UITKIJKPOST - 31 DECEMBER 2003 - PAGINA 12 MülKiliH Betrokkenen zeer verdeeld over toekomstige tandartspraktijk Het onderwerp is dit jaar in diverse regionale publicaties besproken. Volgens de betrokkenen iedere keer met storende onjuistheden en onvolledige informatie waardoor de kwestie 'tandartsenpraktijk' ontaardde in een schijnbaar onover- koombaar verschil van mening tussen tandartsen, omwonenden en gemeente. Het betreft de tandartsenpraktijk van mevrouw Steenhuisen aan de Nicolaas Beetsweg. Twee jaar geleden begonnen de onderhandelingen tussen tandarts S. Steenhuisen en de gemeente over een nieuw te bouwen praktijkruimte. Steenhuisen concludeert dat de kosten van de grond en het pand te hoog zijn om dit alleen te kunnen bekostigen en betrekt twee collega's bij haar plannen. In april 2001 wordt opdracht gegeven aan een architect uit Limmen om een teke ning te maken voor een pand met 4 praktijkruimten. Steenhuisen en haar colle ga's besluiten een informatieavond te houden voor de omwonenden, nadat er bezwaren vanuit de buurt werden ingediend. Inmiddels ligt het ruimtelijk voor stel voor de tandartspraktijk klaar, om in janurai door het college te worden besproken. Lintjesregen in Heiioo Op dinsdag 29 april heeft burgemeester den Boon een Koninklijke Onderscheiding uitgereikt aan vijf inwoners van Heiioo. De heer de Boer (73), mevrouw Kuipers-Bralds (62), de heer Weijers (78) en Mevrouw N. van Leeuwen- Stam (72) werden benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau, De heer Ranzijn (53) werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Jongereninformatieavond over skatebaan druk bezocht In samenwerking met het jongerenwerk Limmen werd op vrijdag 4 april in Conquista te Limmen een informatieavond gehouden omtrent de aanleg van een nieuwe skatelocatie. De avond werd door zo'n 45 jongeren die graag skaten bezocht. Vanuit de gemeente was de verantwoordelijk wethouder Peter Könst aanwezig, samen met Chris Winter, Mare Waardenburg en Christien Kessens, die zich bezighouden met beleid, procedures, locaties, opzet en vorm van de skate baan, et cetera. De bedoeling van de avond was om met elkaar te praten over waar het skatepark zou kunnen komen en hoe de baan eruit moet komen te zien. De burgemeester en wethouders namen in de collegevergadering van 7 mei de beslissing dat de skatebaan wordt gebouwd aan de Vuurbaak/ Middenweg, en de aanleg gaat in augustus van start, zo is de planning. Als alles goed gaat, kunnen de skaters de skatebaan dan in september in gebruik nemen Koninginnedag 2003: nat, maar gezellig! De oranjeverenigingen in onze regio zullen zich ongetwijfeld hebben afgevraagd waaraan zij het weer op 30 april verdiend hadden; de regen zorgde er voor dat veel volwassenen thuis bij de kachel bleven zitten. De kinderen lieten zich echter niet tegenhouden en deden vrolijk mee aan de talrijke spelletjes en evenementen die de plaatselijke oranjecomités voor hen hadden georganiseerd. Toch was voor al in Limmen goed te merken dat de regen spelbreker was. In Akersloot werden de solexraces afgelast, en het feest speelde zich voornamelijk binnen in de kroe gen en in de feesttenten af. In Heiioo was het Oranjebal gelukkig overdekt, waardoor het daar druk en gezellig was. (il! lilllll Mei Koninklijke onderscheidingen Castricum Oék in de géMëenft.Castricum werd een aantal mensen onderscheiden met een Koninklijk lintje. Dinsdagochtend 6 mei vonden in het gemeentehuis van Castricum uitreikingen plaats in het kader van de Algemene