IJspret in Akersloot, langs de A9 Vol gas in het weekend op Castricum 105 Wet Geluidhinder SWOA Akersloot start cursus kunstgeschiedenis Parkeercontroles voor Heilooër stationsomgeving Sneeuwpoppen vrolijken de straat op mm* pIlitie 1 www. -k- Studiedag voor koorzangers Kindervoorstelling Het verhalen-magazijn Donderdagschaak voor senioren ■sportverenigingen m 0 WWW. Vrijstelling bestemmingsplan wanneer. WWW. Tweede klaverjasmarathon van de Uylenspieghels Vrouwen van Nu Conquistanieuws Theatergroep de Conquistadors Werkzaamheden Meester Bodewesstraat Gevonden en verloren Mozesreis naar Egypte/Jordanië hei-loo+regio Klaverjasdrive BERICHTEN LIMMEN Man aangehouden wegens huiselijk geweld Vuurwerk in woning levert brandschade op Start nieuwe Nivoncursussen De Wereldwinkel, een zaak die er toe doet! Samen eten in het Trefpunt Cursus creatief met klei CASTRICUM - Op zaterdag 21 febru ari wordt in de Maranathakerk te Castricum de twaalfde studiedag voor koorzangers gehouden met als thema: Koormuziek uit Finland, Estland en Letland. De organisatie van deze dag is in handen van Vocatie Werkgroep voor koorzangers en Bourdon Hogeschool voor muziek. Deze dag is niet alleen bedoeld voor koorzangers maar ook voor dirigenten die weer eens een dagje koorzanger willen zijn. U maakt kennis met drie dirigenten die met u zullen werken aan composities van o.a. Arvo Part en Jean Sibelius. De dirigenten zijn: Frans Schouten (Amsterdam), Ton van der Valk (Oosterhout) en Leo Rijkaart (Gouda). Deze dag is tevens een voorproefje van het programma van de dertiende studie week voor koorzangers van 16 t/m 21 augustus, eveneens in Castricum. Het repertoire van 21 februari zal in augustus uitgebreid worden met meerdere stuk ken die voldoen aan het thema. Wanneer u op 21 februari mee wilt doen is dit geen verplichting voor deelname in augustus. Het zijn twee op zichzelf staand projec ten maar wel met een (duidelijke relatie tot elkaar. Informatie is verkrijgbaar bij Miriam Lases, tel. 072-5320772, fax: 072-5320774 of e-mail: vocatie@quicknet.nl. HEILOO - Zondagmiddag speelt toneelgroep Papaver-Kidz om 14.30 uur de kindervoorstelling het Verhalenmagazijn in Heiloo. De voor stelling is voor kinderen van 4 tot en met 10 jaar. Niemand weet vooraf welke verhalen dit keer uit het verha lenmagazijn komen! Kinderen kiezen een voorwerp uit het magazijn en dat vormt de aanleiding voor een leuke scene. Afwisseling, fantasie, spanning en humor gegarandeert! Na een spet terende middag is uw kind verkocht aan deze leuke vorm van toneel. En, wie weet, u ook! De entree bedraagt 4,50 euro inclusief ranja achteraf. De voorstelling is in mini-theater Sierhuis., het knuste theater van Heiloo. De zaal is open vanaf 14.15 uur. Het theater is te vinden aan de Nijverheidsweg in Heiloo. Het theater ligt 200 meter de straat in en is te herkennen aan het grote bord Mini- theater. Reserveren aanbevolen: 072- 5331406 (Sylvia Sierhuis op werktijden) of 072-5126584 (Henk Noorman). HEILOO - Donderdag 8 januari begin nen de seniorenschakers van die mid dag aan hun tweede periode in het Trfepunt te Heiloo. Vervolgens wordt er elke beschikbare donderdagmiddag geschaakt. De laatste middag van dit seizoen valt op 29 april. Er wordt begonnen met een schone lei. Als er nog schakers zijn die hun creativiteit achter het schaakbord kwijt willen dan is er nu nog gelegenheid om mee te gaan doen. Meldt u aan in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2, aan staande donderdag tussen 13.00 en 13.30 uur. Voor nadere inlichtingen kunt u ook terecht bij