Woonzorgboerderij Hoeve IMijenburg krijgt bijzonder cadeau van echtpaar Bosman Vernielingen aan Zuilen van Pandora en beeld Sokkelplan Jaarmarkt Castricum zwart van de mensen Campagne Leefbaarheid stationsomgeving Akersloter vermoord op Waagplein Spektakel tijdens Bigfoot Show Veel belangstelling tijdens open dag Dierenduintje Kermis in Akersloot Uniek kunstproject in het Trefpunt Countryfair van Ponyclub Heiloo groot spektakel Kennemerstraatweg zeven weken afgesloten Versterken stedenband Swietochlowice-Heiloo GoodBookers Wielerronde van Limmen Timmerdorp Castricum op ander locatie, maar net zo leuk Blauwwier geconstateerd in Heiloo Beroemde klussers onder de indruk van Timmerdorp 50.00ste bezoeker Het Baafje gehuldigd M elstuk in Akersloot Ringsteken Limmen groot succes Wethouder Daas opent Open Monumentendag Wethouder Opdam voor één dag verkeersbrigadier Warme kermis in Limmen 25 Jaar in het huwelijksbootje Eerste paal Het Palet geslagen Kaandorp Kip en Kaas 20 jaar in Akersloot Nieuw kunstwerk Sokkerwei Wethouder Daas geeft radio-interview over nieuw bomenbeleid Driving Range golfbaan Heiloo geopend CAL Eenakterfestival voor het eerst op de planken Kunstveiling in de Noordergeestkerk voor Stichting Veldwerk Nieuwe fietsenstalling bij het station Klaas Wilting in het Trefpunt Atletiekvereniging Trias opent gerenoveerde baan UITKIJKPOST - 31 DECEMBER 2003 - PAGINA 13 de kermis Sinds een eerdere publicatie in de Uitkijkpost, op 12 maart van dit jaar, hebben de initiatiefnemers van woonzorgboerderij Hoeve Nijenburg, veel leuke en goede reacties ontvangen. Vooral door reacties in de vorm van sponsoring en gulle gif ten, krijgt hun project steeds meer vorm. Doel van het project is woonruimte bie den aan 6 kinderen met een verstandelijke handicap en daarnaast ook dagbeste ding voor verstandelijk gehandicapten die hun woonvoorziening elders hebben. Financiële steun voor hun project ontvingen ze onder andere van het Heilooër echtpaar Bosman, dat dit jaar het 50-jarig huwelijksfeest vierde. De familie Bosman wilde in het kader van hun jubileum graag iets voor een goed doel doen. Woensdag 2 juli is in het Willem de Rijkeplantsoen opzettelijk een van de zuilen van Pandora vernield. De zuil is omver getrokken en naderhand afgebroken. Ook is in de nacht van vrijdag op zaterdag 4 en 5 juli een van de beelden uit het Sokkelplan aan de Smeetslaan beschadigd. De burgemeester deed een dringend verzoek aan de Castricummers om voortaan alert te zijn op dit soort vernielin gen. Ondanks de hitte zag het zondag 13 juli zwart van de mensen op de jaarmarkt van Castricum. Uiteraard werden de diverse terrasjes gretig door de bezoekers aan gedaan, om zo het vochtpercentage op peil te houden in de warmte. De handela ren op de markt konden dan ook tevreden terugkijken op het jaarlijks evene ment, dat naast de inwoners van Castricum en de omliggende gemeenten, veel toeristen trok. Vrijdag 18 juli werd het startsein gegeven voor een campagne die de leefbaarheid in de stationsomgeving moet vergroten. De campagne, een samenwerkingsver band tussen de gemeente en de politie Noord-Holland Noord, was gericht tegen wildplassen en alcohol drinken op straat. Uit handen van M. Jongerius, wijkcoör dinator Heiloo West van politie Noord-Holland Noord, ontving horeca-onderne- mer Lex van der Aat van café De Wit het eerste campagnepakket. Met behulp van posters, bierviltjes en gratis ansichtkaarten werd tot en met 28 augustus aandacht gevraagd voor de problemen in de stationsomgeving die aan alcohol gerelateerd