Egmondse Halve Marathon drukker dan ooit tevoren Zaalvoetbaltoernooi Handbal Dames 1 Dimtronic Meervogels De Egmonden Nieuwjaarsreceptie in het Trefpunt Fris het nieuwe jaar in Laatste zangnoten sterven weg in het Trefpunt Madurodam, Nederlands kleinste stad in Egmonds Bloemenzee \<\de Aeg\° J mim UITKIJKPOST 7 JANUARI 2003 - PAGINA 6 Een tweede groente Boardingtoernooi in de Lelie Prijswinnaars Dors-toernooi Snelschaken bij Limmer SY Vredeburg Uitslagen bridgeclub Sans Atout Heiloo INGEZONDEN Armoede? sporlverenigingen WWW. Damclub De Broeikas Bijgekomen var^ de feestdagen? En naast het bijkomen ook wat aangeko men? Dan wordt het tijd om het even wat rustiger aan te doen met eten. Nee, natuurlijk niet minder lekker, maar gewoon een beetje letten op de calorietjes. Bijvoorbeeld een keertje extra vis. Nu denkt u natuurlijk dat u een recept krijgt voor het bereiden van vis. Mooi niet. Het navolgende recept is toegezonden als recept voor een tweede groente bijvoorbeeld bij worteltjes en wordt aangeprezen als erg lekker bij gebakken vis (vers of diepvries). Het recept voor 2 personen is als volgt. U heeft nodig: 1 ons veldsla of ezelsoren, circa 50 gram jonge kaas, 2 eetlepels geweekte rozijnen, 2 a .3 bol letjes gember, circa 10-15 gepelde wal noten, 2 a 3 radijzen, 1 klein augurkje en een stukje ui. Maak een sausje van yoghurt, slasaus, zout, peper, kerriepoeder, paprikapoe der, mosterd, maggi-aroma en 2 theele pels suiker. Alles fijnsnijden en door elkaar roeren (ongeveer uur voor gebruik, dan trekt de smaak lekker door). De veldsla goed wassen en fijn- snijden en door de massa roeren. Uit de laatste zin zou je kunnen opmaken dat de veldsla er pas op het laatste moment doorheen gaat. Ook wel begrijpelijk, want dan blijft ze knapperig. Eet u dit bij de vis, neem' dan als wijn een droge witte wijn, die niet zo'n uit gesproken fruitige smaak heeft (bij voorbeeld een droge riesling of char- donnay) Heeft u ook een lekker recept dat u met anderen wilt delen? Stuur het op naar de redactie Uitkijkpost, postbus 68,1850 AB te Heiloo of per e-mail aan: redactie@uitkijkpost.nl. @S©0 HEILOO - Op tweede kerstdag werd al weer voor de 21ste maal het Ans en Ares de Wit Zaalvoetbal toernooi gehouden. Vele mensen hadden de weg naar sporthal het Vennewater weer gevonden al waar ze getrakteerd wer den op een leuk zaalvoetbaltoernooi. Plaatselijke teams aangevuld door regionale teams (Paal 29 uit Schoorl en LSW Hink Sport uit Langedijk) (Rolff keukens en White Stones uit Egmond) werkten die dag vanaf 11.00 uur in 2 poules een gezellig toernooi af. Kruisfinales In poule A plaatste White Stones sport unlimited en HZV de Witburger zich voor de kuisfinales en in poule B waren dat Goud van (Piet) Oud, het Foresters team welke bijna 10 jaar geleden furore maakte in de zaal was speciaal voor tweede kerstdag weer samengebracht, als tweede eindigde de organiserende vereniging HZV de Witburger. De eer ste kruisfinale werd duidelijk gewonnen door het (oud) Forestersteam, met 4-0 lieten ze White Stones achter zich. De tweede kruisfinale tussen Paal 29 en HZV de Witburger moest tot 10 secon den voor tijd wachten op de beslissing. Lars Ursem schoot Witburger de finale in. De finale zelf was spannend. Strafschoppen Dennis Dijkhuis zette zijn team al snel op voorsprong en het duurde tot 4 minuten voor tijd voor Patrick Molenaar Witburger naast Foresters bracht. De 5 minuten verlenging brach ten ook geen doelpunten waarna de penalty's door de geroutineerde Forestersspelers beter genomen wer den. AKERSLOOT - Hel Riako/v.d