Even winter...dikke pret! Rijksbeleid minima werkt door naar gemeentebeleid Jeugdtheater Heiloo speelt het stuk Romeo en Julia korting ,1 edri >opruiming< >opruiming< >opruiming< f50% korting Kees Nieuwe jaar 2004 met veel geknal begroet i BORDEN A PE L L A eli ikn° f Saucijzen- Rundergehakt broodjes f1U Achterham ie Driegangen Vier gangen keuzemenu keuzemenu MïrMÉWÊwilÊMr® mB|mm 5<fe èmfmt fel aa iAbraham- r/\ 500 jtaartje 16,50 p.p. v V T 22,5Q,p.p^ (ma. W|u <t S (ma. t/m zo^) 7 JANUARI 2004 - 69e JAARGANG NO. 2 m'" tUKÊHBÊÊKÊÊÊUSÊUÊÊÊBÊIBSÊmSSmKÊÊÊÊmÊÊÊÊÊHUÊÊÊÊimiamm NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKEN Ook op internet: (072)5351000 www. vosmakelaardij .nl Omdat ieder Ui op de hele najaarscollectie Voorbereidingsbesluit gebied Ronde Laan FYSIO HEILOO Per 01-01-2004 zijn M.F.W. Schefferlie en B. Moleman geassocieerd. op de gehele dames winterkollektie VAN\.OS mpde Heiloo 100 gram i vaste lage prijs Open: ma t/m zo 12.00 tot 24.00 uur vmw.brasseriewndsehut.nl stationsweg 82 Heiloo Telefoon 072 332 1392 Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) HEILOO - Dat was heerlijk wakker worden aan het begin van 2004! Wederom geen witte Kerst dit jaar, maar toch... Op nieuwjaarsdag, toen menigeen nog eens de slaap uit de ogen wreef, waren de straten, weilanden en daken toch echt bedekt onder een laagje witte poedersneeuw. Dat betekende voor velen maar een ding: zo snel mogelijk de boterham naar binnen werken en daarna de slee van zolderDeze jongeman had het prima naar zijn zin in 'het witte wereldje Hij rende onvermoeibaar de heuvel op, om er eenmaal boven in vliegende vaart weer vanaf te sleeën. Helaas heeft de dooi alweer haar intrede gedaan, en ervoor gezorgd dat de slee voorlopig weer kan worden opgeborgen. Voor deze week staan slechts hoge temperaturen genoteerd bij de weervoorspellers. Maar de winter is nog lang niet om. Wie weet heeft de januarimaand nog meer winterpret voor ons in petto, (foto MSP) Jeugdtheater Heiloo speelt Romeo en Julia. HEILOO - Voor de eerste vergadering van de gemeenteraad van Heiloo ston den niet veel punten op het program ma. Degenen, die dachten dat het daar om een vlotte ^afhandeling van de raadsvergadering zou worden, kwamen echter bedrogen uit. Met name de nota betreffende het minimabeleid leidde tot soms heftige discussies, hoewel men in de voorafgaande raadscommissie Maatschappelijke Zaken redelijk eens gezind had gereageerd. Maar de tijd tussen de commissieverga dering en de raadsvergadering, waarin de officiële bekrachtiging plaatsvindt, had de meningsvorming kennelijk ver scherpt. In het kader van de rijksbezui nigingen is er landelijk 150 miljoen euro bezuinigd op het budget voor bij zondere bijstand. Vertaald naar de gemeente Heiloo betekent dat voor dit doel uit de rijkskas 130.000 euro min der wordt ontvangen. De wet 'werk en bijstand', die per 1 januari j.l. is inge gaan verbiedt aan de gemeenten het in stand houden van de zogenoemde 'categoriale' regelingen. De gemeenten mogen nu alleen nog op individuele basis bijzondere bijstand verstrekken. Voor de VVD zou het beleid nog wel wat strenger kunnen zijn dan nu wordt beoogd. Volgens de VVD-woordvoer- ster mevr. H Koomen moet (het zoe ken naar) betaald werk aantrekkelijk zijn. Het streven dient gericht te zijn op een zo klein mogelijke instroom en maximale uitstroom van bijstandsge rechtigden. Haaks hierop reageerde GroenLinks woordvoerster C. Coenders. Zij vroeg zich af of de collegevoorstellen de maximale mogelijkheden inhouden die in de wet worden toegestaan, hetgeen overigens door wethouder Bos ontken nend werd beantwoord. Vooral aan het feit dat bijstandsgerechtigden in de eer ste periode van 5 jaar nu voor duur de- HEILOO - Jeugdtheater Heiloo speelt op zaterdag 7 februari en zondag 8 februari het stuk Romeo en Julia. Jeugdtheater Heiloo is een muziek-the- atergroep die bestaat uit 26 enthou- saiste jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 18 jaar. De productie wordt 'op maat' geschreven door het Artistieke team, waarbij de jeugdtheaterleden zelf een grote inbreng hebben. Tot de grote vakantie worden er zang-dans en acteerlessen gegeven. De improvisatie opdrachten zijn al duidelijk gericht op de nieuwe productie. Alle daaruit bruikbare en leuke vondsten van de spelers zelf worden in de productie ver werkt. Een productie kan niet op de planken gebracht worden zonder de enthousi aste steun en in zet van vele vrijwilli gers, die hun bijdrage leveren in ver schillende