Verkenningennota Buiten Gewoon Castricum gereed Hoorzitting over bomenrij de Loet levert geen oplossing Benefietconcert in de Burgerij te Limmen Cursussen over Snoeien en Tuinontwerpen Limmense Bloemendagen College wil Kart Laser World Limmen legaliseren Castricum ondersteunt kort geding tegen Schiphol Balkanorkest Csókolom met zang van Anti von Klewitz BOUWBEDRIJF C. BOS B.V. Verkenningennota toont toekomst CAL- gemeente KYG Limmen Stichting Welzijn Ouderen Limmen Klaverjasdrive Sint Maartenschool Eerste gemeentelijke onderscheiding naar mevrouw Schouten Conquistanieuws Lekker bezig zijn in het duin als vrijwilliger Gemeentereceptie op Castricum 105 Dit concert wordt mede mogelijk gemaakt door Verbouw Nieuwbouw Onderhoud NVOB w Middenweg 41a Limmen tel: 072-5051226 CASTRICUM - Tijdens de presenta tie van de verkenningennota, een concept waarin de gemeente Castricum een strategische visie opstelt tot aan het jaar 2030, werd de toekomst voor Castricum in beeld gebracht. Deze toekomstvisie heeft als werktitel Buiten Gewoon Castricum gekregen. Middels drie invalshoeken is de agen da voor Castricum opgesteld. De eer ste invalshoek is die van de ontwikke ling van Castricum in de tijd en de specifieke kwaliteiten die dit heeft opgeleverd. De tweede invalshoek is het analyseren van het beschikbare feitenmateriaal over de situatie, ont wikkelingen en trends voor Castricum op het sociale, economi sche en culturele vlak. Als derde invalshoek zijn de meningen en opvattingen van een groot aantal betrokkenen verzameld. Binnen de gemeente Castricum leven vele opvattingen, die stof opleveren voor discussie en overleg. Deze inzet en betrokkenheid zullen ook benut worden bij de doelstellingen en het perspectief voor Castricum op de lange termijn. Middels dorpsgesprek ken zullen de bewoners op de hoogte worden gehouden, en is er ruimte voor discussie. Wie meer wil weten over de verkenningennota kan kijken op www.buitengewooncastricum.nl. Daarnaast ligt de nota ter inzage op de gemeentehuizen in de gemeente Castricum. In de Verkenningennota staan o.a. de mogelijke inbreiplek- ken voor woonhuizen c.q. bedrijfs ruimten. Op de foto hiernaast ziet u bijvoorbeeld in het midden het gebied Noord-End. Aan de 'boven kant' van de Soomerwegh kan mogelijk woonruimte worden gerea liseerd, de 'onderkant' van de Soomerwegh zou ruimte bieden aan een kleinschalig bedrijventerrein. Ook zou Dijk Duin, het voormali ge Duin Bosch, goed zijn voor het scheppen van woonruimte. Ook het binnenduinrandgebied de Zanderij zou in de toekomst een kenmerken de ruimtelijke kwaliteit kunnen bie den. In de Verkenningennota kunt u er alles over lezen! Limmen - Op 21 januari is er in de Burgerij weer de eerste ledenavond van het KVG in het nieuwe jaar, aan vang 20.00 uur. De avondbegint met de jaarvergadering en na de pauze kunt u gaan kienen. Er worden vijf rondes gespeeld voor E 2,50 en willen de dames een prijsje meenemen? Nieuwe leden zijn welkom, zij betalen voor twee keer koffie of thee E 3,40. LIMMEN - Stichting Welzijn Ouderen Limmen houdt op zondagmiddag 18 januari vanaf 14.00 uur voor iedere 55- plusser uit Limmen een gezelligrsamen- zijn in de Vredeburg aan de Dusseldorperweg in Limmen. Doelstelling van deze middag is de ken nismaking met leeftijdsgenoten, onder het genot van een kopje koffie/thee of een drankje. Ook is er gelegenheid om een kaartje te leggen, te sjoelen, biljar ten of gezellig met elkaar te praten. Houdt u van gezelligheid, dan is deze middag echt iets voor u. Voor inlichtin gen: T. Adrichem, tel. 072-5051404. CASTRICUM - Op 8 januari is de Verkenningennota officieel gepresen teerd aan partijen die betrokken zijn geweest bij de totstandkoming ervan en de gemeenteraad. De nota vormt de afsluiting van de eerste fase van de nieuwe Castricumse toekomstvisie. Het