P. Folkertsma, tel. 072-5335821. LIMMEN - Burgemeester en wethou ders zijn voornemens om met toepas sing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan het ver groten van een bouwmarkt aan de Visweg 12a te Limmen. Het bouwplan en de terreininrichting is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingspro cedure. Het verzoek ligt vanaf 8 janua ri gedurende vier weken voor een ieder in het gemeentehuis, sector Ruimte te Limmen ter inzage. Gedurende deze periode kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze indienen bij het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Castricum, Postbus 1301,1900 BA te Castricum. AKERSLOOT - Na een paar nachten vorst en een uitstekende inschatting van landeigenaar Sjors Veldt, is het vanaf zaterdagmorgen 3 januari in Akersloot mogelijk om op natuurijs te schaatsen. Niet op de sloten en vaarten, dat zou nog niet sterk genoeg zijn, maar op een speciaal hiervoor afgedijkt stukje bol lenland. Evenals vorig jaar had Veldt in de herfst reeds besloten om op biologische wijze aan onkruidverdelging te doen en, stil letje hopend op een strenge winter, hiermee ook weer de mogelijkheid te creëren om bij voldoende vorst een ijs baantje aan te leggen. Door goed op de weersverwachtingen te letten, het land tijdig onder water te zetten en de baan tussentijds een aantal keren opnieuw te bevloeien, is het vanaf zaterdagmorgen mogelijk voor Akersloot om te schaat sen op natuurijs. IJsclub Akersloot De IJsclub Akersloot, waarvan Veldt één van de bestuurders is, zorgt voor de li T* s :V Zaterdag werd er nog volop geschaatst langs de A9. Als het warmere weer echter aanhoudt kunnen de schaatsen voorlopig weer in het vet. coördinatie eri, als de kou aanhoudt, ook voor verlichting en muziek. Als IJsclubbestuur heb je niet alles in de hand, maar zoals blijkt wel behoorlijk veel. CASTRICUM Sinds kort is er een nieuw programma te beluisteren op Castricum 105. Het wordt wekelijks uit gezonden op zaterdagmiddag tussen 16.00 en 18.00 uur en wordt gepresenteerd door de broers Rens en Guus Wardenaar. Vol gas in het weekend is een informa tief muziekprogramma, er wordt veel informatie over de gedraai de muziek gegeven en het allerlaatste popnieuws en de concert agenda komen in dit programma voor bij. De muziek, die te horen is, zal zeer divers zijn: van Ska tot reggae tot rock en blues, maar ook disco en funk. Muziek dus van o.a. Rolling Stones, Madness, Beatles, Bob Dylan, Tavares, Genesis, Herman Brood, Pink Floyd, Abba, Doe Maar, Fleetwood Mac, Doors, Eagles, Bintangs, e.v.a. Kortom: vooral veel muziek uit de jaren '60 t/m '80. Ook nieuwe muziek komt ruim schoots aan bod waarbij gedacht moet worden aan de muziek van Radiohead, Acda en de Munnik, Heather Nova, Interpol, Van Dikhout, The Strokes, Morgan Herritage, Di-Rect, en vele anderen. Niet alleen de bekende num mers worden gedraaid. Er zal minimaal eenmaal per uur een albumtrack te horen zijn, want elk album bevat wel een nummer dat gehoord mag worden, maar nooit gedraaid wordt, omdat het nooit een single is geweest. In Volgas komen dit soort nummers dus wel aan bod. Ook wordt in dit programma aandacht besteed aan de regionale popmuziek. Deze regio zit namelijk barstensvol leuke bandjes. Zit jij zelf in een bandje en wil je er extra aandacht voor, mail dan naar: contact@castricuml05.nl ter attentie van Volgas in het weekend en Rens en/of Guus nemen dan zo snel mogelijk contact met je op. Castricum 105 is te ontvangen op 105.0 FM in de ether en op de kabel op 104.5 FM (in Bakkum en Castricum) en op 89.0 FM (in