werkgroepen, zoals kos tuums, decor, grime, p.r., requisieten, licht en geluid. Een jaar geleden van hard werken, door iedereen, komt straks tot uiting in de voorstelling van het Jeugdtheater. Elk jaar weer houdt het Jeugdtheater audities voor nieuwe spelers. Dit jaar zullen deze gehouden worden op zaterdag 13 maart. Voorwaarde is, dat je in de brugklas zit of gaat in het nieuwe productiejaar. Voor kinderen uit de groepen 7 en 8 van de basisschool bestaat de mogelijk heid om in het voorjaar van 2004 een cursus theater te volgen. De cursus bestaat uit 10 lessen onder leiding van Jasmin Wijker en Marja Schoonheym. Voor informatie over het Jeugdtheater en de cursus kunt u bellen met Marja Schoonheym, tel. 072-5152346. William Shakespeare werd geboren op 23 april 1564 in Stratford upon Avon. Rond 1594 schreef hij onder andere Romeo en Julia, Richard II, King John en Love's Labour's Lost. Shakespeare's meest populaire stuk is Hamlet. Tot 1660 was het gebruikelijk dat alle rol len, ook de vrouwenrollen, door man nen gespeeld werden. Shakespeare stierf op 23 april 1616. Romeo en Julia Het wereldberoemde verhaal van William Shakespeare over de onmoge lijke liefde tussen twee jonge mensen. Nog steeds is het balkon van Julia te bewonderen in Verona. Op tal van ver schillende manieren is dit stuk door theater gezelschappen op de planken gebracht. Het Jeugdtheater zocht de uitdaging van dit stuk en heeft daar haar eigen familievoorstelling van gemaakt. In Verona leefden twee heel rijke fami lies, de Capulets en de Montagues. Helaas waren deze families ook aarts vijanden van elkaar. Romeo is verliefd op Rosaline en Julia is door haar ouders uitgehuwelijkt aan Paris. Op het door de vader en moeder van Julia te VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S VAARWEL EEN BIJZONDERE IS... 'Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Uitvaartverzorging HeMoo e.o Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo geven verlovingsfeest weet ook Romeo te komen. Gemaskerd is hij onherken baar. Op het moment dat de maskers afgaan dansen Romeo en Julia met elkaar en het is liefde op het eerste gezicht. Een onmogelijke liefde. Romeo en Julia besluiten in het geheim met elkaar te trouwen. De daaruit voortvloeiende dramatische gebeurte nissen stevenen regelrecht af op een onafwendbaar einde. Julia wordt ver stoten door haar ouders en Romeo ver bannen door de Vorst van Verona. In uiterste nood gaat Julia met haar ver zorgster naar Pater Tetris en tesamen maken zij een plan voor Julia om te kunnen vluchten en voor altijd bij Romeo te zijn. Deze prachtige familie voorstelling heeft bij het Jeugdtheater een verrassend einde gekregen. Voorstellingen op zaterdag 7 februari om 15.15 uur en 20.15 uur. Op zondag 8 februari om 12.15 en 15.15 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Theater de Beun, Willibrordusweg 2 in Heiloo, tel. 072- 5333156. Prijs per kaart 5.50 euro. Openingstijden kassa op werkdagen van 13.30 tot 17.00 uur. re aanschaffingen uitsluitend nog een lening bij de gemeente kunnen sluiten, waardoor als gevolg van de terugbeta ling het uitkeringsniveau tot 90% kan dalen, vond zij maar een treurige zaak in deze tijd. Wel drongen alle partijen aan op een goed reïntegratiebeleid, een beleid dat bijstandsgerechtigden moet helpen bij het verkrijgen van betaald werk. Diverse partijen vonden dit onvoldoende uitgewerkt terug in de nota. Maar wethouder Bos verzekerde de raad dat daar een aparte nota over in de maak is. Een motie van de PvdA, waarin wordt voorgesteld dat deze nota uiterlijk het 3e kwartaal gereed dient te zijn kreeg de steun van de gehele raad. Maar uiteindelijk werd toch in grote eendrachtigheid besloten goedkeuring te geven aan de notitie Minimabeleid 2004 van het college, zij het dat de onderliggende motieven voor goedkeu ring verschillend lagen, te weten 'eigen lijk niet ver genoeg' tot 'zonder besluit wordt het misschien nog slechter'. HEILOO - De gemeenteraad heeft zich met uitzondering van de fracties van Heiloo2000 en GroenLinks geschaard achter de uitspraak van de commissie voor Bezwaarschriften, waarin wordt voorgesteld het bezwaar schrift ingediend door enkele bewoners van de Ronde Laan tegen het besluit tot vaststelling van een voorbereidings besluit voor het gebied Ronde Laan 21 t/m 127 en Laan Eindeloos 2 en 24, ongegrond te verklaren. Het voorberei dingsplan wordt nu gevolgd door een bestemmingsplan, dat uiteraard ter inzage wordt gelegd, waartegen dan volgens wethouder Daas