988 ■Iw Januari Coördinator vrijwilligerswerk van start bü ge.ee nte Om de ieme©iitelijke ondersteuning van vrijwiiiigetSÉWerk iijÉpeiloo goed te strüCturèrem^pdrl jahuartlen Specfffe coöfaiïfftorvrijwillfgersbeleid bij de gemeente van start gegaan. Daarnaast heeft de gemeente Heiloo een vacature bank opgezet op haar website, waardoor vrijwilligers en verenigingen die vrijwil ligers zoeken, elkaar beter en eenvoudiger kunnen vinden. Ron Zwerver te gast bij volleybalvereniging Effect Op maandag 19 januari was prof-volleyballer Ron Zwerver te gast bij volleybal vereniging Effect in sporthal 't Vennewater. Van 20.00 tot 21.00 uur leerde hij de vele volleyballiefhebbers alle fijne kneepjes van de volleybalsport in zijn clinic. Winterpret ontaardt in gebroken been In januari werd er op de 'sleeheuvel' aan het Maalwater volop genoten van de sneeuw. Voor de twaalfjarige Sen Kosters uit Heiloo hield de pret vroeg op. Na een valpartij bleek dat hij zich ernstig verwond had aan zijn been. Nadat de ambulance arriveerde en het terrein op reed, kwam de ambulance vast te zitten in een kuil en kon niet voor- of achteruit. Toen een tweede ambulance arriveerde, en op een 'veilige' plek parkeerde, werd de patiënt vervoerd naar het MCA. Alsof er niets gebeurd was werd door de kin deren weer vrolijk verder gesleed. En Sen? Met een gebroken scheen- en kuit been keerde hij 's avonds huiswaarts. 105 Jaar Muziekvereniging Eensgezindheid Het jaar 2003 was voor de Heilooër Muziekvereniging Eensgezindheid een bij zonder jaar, want op 19 oktober was het exact 105 jaar geleden dat het fanfare corps Eensgezindheid door een groep kunstlievende heren werd opgericht in café Zomerlust aan de Oude Straatweg te Heiloo. Dit heuglijke feit werd onder ande re gevierd met een feestelijk jubileumconcert in april en een concertreis naar het mooie Limburgse plaatsje Peij. Afscheid Felix Gimbrère van gemeenteraad De voorzitter van de WD-fractie van Heiloo, Felix Gimbrère, nam 6 januari, tij dens de raadsvergadering, afscheid van zijn collega's. In zijn dankwoord gaf de gedreven politicus aan dat het lichaam even niet meewerkt, waardoor hij werd gedwongen te stoppen met zijn werkzaamheden voor de lokale politiek. Duidelijk werd dat zowel de raad als het college met het vertrek van Felix Gimbrère een gewaardeerd collega en bovenal een steunpilaar van de Heilooër gemeenteraad verliest. Ton Keijser sluit de deuren van wijn- en delicatessenzaak Na ruim 14 jaar in winkelcentrum 't Hoekstuk te hebben vertoefd, sluiten Ton Keijser, zijn vrouw Wilma en dochter Sharon op 25 januari voor de laatste maal de deuren van hun wijn- en delicatessenzaak aan 't Hoekstuk 3. De leveranciers van kazen, wijn, versgebrande noten, olijven, oliën en andere delicatessen zien zich genoodzaakt hun activiteiten te beëindigen, nu de gewijzigde plannen met betrekking tot de verbouw van het winkelcentrum duidelijk zijn geworden. Dominee lilds zon® Februari Maalpad neemt afscheid van kerkgemeente Ids zoniiag 2 &b&arf is de Timmer kerkgemeenschap èen predikant armer. Dominee Henk van het Maalpad nam na de dienst afscheid van 'zijn' parochia nen. Op 16 februari leidde de dominee zijn laatste dienst in de Ter Coulsterkerk. Sinds 1 maart is hij in het ziekenhuis van Bergen op Zoom werkzaam. Zwembad Loos viert 25-jarig bestaan Op 1 februari was het precies 25 jaar geleden dat Arth en Suzan Loos besloten een zwembad op te richten. Zwembad het Baafje bestond toen al, en stelde een deel van het terrein beschikbaar voor dit binnenbad. Arth, die verantwoordelijk was voor het technisch onderhoud bij Het Vennewater en Suzan, die voor zwem bad Loos bedrijfsleidster bij een ander zwembad was, bouwden het zwembad in eigen beheer. Zwembad Loos was vanaf de opening op 1 februari 1978 meteen populair bij grote groepen kinderen, en heeft nog steeds een groep trouwe bezoe kers die al vanaf