Qq\° De Egmonden Rijnforellen treden op in de Slotkapel Gure Halve Marathon van Egmond prooi voor de snelle Kenianen Egmonds historisch tijdschrift gedenkt Jan Lute Dojo 't Loo prijzentrein komt weer op gang Vennewater Badminton Handbal Dames 1 Dimtronic Meervogels Goede vangsten wintercompetitie HSV Kennemerland ■F m gelezen worden UITKIJKPOST -14 JANUARI 2004 - PAGINA 12 Uitslag Heilooer Bridge Club Uitslagen bridgeclub Sans Atout Gezond op gewicht! Jan Onrust winnaar driebandentoernooi Zilver voor TIOS EHK Klaverjasclub Bridgeclub Limmen Thijs AI wint op mountainbike Schaakvereniging Oppostie Schaakvereniging Vredeburg sportverenigingen WWW. tófeï.nl Voetbalquiz De Foresters gaat door Snertwandeling door de duinen Oecumenische diensten in Egmondse kerken Fronfoffice hele dag en avond gesloten cs» IS 3 Instemming Provincie voor begroting Bergen HEILOO - De uitslagen van de door de bij de Heilooer Bridgeclub gespeel de wedstrijden op dinsdag 6 januari zijn: A-lijn: 1. Brokx/Giliam 60,8 2. Brinkhuis/Meuleman 59,6 B-lijn: 1. Dekker/Van leyden 66,1 2. Geerling/Mertens 63,0. Donderdag 8 januari: A-lijn: 1. Prosper/Van de Burg 60,4 2. Smit/Tiel 58,3 B-lijn: 1. HH Leering/Turk 57,5,2. Van Linden/Visser 57,1. C-lijn: 1. Sprenkeling/ Van Veen 60,4, 2. Fam. Kuijper 55,7, D-lijn: 1. Van den Dool/Neyens 64,2 2. Fam. Huijgen 57,5. HEILOO - De uitslagen van de bij bridgeclub Sans Atout gespeelde wed strijden van maandag 12 januari zijn: A-lijn: 1. Dijkema-van Heivoort'62.5, 2. Laan-de Groot 58.3. B-lijn: 1. Hommes-Schouten 69.8, 2. Van der Eng-van Zomeren 61.5. C-lijn: 1. Van der Klis-van der Linden 59.4, 2. Doornbos-van Es 58.9. D-lijn: 1. Fam. Witting 67.8, 2. Fam. van der Molen 63.0. E-lijn: 1. Vriend - van Ophem 68.8, 2. Noordenbos-van Veen 60.4. F- Lijn: 1. Niele-Kuilboer 59.7, 2. Bakker- Toby 55.65. HEILOO - Tegenwoordig is bijna iedereen goed op de hoogte van de gezondheidsvoordelen die goede voeding en regelmatige lichaamsbe weging met zich meebrengen. Maar wat is nu precies gezonde voeding en hoe intensief dient u zich lichamelijk in te spannen om fit te zijn met een gezond lichaamsgewicht? Op woensdag 28 januari start Sportinstituut het Vennewater voor het vijfde jaar met de cursus Gezond op gewicht. Het doel van deze cursus is het aanleren van een gezonde eet- en leefstijl met een blijvend effect. De cursus is bedoeld voor iedereen die gezonder wil eten of problemen heeft met overgewicht. In tien bij eenkomsten, steeds op woensdag ochtend van 9.00 tot 10.00 uur, wordt informatie gegeven door diëtiste Ria Penders over de relatie tussen voe ding en gezondheid. Men leert hoe veranderingen in het eet gedrag door te voeren en deze vol te houden op de lange termijn. Belangrijk is dat voeding direct gevolgen heeft op de fitheid en men tevens gaat ontdek ken dat gezond eten ook erg lekker kan zijn. In de cursus Gezond op gewicht wordt tevens gesport; in groepsver band of individueel op een tijdstip dat het u goed uitkomt. Onder bege leiding van goed opgeleide instruc teurs wordt er een persoonlijk bewe gingsprogramma samengesteld. Belangrijk is dat men leert hoe intensief, in tijd en intensiteit, te bewegen en tevens ervaart dat sport en beweging ook leuk kan zijn. Door het gevarieerde aanbod aan trai- ningsvormen is er voor iedereen, jong en oud, fit of nog niet helemaal in vorm, een aantrekkelijk program ma samen te stellen. Wilt u meer weten over de cursus Gezond op gewicht dan kunt u con tact opnemen met Sportinstituut het Vennewater, tel. 072-5330344, tevens kunt u zich opgeven voor de vrijblij vende informatiebijeenkomst op