Nieuwe bibliotheek Heiloo onder grote belangstelling geopend krant prsjsd! t a - h o Gj intratuin VJ 799 GESLOTEN mm mm Kerstman deelt lekkers uit namens Woningstichting Heiloo en GGZ 7 BORDEN 21 DECEMBER 29 30 dec NOG 2 WEKEN OPRUIMINGSACTIES Prij nu Lekker brood 6 Goed bel zijn dikke vrienden JAPELLA aas met de feestdagen'r Slagerij Kramer (072)5351000| KOOPZONDAG Winkelhof 't Loo Kees Kees en medewerkers wensen u fijne feestdagen mm V m de {jodc/eh am: 'Uit en thuis 19 DECEMBER 2003 - 68e JAARGANG NO. 51 NIEUWSBLAD VOOR MEI EN OMSTREKEN Drukkerij Uitkijkpost is van 22 december t/m 26 december 2003 en op 1 2 januari 2004 Vanaf maandag 29 december t/m woensdag 31 december 2003 en in het nieuwe jaar vanaf 5 januari staan wij' weer tot uw beschikking. Met vriendelijke groet, Drukkerij Uitkijkpost PP» «■f* Hyacinthus Gewijzigde aanleveringstijden rond feestdagen SUKADELAPPENnic 6,98 STROGANOFF BIEFSTUK 500 gram4,98 LAMSKOTELETTEN 5,00 GOURMETSCHAAL OF FONDUE per persoon 5,50 Heerlijke Langedijker Beenhammetjes Omdat ieder tH- een m I ft WINKELHOF van 12.00 tot 17.00 uur www.vosmakelaardij.nl C C r maandag dinsdag woensdag al onze bekende merken zijn nu Bij v/d PEET's VAKHANDEL Stationsweg 51 Heiloo - tel. 072 533 0196 Zondag 21 december zijn wij open Plukte, Sierkussen Celebration Sï:«: Open: ma t/m zo 12.00 tot 20.00 uur mm.brasseriewnasehut.nl Stationsweg 82 Heiloo Telefoon 072 S32 1392 Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) mÊKÊÊÊÊBÊ «—cmm u' «SJiitiBlbiUiiI tl HEILOO - Op woensdag 17 december was het terrein van de GGZ Noord- Holland-Noord (Willibrordus) aan de Kennemerstraatweg in Heiloo weer de plek voor de jaarlijkse actie van Woningstichting Heiloo en GGZ N oord-Holland-N oord Door een vrolijke kerstman werden maar liefst 570 kerststollen uitgedeeld aan huurders van de woningstichting en aan bewoners van de GGZ. Veel mensen waren op de actie afgeko men en het was dan ook gezellig druk op het terrein en in het ontmoetings centrum. De huurders van Woning stichting Heiloo kregen tegen inlever ing van de bon uit de laatste Nieuwsbrief een heerlijke kerststol. Veel bezoekers kwamen hier op de fiets op af, al dan niet met kinderen of klein kinderen. De bewoners van de stichting hadden veelal van hun begeleiders gehoord over de actie en ook zij kwa men, aangetrokken door de muziek, even langs om een kijkje te nemen. De kerstversiering en de wegwijzers leidden de belangstellenden eenvoudig naar het ontmoetingscentrum. Hier werden zij verwelkomd door de kerst man en er was kerstmuziek en warme chocolademelk. Ondanks de kou was de sfeer er een van warmte en gezelligheid en bleven veel bezoekers even 'hangen', bijvoorbeeld om een praatje te maken. Alle bezoekers genoten van de gratis kerststol en het gezellige gebeuren. Het aanhoudende succes van de inmiddels traditionele eindejaarsactie zal ook vol gend jaar weer een vervolg krijgen. Het bijzondere werk van fotografe Iris Fernee, speciaal vervaardigd voor de bibliotheek, (foto. MSP) HEILOO- Zaterdag werd de nieuwe bibliotheek van Heiloo officieel geo pend. Ondanks het slechte weer heb ben veel mensen op zaterdag 13 decem ber de Open Dag van Bibliotheek Heiloo bezocht. Onder grote belang stelling werd de anderhalf keer zo grote bibliotheek na een periode van behoor lijk doorwerken door medewerkers en vrijwilligers, opgeleverd. Naast veel groter, is de nieuwe bibliotheek ook voorzien van allerlei technische snufjes zoals een supermodern inleversysteem waar de geleende boeken voortaan al bij binnenkomst in kunnen worden gevoerd. Ook het uitlenen gaat voor taan sneller doordat alle boeken en andere materialen zijn voorzien van een chip. De bezoekers van deze Open Dag waren in grote meerderheid zeer positief over de uitstraling en de inrich ting van de nieuwe bibliotheek in het gebouw De Egelantier aan