?tëEN Musical Oliver trekt volle (sport)zalen SWOA Akersloot start cursus kunstgeschiedenis Levende kerststal in de Hoep Nieuwjaarsconcert Westfries Mannenkoor Regionale woningmarkt definitief gewijzigd Lezing Tuinvormgeving Activiteiten 1 Hoofd Stichting Kinderdagopvang Limmen neemt afscheid Samenwerking toneelverenigingen levert indrukwekkend resultaat p|litie www. ttifl6wlest.nl Sportkampioenen 2003 AKERSLOOT - Afgelopen zondag vond in de sportkantine van voetbal vereniging SV Meervogels de huldi ging plaats van de Sportkampioenen van 2003. Genomineerd waren voor Sportman van het jaar W. van Veldhuysen (gehandicapte water skier), J. Putter (handbal) en B. de Jong (marathon). Het werd de 56- jarige Bert de Jong die de titel een jaar lang mag dragen. Bij de dames waren A. Koot-Boon (schaatsen), M. Arkenhout-Andriessen (hardlopen) en L. Balk (tennis) genomineerd. Lisanne Balk kon haar prijs zondag niet in ontvangst nemen wegens ten- nisverplichtingen elders, maar kreeg wel de titel Sportvrouw 2003 toebe deeld. Rugbyclub Cas RC mag zich een jaar lang de beste sportploeg noemen. Het team werd vorig jaar wederom kampioen van Nederland en gooit ook dit jaar weer hoge ogen op de rugby velden. Sporttalent van het jaar werd AVC-lid Paul Smit (hardlopen). Hij wist T. Zoontjes (voetbal) en M. Kruchten (hard lopen) ook op papier achter zich te laten en behaalde daarmee de felbe geerde titel. Aantrekkelijk vrijwilli gerswerk gevraagd CASTRICUM - Tot genoegen consta teert de Vrijwilligers Centrale Castri- cum dat er genoeg burgers bereid zijn zich vrijwillig in te zetten voor een goede zaak. Echter, het moet wel aan trekkelijk vrijwilligerswerk zijn. Iets is aantrekkelijk wanneer het past in de agenda, een appèl doet op de talenten en betrokkenheid en een goed gevoel geeft. Voldoet een vrijwilligersactiviteit niet aan deze criteria, dan wordt het meteen een stuk moeilijker om mensen er voor te motiveren. Vrijwilligers werf je niet alleen meer door te leuren met vacatures, maar door te laten zien hoe nuttig en aantrekkelijk je organisatie is. De Vrijwilligers Centrale adviseert organisaties hoe zij hun werk aantrekkelijker kunnen aan bieden. Meer informatie is verkrijgbaar bij de Vrijwilligers Centrale, gevestigd in ontmoetingscentrum GeesterhageJ Geesterduinweg 5 in Castricum, elke werkdag geopend van 09.00 tot 12.00 uur of op afspraak, tel. 0251-656562/ e- mail: vcc@welzijncastricum.nl. BERICHTEN CASTRICUM CASTRICUM - Verloren in Castricum: zwarte portemonnee ID kaart, geld, bankpas e.d.; Winnie de Poeh porte monnee rood, zwart lederen portemon nee inhoud OV-jaarkaart, ID strippen kaart; sleutels 5x; gouden schakelarm band blauw en witte steentjes; gouden schakelarmband fantasie; cap beige rib fluweel; geld; bril zwart montuur. Gevonden: gsm Nokia; gsm Panasonic; dameshorloge zilverkleurig; sleutels 2x; WV-bonnen. Gevonden in Limmen: sleutelbos. AKERSLOOT - Een overvol parkeer terrein, volle fietsrekken en dito garde robe. Dat was wat de verwachtingsvolle theaterbezoeker zondagmiddag 21 december aantrof aan de Rembrandt- singel in Akersloot. Centrum voor Sport en Culturele Activiteiten De Lelie was de plek waar een tweede coproductie van de plaatselijke toneel verenigingen opgevoerd zou worden. En dat al voor de derde keer! Al in 1999 was gestart met de succesvolle samenwerking tussen de toneelgezel schappen Rossen Bakker en St. Willibrordus in Akersloot. Destijds kozen zij voor A Christmas Carol. Nu, vijf jaar later, viel de keuze op Oliver, een musical van Lional Bart, bewerkt en geregisseerd door Akersloter Hans Kuyper. Waar normaliter menig sportliefhebber zich actief of meer passief