7 m I UITKIJKPOST - 31 DECEMBER 2003 - PAGINA 14 Nieuwbouw Hoog en Laag zit omwonenden erg hoc^ Stichting Welzijn Ouderen en uniek project vervolg SJ Wereldwinkel opent vernieuwde vestiging Akersloter loopt honderdste marathon Kinderboekenweek 2003 □ierenbescherming opent nieuw kantoor in Heiloo Wethouder Bos op het matje geroepen □ierendag bij 't Beestenboetje Jan Vayne te gast in Witte Kerk te Heiloo Uitbreiding begraafplaats R K Parochie Bijzondere Kunstmanifestatie GGZ Noord-Holland-Noord Vierde editie van The Proms of Heiloo Met een rolstoel door ct Loo bepaald geen sinecure Protest tegen dreigende sluiting Bulletje Oostendorp ontvangt eerste exemplaar straatnamenboek *iP Gemeente Castricum ziet af van verhaal bouwfraude rb„ Buk Buk bestaat 35 jaar Lancering website 'Buiten Gewoon Castricum' Tendenz viert tienjarig jubileum Bijzondere vondst bij taxi Zwart Lid Tweede Kamer, de heer Samsom op bezoek in Castricum over Schiphol Bijzonder Sint Maarten tafereel Cees Druijven schrijft boek over boerderijen in Limmen Slager Kramer al 50 jaar in het vak KIMVB - en verenigingswaardering voor twee aftredende bestuursleden van Foresters Arnold Vanderlyde spreekt in Heiloo Sint Nicolaas weer feestelijk ingehaald in Heiloo, Limmen en Akersloot Discussieavond met de gemeente Castricum De geplande nieuwbouw aan Hoog en Laag zit omwonenden in een i£ens Jew met deze krant in september erg hoog. De kwestie begon toen de beworirmatl:h- ter de plannen van de woningstichting voor de bebouwing aan Hoog ePv^ag kwamen. Er bleken plannen te £ijn voor bebouwing van drie woningblokkeHie acht meter van de achtertuin van de bewoners aan de Westerweg af laaa?n. Daarmee zou de privacy in de achtertuin van de bewoners volgens zeven van .n in één klap tot nul worden gereduceerd. Deze bewoners besloten daarop Te gemeente en de woningstichting te benaderen voor overleg om tot een ander plan te komen, waarbij er wel gebouwd kon worden en de bewoners hun privacy behielden. Ondanks dat de gemeente nog geen partij is en de woningstichting aan geeft haar uiterste best te doen om zoveel mogelijk tegemoet te komen aan de bezwa ren van de bewoners, is het laatste woord over deze kwestie nog niet gesproken. Oktober Een uniek project jn^JecHarKi, uitvori'g jaarwas opgestarlTkreeg in oktober een vervolg. Stichting Ouderenwerk Heiloo en Randstad Uitzendbureau zijn toen een samenwerkingsverband aangegaan om ouderen die graag nog deel wil len uitmaken van de arbeidsmarkt tegemoet te komen. Gevestigd in het Trefpunt, kunnen bij Randstad elke donderdag van 11.00 tot 12.00 uur ouderen terecht om in te schrijven. Het Trefpunt heeft er met deze samenwerking een extra dienst bij gekregen. De Wereldwinkel in Heiloo heeft haar vestiging aan de Stationsweg, na een ver bouwing van enkele maanden, op zaterdag vier oktober officieel geopend. Voorzitter Bert de Jong van de Akersloter Marathon Klub (AMAK) liep zondag 5 oktober in Amersfoort zijn honderdste marathon. Bert de Jong richtte in 1981 de AMAK op. In het jaar van zijn debuut, tijdens de Midwinter-Marathon in Apeldoorn, liep dé Jong een tijd van 3.22.32 uur. Er zouden nog vele marathons in Nederland volgen. Ter gelegenheid van deze unieke prestatie bood de vereni ging zijn voorzitter 's avonds een receptie aan De kinderboekenweek stond in oktober bol van leuke activiteiten rondom het thema Diep in het bos... Zo was donderdag boswachter Wim Grootendorst van Natuurmonumenten te gast bij boekhandel Deutekom, en zaterdag 4 oktober sig neerden Suzanne Buis en Annemarie Dragt hun werken. De Kinderboekenweek werd gehouden tot en met 11 oktober. Dierenbescherming Alkmaar en omgeving heeft op 