tot en met 12 jaar en de jeugd van 13 tot en met 18 jaar krijgen 25 vragen te beant woorden. De volwassenen krijgen 75 vragen verdeeld over twee series. Ibssen de eerste en tweede serie is er een pauze en wordt de tussenstand bekend gemaakt. De eerste drie twee tallen vallen in de prijzen. Afhankelijk van de leeftijdscategorie variëren de te winnen waardebonnen van E 7,50 tot E 40,- per persoon. Het programma ziet er als volgt uit: van 17.00 tot 18.00 uur: voetbalquiz voor kinderen tot en met 12 jaar, van 18.30 tot 19.30 uur: voetbalquiz voor jeugd van 13 tot en met 18 jaar en vanaf 20.00 uur: voetbalquiz voor volwasse nen. Deelname aan de jeugdquiz is gratis. De volwassenen betalen E 2,- per persoon (op 17 januari bij binnen komst te voldoen). Aanmeldingen met naam en adresgegevens inleve ren bij Cor en Erica Zwart, Baetenburg 123 te Heiloo of via e- mail aan cor.zwart@hetnet.nl. AKERSLOOT - Zondag 9 november houdt de Akersloter Marathon Klub haar tweede clubkampioenschap. De afstand is 10 EM en wordt gehouden in Beverwijk tijdens de BDO-loop. De start is om 10.30 uur en vertrek vanaf Strammerzoom is 9.30 uur. Voor info: 0251-313738. LIMMEN - Vredeburg speelde vrijdag 31 oktober ronde 6 van de interne com petitie. P. Zwart gaf H. Ebels goed tegenspel, maar moest het tenslotte afleggen tegen de grotere routine van Ebels. E. Stolp bleef rustig onder de ingewikkelde combinaties van G. Hafkamp en wist na afruil van het zware materiaal met een fijn tussenzet- je een beslissende pion binnen te halen. R. vd Storm had er zin in tegen zijn favoriete tegenstander P. vd Heijdt, een ver opgerukte pion gaf de doorslag en dwong vd Heijdt tot opgeven. K. REGIO - Hengelsportvereniging Ken- nemerland heeft de Jan Beentjes wedstrijd gevist, in het Noordhollands- kanaal te West-Graftdijk. Onder winde rige weersomstandigheden werd de Jan Beentjeswedstrijd waaraan seniorleden maar ook jeugdleden deelnemen gevist. Totaal waren er 21 deelnemers. De ster ke daling van de temperatuur van het viswater zorgde er vandaag voor dat de vis zeer voorzichtig aasde. Het waren vooral de jeugdige deelnemers die toch goed hun visjes wisten te vangen. Het was uiteindelijk toch een crack uit de A- klasse van onze vereniging Teun Kanon die de overwinning naar zich toe trok. Maar het meest opmerkelijk waren de visverrichtingen van Anja Groot een meisje uit de jeugdselectie die knap tweede werd in haar vak en heel veel cracks achter zich liet. Uitslag: Vak A, Klasse B 1. Teun Kanon 21 stuks 3.300 gram 1. Cor Martens 15 stuks 2.450 gram, 2. Michiel Kraay (jeugdlid) 17 stuks 1.700 gram, 2. Anja Groot (jeugdlid) 13 stuks 2.250 gram, 3. Daan van der Venne 8 stuks 1.250 gram, 3. Sjaak Veldt 12 stuks 1.900 gram. Volgende week zondag, 9 november start de wintercompetitie. Vennewater 4 -Heemskerk 10 4-4, Keijzer nam zich voor meer te studeren op openingen, in een Franse opening verloor hij zijn belangrijke steunpunt op e5 en moest vervolgens met taai tegenspel wachten op de technische afronding van J. Admiraal. B. Kerkhof overtrof zichzelf en won-verrassend van de gevaarlijke G. de Graaf. Komende vrijdag speelt Vredeburg-1 tegen het sterke Excelsior uit