woensdag 21 januari van 9.00 tot 10.00 uur. HEILOO - Op 10 januari werd in het Sportcafë Vennewater het biljarttoer- nooi driebanden gehouden, onder organisatie van Kees de Wit. Onder grote belangstelling werd Jan Onrust uit Purmerland de winnaar. Tweede was Henk Wit uit Egmond-Binnen en vierde werd Heilooër Aris de Wit. LIMMEN - Turnsters van gymnastiek vereniging TIOS uit Limmen deden afgelopen zaterdag mee met de tweede competitiewedstrijd van dit seizoen. Bijna alle meisjes scoorden hogere resultaten dan bij de eerste wedstrijd. Zo steeg Daisy de Winter één plaats in de rangorde en belandde op de tiende plaats. Zij scoorde het hoogste cijfer op de brug (9.50). Michèle de Ruyter zakte daarentegen van de vierde naar de negende plaats. Ook zij behaalde de hoogste punten bij de brug (9.40). Bij Sascha Weijers lukte het niet op de balk. Jammer genoeg maakte zij bij de opsprong een rare val waardoor haar concentratie verdween. Op de brug lukte echter alles weer en scoorde zij een 9.00. Melanie van Diepen, die de eerste wedstrijd een bronzen plak haal de, behaalde dit keer nog hogere presta ties. Met een 9.55! bij de brug, een 8.00 op de balk, een 8.35 op de vloer en een 7.75 op de sprong wist zij haar positie te verbeteren en belandde dit keer op de tweede plaats. Zeer bescheiden nam zij haar medaille in ontvangst. Nienke Oiling en Elianne Meester had den de laatste tijd hard getraind. Jammer genoeg lukt de kip nog niet op de brug en dat is nog wel een vereiste voor dit niveau. Beiden wisten echter een mooie balkoefening neer te zetten die voor Nienke beloond werd met een 7.95 en voor Elianne met een 8.30. Nienke behaalde het hoogste cijfer van de hele jeugdgroep bij de sprong, een 8.00. Zij wist hierdoor op de zesde plaats te komen wat een stijging van tien plaatsen betekent. Elianne had pech op de brug. Door een val kelderde haar cijfer flink. Ondanks dat klom ook zij hogerop in de rangorde. Een zestien de plaats was het resultaat wat een stij ging van twee plaatsen betekent. Aankomende zaterdag komen de ande re meisjes van TIOS in actie in de Europahal in Bergen. HEILOO - Op 19 januari houdt EHK weer een open drive. U bent allen, met of zonder partner welkom in het Open Huis in 't Loo. De avond begint om 20.00 uur en eindigt om zo ongeveer 23.00 uur. Inlichtingen bij D. Leurink, tel. 072-5334366 of bij K. Knegt, tel. 5334056. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 7 januari als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Mulder-Kruyswijk 61.16,2. Keyzer,Keyzer 60.27, 3. Dolmans - Bollweg 55.36, B-lijn: 1. v.Baar-Mooij 59.64, 2. Mooij-Kuiper 57.50, 3. Piersma-v.Splunder 55.71, C-lijn: 1, Vaikering-v.Charldorp 62.14, 2. Gelsing-Stolp 60.71, 3. Boom- Verhoeven 57.14. D-lijn: 1. Beentjes-Duindam 62.21,2. de Bloois-Vendel 57.50, 3. Fam.v.d.Wulp en Brinkhorst- Schreijer 55.00 E-lijn: 1. Oosterling- Slemmer 57.59, 2. Fam.Luttikhuizen 52 51,3. Fam.Koene 53.13. Jane Ekimat kwam als snelste in een tijd van 1.17.41 over de streep. EGMOND - Op zondag 18 januari ver zorgt het koor Rijnforellen uit Amsterdam een optreden in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef. De Rijnforellen is een groep enthousiaste mensen, die na jarenlang kerkkoor te zijn geweest, eens iets anders wilden zingen dan alleen maar heilig repertoi re. Omdat zij alle soorten muziek willen leren kennen, brengen zij het liefst een zo breed mogelijk scala aan liederen. Rijnforellen heeft geen enkele ambitie om een topkoor in Nederland te wor den, maar zij hebben er veel plezier in om wat zij zich eigen maken zo nu en dan te laten horen voor wie dat maar wil. Bij een optreden als dit hopen zij dat plezier in zingen over te brengen. Het concert begint om 15.00 uur. De toegangsprijs is E 9.