Kerstboominzameling Parkeercontroles Stationsomgeving Nieuwjaars bijeenkomst Parkeer Openingstijden gemeentehuis en gemeentelijk onderkomen met de feestdagen Het bestuur en cle niedewerk(st)ers van de gemeente Heiloo wensen u een Gelukkig Nieuwjaar ÖV HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo aaden (raads)commissies Gemeenteraadsvergadering Ijlruwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Meer informatie Verleende bouwvergunningen Plan van aanpak bedrijventerrein Oosterzij Oud- en nieuwjaarsdag urgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 21 december 2003 eiligheid Veilig omgaan met vuurwerk Meer Informatie einigmgsdienst I Gewijzigde afvalinzameling rond de komende feestdagen fval en milieu Nieuwe ophaalkalenders reiniging Wanneer krijgt u de nieuwe ophaalkalender December: glasbakmaand Lees verder op pagina 6 r i Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 ui i r\lur\i wo i o i l/l-uuiviDCII dUUO - fMOIINM *t De gemeente organiseert begin januari een kerstboominzameling. De belas ting voor het milieu is zo minder groot, omdat de kerstbomen niet meer worden verbrand maar versnipperd. Ook hopen wij dat er door de kerst boominzameling weinig of geen kerstbomen bij het huisafval of in de plantsoenen terechtkomen. In 2002 is de kerstboominzameling succesvol geweest en zijn tijdens de actie onge veer 2200 bomen ingezameld. Een groep buurtbewoners heeft gezamen lijk enthousiast meegeholpen en ruim 100 bomen bij de inleverpunten ingeleverd. De gemeente organiseert weer een kerstboominzameling op woensdag 7 januari 2004. De kerstbomen kunnen tussen 11.30 en 16.00 uur worden aan geboden op de volgende plaatsen: P de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje; - het parkeerterrein bij De Loet; - het parkeerterrein bij de Hucht (Ypsalon). Verzoeken om verzamelde kerstbomen bij particulieren op te halen kunnen we niet inwilligen. Graag de kerstbomen zelf aanbieden op één van de drie genoemde plaatsen. De gemeenteraad vergadert maandag 5 januari 2004 in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda Agendavaststelling Inspreekrecht a. Loting volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatie sprekers over hamer stukken Eventuele mondelinge mededelingen Vaststelling notulen raadsvergadering van 1 december 2003 Ingekomen stukken behandelde en verzonden stukken Hamerstukken 7. Instemmen met wijziging van artikel 3.2 van de Verordening voorzieningen gehandicapten Heiloo 2003 8. Instemmen met de jaarrekening 2002, begrotingswijziging 2003 en begroting 2004 van het Samenwerkingsverband Noord-Kennemerland (SNK) Bespreekstukken 9. Vaststellen minimabeleid vanaf 1 januari 2004 10. Vaststellen nota "Gezondheidsbeleid Heiloo 2004-2007" 11. Instemmen om het advies van de commissie voor Bezwaarschriften op de ingediende bezwaarschriften tegen het raadsbesluit van 7 april 2003 tot vaststel ling van een voorbereidingsbesluit voor het gebied Rondelaan 21 t/m 127 en Laan Eindeloos 2 en 24 over te nemen en de bezwaren ongegrond te verklaren 12Benoeming van een plaatsvervangend bur gerlid voor de Welstandscommissie Heiloo. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Kennemerstraatweg 580 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0403) Rector Frederiklaan 13 - bouwen garage (reg.nr. 2003/0366) Rector Frederiklaan 13 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0361) Voor iedere ingeleverde kerstboom wordt een bon gegeven die recht geeft op een versnapering. Tien bonnen kunnen ter plaatse worden ingewisseld voor een CD-bon ter waarde van 3,40. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Op dinsdag 6 januari 2004 houdt het gemeentebestuur van Heiloo de jaar lijkse nieuwjaarsbijeenkomst. Het gemeentebestuur stelt het zeer op prijs om samen met de inwoners van Heiloo tijdens een gezellig samenzijn een glas te heffen op het nieuwe jaar. Deze bijeenkomst vindt plaats in de Witte Kerk (Heerenweg 32). U bent van harte welkom om hierbij aan wezig te zijn tussen 19.30 en 21.00 uur. Het zal een informele bijeen komst zijn zonder toespraken. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. De Hoefsmid 14 - bouwen bedrijfsgebouw en herindeling bestaand bedrijfsgebouw (reg.nr. 2003/0294) Goodeslaan 19 - vergroten woning woon ruimte en garage (reg.nr. 2003/0267) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Op 12 juni jl. is er een discussieavond georga niseerd tussen de gemeente en omwonenden in verband met een op te stellen ontwikke lingsvisie voor het bedrijventerrein Oosterzij. In navolging op deze avond is er onlangs aan de omwonenden en ondernemers een brief verzonden met verdere informatie. Door Bügel- Hajema Adviseurs is er een Plan van aanpak opgesteld voor het bedrijventerrein, dat als basis dient voor het stedenbouwkundig plan. Ter Inzage Het Plan van aanpak ligt vanaf vrijdag 2 januari 2004 ter inzage in het informatiecen trum op het gemeentehuis. De openingstijden van het gemeentehuis zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact Het gemeentehuis en het gemeente lijk onderkomen zijn op woensdag 31 december 2003 vanaf 12.30 uur en donderdag 1 januari 2004 de gehele dag gesloten. Op vrijdag 2 januari 2004 zijn het gemeente huis en het gemeentelijke onderkomen aan het Rosendaal wel gewoon geopend. Op maandag 5 januari 2004 zijn het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen pas vanaf 10.00 uur geopend voor het publiek in verband met de nieuwjaarsbijeen komst voor het gemeentepersoneel. Ook de reinigingsdienst begint later dan normaal. Wilt u in verband hiermee uw rolemmer wat langer buiten laten staan? opnemen met mevrouw E. Zaadnoordijk, pro jectassistente van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 66 13. geboorten Robin d.v. J.G.J. Schipper en M.A.A. Schoonhoven Floor A.I. d.v. A.M. Tervoort en J.M.M. Hageman elders geboren Zep K. z.v. R. Ikel en W. Koedijk Flora C. d.v. T.J.A. Bakkum en A.C. Baas Jente z.v. O. Tegel en M. Polman Frederik D.T.M. z.v. F.B.E. van Monsjou en M.G.M. Veringa Laurens J. z.v. E.L.M. Dulmers en M.G. Vrielink Vitoj. z.v. R.H. Jak en C.I.C. Klaase huwelijksaangiften/ aangiften geregistreerde partnerschappen P. ten Have en G.I. Kramer J.G. Kaandorp en C.M.T. Boots J.H. Knoop en C.P.T. Mooij huwelijken N.A. van Duuren en M. Olyrhook Molenaar overleden J.A. Idema T.M. van Kleef elders overleden H.C. Baijards wv Sinnema J.A.M. Koopmans G.J. Pepping J.K. van der Steeg wv Roggeveen C. de Jong J.T. Koppes De politie gaat van half januari 2004 controleren op het foutparkeren van auto's in de Stationsomgeving. Auto mobilisten krijgen in de maand voorafgaand aan de controles nog een waarschuwingsflyer onder hun ruiten wisser, daarna schrijft de politie boetes uit van 45,00. VERBETERING STATIONSOMGEVING HEILOO Gemeente Heiloc - Politie Noord-Holland Noord Het einde van het jaar nadert en dat betekent voor sommigen dikke pretwant er mag vuurwerk worden afgestoken, maar voor anderen zijn het angstige dagen omdat ze schrikken van de knallen en bang zijn voor rondvliegende rotjes. Ook voor huisdieren zijn deze dagen niet de meest plezierige van het jaar. Om het voor iedereen leuk te houden, is het van belang op de volgende zaken te letten: Afsteken Vuurwerk mag worden afgestoken tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur. Bij het afsteken van vuurwerk op andere tijd stippen en het in bezit hebben van illegaal vuurwerk riskeert u een fikse boete en uiter aard in beslagname van het vuurwerk. Jongeren tussen de 12 en 17 jaar kunnen een alternatieve werkstraf opgelegd krijgen als ze zich niet aan de regels houden. Veiligheid Gooi nooit vuurwerk naar mensen of dieren Houdt huisdieren binnen Zet vuurpijlen in een fles die gedeeltelijk is gevuld met zand Steek vuurwerk alleen aan met een sigaret of sigaar of een speciale lont Steek weigeraars nooit opnieuw aan Opruimen Begin het nieuwe jaar met een schone straat: het weghalen van gebruikte flessen en het opruimen van de restanten van afgestoken vuurwerk is in ieders belang. Cijfers tonen aan, dat bijna 40% van de vuurwerkslacht offers valt op nieuwjaarsdag. Jongeren rapen op 1 januari zwerfvuurwerk - weigeraars - op van de straat en steken dit opnieuw af, met mogelijk nare gevolgen. Wij doen een beroep op de inwoners van Heiloo een bijdrage te leveren aan een daling van het aantal vuurwerkslachtoffers door de restanten van afgestoken vuurwerk op te Het stationsgebied is een parkeerschijf- zone. Bezoekers aan het Stationsgebied mogen hun auto maximaal twee uur neerzetten in de blauwe parkeervlakken. Daarbij zijn automobilisten verplicht om met een parkeerschijf aan te geven op welk tijdstip ze hun auto hebben ge parkeerd. Als er geen parkeerschijf zicht baar achter de voorruit te zien is, kan de politie een bekeuring van 45,00 geven. In de periode half december tot half januari deelt de politie vooralsnog alleen waarschuwingen uit. Flyers met een waarschuwingstekst worden onder de ruitenwissers van foutgeparkeerde auto's geplaatst. Vanaf half januari 2004 worden er wel boetes uitgeschreven. Voorkom dus een boete: gebruik uw par keerschijf! Het is wel mogelijk een auto langer dan twee uur te parkeren op de speciaal voor langparkeren bestemde parkeerplaatsen. Deze