Valk boardingtoernooi wordt voor de zeven de maal gehouden in sporthal de Lelie in Akersloot. De volgende voetbalver enigingen doen mee: Ajax Amsterdam, Feyenoord Rotterdam, Fc Volendam Volendam, Fc Uitgeest Uitgeest, Meervogels 31 Akersloot, Foresters Heiloo, Ado 20 Heemskerk, V.V Limmen Limmen, Vitesse 22 Castricum, Z.o.b Zuid Oost Beemster, Geel-Wit Haarlem, Pancratius Badhoevedorp. Het toernooi begint vrijdag 16 januari om 17.30 uur en zal duren tot 20.30 uur. Op zaterdag 17 januari wordt gespeeld van 08.30 tot 21.15 uur en op zondag 18 januari van 08.00 tot 18.30 uur. HEILOO - De prijswinnaars van het 18de feestdagen toernooi in tenniscen- trum De Dors zijn geworden: GD 8 1. Lieke Oei/Reyer de Regt, 2. Nina de Moor/Jan van Mourik, DD 8 1. Amy Kool/Marian Pepping, 2. Marloes Zoon/Eefje Pieterse, HD 8 1. Hans Tijssen/Jan van Mourik, 2. Theo Velseboer/Jan Eilander. GD 7 1. Afra Tromp/Walter Tromp, 2. Elly Teitsma/Harm Woldering. DD7 1. Diana Serbrock/Manuela Weijers, 2. Marleen Hulskes/Annemiek v.d. Werff. HD 7 1. Jurgen Nieuwpoort/Patrick Dekker, 2. Edwin Smit/Martin Harkmans. GD 40+ 1. Marouka v.d. Pol/Peter de Waard, 2. Joke Zuur/Arie Hoff. DD6 40+ 1. Yvonne den Biesen/Liesbeth de Waal, 2. Nelleke Pieterse/Joke Beentjes. HD6 40+ 1. Rob de Boer/Hans Ooms, 2. Aad Fransen/Jan Schriemer. GD 6/5 1. Ellen Engelbracht/Rene van Dijk, 2. Barbara Kranenburg/Ronald van Weelderen. HD 6/5 1. Stef Pepping/Arjan Pepping, 2. Jacco Hopman/Martin Zuurbier. DD 6/5 1. Amber de Goede/Ciska Hemmekam, 2. Lucette de Boer/Irene de Boer. HD 4/3 1. Ruud van Toornburg/Frits Porck, 2. Eric Dijkman Dulkes/Harald Taylor. LIMMEN - Schaakvereniging Vrede burg speelde vrijdag 2 januari het snel schaakkampioenschap. In de jeugd groep ging het tot de laatste ronde om Hidde Ebels en Thijs Beentjes. Zowel Hidde als Thijs speelden telkens puur op tijd en letten minder op het schaak mat zetten van de tegenstander. In de laatste ronde struikelde Hidde en won Thijs zodat Thijs kampioen werd en de mooie beker in ontvangst mocht nemen. In de A-groep werd het erg spannend met een aantal gerenom meerde snelschakers, die allen gebrand waren op de titel en wisten dat in 5 minuten tijd snelheid, voorzichtigheid en bluf succes of verlies kunnen bete kenen. Na 6 ronden begon er tekening te komen in het veld van 26 spelers en werd een kopgroep duidelijk, bestaan de uit Koen Kramer, Robin Rommel, Harold Ebels, Jos Admiraal en Bob en Ed Stolp. Robin verloor van Jos, Koen won van Bob en Harold verloor van Ed. Iedereen struikelde wel een keer, alleen Koen Kramer bleef gewoon tot het einde winnen en werd net als vorig jaar snelschaakkampioen. Hiermee mag Koen zijn naam voor de tweede keer laten graveren in de oude maar zeer begeerde wisselbeker. Het is in 20 jaar nog niemand gelukt om de beker definitief op zijn naam te brengen door hem 3 keer achter elkaar of 5 maal in totaal te winnen. HEILOO - De uitlagen van de wed strijden gespeeld op maandag 5 januari bij bridgeclub Sans Atout zijn A - lijn: 1. G. J. Schipper 65.6,2. Fam. van Diepen 56.8. B-lijn: 1. De Bruyckere-de Waal 62.5, 2. Van Toornburg-de Vries 60.4. C-lijn: 1. Slob- van der Klis 70.3,2. Fam. Kemper 59.9. D-lijn: 1. Fam. Witting 64.1, 2. Crabbendam-Intema 58.9. E-lijn: 1. Vriend - van Ophem 58.9. F-lijn: 1. Baars - Kooij 62.5,2. Bakker-Toby 51.0. AKERSLOOT - Na een korte training en wedstrijdstop in verband met de feestdagen, trad Meervogels afgelopen zondag aan tegen Wasmeer uit Hilversum. Karin Broersen maakte, na ruim een jaar geblesseerd te zijn, haar