HYPOTHEEK ADVIESCENTRUM Limmen 'Samen uw ideale hypotheek bepalen' OTTEVEEL WWW 'ebwijzc O. LEA/S nbva wekelijks in de krant vaste plaats in de krant bereikbaar vanaf elke plaats en op elk tijdstip interesse? bel 072 5330175 Fato's MSP/UKP UW WEBADRES IN GEEF ZO UW UITKIJKERTJE OP ■mn rnWSmm geboren in Echtpaar Zonneveld 65 jaar getrouwd Op maandag 24 november was het feest in Zorgcentrum Overkerck. Koffie met gebak voor alle bewoners, personeel en familie van de heer en mevrouw Zonneveld, want zondag 23 november was het paar maar liefst 65 jaar getrouwd! Beide echtelieden hebben inmiddels de respectabele leeftijd bereikt van 90 jaar, ze trouwden met elkaar in 1938. Als klap op de vuurpijl schoof ook nog burgemeester den Boon aan de koffietafel om het echtpaar te feliciteren. Harry Pottergekte in Heiloo en Castricum De nacht van vrijdag 21 op zaterdag 22 november was het Harry Potter nacht in Heiloo. Honderden kinderen stonden om middernacht voor Boekhandel Deutekom bij winkelhof 't Loo en De Schrijverij in het stationscentrum te trappelen van ongeduld. Die nacht werd namelijk de nieuwste uitgave van het boek Harry Potter en de orde van de Fenix bij de boekhandels verkocht. Om dat heuglijke feit nog eens extra feestelijk te maken, had vooral De Schrijverij alles uit de kast gehaald om een echte Harry Pottersfeer te schep pen. Ook bij Deutekom stond een lange rij kinderen, zelfs tot buiten. Wachten in het donker, terwijl de regen op je paraplu tikt: het maakte de kinderen niks uit. Het vooruitzicht van een zaterdag bij de kachel, languit op de bank met het spiksplinternieuwe boek van Harry Potter maakte heel veel goed. Ook in Castricum gingen fans van de leerlingtovenaar een spannende nacht tegemoet. Vanaf 23.00 tot 24.00 uur konden zij in de bibliotheek deelnemen aan tover-workshops. Bibliotheek Castricum en Boekhandel Laan organiseer den deze activiteit voor fans in de leeftijd van 8 tot en met 13 jaar. Na 23 jaar afscheid van het Rode Kruis Tijdens een jubileumavond op 14 november nam mevrouw W. Segerius offici eel afscheid als actieve vrijwilligster van het Rode Kruis. Mevrouw Segerius heeft in een belangrijke mate meegewerkt aan de oprichting van de afdeling Limmen van het Nederlandse Rode Kruis 32 jaar geleden. Discussie avond over sociale woningbouw Dinsdag 25 november werd door zowel het CDA als de PvdA een discussie avond gehouden met als gezamenlijk thema (het gebrek aan) sociale woning bouw in Heiloo. Het CDA hield de avond in de Ter Coulsterkerk, terwijl het PvdA een paar honderd meter verder in het Trefpunt discussieerde. Zowel het CDA als de PvdA maakte deze avond duidelijk dat zij zich willen inzetten voor projecten die op korte termijn soelaas bieden aan de grote knelpunten op dit deel van de woningmarkt. In tegenstelling tot de bijeenkomst van het CDA was bij de PvdA een groot aantal jongeren aanwezig, die zich dan ook lieten horen in een levendige discussie. Zondag 7 december werd Catharina-Amalia Beatrix Carmen Victoria, roep naam Amalia geboren. Ook in Limmen werd er zondag een prinsesje geboren. Zonder een titel of kroontje op haar hoofd, maar net zo mooi en bijzonder! Lieke Liefting heet ze, voluit Lieke Margaretha Wilhelmina, en net als Amalia is het een wolk van een baby. Overhandiging Rapport Stoepenpatrouille 2003 Verpakt als Sinterklaascadeau ontving wethouder J.G. Daas op 3 december het Rapport 2003 van de Stoepenpatrouille uit handen van mevrouw A. Stenneberg. Het rapport vermeldt 52 obstakels die door de vrijwilligers zijn waargenomen tijdens het lopen van de routes en 47 obstakels die door inwo ners van Heiloo aan de Stoepenpatrouille werden gemeld. De Stoepen patrouille is een gezamenlijke activiteit van Stichting Ouderenwerk Heiloo en de ouderenbonden ANBO en KB O. Met zeer gemotiveerde vrijwilligers en hulp van inwoners draagt de Stoepenpatrouille samen met de gemeente bij aan een meer leefbare en veilige omgeving voor de ouderen. Openbare Bibliotheek is verhuisd naar De Egelantier Zaterdag 13 december