verpoost, was nu meer dan genoeg ruimte gemaakt om te kunnen genieten van dit grootse evenement. In dat opzicht deed De Lelie deze drie dagen tegen het eind van het jaar zijn naam als even ementencentrum eer aan. De uitver kochte zaal bood plaats aan vele hon derden bezoekers die middag. Een goede voorbereiding en organisatie maakten dat de bezoekers al snel hun plek op de tribune wisten te vinden. Na een welkomstwoord van penning meester Adse kon Oliver beginnen. Met de klanken van het 7-koppig gele genheidsorkest onder leiding van diri gent John Numeijer werd het publiek 160 jaar terug in de tijd gevoerd. Het decor toonde het werkhuis waar vele (wees)kinderen aan tafel zitten. Onder hen is de nieuweling Oliver, gespeeld door Cliff Elsworth. Hoewel af en toe de verstaanbaarheid te wensen overlaat, is de toon die gezet wordt meteen duidelijk. Het gaat hier om een pure klassenmaatschappij, waar een weldoorvoede en goed christelijke elite de dienst uitmaakt. Terwijl de armoedig geklede kinderen hun scha mele porties pap naar binnen werken, krijgt Oliver het aan de stok en wordt het huis uitgewerkt. Het verhaal zet zich voort langs alle plekken en bewoners waar Oliver huist. Van een begrafenisondernemer, een groep jonge zakkenrollers tot het statige onderkomen van een rijk heer: Brownlow. Er volgen talloze verwikke lingen: het arme kind wordt heel wat heen en weer gezeuld, waarbij hij de kleinzoon van Brownlow blijkt te zijn. Nancy, een hoertje uit Oliver's vroeger circuit, wordt gedood. Fagin, de baas van de zakkenrollertjes wordt opge- Castricummer raakt vingers kwijt door vuurwerk CASTRICUM- Afgelopen zaterdag is een 17-jarige jongen uit Castricum een deel van zijn rechterhand kwijtge raakt toen daarin een betonstrijker ontplofte. Hij liep daarbij ernstige ver wondingen op aan zijn hand en ver loor tevens enkele vingers. De jongen had het stuk vuurwerk gekregen van een 19-jarige vriend, waarna hij het aanstak. Vermoedelijk heeft de jongen niet gezien dat de lont al brandde, met alle gevolgen van dien. De jongen is naar het ziekenhuis overgebracht. Bewonersavond gemeentewerken In de kroeg begint het ware spektakel (foto Renno de Jong) hangen. Bill, de pooier van Nancy wordt doodgeschoten. Maar gelukkig wordt ook hier weer het spreekwoord 'Eind goed, al goed' bewaarheid. De vele medewerkers die dit spektakel stuk tot leven hebben gebracht verdie nen alle lof. Natuurlijk is het niet voor iedereen weggelegd om naast acteren, je zenuwen in bedwang houden, je tekst onthouden, ook nog eens een stem te hebben die klinkt als een klok. Toch waren er wat die stem betreft hier en daar wel uitschieters. Zoals Fagin, een rol van Henk Krom, die zelfs licht deed denken aan Lex Goudsmit. De natuur lijke manier waarop Cliff zijn rol als Oliver gestalte gaf. En ook een duo als de hoertjes Nancy en Charley, rollen van Els Tollenaar en Fleur Schoon. Zij wisten een levendig lied op de planken te brengen over het fijne leven als je met niks tevreden bent. Bumble, ofte wel Erwin Tiebie, en weduwe Corney, Atie Schoon, waren waarheidsgetrouw in hun aanvankelijke verliefdheid en huwelijkse gekissebis. Maar ook zak- kenrollertje Linke Duiker, dit keer gespeeld door Nick Duinmeijer, dartel de over het toneel alsof het zijn dage lijks werk was. Met een enorme inzet wisten alle spe lers het publiek te verwonderen en amuseren. Temeer omdat het enthousi asme waarmee ze deze voorstelling voorbereidt en uitgevoerd hebben zo duidelijk merkbaar was. En natuurlijk mag in een goede musical het decor niet ontbreken. Dat deed het zeker niet in Oliver. Alles was uit de laten wanen in de eerste helft van de negentiende eeuw. Compleet