comeback. Ook Carina Veldt was weer terug na een blessure. In het begin ging het gelijk op, er werd door beide ploe gen uit bijna elke aanval gescoord. Meervogels scoorde veel vanaf de cir kel en op snelheid vanuit break-outvor- men en liep tot de rust uit naar 9-13. In het begin van de tweede helft ver slapte Meervogels en wist Wasmeer terug te komen tot 12-13. Daarna startte een rommelige fase en ondanks veel balverlies van de Wasmeer wist Meervogels hier geen voordeel uit te halen, er werd slecht op doel geschoten. Meervogels had ook wat moeite met de opbouwspeelsters van Wasmeer. vooral de linkeropbouw schoot bijna al haar ballen hard via de binnenkant paal in het doel. Gaf de scheidsrechter in de eerste helft nog gele kaarten, in de tweede helft waren er veel 2-minutenstraffen, vooral aan Meervogelszijde. Zij hebben in totaal drie keer met vier man in het veld gestaan en toch wist Meervogels uit deze situatie 2 keer te scoren. Meervogels bleef aan de goede kant van de score en won uiteindelijk met 17-22. Concurrent Geel-Zwart heeft afge lopen weekend geen punten behaald waardoor Meervogels op 2 punten genaderd is. Volgende week speelt Meervogels tegen Geel-Zwart, om 13.30 uur in sporthal de Multitreffer in 't Zand. EGMOND - Een massale stroom hard lopers trekt er 11 januari op uit om aan de 32ste editie van de Nike Egmond Halve Marathon deel te nemen. Met het aantal inschrijvingen van 10.000 is het maximaal aantal inschrijvingen bereikt. Na-inschrijving voor de Nike Egmond Halve Marathon is niet moge lijk. De deelnemers aan de halve marathon starten op de Noord-Boulevard in Egmond aan Zee, waarna zij een ronde maken door Egmond aan Zee. Na deze ronde zal het strand worden aange daan, alwaar de lopers het gedurende 7 kilometer op moeten nemen tegen het rulle zand en de onstuimige wind. Het Noordhollands Duinreservaat wordt bereikt bij het Strandplateau in Bakkum aan Zee. Eerst wordt de heu velachtige, onverharde Vlewoscheweg gevolgd waarna via de Grote Veldweg een afdaling volgt naar de Van Öldenborghweg. Via de Herderlaan wordt daarna de Staringweg en weer de Van Öldenborghweg bereikt; deze wordt vervolgens aangehouden. Tijdens de doorkomst genieten de^ lopers van de prachtige vergezichten in het duin- en bosgebied. Bij de Bloedweg wordt de Van Öldenborghweg weer verlaten. De laat ste anderhalve kilometer zullen de lopers feestelijk worden ingehaald met als finale een laatste klim bij de vuurto ren naar de finish op de Noord- Boulevard. Pendelbussen vanuit Alkmaar en Heiloo naar Egmond Egmond aan Zee zal op 11 januari voor binnenkomend autoverkeer tussen 9.00 uur en 17.00 uur afgesloten zijn. Pendelbussen van Connexxion zorgen ervoor dat de deelnemers en suppor ters Egmond aan Zee tijdig kunnen bereiken. Deze pendelbussen hebben een filevrije doorgang naar Egmond aan Zee via de Heilooër Zeeweg (vanaf de overige locaties). De Zeeweg is deze dag alleen toegankelijk voor de pendel bussen. De pendelbussen rijden om de 5-10 minuten vanaf de Wendelaarstraat bij Albert Heijn via Winkelcentrum 't Loo, NS-Station en Het Baafje in Heiloo naar Egmond aan Zee. Vanaf de locatie Ölympiaweg bij de Wielerbaan wordt rechtstreeks naar Egmond aan Zee gereden. De bussen rijden van 9.30 uur tot 12.00 uur en zijn bestemd voor zowel deelnemers als supporters/toe schouwers. Daarna vertrekt om 12.10 uur nog een laatste bus uit Alkmaar. Deze bus rijdt via de opstapplaatsen in Heiloo naar Egmond aan Zee. De kosten voor een retourtje per pendel bus bedragen E 2,50. Ter plekke kun nen kaartjes worden besteld. Met