Gelegenheid 2003 (Koninginnedag). Er werden zeven personen, allen inwoners van de gemeente Castricum gedecoreerd. De heer B.A. Gerits werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau voor zijn verdiensten voor de auditief gehandicapte medemens, de heren S.P.A. Zuurbier, EK. Gregorius, S.J. Hollenberg, C. Hoogeboom en W. Schagen werden benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Ook mevrouw W.J. Gerits-Schilderman werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Het Baafje klaar voor nieuw zwemseizoen Zaterdag 3 mei werd openluchtzwembad Het Baafje geopend voor een nieuw zwemseizoen. Het seizoen werd vrijdag officieel geopend door wethouder Rob Opdam, die onder leiding van een ervaren duikinstructeur, een korte wandeling over de bodem van het bad maakte. Limmer Bloemendagen De Limmer Bloemendagen 2003 zijn gehouden van zaterdag 3 tot en met don derdag 8 mei. Het was voor de 51ste keer dat Limmen deze Bloemendagen hield. Een van de pronkstukken onder de bloemenkunstwerken was het mozaïek van Lourdes. Ook het mozaïek van de nieuwe 'Harry Potter' Jan Peter Balkenende en koningin Beatrix trok veel bekijks. Het bloemwerk van Jack Spijkerman, met naast zich Regilio Tuur en Edgar Davids was eveneens een enorme publiekstrek ker, die zelfs het echte programma van Spijkerman 'Kopspijkers' op de televisie wist te halen. Het was ditmaal echter de ploeg van De Gouden Vetpan die met de hoogste eer ging strijken. Spectaculair IUK Fietscross in Heiioo Zondag 4 mei werd een Nederlands Kampioenschapwedstrijd verreden, op de fietscrossbaan van FCC de Boscrossers. Strijd, spektakel en snelheid waren volop aanwezig bij de tweede wedstrijd om het Nederlands Kampioenschap. Maar liefst 424 inschrijvingen in 27 categorieën schotelden het publiek een adembenemende wedstrijd voor. Bijzondere vondst bij archeologische opgravingen Limmen Maandag 13 mei deden de archeologen van de Universiteit van Amsterdam (UvA), die tegenover Texaco aan het graven waren, een belangrijke vondst. Bij gravingen op waterniveau werd een stuk hout gevonden, dat na bestudering een deel van de bodem van een welput bleek te zijn. De vondst is uniek, omdat het hout waarschijnlijk afkomstig is uit de Middeleeuwen, dat normaliter al lang had moeten zijn vergaan. Op donderdag 29 mei was de archeologische opgraving in Limmen voor publiek opengesteld. Er werden rondleidingen gegeven en er werd verteld waarom deze opgravingen worden uitgevoerd, wat er inmiddels aan vond sten was gedaan, en wat de archeologen nog verwachtten tegen te komen. Huurders laten van zich horen in presentatie nieuwe woonruimteverdeelsysteem Het tekort aan huurwoningen in Heiioo was reden voor de huurdervereniging Heiioo (Woningstichting Heiioo) om op 13 mei in het Open Huis een discussie te houden. Gastsprekers op deze avond waren De heer Dijkstra (voorzitter Regionaal Platform Woonconsumenten), de heer Greeuw (directeur WSH) en de heer Opdam (wethouder Volkshuisvesting Heiioo). Zo'n 50 aanwezigen luister den vol aandacht naar wat de heren te vertellen hadden over het nieuwe woon- verdeelsysteem. In de discussie die volgde op de inleiding door deze sprekers, raakten de gemoederen hier en daar aardig verhit. Nieuw schoolplein voor Sint Jacobusschool Akersloot Maandag 19 mei werd het nieuwe schoolplein van de Sint Jacobusschool in Akersloot officieel geopend met de onthulling van het nieuwe logo van de school. De kosten van de vernieuwing zijn grotendeels bij elkaar gelopen tijdens een