Heemskerk. Uitslagen Groep A. P. Zwart-H. Ebels 0-1, E. Stolp-G Hafkamp 1-0, R. vd Storm-P. vd Heijdt 1-0, K. Keijzer-J. Admiraal 0-1, J. Limmen-M. Wester 1- 0, R. Termes-R. Rommel 0-1, B. Kerkhof-G. de Graaf 1-0, J. Levering- M. Voorwalt remise, D. Keijzer-T. Al 1- 0, C. Dinkla-G. Pouw 1-0, B. Blekemolen-H. Levering 0-1, B. Stolp-J. de Graaf 1-0, M. van Rees-M. Kos 0-1, E. van Duin-C. Pepping 1-0 Groep B. Nutte van Belzen-Irene Klaver 0-1, Thomas Voorwalt-Thijs Beentjes 0-1, Hidde Ebels-Floris-Jan van Zanten 1- 0, Joep van Zanten-Jeffrey van de Wagen 0-1, Mathijs Hendriks-Micha van Buuren 0-1, Alex Zwart-Jorinda Metselaar 1-0, Fabienne Mijnsbergen- Bart Pepping 0-1 HEILOO - Afgelopen zaterdag moch ten vier jeugdteams van Badminton Vennewater een thuiswedstrijd spelen. Team 5 uit de jeugdklasse B ontving dit keer Venhuizen 3. De eerste herenenkel werd al vrij snel door Menno in twee sets gewonnen. Doordat hij net herstellende was van een ziekte kon Steven het in zijn here nenkel het niet winnen van zijn tegen stander. Alle overige partijen werden verder snel en doeltreffend afgespeeld. Einduitslag 7-1. Team 6 uit jeugdklasse C blijft het bijzonder goed doen. Dit keer kwam Swish 11 op bezoek. Een sterke tegenstander wat al bleek uit de heren en damesenkel. Zij hielden elkaar prima in evenwicht, wat de tussenstand op 2-2 bracht. De herendubbel werd in een spannende partij in drie sets net aan verloren. De damesdubbel deden het iets beter, wat de stand op 3-3 bracht. De eerste gemengd dubbel werd verlo ren maar de 2e partij werd in een zeer spannende driesetters gewonnen. Eindstand 4-4. Het begint erop te lijken dat team 8 bijna niet is te verslaan. Ook team 8 van Heerhugowaard moest eraan geloven. Vrij gemakkelijk werd door iedereen de partij gewonnen. Dus weer werd er gewonnen met de stand 8 tegen 0. Het jongste team 9 kreeg het lastig dit keer. Er moest thuis tegen Hoogkarspel 11 worden gespeeld. De herenenkel 1 werd keurig netjes in twee sets gewonnen. De herenenkel 2 was zeer spannend en werd op het nippertje in 3 sets verloren. De beide damesenkel ging prima. De herendubbel verloren hun partij door beter spel van de tegen stander. Ook werd nog een gemengd dubbel verloren, maar door goed werk en veel inzet werd de wedstrijd toch gewonnen met 5-3. Alle uitslagen op een rij: Vennewater 5 - Venhuizen 3 7-1, Vennewater 6-Swish 11 4-4, Vennewater 8-HHW69 8 8-0, Vennewater 9- Hoogkarspel 11 5-3. Zondag speelden drie teams een thuis wedstrijd en team 1 moest op bezoek bij de Treffers in Kortenhoef. Het vierde team kreeg het lastig tegen Heemskerk 10. Herenenkel 1 werd door Kars in twee sets verloren. Eddy deed het beter in zijn enkelspel en won in een zeer spannende driesetter. Hetzelfde lot onderging de damesenkel. Een partij gewonnen en HEILOO - Handbal Dames 1 Dimtronic Meervogels R.K. DES 1 - Dimtronic Meervogels 1. Na een gelijkspel verleden week tegen Geel zwart heeft dames 1 van Dimtronic Meervogels nu overtuigend gewon nen van RK-DES. Was het verleden week een wedstrijd van de gemiste kansen, deze zondag werd er goed samengespeeld en werden de kansen benut. Na een gelijk opgaande beginfase werd halverwege de eerste