Ingezonden WM itact Arnold Vanderlyde te gast in Heiloo Bijzonder jubileum in Willibrorduskerk Klaasse Keukens Harry Pottergekte in Heiloo Nieuwe showroom voor 1 pÉlitie i 4 I Diervriendelijke kerstreceptenwedstrijd van de Dierenbescherming Vuilniswagen verliest lading op straat b efcy'fl UITKIJKPOST -26 NOVEMBER 2003 - PAGINA 6 Ar vervolg van pagina 4 pl^ Werkzaamheden waterleiding Minimabeleid 2003 Op donderdag 27 november a.s. start PWN met Het jaar 2003 loopt langzamerhand ten einde, de werkzaamheden in het Blockhovepark. Het werk feestdagen naderen en dat brengt altijd extra bestaat uit het omleggen van een waterleiding. kosten met zich mee. Voor mensen met een mini Dit is noodzakelijk in verband met de aanleg van muminkomen kan dat soms problemen de geluidswal opleveren. Heeft u nog geen aanvraag minimabe leid 2003 ingediend bij de gemeente, dan kan dat De werkzaamheden vinden plaats op de nog tot 31 december 2003. volgende locaties: - Curtiuslaan: gedeelte evenwijdig aan de Hei- Inwoners van Heiloo die zelfstandig wonen in looër Tolweg en het gedeelte grenzend een huurwoning en dié een inkomen hebben op hieraan, voor huisnummers 2 t/m 10 even; of rond het minimumniveau kunnen nog uiter - Blinkenlaan voor huisnummers 1 t/m 11 lijk tot 31 december 2003, voor 12.30 uur een oneven. aanvraag in het kader van het gemeentelijk De werkzaamheden gaan ongeveer twee weken minimabeleid inleveren. Daarna worden aan duren. vragen voor 2003 niet meer in behandeling genomen. Meer informatie Voor nadere informatie kunt u contact opnemen Meer informatie met dhr. T. Zijl van het afdeling Ingenieursbureau, telefoonnummer (072)535 67 69. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw P.J. Balm van de afdeling Welzijn, telefoonnummer (072) 535 6712, Bereikbaar op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag tussen 9.00 en 12.20 uur HEILOO/LIMMEN - Heeft de jeugd de toekomst? Of zijn jongeren eigen wijs, onverantwoordelijk en ongeïnte resseerd? Orthopedagoog professor Luc Stevens en oud-bokskampioen Arnold Vanderlijde hebben hier beiden een geheel eigen kijk op, zo bleek zaterdag in Heiloo tijdens een symposi um over dit onderwerp van het Nederlands Trainingsinstituut voor Neuro-Linguïstisch Programmeren (NTI-NLP). Vooral Stevens liet duide lijk blijken dat volwassenen wel eens wat kritischer naar zichzelf mogen kij ken als het gaat om opvoeding. Hij is bovendien van mening dat het huidige schoolsysteem niet goed werkt. Daar kan veel aan verbeterd worden. "De school is een instituut, met klassen waar we op vaste tijden moeten ver schijnen en waar we moeten presteren. Velen van ons weten dat het de school moeite kost om onze talenten aan te spreken. Hoe komt dat?", vroeg Stevens zich voor een volle zaal NLP- cursisten en andere genodigden af. Scholen zouden moeten inspringen op de veranderende maatschappij. Elke leerling is nu eenmaal anders." Stevens vindt dat we moeten leren luisteren naar leerlingen, en liet in zijn voordracht zien dat de juiste leerme thode een enorme stimulans kan bete kenen voor kinderen. Maar de weg naar succes houdt meer in. Daarover sprak Arnold Vanderlijde tij dens het tweede gedeelte van de mid dag. Het thema van zijn verhaal is: van jong tot oud, sport als metafoor. Hij spreekt op luchtige, ontspannen wijze, waarmee hij het publiek tot op het laat ste moment boeit. Maar ook laat hij de mensen in de zaal soms even de ogen sluiten om bij zichzelf naar binnen te gaan en emoties die ze herkennen in zijn verhaal bij zichzelf te voelen. Vanderlijde gebruikt zijn