met armoedige onderkomens, chique huis kamers, lijkkisten, antieke handkarren en een paard en wagen. En dat we ons echt in Londen bevonden werd als klapstuk duidelijk toen een gigantische Tower Bridge ten tonele gevoerd werd! De aankleding van de spelers, grime en kapsels oogsten bewondering. Net als de muzikale ondersteuning van het orkest, dat hier en daar goed inspeelde op het persoonlijk tempo van de zan gers. Zoals vele Akersloters plezier hebben beleefd aan de voorbereiding en uit voering van Oliver, kan gezegd worden dat menig toeschouwer met veel plezier naar dit grandioos festijn gekeken en geluisterd heeft. Ook de jongste bezoekers onder hen waren onder de indruk, zoals blijkt uit de geschreven woorden van de 8-jarige Hester en Winnie: We waren naar een musical geweest. Het heten oliver. Dat was de hoofdrolspeler. Er was ook een pauze bij. Iedereen kreeg toen wat lekkers. De torneelspelers hadden mooie kostuums aan. Ze konden mooi zingen. er kwam een paard de zaal binnen lopen. het ging over een jongetje. Hij had geen ouders meer. kast getrokken om de kijker zich te Het was een leuke musical. AKERSLOOT - Op 23 januari start SWOA weer de cursus kunstgeschiede nis. Daarbij is deze keer de moderne schilderkunst, vanaf het begin van de twintigste eeuw tot nu, aan de beurt. De cursus staat onder leiding van drs. Janneke van Zanten- Van Wijk en richt zich op de twintigste eeuw, de eeuw van het modernisme. Het l'art pour 1'art principe werd volgens de cursusleidster al in de negentiende eeuw ingeluid met het impressionisme. Er werd veel geëx perimenteerd en vele 'ismen' volgden. Het belangrijke expressionisme komt ruim aan bod met zowel de stromingen in Duitsland (die Brücke, der Blaue Reiter) en in Frankrijk (het fauvisme) als in Nederland (Bergense School, de Ploeg) waarbij vanuit het gevoel werd geschilderd. De schilderkunst op basis van het verstand (bijvoorbeeld het kubisme en futurisme) wordt daarnaast niet vergeten. Een van de bekendste Nederlandse moderne schilders is ongetwijfeld Mondriaan. Hij heeft fraaie impressionistische landschappen en stillevens geschilderd en is toen stap voor stap tot zijn strakke 'stijl' geko men. Deze ontwikkeling wordt uitge breid besproken en met veel dia's toe gelicht. In het interbellum tussen de twee wereldoorlogen wordt tevens maatschappij-kritisch werk vervaar digd, waarbij stijlen als de nieuwe zake lijkheid en het surrealisme ontstaan. Na de oorlog waren het weer de Cobra schilders en de zogenoemde 'action painters' als Pollock en vele anderen die voor vernieuwing zorgden. De cursus wordt op vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur gegeven in 't Kruispunt aan de Mozartlaan IA in Akersloot. Omdat het een doorlopende cursus is, kan iedereen op elk moment instappen. De kosten bedragen 30 euro. Meer informatie kan men krijgen bij Joke Jak, tel. 0251-311578. Geen houten beelden maar levende wezens bevolkten de kerststal bij de Hoep. LIMMEN - Vanaf 1 januari 2004 zullen Stichting Kinderopvang Limmen en Stichting Kinderopvang Castricum fuseren en samen als Stichting Forte i.o. verder gaan. De administratie en ande re overheadfuncties zullen vanaf 1 januari op het Centraal Bureau in Castricum gevestigd zijn. Dieneke v.d Meij, oprichtster, en al jarenlang het gezicht van de Kinderopvang Limmen, gaat haar werkzaamheden als hoofd in Limmeii stopzetten en zal als stafmedewerker binnen Stichting Forte in Castricum haar werkzaamheden voortzetten. Tijdens de feestelijk afscheidsreceptie voor haar en Karin Min, praktijkoplei der en Anneke van Leijen, administra tieve kracht, gaf zij symbolisch de sleu tel van de locatie in Limmen