-, Pas 65+ en CJP E 7.-, kinderen tot 12 jaar E 4.50, koffie/thee en koek inbegrepen. Kaarten kunnen van te voren telefo nisch besteld worden bij D. Thijssen, tel. 072-5062033 en W. Noteboom, tel. 072-5062387. EGMOND - Het erepodium van de Nike Halve Marathon van Egmond bestond louter uit Kenianen. William Kipsang wist de 32ste editie van het loopspektakel onder striemende regen buien op zijn naam te brengen, zijn landgenoten Luke Kibet en Francis Kibiwott volgden binnen 5 seconden. Een Keniaans onderonsje derhalve, waarbij de Nederlander Hugo van den Broek van AV Castricum nog het beste in de buurt kwam. Op ruim anderhalve minuut na het drietal wist hij de vierde plek veilig te stellen, en was daarmee de beste Nederlander. De marathon trok ondanks het slechte weer een hoop mensen naar Egmond aan Zee. Het populaire evenement trok een record aantal deelnemers. Meer dan 11.000 lopers stonden aan de start. De uitslagen: 1 William Kipsang Kenia 1:04:51, 2 Luke Kibet Kenia 1:04:54, 3 Francis Kibiwott Kenia 1:04:58,4 Hugo van den Broek AV Castricum 1:06:10,5 Marco Gielen 1:06:30, 6 Jeroen van Damme 1:07:08,7 Girma Tola Ethiopië 1:08:26, 8 Greg van Hest Tilburg 1:08:28, 9 23 Koen Raymaekers 1:09:14 en 10 Christian Olsen Denemarken 1:09:29. Veertiende werd Peter Res van AV Castricum in een tijd van 1:10:15. Bij de vrouwen was het eveneens een winnaar van Keniaanse komaf. Jane Ekimat kwam als snelste in een tijd van 1.17.41 over de streep. De Nederlandsen Wijenberg en Borst lie pen zich naar een verdienstelijke vier de en vijfde plaats, in een tijd van res pectievelijk 1.18.17 en 1.19.36. Thijs Al (midden, nummer 3), rijdt hier nog in de grote groep, maar zal even later wegspurten en voor de concurrentie niet meer te achterhalen zijn. (foto 's MSP) William Kipsang, Luke Kibet en Francis Kibiwott zorgden voor een Keniaans erepodium in Egmond aan Zee. Links met nummer 17 Hugo van den Broek. EGMOND - Zaterdag stond de zeven de Egmond-Pier-Egmond op het pro gramma, een strandrace die menig mountainbiker het zweet bij voorbaat op het voorhoofd ontlokt. Het uitrijden van de race, met name door het mulle zand, is voor de echte liefhebbers dan ook een hoogtepunt in de carrière. Voor de profs is de race een goede graadmeter om te meten hoever de trainingsarbeid vruchten afwerpt. Thijs Al de beste Bij dc heren ging de overwinning naar de Nederlander Thijs Al, die de 36 kilo meter aflegde in 1.09.06. Ook dc ande re podiumplaatsen waren voor Nederland. Bart Brentjes werd tweede, Jan Weevers eindigde op de derde plaats. Brentjes had wellicht de eerste plaats in handen, maar hij verkeek zich op het opkomende zeewater, waardoor hij kostbare tijd verloor om weer op het ?and te geraken. De Leeuw van Vlaanderen Johan Museeuw kwam ook aan de start en eindigde op de 22ste plaats. Bij de vrouwen was Suzanne de Goede de beste. Zij haalde het voor Merel Koenen en Arielle van Meurs. REGIO - Hengelsportvereniging Kennemerland heeft de vijfde wed strijd van de wintercompetitie, op zon dag 11 januari, gevist in de Voorzaan te Zaandam. Deze wedstrijd werd evenals de vierde wedstrijd gekenmerkt door veel regen maar daarbij wisten de meeste deelnemers redelijk vis te van gen. Er werd vooral halfslag brasem gevangen met hier en daar ook een flin ke baars. op aantal en gewicht. De winnaars van daag waren Theo Breedijk en Nico Schouws. Uitslag: Vak A: 1. Nico Schouws 25 stuks 8.325 gram, 2. Hendrik Delbrugge 