document is ook te lezen op de website www.buitengewooncastricum.nl. Daarnaast ligt de nota vanaf die datum ter inzage bij het gemeentehuis Castricumf de locatie Limmende bibliotheek in Akersloot en in het dorpshuis van De Woude. De Verkenningennota is de weerslag van een brede inventarisatie. Sinds de start van het project in oktober, is uit een groot aantal documenten (rappor ten, stukken, nota's) informatie gehaald over hoe de gemeente zich in de loop van de jaren heeft ontwikkeld tot wat ze nu is. Andere belangrijke informatie bronnen waren de interviews en work shops die in de afgelopen maanden zijn gehouden. In de Verkenningennota zijn naast de ruimtelijke feiten ook sociale en econo mische kenmerken opgenomen. Dit geheel vormt, samen met de opvattin gen die genoemd zijn tijdens de work shop, de basis voor de Agenda van het vervolg. Dat vervolg is de tweede fase van de toekomstvisie: het formuleren van de doelstellingen. Agenda voor het vervolg In de Agenda op het vervolg is opgeno men wat de strategische vraagstukken voor Castricum op de lange termijn zijn. Welke problemen komen op Castricum af? Deze vragen zijn samen gevat in een achttal punten. Dit zijn: 1. de bevolkingssamenstelling (die afwijkend is) 2. de toegang tot de woningmarkt voor jongeren en ouderen, die moeilijk is; 3. de zorgbehoefte van ouderen (toene mende vergrijzing) 4. de toekomst van het landelijk gebied en het beheer ervan 5. de kwaliteit van het dorpscentrum (Dorpsstraat (e.o.)) in de kern Castricum Op deze foto staan de mogelijke plekken (lichte vlekken) waar uitbreiding kan worden gerealiseerd. Geheel links de Zandzoom in Limmen, midden Noord-End in Castricum en midden en rechtsonder Dijk Duin (Duin Bosch) en de Zanderij. 6. de verkeersdruk op de doorgaande wegen in de kernen 7. het benutten van de kansen op het vlak van recreatie en toerisme 8. de gemeente en de gemeenschap van Castricum (het bepalen van een gemeenschappelijke koers voor de nieuwe gemeente). Bij deze punten is in de Agenda voor het vervolg aangeven wat de kwesties, de problemen zijn. De kwesties zijn openstaande discussiepunten waarbij te maken keuzes op structuurniveau - op hoofdlijnen - richtinggevend zijn voor de toekomstige ontwikkeling van Castricum. Het zijn aandachtspunten voor mogelijke verbeteringen. Maar ook punten voor nieuw te formuleren beleid of nieuwe ontwikkelingen. De kwesties vormen de onderzoeksopga- ven voor het verdere traject van de ver kenning van de toekomstmogelijkhe*- den van Castricum. De punten komen de komende maanden dus volop in dis cussie. De Verkenningennota vormt daarmee de start van de discussie. Over de vraag of alles wat in de Verkenningennota goed staat aangegeven kan tot 23 janu ari worden gereageerd. De echte dis cussie gaat zich afspelen bij de volgen de fase van de toekomstvisie, de fase van het formuleren van de doelstellin gen. Of anders gezegd de discussie over de vraag welke koers de nieuwe gemeente Castricum gaat varen. Reacties welkom Het gemeentestuur is benieuwd naar reacties en hoopt dan ook dat veel mensen zullen reageren. Dat kan langs de gebruikelijke weg, maar het is ook mogelijk via de website www.buitenge- wooncastricum.nl te reageren. Alle reacties worden verzameld en gebundeld. Daarna wordt de Verkenningennota samen met de reac ties aangeboden aan de gemeenteraad om te worden vastgesteld. De nota en de reacties worden eerst op 18 februari besproken in de raadscommissie 'Buiten Gewoon Castricum', waarna het de bedoeling dat de gemeenteraad op 25 februari de Verkenningennota en de reacties vaststelt. LIMMEN - Op vrijdagavond 30 januari houdt Basisschool Sint Maarten te Limmen weer haar jaarlijkse klaverjas drive. U bent welkom om onder het genot van een kopje koffie, een drankje, een hapje en zelfs een tapbiertje te komen