over aan Miris Reuver. Miris Reuver is vanaf 1 januari het nieuwe hoofd van Kinderopvang Limmen. Zij werkt op maandag, dins dag en donderdag en is dan telefonisch bereikbaar op nummer 072 5052418. CASTRICUM - Afgelopen vrijdag, tweede kerstdag, stond in Castricum voor de derde maal met succes een levende kerststal. Ongeveer 2500 men sen bezochten de stal die dit maal in de tuin van bezoekerscentrum de Hoep was opgebouwd door Hein Poel. Naast Jozef, Maria en het kindje Jezus, waren er ook twee herders, een ezel, paardje en, dankzij Hans Logchies, wat extra schapen in de tuin aanwezig. Om het geheel extra aan te kleden werd het geheel muzikaal ondersteund door een afvaardiging van zangvereniging Can- tare en Hans Kinders achter de piano. Nieuwjaarsbijeenkomst Vrienden van Vredeburg LIMMEN - De Vrienden van Vrede burg in Limmen houden op vrijdag 2 januari hun nieuwjaarsbijeenkomst. Behalve het gezellig samenzijn zal deze avond in het teken staan van het optre den van Thomasvaer en Pieternel (Ton en Marjo Valkering). Op tekst van Henk Brandsma en met muzikale ondersteu ning van Rob v.d.Sande brengen zij een satirische evaluatie van twee jaar CAL en hoe het Limmen daarin is vergaan; hoe het van dorp kern, en van Limmen Castricum werd. Het is de derde keer in zes jaar dat zij een dergelijk optreden verzorgen, zodat er al bijna van een tra ditie gesproken kan worden, waar de Vrienden van Vredeburg met belang stelling naar uitkijken. De avond begint om 20.00 uur en is toegankelijk voor leden, die met met een donatie van minimum 25 euro per jaar het voortbe staan van de oude stolpboerderij onder steunen. Lezing Martin Bril in bibliotheek Castricum CASTRICUM - Op woensdagavond 14 januari zal veelschrijver Martin Bril op uitnodiging van Toonbeeld Literair een literaire avond verzorgen in de Openbare Bibliotheek te Castricum. De lezing zal om 20.00 uur van start gaan, maar de deuren van de zaal zijn geopend vanaf 19.30 uur. De toegang bedraagt E 6,- en met CJP of 65+ pas E 5,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Boekhandel Laan, The Readshop en de bibliotheek. Martin Bril is geboren in 1959 te Utrecht. Hij studeerde filosofie in Groningen, waar hij bevriend raakte met Dirk van Weelden, met wie hij het boek 'Arbeidsvitaminen, het ABC van Bril Van Weelden' schreef. Martin Bril maakte de studie niet af en ging in Amsterdam naar de filmacademie. Sinds 1987 is hij schrijver. Martin Bril is vooral bekend als columnist die korte schetsjes schrijft over het alledaags (stads)leven. Hij werkte eerst bij het Parool en daarna bij de Volkskrant. De miniatuurtjes van Bril Vorden vaak vergeleken met de kronkels van Carmiggelt en met de belevenissen van de 'Dikke Man' door Ischa Meijer. Bril vindt het eervol om met deze schrij vers vergeleken te worden en in hun tradi tie te werken. Om inspiratie op te doen voor zijn verhalen gaat Martin Bril vaak en veel de deur uit. Thuis, achter de schrijfta fel, ontstaat dan een verhaal. De columns werden gebundeld in Etalagebenen, Stadsogen, Hollandse luchten, Het tekort, Gloriedagen en De Afsluitdijk en verder. Behalve columns en verhalen heeft Martin Bril ook romans (Voordewind en Evelien), poëzie, filmscenario's, toneel en reportages geschreven. Inbraak en vernielingen in/aan auto's CASTRICUM - In het weekend van 19 tot en met 21 december werd een aantal vernielingen gepleegd aan auto's die geparkeerd stonden op de een bedrij venterrein aan de Stetweg. Het terrein waarop de auto's stonden is omsloten door een hekwerk. Dit hekwerk was ver nield waardoor de daders op het terrein konden komen. Van twee auto's werden raampjes vernield en werden goederen uit de