gepast geld betalen wordt op prijfc gesteld. Verzorging Op drie plaatsen onderweg (na onge veer 5 km op het strand, 10 km bij Bakkum aan Zee, 16 km Middenweg in het Noordhollands Duinreservaat) zijn verzorgingsposten aanwezig. Deel nemers krijgen hier AA-Drink, thee, water, mandarijnen en bananen.' De verzorgingsposten zijn vaak locaties waar veel toeschouwers samen stromen om de deelnemers aan te moedigen. De verwachting is dat zowel de Strandrace als de Nike Egmond Halve Marathon over een breed strand gelopen en gefietst kunnen worden. In tegenstelling tot vorig jaar - toen het strand erg smal was - wordt de hoogste waterstand al om 6.18 uur bereikt. Na-inschrijving 3 en 7 kilometer en Egmond-Pier-Egmond Naast de 21 km loop worden voor iedereen trimlopen over drie of zeven kilometer georganiseerd. De start daar van is om 11.45 uur op de Noord- Boulevard bij De Trintel/ Hotel Bellevue. Deze lopers volgen dezelfde ronde door Egmond aan Zee als later ook de 21 km lopers volgen. Voor de 3 km vindt de finish plaats bij de vuurto ren; de 7 km lopers volgen het strand richting Bergen aan Zee. Na het keer punt leidt een spectaculaire route over een deel van de duintoppen hen terug naar de finish op het strand nabij de hoofd-strandafgang. Inschrijven voor deze 3 en 7 km loop is mogelijk van 8.30 tot 11.15 uur in Sportcentrum De Watertoren. Het inschrijfgeld bedraagt 3 euro. Aan de finish ontvangen alle deelnemers een herinneringsplaquette aan hanglint. Na-inschrijving voor de ATB-strandrace Egmond-Pier- Egmond is mogelijk in de sporthal aan de Watertorenweg in Egmond aan Zee op vrijdag 9 januari van 17.00 tot 21.00 uur en zaterdag 10 januari van 08.30 uur tot 12.00 uur. Live radioverslag RTV Noord-Holland De Nike Egmond Halve Marathon wordt tussen 12.00-14.00 uur live uitge zonden op de radio. De ATB- Strandrace Egmond-Pier-Egmond komt een dag eerder uitgebreid aan bod tijdens de zaterdagmiddag uitzen ding tussen 17.00-19.00 uur. In deze uitzending volgt tevens het laatste nieuws omtrent de Nike Egmond Halve Marathon. HEILOO - Armoede in Nederland bestaat niet. Niemand gaat in Nederland dood van de honger. Moet je naar de kin deren in Afrika kijken dat is pas armoede is een veel gehoorde kreet. Voor het gemak vergeet men dat we niet in Afrika wonen ook al is het daar schrijnend genoeg. Laat ze maar aan het werk gaan de profiteurs wordt gedacht. Voor het gemak gaat men maar even voorbij dat twee derde van de mensen die op dit moment in de bijstand zitten niet kunnen werken omdat ze, chronisch ziek, erg jonge kinderen hebben, gehan dicapt, dakloos, verslaafd, psychiatrisch patiënt zijn of andere gebreken hebben. Iedereen kent het beeld nog wel van de mensen die aan de poort van hun bedrijf stonden te huilen nadat ze twintig jaar of langer hebben gewerkt bij DSM, Fokker enz. en nu plots op straat komen te staan.Veel oudere boven de 45 jaar die niet meer aan de slag kunnen komen.De afgelopen twee jaar zijn er ongeveer 400.000. mensen werkeloos geworden. Door de verscherpte maatregelen op de WW en WAO komen die straks versnelt in de bijstand terecht. Zijn dit opeens allemaal profiteurs en niet werkwilligen? Gelooft u dat zelf? Hoe denk u dat het is om je kinderen niet mee te laten gaan met een schoolreisje.Ze niet mee laten doen met een voetbalclub of lid laten zijn van de muziekschool omdat er geen geld is. Terwijl dit toch erg belangrijk is voor de ontwikkeling van het kind. Dat u te bang bent om bij mensen op bezoek te gaan omdat men dan bij u komt maar u niets aan te bieden heeft. U