eigen sport- carrière en de zoektocht naar zijn iden titeit als metafoor voor het leven in het algemeen. Hij schetst een beeld van zijn jeugd, waarin hij onzeker was, een zeer dominante vader had, en last had van een negatief zelfbeeld. Alleen in sport kon hij zich uitleven. „Ik vocht vanuit mijn minderwaardigheidsgevoel tegen de boze buitenwereld." Zijn leven veranderde toen hij 15 was. Hij ging met een leeftijdsgenootje mee naar een bokstraining. De coach die hij daar ontmoette, prees hem en gaf hem het gevoel dat hij iemand was. Dat gaf Vanderlijde kracht en geloof in zichzelf. Hij had een droom. Hij ging boksen. Toen Arnold Vanderlijde 18 was, werd hij Nederlands kampioen. Het gaf hem niet de erkenning waar hij op hoopte. Toch vocht hij door. In 1984 bokste hij tegen de toenmalige wereldkampioen en won. Hij mocht naar de Olympische Spelen in Los Angeles. Ditmaal verloor hij van de man die hij eerder had ver slagen, maar wel had hij een bronzen plak gewonnen en ook nog iets anders: "Ik voelde me een winnaar, want ik had geleerd dat ook de ervaring me iets kon Arnold Vanderlijde sprak zaterdag in GGZ NHN onder andere over zijn visie op de toekomst van onze jeugd, (foto: MSP) leren." Toen hij aankwam op Schiphol, bemerkte hij het effect en de kracht van communicatie: de televisie had zijn prestaties in duizenden huiskamers gebracht. Nu werd hij gewaardeerd. Hij was een held. Maar, al bleef winnen belangrijk, hij had ook geleerd om te relativeren. Hij bemerkte dat iedere finishlijn een nieuwe start was voor iets nieuws. Dat hij nog steeds groeide. Arnold Vanderlijde In 1992 stopte Vanderlijde met zijn pro fessionele bokscarrière en ging sport- wetenschappen studeren. Meerdere baantjes en cursussen volgden. Drie jaar geleden realiseerde Vanderlijde zich dat hij zijn weg gevonden had. Zijn bokscarrière en de cursussen die hij gevolgd had, brachten hem uiteindelijk naar zijn doel: hij wilde coach zijn. "Door middel van levensverhalen wil ik andere mensen helpen om te groei en, net zoals ik dat zelf heb gedaan. Het is fijn als je je eigen identiteit kent." Dat is wat hij ook de jeugd mee wil geven: sta eens even stil bij jezelf en denk na over wie je wilt zijn. Vanderlijde onderscheidt een aantal elementen die bijdragen aan succes in het leven. En goede lichamelijke condi tie zorgt bijvoorbeeld voor de nodige energie, net als intelligentie en een juiste mentale balans. Groei, humor, tolerantie, interesse voor anderen, rela ties, normen en waarden, geluk en gezondheid dragen allemaal bij aan de weg naar zelfverwezenlijking. "Het gaat daarbij altijd om vertrouwen in jezelf. Weten tot hoever je kunt gaan." De ex-bokser maakt met zijn verhaal duidelijk dat het in het leven niet gaat om het 'zo snel mogelijk winnen van de wedstrijd'. Het gaat om de weg die je aflegt, het proces om tot je doel te komen. Daarin sluit hij zich aan bij de eerdere spreker, die eveneens de aan dacht voor het proces boven het resul taat stelt. De jeugd heeft de toekomst. Beide sprekers op de NTI-NLP-dag hebben het publiek met hun enthousiasme en geloof in zichzelf en anderen laten zien dat die toekomst meer dan de moeite waard kan zijn. Computercursussen in het Trefpunt HEILOO - Stichting Ouderenwerk Heiloo organiseert al jaren computer cursussen in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. In januari zijn nog enkele plekken vrij bij de cursus websi te maken en digitale fototechniek. De cursus website maken start op maandag 5 januari om 9.00 uur en duurt tot 10.30 uur. De laatste les is op 9 februari. De