Akersloot en Limmen en op De Woude). Meer informatie over de programma's en de programmering van het station is te vinden op www.cas- tricuml05.nl. Rens en Guus Wardenaar geven Vol gas in het weekend op Radio 105. CASTRICUM - Burgemeester en wet houders maken bekend dat zij voorne mens zijn, ten behoeve van het bouwen van 25 appartementen op de G. Kuijs Pieperstraat in Castricum, bij Gedeputeerde Staten van Noord Holland een verzoek in te dienen tot vaststelling van een hogere grens waarde als bedoeld in de Wet Geluidhinder. Dat wil zeggen dat voor de appartementen een hogere geluid belasting aan de gevel wordt toegela ten. Het ontwerpverzoek ligt met ingang van donderdag 8 januari gedurende twee weken voor een ieder ter inzage bij de sector Ruimte, Zonnedauw 4 in Limmen. Een ieder die opmerkingen heeft ten aanzien van het ontwerp kan deze schriftelijk binnen de genoemde termijn van vier weken indienen bij burgemeester en wethouders. Op maandag 19 januari wordt om 11.00 uur op het gemeentehuis in Limmen een openbare hoorzitting gehouden, waarbij een ieder de gelegenheid heeft opmerkingen ten aanzien van het ver zoek tot vaststelling van een hogere grenswaarde te maken. AKERSLOOT - Op 23 januari start SWOA weer de cursus kunstgeschiede nis. Daarbij is nu de moderne schilder kunst, vanaf het begin van de twintigste eeuw tot nu, aan de beurt. De cursus wordt op vrijdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur gegeven: niet in De Lelie maar in 't Kruispunt, Mozartlaan IA, Akersloot. Omdat het een doorlopende cursus is, kan iedereen op elk moment instappen. De kosten bedragen 30 euro. Meer informatie kan men krijgen bij Jpke Jak, tel. 0251-311578. De nieuwe SWOA-cursus kunstge schiedenis staat onder leiding van drs. Janneke van Zanten - Van Wijk en richt zich op de twintigste eeuw, de eeuw van het modernisme. Het l'art pour l'art principe werd volgens de cursusleidster al in de negentiende eeuw ingeluid met het impressionisme. Er werd veel geëx perimenteerd en vele 'ismen' volgden. Het belangrijke expressionisme komt ruim aan bod met zowel de stromingen in Duitsland (die Brücke, der Blaue Reiter) en in Frankrijk (het fauvisme) als in Nederland (Bergense School, de Ploeg) waarbij vanuit het gevoel werd geschilderd. De schilderkunst op basis van het verstand (bijvoorbeeld het kubisme en futurisme) wordt daarnaast niet vergeten. Een van de bekendste Nederlandse moderne schilders is ongetwijfeld Mondriaan. Hij heeft fraaie impressio nistische landschappen en stillevens geschilderd en is toen stap voor stap tot zijn strakke 'stijl' gekomen. Deze ont wikkeling wordt uitgebreid besproken en met veel dia's toegelicht. In het interbellum tussen de twee wereldoor logen wordt tevens maatschappij-kri tisch werk vervaardigd, waarbij stijlen als de nieuwe zakelijkheid en het surre alisme ontstaan. Na de oorlog waren het weer de Cobra schilders en de zogenoemde 'action painters' als Pollock en vele anderen die voor vernieuwing zorgden. Kortom, zo verwacht Janneke van Zanten - Van Wijk, de moderne schilderkunst kent zoveel facetten dat de lessen weer een feest van kleur kunnen worden. LIMMEN - Na het succes van vorig jaar organiseert ook dit jaar carna valsvereniging de Uylenspieghels een klaverjasmarathon. Deze wordt gehouden op zondag 18 januari in partycentrum De Burgerij, Dusseldorperweg 103 te Limmen. De aanvang is 10.00 uur, met koffie, en het eindsignaal is om 20.00 uur. In deze tussentijd zal er flink worden gekaart met tweemaal een onderbre king voor de lunch en het diner. Er wordt Amsterdams