23 stuks 6.650 gram, 3. Cor Martens 22 stuks 6.500 gram Vak B: 1. Theo Breedijk 18 stuks 5.950 gram, 2. Marco de Bruin 11 stuks 2.900 gram, 3. Jan Jasperse 9 stuks 2.950 gram. Er wordt in de wintercompetitie gevist Volgende wedstrijd zondag 25 januari. HEILOO - Afgelopen zondag stond voor 23 jeugdjudoka's van Dojo 't Loo het eerste toernooi voor 2004 op het programma. Een grote groep in de leef tijd van 6 tot en met 9 jaar mocht aan treden bij het Gele bandentoernooi van Randers de Geus uit Alkmaar. Dit is een toernooi voor judoka's tot en met de gele band. In een prettige, spor tieve sfeer werden de wedstrijden afge werkt. Op de foto ziet u de ochtendploeg, er waren podiumplaatsen in de diverse gewichtsklassen voor Menno Tol le, Nils Bouwman 2e, Jim Tervoort 3e, Jorn Besteman 3e, Gaby de By 2e, Sjors van der Steen 3e en Tim Kuipers le. 's Middags was er nog een 2e prijs voor Co Ploegaarts en een 3e plaats voor Maarten de Haan. Sebastiaan Blank, Jasmijn Lesterhuis, Lars Vilters, Thijs Kampstra en Tim van Buren vielen helaas net buiten de prijzen. Coaches Marise Ramaker en Bernd Winkelbeiner waren meer dan tevre den met de inzet en de prestaties van alle judoka's. Gelijkertijd streden 294 judoka's uit de geboortejaren '92/'93 en ouder bij het Wim Buchel toernooi in Beverwijk om het eremetaal. Dit is een zwaar bezet toernooi waar traditioneel de gehele top uit Noord Holland vertegenwoor digd is. Bij de meisjes werd Karen Stevenson de ongeslagen kampioen. Een knappe prestatie. Kars Zoon, Joris Molenaar, Timo Lesterhuis en Jasper Corts mochten alle vier een welver diende derde prijs mee naar huis nemen. Rens de Jong en Jan Erik Guit grepen net naast de prijzen. Ook wed- strijdcoach Sander Groefsema kan terug kijken op een geslaagd toernooi. HEILOO - De uitslagen van ronde 15, gespeeld op 6 januari bij schaakvereni ging oppositie zijn: Herman Limmen - Bouke Woudstra rem, Aart van den Brink - Piet Manni rem, Gerrit Zeeman - Ruud Jorigerius 1-0, Herman Maas - Gerard Rump 0-1, Harry de Jager - Richard Sauer 1-0, Dirk van Roemburg - Eric Huffnagel rem Otto Koenders - Jan de Jong 0-1, Shannon Vlaar - Hans Hassing 0-1, Hans Horninge - Lindsey Vlaar 1-0, Jan Jonkheer - Dik Kraayenbink 1-0 Peter Zeilstra - Joop de Lange 1-0 Henk Kracht - Arnoud Korse 1-0. Her eerste achttal van Oppositie speel de tegelijkertijd, in gemoedelijke sfeer, tegen de Toren van Egmond en wist door overwinningen van Van der Werff, Bosma en Langereis en door remises van Van der Wal, Folkertsma, van Etten en Jongkind een 5-3 over winning te behalen. LIMMEN - Vredeburg speelde vrijdag 9 januari ronde 12 van de interne com petitie. De topspelers K. Kramer en J. Admiraal deden hun best op het Corus schaaktoernooi in Wijk aan Zee. G. Hafkamp gleed gigantisch uit in een franse partij tegen H. Ebels. J. Limmen trok zich de haren uit het hoofd toen hij in een finaal gewonnen stand achter elkaar zijn voordeel weggaf en verloor van de lepe B. Stolp. Ook R. Rommel kwam goed weg toen hij een stuk ver loor tegen P. vd Heijdt maar kort daar na weer een stuk terugkreeg. Uitslagen. Groep A. G. Hafkamp-H. Ebels 0-1, M. Voorwalt-E. Stolp 0-1, B. Stolp-J. Limmen 1-0, D. Keijzer-P. Zwart remise, D. Aafjes-R. vd Storm 0-1, R. Rommel-P. vd Heijdt 1-0, J. Levering-G. de Graaf 1-0, C. Dinkla-H. Levering 0-1, B. Kerkhof-T. Witkamp 1-0, K. Keijzer- G. Pouw 1-0, R. Termes-B. Blekemolen 1-0, M. Kos-M. Wester 0-1, K. Aafjes-J. de Graaf 0-1, W. Mijnsbergen-E. van Duin 0-1, M. Koot-M. Krom 1-0, N. Pepping-C. Korving remise, T. Castelein-S. Sofan 1-0 Groep B. Floris-jan van Zanten-Mathijs