helft duidelijk dat Meervogels de sterkere partij was. Na een stand van 3-3 liep Meervogels uit naar een ruststand van 5-12. Na rust wist RK- DES nog een aantal maal te scoren maar mede door sterk optreden van keepster Kim van Kessel, ze hield 5 strafworpen, kon Meervogels via mooi uitgespeelde aanvallen en break-outs verder uitlopen naar een eindstand van 10-25. Een ongeslagen Meervogels kijkt uit naar de thuis wedstrijd tegen Aalsmeer 3, zaterdag 8 november om 20.00 uur in sporthal De Lelie. HEILOO - Op 30 september en 28 oktober werd er door een grote groep leerlingen van zwembad Loos afge zwommen voor het A en B diploma. Dit werd gehouden in de Beeck in Bergen. Alle kinderen zijn geslaagd. De geslaag den zijn: Diploma A: Paul Bos, Jonas Geusebroek, Sebastien Gimbrére, Marit Lutje Schipholt, Renée Posthumus Meyes, Aviva Mostaard, Daphne Natte, Mike Olgers, Pim Olij, Roos Ooijevaar, Thomas Ouwejan, Isabel Pronk, Amber van Saase, Tjardo Sassen, Robyn Smakman, Annastasia Smolinsky, Nikki v.d. Vegt, Ramon Verver, Eline de Vries, Kyra Warners, Kim Bakker, Teun Bergsma, Daan Bijman, Samantha Dekker, Floor Hoek, Maxxyme Kaan, Esmè Koenders, Linn Melgers, Jacqueline Opdam, Bert Sassen, Bas ten Tije, Wèsley van Velzen, Martijn Wierenga. Diploma B: Isa Beek, Ruben Bijl, Zoë Bosschaart, Moreen Crandel, Dario Duineveld, Sanne den Dunnen, Rens v.d. Eng, Floor de Haan, Jesse Koenders, Reneé Koopman, David v.d. Lee, Roos Metzelaar, Joppe Min, Matthijs Moerkerk, Laura Noorman, Sophia Ornelas, Celine Ruiter, Puck Schermer, Maaike Stevenson, Maaike Talsma, Isa Teunis, Sandra Toby, Stijn Vos, Bas Wallis, Femke v.d. Woude, Casper Posch, Layla Floris, Tim Duineveld, Paul Bos, Joeri Vonk, Rens Smit. HEILOO - Afgelopen zaterdag moesten de basketballers van Flashing Heiloo, uitkomend in de hoogste klasse van Noord-Holland, aantreden tegen AMVJ uit Amsterdam. Zonder de afwezige basisspelers Laurens Bulthuis en Floris Vogel op voorhand al een moeilijke opgave. Toch startte Flashing sterk met goed uitgespeelde aanvallen en een strakke verdediging. In de aanval werden de ruimtes groot gehouden waardoor ruimte voor scores dicht bij de basket ontstond welke Flashing vaak goed wist te benutten. Via een 9-4 voor sprong na 5 minuten noteerde het sco rebord een 18-14 stand aan het einde van het eerste kwart. In de tweede peri ode ging het mis, spelers vergaten het collectief en forceerden met individue le acties met tot gevolg veel te veel bal verlies en een ruststand van 25- 39. Na de rust werd er door Flashing aanval lend weer beter gespeeld en werd het gat niet groter, en werd het verschil zelfs teruggebracht naar 9 punten. Nadat de 'vuur' in het spel brengende Mike Oudejans en Ary Littooy drie aanvallen achter elkaar weer de fout in gingen met individuele acties leidend tot balverlies konden beiden hun kus sen uit de tas halen en op de bank plaatsnemen. Hierdoor werd het spel- beeld rustiger echter waren er geen andere spelers die tot scoren konden komen. In de vierde, en laatste periode probeerde Flashing met een full court press zich verder terug te vechten in de wedstrijd, wat leek te gaan lukken toen William Buiter de kans kreeg via vrije