auto gestolen. Ook bleek dat van een van deze auto's drie velgen waren verdwenen. Van een derde auto waren een aantal sierstrips weggenomen. Hoe groot de totale schade is kon nog niet worden vastgesteld. CASTRICUM - Op woensdag 7 janua ri heeft de afdeling Gemeentewerken van de gemeente Castricum een open bare hoorzitting belegd naar aanleiding van aanhoudende klachten betreffende de (kastanje)bomenrij aan De Loet te Castricum. De hoorzitting vindt van 20.00 tot 22.00 uur plaats in de Raadzaal van gemeentehuis te Castricum, Raadhuisplein 1 Inwoners worden gevraagd welke gemeente moet treffen om tot een oplossing van het probleem te komen. Uiteraard binnen de door het gemeen tebestuur gestelde randvoorwaarden. Er zijn vier bezwaarmakers op naam uitgenodigd, overige inwoners van Castricum worden uitgenodigd via de informatiepagina in het Nieuwsblad voor Castricum. De hoorzitting wordt bijgewoond door de heer Veldt als ver antwoordelijk wethouder en de heren Markowksi en Winter als technische ambtenaren. De hoorzitting wordt door een onafhankelijke voorzitter geleid. Klankbordgoep biedt conceptbeleidsnota aan CASTRICUM - Op 16 december kwam de Klankbordgroep Cultuurhis torie voor het laatst in vergadering bij een in de raadzaal van het gemeente huis te Castricum. Tijdens deze bijeen komst werden de werkzaamheden van de klankbordgroep afgesloten. Om 20.00 uur werd de conceptbeleids nota Cultuurhistorie Gemeente Castri cum 2004 aan het college van B W aangeboden. Wethouder Peter Könst ontbond, met het aanbieden van een presentje, de klankbordgroep officieel en dankte hen voor bewezen diensten. De Klankbordgroep Cultuurhistorie is ingesteld door het college van Burgemeester Wethouders met als doel te adviseren over de totstandko ming van de Beleidsnota Cultuurhistorie Gemeente Castricum 2004. Toonbeeld, Perspectief en Tintoretto Voor de derde keer in successie organi seren Tinteretto uit Heiloo, Toonbeeld en Perspectief uit Castricum gezamen lijk een kunstzinnige winterroute, die voert langs de ateliers van deze drie instanties. In Castricum vindt u in het gebouw van Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 6 de kersttentoonstelling voor amateurkunstenaars uit de regio. Traditiegetrouw stelt Toonbeeld zowel haar cursisten, als anderen in de gele genheid hun kunstzinnige werkstukken te exposeren. Uiteraard maakt ook de Fotoclub Castricum weer deel uit van deze tentoonstelling. Deze expositie is op meerdere dagen geopend van 1 tot en met 3 januari 2004, steeds van 13.00 tot 17.00 uur. In Bakkum in de Oude Duinrand- op deze avond school, Van Oldenbarneveldtweg 37, maatregelen de tot slot staan de ateliers van Perspectief open met werkstukken van de leden. Ook hier schilderijen in diverse tech- beeldhouwwerk, kera- adverteren Klaverjassen bij Dimtronic Meervogels AKERSLOOT - Vrijdag 2 januari wordt er weer geklaverjast in de kantine van Dimtronic Meervogels aan de Boschweg. De zaal is open om 19.30 uur. Het klaverjassen start om 20.00 uur. Er zijn leuke prijzen voor de winnaars. Voor inlichtingen bel 0251-311355. nieken, alsook miek, textiel en etsen. In Heiloo kunt u terecht bij Teken- en Schilder- vereniging Tintoretto in haar atelier De Hofdijk Mariënstein 178a. Hier tonen zo'n 60 enthousiaste amateur-kunste naars mooi en gevarieerd werk uitge voerd in diverse technieken (olieverf, aquarel, acryl, ets). Beide exposities zijn te bezoeken op 1 januari 2004, van 13.00 tot 17.00 uur. Tineke's Atelier Al 12,5 jaar is het atelier, achter het huis, het domein van Tineke Kramer Pijnappel. Om dit koperen jubileum te vieren houdt Tineke's Atelier een receptie tot en met 1 januari van 12.00 