Twaalfde De Deel Bowlingkersttoernooi Rabo-bankbosloop op eerste zondag van het jaar Anita Koedijk derde op NK Double Stars wordt derde De Egmonden i Aantal voorinschrijvingen overtreft alle verwachtingen Spetterend openingsconcert Lamoraal van Egmont i A©q\° i UITKIJKPOST - 31 DECEMBER 2003 - PAGINA 8 Uitslagen bridgeclub Fumez Pas Damesbridgeclub Sans Atout Uitslag Heilooër Bridge Club Afzwemmen zwembad Loos DVW-Zeevissen Vriendschap - open darttoernooi Schaakvereniging Oppositie IVN-wandeling in de Wimmenummerduinen Introductiecursus Filosofie en Meditatie Neva Ensemble op herhaling Ruim honderd afzwemmers in De Watertoren C©1®£®3 HEILOO - Het was weer zover in Bowling- en Party center Heiloo aan de Kennemerstraatweg. t)e jaarlijkse afsluiter van het kalenderjaar werd voor Bowlingverehiging 'Heiloo ook dif jaar weer verzorgd met het voor alle leden tellende De Deel delicatessen kersttoernooi. Op 15,16 en 17 decem ber werkten de deelnemers de 3 games voorronde af om op donderdag 18 december aan de finaleavond te kun nen beginnen. Na de voorronde waren de teamprijzen reeds bekend. Het trio met de hooste totaal score was dit jaar voor het team met de naam Bepa I met de spelers Trudy Pos, Frank Hemmekam en Seth Beernink met een totaal pinfall van 1803. De tweede plaats was voor het team van Martin Schuit, Henk Schultz en Ivo Beernink met een pinfall van 1708 en de derde plaats voor de spelers Jan Buitenhuis, Fred Zut en Herbert Klaarhamer. In vier ronden over twee klassen dames en heren met elk acht finalisten werd in 3 games bepaald wie de prijzen konden opeisen. In de CD klasse heren waren het de jeugdleden die de ouderen een lesje gaven. De 14-jarige Barry Pluymers uit Alkmaar, die als vijfde de finale inging, gaf iedereen het nakijken na het gooien van twee sterke finalega mes 203 en 199 scratch en veroverde daarmee de eerste plaats. Zijn plaatsge noot de 17-jarige Jeroen Bakker volgde hem op een mooie tweede plaats op 7 pins gevolgd door nummer 3 Ron Wit, eveneens een Heiloos lid uit Alkmaar. Bij de finale in de AB klasse heren leverde Kees Schuitmaker uit Bergen aan Zee een opvallende prestatie door in de finale zijn achtste plaats uit de voorronde in te ruilen voor een derde in de eindrangschikking. Slechts 4 pins kwam hij te kort op de als tweede geëindigde Henk Schultz uit Alkmaar, die na de voorronde op de eerste plaats had gestaan na 3 tweehonderd games, 201,202,215 scratch. Absolute topper in deze hoogste klasse was Rik Nap uit Heiloo. Zijn voorron de bestond uit 3 games 232,228 en 189, terwijl 2 van zijn finale games 235 en 212 de doorslag voor zijn succes gaven. Met een gemiddelde van 210,8 scratch (218,83 incl. handicap) werd hij niet alleen eerste in deze klasse, maar ook tevens de nieuwe houder van de fraaie de Deel Wisseltroffee. De damesfinale in de CD klasse werd in de laatste game pas beslist. Wendy Kroon uit Alkmaar bracht aan alle onzekerheid een eind door het gooien van een laatste game van 219 scratch en pakte met een gemiddelde toernoois- core van 210,17 (incl. handicap) de eer ste plaats in deze klasse. Marianne Schippers uit Heiloo, die als eerste de finale inging, moest met een totaal van 1190 genoegen nemen met een derde plaats. Met 1216 was het Rie Overdijk- Bodde uit Castricum, die de tweede plaats voor Marianne wegkaapte. Met de finale in de klasse AB bij de dames was het voor Simone Heinis uit Alkmaar (1250) haast een onmogelijke taak om de 90 pins achterstand op Trudy Pos uit Heiloo goed te maken: Wel kon zij de van de achtste plaats aanstormende Yvonne Groot uit Alkmaar (1225) met 25 pins verschil naar de derde plaats verwijzen. Het was tenslotte