het begin regelmatig in het bad komen zwemmen. Vijftig jaar Golden Tulip in Heiloo Het was in het jaar 1953 dat Klaas van Veen 's avonds thuiskwam en zijn vrouw Wilhelmine meedeelde dat hij een wegrestaurant in Heiloo had gekocht. Het oor- spronklijk kleine pand werd verbouwd en op het dak verrees een flinke kop en schotel met daarin een kwartje, het bedrag dat destijds voor een bakkie troost moest worden betaald. Hoewel het gebouw Het Tolhuis werd gedoopt, stond het wegrestaurant in de volksmond sindsdien bekend als Kwartje Koffie. Bij Golden Tulip Heiloo werd nog het hele jaar feest gevierd. Voor een ouderwets kwartje kreeg de klant een kop koffie en mensen die dit jaar 50 werden mochten gratis in het restaurant komen eten. Illll .jlllilillil Maart Raad stelt paal en perk aan vele aanvragen voor planschade Bfce^idJBgllfci^PvOTtnaind^lÖ maiiilPërd afgerekend met de plan- schade. Onder het motto 'niet geschoten is altijd mis' werd er in Heiloo te pas en te onpas een beroep op de planschaderegeling gedaan. Wat erg veel werk en vooral geld kost. Dus besloot de gemeenteraad deze avond om voortaan een legesbedrag van 500 in te stellen. Heiloo twee flitspalen 'rijker1 Sinds 3 maart is het een feit: Heiloo is twee flitspalen 'rijker'. Omdat regelmatig de maximumsnelheid van 50 kilometer per uur werd overschreden en hierdoor met name overstekende voetgangers en fietsers in gevaar werden gebracht, heeft het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo in septem ber 2002 ingestemd met de plaatsing van twee flitspalen. Sindsdien staan de palen langs de Kanaalweg en de Kennemerstraatweg. Het Vennewater voor twee dagen echte filmset Op woensdag 26 en vrijdag 28 maart waren er filmopnames op het complex van Tennisvereniging Het Vennewater. Vijf studenten van de afdeling Film Televisie Wetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam, die samenwerken onder de naam Hidden Pictures, waren aan het filmen voor een korte speelfilm over vier tennisspelers en de spanning die tijdens een aantal toernooien tussen de spelers ontstaat. Deze spanning leidt zelfs tot éen aantal mysterieuze moorden die, zoals dat hoort, tot op het eind van de film onopgelost blijven. In totaal waren er 19 acteurs aanwezig, met ongeveer 10 crew-medewerkers en 20 figuranten. Bijzonder was dat ook leden van Het Vennewater als figurant op hebben getre den, als toeschouwer, tennissend of bezig met baanonderhoud. Burgemeester den Boon ontvangt FSH-hamer Woensdag 26 maart ontving burgemeester Den Boon op het bordes van het gemeentehuis de voorzittershamer van het Forest Stewardship Council (FSC). De FSC voert samen met het Wereld Natuur Fonds campagne om het gebruik van duurzaam hout bij gemeentelijke bouwprojecten te stimuleren. De gemeen te Heiloo behoort met haar energiebeleid tot de vijf meest succesvolle Noord- Hollandse gemeenten. De burgemeester kreeg de hamer uitgereikt uit handen van Carmen Veenker uit Heiloo. Conclusie raadsvergadering over woningtoewijzing: geen vriendjespolitiek, wel fouten Donderdag 27 maart werd in een extra openbare raadsvergadering door de gemeenteraad van Heiloo vergaderd over een vertrouwelijk rapport met betrek king tot vermeende misstanden rondom de woningtoewijzing in Heiloo. Hierin werd toegegeven dat er in het verleden fouten zijn gemaakt met betrekking tot de woningtoewijzing binnen de gemeente Heiloo. Fractievoorzitter Hill Peperkamp van de PvdA zocht eerder dit jaar met beschuldigingen in deze rich ting de pers op, waarmee het gemeenteraadslid de suggestie wekte dat er niet integer gehandeld is door de gemeente, nadat een zoon en een ex-schoondochter van een Heiloose ambtenaar onterecht, naar maatstaven van de Huisvestings verordening, een woning toebedeeld hadden gekregen. Volgens de raad was ech ter onjuist geconcludeerd dat er sprake was van vriendjespolitiek. Alle fracties