cursus digitale fototech niek start op maandag 5 januari om 10.45 uur en duurt tot 12.15 uur. De laatste les is op 9 februari. De cursus prijs is 72,50 euro per cursus. Voor informatie en aanmelding: Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. Ypedisco HEILOO - Zondag vierde het dames koor van de Willibrorduskerk een bij zonder jubileum vanwege haar 40-jarig bestaan. In deze viering werden twee koorleden van het dameskoor, te weten mevrouw T. de Koning (25 jaar lid), mevrouw A.Spaans (40 jaar lid) en van het herenkoor de heer A. de Graaff (40 jaar lid) door de Nederlandse St. Gregoriusvereniging onderscheiden voor hun jarenlange lidmaatschap van de koren. Mevrouw de Koning is 25 jaar lid en ontving de zilveren ereme daille, en mevrouw A. Spaans en de heer de Graaff kregen beide een gou den eremedaille voor hun inzet van maar liefst 40 jaar. Het jubilerende dameskoor voerde gezamenlijk met het parochiële heren koor gezangen uit, waaronder het bij zonder mooie 'die Choralmesse' van A. Bruckner. Vl.n.r: mevrouw Spaans, de heer de Graaff en mevrouw de Koning. (foto: MSP) Lange rijen in de regen bij Deutekom (foto: MSP) HEILOO HEILOO - Op maandag 17 november werden twee mannen bij het verlaten van een winkel in het winkelcentrum 't Loo verdacht van het plegen van een winkeldiefstal. Een werkneemster en een getuige zagen kans de twee man nen staande te houden. Een van de mannen zag kans zich los te rukken en weg te rennen in richting van de Kennemerstraatweg achtervolgd door de winkelbediende. Tijdens de achter volging gooide de man een plastic tas weg die gevuld bleek te zijn met enkele artikelen afkomstig uit de winkel. De man werd niet meer achterhaald. De andere man die achterbleef bleek ondertussen verdwenen te zijn. Op dinsdag 18 november werd aangifte gedaan van een diefstal van een fiets. De eigenaar plaatste zijn fiets zaterdag 15 november niet afgesloten voor het winkelcentrum 't Hoekstuk. Toen hij 5 minuten later terugkwam om zijn fiets alsnog op slot te zetten bleek die ondertussen gestolen te zijn. Het betrof een grijze herenfiets van het merk Batavus voorzien van dubbele fietstas sen. Op woensdag 19 november werd door de bewoonster van een woning aan de Capel-Acker aangifte gedaan van het vernielen van haar tuinverlichting. De kabels van de verlichting werden uit de grond getrokken en een tuinlamp werd vernield. De lamp die vernield werd was de laatste uit een serie die in de loop van de tijd werden vernield. Op vrijdag 21 november werd aangifte gedaan van het vernielen van een per sonenauto. De eigenaresse trof haar Volkswagen Polo vrijdagmorgen met een kapotgeslagen koplamp aan. Vermoedelijk werd de vernieling don derdagavond 20 november gepleegd terwijl zij op bezoek was bij een vrien din aan de Kennemerstraatweg. Glassplinters werden aangetroffen op de plek waar de auto geparkeerd had gestaan. Op de Butterlaan werd een buitenspie gel van een personenauto vernield. De vernieling aan de groene Opel Vectra werd omstreeks 19,.30 uur gepleegd. Een buurtbewoner zag op dat tijdstip dat een groepje jongens in de leeftijd van 12 tot 15 jaar de spiegel vernielde. Gevonden voorwerpen: enkele sleutels, zilveren kinderarmband met bedeltjes, tuinkabouter en tuinslang, zwarte por temonnee zonder inhoud. HEILOO - Zaterdag 29 november is er weer een Ypedisco voor alle kinderen van de basisschool, van 19.00 tot 20.30 uur in de Ypsalon aan de Hucht. Entree en consumpties: 0.50. Aansluitend van 20.45 tot 22.45 uur is er een dancenight voor de jeugd van 12 tot en met 15 jaar. Er