geen compu ter in huis heeft waardoor u en de kinde ren een nog grotere achterstand oplopen in deze informatie maatschappij. U aan het eind van de maand brooddagen moet houden om een beetje uit te komen. Dit alles leidt tot een sociaal isolement en het ontstaan van een onderklasse in deze maatschappij *U moet eens twee maan den proberen om van E 70,- per week voor dagelijks levensonderhoud rond te komen als moeder met twee kinderen. Hiervan moet u dan alles doen waspoe- der kopen, eten en drinken enz. Komt u me daarna maar vertellen dat er geen armoede is in Nederland. Dit kabinet heeft het lef om zijn mond vol te hebben over normen en waarden. Maar wordt beschaving, normen en waarden niet o.a. gemeten aan de manier waarop we met de meest kwetsbare groep mensen omgaan in onze samenleving! Maar rea liseer u goed, morgen kan het u of u part ner, kinderen of verwanten treffen dat ze van de een op de andere dag op straat komen te staan. Wij hopen voor u dat deze ramp u bespaart blijft. Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo. HEILOO - Op zondagmiddag 4 janua ri was de grote zaal van het Trefpunt goed bezet in verban^ met de nieuw jaarsreceptie, gehouden door de drie organisaties van het Trefpunt: de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de beide ouderenbonden ANBO en KBO. Aanvankelijk leek het er even op dat het aantal bezoekers dit keer door de weersomstandigheden minder zou zijn, maar in de loop van de middag hebben velen toch nog de weg naar het Trefpunt gevonden om behalve elkaar een gelukkig en gezond nieuwjaar toe te wensen ook te luisteren naar een toespraak van één van de voorzitters van de drie organisaties. Dit jaar was het de beurt aan mevr. M.J. Terol - Meijer, voorzitter van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Haar toespraak luidde als volgt: Dames en heren, In dit nieuwe jaar mag ik u namens de ANBO, KBO en Stichting Oude renwerk Heiloo heel hartelijk welkom heten, 'n Speciaal welkom voor wet houders Bos en Opdam, gemeente raadsleden en alle vrijwilligers van het Trefpunt. We hopen dat u allen gezond en weer vaak ons centrum zult bezoe ken. En niet te vergeten een hartelijk welkom voor de leden van het Heilooër Salonorkest. Om even stil te staan bij het afgelopen jaar wil ik u het een en ander vertellen. Gelukkig zijn een aantal nieuwe men sen toegetreden tot de besturen van beide bonden, hetgeen ongetwijfeld een versterking betekent. De bonden zijn bezig om de belangenbehartiging te structureren. Daartoe zijn een aantal ex-leden van de seniorenraad bereid gevonden om hun medewerking te'ver lenen. Op 25 november is een - in goede sfeer verlopen - informeel samenzijn van de drie besturen geweest, dat plaatsvond naar aanleiding van de officiële goed keuring van de financiële cijfers van 2002. De Commissie van Goede Diensten - in het afgelopen jaar in het leven geroepen - kan nu met april met een voorstel komen voor een goede exploitatie van het Trefpunt. Over het Trefpunt het volgende: Dit voortreffelijke huis, waar we met elkaar zo goed het ouderenwerk in alle facetten zouden willen uitvoeren, is door een aantal fouten bij de bouw wat erg gehorig uitgevallen. U weet dat er daarom veel activiteiten niet meer in eigen huis kunnen worden gedaan. Dit jaar zullen wij geconfronteerd worden met meer problemen van de klager; het lijkt erop dat deze zich de sluiting van het Trefpunt ten doel heeft gesteld. Het is bijzonder jammer dat het gemeentebestuur, dat immers primair de verantwoordelijke is voor deze fou ten, zijn verantwoordelijkheid