Hendriks 0-1, Nutte van Belzen-Joep van Zanten 1-0, Thijs Beentjes-Hidde Ebels 1-0, Thomas Voorwalt-Micha van Buuren remise, Irene Klaver-Bert Hollander 0-1, Nutte van Belzen-Joep van Zanten 1-0, Fabienne Mijnsbergen- Jeffrey vd Wagen 1-0, Jorinda Metselaar-Laura Aafjes 1-0. HEILOO - De voetbalquiz van De Foresters op zaterdag 17 januari gaat door. Er hebben zich inmiddels totaal 44 koppels voor de verschil lende categorieën aangemeld. Inschrijven is nog mogelijk tot 17 januari. De aanvangstijden in de ver schillend leeftijdsgroepen zijn ais volgt: t/m 10 jaar: aanvang 17.30 uur (gratis), 11 t/m 15 jaar: aanvang 19.00 uur (gratis), volwassenen (vanaf 16 jaar): aanvang 20.30 uur (E 4,- per koppel). EGMOND - Het nieuwe nummer (jaargang 10, nr. 4) van Egmonds histo risch tijdschrift Geestgronden staat stil bij het overlijden van de bekende, onlangs overleden Egmondvorser Jan Lute. Hij bouwde een enorme collectie rond de geschiedenis van de Egmonden op. Iedereen was'welkom in zijn bibliotheek aan huis om uit zijn archief gegevens te komen putten. Als eerbetoon prijkt zijn portretfoto op het omslag. Platte bomschuiten Auteur Kees Blaauboer diepte voor Geestgronden uit de administratie van zijn overgrootvader, reder Cornelis de Groot (1813-1919) wetenswaardighe den over Egmondse vissers rond de vorige eeuwwisseling op. Na het einde van de visserij met platte bomschuiten die op het strand konden aanlanden, ontstond rond de nieuwe vissershaven in IJmuiden een Egmondse gemeen schap. Jos Hof wijdt de zesde aflevering van zijn serie over begraven in de Slotkapel aan Egmonders, die tijdens hun werkzame leven overheidsfuncties bekleedden. Eerst worden de diverse functies, zoals ambachtsheer en gaarder beschreven en in het vervolg wordt aandacht besteed aan de afzonderlijke begraven personen. Het honderdjarig bestaan van de begraafplaats in BERGEN - Op zaterdag 17 januari bent u welkom om met een boswachter van PWN een sfeervolle winterwande- ling te maken. De wandeling start op het parkeerterrein bij restaurant Duinvermaak in Bergen om 10.00 uur en zal ongeveer 1,5 uur duren. Halverwege de wandeling is er een heerlijke kop erwtensoep om even op te warmen. De tocht gaat door het zeer afwisselen de gebied tussen Bergen en Bergen aan Zee. Er is veel interessants over dit gebied en het beheer te vertellen. U zult ervaren dat ook in de winter het Noordhollands Duinreservaat een gebied is waar veel te genieten valt. De erwtensoep wordt opgediend in de nieuwe locatie van het IVN, afdeling Noordkennermerland. PWN werkt veel samen met het IVN op het gebied van excursies en andere educatieve acti viteiten. Vandaar dat u even te gast bent bij het IVN om de wandeling te onderbreken.De kosten voor deze wandeling zijn E 3,- per kind en E 5,- per volwassene. U kunt zich aanmelden via de.excursielijn 0800-7966288. Trotse winnaars tonen hun bekers en vaantjes. De leden en begeleiders van Dojo 't Loo kunnen terugkijken op een geslaagd toernooi. AKERSLOOT - Meervogels begon voortvarend tegen de dames van Geel zwart 1. Uit drie flitsende aanvallen volgden drie doelpunten, 0-3. Helaas behielden de dames die voorsprong niet en kwam Geel-Zwart weer op gelijke hoogte. De linkeropbouwster van Geel-Zwart was erg gevaarlijk en kreeg vanaf het begin mandekking van Yvonne Krom waardoor ze nauwelijks tot scoren kwam. Geel-Zwart had een heel open verdediging maar toch wist Meervogels hier weinig gebruik van te maken. Het verdere verloop van de eerste helft was vrij rommelig, Meervogels kwam 3 punten achter en wist toch weer terug te komen. De rust stand was 8-7 in