Trudy Pos, die met de score uit de voorronde (198, 245, 225 scratch) haar basis had gelegd, om de finale rustig uit te kunnen spelen en daarmee onbedreigd de eerste plaats voor zich kon opeisen. Tevens was zij het die, in verband met de door haar behaalde hoogste totaalscore bij de dames uit dit toernooi, de Deel Wisseltroffee in haar armen kon slui ten. Trio's Eerste team Bepa 1 (totaal 1932) Trudy Pos, Frank Hemmekam en Seth Beernink, 2. team Schuit/ Schultz/ Beernink (totaal 1903) Martin Schuit, Henk Schultz/Ivo Beernink, 3. team Buitenhuis/Zut/Klaarhamer (totaal 1883), Jan Buitenhuis, Fred Zut, Herbert Klaarhamer. Heren: AB Klasse, CD Klasse 1. Rik Nap, Heiloo 1313, 1. Barry Pluymers, Alkmaar 1242, 2. Henk Schultz, Alkmaar 1295, 2. Jeroen Bakker, Alkmaar 1227, 3. Kees Schuitmaker, Bergen aan Zee 1285, 3. Ron Wit, Alkmaar 1220, 4. Ivo Beernink, Heiloo 1277, 4. Dennis Veraart, Heemskerk De wisseltrofeeën (de hoogste totaal score van het toernooi) werden gewonnen door bij de dames Trudy Pos (AB klasse) 1279 en bij de heren Rik Nap (AB klasse) 1313. 1212, 5. Frank Hemmekam, Heiloo 1273, 5. Paul Sanders, Heiloo 1186, 6. Jan Buitenhuis, Heiloo 1263, 6. Peter Pirovano, Heemskerk 1185, 7. Frits Buis, Egmond aan Zee 1245, 7. Leo Allard, Bëverwijk 1154, 8. Arjan Stam Egmond Binnen 1171, 8. Dirk Witvoet, Heemskerk 1124. Dames AB Klasse, CD Klasse 1. Trudy Pos, Heiloo 1279,1. Wendy Kroon, Alkmaar 1261, 2. Simone Heinis, Alkmaar 1250, 2. Rie Överdijk-Bodde, Castricum 1216, 3. Yvonne Groot, Alkmaar 1225, 3. Marianne Schippers, Heiloo 1190, 4. Johanna van Riesen, Heerhugowaard 1212, 4. Hanneke Stam, Egmond Binnen 1170, 5. Riet v.d. Grijspaarde, Bergen 1201, 5. Martha Laan- Dieteman, Heiloo 1118, 6. Patricia Groot, Alkmaar 1196,6. Linda de Jong, Heiloo 1105,7. Betty Roobeek, Bergen 1193, 7. Connie van West- Vlek,Heemskerk 1105, 8. Brenda Meijaard, Heiloo 1149, 8. Sybil Mekelaar-De Silva, Oudorp 1084. HEILOO - De uitslagen van de kerst drive van bridgeclub Fumez Pas van 18 december zijn: Lijn A: 1 G. Alderlieste T. Rosier 60,83,2 L. Hoeksema G. Rosier 59,58, 3 I. H. Krieger 59,17, Lijn B: 11. E. Smakman 66,25,2 T. Chr. van Riemsdijk 54,17, 3 O. van der Horst R. Kops 52,08, Lijn C: 1 A. Braakman N. Velzeboer 62,08, 2 H. Derksen H. Sonnenschein 59,17,3 M. van der Horst C. van Wensen 53,75, Lijn D: 1 M. K. van Went 54,58,2 A. de Graaf H. van Lith 54,56,3 A. J. Vink 54,56. HEILOO - De uitslag van de wedstrij den bij damesbridgeclub Sans Atout gespeeld op 17 december zijn: A-lijn: Schaffer-Mak 64.58, Zijlstra- Beerepoot 57.92. B-lijn: Werdmuller- Kuyper 60.94, Stark-v.Toornburg 59.38. C-lijn: Oosterwijk-v.Warmenhove 63.75, Van de Wiele-Baarsen 58.33. D- lijn: Maas-v.d.Hulst 62.50, Blanken- daal-Blank 59.58. HEILOO - Kerstdrive woensdag 17 december: A-lijn: 1. Greyer/Hentzen 66,7, 2. Fam. Huijgen 64,6. B-lijn: 1. Fam. Elsman 63,9, 2. Muller-Pin 62,8. C-lijn 1. Starink/De Jong 61,1, 2. Oosterwijk/Warmenhoven 59,0. D-lijn: 1. Fam. Boukens 62,8, 2. Leek/Van der Steen 60,6. E-lijn: 1. Brugman /Velseboer 66,1,2. Kramer/Kloots 58,3. HEILOO - Op 23 december werd er door leerlingen van Zwembad Loos voor de laatste keer dit jaar afgezwom men voor het A en B diploma. Namens de Nationale Raad Zwemdiploma's was aanwezig dhr. Rijs. Hij was zeer tevreden over de zwemkunsten van de kinderen, die allemaal slaagden voor hun examen. Diploma A: Elon Bing, Yvonne v. Diemen, Nick Nagelhout, Fabiénne Oomen, Aaik Oosters, Sander Schaap, Mylan Swart. Diploma B: Kim Bakker, Esmé Koenders, Rianne van Linden, Mike Olgers, Jacqueline Opdam, Tjardo Sassen, Bas ten Tije, Nikki v.d. Vegt, Fabian Weijs, Martijn Wierenga, Jasper