niet heeft genomen en ons nu belaagt met handhavingsbesluiten. Wij hebben van onze kant alle mogelijke moeite gedaan om op een nette wijze met het gemeen tebestuur in overleg te blijven. Dat blijkt niet gemakkelijk te zijn en we hebben daarom uitdrukkelijk de aan dacht van de raadsleden middels een brief gevraagd. De gemeenteraad heeft erkend dat er fouten zijn gemaakt. Er is een motie ingediend die is aangenomen door het College van B W, waarin die wordt opgedragen een nieuwe locatie te zoe ken, die aan alle eisen van deze tijd vol- Dit orkest zorgde voor de vrolijke noot tijdens de toch wel kritische nieuw jaarstoespraak van M.J. Terol. doet. Ik wijs u, gemeenteraadsleden hier aanwezig, uitdrukkelijk op het pro bleem dat hier een gebouw staat dat niet gebruikt kan worden voor het geplande doel. En ik vraag u zich in te zetten voor een zo snel mogelijke oplossing, opdat we één ontmoetings ruimte houden voor alle ouderen in Heiloo. Voor de Stichting Ouderenwerk Heiloo was het afgelopen jaar een actief jaar. Ik noem u enkele dingen. Doordat wij subsidie van de gemeente hebben gekregen heeft Heiloo sinds 1 januari 2003 een ouderenadviseur gekregen voor 18 uur, per week. Het Weduwe-/weduwnaars project is mede dankzij de samenwerking met de gemeente Heiloo opgestart. Tien vrij willigers hebben sinds oktober vorig jaar zes bijeenkomsten bijgewoond, die gegeven werden samen met het van Foreest Centrum. In december hebben deze vrijwilligers het certificaat Helpen bij rouwverwer king uitgereikt gekregen en vanaf deze maand bezoeken zij weduwen en weduwnaars om hen te ondersteunen bij het verwerken van hun verdriet. Ook ontvingen wij in samenwerking met de gemeente Heiloo voortgang subsidie van de provincie voor Wonen Plus. Sinds december hebben wij daar een medewerkster voor 8 uur per week kunnen aanstellen. Van verschillende fondsen ontvingen wij subsidie voor het Intergenerationeel project waarvan wij vanaf half januari een medewerkster voor 18 uur per week gedurende 2 jaar hebben kunnen aanstellen. Eveneens voor het project Creatieve huisbezoe ken een medewerkster voor 4 uur per week. De Gezelschapsbank krijgt steeds meer bekendheid en de mensen die daar aan deelnemen zijn er erg content mee. De vrijwilligers van het al jarenlange bestaande project Tafeltje-dekje bezor gen wekelijks, 7 maal per week, tussen de 1800 en 2000 maaltijden bij mensen aan huis. Dan hebben twee vrijwilligers (de heer Baas en mevr. Bonhoff), en daar zijn wij trots op, een uitgebreide website ouderenwerkheiloo.nl gemaakt, die straks in de ontmoetingsruimte wordt gedemonstreerd en die u kunt gaan bekijken. De gezamenlijke activiteiten die door de drie geledingen georganiseerd wor den zoals de Culturele commissie, de Voorlichtingscommissie, de commissie Eten in het Trefpunt, de Bosco vakan tieweken, de Stoepenpatrouille, de Commissie Dag van de ouderen, de Vrijwilligers Commissie Trefpunt lopen allemaal als een trein mede door de inzet van vrijwilligers. Graag wil ik besluiten om alle vrijwilli gers van het Trefpunt (het zijn er meer dan 300) van gastvrouwen tot de bezor gers van de maandbladen en alles wat daar tussen zit heel hartelijk te bedan ken voor hun inzet. Zonder u zou het ouderenwerk niet kunnen voortduren en...mogen wij in dit nieuwe jaar weer op u rekenen? Ik wens u en allen, die u lief zijn, een gezond, gelukkig en veilig jaar toe. Dank u wel! AKERSLOOT - Het team van De Broeikas is het seizoen 2003-2004 voortvarend gestart. De eerste drie wedstrijden werden alle met groot ver schil gewonnen. De