klaverjassen. Er zullen tal van mooie prijzen te winnen zijn, in de pauze zal er een verloting plaatsvinden. De klaverjasdrive wordt op de school zelf gehouden (Lage Weide 2 de deuren gaan open om 19,30 uur, De aanvang is om 20.00 uur. Entreeprijs 2,50 euro. CASTRICUM - De openbare hoorzit ting die de gemeente Castricum woens dag 7 januari had belegd om nu toch eindelijk van de vervelende discussie over de bomenrij voor de Loet af te zijn, heeft (nog) niet tot een oplossing geleid. De kastanjebomen zijn enkele omwonenden al jaren een doorn in het oog en zij zien de bomen daarom liever vandaag dan morgen verdwijnen. Zover kwam het echter niet. Tijdens de discussieavond, op initiatief van wet houder W. Veldt georganiseerd, kwa men zowel voorstanders van het kap pen van de bomen, als ook tegenstan ders aan het wordt. Aan het eind van het liedje wist wethouder Veldt werke lijk niet wat te doen. Hij had zowel begrip voor de mensen die de bomen wilden behouden, als voor diegenen die de bomen zo snel mogelijk weg wilden hebben. Omdat de wethouder geen oplossing wist, stelde hij voor een enquete in de buurt te houden, zodat het een kwestie wordt van 'de meeste stemmen gelden'. Daarnaast kunnen alle omwonenden aangeven welke bomen nu precies voor overlast zorgen, zodat misschien niet alle bomen hoeven te verdwijnen. De voorstanders van de kap zullen dus nog even geduld moeten hebben. Een oplossing is nog niet zo snel in zicht. LIMMEN - Op zaterdag 24 januari wordt in de Burgerij te Limmen een benefietconcert gehouden voor een van de leden van prikploeg We doen het met de buren. Dit lid, dat liever niet met zijn naam in de krant wil komen, heeft al jaren last van ernstige rug klachten. Alle mogelijkheden voor een operatie in Nederland zijn onderzocht, echter zonder succes. Bonati, een Amerikaanse arts, zag gelukkig wel mogelijkheden om de rugpatiënt van zijn klachten af te helpen. De Nederlandse verzekeringen vergoed den de operatie echter niet. De Limmer prikploeg 'We doen het met de buren' nam haar naam wel heel serieus en zette een heuse actie op touw, om de operatie financieel te kunnen onder steunen. Het benefietconcert van zater dag 24 januari moet voldoende geld in het laatje brengen om het prikploeglid van de klachten af te helpen. Met een optreden van diverse leuke bands en een mateloos populaire Nederlandse artiest moet dat zeker gaan lukken. De prikploeg, bestaand uit bewoners van de Zomerschoon, Thalia en Ostara, kregen alle medewerking van de betrokkenen om een en ander voor elkaar te boksen. Zo konden zij gratis terecht in de zaal van de Burgerij, treedt de feestband Close-Up de hele avond gratis op en komen de Windjammers een vrolijk deuntje mee- blazen om het publiek warm te krijgen voor het hoogtepunt van de avond. Wie de bekende artiest wordt willen de prikploegleden nog niet kwijt, maar feit is wel dat menig vrouwenhart bij zijn verschijning sneller gaat slaan. Op het werk van de betrokkene zijn veel aanpassingen gedaan, zodat hij gelukkig kon blijven werken. Maar wanneer iemand dag in dag uit met pijn moet leven, is dat zeker geen pretje. Hoewel dokter Bonati de oorzaak van de klachten niet meer kan verhelpen, ziet hij wel mogelijkheden om de pijn te bestrijden. Een hele verbetering uiteraard! Hoewel prikploeg We doen het met de buren nog nooit een dergelijke actie op poten heeft gezet, lijkt de inzet aardig vruchten af te werpen. De leden van de prikploeg zijn best wel trots op wat tot op heden is gerealiseerd. „Een gezelli ge feestavond, voor Limmers door Limmers, met muziek en uiteraard een drankje, dat doet het altijd goed in ons dorp. De kaartjes voor het benefietcon cert zijn dan ook helemaal uitver kocht!" Wie meer informatie wil over het bene fietconcert of de avond wil sponsoren kan terecht bij de fam. Huysmans, Zomerschoon 