4 oktober aan de Loet te Heiloo een nieuw kantoor geopend. Op werelddierendag overhandigde voorzit ter Ton Dekker de sleutel aan Anna van Acker en Térèzka van den Goorbergh, de bureaumanagers van het kantoor in Heiloo. Onlangs zijn de afdelingen Alkmaar en Castricum/ Heiloo gefuseerd tot één afdeling. Precies een jaar na de opening van het naastgelegen knaagdierencentrum konden kinderen zich uitle ven op een springkussen, en er werd geschminkt. De eerste gemeenteraadsvergadering na het zomerreces, dat maandag 6 oktober na ruim drie maanden weer ten einde was, bracht weinig spektakel teweeg. De meeste ophef werd veroorzaakt door de inbreng van GroenLinks. Het ergerde zich aan de 'traagheid' en 'slechte aanpak' waarmee wethouder Bos zich inzet voor het Integraal Huisvestingsplan onderwijs, oftewel de huisvesting van de Heilooër basisscholen. De overige partijen konden zich wel vinden in de kritiek, en wilden 'een goed gesprek' tussen de wethouder en raad. Burgemeester Den Boon stelde voor om met de partijen die dat wensten en de wethouder zo snel mogelijk een informeel gesprek op de agenda te zetten. Zaterdag 4 oktober was het dierendag, en natuurlijk had ook kinderboerderij 't Beestenboetje in Heiloo verschillende activiteiten voor kinderen en hun ouders. Op dierendag \^érd door medewerkers en vrijwilligers van 't Beestenboetje aan kinderen geleerd respectvol met dieren om te gaan. Als klap op de vuurpijl werd de naam van het pasgeboren hertje bekendgemaakt door wethouder Rob Opdam. De winnaar was Laura de Jager, die de prachtige naam Lara voor het hertje had verzonnen. Enkele weken later werd het verdrie tige nieuws bekend dat Lara moest worden afgemaakt omdat ze haar poot had gebroken bij een poging over het hek te springen. Vrijdag 10 oktober was het dringen geblazen in de Witte Kerk te Heiloo, toen Jan Vayne op uitnodiging van Rabobank West-Kennemerland een pianoconcert gaf. Vayne speelde verzoeknummers uit het publiek en wist vervolgens moeiteloos artiesten als Andre Hazes, The Beatles, Queen en Wim Sonneveld aan elkaar te spelen. Ook voor de wat klassiekere nummers draaide hij zijn hand niet om. De genodigden waren zeer content, en de organisatoren konden terug kijken op een geslaagd concert. Aannemer GP Groot heeft in opdracht van de gemeente Castricum de begraaf plaats van de rooms-katholieke parochie H. Cornelius te Limmen in oktober uit gebreid. De uitbreiding van de begraafplaats is voornamelijk uitgevoerd richting de Vredeburglaan, waarbij het huidige grasveld langs de Vredeburglaan is aange past. De werkzaamheden zijn eind november votooid. Zaterdag 4 oktober werd er een manifestatie over hedendaagse kunst en psychi atrie geopend in en rondom de gebouwen van GGZ Noord-Holland-Noord (voormalig Willibrord). Het project De Inrichting had als doel een opening te bie den aan het gesprek over psychiatrie en maatschappij. Een twintigtal kunstwerken, deels ontstaan op locatie en in samenwerking met de cliënten, waren het resultaat. Op zaterdag 18 oktober vond de vierde editie van het grootschalige popgebeuren The Proms of Heiloo plaats in sporthal het Vennewater. Het festival is een jaar lijks terugkerend gebeuren en trekt veel bezoekers naar Het Zevenhuizen. Het grootste Heilooër muziekfestival stond ook dit jaar bol van muzikale hoogstand jes en vooral erg veel gezelligheid. In het kader van het Europees jaar van mensen met een handicap, werd vrijdag 24 oktober in 't Loo een ludieke actie gehouden. Organisator was het Platform Cliëntenparticipatie Gehandicaptenbeleid Heiloo, dat dit jaar van start is gegaan. Onbekende, en iets bekendere Heilooers werden daar uitgenodigd om via een 20 minuten durend parcours te ervaren wat het is om gehandicapt te zijn. Zittend in een rolstoel, lopend met een blindenbril op en een blindenstok in de hand, of ach ter een rollator, werden de deelnemers uitgedaagd een aantal opdrachten te ver vullen. Onder de uitgenodigde deelnemers bevonden zich onder andere de wet houders Opdam, Bos en Daas, en een aantal mensen uit het winkelend publiek dat zich spontaan opgaf voor het parcours. Vrijdag 24 oktober vond een bijzondere demonstratie plaats voor de ingang van het gemeentehuis van Heiloo van een groep ouders en kinderen. Het spandoek maakte het doel van de demonstratie luid en duidelijk: 'Wij willen dat ome Bram en tante Hetty blijven'. Oftewel: de ouders en kinderen zijn tegen de dreigende sluiting van kinderopvang Bulletje. Enkele maanden daarvoor werd door de gemeente Heiloo, in samenwerking met brandweer en GGD, onderzoek gedaan naar de wettelijke veiligheid- en hygiëne eisen van diverse kinderdagverblijven in Heiloo. Resultaat was dat Kinderopvang Bulletje volgens de rapporten niet aan de eisen voldeed en daardoor werd bedreigd met sluiting. De verontruste ouders werden met hun kinderen door burgemeester den Boon uitgenodigd om binnen in het gemeentehuis hun verhaal te doen, waar wethouder Bos naar het emotio nele betoog luisterde. Sindsdien zijn gemeente en Bram en Hetty van der Laan gelukkig een groot aan tal stappen tot elkaar gekomen. Zo heeft het echtpaar een verzoek tot vrijstelling van het bestemmingsplan ingediend, om het woonhuis officieel als bedrijf te kun nen kenmerken. Zodra die vrijstelling is verleend, kan een plan van aanpak in uit voering worden genomen zodat aan alle eisen voor een kinderdagverblijf wordt voldaan. Wel is inmiddels aan de eisen van de brandweer voldaan door het aan tal kinderen terug te brengen van 12 naar 10 kinderen, en per 1 mei tot 8 kinde ren. Henk Oostendorp, geboren in 1923 te Schagen en sinds 1946 woonachtig in Heiloo, ontving vrijdag 31 oktober het eerste exemplaar van zijn tweede versie van Het straatnamenboek van Heiloo. In 1987 bracht Henk Oostendorp zijn eer ste boek over zijn woonplaats 'Heiloo, geschiedenis en verklaring van de straat namen' uit, waarvan inmiddels zo'n 4.000 exemplaren zijn verkocht. In deze twee de.uitgave zijn ruim 45 nieuwe straatnamen opgenomen en zo'n 30 straatnamen zijn herzien of aangevuld met nieuwe informatie. Ook bevat het boek nieuw en uniek beeldmateriaal. Het college van Burgemeester en Wethouders van Castricum heeft in zijn verga dering van 28 oktober afgezien van verdere deelname aan de Stichting Regres Verhaal Schade en Kosten Bouwfraude. Deze door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) opgerichte stichting, behartigt de belangen van gemeenten als gevolg van de vermeende bouwfraude. Uit een analyse betreffen de aanbestedingen uit de periode 1994 tot en met 1998 en de beschikbare gege vens uit de schaduwadministratie van bouwbedrijf Koop heeft het gemeentebe stuur geconcludeerd dat de aanbestedingen op juiste wijze en binnen de gestelde ramingen zijn uitgevoerd. Daarnaast is ingeschat dat haalbaarheid van verhaal vanwege de juiste uitvoering van de aanbestedingen een langdurige kwestie wordt, veel geld gaat kosten en uiteindelijk niet zal leiden tot enig verhaal. November agavon novem S braver gaBrd cfoor^fó raa<Tvan Heïïoó over het vervolgonderzoek naar de aansluiting van de A9 met Heiloo. Er werden vragen gesteld a^n portefeuillehouder Opdam, die mee werden genomen in dit vervol gonderzoek. De heer Calf van de WD gebruikte in zijn vraag een mooie term: 'de koude kruising'; een kruising waarbij niet links- of rechtsaf kan worden