sponsorloop op donderdag 15 mei, waarbij de kinderen van alle klassen met het rennen en lopen van flinke afstanden geld bij elkaar hebben gebracht. Ook ondernemende ouders en het lokale bedrijfsleven hebben hun bijdrage geleverd door het kopen van sponsorpakketten. Hortus Bulborum kijkt terug op succesvol seizoen Op 12 mei werden de poorten van de Hortus Bulborum in Limmen weer geslo ten, na een zeer geslaagd seizoen. Dit jaar bestond de Hortus 75 jaar, wat onder andere werd gevierd met een speciale Open Dag op 19 april. In totaal zijn er dit seizoen een kleine 6000 bezoekers geweest. Tweede plaats voor GGN Richting Parijs bij de Roparun Eind mei behaalde de estafetteploeg van Groep Gerechtsdeurwaarders Nederland Richting Parijs een mooie tweede plaats tijdens de Roparun. De ploeg met hierin Peter Burger, Edith Corts en Irna en Rob Kramer deed voor de vijfde keer mee aan de langste non-stop estafette ter wereld. Alle deelnemende ploegen proberen bij de Roparun zoveel mogelijk geld in te zamelen voor het goede doel. Deze hebben allemaal te maken met de zorg en behandeling bij mensen met kan ker. Met het aan deze loop meedoen heeft de ploeg via sponsors en diverse acties 23.000 euro bijeengebracht. Gezelligheid troef tijdens Familie-Straten toernooi Vrijdag 23 mei tot en met zondag 25 mei stond voor veel inwoners van Limmen in het teken van (voetbal) activiteiten. Voetbalvereniging W Limmen had wederom een Familie-Straten toernooi georganiseerd en daaraan deden maar liefs 80 teams mee. Hoewel men van de 'Olympische gedachte' uitging, namelijk dat meedoen belangrijker is dan winnen, werd er toch menig sportief robbertje uitgevochten op de velden van VV Limmen. Tentoonstelling 'Nijenburg 400 jaar' in de oude Pastorie Zaterdag 31 mei weid de tentoonstelling 400 jaar Nijenburg in de oude Pastorie geopend. De huidige bewoners van het huis Nijenburg, de heer Snetlage en mevrouw Snetlage Van Foreest waren bij de opening aanwezig om vrienden en familie te ontvangen voor de primeur. In de tentoonstelling waren tot 31 augustus foto's, plattegronden en voorwerpen te zien uit de geschiedenis van het landgoed. oem mu ÖftflTMW SIMWOF SCMÖWSN? mm Bijzondere expositie van Limmers op het doek In mei en juni hield Esther van Tilburg uit Limmen, in het gemeentehuis Limmen een expositie van portretten van 'echte' Limmers: inwoners van Limmen die iedereen kent en die kleurrijk of opvallend zijn. Een bijzondere expositie van gewone mensen, die dan ook uitstekend werd bezocht door Limmenaren die nieuwsgierig waren of hun 'kop' er ook tussen zat. Juni Beddenrace in Heiioo Onder zeer warme omstandigheden is zondag 1 juni de peaaënfaoepeanjj gehouden. Maar liefst 25 bedden verschenen aaïfofstart van air evenemt ondanks het mooie strandweer, veel toeschouwers trok. Mike Tesselaar en Maarten Bruin wisten door een tempoversnelling op het eind de zege bij de heren te pakken. In de gemengde categorie waren het Els Dekker met William Ursem die door de jury als winnaar werden uitgeroepen. Bij de dames was het stuivertje wisselen aan de kop maar uiteindelijk waren Yvonne van der Stok en Susanne Nieman te sterk voor de nieuwkomers Mirjan Kager en Moniek Seyts Slijterij ADO sluit Kees en Hetty Opdam van slijterij en wijnhandel ADO besloten in juni na 12,5 jaar hun zaak aan de Heerenweg te sluiten. Ondanks dat het echtpaar tegen wil en dank is gaan vutten, omdat de zaak in de huidige vorm niet kon worden over gedragen, heeft het echtpaar geweldige jaren meegemaakt. Avondvierdaagse