waren het er wel over eens dat het vertrouwen van de gemeente en de woningstichting in relatie met de burgers flinke klappen heeft opgelopen. AMBULANCE Buurtbus Heiloo officieel van start Onder grote belangstelling werd zaterdag 29 maart de Buurtbus Heiloo door het bestuur van de Vereniging Buurtbus Heiloo, in gezelschap van wethouder Rob Opdam, het plein voor winkelhof 't Loo opgereden. In zijn toespraak sprak de voorzitter van het bestuur van de Buurtbus, de heer Hein Holman, zijn blijdschap uit over de start, waar men lang op heeft moeten wachten. Dit werd onderschreven door wethouder Opdam, die zijn waardering uitsprak voor de inzet en het enthousiasme van zowel het bestuur als de vele vrij willigers. Afscheid Ruud Peerdeman van Fanfare Showband Heiloo Tijdens een donateurconcert neemt Ruud Peerdeman eind maart, na ruim 23 jaar dirigent te zijn geweest van de Fanfare Showband Heiloo, afscheid. Buiten het muzikale aspect werd aandacht geschonken aan zijn enorme betrokkenheid en aan zijn sociale karakter. Vanzelfsprekend werd Ruud Peerdeman als erelid van de Fanfare Showband Heiloo benoemd. De dirigent memoreerde de gezelligheid binnen de vereniging, de positieve instelling van de leden, en sprak zijn vertrouwen uit in zijn opvolger Marcel Klok. Vermelding in Guinness book voor scouting Akersloot In het kader van de nationale scoutingdag, met als thema milieu, kwam het idee bij Rob Dekker van Scouting Akersloot op om een poging te doen om in het Guinness book of Records te komen, met het wereldrecord flesmozaïek bouwen. Twee maanden lang gingen veel enthousiaste kinderen en ouders dagelijks op pad om overal in het dorp flessen op te halen. Zaterdag 29 maart werd het logo uitgezet met krijt op het Wilhelminaplein, waar na ouders, kinderen en leiding het mozaïek uitzetten. Om 12.30 uur werden de puntjes op de i gezet, en was het record een feit. 's Middags kwamen notaris Van Duijn en wethouder Veldt om hun handtekening te zetten op de officiële papie ren. Patrick de Wit speelt 250ste wedstrijd voor Limmen Patrick de Wit jubileerde op zondag 30 maart in zijn 250ste wedstrijd voor het eerste van Limmen. Uit de handen van voorzitter Siem Admiraal kreeg hij een trofee en bloemen uitgereikt als blijk van waardering voor deze sportprestatie. Vermiste Jacob Burger dood aangetroffen Spelende kinderen en een begeleider vinden eind maart het levenloze lichaam van de sinds 19 april 2002 vermiste Jacob Burger uit Heiloo. De politie heeft meerdere grote zoekacties gedaan in het duingebied aan de noordkant van Castricum, richting Bakkum, waar op 28 april 2002 zijn auto was aangetroffen op een parkeerplaats. Op 5 maart vond daar de laatste zoekactie plaats. Jacob Burger is 23 jaar geworden. April iülii Uitkijkpost op internet Vanaf 2 april is de Uitkijkpost ook te lezer^op internet» Op de website zijn, naast de hoofditems van zowel de Heilooër pagina's en Fond 'f Limmer Die. ook acti viteitenagenda's, een overzicht van belangrijke adressen, de rubriek Bedrijf Belicht, de wekelijkse kerkdiensten, en informatie over het bedrijf Uitkijkpost te vinden. Ook kunt u op de website terecht voor aanleveringsvoorwaarden voor kopij en in het nieuwsarchief kunt u geplaatste artikelen terugvinden. Gelijk spel voor HSV- Foresters Al twee keer eerder werd de speeldatum tussen de beide Heilooër voetbalelftal len uitgesteld, maar op zondag 6 april was het dan toch zover. Die dag ontving HSV het team van De Foresters op het sportpark aan de Bayershofweg. Na een minuut stilte ter nagedachtenis aan het overleden erelid Piet Apeldoorn van HSV, blies scheidsrechter A. Gerritsen voor aanvang van de strijd, die echter nooit boeiend werd. Kansen waren er wel, maar werden door beide teams niet benut. Ze hielden een schamel puntje aan de matte derby over. Toch geld voor onderhoud scholen In de openbare raadsvergadering van maandag 7 april