tussenstand is nu: De Broeikas Akersloot 3-9, DDD2 Alkamar 3-6, DOS St. Pancras 3-3, DCH Heiloo 309. Interne competitie De standen per januari 2004 zijn: Team 1: R. Veenstra 11-31, G. Oud 9-21, G.J. Zonneveld 11-17, W. Broersen 9-13, L. Ridder 9-12, M. Twaalfhoven 11-12, A. Roemeling 9-11, C. de Wit 10-9, R. Boelens 3-3, F. Zonneveld 6-2, P. van Diepen 10-2. Team 2: M. Kerssens 10- 26, C. van Diepen 11-20, J. van Dijk 12- 20, G. Berkhout 10-18, A. Broersen 11- 18, W. Laan 10-17, R. van Bohemen 11- 14, O. Wever 12-14, J. Stam 10-13, B. Boots 11-9, J. Broersen 11-7, B. Pragt 11-6. EGMOND - Deze durfals lieten zich op nieuwjaarsdag niet door de kou, sneeuw en wind afschrikken en trotseerden de weerselementen om een verfris sende duik in het Noordzeewater te nemen. Het evenement, georganiseerd door Onderwatersportvereniging Egmond Derp Divers, trok veel belangstelling. Deze belangstellenden hadden zich echter dik ingepakt om niet te verkleumen. De tientallen blotere durfals trokken na hun duik dan ook snel de kleren weer aan, om niet helemaal te bevriezen(foto MSP). EGMOND - De sporthal van Egmond- Binnen is van donderdag 29 januari tot en met maandag 2 februari omgetoverd in miniatuurstad Madurodam. Met onder andere kasteel Drakensteijn, een waag en een boerderij op schaal 1:25 worden karakteristieke elementen van het Nederlandse landschap getoond. Zelfs treinen en boten zullen in deze 22ste bolbloemententoonstelling niet ontbreken. De maquettes van de bekende miniatuurstad zijn omringd door vele soorten narcissen, tulpen, krokussen, hyacinten en andere geu rende bolgewassen. Arrangeurs van Egmonds Bloemenzee, Leo Strengers en Astrid Lankhuizen, hebben bij het uitbeelden van het thema alle mede werking gekregen van Madurodam. Dezelfde sfeer en de aanwezigheid van de bekende gebouwen maken Egmonds Bloemenzee voor 5 dagen tot een miniatuur Keukenhof. Miniatuurstad Madurodam opende in Den Haag haar deuren op 2 juli 1952 en is vernoemd naar George Maduro, die in 1916 op Curacao werd geboren en rechten studeerde in Leiden. Als reser veluitenant der Huzaren heeft hij gevochten tijdens de Tweede Wereldoorlog en is op 9 februari 1945 overleden. Zijn ouders wilden voor hem een monument oprichten. Dat is ze gelukt in samenwerking met mevrouw Boon-van der Starp, die op zoek was naar fondsen voor het Nederlands Studenten Sanatorium. Zo ontstond Madurodam; een miniatuur stad die is neer gezet als herdenkings monument, met als doel de opbrengst ervan te schenken aan het Studenten Sanatorium. Mevrouw Boon-van der Starp heeft als voorbeeld het miniatuurstadje in het Engelse Beaconsfield genomen. Architect S.J. Bouma was in die tijd directeur van het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen en wilde graag meewerken aan de bouw van een miniatuurstad. Hij bouwde op schaal 1:25 een Nederlandse stad, zoals deze zich in de loop der eeuwen ontwikkeld heeft. Met zijn plannen en tekeningen werden directeuren van grote bedrijven bena derd voor financiële ondersteuning. Zo gaf KLM direct toestemming om lucht haven Schiphol na te bouwen. Voor de bolbloemenkenner is het inte ressant om te weten dat veel kwekers zelf hun bollen broeien voor de ten toonstelling, waaronder een heel scala aan bijzondere bolgewassen zoals spe cies krokussen, diverse irissen reticula ta, fritillaria's' en muscaries. Wat eraan vooraf gaat om bolbloemen in deze tijd van het jaar al te laten bloeien is te zien bij het bedrijf van Gebr. Hopman. Zaterdagmiddag 31 januari kunt u van 13.00 uur tot 16.00 uur dit onlangs