59 of fam. Crandel, Zomerschoon 12, tel. 072-5053859. Wie liever zijn gift schriftelijk overmaakt kan dit doen op rekeningnummer 983082898, ten name van de stichting We doen het met de buren. LIMMEN - Op maandag 19 januari starten er in Sint Pancras twee tuincur- sussen. Vanwege de brand bij het dorpshuis De Geist wordt er uitgewe ken naar het Jeugdhuis. Op de ochtend van 9.30 tot 11.00 uur en vanaf 20.45 uur 's avonds staat de cursus snoeien op het programma. Snoeien is een terug kerende tuinklus waar menigeen iedere keer weer de nodige vraagtekens bij zet: Wanneer en vooral hoe? Op deze vragen krijgt u de antwoor den. Via een duidelijke uitleg met levende materialen leert u in vijf lessen hoe de vork in de steel zit. In de bijbe horende praktijkles brengen we het geleerde in de praktijk. Iets voor U? De cursus Tuinontwerpen staat van 19.00 tot 20.30 uur op de maandag avond op het programma. In zes lessen maakt u door middel van stap voor stap opdrachten een vakkundig ontwerp voor uw eigen tuin. Dé uitdaging voor iedereen die er ongeveer 6 uur per week voor kan uittrekken! Tekenervaring is niet nodig. Dezelfde cursussen staan voor Limmen op het programma en starten op de dinsdag 20 januari ochtend en avond. Een mooie tuin, wie wil dat nu niet? Voor opgave kunt u bellen naar Tuincursussen Jeanine Jonker 072- 5053646 of kijk voor informatie op www.tuincursussen.nl. Prikploeg We doen het met de buren zette haar beste beentje voor en organi seerde een benefietconcert, dat zaterdag wordt gehouden in Limmen. LIMMEN - De eerste vergadering van de Stichting Bloemendagen zit er alweer op. De voorlopige datum voor dit jaar is van zaterdag 1 mei t/m don derdag 6 mei. Dit is nog niet de defini tieve datum, deze wordt begin april vastgesteld. Op de internetpagina (http//home. wanadoo.nl/bloemend- agenlimmen), die binnenkort wordt bij gewerkt, kunt u de datum in de gaten houden en het laatste nieuws lezen. Een datum die al wel definitief is is de datum voor de informatie avond: dins dag 16 maart. Dit zal weer een gezellige informatieve avond worden waarbij iedereen, beginner of gevorderde wel kom is. Helaas hebben er drie leden afscheid genomen. Het zijn Jan Duijkersloot, Kees Valkering en Jan Seignette. Omdat de heer Seignette zich al meer dan 30 jaar heeft ingezet voor de Stichting waren alle leden het er over eens dat hij benoemd zou wor den als erelid. Gelukkig zijn er ook nieuwe leden bijgekomen. Er is een nieuwe voorzitter benoemd: Jacques Smit, hij heeft vorig jaar al meegelopen en is unaniem gekozen tot nieuwe voorzitter. Marianne Groot-Voet heeft de taak als secretaresse op zich geno men. Ook zij heeft een jaar meege lopen en is nu ook lid. Toch kan de stichting nog enkele nieuwe leden gebruiken voor uiteenlopende zaken. Lijkt u dit interessant dan kunt u zich opgeven bij: Jacques Smit, tel. 072- 5054337 of bij Marianne Groot-Voet, tel. 072-5090058. CASTRICUM - Ingeborg Schouten (63) kreeg op 10 januari door burge- mester Emmens-Knol de gemeente lijke onderscheiding voor 2004 opge speld. Zij ontving de zilveren broche tijdens de gemeentelijke nieuwjaarsbij eenkomst als waardering voor haar bij zondere prestaties als vrijwilliger in de afgelopen vijftien jaar. De gemeentelijke onderscheiding wordt jaarlijkse uitgereikt en dit jaar voor het eerst. Ze is bedoeld als waardering voor een persoon die zich geruime tijd heeft ingezet voor de gemeenschap. Dat kan zijn een bestuurslid van een vereniging of instelling, iemand die een bijdrage heeft geleverd aan het oplossen van maatschappelijke vraagstukken op het gebied van sociale vernieuwing of de multiculturele samenleving. Of de onmisbare vrijwilliger die bekend staat als de waterdrager, de sjouwer en doe ner op wie het verenigingsleven steunt.Het kan ook iemand zijn die zich heeft