tot 17.00 uur. Tineke's atelier is aan de Rijksweg 176, in Limmen. Expositie Studio 23 Vier kunstenaars exposeren nog op 20 en 21 december in Studio 23 aan de Van Uytrechtlaan 23 in Bakkum. Te zien zijn speelse opbjecten van draad en verweerde materialen van Saskia Wurpel. Tónna Lucassen exposeert bronzen beelden van de menselijke figuur en Jan Pater toont grote beelden van steen en van staal. De kleurrijke figuratief/abstracte schilderijen zijn werk van Margriet Schadee. De studio is op zaterdag en zondag open van 14.00 tot 17.00 uur. Toonbeeld Amateur-kunstenaars uit Castricum en omstreken worden weer uitgenodigd deel te nemen aan de jaarlijkse Tentoonstelling voor amateur-kunste naars in Toonbeeld, met het thema: impressionisme. De tentoonstelling vindt plaats in het gebouw van Toonbeeld op 1 januari 2004. Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 6, Castricum, tel. 0251-659012 of e-mail: toonbeeldwil@hotmail.com. Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4. In de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) wordt een doorlopende tentoonstelling gehouden van heden daagse kunst. Tevens is het gebouw en de technische installatie te bezichtigen. Toegang E 1,- en kinderen tot 12 jaar gratis. Buiten de openingsuren tel: 0251-313286 of 0251-313253 voor groe pen en/of scholen. UITGEEST - Op zondag 4 januari 2004 geeft het Westfries Mannenkoor o.l.v. André Kaart een feestelijk Nieuw jaarsconcert in de Ned. Hervormde Kerk te Uitgeest, aanvang 14.30 uur. Het Westfries Mannenkoor mag zich door jarenlange bühne-ervaring, veel zijdig repertoire, dynamische koorzang en goed stemmenmateriaal verheugen in een een niet geringe bekendheid. Het Mannenkoor treedt in Uitgeest in een deel van haar programma op met het vrouwenensemble Westfrisia, een vijftiental geschoolde vrouwenstem men die tegenover het 60-man grote mannenkoor voor een prachtig even wicht en dito klankbalans zorgen. Solistische medewerking verlenen onder andere de tenor Arjan Wiering, de Akersloter sopraan Ivera Musch en de bariton1 Hans van Niekerk. Te genie ten valt er van Byzantijns-Russische liederen, waaronder het indrukwek kende Otsche Nasj van Antony Arensky, delen uit het kerstoratorium 'L'enfance du Christ' van Hector Berlioz en uit het kerstoratorium van Saint-Saens. Verder prachtige mannen koren van Franz Schubert, operakoren van Bellini (uit Norma en I Puritani), Verdi (uit Attila, Nabucco, La Traviata en Jeanne d 'Are, terwijl lvera Musch de aanwezigen zal vergasten op een aria uit 'Madama Butterfly' van Puccini. Koren en solisten worden aan de vleu gel begeleid door Rinus Groot. Entree E 10,-, kerk is open vanaf 13.45 uur. Toegangsbewijzen zijn te verkrijgen aan de kerk of bij Veldts Toko, Akerhof te Akersloot, Boekhandel Schuyt, Middel weg 139 te Uitgeest en bij Boekhandel Scholte, Geesterduin 5 te Castricum. Dieneke van de Meij geeft symbolisch de sleutel door aan Miris Reuver. Markt ingekort CASTRICUM - Op vrijdag 2 januari 2004 wordt de markt van Castricum ingekort in verband met de geringe animo. De markt komt te staan tussen de Burgemeester Mooijstraat en de Torenstraat. Mantelzorgcafé weer open CASTRICUM - De maandelijkse bij eenkomst van het mantelzorgcafé Castricum vindt plaats op 7 januari van 19.30 tot 21.00 uur. Het café wordt gehouden in het Rode Kruisgebouw aan de Van Speijkkade 61 te Castricum. Welkom zijn mensen, die meer of minder zorgen voor een partner, een ouder, kind of goede vriend(in) en daar soms de han den vol aan hebben. Onder het genot van een drankje en een hapje kunt u het nieuwe jaar inwijden met een voordracht van een bekende Castricummer. Het mantelzorgcafé is een plek om in een ongedwongen sfeer met elkaar ervarin gen uit te wisselen. De bijeenkomsten van het café zijn bedoeld voor deze regio, dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest, et cetera. Er zijn geen kosten aan deze bijeenkomsten ver bonden. Wie deze avond wil bijwonen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuis blijver, kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, tel. 0251-287733. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. CASTRICUM - De gemeenteraad heeft 17 december de Huisvestings verordening vastgesteld. De overgang naar de regio Noord-Kennemerland is thans definitief. Dit betekent dat vanaf 1 januari de woningzoekenden mit dé kernen van Bakkum en Castricum moeten reageren op de woningen in Noord Kennermerland. Tevens' hebben zij nog het recht om opties nemen te in de regio IJmond. De inwoners van de kernen Akersloot en Limmen kunnen tevens reageren op de leegkomende woningen in de gehele gemeente Castricum. De selectie- en toewijzingscriteria staan vermeld in de woningkrant. De woningkrant wordt huis aan huis bezorgd. De eerste woningkrant zal op 14 janua ri verschijnen. De verspreider van de woningkrant zal trachten vanaf de eer ste editie de woningkrant in de kernen Bakkum en Castricum te laten bezor gen. Als dit niet lukt komt deze editie te liggen in het gemeentehuis van Castricum, bij de bibliotheek en bij woningbouwvereniging Castricum. Per 1 april zal de woningkrant tevens op internet worden geplaatst. Hierover zal nader informatie komen. Voor vragen over alle wijzigingen kunt u terecht bij woningbouwvereniging Castricum, tel. 0251-658200 en de gemeente, tel. 0251-661222. Verhogingen belasting tarieven voor 2004 CASTRICUM - De raad van de LIMMEN - Donderdagavond 8 januari gemeente Castricum heeft besloten kunt u bij Jeanine Jonker een dialezing bijwonen die de vormgeving van de tuin belicht. Ideaal om meer inzicht te verkrijgen en ideeën op te doen. In elke tuin is het belangrijk evenwicht te hebben tussen ruimte en groen. Een tuin moét niet te vol zijn, er moet een goede verdeling zijn tussen bijvoor beeld de vlakken terras, gazon en beplanting. De visie is vaak verrassend, en zet in elk geval aan tot denken. Bezint eer ge begint geld ook voor de tuin. Er is vaak veel meer uit te halen, soms kan dat al met wat kleine aanpas singen. Jeanine Jonker laat u zien wat de moge lijkheden zijn voor uw tuin. Een tuin voor het jaar 2004 de belastingtarieven met 1,5% te laten stijgen. Dit is de inflatiecorrectie. De onroerende zaak belastingen zijn daarnaast aangepast aan het gemiddelde in de regio. Bovendien heeft de raad besloten tariefdifferentiatie onroerende zaakbe lastingen voor woningen en niet- woningen in te voeren. De eigenaren en gebruikers van niet- woningen gaan in 2004 meer betalen per eenheid van de WOZ-waarde dan de eigenaren en gebruikers van wonin gen. De lastenverlichting, de voormali ge 'Zalmsnip', is verlaagd naar E 36,30. valt of staat met epn goed ontwerp. Bijgaande foto laat zien wat oud-cur sisten afgelopen zomer gerealiseerd hebben. Zij' volgden ter oriëntatie de lezing tuinvormgeving en aansluitend de cursus tuinontwerpen. Het resultaat mag er zijn. Durft u de uitdaging aan? Bel 072- 5053646 en reserveer voor de lezing tuin vormgeving op 8 januari. Aanvang 20.00 uur aan de Kerkweg 24 te Limmen. Twee weken later op 21 januari start de 6 les sen durende cursus Tuinontwerpen. Een uitdaging voor al diegenen die zelf hun tuin willen vormgeven. Meer informatie over Tuincursussen Jeanine Jonker op www.tuincursussen.nl. Vr «Noord-Holland Noord §3 CM

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10