ver nieuwde bedrijf bezichtigen. (Noord- velderweg 3a, Egmond-Binnen). Met zeer gevarieerde ondernemers- beurs Na een jaar afwezig te zijn geweest, hebben de organisatoren opnieuw de ondernemersbeurs georganiseerd. Met name het publiek vond het jammer dat er vorig jaar geen beurs aanwezig was. Er is een beurs gerealiseerd van 1200 m2, bestaande uit een zeer gevarieerde huishoudbeurs, een klein horecagedeel te voor een kleine versnapering en een interessante agri-beurs. Als grote publiekstrekker zult u ook de 'tractor- pulling' trekker Whispering Giant kun nen bezichtigen. Deze tractor, uitgerust met vier vliegtuigmotoren, is het afge lopen seizoen 'Puller of the Year' geworden. Voor de jonge bezoekers worden er ook een aantal leuke activiteiten geor ganiseerd. Zo is er wederom een ruim te met kleinvee, op bepaalde tijdstip pen kun je geschminkt worden, en kun je meedingen naar de eerste prijs van de soortenkenniswedstrijd. In de regio rondom Egmond worden tevens kleur platen huis-aan-huis verspreid waar mee mooie prijzen te winnen zijn. De kleurplaat is ook op de show verkrijg baar. Kortom, er is weer van alles aan gedaan om Egmonds Bloemenzee tot een totaal evenement te maken. Egmonds Bloemenzee vindt plaats in sporthal De Schulp aan de Visweg 45 te Egmond-Binnen. Toegangsprijzen zijn E 4,- voor volwassenen, E 2,50 voor 65- plussers in bezit van een 65+ kaart en E 1,- voor kinderen tot en met 12 jaar. Groepen van 20 personen of meer ont vangen een korting van 20% op de entreeprijs. De openingstijden van de Bloemenzee zijn van donderdag 29 januari tot en met maandag 2 februari 2004 van 10.00 uur tot 21.00 uur en maandag tot 17.00 uur. De gezinsbeurs sluit dagelijks om 19.00 uur, alleen op vrijdag is het koopavond tot 21.00 uur. De tentoonstelling is rolstoeltoeganke lijk. Wilt u meer informatie dan kunt u tijdens kantooruren bellen naar het plaatselijk VVV-kantoor, tel. 072- 5813100. HEILOO - Sinds vorig jaar is bekend dat ontmoetingscentrum het Trefpunt, een probleem heeft met geluidsoverlast. In 2004 mogen in het ontmoetingscen trum definitief geen activiteiten die geluidsoverlast veroorzaken plaatsvin den. Dit op straffe van een boete van 1000 euro per overtreding. Wethouder Opdam, belast met deze portefeuille, waarschuwde de deelnemers gisteren hoogstpersoonlijk om vooral geen risico te nemen, omdat de Milieudienst Regio Alkmaar wellicht geluidsmetingen zou uitvoeren. De Fifty Singers, die voor de allerlaatste keer in het Trefpunt oefen den, moesten derhalve bijna fluisterend hun repertoire afwerken. Zo'n tachtig 55-plussers uit de gemeente Heiloo kunnen door deze regelgeving geen gebruik meer maken van het ont moetingscentrum, dat door de gemeente Heiloo zeven jaar terug voor hen gebouwd is. Zij moeten nu vervangende ruimte zoeken. Het koor van senioren dat tussen 10.00 en 12.00 uur op dinsdag ochtend zingt overschrijdt de norm ove rigens maar met een paar decibellen, maar regels zijn regels, weet ook Gerrit Zeeman, een van de medewerkers in het Trefpunt. Activiteiten zoals het zang koor, maar ook country-line dansen, volksdansen, bewegen met grootouders en kleinkinderen en de activiteiten samen met de basisschool kunnen niet meer in het Trefpunt plaats vinden. Gister is daarom afscheid genomen van het koor, de eerste activiteit in een lange rij die het Trefpunt gaan verlaten. Voor de laatste maal slaan de koorleden van de Fifty Singhers hun muziek bladzijden om. Sinds gister mag het koor niet meer zingen in het Trefpunt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6