de Westerweg. Metamorfose Het uiterlijk van de bibliotheek is namelijk indrukwekkend verbeterd. Niet in de laatste plaats door de frisse moderne kleuren en de indeling van het gebouw. De afdeling informatief is opgedeeld in vier gedeeltes, waar alles per onderwerp bij elkaar staat, van naslagwerken, boeken en tijdschriften tot video's, dvd's en cd-roms over of bij het onderwerp. In een geautomatiseer de catalogus kan het onderwerp wor den opgezocht, waarna men wordt ver wezen naar de desbetreffende afdeling. In de nieuwe bibliotheek kan ook volop gebruik worden gemaakt van de internet pc's, de kids hebben voortaan hun eigen hoek, en in de jongeren hoek kunnen strips en tijdschriften worden gelezen, met goede muziek uit de kop telefoons. De inrichting van de nieuwe bibliotheek is in grote lijnen rond. Niet alles is echter al goed geplaatst en een aantal praktische zaken, zoals de tafel met gemakkelijk leesbare romans en de materialen die in het oude gebouw op 'De Zijlijn' lagen, moeten nog hun bestemming vinden in het gebouw. Bezoekers van de bibliotheek worden verzocht hun opmerkingen, vragen en suggesties over de inrichting van de nieuwe bibliotheek door te geven aan de medewerkers. Veel vragen kunnen direct al worden beantwoord. Andere vragen en opmerkingen zijn zeer waardevol voor het verder optimalise ren van de inrichting van de bibliotheek. Kunstzinnige ruimte De multifunctionele ruimte is ook een aanwinst. Hierin kan volop worden geëxposeerd, maar de ruimte leent zich ook uitstekend voor cursussen, work shops en vergaderingen. Zoals u vorige week in deze krant heeft kunnen lezen exposeert Iwan de Groot tot eind februari zijn werk, schilderijen van exotische landschappen tot oer- Hollandse wolkenpartijen. Meer kunst is te zien in de vorm van fotowerk van Iris Fernee. Gedreven, gedurfd, crea tief; allemaal sleutelwoorden die op haar fotowerk van toepassing zijn. Niet alleen haar foto's, maar ook de uitvoe ring is zeer speciaal. 'Beeltografie', zoals zij dit zelf noemt. De nieuwe bibliotheek is verrijkt met drie verschil lende afscheidingswanden, waarop foto's zijn geprint. Twee wanden 'han gen' bij de kinderafdeling. De derde afscheidingswand creëert een stilte ruimte voor volwassen bezoekers. De wanden geven enerzijds rust tussen de verschillende afdelingen en anderzijds zorgt de transparantie voor een ruimte lijk effect. Boeken hebben Iris geïnspi reerd tot het maken van zo'n kunst zinnig geheel. „Boeken brengen je in een andere wereld, een wereld waar je in weg kunt dromen". Iris Fernée is geen onbekende in Heiloo. Sinds tien jaar is zij zelfstandig fotografe. Wie vrijblijvend iets van haar werk wil zien kan haar bereiken via tel. 072-5322962 of 06-10393154, of op www.irisfernee.nl. De nieuwe bibliotheek is voorzien van allerlei technische snufjes, (foto: MSP) Regio Noord" Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. 3 bollen per pot, wit, blauw of roze, potmaat 12,5 cm. Van 2,79 HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond Woensdag 24 december Op woensdag 24 december verschijnt er geen krant. Woensdag 31 december Op woensdag 31 december verschijnt de laatste Uitkijkpost van dit jaar. Kopij en advertenties moeten voor deze editie uiterlijk 23 december om 17.30 uur zijn aangeleverd. Kantoor gesloten Het kantoor van de Uitkijkpost is tus sen 22 en 26 december gesloten. Kopij en advertenties kunnen deze week wel per ISDN, e-mail, of per post worden aangeleverd. geldig t/m zaterdag 20 december Telefoon 5330991 HEILOO - Goede doelen steunen is iets wat iedereen met een goed hart wel wil doen. Dat dit ook kan door simpelweg leuke en nuttige spulletjes te kopen weet misschien niet ieder een. Het is mogelijk. Bij het pas geo pende 'Keer op Keeraan het Stationsplein is van alles te krijgen. Keer op Keer werd opgezet door Margriet Lief ting