wordt geen alco hol geschonken. HEILOO - De Dierenbescherming afdeling Alkmaar en omstreken organi seert een diervriendelijke recepten wedstrijd voor een vegetarisch kerstdi ner. Ze heeft hierbij de medewerking gekregen van het Alkmaarse eetcafé De Vestibule. Zo krijgt de winnaar van de wedstrijd een diervriendelijk diner voor twee personen bij De Vestibule aangeboden. De Dierenbescherming daagt iedereen uit tot het samenstellen van een smaakvol vegetarisch kerstdi ner. Met deze culinaire actie wil de Dierenbescherming het diervriendelijk consumeren een stimulans geven. In het licht van de naderende feestdagen is dit geen overbodige luxe. Immers, vlees speelt nog vaak de hoofdrol in een kerstmenu. Miljoenen dieren wor den hiervoor gedood, terwijl vlees toch niet echt noodzakelijk is voor de gezondheid van de mens. Kritische beoordeling Het recept dient minstens drie gangen te hebben. De Vestibule-eigenaar en dierenvriend Wim Kaspers zal de recepten samen met zijn koks kritisch beoordelen. Zo beoordeelt Kaspers de Extra open dagen Atelier Lucia Admiraal HEILOO - Na een succesvol expositie seizoen is een rustigere periode aange broken. Daarom heeft Lucia Admiraal besloten om op zaterdag 29 november en zondag 14 december haar atelier open te stellen van 14.00 totl7.00 uur, voor publiek van Heiloo en omstreken. Naast keramiek en glasobjecten wordt de nieuwe serie glazen schalen getoond. De schalen zijn naast een strakke vormgeving zeer kleurrijk. Ook kunnen ideeën worden opgedaan voor sfeervolle kerstdecoraties. Voor men sen zonder 'groene vingers' wordt extra service geboden. Zij kunnen hun lieve- lingsschaal meebrengen, die vervolgens volgens eigen idee en/of kleur wordt opgemaakt. Op een afgesproken tijd stip in de decembermaand staat de favoriete schaal met vernieuwde opmaak klaar.Atelier Lucia Admiraal, Pastoor van Muyenweg 98, Heiloo, of na telefonische afspraak, tel: 072- 5339490 recepten vooral op smaak, kleurcombi natie en kruidengebruik. Maar ook de bereidingswijze vindt Kaspers van belang. Zodra de winnaar bekend is wordt deze door De Vestibule uitgenodigd voor een diner voor twee. Afhankelijk van de toepasbaarheid van het recept, zul len de koks van De Vestibule speciaal voor de winnaar zijn of haar recept klaarmaken en dit tevens op de menu kaart zetten. Deelnemen Iedere deelnemer kan het recept vanaf vandaag inzenden. De uiterlijke inzenddatum is 8 december 2003. Het recept kan worden gemaild naar info@dierenbeschermingalkmaar.nl, maar opsturen per post kan ook. Adres: Dierenbescherming Afdeling Alkmaar e.o. De Loet 5 1851 CR Heiloo. Vergeet niet uw naam, adres en telefoonnum mer te vermelden! De winnaar van het recept wordt halverwege december telefonisch ingelicht. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Anna van Acker of Térèzka van den Goorbergh van het afdelingskantoor, tel. 072-5150071, info@dierenbeschermingalkmaar.nl Activiteiten AYYH HEILOO - Op dinsdag 2 december houdt de Algemene Vrouwen Vereniging Heiloo (AWH e.o.) een dia-lezing door mevrouw Neeltje Schrijver uit Haarlem, getiteld: 'De fas cinerende wereld van Antoni Gaudi'. Vorig jaar was het 150 jaar geleden dat deze beroemde Spaanse architect werd geboren. Al tijdens zijn leven werd deze controversiële kunstenaar bewon derd en verguisd. Op het laatst van zijn leven zonderde hij zich vrijwel hele maal af van zijn omgeving en leefde als een kluizenaar om zich volledig aan zijn kunst te kunnen geven. Mevrouw Schrijver laat zien, dat het enorme vak manschap van Gaudi, de originaliteit van zijn ontwerpen