Zandbergen. CASTRICUM - De eerste zondag van het nieuwe jaar is bij AV Castricum altijd goed voor de derde bosloop van het seizoen. De loop op 4 januari staat zoals altijd vooral in het teken van de Halve Marathon van Egmond, omdat hij een laatste kans biedt daarvoor de krachten te testen. Dit jaar wordt er over de langste afstand van 16,1 kilome ter tegelijk een KNAU-wedstrijd gehouden, voor vrouwen en mannen. De afstanden die bij deze bosloop kun nen worden gelopen zijn: voor de jeugd- categorieën 2,3 km (mini's en pupillen) en 4,0 km (junioren), en voor de overi ge lopers 4,0 km, 10,7 km en 16,1 km. Dezelfde afstanden, inclusief de wed strijd, komen ook voor in de vierde bos loop op 25 januari. Het parcours bestaat weer uit de twee bekende lussen door het prachtige bos- en duingebied van PWN. Hierbij wor den de lopers over verharde fietspaden en onverharde bos- en duinpaden geleid. De afstanden van de jeugd tellen mee voor de drie jeugdcups die over de serie van vijf boslopen worden opge maakt. Hiervoor moet aan tenminste drie van de vijf boslopen worden mee gedaan. De beste resultaten van drie lopen tellen mee. De uitslagen komen op de website van AV Castricum te staan. Van de jeugd- lopen en de wedstrijd wordt de volledi ge uitslag vastgelegd. Van de prestatiel open de eerste drie mannen en vrouwen uit het klassement. De start en finish van alle boslopen zijn op het atletiekterrein De Duinloper. De deelnemers aan de 2,3 km en 4 km star ten om 10.15 uur. De start van de 10,7 km en 16,1 km is om 10.45 uur. Inschrijven kan vanaf 9.30 uur op De Duinloper. Er is beperkte parkeergelegenheid bij PWN, zo'n 600 meter voorbij de atle tiekbaan links van de weg. De organisa tie zal met parkeerwachten en borden extra parkeergelegenheid aangeven. Automobilisten wordt geadviseerd de aanwijzingen op te volgen, ook omdat de politie extra streng op foutparkeer- de*s zal letten. De inschrijfgelden bedragen voor de jeugd E 2,50 (inclu sief herinnering), voor de 4,0 km E 4,50 (zonder herinnering E 3,-), voor de 10,7 km E 5,- (zonder herinnering E 3,50) en voor de 16,1 kmE 5,50 (zonder herinne ring E 4,-). De datum van de volgende boslopen is 25 januari en 22 februari. Voor inlichtingen: Ruud Geutskens tel. 0251-650575 of www.avcastricum.nl. Anita Koedijk hield zich knap staande tussen haar mannelijke collega 's. HEILOO - Het was goed toeven afge lopen zaterdag in Sporthal Het Vennewater. De jongste honk- en soft- ballertjes uit de regio deden hun uiter ste best op het jaarlijkse Pannen- koekentoernooi om een leuk partijtje peanutbal te spelen en daarmee wisten ze het publiek goed te vermaken. De teams van de deelnemende verenigin gen Cromtigers, Bears, Flying Petrels en natuurlijk gastclub Double Stars kwa men allemaal uitstekend voor de dag en waren aan elkaar gewaagd. Ondanks de afberichten van zowel verenigingen als individuele spelers en speelsters werd het een aantrekkelijk toernooi. Menig team speelde door ziek en zeer met invallertjes, maar dat mocht de pret niet drukken. Er werd fanatiek geslagen, honk gelopen én verdedigd, waardoor de scores van vrijwel alle wedstrijden dicht op elkaar lagen en het tot op de laatste wedstrijd spannend bleef. Uiteraard werden de wedstrijden op uitstekende wijze geleid door 'good old' Arjen Doef. Pas in de laatste wedstrijd viel het besluit wie zich winnaar mocht noemen van dit derde Jan Vermeer Pannenkoekentoernooi. Tot aan de pauze - waarin natuurlijk een flinke hoeveelheid pannenkoeken werd weggewerkt - stond Double Stars met drie punten aan de leiding. Alle teams moesten nadien nog een keer tegen elkaar uitkomen waarbij Flying Petrels en