gekaart met een vaste maat. Dit alles voor een prijs van E 12,50 p.p. (incl. de koffie bij aanvang, de lunch en het diner). Het is een drive voor koppels, maar mocht u alleen inschrijven dan krijgt u voor deze dag een vaste maat toe gewezen. Inschrijven is mogelijk bij de fam. Baars aan de B.N. Straat 97 in Limmen, tel. 072-5052338 en bij de fam. Burgering aan de Vredeburglaan 2 in Limmen, tel. 072- 5053612. De inschrijving is mogelijk tot en met donderdag 15 januari. LIMMEN - Op woensdag 14 januari houdt Vrouwen van Nu, afd. Limmen een gezellige ochtend, waarin verschil lende soorten kaarten kunnen worden gemaakt. Hiervoor kunt u zich opgeven bij Riet van Essen, tel. 0251-650772. Op donderdag 15 januari maken de Vrouwen van Nu een excursie naar Egmond Plastic in Alkmaar. Hiervoor opgeven bij Ineke Tebbens, tel. 072- 5051732 of Riet Scheepmaker, tel. 072- 5051722. Op dinsdag 13 januari start weer een nieuwe serie Tai Chi lessen in Vredeburg. Voor meer informatie tel. 072-5051911. LIMMEN - Het programma voor woensdag 7, vrijdag 9 en zaterdag 10 januari bij jongerencentrum Conquista is: Kinderen 4 t/m 10 jaar Bij de kinderwerkgroep zal er weer iets moois gemaakt worden, winterlichtjes! Winterlichtjes? Ja! Neem een glazen potje mee en maak een gezellig lichtje voor deze donkere dagen! De ochtend begint om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners 11 t/m 15 jaar Zaterdagavond 10 januari presenteert Conquista weer een top film op groot doek! Je kunt natuurlijk ook gewoon lekker computeren, flipperen of muziek luisteren, dus tijd om je te ver velen zal je daar niet hebben. De tie neravond begint om 19.00 en sluit haar deuren om 23.00 uur. De entree is gra tis. Jongeren: vanaf 16 jaar Het jongerencafé is op vrijdag- en op zaterdagavond weer als vanouds geo pend van 20.30 tot 01.00 uur. Dus heb je zin om lekker een avondje bij te klet sen, een biertje en goeie muziek? Dan is Conquista the place to be! De mede werkers van Conquista zijn er klaar voor en heten je van harte welkom! De entree is gratis. Nieuw! 9 t/m 11 jaar. Voor iedereen van 9 t/m lljaar, gaat Conquista nu open op de woensdag! Op 7 januari van 14.00 tot 17.00 uur staan de spelletjescomputers dan ook klaar, kun je internetten en zal er ook een groot spel gespeeld worden. Surprise! LIMMEN - Vorig jaar is Conquista begonnen met een improvisatiecur sus voor jongeren. Dit is met groot succes ontvangen. Het vervolg hier op is op dinsdag 6 januari begonnen, van 19.30 tot 21.00 uur in Conquista. Ben je ook zo gek op theater en lijkt het je leuk om je bij de Conquistadors aan te sluiten? Dan ben je wellicht de juiste persoon voor deze theatergroep. Er wordt in de cursus veel aandacht besteed aan improvisatie. Improvisatie gaat over reageren (actie- reactie), jezelf dur ven laten zien, op elkaar inspelen en vooral ontzettend veel lol. Verleg je grenzen! En kijk hoe je reageert in bepaalde situaties. Toneelspelen is veel meer dan alleen maar iemand uitbeelden. De cursus wordt gegeven door Elize Borst. Zij heeft reeds jarenlange ervaring met het geven van theatercursussen en is een expert op het gebied van toneel, improvisatie en tekstschrijven. Het zijn in totaal 12 lessen die zullen worden afgesloten met een voorstel ling in de Burgerij. De kosten bedra gen E 40,-. Voor opgave en info kun je bellen naar Esther Schaap, tel. 072-5053095. Hoewel de cursus giste ren van start is gegaan is er nog plek. Als jij ook mee wilt doen heb je nog maar één les gemist, dus dat is niet zo erg. Geef je daarom wel snel op! Dan schitter jij