in Heiioo wederom een groot succes Van dinsdag 10 tot en met vrijdag 13 juni werd voor de zestigste keer de Avondvierdaagse in Heiioo gehouden. Dit jaar liepen er iets meer deelnemers mee dan het afgelopen jaar. In totaal werden er 1832 wandelaars ingeschreven. De heer C. Woutersen uit Alkmaar mocht zich dit jaar kroonloper noemen: hij liep voor de 38ste keer de avondvierdaagse. Dat wandelen de mensen actief houdt, bleek wel uit de deelname van de heer C. Koopman, die voor de 32ste maal aan de avondvierdaagse deelnam en binnenkort 77 jaar wordt. De jongste deel nemer was Paula Argeloo. Afscheid H. Lamers en W. Emmerik van Pax Christischool Na 13 jaar hoofd van de Pax Christischool in Limmen te zijn geweest verruilde Harry Lamers (51) in juni zijn functie als hoofd van de school voor die van beleidsmedewerker bij de Stichting Kaprion. Naast Harry Lamers verliet ook adjunct-directeur Wim Emmerik (50) de basisschool. Na 14 jaar werd het wel tijd voor veranderingen en vernieuwingen. Deze heeft hij gevonden in de functie van groepsleerkracht op de Radboudschool te Heiioo. Wedstrijd NK vliegvissen in Heiioo Op zondag 1 juni werd de derde wedstrijd om het NK vliegvissen in Heiioo gehouden. Zwiepend met hun hengels en beschermd door hun lieslaarzen trok ken talrijke liefhebbers van deze bijzondere sport heupdiep wadend door het water van de Hoevervaart. Tweede editie Parkgolf groot succes Op zondag 22 juni werd voor de tweede keer Park Golf Heiioo gehouden, een ini tiatief van de Lions Club Heiioo, Limmen en de Egmonden, ondersteund door de Condor Golf- en Countryclub. Naast de sociale functie van het evenement, waar bij 132 deelnemers volop genoten van een mooie dag op de golfbaan, ging een groot deel van de opbrengsten naar twee goede doelen. Het Kindertehuis Antonius te Bakkum en de Stichting Veldwerk, met boegbeeld Heilooër René Veldt, werden ondersteund met het geweldige bedrag van 18.000 euro. Vacaturebank voor vrijwilligers geopend op website gemeente Heiioo De gemeente Heiioo geeft in de periode 2003-2004 een extra impuls aan het vrij willigerswerk in Heiioo. Het doel daarbij is het aantal vrijwilligers in Heiioo in ieder geval op hetzelfde peil te houden en het aantal jongere vrijwilligers in Heiioo te verhogen. Daarom startte de gemeente op 18 juni een vrijwilligersva- caturebank, op de website van de gemeente. Hier kunnen sindsdien verenigingen en vrijwilligers elkaar op een eenvoudige en overzichtelijke manier vinden. Luilak in Heiioo rustig verlopen Tijdens luilak 2003 heeft de politie het in Heiioo rustig gehad. Even voor 5.00 uur betrapte de politie enkele jeugdigen van elf- tot dertienjarigen op het plegen van vernielingen aan een basisschool aan De Hucht in Heiioo. Het gebouw is onder andere beklad. Daarnaast is om 6.30 uur de flitspaal langs de Kennemerstraatweg in Heiioo schoongemaakt. Deze was afgeplakt met toiletpapier en besmeurd met boter. Piet van Baar 40 jaar bakker in Akersloot Sinds juni 1963 zit bakker Piet van Baar in het vak, dus in juni van dit jaar vierde hij zijn 40-jarig jubileum. Piet van BaarIII,zoon van Piet van Baar II en kleinzoon van oprichter Piet van Baar I, begon bij vader en grootvader als leerling-bakker, maar nu, 40 jaar later, is hij zelf leermeester en heeft het vak aan eigen zoon Peter geleerd. Ook oudste dochter Laura zit in het bakkersgilde als banketbakster en jongste dochter Johanneke is net als haar moeder een grote steunpilaar achter de schermen. Eerste editie van kunstroute in