was het dringen geblazen op de publieke tribune. Daar hadden vele ouders plaatsgenomen om de argu menten van wethouder Bos aan te horen. De toeschouwers uitten hun grote bezorgdheid over de slechte toestand waarin de scholen in Heiloo verkeren. De fietstocht die de diverse raadsleden de vrijdag voor de raadsvergadering langs de scholen voerden opende wat dat betreft heel wat ogen. De noodkreet was volgens de raadsleden 'terecht' en er werd unaniem gepleit voor meer geld voor het onderwijs. Na rijp beraad ging wethouder Bos overstag en zegde de Heilooër scholen 97.000,- toe. Afscheid raadsleden A.M. Worm-de Moei en G. Bos Na de raadsvergadering van maandag 7 april namen het college van B&W en de raadsleden afscheid van AnneMarie Worm-de Moei (CDA) en Geert Bos (Heiloo2000). Het CDA-lid moest de raad noodgedwongen verlaten, na haar ver kiezing in de Provinciale Staten. De heer Bos verliet de raad wegens zijn aan staande verhuizing naar Drente. Burgemeester Den Boon sprak lovende woor den over beide raadsleden. Worm-de Moei is in de gemeenteraad opgevolgd door H. Veger, Bos is vervangen door H. Klaase, die tevens de nieuwe fractievoorzitter is geworden. Idol Jim trekt veel bezoekers naar Parking Sale Zaterdag 12 april kwam Idolsfinalist Jim Bakkum naar Heiloo, uitgenodigd voor het Parking Sale evenement op bedrijventerrein De Oude Werf. Toen even na 13.00 uur de auto van de jonge ster arriveerde brak een luid gejoel los en ver drongen de gillende fans zich om een glimp van hun idool te kunnen opvangen. Langs de bovenverdieping werd Jim het gebouw binnen geloodst, waarna de fans binnen een kaart voorzien van handtekening mochten halen. Debat over geweld tussen politie, burgemeester, omwonenden en jongeren Zondag 13 april werd er een forumdiscussie in Buk Buk gehouden. Bij deze dis cussie stond het onderwerp zinloos geweld centraal. Met als doel te peilen bij de inwoners van Heiloo, de gemeente en de politie, hoe over dit onderwerp wordt gedacht. Ondanks het feit dat Heiloo (gelukkig) lage cijfers op het gebied van geweldpleging heeft, werd in deze discussie duidelijk dat het wel degelijk zin heeft om het onderwerp te bespreken. Het discussiepanel bestond uit Paul Bruyn (bestuurslid jeugd- en jongerenwerk Heiloo), Jos Hoogenhout (namens de 'ouderen' van Heiloo), Michel Jongerius (wijkcoördinator politie Heiloo), Tjitso Maanhuis (medewerker Buk Buk/ sport leraar), Henk den Boon (burgemeester en portefeuillehouder openbare orde en veiligheid), Amanda Buis en Martin ter Hien (leerlingen PCC Heiloo, beide lid van de leerlingraad). Extra commissievergadering over inrichting Stationsplein Donderdag 17 april vond een extra commissievergadering plaats van de commis sie Openbare ruimte over de ontwikkeling van het Stationscentrum. Daarin werd onder meer uitsluitsel gegeven over de geplande hoeveelheid parkeerplaatsen en werd beslist dat een ondergrondse fietsenstalling niet door zou gaan. De moge lijke bebouwing van het parkeerterrein aan de Holleweg stond uitgebreid ter dis cussie, net als het plan voor een grote supermarkt in de stationsomgeving. Chattten met de wethouder over afvalbeleid in Heiloo De gemeente Heiloo wilde in april in gesprek met haar inwoners over het project Gescheiden Inzameling Huishoudelijk Afval (GIHA). In dat kader werd onder andere een chatsessie met wethouder Opdam gehouden op de website van de gemeente. De inwoners van Heiloo konden zo in direct contact met de wethou der aangeven met welke onderdelen van het huidige afvalbeleid ze wel of niet tevreden zijn. De discussies, meningen en reacties heeft de gemeente geïnventa riseerd om haar beleid en/of maatregelen beter te laten aansluiten op de wensen. Ook werd een compostvatenactie gehouden, om het gescheiden inzamelen van huisvuil te stimuleren en gaf Groei en Bloei een demonstratie composteren. Heilooër redt neefjes van