straks ook op de planken! CASTRICUM - In verband met de aanleg van de definitieve inrichting van plan Bonhoeffer, worden in het nieuwe jaar weer werkzaamheden uitgevoerd. Het kruispunt Meester Bodewesstraat Richard W. Taylorstraat wordt, indien er geen vorst wordt verwacht, vanaf 5 januari opgebroken en opnieuw bestraat. Vervolgens wordt de rest van de meester Bodewesstraat richting het Bonhoeffer College opgebroken en bestraat. De duur van de werkzaamhe den bedraagt ongeveer vijf weken. CASTRICUM - De politie Noord- Holland Noord, afdeling Castri- cum/Limmen/Akersloot geeft de vol gende voorwerpen op als verloren: Verloren in Castricum: diverse sleutel bossen, Prisma horloge, fietstas met pak jes, zwart lederen portemonnee inhoud pasje en geld en een gouden armband. LIMMEN - Op 8 januari is er een infor matieavond over een reis naar Egypte en Jordanië die vanuit Limmen wordt ondernomen. De reis vindt plaats van 12 t/m 24 april 2004. Een schitterende reis onder leiding van de pastores Ruud Visser en Johan Oiling. Na Cairo en de piramides en de Sfinx gaat de reis door de woestijn naar de berg Horeb en via Aqaba en Wadi Run zullen ook Petra, Urn Geis (Gadara) en Jerash bezocht worden. Na 8 januari zijn er nog enkele bijeenkomsten gepland om inhoudelijk goed voorbereid te zijn op de reis. Als er belangstelling is, kan er contact opgenomen met pastor Johan Oiling,tel. 072-5051275. HEILOO - De politie gaat van half januari 2004 controleren op het fout- parkeren van auto's in de Stationsomgeving. Automobilisten krijgen in de maand voorafgaand aan de controles nog een waarschuwings- flyer onder hun ruitenwisser, daarna schrijft de politie boetes uit van E 45,-. Het stationsgebied is een parkeer- schijfzone. Bezoekers aan het Stationsgebied mogen hun auto maxi maal twee uur neerzetten in de blauwe parkeervlakken. Daarbij zijn automo bilisten verplicht om met een parkeer- schijf aan te geven op welk tijdstip ze hun auto hebben geparkeerd. Als er geen parkeerschijf zichtbaar achter de voorruit te zien is, kan de politie een bekeuring van E 45,- geven. In de periode half december tot half januari deelt de politie vooralsnog alleen waarschuwingen uit. Flyers met een waarschuwingstekst worden onder de ruitenwissers van foutgeparkeerde auto's geplaatst. Vanaf half januari 2004 worden er wel boetes uitgeschre ven. Voorkom dus een boete: gebruik uw parkeerschijf! Het is wel mogelijk een auto langer dan twee uur te parke ren op de speciaal voor langparkeren bestemde parkeerplaatsen. Deze_ par keerplaatsen staan aangegeven op de verwijzingsborden. De parkeercontroles worden opgepakt mede op verzoek van de winkeliers uit het stationsgebied. Zij ondervinden regelmatig overlast van foutparkeren- de automobilisten. De winkeliers dra gen hun steentje bij door het ophangen van waarschuwingsposters. Werkplan leefbaarheid Stationscentrum Naar aanleiding van klachten over overlast in de Stationsomgeving heeft de politie het voortouw genomen voor een onderzoek. In samenspraak met diverse betrokken partijen is geïnven tariseerd waar de grootste problema tiek ligt: fietsdiefstal en -vernielingen, het fóutparkeren van fiets en auto, wildplassen en alcohol op straat. De parkeercontroles zijn de tweede actie van een totaalcampagne ter ver betering van de leefbaarheid van de Stationsomgeving. In de komende maanden richten de acties zich o.a. nog op het fóutparkeren en stelen van fiet sen en het fietsen en brommen in het voetgangersgebied van het stations centrum. Het tegengaan van wildplas sen en het drinken van alcohol op