zijn. Op zondagavond 6 juli wordt portier Mark Kerssens uit Akersloot vermoord op het Waagplein in Alkmaar. Vooralsnog is de dader nog steeds niet aangehouden. Donderdag 24 juli was het een waar spektakel op de Brink in Castricum. Stuntmannen met motoren sprongen door brandende hoepels, en de bestuurders van de Bigfoots lieten zien waartoe hun enorme auto's toe in staat waren. Het team, afkomstig uit Duitsland, liet een prachtig staaltje stuurmanskunsten zien op het evenemententerrein. Zaterdag 26 juli mochten geïnteresseerden een kijkje nemen bij het 'Dierenduintje' in Castricum. De kinderen vermaakten zich prima met het aaien van de geiten of maakten een ritje op één van de pony's, terwijl de ouderen uit leg kregen over het spinnewiel van het Dierenduintje. Augustus Vell vërtier, ee& natje en een droogje et|> gezellig samenzijn met vrienden, Ken nissen en de buren. Dat is in een paar woorden wel zo'nbeetje wat de kermis in Akersloot bij menigeen losfhaÉkt. Op zaterdag 2, tot en met dinsdag 2 augustus was het weer zover. Met muziek in de kroegen, de spelletjes op straat en op dins dag het traditionele ringsteken. Het Trefpunt stond op 5, 6 en 7 augustus drie dagen lang in het teken van kunst tijdens de Kunstdriedaagse. Verschillende kunstenaars uit de hele regio- Magda Bakker, Marjolein de Bruin, Sonny de Kruijff, Afie Valkering, Frits Bangert, Hetty Spaanderman, Sylvia en Jos van Onna, Anky Floris, en Charles Peel- exposeerden hun eigen werk en gaven daarop persoonlijk toelichting in de grote expositie ruimte. Daarnaast konden geïnteresseerden zich opgeven voor diverse workshops en lezingen. Mensen uit de hele regio trokken naar het Trefpunt om kennis te maken met diverse vormen van kunst, workshops en lezingen. Ponyclub Heiloo, een samenvoeging van de ponyclub en de rijvereniging, en gele gen aan de Zeeweg, bezit een kleurrijke historie. Een 75-jarige historie waarin zelfs een plaats is weggelegd voor landskampioenen. Op 17 augustus hield Ponyclub Heiloo een countryfair. Halverwege de dag stond de teller al op zeven tienhonderd en uiteindelijk hebben meer dan drieduizend personen een bezoek gebracht aan het evenement. Van 30 juni tot en met 15 augustus was de Kennemerstraatweg, tussen de Van Forreestlaan en de Laan van Zeeman afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Dit in het kader van het achtjarenplan waarin de Kennemerstraatweg ingrijpend wordt vernieuwd. In december 2002 zijn de eerste werkzaamheden nabij de Heilooër Tolweg afgerond. Tijdens de werkzaamheden deze zomer werd de fun dering van de weg vervangen. Gelukkig verliepen de werkzaamheden voorspoe dig door het mooie weer en kon de Kennemerstraatweg dinsdag 12 augustus weer in gebruik worden genomen. In het kader van de stedenband tussen de Poolse gemeente Swietochlowice en Heiloo vonden er deze zomer diverse activiteiten plaats. Zo hebben er twee weken lang twee Poolse artsen stage gelopen in het MCA, logeerden er basisschoolleer lingen bij gastgezinnen in Heiloo, zijn er pc's geschonken aan Swietochlowice en hebben drie Heilooër kinderen meegedaan aan de Paralympics in Polen. Op dins dag 10 juni vertrokken Renate Hardeveld, Jeroen Bijvoet met zijn moeder en de tweeling Laura en Lisa Brinkhof, eveneens vergezeld door hun moeder vanaf het gemeentehuis, uitgezwaaid door de familie en de leerlingen uit hun klas. Dat Heiloo topsporters had afgevaardigd werd aan het einde van de dag duidelijk. Zowel Lisa, Laura als Jeroen behaalden een medaille. Jeroen Lute verrichte een persoonlijk wonder in de GoodBookers