parkeerplaatsen staan aangegeven op de verwijzings borden. De parkeercontroles worden opgepakt mede op verzoek van de winkeliers uit het stationsgebied. Zij ondervinden regelmatig overlast van foutparkerende automobilisten. De winkeliers dragen hun steentje bij door het ophangen van waarschuwingsposters. Werkplan leefbaarheid Stationscentrum Naar aanleiding van klachten over over last in de Stationsomgeving heeft de poütie het voortouw genomen voor een onderzoek. In samenspraak met diverse betrokken partijen is geïnventariseerd waar de grootste problematiek ligt: fietsdiefstal en -vernielingen, het fout parkeren van fiets en auto, wildplassen en alcohol op straat. De parkeercontroles zijn de tweede actie van een totaalcampagne ter verbetering van de leefbaarheid van de Stationsom geving. In de komende maanden richten de acties zich o.a. nog op het fout parkeren en stelen van fietsen en het fietsen en brommen in het voetgangers gebied van het stationscentrum. Het tegengaan van wildplassen en het drinken van alcohol op straat was een eerste actie die in de maanden juli en augustus van 2003 heeft plaats gevonden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw P.M. van der Last, veiligheidscoördinator, telefoon nummer (072) 535 66 44. ruimen, gebruikte flessen in de glascontainer te deponeren en zo Heiloo bij de start van het nieuwe jaar een schoon aanzien te geven. Zwerfvuurwerk kan het best als volgt worden opgeruimd: Resten van vuurwerk natmaken (als het kruit nat is, kan het niet meer afgaan) Bij elkaar vegen In de grijze vuilcontainer deponeren. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met mevrouw P.M. van der Last, veiligheidscoördinator, afdeling Organi satieondersteuning, tel. (072) 535 66 44. üi LET OP! LET OP! LET OP! In verband met oud en nieuw zijn er wijzigingen met betrekking tot de reinigingsdienst. De afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is op woensdag 31 december 2003 geopend tot 12.00 uur. Zoals eerder gemeld, zijn de grijze rolemmers uit de routes van donderdag 1 januari 2004 (nieuwjaarsdag) reeds op maandag 29 december 2003 geleegd. Maandag 5 januari 2004 In verband met de nieuwjaarsbijeenkomst van het gemeentepersoneel is de afvalbreng plaats aan het Rosendaal 2 vanaf 10.00 urn- geopend (tot 16.00 uur). Alle groene rolemmers van de maandag routes worden deze dag gewoon geleegd, maar dit gebeurt op een ander, waarschijnlijk later, tijdstip. Wilt u uw rolemmer iets langer buiten laten staan, zodat de huisvuilophaal dienst zijn werk op deze dag zo snel en goed mogelijk kan uitvoeren? Wij danken u bij voorbaat voor uw medewer king tijdens de gewijzigde reinigingsdienst gedurende de feestdagen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. U bent gewend om eind december/begin januari de ophaalkalender voor het nieuwe jaar te ontvangen. Dit jaar is de afvalkalender geheel vernieuwd. In Heiloo werken we er met zijn allen hard aan om van afvalscheiding een succes te maken. Dat is niet alleen goed voor het milieu, maar ook voor uw porte monnee. U levert afval al steeds beter gescheiden aan, maar we zijn er nog niet. Afval blijft dagelijk onze aandacht vragen. Om afval goed te kunnen scheiden, moeten we er ons wel van bewust zijn wat we weg gooien. De afvalkalender is ook een geheugensteun bij het goed scheiden van afval. Alle informatie op de afvalkalender is ook te vinden op de website van Heiloo: www.heiloo.nl. Het scheiden van huishoude lijk afval is een gewoonte die u zich snel eigen zult maken: Afval, elke dag apart De nieuwe ophaalkalender wordt dit jaar bij de Uitkijkpost van vandaag gevoegd en huis- aan-huis verspreid. Heeft u geen kalender ontvangen, dan kunt u deze tijdens de openingsuren afhalen bij de receptie van het gemeentehuis en (vanaf woensdag 7 januari) ook bij de bibliotheek. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. December is een maand vol feestdagen waarbij de inwendige mens meestal niet wordt vergeten. Met deze consumptie stijgt ook het aanbod van eenmalige glasverpak kingen bij de glasbak. De gemeente en de glasinzamelaar doen er alles aan om deze drukte bij de glasbakken op te vangen. Zo worden de glasbakken extra vaak geleegd. Toch kan het gebeuren dat hier en daar glasbakken vol raken met als gevolg dat de omgeving vol komt te staan met dozen en tassen met glas. Om te voorkomen dat deze niet erg feestelijke taferelen ontstaan, vragen wij u om het glas niet allemaal tegelijk naar de glasbak te brengen. Wanneer u een paar dagen wacht met het bezoek aan de glasbak, worden de (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4