worpen het verschil naar drie punten te schieten. Beiden vrije worpen werden gemist en een minuut later kon hij geblesseerd het veld verlaten. Heiloo moest zodoende de laatste 5 minuten zonder center de wedstrijd eindigen en AMVJ kwam niet meer in moeilijkhe den en wist de wedstrijd uit te spelen tot de eindstand van 61-72 op het bord stond. Jeugdspeler Jochem van Donge speelt dit seizoen als bankspeler met het eerste mee en wist deze wedstrijd goed te presteren met 8 gescoorde pun ten. Topscoorder bij Flashing was Ary Littooy met 20 punten. HEILOO - Afgelopen weekend hadden de judoka's van Dojo 't Loo een druk programma. Naast de reguliere trainin gen op vrijdagavond en zaterdag werd zaterdagavond de 2e ronde van de West Friese Senioren competitie gehouden in Beverwijk. Het combinatieteam, bestaande uit judoka's van Dojo 't Loo en Sport school Balance uit Warmenhuizen, moest het de eerste ronde opnemen tegen de gastheer Sportschool Philipoom. Iedereen moest vol aan de bak. Dat gold ook voor de 2 'nieuwelin gen' Rens de Jong en Timo Lesterhuis. Het team won echter 6 van de 10 partij en en speelde een wedstrijd gelijk, zodat deze wedstrijd 'overall' gewon nen werd. De tweede wedstrijd was tegen de judoacademie uit Amsterdam. Op beslissende momenten kwam Dojo 't Loo net te kort, zodat deze wedstrijd helaas verloren werd. De uitgangsposi tie voor de derde ronde blijft echter prima. Alles is nog mogelijk. Zondag werden er de afdelingskampi oenschappen gehouden in Haarlem. De beste judoka's van deze kampioen schappen gaan door naar het Kampioenschap van Noord Holland. In de categorie -25 kilo werd Ricardo Fernandez derde. Menno Tol behaalde in de -28 kilo de derde plaats. In de gewichtsklasse -34 kilo kwam Thijs Lesterhuis tot een vijfde plaats. Jasper Henselmans werd in de categorie -38 kilo vierde. Al deze 4 judoka's plaatsten zich hiermee voor het aanstaande kam pioenschap van het district Noord Holland. HEILOO - Bridgeclub Sans Atout heeft op maandag 3 november als volgt gespeeld: A - Lijn: 1. Middelbeek-Broens 62.0, 2. Zijp-Zijp 58.3. B - lijn: 1. Giorie- Beerepoot 61.2,2. Dolmans-Schouten 54.6. C - lijn: 1. Rootjes-Roozen 60.0, 2. Hommes-Schouten 56.7. D - lijn: 1. Bijlsma-Roelofs 68.1, 2. Visser- Boelhouwer 57.6. E - lijn: 1. Magermans-Feijen 62.5, 2. Fam. Toby 60.4. F - Lijn: 1. Fam. Giliam 63.9, 2. Bakker-Toby 58.3 Folmer-Rootjes 58.3. HEILOO - De Heilooër Bridge Club heeft dinsdag 28 oktober als volgt gespeeld: A-lijn 1. DD Brokx/ Giliam 73,3, 2. DD Klerk/ Stark 56,7. B-lijn 1. DD Dijkman/ Schmit 65,6, 2. DD Starink/ De Jong 60,0. Donderdag 30 oktober: A-lijn 1. Van Toornburg/ Stark 58,9,2. Fam. Neeijes 56,3. B-lijn 1. DD Hendriks e/ Koot 65,8, 2. HH Van Linden/ Visser 63,3. C-lijn 1. DD Pohley/Post 57,5,2. DD Beentjes/Nielen 56,3. D-lijn 1. Kroon/ De La Porte 55,8, 2. DD Nieuweboer/De Ruiter 55,4. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 29 oktober als volgt gespeeld: A-Lijn: l.v.Bellen-v,Bergen Henegouw 63.10, 2. v.Buytenen- Hoekstra 56.94, 3.Dolmans- Bollweg 54.86. B-Lijn: 1 .Piersma-v.Splunder 59.36, 2.Klous-v.Straaten 58.29, 3.Fam.Kiebert 55.71, C-Lijn: l.Fam. Morcus 62.57, 2.Gelsing-Stolp 60.07, 3.Fam.v.d.Wulp 57.50, D-Lijn: l.de Bloois-Vendel 57.14,2.Fam. v.d. Storm 55.43, 3.Fam .van Wijk 55.36, E-Lijn: l.Jacobs-Zwart 66.074, 2. Fam. Vasbinder 62.84,3. Beentjes-Duindam 58.93. HEILOO - Zaterdag 8 november worden er bij Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo recreatieve springwedstrijden gehouden. Jongens en meisjes laten diverse oefe ningen zien op de lange mat, sprong en trampoline. Na afloop krijgt elke deelnemer een diploma met de resul taten en een vaantje. Iedereen kan deze wedstrijden vanaf 9.30 uur in de gymzaal aan de Breedelaan komen bekijken. één partij verloren. Het waren wel leuke sets om te zien. Mooi tactisch spel. En zo verging het ook de rest van de wedstrijd. Gelijk spel dus 4-4. Team 3 moest tegen Swish 6; een moeilijke tegenstander. Maar dit team is zeer goed op dreef. De beide herenenkels werden vrij snel gewonnen. Bij de dames werd alleen enkel 2 na goed tegenspel verloren in twee sets. De herendubbel leverde geen problemen op terwijl de damesdubbel in twee sets werd verloren. Daarna volgde er nog een tweetal driesetters. Spannende wedstrijden waren dat, met veel overgave e inzet wist dit team uit eindelijk te winnen met 5-3. Het tweede team kreeg Heemskerk 3 op bezoek. Natuurlijk begon Erik weer eens met een driesetter. Deze wist hij met goed spel toch nog te winnen. De andere Eric had niet zo veel moeite met zijn tegenstander en won vrij gemakke lijk in twee sets. Marije kreeg het in de damesenkel 1 best wel moeilijk. Hoewel moeizaam, won zij toch de beide sets. Cynthia kreeg een geduchte tegenstand ster. Zij heeft zeer goed partij gegeven, maar kon de wedstrijd helaas niet naar zich toe trekken. Herendubbel werd in de eerste set span nende, maar de tweede sets wonnen ze ruimschoots. De damesdubbel was ech ter niet opgewassen tegen het goede spel van de tegenstanders. De gemend dub bel 2 werd erg simpel gewonnen door Tanja en Eric. Erik en Marije moesten er weer eens drie sets over doen om de partij uiteindelijk naar zich toe te trek ken. Eindstand was een prima 6- 2 over winning. Tot slot het hoogste team 1. Martijn, Arko, Marie Jose en Ellen moesten afreizen naar Kortenhoef. De vorige week werd thuis een eerste over winning behaald. Blijkbaar is deze overwinning een goede stimulans geweest want iedereen was gebrand op een overwinning. Martijn, Ellen en Marie José hadden geen enkel probleem met hun tegenstander, die blijkbaar meer tegen zichzelf aan het spelen waren dan tegen de tegenstander. Er moesten drie partijen worden prijsge geven, maar uiteindelijk behaalde zij de eerste uit overwinning van dit seizoen Alle uitslagen op een rij: De treffers 1 - Vennewater 1 3-5, Vennewater 2 - Heemskerk 3 6-2, Vennewater 3-Swish 6 5-3, HEILOO - De uitslagen van ronde 7 in de interne competitie, gespeeld op 28 oktober bij schaakvereniging Oppositie zijn: Tom van Ham - Bob Bosma rem., Gerard Rump - Richard Sauer rem., Harry de Jager - Bouke Woudstra 0-1, Janjaap Langereis - Dirk van Roemburg 1-0, Ruud Jongerius - Peter Folkertsma rem., Marines Fisscher - Frits van der Werff 0-1, Wim Blom - Cor van Etten 1-0, Kees Jongkind - Piet Manni 0-1, Jan de Jong - Aart van den Brink 