bewezen in innovatief onderne merschap, bijzondere sportieve presta ties heeft geleverd, of bijzondere creati viteit heeft getoond op kunstzinnig gebied zoals beeldende kunst, muziek of dans. Een speciale commissie zal elk najaar de ingekomen voordrachten voor een onderscheiding behandelen en beoor delen. Het college besluit over de geno mineerde kandidaat. Het college zal ook in 2004 mensen oproepen om kan didaten voor deze onderscheiding voor te dragen. Mevrouw Schouten werd voor dit jaar uit de groep genomineerden unaniem als gedecoreerde voorgedragen. De directe aanleiding voor haar voor dracht was haar tien jaar lange belan geloze inzet als buddy van Aids-patiën- ten. Daarnaast helpt ze al geruime tijd vluchtelingen te integreren in de maat schappij. De afgelopen drie jaar werkte ze als vrijwilliger bij het Hospice Huis in Beverwijk, waar terminale patiënten terecht kunnen die hun laatste levens fase in een huiselijke omgeving willen doorbrengen als dat thuis niet meer kan. Mevrouw Schouten hiel daar samen met familie, vrienden en ande ren de patiënten een 'thuisgevoel' te geven. Het Hospice Huis heeft de vrijwilligster ook gewaardeerd voor haar inzet. Zij kreeg er een baan aangeboden als coör dinator Vrijwilligerswerk Terminale Zorg. Die functie bekleedt zij sinds 1 januari jl. LIMMEN - Het programma voor woensdag 14, vrijdag 16 en zaterdag 17 januari bij jongerencentrum Conquista is: Kinderen 4 t/m 10 jaar Bij de kinderwerkgroep zal er weer iets leuks gemaakt worden, een winterkijk- doos! Neem al je oude kerstkaarten meè, je hebt er thuis vast veel gekregen en maak je eigen winterkijkdoos. De ochtend begint om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners 11 t/m 15 jaar Zaterdagavond 17 januari is er weer een super disco in Conquista, met jouw muziek en jullie eigen Conquista dee jay! Computeren, flipperen of gewoon lekker bijkletsen kan natuurlijk ook altijd. De disco en tieneravond begint om 19.00 uur en Conquista sluit haar deuren om 23.00 uur. De entree is gra tis. Jongeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé is op vrijdag 16 en op zaterdagavond 17 januari weer als van ouds geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Dus heb je zin o.m lekker een avondje bij te kletsen, een biertje en goeie muziek? Dan is Conquista the place to be! De medewerkers van Conquista zijn er klaar voor en heten je van harte welkom! De entree is gratis. Nieuw! 9 t/m 11 jaar Voor iedereen van 9 t/m 11 jaar, is Conquista nu open op de woensdag! Op 14 januari van 14.00 tot 17.00 uur staan de spelletjes computers dan ook klaar, kun je werken aan een echte graffiti en zal er een groot spel gespeeld worden. Surprise! CASTRICUM - PWN Waterleiding- bedrijf Noord-Holland is óók natuur beheerder en organiseert werkdagen voor mensen die als vrijwilliger willen meewerken in het duin. Het Green team van PWN zorgt voor de begelei ding. Zaterdag 17januari is er een werkdag in het Noordhollands Duinreservaat. Er wordt verzameld op de parkeerplaats Berkenbos aan de Rijksstraatweg te Heemskerk (tevens ingang camping Geversduin). Gewerkt wordt in het Krengenbos in het kader van het beheer van essenhakhout. Om 10.00 uur wordt gestart met koffie of thee en rond 16.00 uur eindigen de werkzaamheden. Aanmelden kan tele fonisch via nummer 023-5413289 of via de website www.pwn.nl. Kinderen onder begeleiding zijn van harte welkom. Brood, laarzen of stevige schoenen en kleding die tegen een stootje kan, dienen deelnemers zelf mee te nemen. Werkzaamheden kun nen bestaan uit het verwijderen van opslag van jonge bomen uit de open valleien, het harken van maaisel, het opruimen van afval en dergelijke. PWN zorgt voor deugdelijk gereedschap kof fie, thee en soep. LIMMEN - Het college van B&W wil de zaak Kart Laser World in Limmen legaliseren. Het