gesla gen, maar waar alleen rechtdoor op mag worden gereden. In het geval van Heiloo heeft de koude kruising betrekking op de kruising tussen de Kennemerstraatweg en de N9, tussen Heiloo en Alkmaar. Opdam legde uit dat de koude kruising een van de voorwaarden van de Provincie is, voor het realiseren van de aansluiting tussen de A9 en onze regio. Om meer duidelijkheid te scheppen werd de Uitkijkpost uitgenodigd voor een gesprek met zowel wethouder Daas als wethouder Opdam. In dat gesprek werd de achtergrond van zowel de Zandoom als de afslag A9, de knelpunten in het tra ject naar de afslag- onder andere tussen de gemeente Heiloo en Castricum op financieel gebied- en het voordeel van bebouwing van de Zandzoom- dat einde lijk kan worden begonnen met het verwezenlijken van een groot aantal betaal bare (starters)woningen-, besproken. De Buk Buk bestond in het weekend van 7,8 en 9 november 35 jaar. Dit week end bood flink wat activiteiten, waaronder heel veel muziek. Bovendien werden alle podia of jongerencentra in Noord-Holland uitgenodigd voor een bijzonder programmaoverleg, ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan. Wat de Buk Buk bij zonder maakt, is volgens coördinator jeugd- en jongerenwerk Frans Langedijk: „Er heerst een speciale cultuur, iedereen is zeer betrokken bij wat er gebeurt en er is sprake van een buitengewoon interactieve werking bij alles wat door de medewerkers wordt besproken. Het hier bijeen komen betekent dikwijls meer als een tweede huis hebben voor veel jongeren. Het voelt heel vertrouwd zo met elkaar." Op maandag 3 november ging de website 'Buiten Gewoon Castricum' van deze gemeente online. Burgemeester Emmens stelde rond 13.30 uur de website offici eel in gebruik. De website is een belangrijke pijler in het project dat tot een toe komstvisie voor gemeente moet leiden. Iedereen die beschikt over een computer met internetverbinding kan voortaan op www.buitengewooncastricum.nl alle achtergronden en nieuws lezen over de gemeentelijke toekomstvisie. Bezoekers vinden er sindsdien omgevingskaarten en driedimensionale beelden, en krijgen de mogelijkheid om mee te denken en mee te praten over het proces. Naast de Buk Buk, die het 35-jarig bestaan vierde, was er voor Tendenz ook een jubileum, op 14 november. Want 25 jaar later dan Buk Buk, werd Tendenz in het leven geroepen. Tendenz kwam voort uit een verzoek van de gemeente Heiloo aan de vereniging Buk Buk, om een stichting jeugd- en jongerenwerk op te rich ten, met een apart onderdeel tienerwerk. In 1993 kreeg Tendenz een aparte ruim te in het Brunogebouw, waardoor de Buk Buk en Tendenz echt twee aparte orga nisaties werden in een gezamenlijk gebouw, en kreeg Tendenz ook een inloop functie. Door de jaren heen is het elkaar ontmoeten, en de gezelligheid nog steeds erg belangrijk binnen Tendenz, maar daarnaast heeft Tendenz de doelstelling om de kinderen te leren samenwerken, en zich te ontplooien en te ontwikkelen. Op het terrein waar tot voor kort het pand van taxi Zwart stond, is 5 november een bijzondere vondst gedaan. Archeologen van een archeologische werkgroep uit Bunsschoten troffen aan het eind van de middag de contouren van een water put aan. Voorzichtig zijn zij er vervolgens omheen gaan graven, waarna duidelijk werd dat het om een y/aterput uit de dertiende eeuw ging. Maandag 10 november is de heer Diederik Samsom, lid van de PvdA in de Tweede Kamer, op bezoek geweest in de gemeente Castricum. Daar heeft hij gesproken met het voltallige college van burgemeester en wethouders. Ook alle fracties uit de raad waren bij dit gesprek vertegenwoordigd. Onderwerp van bespreking was de geluidsoverlast die de