0-1, Hans Hassing - Peter Zeilstra 1-0, Heyo Niehaus - Ton Roodbol 0-1, Dik Kraayenbrink - Hans Horninge rem., Eric Huffnagel - Lindsey Vlaar 1-0, Joop de Lange - Arnoud Korse 1-0, Shannon Vlaar - Jeroen Prins 0-1. Voor overige info, ranglijsten en foto's: http//www.home.zonnet.nl/jongkind-2. HEILOO - De damclub Heiloo heeft in de onderlinge competitie op 9 oktober als volgt gespeeld: M. Out - P. Heyne 2- 0, C. v. Lieshout - M. Houtenbos 2-0, W. Solleveld - F. Schouten 0-2. 16/10: P. Heyne - A. Valkering 0-2, J. Kraakman - C. v. Lieshout 0-2, R. Koch - F. Schouten 1-1.23/10: A. Valkering - J. Kraakman 2- 0, M. Houtenbos - W. Solleveld 2-0, R. Koch - P. Heyne 2-0, C. v. Lieshout - F. Schouten 0-2. 30/10: M. Out - M. Houtenbos afgeb r., C. v. Lieshout - R. Koch 1-1, P. Heyne - J. Kraakman 2-0. Uitslag wedstrijd Akersloot - Damclub Heiloo 14-5. lid van de was maan- HEILOO - Bert Bakker, Tweede Kamer voor D66, dag naar het Open Huis in Heiloo gekomen. Bert Bakker sprak voor een zaal vol geïnteresseerden over actu ele politieke onderwerpen en de standpunten die D66 daarbij inneemt. Ook gaf hij antwoord op vragen en was er de mogelijkheid om met hem in discussie gaan. (foto: MSP) HEILOO - Ondanks dat het eind van het 105-jarig jubileumjaar van Muziekvereniging Eensgezindheid weer in zicht is, zijn de activiteiten van deze vereniging nog in volle gang. Zo zal op 22 november de intocht van Sinterklaas weer op bijzondere wijze muzikaal onthaald worden en geeft de vereniging nog een afsluitend Kerstconcert op vrijdagavond 19 december in de Willibrorduskerk te Heiloo. Sinterklaas Op zaterdag 22 november zal de Sint weer rond 12.00 arriveren op het gemeentehuis van Heiloo. Eensgezindheid en Caecilia zullen dit feest vanaf 11.30 uur onder leiding van dirigent Cees Brugman op bijzondere wijze muzikaal onthalen met het spelen van verschillende feestelijk klinkende sinterklaas-arrangementen die speciaal voor deze gelegenheid zijn ingestu deerd. „Het zal in ieder geval vlotte en swingende muziek zijn waar zowel ouders en kinderen vrolijk van wor den", aldus de voorzitter van Eensgezindheid. „Jarenlang werden de sinterklaasnummers 'uit de oude doos" gespeeld, daar waren zowel onze leden als de toehoorders al lang op uitgeke ken. Onze nieuwe dirigent zocht meteen naar nieuwe muziek en schreef zelf ook direct een eigen sinterklaasar rangement." Kerstconcerten Last but not least geeft Eensgezindheid dit jaar ook een groots Kerstconcert tezamen met het willibrordus Jongerenkoor op vrijdagavond 19 december van 20.00 tot 22.00 uur in de Willibrorduskerk aan de Westerweg te Heiloo. Onder leiding van Cees HEILOO - In Heiloo, in het voor velen nog onbekende maar knusse sprook jesachtige Sierhuis minitheater, speelt Papaver-Kidz uit Alkmaar zondagmid dag 9 november om 14.30 uur puur improvisatiekindertheater. De voor stelling is voor kinderen van 4 tot 9 jaar, maar ook volwassenen zullen van deze theatervorm genieten. De kinde ren mogen suggesties aandragen of zelfs meespelen. De voorstelling duurt zo'n 5 kwartier en na afloop is er limo nade. Sierhuis minitheater is te vinden aan de Nijverheidsweg 4 te Heiloo en kaarten a 4,50 euro per