Gezellige drukte bij intocht Sinterklaas in Heiloo Het straatnamenboek van Heiloo SaPE l la i De Egelantier bijna voltooid t yo intratuin i 9. edri NOG 5 WEKEN OPRUIMINGSACTIES Winterprogramma Plusactiviteiten Bonhoeffercollege Castricum eli BORDEN Prij Slagerij Kramer „,1(072)535 10 00 m Tally-Ho krijgt een nieuw gezicht! WILD 26 NOVEMBER 2003 - 68e JAARGANG NO. 48 Ook op internet BBaHK» 4--.^sm3SB8iiBass^^ NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Omdat IÉDER VAARWEL EEN BIJZONDERE IS... Informatiepagina gemeente wordt gewaardeerd SCHOUDERKARBONADE 1 kilo ftfSo GEPANEERDE SCHNITZELS 4 stuks 5,00 HAMBURGERS 4 stuks 3,50 LAMSSCHIJVEN 4stuks €3,50 www. vosmakelaardij .nl Bij v/d PEET's VAKHANDEL Stationsweg 51 Heiloo - tel. 072 533 0196 Plukt* Vanaf heden verkrijgbaar een-» groot assortiment Ambachtelijk VERS BOERENIJS Roomboter amandelstaaf g Roomboter speculaasstaaf samen voor Duivels gehaktbroodje "v deze week Stationsweg 82 Heiloo Telefoon 072 532 1392 Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 -17.30 uurvrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) HEILOO - Zaterdag kwam Sinterklaas met zijn Pieten aan in Heiloo. De tocht begon op het par keerterrein voor Huize Overkerck, waar de Sint hartelijk werd toegewuifd door de bewoners. Daarna werd onder muzikale begeleiding van de fanfare de route gelopen. Er stonden heel veel kleine en grote kinderen langs de route, die enorm hun best deden op de inge studeerde sinterklaasliedjes. Natuurlijk werden alle handjes door de Pieten gevuld met pepernoten. Toen de optocht bij het Raadhuis aankwam, werd de Sint verwelkomd door loco burgemeester Rob Opdam, die heel blij was dat de goedheiligman, ondanks het slechte weer zaterdag, weer naar Heiloo gekomen was. In zijn speech bedankte de Sint naast alle kinderen die waren gekomen deze dag, ook een paar mensen, die, elk jaar als Sinterklaas in Heiloo is, ervoor zorgen dat alles goed is geregeld. Zo werd mevrouw Gerda Mulder bedankt, die er al 17 jaar voor zorgt dat de pakken van Sint en zijn pieten er piekfijn uit zien. Jan de Groot zorgt al tien jaar dat het verblijf van de Sint in Heiloo op rolletjes loopt en Nico Akkerman is maar liefst 43 jaar betrokken bij het Heilooer Sinterklaas comité. Aan de Uitkijkpost vertelde Sinterklaas dat hij het erg waardeerde dat een groep kin deren op de Butterlaan aparte Sinterklaasliedjes zongen, die hij nog niet eerder had gehoord. Ook is hij ont zettend blij is met alle prachtige teke- ningen en knutselwerkjes die hij zater- jammer dat veel kinderen vergeten hun dag van alle kinderen heeft gekregen 'naam en adres op de tekeningen te zet- en die dagelijks op zijn kantoor binnen- ten, zodat hij niet weet wie zo zijn of stromen. Alleen vindt Sinterklaas het haar best heeft gedaan! Het was een gezellige drukte langs de route van de Sint. Alle kinderen deden erg hun best op het zingen van sinter klaasliedjes, en werden daarvoor beloond met pepernoten, (foto: MSP) CASTRICUM - Het nieuwe Plusactiviteiten Winterprogramma 2004 wordt op 26 en 27 november via de Uitkijkpost huis-aan-huis bezorgd in de Akersloot, Egmond, Heiloo, en Limmen. Het Winterprogramma 2004 bevat informatie over het uitgebreide cursusaanbod op gebied van: Cultuur, Dans, Educatie, Gezondheid, Hobby en Vrije Tijd, Kunstzinnige Vorming, Mens en Samenleving, Muziek, Recreatie, Sport, Talen, Typen, Word, Windows en vele andere cursussen. Daarnaast zijn weer vele nieuwe cursus sen in het programma opgenomen, zoals de computercursussen Windows XP, Linux en Powerpoint. Met Powerpoint leert men presenteren met behulp van de computer. Daarnaast kan de cursus Spreken voor Publiek worden gevolgd om zich beter te leren uitdruk ken in/voor een gezelschap. Op creatief gebied kunnen diverse workshops wor den