straat was een eerste actie die in de maanden juli en augustus van 2003 heeft plaatsgevonden. LIMMEN - Zondag 11 januari staat de jaarlijkse klaverjasdrive ten behoeve van de jeugdvisclub weer op het pro gramma. Deze drive staat bekend om de gezellige sfeer en de vele prijzen die zijn te winnen. Naast het kaarten kan men ook een kansje wagen bij het vlot bruggen en er volgt ook nog eens een verloting. Het moet al heel raar lopen wil men met lege handen thuis komen. De plaats van handelen is Cafe Bar De Lantaarn in Limmen. De aanvang is om 14.00 uur. Vr «Noord-Holtend Noord 112 -vi-0900-1 L 8844| CASTRICUM - In de nacht van 1 op 2 januari heeft de politie een 62-jarige man uit Castricum aangehouden. Hij wordt verdacht van het mishandelen van zijn vrouw. De man is overgebracht naar het bureau in Alkmaar en tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. LIMMEN - In Limmen werd in een woning aan de Burg. Bosmalaan vuur werk door de voordeur, die op dat moment open stond, naar binnen gegooid. Het vuurwerk kwam in de woonkamer terecht die daardoor brand- en roetschade opliep. Het inci dent had nog veel vervelender af kun nen lopen omdat enkele kinderen zich in de gang ophielden, terwijl het vuur werk over hun hoofden naar binnen werd gegooid. HEILOO - Het Nivon Heiloo start op maandagavond 12 januari een cursus Zonnekindpoppen o.l.v. docente Trudy Bolleman, van 20.00-22.00 uur 8 lessen, eenmaal in de veertien dagen. Kosten cursus exclusief mate riaal E 46,-, Nivonleden krijgen reductie. U maakt in deze cursus drie poppen van natuurlijke materialen maken, voor het wiegekind, voor de peuter en kleuter. Van een lappopje tot aan een ledematenpop. Voor alle materialen wordt gezorgd, zodat u direct aan de slag kunt gaan. Het materialenpakket kost E 26,-. Er zijn nog enkele plaatsjes vrij. Patchwork/quilten Op dinsdagavond 13 januari start er een basiscursus Patchwork/Quilten o.l.v. docente Jobina de Boer. Zes veertiendaagse lessen van 20.00-22.00 uur. In deze cursus komen de ver schillende patchworktechnieken, zowel handmatig als machinaal aan de orde. De kosten bedragen E 34.85, Nivonleden genieten korting. Deze cursus is geschikt voor beginners, die de basisprincipes willen leren als voor degenen, die reeds kennis maakten met deze techniek, aantrekkelijk. Snijden, prikken en vouwen Dinsdagavond 13 januari zal deze cursus starten bij voldoende deelna me. De cursus is geschikt voor degene die graag kaarten maakt. Met de tech nieken snijden, prikken en vouwen gaat u vier avonden aan de gang. De cursus staat o.l.v. van docente Joke Mooij. Kosten niet-leden E 23.85 excl. evt. materiaalkosten. Nivonleden ont vangen reductie. Kartonnage In twee keer twee wekelijkse lessen o.l.v. Joke Mooij wordt op donderdag avond vanaf 22 januari, twee vierkan te dozen met japans handgeschept papier en een met origami/motief ingelegd deksel gemaakt. Kosten E 23.85 excl. kosten materiaal. Nieuwsgierig hoe deze dozen eruit zien? In de nieuwe bibliotheek aan de Westerweg heeft het Nivon een kleine tentoonstelling ingericht! U kunt inlichtingen krijgen, zich opgeven bij Reina Mulder: tel.072-5333127, Lineke Muller tel. 5334576, Astrid Oudhoff, tel. 5336259. Alle cursussen vin den plaats in het Open Huis te Heiloo, (boven het winkelcentrum 't Loo). Voorafgaand aan de feestdagen liep de verkoop in onze winkel fan tastisch en alle medewerkers zijn daarover zeer tevreden. Maar wat wij bovenal hopen, is dat die trend in de komende maanden zal doorzet ten. Niet alleen omdat het de mede werkers een goed gevoel geeft om in een