wielerronde, die op 8 augustus werd gehouden in Limmen. Lute had namelijk een seizoen ach ter de rug met veel gezondheidsproblemen waardoor hij maar zes wedstrijden had kunnen rijden tot en met de GoodBookers Ronde. Toch verraste hij in de eindsprint de overige kanshebbers met een kleine demarrage vlak voor het einde. Tweede werd Thijs Zonneveld uit Amsterdam en derde Gerard Windhouwer uit Oostzaan. Robin Koot kreeg de prijs voor de meest strijdlustige renner. Het Timmerdorp van Castricum, dat dit jaar noodgedwongen in het park achter de Grutto werd gehouden, is voor alle betrokkenen bijzonder succesvol geble ken. Doordat een buurtbewoner actie voerde om de komst van het Timmerdorp tegen te gaan, leek de editie van 2003 aanvankelijk in het nauw te komen. Gelukkig voor de kinderen en begeleiders oordeelde de rechter positief over de verplaatsing van de houten hutten, en kon de 29ste editie van het timmerfestijn voor de eerste maal plaatsvinden op de nieuwe locatie. Zij timmerden dat het een lieve lust was en aan het einde van de week hadden ruim 180 timmerlieden de meest fraaie bouwsels in elkaar gespijkerd. In Heiloo werd in augustus blauwwier geconstateerd in drie vijvers in plan Oost; ter hoogte van Frederica's Hof, De Oostkanter en de Laan van Frans. De gemeen te nam meteen maatregelen om de veiligheid van mens en dier te garanderen en verdere toename van blauwwier te voorkomen.Voor alle vijvers gold een zwem- verbod, wat ter plaatse met borden werd aangegeven. Je hoefde je in augustus niet af te vragen waar het Timmerdorp gelegen is, wan neer je in de buurt van het evenemententerrein Noorderneg was. Het ritmische getik van bedrijvige hamers wees de weg. Zo'n 200 hutten, de een nog mooier en unieker dan de ander, waren te bewonderen. Dit jaar had het aantal inschrijvin gen een recordaantal opgeleverd: 600 deelnemers! Zelfs de landelijke pers werd gehaald, SBS 6 heeft gefilmd met een ploeg met Dennis van het programma Klussen met Kijkers. Jammer dat vrijdag 9 augustus de fik weer in dit prachtige dorp moest, maar ook dat leverde natuurlijk weer het nodige spektakel. Op 7 sep tember was alles nog eens te bewonderen op televisie bij SBS 6. Zondag 10 augustus huldigde wethouder Rob Opdam de 50.000ste bezoeker van zwembad Het Baafje. Margot van de Heuvel uit Heiloo, die met dochter Roos en zoon Rik naar Het Baafje was gekomen, bleek die bezoekster te zijn. Reden voor wethouder Rob Opdam om haar, naast de felicitaties met bloemen en T-shirts, voor volgend jaar een gezinsabonnement aan te bieden. i va hjk ma Nc ke 25 augustus vond er in Akersloot aan de Pontweg een spektakelstuk _rste orde plaats. Op die dag werd namelijk de romp van het gemeente- ument korenmolen de Oude Knegt herplaatst. Nadat de molen 2,5 jaar r,n grotendeels werd verwoest door brand, is Molenmakerij Saendijck tien Sen bezig geweest met de restauratie. De gerestaureerde romp werd via het dhollandskanaal vervoerd en vervolgens per kraan op het onderstuk geta- In mei 2004, tijdens de nationale molendag, zal de molen weer in haar oude staat te bewonderen zijn. Zondag 24 augustus konden zowel paard als berijder weer hun beste beentje voorzetten bij het jaarlijkse ringsteekevenement aan de Dusseldorperweg in Limmen. Deelname was zowel met aangespannen paard als met losse paarden of pony's (onder de man) mogelijk. Prijzen waren er voor de beste stekers, het best rijdende paard en voor de meest creatieve combinatie. September ^t^én^^Whip^ierfeWffetf^^ndrWeTIïoü^èr «KbW vaflTRTgeiflefente Castricum zaterdaJIÉ september de eerste editie van Uitmarkt Castricum. De gemeente hield, in navolging van Amsterdam en Heiloo, een Uitmarkt met daar in veel sportief, cultureel en informatief aanbod. Meer dan 35 organisaties had den zich aangemeld om op de markt hun culturele aanbod voor het najaar te pre senteren. Wethouder John Daas gaf op 13 september het startsein voor de activiteiten rond de Open Monumentendag in Heiloo. De landelijke Open Monumentendag had dit jaar het thema 'boerderijen'. Door de Heilooër amateurfotografenclub (HAF) is ruim een jaar gewerkt aan een tentoonstelling over de rijks- en de gemeente lijke monumenten van Heiloo. Deze was vervolgens op 13 en 14 september zien in de Witte Kerk. In Heiloo stelden drie boerderijen speciaal op de Open Monumentendag hun deuren open; de boerderij op het landgoed ter Coulster uit 1887, het boerderijen-duo 'Noord-West' en de boerderij op het landgoed Nijenburg. Ook op andere locaties vonden diverse activiteiten plaats. Van 16 tot en met 22 september werd in Nederland de 'Week van de Vooruitgang' gehouden, door onder andere Milieu-defensie, 3VO, Reizigersvereniging Rover en de Fietsersbond, om iedereen bewuster te maken van de mogelijkheden die er zijn om zich op een meer milieubewuste, veilige en gezonde manier te verplaat sen. Ook de gemeente Heiloo deed mee. Op verzoek van de Verkeersouders Heiloo hielp wethouder Rob Opdam woensdagochtend 7 september de ver- keersbrigadiers bij het zebrapad op de Stationsweg bij het veilig laten oversteken van schoolgaande kinderen en hun ouders. Op vrijdag 19 september werd extra aandacht geschonken aan het thema 'Fiets naar je Werk'. In dat kader riep de gemeente al haar inwoners op om, indien mogelijk, op deze dag op de fiets naar het werk te gaan. De kermisvierders mochten zich gelukkig prijzen met het mooie weer tijdens het kermisweekend in Limmen. Tijdens het weekend traden diverse bands op en het werd met een spetterend vuurwerk aan de Achterweg ingeluid. Traditiegetrouw hield de Limmer IJsclub tijdens de jaarlijkse kermis de Katerloop. Op kermis zondag kon iedereen aan een trimloop deelnemen over een afstand die hem of haar het beste paste. 25 Jaar geleden, op 15 september 1978, traden John Nuyens en Wilma Plomp in het huwelijksbootje. In de afgelopen 25 jaar heeft het echtpaar niet alleen heel wat dahlia's en bollen gekweekt, maar tevens ook vier prachtige dochters groot gebracht. Ter ere van een jubileum wordt vaak een erepoort voor de jubilarissen neergezet, maar voor het huis van John en Wilma werd wel een heel apart model neergezet. Versierd met prachtige bloemen, dahlia's, uiteraard, en door John en Wilma zelf gekweekt! Maandag 1 september werd de eerste paal van het nieuw te bouwen apparte- menten/bedrijvenproject Het Palet aan de Rijksweg 87-89 te Limmen geslagen. Directeur Pim de Boer van uitvoerder BAM Wilma, wethouder Veldt van de gemeente Castricum en de toekomstige bewoners konden zich onder een stra lend zonnetje schrap zetten om met de hand de eerste paal de grond in te laten verdwijnen. In de week van 1 tot en met 7 september was het feest bij Kaandorp Kip en Kaas. Jaap en Wil Kaandorp staan al twintig jaar met hun kip- en kaaswagen in Akersloot en Limmen. Dit vierden zij met hun klanten door te stunten met prij zen van twee decennia geleden. Het in de zomer opgeleverde bouwproject Sokkerwei is in september verrijkt met een bronzen beeld. Lithos Bouw heeft het beeld aangeboden aan de gemeente Castricum met de bedoeling de nieuw gerealiseerde openbare ruimte te verster ken. Het