opnieuw bezwaar kan worden ingediend. v B In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Een goede baan in het bedrijfsleveneen leidinggevende functie en een fijn salarisOm dat op te geven en van je hobby je werk te maken moet je lef hebbenMariëttete Brands heeft het gedaanHaar lei dinggevende functie verruilde ze voor een baan als yogatrainster. Ze startte haar eigen yogacentrum op genaamd Ninti en begon met het geven van yogalessen aan bedrijven en particulierenEen succeswant inmiddels heeft Mariëttete meer dan 40 particulieren en enkele bedrijven waaronder het Nuon onder haar hoede. Ook heeft zij geheel 2003 medewerkers van gemeente Heiloo op de yogamat gehad. Hard werken „Yoga is bij mij niet vaag", stelt Mariëtte met klem. „De mens is één grote databank. Alles wat je mee maakt en niet verwerkt, of dat nou mentaal, fysiek of emotioneel is, zet je lichaam vast. Als dat proces lang doorgaat krijg je fysieke of mentale klachten en die gaan niet vanzelf weer weg. Yoga zorgt ervoor dat het lichaam weer in balans komt, zodat het weer kan ontspannen." Bij Ninti wordt een klassieke vorm van Hatha Yoga gegeven. Een dui zend jaar oude discipline dat zich bezighoudt met het creëren van een fysiek en mentaal bewustzijn. Het lichaam wordt niet alleen soepel gemaakt, maar ook de spieren wor den intensief gebruikt en daardoor sterk gemaakt. Hierbij worden ook hulpstukken gebruikt. Zoals een boog, een houten boogje, welke gebruikt kan worden voor verschil lende houdingen voor de rug. Of een riem, voor het strekken van de been spieren. Een misverstand is dat mensen den ken dat Yoga simpelweg passief wat houdingen aannemen is. „Yoga is hard werken", vertelt Mariëtte. „Ik geef krachtyoga, dat is heel precies. Ik krijg ook reacties van: Is dit nou yoga? Dat is hard werken!" Mariëtte kreeg sowieso hele leuke en positie ve reacties van cursisten. Zo vonden cursisten het jammer dat ze niet meer konden deelnemen aan de les sen om verschillende redenen, maar bedankten Mariëtte dan vervolgens per brief voor haar inspanningen en enthousiasme. Win-win situatie Mariëtte volgde een opleiding voor de yogalessen, waarmee ze in 1992 begon. „Die opleiding was heel intensief en richtte zich heel erg op de ademhaling. Het was ook geen opleiding waar je alles leert uit boek jes, maar door ervaren. Ik leerde veel over mezelf en over andere mensen." Door te ervaren kwam Mariëtte erachter wat Yoga met mensen kan doen. Mensen worden fysiek en men taal veerkrachtiger, sterker en steeds meer ontspannen. Je ontwikkeld een betere lichaamshouding, bij span ningsklachten, stress en burn-out nemen de klachten af en neemt de inzicht in het ontstaan van de klach ten toe. Ook voor bedrijven zit er nog een voordeel aan. Zo vindt er bij beoefening in teamverband een ver betering van de teamgeest plaats en is er een toename van meer weder zijds respect. In de toekomst hoopt Mariëtte dat haar bedrijfje gestaag groeit. „Het werk levert me energie op en doet de cursisten goed. Het is een win-win situatie. Het is ook altijd gezellig bij de lessen. Er wordt ook veel gela chen." Daarnaast werkt Mariëtte nog steeds in het milieuwerkveld, waarin ze ook nog steeds veel lol heeft. Daarmee mengt ze zich nog steeds in de dagelijkse hectiek en weet ze wat er op mensen afkomt, waarmee ze haar voordeel doet in haar werk zaamheden als yogatrainster. Yogacentrum Ninti is te bereiken op correspondentieadres Noordergeeststraat 18 te Heiloo en telefonisch op 072-5339525. Via e-mailYoganinti@yahoo.com. Winkelhof 't Loo telefoon 072 5320188 HEILOO - Er werd weer heel wat vuurwerk afgeschoten dit jaar. Harde knallers werden afgewisseld door prachtige siervuurpijlen. Het zorgde voor prachtige plaatjes in de donkere lucht, getuige deze foto. Dat vuurwerk ook jaarlijks zijn slachtoffers eist werd ook dit jaar weer bewaarheid. Een jongen uit Heiloo raakte bij het afsteken van vuurwerk gewond aan zijn gezicht en in Limmen gooiden onverlaten vuurwerk door een geopende voordeur van een woonhuis aan de Burgemeester Bosmalaan waardoor de woning brand- en roetschade opliep. Bovendien werd het vuurwerk over de hoofden van enkele kinderen die zich in de gang ophielden gegooid, zodat dit baldadige gedrag veel slechter had kun nen aflopen, (foto MSP) WIS* Mariët Brands verruilde haar leidinggevende functie voor een baan als yogatrainster. (foto MSP) SAMEN VOOR deze week Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't loo - Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1