gevolgd. Liefhebbers van film kun nen naar de cursus Filmgeschiedenis waarin diverse perioden uit de westerse filmgeschiedenis worden behandeld. Heel bijzonder is de cursus Meubel Stofferen: een oude klassieke stoel wordt geheel afgepeld en weer opge bouwd met de stof naar keuze onder leiding van een vakman. Er zijn een aantal zeer interressante lezingen te volgen over Sprookjes, Paasfeest, Mediation, Sociologie en Genetische modificatie. Op muziekge bied kan men de cursussen Johannes Passion, Luisteren naar muziek en lezingen over Bach, Chopin en Mozart volgen. Ook is het handig om via de cursus Fietsonderhoud te leren hoe een fiets kan worden gerepareerd en bijgehou den. Met de cursus Duiken wordt in twee kennismakingslessen de basis van het snorkelen en duiken geleerd in het zwembad of tijdens de beginnerscursus in de Vinkeveense Plassen. Wie het programma niet thuis heeft ontvangen, kan deze ophalen bij de bibliotheken van bovengenoemde gemeenten, boekhandel Laan in Castricum en het Bonhoeffercollege. Ook kan alle informatie worden gele zen op de website: www.plusactivitei- ten.nl. Informatie: 0251-659119 maan dag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.30 uur. "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Uitvaartverzorging Hetïoo e.o Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo HEILOO - Enkele weken geleden bracht Henk Oostendorp, sinds 1946 woonachtig in Heiloo, zijn tweede ver sie van Het straatnamenboek van Heiloo uit. In 1987 werd 'Heiloo, geschiedenis en verklaring van de straatnamen' uitge geven, waarvan inmiddels zo'n 4.000 exemplaren zijn verkocht. In deze tweede uitgave zijn ruim 45 nieuwe straatnamen opgenomen en zo'n 30 straatnamen zijn herzien of aangevuld met nieuwe informatie. In het boek gaat Henk Oostendorp onder andere in op de herkomst van de straatnamen, en hoe de straatnamen in Heiloo tot stand zijn gekomen, waarbij soms uitgebreide en lang niet altijd succesvolle speur tochten moesten worden ondernomen. Daarnaast bevat het boek een schat aan waardevolle plaatselijke geschiede nis, die zich kenmerkt door grappige, opmerkelijke en verrassende verhalen over onze voorouders. Bijzonder aan deze versie is verder dat het nieuw en uniek beeldmateriaal bevat, waardoor ook dit exemplaar weer absoluut de moeite is om aan te schaffen. Aanstaande maandag is de heer Oostendorp te beluisteren bij radio Noord-Holland (kabel 92,5), tussen 12.30 en 13.00 uur. 'Heiloo, geschiedenis en verklaring van de straatnamen' is verkrijgbaar bij Boekhandel Deutekom in 't Loo en bij de Uitkijkpost aan de Hoefsmid 5 voor 15,-. Een fragment uit het boek 'Heiloo, geschiedenis en verklaring van de straatnamen BURENWEG Van Nicolaas Beetsweg naar Kleijn Barlaken Oost - 23 september 1924 De naam Burenweg is gegeven aan een rijpad, dat in vroeger jaren als notweg* dienst deed. Burenweg betekent niets anders dan buurtweg, de weg voor de buurt en de buurt bewoners. In 1850 kwam voor deze weg de officiële naam Papenlaan voor. De reden van de naamswijzi ging is, dat de vroede vaderen uit de twintiger jaren al geruime tijd met deze "onfatsoenlijke" naam in hun maag zaten, een naam de gemeente Heiloo onwaardig. De naam Papenlaan kan De E.H.H.M. aan de Burenweg. Van links naar rechts: J. Baltus, De Vroome, L.E. Stuveling, T. Besse, A. Bruin en H. B. van Veen. evenwel in verband worden gebracht met het in vroeger eeuwen aan de Melksloot in de Oosterpolder van Heiloo gelegen hebbende stuk land De Papenkamp B HEILOO - De bouw van het complex De Egelantier aan de Westerweg Stationsstraat is bijna voltooid. De woningen De Egelantier worden sinds half november opgeleverd, deze weken worden door aannemingsbedrijf Tervoort de puntjes op de 'i' gezet. Het resultaat van architectenbureau Reus en Leeuwenkamp is een aantrekkelijk