Cromtigers de wedstrijdjes winnend konden afsluiten en allebei op vier punten uitkwamen. De eindstand werd bepaald door het onderling resul taat tussen deze teams. In de gezellige bar ontvingen na afloop van de laatste wedstrijd alle deelne mers een vaantje uit handen van voor zitter Milo Berlijn. Peanutleden van Double Stars ontvingen nog hun pea- nutdiploma dat per abuis op de jeugd- sportdag niet was uitgereikt. Cromtigers nam de beker mee naar huis, want zij eindigenden wellis waar gelijk met Flying Petrels, maar ze had den wel van Petrels gewonnen! Met dit toernooi lopen de activiteiten van Double Stars Heiloo voor dit jaar weer ten einde; direct in het nieuwe jaar gaan de zaaltrainingen weer van start. Wil je meer weten over Double Stars Heiloo, dan kun je bellen met Mark Groothuis: 06-44082393. HEILOO - Onder grote belangstelling opende Dirk Snip op zaterdag 13 december in sportcafé Het Vennewater het NK biljarten vijfde klasse libre voor de jeugd. Snip deed dit zeer gepast en op eigen wijze, waarbij hij ook even stilstond bij het overlijden eerder in de week van voorzitter Piet Glas. Gepast werd er 1 minuut stilte in acht genomen voor de overleden voorzitter. Glas was 21 jaar voorzitter van BV Vennewater. Stipt om 11.00 uur werd er begonnen met de wedstrijden. Anita Koedijk moest het opnemen tegen Robby Vissers uit Amersfoort, maar net als in Hoorn op de gewestelijke kampioen schappen, verloor zij haar eerste partij in 30 beurten, 25 caramboles (gem. 083). De tweede partij moest zij het opnemen tegen Andre Botermans uit Lepelstraat, met een gemiddelde van L48 wist zij deze partij te winnen. Tegen Lionel de Herder deed zij er nog een beurt minder over, 40 caromboles, 26 beurten, gem. 1.53. Ook de laatste partij op zaterdag wist zij te winnen, de uit Almere afkomstige Arnout Fokker werd aan de zegekar gebonden, 28 beurten gem. 1.42. Om ongeveer 16.00 uur werd de zater dag afgesloten en stond Anita samen met Botermans en Vissers op de gedeelde eerste plaats met ieder 6 matchpunten. Zondag om klokslag 11.00 uur vingen de partijen weer aan met Anita aan de tafel tegen de als eer ste geplaatste Yorick Tieman uit Goor, helaas voor Anita verloor ze deze partij in 22 beurten. De voorlaatste partij moest zij tegen Emiel Heckers uit St. Geertruid, in een spannende partij moest zij het met een remise volstaan. Het vele publiek moest wach ten tot het laatst voor de ontknoping. Botermans met 10 matchpunten moest spelen tegen Robby Vissers met 8 matchpunten op tafel 1, en Anita met 7 matchpunten staande op de vierde plaats moest het opnemen tegen de op de derde plaats staande Marcel Ab uit Scheemda op tafel 2. Korte metten Op tafel een maakte Vissers korte met ten met Botermans, 18 beurten 40 tegen 20 caromboles, maar Botermans had een beter moyenne en wist de eer ste plaats te behouden moy. 1.61, Vissers 1.46. Op tafel 2 was het span nender en de ongeveer 80 toeschou wers gingen er eens goed voor zitten. De ontlading was groot toen Anita in de 34ste beurt de 40 caramboles vol maakte, Ab bleef steken op 34 caram boles, dus had Anita haar podiumplaats verdiend. Toen harmonieorkest Caecilia het Wilhelmus liet klinken kwamen de emoties los na een spannende finale. De afgevaardigde van de KNBB de heer Pannekoek zette de organisatie Hanka en Marian met een oorkonde in het zonnetje, en prees de beide dames met de voortreffelijke organisatie (die misschien wel een vervolg krijgt) en sloot de finale af. Eindstand: 1 Andre Botermans uit Lepelstraat, 2 Robby Vissers uit Amersfoort, 3 Anita Koedijk jbv Vennewater. HEILOO - Het nieuwe zeevisseizoen 2004 is op de Noordzee geopend. 