beeld draagt de naam 'Rêverie', een liggend meisje dat gevoel, warmte en tederheid uitstraalt. Het is gemaakt door Maïté Duval en is ontworpen in 1982. Met zo'n 26.000 bomen en ooit prijswinnaar in het groen, mag Heiloo met een gerust hart een groene gemeente genoemd worden. Dat willen de bestuurders graag zo houden. Daarom is er een jaar lang hard gewerkt aan een Beleidsplan Bomenbeheer. Op 16 september viel de eer te beurt aan Wethouder Daas om als eerste uitleg te geven over dit veelomvattende plan. Bob van Unnik had een levendig interview met Daas in zijn seniorenprogramma Intermezzo. De driving range van Golf- en Countryclub werd vrijdag 19 september met een zwierige zwaai van voorzitter Bert Goedegebuure officieel voor geopend ver klaard. Na vele jaren voorbereiding en afhandeling van procedures werd op 4 oktober de overeenkomst ondertekend voor de aanleg van een 9 holes golfbaan gelegen aan de Lagelaan te Heiloo. In mei 2002 werd de aanvraag voor de afslag plaats aangevraagd. De opening van de driving range was een voorproefje van de golfbaan zelf, die in mei 2004 officieel in gebruik genomen moet worden. De Toneelverenigingen uit Castricum, Akersloot en Limmen stonden op 26 en 27 september in de Burgerij in Limmen met het CAL Eenakterfestival. Het was voor het eerst dat vijf van de zes verenigingen die de gemeente Castricum kent, samen een eenakterfestival organiseerden. Expressie, Forento, De Limmer Plankeniers, Pancratius en Rossenbacker waren al maanden bezig een kort toneelspel te repeteren. Met het festival werd de diversiteit van het amateurto neel in de gemeente Castricum getoond. Op 7 september werd er in de Noordergeestkerk te Heiloo een kunstveiling gehouden, ten bate van Stichting Veldwerk. De beeldend kunstenaar Floris Brinkman uit Den Helder, bekend in binnen - en buitenland, heeft een groot deel van zijn collectie ter verkoop aangeboden voor het goede doel, het kinderhuis Hamro.Niwas in Nepal. De veiling heeft in totaal 10.000 euro opgebracht. ProRail is in september gestart met de vernieuwing van een deel van de onbe waakte fietsenstalling bij het station Heiloo. De nieuwe fietsenstalling aan de westzijde van station Heiloo is in november opgeleverd en heeft 552 nieuwe klemmen en 132 nieuwe kluizen. De vernieuwing van de stalling op station Heiloo maakt deel uit van het landelijke project 'Ruimte voor de Fiets'. Zaterdag 27 september gaf Klaas Wilting onder grote belangstelling een lezing in het Trefpunt, in het kader van de Dag van de Ouderen, georganiseerd door de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de ouderenbonden ANBO en KBO. De lezin gen, die elk jaar in het kader van de Dag van de Ouderen in het Trefpunt worden gehouden, kenmerken zich door de pittig geanimeerde wisselwerking tussen spreker en publiek. Zo ook deze keer. De heer Wilting hield zijn toehoorders namelijk een spiegel voor, wat betreft het gevoel van onveiligheid dat steeds meer ouderen ervaren. Atletiekvereniging Trias te Heiloo opende zondag 28 september in samenwer king met wethouder Rob Opdam de gerenoveerde atletiekbaan. In 2000 kwam het NOC*NSF met de mededeling dat de toenmalige atletiekbaan niet aan de veiligheidsnormen voldeed. Gezien de economische teruggang waar ook de gemeente Heiloo mee te maken kreeg, was het nog maar de vraag hoe de reno vatie bekostigd moest worden. Uiteindelijk heeft de gemeente de knoop doorge hakt en het budget voor een betere en vooral veiligere baan beschikbaar gesteld.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 13