druk beklante zaak te werken, maar ook omdat wij graag aan een rechtvaardiger wereld willen bijdra gen. Een wereld met gelijke kansen voor alle wereldburgers. Wij hopen u dus ook in de komende tijd te mogen begroeten. Er zijn tal van artikelen in de uitverkoop en ook de honing is deze maand in de reclame. Zie hier voor ook de advertentie elders in dit blad. Veel mensen hebben de Wereldwinkel ontdekt en dat is een voordeel voor zowel de klant als de producent van de vele aantrekke lijke artikelen die wij verkopen. Het adres is Stationsweg 105. HEILOO - Op vrijdag 16 januari a.s. is er weer een maaltijd in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Dit keer bestaat het menu uit een indische rijsttafel: Chinese tomatensoep, bami goreng, nasi goreng met witte rijst, babi pangang met rode saus, twee stokjes saté met satésaus, kroepoek, sambal en toe een bananenijsje. Aanvang van de maaltijd is 18.00 uur. Voor die tijd is er nog een mogelijkheid om in de ont moetingsruimte wat te drinken. De maaltijd kost E 8,-, te voldoen aan de balie van het Trefpunt voorafgaand aan de maaltijd. Het 'Eten in het Trefpunt' is een geza menlijke activiteit van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de ouderen bonden ANBO en KBO. Samen met het personeel van de keuken van 'De Loet' en de talrijke vrijwilligers wordt ervoor gezorgd dat u volop kunt genie ten van een heerlijke maaltijd. Heeft u geen vervoer? De chauffeurs van het vrijwilligers autovervoer staan voor u klaar, zij halen u op en brengen u weer thuis. Kosten zijn: E 4,- p.p. retour (in Heiloo) aan de chauffeur te voldoen. U kunt zich voor deze maal tijd - inclusief voor het vervoer - opge ven bij de balie in het Trefpunt, tel. 533 12 97. Heeft u zich aangemeld maar bent u verhinderd, wilt u dat dan s.v.p. zo spoedig mogelijk doorbellen. HEILOO - Wilt u graag werken met klei? Dan biedt deze cursus een uitda gende kennismaking met dit unieke materiaal, voor zowel beginners als gevorderden. Onder professionele begeleiding maakt u kennis met diverse klei-technieken zoals het opbouwen van een vaas met behulp van rolletjes klei. Ook met plak ken klei kunnen naar eigen ontwerp werkstukken worden gemaakt. Zowel het leren draaien op de draaischijf als boetseren van beelden behoren even eens tot de mogelijkheden. De werk stukken worden voorzien van decora ties met o.a. kleislibs, majolika's en gla zuren. Er wordt gewerkt in kleine groepjes, zodat er optimale aandacht is voor de cursisten. De basiscursus bestaat uit 10 lessen. Het cursusgeld is inclusief materialen. De lessen vinden plaats op dinsdag en woensdagavond van 20.15 tot 22.15 uur. De cursisten kunnen doorlopend inschrijven. Voor verdere informatie kunt u bellen met André Vaerewijck, tel. 072-5333706 te Heiloo. •V?.' Castricum - Dat sneeuw niet alleen de kleinsten onder ons aantrekt, bleek wel afgelopen vrijdag. Op nieuwjaarsdag kwam de fotograaf dit enthousiaste heerschap tegen, die maar wat graag wilde poseren voor de camera naast zijn twee sneeuwmannen. De sneeuwpoppen waren met hulp van zijn kinderen gemaakt, maar op het moment van de foto zaten zij kennelijk al achter een warme beker chocolademelk. Vader zette nog even de neuzen en ogen recht, alvorens hij ook tevreden over het resultaat was en de warme kachel opzocht. ,,Ik ben benieuwd hoe lang ze blijven staan zo grapte hij nog bij het afscheid. Wel, na een dag of drie restte niet veel meer dan een plasje water voor de deur. De winter is voorlopig weer voorbij...(foto UKP)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 8