en zijn grillige fan tasie, zijn ontwerpen tot unieke kunst werken maken. De dialezing is in het Open Huis in het Loo, om 14.00 uur. De lezing is ook toe gankelijk voor niet-leden, kosten: E 3,- inclusief consumptie. HEILOO - Klaasse Bouw en Keukens aan de Westerweg 302 is de afgelopen maanden, druk bezig geweest om de keukenshowroom te onderwerpen aan een indrukwek kende metamorfose. Was het voor heen ietwat donker en krap, nu is het licht, ruim en overzichtelijk. De oude keukens in de showroom zijn geheel vervangen door een mooie lichte keuken, voorzien van de modernste inbouwapparatuur. De keukens in de showroom voldoen aan de laatste trends, zoals 'veel RVS, strakke lij nen, en in lichte kleuren. Ook zijn de keukens voorzien van veel lade kasten en carousselkasten, waar veel naar wordt gevraagd tegenwoordig. De metamorfose van de showroom was volgens de heren Klaasse geen overbodige luxe, maar wel meer werk dan verwacht. Tussen de bedrij ven door werd gewerkt aan de show room, die eerst helemaal leeg moest voordat de nieuwe showroom kon worden ingericht. Ook zijn de wan den opnieuw gestuct, en is het pla fond er compleet uit geweest. Gelukkig heeft familie enorm gehol pen en het resultaat mag er zijn. Naast het feit dat Klaasse Keukens nu veel beter aan zijn klanten kan laten zien wat men in huis heeft, is het ook een uitstekend voorbeeld van het specialisme van Klaasse Bouw, op het gebied van 'kleine' ver bouwingen. Dat weten veel mensen niet, terwijl het bouwbedrijf van de familie Klaasse dit jaar maar liefst 70 jaar bestaat! Men gaat er van uit dat het bedrijf alleen grote projecten, zoals het bouwen van huizen is, maar Klaasse Bouw is juist gespecialiseerd op het gebied van kleine bouwkun dige werken. Bijvoorbeeld: het (ver)plaatsen van deuren en ramen, het verlagen of verhogen van pla fonds, het uitbreiden of aanpassen van woningen. Om een goed voor beeld te noemen: u zoekt een keu ken uit bij Klaasse Keukens, deze wordt geplaatst, en meteen kunnen de heren ook een raam in de keuken aabrengen, of juist verplaatsen, een deur maken, of juist verwijderen, of bijvoorbeeld een aanbouw realise ren of andere veranderingen aan brengen! In 1933 richtte dhr. Jac. Klaasse het bedrijf Klaasse Bouw op in Heiloo. Inmiddels bestaat het bedrijf bijna zeventig jaar en staan deze zoons, Cees en Jan Klaasse, nog steeds ste vig aan het roer van Klaasse Bouw VOFKeukens. Inmiddels hebben de heren een waardige opvolger gevonden voor hun bedrijf, namelijk de zoon van JanBart Klaasse. Aanstaande zaterdag heeft Klaasse een open dag, van 10.00 tot 17.00 uur, aan de Westerweg 302. Deze dag wordt u van harte uitgenodigd óm de nieuwe showroom te komen bekij ken, onder het genot van een hapje en drankje. Sint en Piet op bezoek Voorbereidingen ijsbaan in de Muziek- en in volle gang Dansschool Heiloo HEILOO - Woensdag 3 december zul len Sint en Piet een bezoek brengen aan de muziek- en dansschool. Tijdens het bezoek van Sint zullen vanzelfspre kend sinterklaasliedjes gespeeld wor den door leerlingen van de school. Ook zullen gezamenlijk in samenwerking met kinderkoor KiKoMus onder lei ding van Aswintha Weidema de beken de liedjes gezongen worden. Balletleerlingen van Marjan Pot zullen een speciaal ingestudeerd ballet laten zien aan Sint en Piet. Broertjes, zusjes en vriendjes zijn ook van harte welkom tijdens dit speciale uurtje voor Sint en zijn Pieterbazen. De aanvang is om 16.00 uur. Voor meer informatie: tel. 072-5332460. HEILOO - Alhoewel natuurijs bij deze temperaturen onmogelijk is, zijn de voorbereidingen