zou Kart Laser World momenteel ontbreken aan bepaalde vergunningen en de activitei ten aan de Rijksweg stroken niet met het bestemmingsplan. In de voormalige bollenschuur aan de Limmense Rijksweg bestaat de mogelijkheid tot overdekt karten, lasergamen en er kan indoor worden ge-midgetgolfd en andere actieve spellen worden gespeeld. Het bedrijf bestaat sinds november 1995. Na de aanvankelijke start als indoor kartcentrum breidde het cen trum in de loop der jaren met nieuwe activiteiten uit. Rond het kartcentrum zal in de toekomst een groot industrie gebied gaat verrijzen, het bedrijventer rein Nieuwelaan, dat 30.000 hectare grond zal beslaan. Onder meer een doe-hèt-zelf-zaak en een autobedrijf zullen zich naast het huidige Kart en Laserworld Limmen gaan vestigen. Volgens secretaris L. 't Hart van de gemeente Castricum is de groei van Kart World Limmen in het verleden niet helemaal legaal gegaan. „Wat er binnen de voormalige gemeente Limmen is gebeurd en is afgesproken dat weet ik niet. Ik weet wel dat het huidige college de zaak wil legaliseren omdat het pand op dit moment de juiste vergunningen mist. De legalisatie betreft echter de oorspronkelijke situa tie, zoals Kartworld is opgericht in de huidige bollenschuur, inclusief het ondersteunende horecagedeelte. Nieuwe activiteiten als Lasergamen vallen daar dus niet onder." Eigenaar Mike Put wilde nog niet rea geren op de voorgenomen legalisatie. „Officieel heb ik nog steeds niets van de gemeente gehoord, dus ik wil even afwachten wat er nu echt gaat gebeu ren. Natuurlijk hoor ik ook dingen in het geruchtencircuit, maar ik wil geen uitspraak doen voor ik de definitieve uitspraak van de gemeente op papier heb gezien. En die heb ik nog steeds niet, dus tot die tijd wacht ik het af." De eigenaar laat wel weten dat de opper vlakte van de bollenschuur sinds 1995 niet is toegenomen. „De activiteiten zijn weliswaar uitgebreid, de opper vlakte van de zaak is dat beslist niet", zo meldt hij. Is het daarom niet vreemd dat de gemeente rondrijdende racewa gentjes wel tolereert, maar de overige activiteiten niet? „Naar mijn mening doe ik hier niets illegaals, maar nog maals, ik wacht eerst de reactie van de gemeente af voordat ik verder op de zaak in wil gaan", besluit Mike Put. CASTRICUM - De gemeente Castricum ondersteunt een kort gedingprocedure over de externe vei ligheid van Schiphol. Het College van burgemeester en wethouders van de gemeente Castricum heeft besloten een bijdrage van E 1000,- te geven aan Milieudefensie en Milieufederatie Noord-Holland. Dit om naar de kort gedingrechter te stappen om staatsse- cetaris Van Geel te dwingen een veilig heidsnorm voor Schiphol te maken. Het gemeentebestuur van Castricum wil daarmee tot uitdrukking brengen dat het te bereiken doel van Milieudefensie - een veilige situatie van het vliegverkeer in de omgeving van Schiphol - wordt ondersteund. Het gemeentebestuur heeft nadrukke lijk besloten om zich niet formeel te voegen in de kortgedingprocedure, omdat de staatsrechtelijke verhoudin gen in Nederland aangeven dat dit pri mair een zaak is van de Tweede Kamer en de regering. Uiteraard zal dit via bestuurlijk overleg tussen de gemeente en de bewindspersoon ook worden aangekaart. De fracties in de Tweede Kamer zullen ook actief door het gemeentebestuur worden benaderd. Omdat de gemeente Castricum het te bereiken doel van de procedure van Milieudefensie zeer wenselijk acht, draagt de gemeente financieel aan dit proces bij. CASTRCIUM - Afgelopen zaterdag vond op het Castricumse gemeentehuis de Nieuwjaarsreceptie plaats, welke zeer goed bezocht werd. Ook Radio Castricum 105 was hierbij aanwezig om een reportage te maken. In deze reporta ge komt de toespraak van Burgemeester Emmens-Knol voor en zijn er interviews met vele bezoekers van de receptie te