persoon kun nen gereserveerd worden op tel. 072- 5331406 (Sierhuis entertainment). HEILOO - Het koor en orkest Cantores in Dies onder leiding van de dirigent Hendrik Timmerman zullen op zondagavond 21 december het Weihnachtsoratorium van Johann Sebastian Bach uitvoeren in de koepel kapel van de voormalige Willibrordusstichting (GGZ) aan de Kennemerstraatweg te Heiloo. Een gepastere wijze om in de kerstsfeer te komen is nauwelijks denkbaar, mede dankzij het feit dat de kapel prachtig versierd zal zijn met kerststallen en kerstbomen. Het koor en orkest zullen Bach's Weihnachtsoratorium uitvoeren op het podium zodat de muziek direc ter bij de toehoorders overkomt en de musici beter zichtbaar zullen zijn. Bach's Weihnachtsoratorium bestaat uit zes kantate's voor de zes zondagen rondom kerstmis en nieuwjaar. Indien deze zes kantate's integraal zouden worden uitgevoerd, zou het concert te lang worden. Daarom is gekozen voor de kantate's die betrekking hebben op kerstmis en zal het concert dus bestaan uit de kantate's 1 tot en met 4, het ope ningskoor van kantate vijf en het slot koor van de kantate zes. Het orkest wordt voor dit concert uitgebreid met trompetten en pauken zoals Bach dit heeft voorgeschreven teneinde de feestelijkheid kracht bij te zetten. Timmerman heeft voor deze uitvoering weer beslag kunnen leggen op een keur van excellente solisten. Yoshifumi Hata komt uit Japan om de evangelistenpar tij en de tenoraria's voor zijn rekening te nemen. De amerikaan Pierre-Guy Le Gall White zal de basaria's zingen terwijl de poolse zangeres Jadwiga Granados-Sosinska de sopraanaria's zal vertolken. De countertenors Jan Brink en Paul Barten voortgekomen uit de voormalige Koorschool van de Grote of St. Laurenskerk te Alkmaar en het Noordhollands Jongenskoor onder leiding van Hendrik Timmerman zullen de altaria's voor hun rekening nemen. Toegangskaarten a 25,- en 20,- CJP/65+ (kinderen tot 12 jaar gratis) zijn vanaf aanstaande zaterdag ver krijgbaar op de volgende adressen: Muziekhandel Spanjaard, Koorstraat 23, te Alkmaar, tel. 072-5154344; Disc 't Loo, 't Loo 53 te Heiloo, tel. 072- 5335535; Tabaksspeciaal 't Hoekje, Het Hoekstuk 14 te Heiloo, tel. 072- 5331254, Kapel van de voormalige Willibrordsstichting, Kennemerstraat weg 464 te Heiloo vanaf 19.00 op de avond van het concert (21 december). Ook kunnen toegangsbewijzen telefo nisch worden gereserveerd via tel.: 072- 5335506 en 072-5618445. De sopraan Jadwiga Granados-Sosinska. Brugman en Teresa Takken zullen er diverse kerstliederen ten gehore wor den gebracht onder begeleiding van diverse muzikale combo's en blaasen- sembles. Het concert zal zodanig wor den opgebouwd dat er ook veel gele genheid is voor samenzang. Daarnaast zullen het blaasorkest van Eensgezindheid en het jongerenkoor zowel individueel als gezamenlijk een optreden verzorgen. Zo is zijn er solo stukken voor Euphonium, sopraansax en bugel met orkest te horen van Schubert en Andrew L. Webber maar ook een authentiek Oud-Nederlands kerstlied voor Koor en enseble. Ook speelt Eensgezindheid enkele Engelse 'Christmascarols' en moderhe Amerikaanse kerstnummers. Boven dien zal aan dit kerstconcert meege werkt worden