bij de Ijsbaan Heiloo al in volle gang. De kantine is schoon gemaakt en hier daar geverfd. Ook wordt er druk gepompt om het gras land onder water te zetten. En dan maar wachten tot het gaat vriezen. Vanaf half oktober zijn de kaartverko pers al op stap om alle seizoenkaarten langs de deuren te brengen. Tot Sinterklaas zijn de kaarten verkrijgbaar voor 3,50 euro. Daarna voor 6,- euro. Kaarten zijn telefonisch te bestellen bij C. Onderwater, tel. 072-5330164 of J. Bakker, tel. 072-5110432, tussen 16.00 en 19.00 uur. De jaarvergadering wordt dit jaar op 11 december gehouden. Deze is bij cafetaria Blackborn en begint om 20.00 uur. HEILOO - Dinsdag rond 10.30 uur verloor een vuilniswagen van de gemeente Heiloo haar lading ter hoogte van de BP. Een grote chaos op de weg was het gevolg, die bovendien niet fris rook. Er moest een speciale vrachtwagen aan te pas komen om de rommel te verwijderen. Oorzaak van het ongeluk was dat de vuilniswagen zo zwaar beladen was dat de achterklep uit de beveiliging was gesprongen. FotoMSP/ Peter S. HEILOO - De nacht van vrijdag 21 op zaterdag 22 november was het Harry Potter nacht in Heiloo. Honderden kinderen stonden om middernacht voor Boekhandel Deutekom bij win kelhof 't Loo en bij De Schrijverij in het stationscentrum te trappelen van ongeduld. Die nacht werd namelijk de nieuwste uitgave van het boek Harry Potter en de orde van de Fenix bij de boekhandels verkocht. Om dat heug lijke feit nog eens extra feestelijk te maken, had vooral De Schrijverij alles uit de kast gehaald om een echte Harry Pottersfeer te scheppen. Harry Potter, Hagrid, professor Anderling en vele anderen van Zweinsteins Hogeschool voor Hekserij en Hocus-pocus waren daar aanwezig. Door de enorme druk te kon de bezemvliegles helaas niet doorgaan wegens ruimtegebrek, maar dat kon de pret niet drukken. De kin deren maakten zelf allerlei (tover) drankjes, die ze ook nog opdronken. Gelukkig veranderde er niemand iri een kikker, maar het was wel even spannend wat er zou gebeuren. De pot met smekkies vond gretig aftrek bij de lange rij wachtenden voor de kassa, maar het Harry Potter boek was dat wachten natuurlijk meer dan waard. Ook bij Deutekom stond een lange rij Bij de Schrijverij liepen mysterieuze gasten rond. (foto: MSP) kinderen, zelfs tot buiten. Wachten in het donker, terwijl de regen op je para plu tikt: het maakte de kinderen niks uit. Het vooruitzicht van een zaterdag bij de kachel, languit op de bank met het spiksplinternieuwe boek van Harry Potter maakte heel veel goed. Uitstekende start voor Keer op Keer, voor het goede doel HEILOO - De eerste week van de nieuwe kringloopwinkel Keer op Keer is prima verlopen. Na een druk bezochte openingsdag op zaterdag 15 november is het alle dagen top geweest in het pand aan het Stationsplein. Blije gezichten en lachende vrijwilligers zorgden voor tevreden bezoekers en een grote opbrengst voor het goede doel. Alle reden voor de organisatie om dik tevreden te zijn. Bij de opening was er naast familie en vrienden, met veel bloemen, ook een overweldigende aanloop van belang stellenden. De reacties waren stuk voor stuk bijzonder positief en er zijn veel spullen naar nieuwe eigenaars gegaan. Keer op Keer kan dus uw oude spullen (die al tijden op zolder staan of waar u op bent uitgekeken, goed gebruiken. De openingstijden zijn dinsdag en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Het telefoon nummer is 072-5325962. i Heiloo con U •Noord-Hofland Noord ■f 1 o nann. I lit- 88 44 I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6