verdrinkingsdood De uit Irak afkomstige familie Badry beleefde donderdag 24 april angstige momenten doordat het tweejarige neefje van de familie Badry, Abdelrhman Shahin, tijdens het spelen achter de flat aan de Vrieswijk te water raakte. Kazwan van 7 jaar sprong meteen zijn neefje achterna om hem uit het water te halen, maar door het gewicht en de paniek lukte het Kazwan niet om Abdelrhman uit het water te halen. Overbuurman Cees Zeeman zag dit gebeuren, bedacht zich geen moment en haalde de neefjes uit het water. UITKIJKPOST - 31 DECEMBER 2003 - PAGINA 11 Nog net aan het eind van 2003 maakt de Uitkijkpost de balans op. Wat gebeurde er allemaal dit jaar in Heiloo, Limmen, Akersloot en de Egmonden? Welke gebeurtenissen staan nog vers in het geheugen gegrift, en wat zijn we eigenlijk alweer zo'n beetje vergeten? Weet u nog dat zwembad Loos het 25-jarig bestaan vierde in februari, en dat in dezelfde maand Golden Tulip, beter bekend als Kwartje Koffie maar liefst 50 jaar bestond? Andere jubilea waren er voor bakker Piet van Baar uit Akersloot die dit jaar al 40 jaar zijn bakkerij dreef voor Slager Antoon Kramer die in november 50 jaar in het vak zat, en de echtparen Nuyens en Zonneveld, die in 2003 respec- tievelijk 25 en 75 jaar waren getrouwd. Ook de BukBuk en Tendenz vierden een feestje; zij bestaan 35 en 10 jaar in 2003. In maart kreeg Heiloo er twee flitspalen bij, inmiddels hebben de meeste Heilooërs de positieve, maar natuurlijk ook de minder leuke kanten daarvan mogen ervaren... De flitspalen zijn meerdere keren in brand gestoken en tijdens luilak in juni zelfs besmeurd met boter en afgeplakt met wc-papier. In maart gaat ook de Buurtbus Heiloo van start. Na een moeizaam voortraject en erg rustige eerste maanden, is de Buurtbus inmiddels een goed gebruikt openbaar vervoersmiddel in Heiloo. In april wordt de website van de Uitkijkpost gelanceerd, waarop sindsdien de hoofd onderwerpen van deze krant kunnen wor den gelezen, waar de belangrijke adres sen en agenda's kunnen worden opge zocht en waar u 'oud nieuwsvindt in het nieuwsarchief. HSV en Foresters spelen in april eindelijk de langverwachte derby, na tweemaal te zijn uitgesteld. Helaas verliep de wedstrijd niet zo spannend als de vele toeschouwers hoopten en eindig de de voetbalwedstrijd 'van het jaarin een gelijkspel. In april nemen raadsleden, inmiddels Bekende Heilooërs, en mevrouw Worm- de Moei en de heer Bos afscheid van de gemeenteraad. Geen Bekende Heilooër, maar inmiddels wel Bekende Nederlander door zijn optreden in Idols, Jim uit Egmond, vereert Heiloo met een bezoekje tijdens de Parking Sale op bedrijventerrein de Oude Werf. Nog meer Bekende Nederlanders dit jaar waren er in Heiloo in het Trefpunt waar Klaas Wilting een lezing gaf, in oktober gaf Jan Vayne een concert in de Witte Kerk en Arnold Vanderlyde geeft in Heiloo zijn mening over 'De jeugd van tegen woordig'. In april regent het weer Koninklijke lintjes in zowel Heiloo als de gemeente Castricum en regent het pijpe- stelen tijdens Koninginnedag, dat ondanks het slechte weer wel erg gezellig was. Volop gezellighied was er ook tijdens de vierde editie van The Proms of Heiloo in oktober, tijdens de kermissen in de diverse dorpen en ook tijdens de Uitmarkt van zowel Heiloo als Castricum. Minder leuk zijn de kwesties rondom de huisart senpost aan de Vinkenbaan en de bebou wing aan Hoog en Laag, die ook in 2004 de gemoederen bezig zullen houden. Natuurlijk liep iedereen weer uit voor Sinterklaas, maar ook voor een andere held; Harry Potter, van wie het nieuwste boek eind november in de winkels lag. Landelijk was er veel ellende dit jaar in de vorm van oorlog, rampen en een eco nomisch slecht jaar, maar gelukkig zorg den het Nederlands elftal en prinses Amalia voor een positieve afsluiting van het jaar 2003. Jaaroverzicht:

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 11