beluisteren. Diverse wethouders en raadsleden hebben vragen beantwoord en ook vertegenwoordigers van diverse instanties, zoals de brandweer, het Toonbeeld orkest, Stichting Iskra, carna valsvereniging De Windtrappers, shanty- koor De Skulpers komen ruimschoots; aanbod. Mevr. Emmens-Knol stond reporters Rob Verbeek en Jan Castricum ook graag te woord, alsmede de kersvers onderscheiden mevr. Ingeborg Schouten, die nog maar net van haar ver-, bazing bekomen was. De reportage wordt aanstaande zaterdag uitgezonden op Radio Castricum 105 tijdens het pro gramma Rooie Oortjes Radio vari 12.00-15.00 uur. Het programma wordt gemaakt en gepresenteerd door Sander Verschoor en Robert Liefting. De zen der is te ontvangen op de volgende fre quenties: 105.0 FM in de ether, en op de kabel op 104.5 FM. De website van de omroep is: www.castricuml05.nl. Zondagmiddag 18 januari15.30 uur N.H. Kerk Zuidkerkenlaan Limmen 4 -LIMMEN - Csókolom speelt Oost- Europese volksmuziek uit een gebied zonder grenzen: Hongaarse en Roemeense volksmuziek uit Trans- sylvanië, muziek van Roma-zigeuners, Gypsy Rhumba uit Boekarest, een Bulgaarse dans etc. De arrangementen spelen een belangrijke rol met exoti sche ritmes, vurige zang en wervelende improvisaties. Het kwartet, in een tradi tionele setting van drie violisten en een contrabas, speelt in een springlevende eigen stijl terwijl de muziek altijd aards en direct blijft. De musici zijn voortdu rend op zoek naar nieuwe muzikale mogelijkheden. Ze opereren vanuit Amsterdam en Berlijn en genieten internationale bekendheid. Zij treden regelmatig op in Nederland en in het buitenland o.a. Duitsland, België, U.S.A., Australië. Csókolom danst, droomt, treurt en swingt geraffineerd met opzwepende muziek en de aanwezigen worden er onweerstaanbaar toe aangetrokken om mee te doen. Csókolom bestaat uit: Anti von Klewitz, viool, altviool en zang. Zij is het muzikale hart van de groep. Met haar vioolspel, zang en podi umpresentatie drukt zij sterk haar stem pel op de groep.Csókolom's composi ties en arrangementen vloeien uit haar pen. Naast Hongaarse volksmuziek bekwaamde zij zich in jazz en klassieke muziek.Zij speelt en zingt in diverse settingen. Sander Hoving, viool, kontra,en altvi ool. Hij is een begaafde en eigenzinnige jazzviolist die uit is op interessante combinaties van verschillende muziek stijlen. Hij is verslingerd aan de kontra, een driesnarig instrument in viool vorm. Hij maakt deel uit van meerdere groepen Anneke Frankenberg, viool, altviool en percussie. Zij is een veelzijdige violiste die in verschillende volksmuziekstijlen en het klassieke repertoire uitblinkt.Ze nam cd's op met enkele groepen. Naast uitvoerend musicus is zij actief als docente en geeft o.a. veel workshops. Gregor Schafer, speelt contrabas in ver schillende jazz- en wereldmuziekgroe pen en is een van de weinige jazzbas- sisten die zowel in Hongaarse muziek als in Balkan-stijlen thuis is.Hij speelde op het North Sea Jazz Festival en heeft cd's opgenomen met diverse groepen. Csókolom richt zich op een publiek met een belangstelling voor wereldmuziek, Russische folklore, Oost-Europese en authentieke zigeunermuziek. Het repertoire boeit vanuit een klassiek per spectief, maar wekt ook het enthousias me op van liefhebbers van jazz en geïm proviseerde muziek. De bijzondere uit straling van Anti von Klewitz en het gedreven spel van de andere musici genereren een lading die de vonken bijna zichtbaar naar het publiek laat overslaan. Entree E8,- incl. consumptie. Kaarten zijn aan de kerk verkrijgbaar. Ook telefonisch te bestellen op nummer 072-5052235/5054019 of per e-mail: Limmencultuur@hotmail.com. U wordt verzocht de bestelde kaarten 15 min. vóór aanvang van het concert af te halen. .*«g lUl GARANT

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10