21 heren hebben de ruige golven getrot seerd en hebben samen zo'n 40 vissen gevangen, het merendeel steenbolken en ook mooie gullen. De ondermaatse vissen zijn teruggegooid. Er waren dit maal enkele gelegenheidvissers mee en die hebben hun vangst niet laten wegen, zodoende zijn er dus meer vis sen gevangen dan er op de scorelijst verschenen zijn. De wind trok in de middag aardig aan en wat vroeger dan normaal werd de terugweg opgezocht. Bij elke DVW-zeeviswedstrijd is er een winnaar en nu was dat Harry Klaver voor Jaap van der Wal, Rene Blok, Martien Sengers en Mark Tervoort. Zij waren degenen die hun gullen hadden laten wegen en alle andere puntens- coorders hadden alleen maar onder maatse vis gevangen en hebben deze teruggegooid. In 2004 wordt pas in februari weer gezeevist op de wrakken. Er is nog ruimte voor deze wedstrijd. Ook als niet DVW-lid kunt u, als er plek over is, een keer een wedstrijdje meedoen om eens te zien hoe leuk het is om met DVW in zee te gaan. Voor opgave of verdere informatie kunt u bellen met E. Wijckelsma 072-5337330 emil.wijc- kelsma@hccnet.nl of via R. Blok 072- 5336108. EGMOND - De voorinschrijving van de Egmond Wandel Marathon, die 3 en 4 januari 2004 plaatsvindt in Egmond aan Zee, is inmiddels gesloten. Het aan tal starters staat reeds op 5.715 wande laars verspreid over twee dagen. De grootste groep (3.246) heeft gekozen voor de 'Noordroute', die de lopers over afstanden van 10 of 21 km over het strand leidt in de richting van Bergen aan Zee en door het Noordhollands Duinreservaat terug naar Egmond aan Zee. Op 4 januari lopen de wandelaars de 'Zuidroute' over het parcours van de Nike Egmond Halve Marathon richting Bakkum aan Zee over dezelfde afstanden. Met de na-inschrijvingen op 3 en 4 januari in Sportcentrum De Watertoren nog in het verschiet verwacht het organiseren de Le Champion uiteindelijk 7.500 wandelaars naar de Noord-Hollandse kust te lokken. Daar het zaterdag rond 13.34 uur hoog water is en zondag rond 14.30 uur, moe ten deelnemers rekening houden met een beperkt strand. Een vroege start op met name zaterdag verdient dan ook aanbeveling. Grootse Wandel en Running Expo Met de enorme opkomst wandelaars mag ook de Wandel en Running Expo, die op 3 en 4 januari van 08.00-17.00 uur in Sportcentrum De Watertoren zal plaatsvinden, zich verheugen op een hoog aantal bezoekers. Leveranciers van diverse prominente wandel- en runningattributen zullen breed uitpak ken en zowel nieuwe trends als aan trekkelijke kortingen aan het publiek presenteren. Lezing over het Noordhollands Duin reservaat Zaterdag 3 januari 2004 verzorgt een boswachter van PWN Waterleiding bedrijf Noord-Holland gedurende 60 minuten een bijzondere lezing over het Noordhollands Duinreservaat om 19.30 uur in Hotel Zuiderduin. Op boeiende wijze neemt hij de bezoeker mee langs allerlei geheimen en bijzonderheden van het duingebied. Hij laat zien hoe het gebied is ontstaan en wijst op ken merken die tijdens een wandeling gewoonlijk verscholen blijven. Bezoek aan deze bijzondere avond is gratis voor deelnemers aan de Egmond AKERSLOOT - Zaterdag 3 januari houdt het Dartteam de Vriendschap het tweede Vriendschap - Open dart toernooi in Akersloot. Maximaal 32 deelnemers kunnen aan dit gezellige toernooi deelnemen en vooral veel darten want bij verlies lig je niet gelijk uit het toernooi want je speelt allemaal minimaal zeven wed strijden. Het spelniveau is tweede, derde en vierde divisie en beginners. Het prijzen pakket is er voor zowel de winnaar sronde als voor de verliezerronde en bestaat uit mooie bekers. Voor de hoog ste check-out is er een heerlijk pondje paling beschikbaar en elke 180-er levert een