gebouw waar wonen en centrumfunc ties, in de vorm van de Rabobank en de Openbare Bibliotheek Heiloo, elkaar hebben gevonden. De zeer ruime appartementen op de eerste en tweede verdieping hebben een luxe uitstraling door de klassieke stijl, dat zich ken merkt door de fraaie grote ramen, de hoge plafonds en door het kleur- en materiaalgebruik. Om het groene karakter van Heiloo te benadrukken is een daktuin aangelegd op de eerste verdieping, waar de terrassen van deze appartementen op uitkijken. Van de in totaal 21 appartementen zijn er nog enkele te koop, meer informatie hiero ver is verkrijgbaar bij Vos Makelaardij aan de Zeeweg 20, tel: 072-5331895. De Rabobank is inmiddels weer geopend voor haar clienten, de verhuizing van de bibliotheek naar het nieuwe gebouw is nog volop aan de gang. De inwoners van Heiloo kunnen vanaf 15 december weer terecht voor het lenen of terug brengen van boeken. De officiële ope ning van de bibliotheek vindt plaats op 2 februari 2004. Uitzicht op de binnentuin van de appartementen van De Egelantier, (foto: MSP) HEILOO - Wekelijks publiceert de gemeente Heiloo gemeentelijke infor matie op de pagina 'Heiloo Contact' in de Uitkijkpost. In juni is een enquête gehouden over deze pagina, die uitwees dat de pagina goed gelezen en gewaardeerd wordt. Er is wel een aantal punten waar verdere aandacht aan besteed moet worden, zoals het fotoma teriaal, de informatie over raad en raadscommissies, onderwerpen voor jongeren en de onderwerpenkeuze van de informerende artikelen bovenaan de pagina. De resultaten van het onder zoek zijn gebaseerd op 362 inwoners die de vragenlijst hebben ingevuld en opge stuurd. Van de respondenten die de krant ontvangen, leest 64% elke week wel iets op de pagina en 12% zelden of nooit iets. Over het algemeen geldt: hoe ouder de lezer, hoe regelmatiger en intensiever de informatiepagina wordt gelezen. Het gemiddelde rapportcijfer is een 7. Een behoorlijke waardering gaat uit naar de vormgeving, de indeling en de hoeveelheid informatie. De volle digheid van, de informatie wordt iets lager gewaardeerd met1 een 6,7. Veel respondenten gaven aan dat ze dit moeilijk konden beoordelen. Om de pagina een iets sterker accent te geven wordt vanaf 1 januari 2004 een steunkleur ingevoerd. De grijze achter gronden, die hier en daar worden gebruikt, worden lichter gemaakt, zodat de tekst beter leesbaar is. Ten tweede kijkt de gemeente kritisch naar het fotogebruik en de toepasselijkheid bij de teksten. Ook bekijkt de gemeente op welke wijze de pagina inhoudelijk ver beterd kan worden. De respondenten hebben aangegeven dat een aantal onderwerpen ontbreekt op de informa tiepagina. De gemeente zal deze onder werpen regelmatiger onder de aandacht brengen. AKERSLOOT - Aan de Koningsweg 42 te Akersloot staat De Schuur Vol Avontuur. Na de start, inmiddels 3 jaar geleden, is het uitgangspunt van de eigenaressen Marga Verhulsdonck en Maaike van Dongen nog immer het nieuwsgierig maken en verrassen van de klanten. De Schuur Vol Avontuur verkoopt speelgoed waarmee de kin deren nog zelf creatief kunnen zijn. Geen herrie- en flitsspeelgoed, maar kwalitatief stevig, uitdagend speelma teriaal. Het speelgoedassortiment is in grote lijnen te verdelen over houten speelgoed, natuurspeelgoed, ver- kleedkleding en kraamcadeautjes. U vindt bij De Schuur Vol Avontuur zelf gemaakte kinderkleding van het Gortza/ge, maar ook voor muziekin strumenten, kinderboeken of een klei nigheidje voor in de schoen kunt u er uitstekend terecht „Drie jaar geleden zijn we met De Schuur Vol Avontuur begonnen", ver telt Marga Verhulsdonck. „We had den al een jaar of negen een kring loopwinkel achter het huis, waar ik de vrijwilligers meehielp met de ver koop. Daarnaast werk ik als kraam verzorgster en mijn dochter Maaike is werkzaam bij