werd de nieuwe bibliotheek van Heiloo officieel geo pend. Onder grote belangstelling werd de anderhalf keer zo grote bibliotheek na een periode van behoorlijk doorwerken door medewerkers en vrijwilligers, opgeleverd. Op zaterdag 15 november sloten de deuren van de Openbare bibliotheek aan het Malevoort voor het laatst. Op 7 april 1989 is 'de bieb' gestart met filialen aan de Ewisweg en de Kennemerstraatweg. De bibliotheek heeft een enorme ontwikkeling doorge maakt. Van een böekehverzamèlihê ri'ahr een modern bedrijf, waar nieuwe communicatiemiddelen een plek dienen te krijgen. De nieuwe locatie zal deze lijn voortzetten. Meanderschool voor één dag in de spotlights Dinsdag 16 december stond basisschool de Meander voor één dag in de spot lights! In de school werden namelijk opnames gemaakt voor het populaire televiesieprogramma Fox Kids. Gelukkig was presentatrice van het program ma Kim-Lian van der Meij in het echt net zo leuk en aardig als op televisie. Bezoek van college aan de kern van Castricum Op dinsdag 9 december bracht het college van Burgemeester Wethouders een bezoek aan een deel van de kern Castricum. 's Middags werden verschil lende locaties bezocht, onder andere bouwlocatie De Gouden Stulp, het Bakkerspleintje, de brandweerkazerne en de VW Castricum. 's Avonds werd de discussiebijeenkomst in Zorgcentrum de Santmark door ruim honderd inwoners bijgewoond. In informele sfeer wisselden de belangstellenden van gedachten met het college. Rabobank West-Kennemerland reikt vrijwilligersprijs uit Sinds 1997 wordt, rond de jaarlijkse Internationale Vrij williger sdag, de Rabobank West-Kennemerland vrijwilligersprijs uitgereikt in Castricum. Met de vorming van de nieuwe gemeente Castricum heeft de Rabobank besloten drie prijzen van 250,- beschikbaar te stellen, te weten in Akersloot, Castricum en Limmen. In Akersloot ging de prijs naar Mary Wolzak. De prijs werd haar toegekend als blijk van waardering voor haar trouw, betrokkenheid en geweldige inzet gedurende al die jaren. In Limmen ging de prijs naar Erze Tebbens. De jury was onder de indruk van het verantwoordelijkheidsgevoel en de geweldige tijdsin vestering van de heer Tebbens in zijn vrijwilligerswerk. In Castricum ging de prijs naar de Castricumse vrijwilligers- groep van de Stichting Hospice Groep Midden-Kennemer- land. De jury had de grootste bewondering voor deze maat schappelijk zo belangrijke groep mensen die naast de ster venden en hun naasten willen staan in deze zo moeilijke periode. De prijzen werden uitgereikt door de algemeen directeur van de bank, de heer H. Klijnstra. NS zet gemeente Castricum op verkeerde been In het vragenhalfuurtje van de gemeenteraadsvergadering van de gemeente Castricum afgelopen woensdag stelde de heer Bijlenga (GroenLinks) de nieuwe dienstregeling van de Nederlandse Spoorwegen ter discussie. Het ging hier om de intercity Den Helder-Nijmegen en vice versa, die sinds afgelopen week niet meer stopt in Castricum en Heiloo. Voulon gaf aan dat hij het college om advies zal vragen om het ongenoegen van de gemeente te laten blijken aan de NS. Afscheid voorzitster Sociëteit Alleenstaanden Ouderen Voorzitster Wil Jordens-van Kleef (68) van Sociëteit Alleenstaanden Heiloo hield er op 21 december mee op. Vanwege gezondheidsredenen deed zij afstand van haar functie. Wil is al 25 jaar lid van de sociëteit en hanteert de voorzittershamer sinds 12,5 jaar. Verplaatsing huisartsenpraktijk Vinkenbaan De zaak Vinkenbaan in Heiloo: wie is er inmiddels niet van op de hoogte. In juli 2002 heeft de Woningstichting zonder vooroverleg met de bewoners een aantal verplaatsbare units in de binnentuin van het appartementencomplex aan de Vinkenbaan geplaatst, waarin de tijdelijke huisartsen praktijk de Duif werd gevestigd. Naast onvoldoende infor matie aan de omwonenden waren er nog andere onvolko menheden in de procedure. Dit was voor de gemeentelijk bezwarencommissie in oktober 2002 reden genoeg om het college te adviseren de tijdelijke bouwvergunning voor