pul bier op. Het inschrijfgeld bedraagt E 3.50 p.p. Iedere deelnemer ontvangt tevens een gratis set flights. Inschrijven kan telefo nisch via 0251-312866 of 's avonds in de bar, geopend vanaf 18.30 uur en het toernooi start om 19.30 uur. HEILOO - Schaakvereniging Oppo sitie speelde ronde 14 in de competitie op 16 december. Koploper Tom van Ham had ter consolidatie van zijn posi tie een snipperdag genomen en zag daardoor Bouke Woudstra (winst op Aart van den Brink) wat dichterbij komen. Piet Manni had ditmaal maar een zetje of 9 a 10 nodig om de anders altijd zo taaie Frits van der Werff met damever- lies te confronteren en ook Jan Jaap Langereis had geen kind aan de wat vermoeid ogende Ruud Jongerius. Peter Folkertsma dacht zeer goed te staan tegen de dit seizoen verrassend sterk spelende Gerard Rump, maar een simpel pionzetje bewees het tegendeel. Cor van Etten en Harrie de Jager, twee fervente gambiet-liefhebbers maakten er inderdaad een fraaie wild-west-partij van tlie toch noch in een staakt-het- vuren (remise) eindigde. Joop de Lange, die veel beter scoort dan vorig jaar kreeg van zijn tegenstan der (van Roemburg) zelfs complimen ten voor zijn goede spel. Jammer was dat benjamin Shannon Vlaar tevergeefs op haar tegenstander (Jonkheer; zal wel weer ergens in Europa bankzaken hebben gedaan en vergeten zich af te melden in het verre Heiloo) zat te wachten. Maar de klok tikte door en de reglementaire zege kon genoteerd worden. De uitslagen: Bouke Woudstra - Aart van den Brink 1-0; Piet Manni - Frits van der Werff 1-0; Johan van der Wal - Gerrit'Zeeman rem; Ruud Jongerius - Janjaap Langereis 0-1; Eric Huffnagel - Herman Maas rem; Gerard Rump - Peter Folkertsma 1-0; Cor van Etten - Harry de Jager rem; Hans Hassing - Bob Bosma 0-1; Joop de Lange - Dirk van Roemburg rem; Heyo Niehaus - Otto Koenders 1-0; Shannon Vlaar - Jan Jonkheer 1-0; Dik Kraayenbrink - Jan de Jong 0-1; Arnoud Korse - Hans Horninge 0-1; Lindsey Vlaar - Ton Roodbol 0-1. Wandel Marathon. Bezoekers en deelnemers die per auto naar Egmond aan Zee komen worden verzocht de auto in Egmond-Zuid op de grote parkeerplaatsen achter te laten of op de Noord en Zuid Boulevard. Aanwijzingen van verkeers- begeleiders en bewegwijzering leiden automobilisten naar de parkeerplaat sen en Sportcentrum De Watertoren, de start en finish locatie van de Egmond Wandel Marathon. Na-inschrijving Op 3 en 4 januari tussen 8.00 - 11.00 uur bestaat de mogelijkheid om ter plaatse in te schrijven. In Sporthal De Watertoren zijn de inschrijfbalies 3 uur lang geopend. Voor meer informatie hier over zie www.egmondhalvemara- thon.nl/wandeltocht. EGMOND - Op zondag 4 januari is er weer een begeleide natuurwandeling in de Wimmenummerduinen. Om 11.00 uur staat de IVN-gids bij het PWN-informatiebord op het parkeer terrein aan het Nachtegalenpad aan de noordkant van Egmond aan den Hoef. Dan gaat het of langs de binnen- duinrand en langs het Starrevlak terug naar het uitgangspunt, of andersom. Een goede gelegenheid om op te fris sen na de feestdagen en bovendien nog wat op te steken over de natuur, waar ook in de winter nog heel wat over te vertellen valt. De wandeling duurt ongeveer 2 uur. Men dient zelf te zorgen voor eén toegangskaart voor het Noordhollands Duinreservaat van PWN. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van E 1,50 ver wacht; voor kinderen is dat E 1,.Zondag 4 januari is er tevens een wandeling met een I.V.N. natuurgids door het Berger Bos en door het eikenbosgebied in de duinen. Zondag 11 januari wordt er onder leiding van een I.V.N. natuurgids de Zandhagedis wandeling gelopen, door de duinen op de kalkgrensgebied van Bergen aan Zee. Voor informatie over alle wande lingen tel. 072-5813763. EGMOND - Als men zich wil verdie pen in het leven en het meer mhoud geven, dan dient men zich een aantal vragen te stellen. Wat is bijvoorbeeld het allerbelangrijkste in het leven? En zo daar al een antwoord op te geven is, waarom is het dan zo moeilijk om daar vorm aan te geven? De filosofie die in deze cursus wordt bestudeerd, komt uit oosterse en westerse tradities. Verder wordt kennis gemaakt met eenvoudige stilte- en meditatietechnieken, waarbij het er om gaat dat de mens 'in contact wil komen metdat hij in contact komt met dat wat het allermooiste of allerbelangrijk ste in het leven is. Het is niet zozeer de techniek alswel de wens die eraan ten grondslag ligt die meditatie tot medita tie maakt. In januari 2004 zijn er twee mogelijkhe den tot het volgen van de introductie cursus: Woensdagavond 14 januari 2004, 20.00-22.00 uur in retraitecen trum De Cynham, Herenweg 270, Egmond a/d Hoef of woensdagavond 14 januari 2004,20.00-22.00 uur Koningslaan 6, Amstelveen. De bijdra ge vöor een trimester is E 50,- of E 60,- (laag/hoog tarief). Daarnaast wordt er een bijdrage van E 2,50 per keer gevraagd voor koffie, thee en een drankje na afloop. Opgave/ inlichtingen: Secretariaat Stichting Filosofie en Meditatie, tel. 072-5070760, e-mail info@cynham.nl www.cynham.nl. De Stichting Filosofie en Meditatie heeft tot doel mensen te helpen hun bestemming in het leven te vinden dmv studie van de geschriften, yoga, concentratie en meditatie. De organisatie is niet gebonden aan een religie of levensbeschouwing en heeft geen winstoogmerk. Elk half jaar geeft zij een activiteitenprogramma uit dat verkrijgbaar is op bovenstaand adres. EGMOND - Het Neva Ensemble uit Sint Petersburg en de Sint Adelber- tabdij te Egmond Binnen zijn allang geen onbekenden voor elkaar. Integendeel. In de loop der jaren is er een traditie gegroeid bij hun jaarlijkse tournee door Nederland ook een con cert in de Abdijkerk op het programma te zetten. En dit laatste is inmiddels gebeurd op 9 november jl. Maar echte vriendschap vraagt om meer. Daarom is er op maandag 19 januari binnen de muren en de stilte van de Abdijkerk op veler verzoek een her nieuwd optreden. Aanvang 18.30 uur, kerk open: 18.00 uur. Het programma omvat voor de pauze Slavisch Byzantijnse Kerkmuziek met na de pauze licht klassiek en volkslie deren. In verband met het brandgevaar zijn slechts 250 genummerde toegangs kaarten beschikbaar, welke uitsluitend bij de portier van de Abdij kunnen wor den afgehaald. Maximaal 2 stuks per persoon, (telefonisch) reserveren is niet mogelijk. Na afloop is er de gebruike lijke open collecte, maar kunnen cd's met opnames van dit ensemble ook van eigenaar verwisseld worden. EGMOND - Onlangs hebben in De Watertoren meer dan honderd kinde ren afgezwommen voor diverse zwem diploma's. Dit gebeurde onder grote publieke belangstelling. Het watertrap pelen aan het slot was een complete happening met sambaballen en ratels. A diploma: Thijs Apeldoorn, Julym Baltus, Roman Braas, Nina de Beijér, Kim Boersen, Eva Boersma, Bram Bloemink, Jara Ciliacus, Sidney Conijn, Rosanna Cavero, Diede Commandeur, Lars Dekker, Maaike Eeltink, Sam Filipsen, Sanne Groen, Jente de Groot, Tom Groot, Sam Groot, Lisa Guldenaar, Isa Jansen, Adriaan van Herwijnen, Jamie Kareis, Tessa Kok, Iris Koch, Morris Lohuizen, Aike Lute, Romy de Lange, Rowan van Roon, Louise van Molen, Danielle van Marion, Yente Onderwater, Hidde Offerhaus, Thijs van Ooijen, Matthijs Roobeek, Sophie van Stralen, Anne Speets, Caya Swaag, Samantha Teeling, Demy Teeling, Sven Tervoort, Laura Ursem, Deveny de Vrij, Boas