Heiioo Gedurende de maand juni vond voor de eerste keer de kunstroute plaats in Heiioo. De route werd gevormd door een aantal etalages, beschikbaar gesteld door winkeliers- vanaf het Stationscentrum tot en met 't Loo. Mensen uit Heiioo die op welke wijze dan ook 'kunst' creëren konden in de kunstroute twee a drie werken inleveren, die vervolgens twee tot vier weken wer den getoond in de aangeboden ruimtes. De kunstroute werd door zowel de meewerkende winkeliers en kunstenaars als de Heilooër bevolking enthousiast beoordeeld. Discussieavond over bedrijventerrein Oosterzij Op 12 juni werd in het Trefpunt gesproken over de toekomst van het bedrijven terrein Oosterzij. Namens de gemeente Heiioo spraken wethouder J. Daas en P. Twisk met alle aanwezigen over de toekomst van het bedrijventerrein Oosterzij. Het doel van de avond was van de omwonenden handreikingen te ontvangen, in de vorm van wensen en ideeën, die worden verwerkt in een op te stellen ontwik kelingsvisie. Deze ontwikkelingsvisie dient als onderlegger voor een nieuw bestemmingsplan. Jongeren leren politiek een lesje over Heilooër huisvestingsproblematiek Donderdag 26 juni vond in jongerencentrum Buk Buk een discussieavond over jongerenhuisvesting in Heiioo plaats, in vervolg op de discussie in april. Politiek Heiioo en de Heilooër jongeren kregen deze avond de gelegenheid om met elkaar van gedachten te wisselen over de woningproblematiek in de gemeen te. De jongeren waren het over één ding unaniem eens: er zijn te weinig moge lijkheden voor jongeren om aan een betaalbare huurwoning in Heiioo te komen. Dus de politiek werd ter verantwoording geroepen. Bertil Greeuw van de Woningstichting Heiioo kwam met het beste nieuws van de avond. Hij beloofde de jongeren een plan te ontwikkelen om naast de dure koop woningenflat aan Het Maalwater, ook een jongerenflat te bouwen. Deze belofte werd uiteraard ontvangen met veel applaus. IMieuvu seizoen voor 't Beestenboetje Op woensdag 2 juli werd 't Beestenboetje in het Coulsterlaan weer geopend. Tijdens de opening konden de kinderen naar harte lust knuffelen met de konijnen en kijken naar het onlangs geboren hertje. Ook werden de schapen en geiten door een professionele schapenscheerder van hun dikke winterjassen ontdaan. Kermis in Heiioo Het weekend van 4,5 en 6 juli was het weer kermis in Heiioo. De kermis, die opge steld stond aan De Omloop, bood ook dit jaar voor de kinderen weer een keur aan attracties. De volwassenen stonden warm en droog, onder het genot van een biertje in de cafés. Jaarmarkt warm maar gezellig In juli stond ook de jaarmarkt weer opgesteld in Heiioo. Qndanks de zomerse temperaturen werd de anderhalve kilometer lange markt, op de gehele Heerenweg, van het Stationscentrum naar Winkelhof 't Loo, goed bezocht. Vooral de ijskraam deed goede zaken! Tienjarig jubileum voor Solexclub 't Rolletje Op 13 juli 1993 richten een stel enthousiaste mannen uit Akersloot, onder aan voering van Sjaak Kerssens, Siem Melker, Henk Jak en Henk Levering, Solexclub 't Rolletje op. Dit alles naar aanleiding van de eerste Solexrace in Akersloot en men besloot gelijk tot de oprichting van een Solexclub. Telde de club in het begin slechts een twintigtal leden, inmiddels is de club uit gegroeid tot ruim 200 leden. Het jubileum werd onder andere gevierd met een feestavond en op 13 juli, de dag van de oprichting, met een grote puzzeltoertocht voor de leden. «$t cn:s.- p wwwwup-irai nl ill 11 i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 12