huisartsenpraktijk de Duif in te trekken. Het college nam dit advies over en zocht naar alternatieve locaties voor de tijdelijke huisartsenpraktijk. Voorjaar 2003: een tweede zomer met de units in het voor uitzicht, ondanks dat wethouders en burgemeester zich ervoor in wilden zetten dat de units vóór de zomer zouden zijn verplaatst. Juli 2003 kopt de Uitkijkpost met 'Mogelijke doorbraak in onderhandelingen over verplaatsing van huis artsenpraktijk'. Er werd namelijk onderhandeld over een andere locatie voor de omstreden huisartsenpraktijk. Van de lijst met mogelijke locaties, waren er vier plekken in Heiloo overgebleven waar het volgens het college van B&W mogelijk moest zijn om, binnen maximaal een jaar, tot vestiging van een definitieve huisartsenpraktijk te komen. Ondertussen liep tot en met 17 juli de bezwaarter mijn tegen het besluit van het college van B&W om ver gunning te verlenen voor de bouw van een tijdelijke huis artsenpraktijk op locatie De Loet. Door de gemeente wer den al alle voorbereidende werkzaamheden gedaan om het terrein zo snel mogelijk geschikt te maken voor de plaatsing van de cabins. In augustus meldt de gemeente Heiloo in een persbericht dat er nu echt een oplossing is gekomen voor het huis- vestingsvraagstuk voor de huisartsen Voskuil en van Bruggen. Volgens het bericht is in goed overleg tussen de huisartsen en het college van de gemeente Heiloo besloten dat de procedure in gang wordt gezet voor de vestiging van de huisartsenpraktijk op het perceel Slimpad 16. Naar ver wachting van de gemeente zou de bouw van de nieuwe loca tie in het najaar aanvangen en zou de nieuwe vestiging van de huisartsenpraktijk aan Slimpad 16 in het voorjaar van 2004 een feit zijn. In de raadsvergadering van 1 december werd echter duide lijk dat de huisartsen voorlopig geen rekening moeten hou den met een oplossing voor hun huisvestingsprobleem. Oorzaak is het feit dat omwonenden van de nieuw te bou wen huisartsenpraktijk- op de plaats van het Rode Kruis- gebouw- bezwaar hebben aangetekend tegen het bouwplan. Het geplande traject, dat in juni 2004 afgerond had moeten zijn, wordt niet behaald. Door de gemeenteraad van Heiloo werd een motie ingediend om de huidige plannen met betrekking tot de bouw van een definitieve huisartsenprak tijk aan het Slimpad structureel bij te stellen. Op dit moment heeft het college toegestemd in een bouwplan waarbij de huisartsenpraktijk in plaats van twee etages, uit één laag zal bestaan, zodat aan de bezwaren van de omwo nenden van het Slimpad kan worden tegemoet gekomen. Ook is de coördinatie van het proces met betrekking tot de huisartsenpraktijk door wethouder Daas overgedragen aan de burgemeester. Wordt vervolgd... UITKIJKPOST - 31 DECEMBER 2003 - PAGINA 15 Hypotheek adviseur Hogeweg 43, 1906 CB Limmen telefoon 072 505 30 61 fax 072 505 36 66 SSURANTIEKANTOOR E-mailadres: info@rotteveel.org Homepage: www.rotteveel.org C2S t'.'ff.lj TANDPROTHETISCHE PRAKTIJK Gediplomeerd tandprotheticus lid ONT Voor uw nieuwe kunstgebit Tevens reparaties en rebasingen aan uw bestaande kunstgebit 15 jaar implantaatervaring Behandeling na telefonische afspraak Dusseldorperweg 6 Limmen Telefoon 072-5055592 r Onderstaand vindt u een kaartje waarin u uw tekst in blokletters kunt opschrijven. Zelf kunt u dan uitrekenen wat een 'Uitkijkertje' u gaat kosten inclusief b.t.w. Voor de ruimte tussen de woorden en voor leestekens dient u een hokje open te laten. S.v.p. duidelijk schrijven. 'UITKIJKERTJES' DIENEN CONTANT TE WORDEN VOLDAAN. Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5, 1851 PZ Heiloo. Uiterlijk maandag 17.30 uur inleveren! 7'~ Voor "Brieven onder nummer" wordt 2,50 extra in rekening gebracht. NAAM ADRES PLAATS TELEFOON ember betrokken adviseurs VERZEKER OP ZEKER W J 1 regel 2 regels 3 regels 4 regels 5 regels J 6 regels 7,50 7 regels 8,- 8 regels 8,50 9 regels 9,- 10 regels €9,50 11 regels 10,- 12 regels 10,50 13 regels 11,- 14 regels 11,50 15 regels 12,-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 15