Wijker, Job Wijker, Bart Wijker, Teun Walstra, Iva Zwart, Lisa Zwart, Thomas van Wijk, Laura Tromp ,en Anna Heilig. B diploma: Dylan Blok, Mayte Breed, Britt Bijl, Kirsty Brink, Tim van Buuren, Bastiaan Beuk, Philip Brommer, Lara Bijvoet, Nuan Belleman, Dylan Boschaert, Senna Brammer, Louise Blom, Samantha Boerkamp, Jake Creighton, Kelly Fuchs, Marijn van der Graaf, Jolijn Grippeling, Nancy Gul, Zoë Giroldi, Stephan Glas, Anouk Hopman, Danny Hopman, Justin Harmsen, Thijs Hopman, Rosa van der Himst, Sharona Hoorn, Manouk Jongejan, Juthamas Toussaint, Tami de Lange, Alex Kolk, Evaline Molenaar, Jacco van de Molen, Joshka Miliano, Lars Pastoors, Jordan Pastoors, Myrdin Pouwer, Douwe Roedema, Maaike de Ruyter, Jaimy Tuis, Tjeu Tervoort, Dylan Thissen, Tim Stuurop, Jordy Sturm, Daan Schol, Stacey Scholten, Nathalie Verdegaal, Inge de Waard, Mark de Wit, Jeffrey Wesselingh, Ryan van de Woude, Thijs Sentveld, Esmé Weiland, Brian Stikvoort, Linda de Waard, Basha Pouwer, Lars Baatenbrug, Nick Visser, Daisy Bakker, Christel van de Berg, Liza Berhof, Kelly Burgering, Sanne Houtènbos, Mees Kaptein, Jelle Kaptein, Rachel Miedema, Gijs Pepping, Tobias Sentveld, Anique Smit, Mendie Wijker, Aymee Sentveld. C diploma: Lianne Bakker, Kevin Coret, Marco Eckhardt, Linde Hesse, Beau Sinniger, Michelle Thissen, Anusorn Toussaint, Jason Zeeman en Inge van Niekerk. Voor het A-diploma de kinderen van de Ballon: Zohal Delawar, Naxanin Sahar, Nathalie Diallo, Sami Yosef, Noha Mohammed Ahmed, Faduma Abdulgadir en Abdulgatah Abdulguadi. Snorkelen, sticker I: Esher Blaauboer, Alex Prins, Sanne Prins, Rowanne Zonneveld, Kimberley Baas, Bas Groot, Kimberley Buis, Lotte Leek, Jennifer Gouda, Jeroen Steketee, Valentine Leek en Fransisco Campos. Zwemvaardigheidsdiploma 1: Ilse van Niekerk, Bram Jonker, Koen Jonker, Nienke Pot. Lisa Kikkert kreeg het zwemvaardigs- heidsdiploma III uitgereikt. EGMOND - De jeugd heeft de toe komst. Voor Lamoraal is dat geen loze kreet. De muziekvereniging moet het hebben van de jeugd en de jeugd moet het van hen hebben. Sinds jaar en dag zijn er de muziekopleidingen van Lamoraal en hebben de leden reeds vele jaren een jeugdorkest dat een enorme groei doormaakt op steeds hoger niveau. Het fanfareorkest bestaat zo ongeveer voor de helft uit jeugdige muzikanten. Mede dankzij de jeugd en vooral ook de gedreven inzet van dirigent Marcel Visser is Lamoraal in staat om vanuit het hart met jeugdig elan op zeer hoog niveau te musiceren. Dit is op te maken uit het feit dat het Jeugdorkest de laat ste jaren vele prijzen heeft gewonnen op diverse jeugdfestivals. Na bijna 7 jaar onder deskundige leiding van Marcel Visser is het dirigeerstokje nu overgedragen aan de nog jonge maar ook zeker gedreven dirigent en musicus Niels Marchal. Beiden zullen dan ook in vol vertrouwen aan dit muzikale eeuwfeest beginnen tijdens dit concert. Het jubileumjaar 2004 (Lamoraal van Egmont viert haar 100-jarig bestaan!) staat bol van de feestelijke muzikale activiteiten. De spectaculaire, zinderen de start vindt plaats op zaterdag 3 janu ari in Dorpshuis Hanswijk te Egmond aan de Hoef. Vanaf 20.00 uur zal het publiek een spetterend en bruisend openingsconcert voorgeschoteld krij gen waarin zeer verrassende elementen zijn verwerkt. De programmering kent verders diverse hoogtepunten waaron der als absolute uitschieter de wereld première van Egmont Symphonic Poem. De Belgische componist Bert Appermont heeft in opdracht van de muziekvereniging een schitterende en magistrale compositie gemaakt geïnspi reerd op de persoon van Lamoraal van Egmont en zijn historie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 8