en Monique Witkamp en heeft inmiddels gestalte gekregen. Een leuke opzet, mooie inrichting en een gezellige groep vrijwilligers zetten zich in om spul letjes, waar de één op uitgekeken is, voor het goede doel aan de man te brengen bij iemand die er juist naar op zoek is. Mensen kunnen weggeven voor het goede doel, kopen voor het goede doel, vrijwilliger zijn voor het goede doel en de goede doelen zelf zijn er ook gelukkig mee. „Iedereen wint erbij zeggen de dames. Trots en welkom Het idee was afkomstig van Margriet, die een tijdje werkte bij Muttathara in Castricum. Margriet vertelt: „Mensen in Heiloo kenden Mutthathara niet allemaal en ik dacht: zoiets moet ook in Heiloo komen. Het moest niet zo zijn dat ik op mijn tachtigste met spijt terug zou kijken dat ik het niet gedaan had. Monique had er ook wel zin in en opeens ging het in sneltreinvaart. We vonden een pand en nu is het er dus." Inmiddels staat er een groep van twintig vrijwilligers, waar Margriet en Monique hartstikke trots op zijn. „Het is ontzettend dankbaar werk", vertellen Margriet en Monique, „We zijn echt heel blij met iedereen die helpt. We zouden niets gekund heb ben zonder hen. De inzet van de vrij willigers is echt boven verwachting. Sommigen hadden zich voor maar ■één dag opgegeven, maar zijn drie dagen aan de gang. Ze denken mee, zijn erg betrokken, echt geweldig! Je merkt het ook aan de bezoekers. Ze vinden het knus, gezellig en voelen zich welkom. En dat is ook heel In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. belangrijk. Iedereen moet zich wel kom voelen." Goede doel Welkom zijn ook alle spulletjes waar mensen persoonlijk niets meer mee kunnen, maar waar anderen mis schien juist heel erg naar op zoek zijn. Daarmee worden goede doelen gesteund. „In eerste instantie aan Heiloo gerelateerde goede doelen", vertellen Margriet en Monique, „Zo steunen we het Kardeel, Pater Theo Borst die werkzaam is in Chili voor het goede doel en Hart voor Polen." De goede doelen worden wel eerst goed gescreend. „Dat zijn we aan onszelf verplicht en aan onze bezoe kers, die mett hun aankopen bijdra gen aan het goede doel. We willen weten wat er met de bestedingen gebeurd." Het motto van de liefda digheidsinstelling is dan ook: 'Keer op Keer, voor het goede doel'! De spullen die binnenkomen worden uiteraard zorgvuldig bekeken. „Alles is welkom, maar het moet niet stuk zijn en wel houdbaar. Toch krijgen we soms spullen waar we niets mee kunnen, maar bijvoorbeeld kleding gaat dan weer naar Roemenië. We gooien eigenlijk heel weinig weg en proberen ook zoveel mogelijk te maken." Ook voor hobbyisten en verzame laars is altijd wat te vinden. Margriet en Monique benadrukken dat het heel belangrijk is om dingen niet weg te gooien. „Weggooien is makkelijk, maar'je krijgt een beter gevoel als je het weg~kan geven. We hopen dan ook dat mensen hun spullen naar ons komen brengen." Meubels, boeken, servies, kleding, alles is welkom. Keer op Keer, gevestigd aan het Stationsplein 9, (voorheen Ranzijn), is geopend op dinsdag en donder dag van 10.00 tot 15.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Dat zijn ook de tijden dat mensen hun overbodige spullen kunnen langsbrengen. Vrijwilligers zijn ook nog altijd welkom. Keer op Keer is te bereiken op 072-5325962. VAARWEL BIJZONDERE IS... VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl "Neem alleen de mooie herinneringen mee naar 2004. Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S the point of sport Kennemerstraatweg 113- tel 072 5336670 - Heiloo Bergen Hoorn Heiloo Alkmaar HET GROENE WARENHUIS van 11.00-17.00 uur vJ 50 x 50 cm (l x b). Van 9,99 HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo Margriet Liefting en Monique Witkamp van kringloopwinkel Keer op Keer (foto: MSP) 9 '''WMty

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1