een kinderdagverblijf in Midden-Beemster. Speelgoed had voor ons beiden een raakvlak, we komen er mee in aanraking tijdens ons werk. Het leek mij prachtig om een eigen winkel met speelgoed te runnen, speelgoed waar wij volledig achter staan en wat de kinderen uit nodigt om meer te doen dan alleen achter de computer te hangen. Ik denk dat we daar met De Schuur Vol Avontuur aardig in geslaagd zijn." Maaike vult haar moeder aan: „Speelgoed is heel belangrijk voor kinderen. Door hen te prikkelen met bijvoorbeeld verrekijkers, visnetten, insectenkijkers of microscopen geef je de kinderen net dat beetje extra en laat je ze actief bezig zijn. Het houten speelgoed dat wij verkopen ziet er niet alleen mooi uit, maar het is ook bijzonder duurzaam en is bovendien heel betaalbaar. De kraamcadeautjes die wij verkopen zijn gemaakt van zacht materiaal en vaak in felle kleu ren te verkrijgen. We proberen ons wat dat betreft echt te onderscheiden van andere speelgoedzaken. Daarom hebben wij ook veel verschillende In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Vooraanmelding: Hoefs mid 51851 PZ/ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. leveranciers. Dat we door heel gericht in te kopen extra kosten maken nemen we op de koop toe. Op deze manier hebben wij wel altijd dat speelgoed in huis waarvan wij denken dat de kinderen het ook leuk zullen vinden." Na een blik in De Schuur Vol Avontuur wordt inderdaad duidelijk dat de kinderen iets anders te zien krijgen dan in de doorsnee speelgoed zaak. Een prachtige rode houten trap auto staat op zijn nieuwe eigenaar te wachten, terwijl de kinderbakfiets haast smeekt om een paar kindervoe ten op zijn pedalen. Ook de houten loopfietsen, poppenwagen, verkleed- kleren en het houten poppenhuis en dito garage tonen zich zeer uitnodi gend in de winkelruimte. „De kinde ren zijn vaak de winkel niet uit te krij gen", lachen de eigenaressen. „We hebben dan ook vermaak genoeg. De kinderen kunnen zich uitleven aan de schmincktafel, we hebben testfietsen staan en er is een voel- en kijkdoos in de toonbank." Kinder(merk)kleding Wie op zoek is naar unieke kinderkle ding zit ook goed bij De Schuur Vol Avontuur. Van de diverse kle dingstukken (maat 62 t/m 86) worden slechts enkele exemplaren gemaakt. Desgewenst kan een kledingstuk wel in een andere maat worden besteld wanneer het origineel niet past. Bovendien wordt desgewenst de naam van het kind op het kledingstuk geborduurd. Voor de wat 'grotere' kinderen (van maat 92 t/m 152) wor den bijna wekelijks restpartijen merk kleding ingekocht, die tegen een aan trekkelijke prijs worden aangeboden. Wie op de hoogte gehouden wil wor den van de outlet kleding die binnen komt, kan regelmatig even binnen lopen, of zich aanmelden via e-mail: avontuur@vizzavi.nl. De Schuur Vol Avontuur is geopend op woensdag en zaterdag van 9.00 tot 17.30 uur en donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. Liever op een andere dag? Dan graag even een telefoontje vooraf naar 0251-313870, of belt u even aan de huisdeur. De website www.deschuurvolavon- tuur.nl is nu nog volop in ontwikkeling maar zal er straks net zo fantastisch uitzien als de winkel zelf. In de winkel kunt u nu ook met uw pinpas betalen. geldig t/m zaterdag 29 november Telefoon 5330991 APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl In verband met een grondige opknapbeurt, zijn wij gesloten van 1 tot 7 december. Maandag 8 december om 1 3.00 uur hopen we u weer mogen te ontvangen. Raadhuisweg 13 Heiloo HET GROENE WARENHUIS Gaulthena (bergthee) Buitenplant inclusief duopothouder Salim. Van 7,99 HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. Maaike van Dongen (midden) met dochter Nikki en moeder Marga Verhulsdonck. (foto: MSP) 5P° Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1