inwoners van Castricum sinds de ingebruikname van de Polderbaan ervaren. De problematiek Schiphol zal door de wetgever pas in 2005/2006 worden geëvalueerd. Dat bete kent dat Castricum de eerstkomende jaren te maken blijft houden met overlast van Schiphol. Op 11 november werd het straatbeeld van Heiloo weer beheerst door vele licht jes van de mooiste lampionnen van kinderen die huis-aan-huis snoep en ander lekkers ophaalden. De fotograaf van de Uitkijkpost ging deze avond op pad om een mooie Sint Maarten-foto te maken, tot hij een wel heel bijzonder tafereel voor zijn lens kreeg. Van een vierwielige ponywagen en zwarte Shetlandpony was een prachtig rijdend geheel gemaakt, met in de wagen kinderen. Zo werd het hele traject afgelegd, van Westerweg, Rector Frederikslaan, delen van het Blockhovepark en terug via de Kennemerstraatweg en Kuillaan. Woensdag 19 november ontving Cees Druijven in cultureel centrum De Vredeburg het eerste exemplaar van zijn boek Boerderijen in Limmen. In het boek wordt onder meer ingegaan op de (ontstaans)geschiedenis van vele boer derijen in Limmen en nabije omgeving. Slager Antoon Kramer zit in november 50 jaar in het vak. Op 14 jarige leeftijd begon de heer Kramer in het slagersvak bij Tromp te Uitgeest. Op 21 jarige leef tijd is hij voor zichzelf begonnen, daarvoor was hij in dienst bij diverse slagers zoals Atoon Groot, Kommarkt en Jaap Schipper. Op 11 november hebben, tijdens de door de leden goed bezochte jaarlijkse algeme ne ledenvergadering van de zaalvoetbal vereniging Foresters '71, de bestuursleden Dick Molendijk en Hans Sarelse hun taken overgedragen aan het nieuwe bestuur. Het Nederlands Trainingsinstituut voor Neuro-Linguïstisch Programmeren (NTI- NLP) van Bouke de Boer en Dorien Groot uit Limmen vierde dit jaar zijn 10- jarig jubileum. In dit kader zijn reeds de nodige festiviteiten geweest met op 22 november een symposium over 'De jeugd heeft de toekomst'. Bijzondere gast spreker daarbij was oud-Olympisch bokskampioen Arnold Vanderlyde. Zaterdag 22 november kwam Sinterklaas, vergezeld door zijn Pieten, aan in Heiloo. De tocht begon om 11.00 uur op het parkeerterrein voor Huize Overkerck. Daarna werd onder muzikale begeleiding van de fanfare de route gelopen. Toen de optocht bij het Raadhuis aankwam, werd de Sint verwelkomd door loco-burgemeester Rob Opdam, die blij was dat de goedheiligman, ondanks het slechte weer zaterdag, weer naar Heiloo gekomen was. De intocht van Sinterklaas in Akersloot was zondag 16 november een geweldige happening voor jong en oud. Rond het middaguur kwam Sinterklaas aan wal in de jachthaven van de A.R.Z.V. Daarna reed Sinterklaas, vergezeld door Burgemeester Emmens-Knol, het doip rond in een prachtig rijtuig. In Limmen kwam de Sint een weekje later aan, op zondag 23 november. Sint Nicolaas kwam aan op het Achtkant, alwaar de burgemeester mevrouw Emmens- Knol de Sint en zijn Pieten verwelkomde. Daarna startte de intocht, die leidde langs de Hogeweg, Rijksweg, Enterij en de Dusseldorperweg, om te eindigen in de kerk. Daar ontving Pastor Oiling Sint Nicolaas. Donderdag 20 november konden de bewoners uit Castricum, gebied ten oosten van de Beverwijkerstraatweg, Dorpsstraat en Soomerwegh, met burgemeester en wethouders in gesprek over zaken die voor de Castricummers van belang zijn. Na eerdere bezoeken aan Akersloot, Limmen, Bakkum en de Woude, was het don derdag de beurt aan het bovengenoemd gedeelte van Castricum. Hot item was uiteraard de geluidsoverlast die Schiphol een groot aantal Castricummers bezorgd. Ook over wegen, straten en pleinen werd driftig gediscussieerd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 14