door het Jazzdance ensemble In Style en de cabaretier Emiel Verhey. Tijdens het concert zal er een collecte plaatsvinden ten bate van een oecumenische zustergemeenschap in Afrika, de toegang tot dit concert is echter geheel vrij toegankelijk. HEILOO - Stichting Ouderenwerk Heiloo houdtt op zaterdag 15 novem ber een workshop mozaïek maken in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Er wordt door de deelnemers en paneel gemaakt. Een lunch en koffie en thee is bij de prijs inbegrepen. De workshop wordt gegeven van 10.00 uur tot 16.00 uur en kost 50 euro. Aanmelden bij Stichting Ouderenwerk Heiloo: 072-5331297. HEILOO - De gehele maand novem ber kunt u elke dag en avond in de café-hal van het zalencomplex Het Open Huis (boven winkelcentrum 't Loo) kosteloos genieten van recent fotowerk van de leden van de Heilooër Amateur Fotografenvereniging HAF. De HAF staat met haar fotowerk lan delijk goed aangeschreven; zo behaal den twee van haar leden dit jaar eer volle vermeldingen bij de jaarlijks door de landelijke Fotobond georganiseerde foto- en diawedstrijd. Voor de nieuwe expositie is dit keer aan de leden zelf overgelaten welke foto's zij beschik baar wilden stellen, waardoor het een bonte maar uiterst interessante verza meling van foto's is geworden. Ook al is het ditmaal geen bepaald thema of onderwerp waarop alle foto's betrek king hebben, de HAF staat er garant voor dat toch sprake is van een bijzon der mooie tentoonstelling waarvan in fotokunst geïnteresserde mensen zeker zullen genieten. HEILOO - De in november 1993 op initiatief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo van start gegane wandelclub bestaat inmiddels 10 jaar. Nog steeds onder leiding van de autochtone Heilooër de heer Jan Duynmayer wandelt met een groepje senioren wekelijks elke donderdagmid dag gezellig over de Heilooër dreven. Bij goed weer zijn de wandelaars echter ook in de omringende polders en/of bossen en soms in de duinen te vinden. Helaas heeft de Boekelermeerpolder voor de wandelclub afgedaan. Door de volgens hen afschuwelijke industriële bouw die daar de laatste tijd tot stand komt is de door dat gebied lopende tot voor kort nog aantrekkelijke wandel route komen te vervallen. De polder is het aanzien nu niet meer waard en dus zal men de wandelaars daar niet meer aantreffen. Het aantal deelnemers aan de ongeveer 2 uur durende wandeltochten varieert van ongeveer acht tot soms wel 15 per sonen. Afhankelijk van de weersom standigheden komt namelijk niet altijd iedereen opdagen. Ook vallen er natuurlijk soms mensen definitief af. Op dit moment kunnen zich weer nieu we wandelliefhebbers aansluiten. Voorwaarde is wel dat men nog goed te voet is en zonder problemen een wan deling van 10 a 12 kilometer kan mee lopen. Vooral in de koudere periode van het jaar is het heel plezierig af en toe een frisse neus te halen en wat beweging te krijgen. De groep vertrekt elke dondermiddag om 13.30 uur vanaf het Trefpunt aan het Abraham du Bois- hof. Deelname aan de wandelingen is geheel gratis. Alleen een eventuele con sumptie na afloop bij het Trefpunt komt voor eigen rekening.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 8