het voordeel van Geel- Zwart. Na rust maakte Meervogels meteen weer gelijk. Ook nu bleef het rommelig, aan beide kanten was er onnodig bal verlies. Het enige verschil was dat Geel Zwart er gebruik van maakte en via break-outs scoorde. Meervogels scoor de een paar keer via de vrijgespeelde hoekspeelsters en via penalty's. Tien minuten voor tijd stond Meervogels met 2 punten voor, 12-14. Maar uit twee keer balverlies van Meervogels volgden twee break-outs en twee doel punten, 14-14. Daarna nog drie penal ty's op rij voor Geel-Zwart en de wed strijd werd in hun voordeel afgesloten; 17-14. Het gat tussen nr. 1 (Geel- Zwart) en 2 (Meervogels) is nu 4 pun ten. Volgende week speelt Meervogels thuis, in sporthal De Bloemen in Castricum, tegen R.K DES, aanvang stijd is 12.30 uur. HEILOO - Op zaterdag 10 en zondag 11 januari werden bijna allemaal uit wedstrijden gespeeld. Het jongste team Vennewater 9 moest in Hoogkarspel aantreden tegen Hoogkarspel 11. De thuiswedstrijd was met 5-3 gewonnen, dus het beloofde een zware wedstrijd te worden. Falko de Graaf moest er in een aantrekkelijke partij hard aan trekken. Zijn lange tegenstandster heeft dit jaar veel geleerd en Falko kreeg niets cadeau. De laatste training was er op korte ballen getraind en dit werd ook duidelijk in praktijk gebracht Deze variatie leverde de nodige punten op. Na een leuke partij met veel lange fraaie rally's kwamen er twee rode hoofdenvan de baan. Het eerste punt voor Vennewater was binnen: 7-15 10- 15. Jeroen de Reus mocht de tweede partij spelen tegen een tegenstandster die dit seizoen veel progressie geboekt heeft. Deze speelster heeft duidelijk meer spelervaring en routine dan Jeroen die in ons grote team nooit aan zoveel wed strijden toekomt. Ook Jeroen gebruikt de in de laatste les opgedane vaardig heden dankbaar en probeerde regel matig met korte ballen te scoren. Helaas was dit niet voldoende tegen de sterke tegenspeelster 15-5 15-2. Tara Timmer komt tegen een bekende tegenstandster te staan, en ook die is er sterker op geworden. Zij moet alle zei len bijzetten om deze jarige Job de baas te blijven in, de gelijk opgaande eerste set. Door beter plaatsen had zij het zich makkelijker kunnen maken. Gewapend met deze wetenschap lukt het de twee de set een stuk beter. Met goed bad minton was het tweede punt binnen 8- 15 4-15. Larissa le Blanche stond uiteraard te trappelen van dadendrang. De tweede dame van Hoogkarspel was hiervan het arme slachtoffer. Met haar harde sla gen, goed plaatsen en meedogenloze smashes liet ze niets van het arme meis je heel 2-15 3-15. Het herendubbel is naar verwachting moeilijk maar niet kansloos. Met Falko als beweeglijke factor en prima retour neren van Jeroen kwamen ze een heel eind. Op 10-10 vallen er een aantal punten achter elkaar verkeerd en de eerste set is verloren. Hoogkarspel heeft de smaak te pakken en laat de kans niet meer schieten. Toch goed spel van zowel Falko als Jeroen. 15-10 15-5. De meiden zouden naar verwachting de dubbelpartij moeten kunnen win nen. Aanvankelijk kregen ze nog wel stevig tegenspel maar de tweede helft van de eerste set kwam hun kwaliteit bovendrijven. De watervlugge Tara en meedogenloos smashende Larissa gaven daarna weinig meer weg. Wat naast het individuele spel ook mee speelt, is dat zij al een stuk vaker samen gespeeld hebben. De gemengd dubbel met Larissa en Jeroen was een korte en eenzijdige par tij. Met Larissa voor en als spelverdeel- ster, en Jeroen achter kregen de tegen standers geen poot aan de grond. In haar gretigheid om te scoren liet Larissa aanvankelijk wel erg weinig ballen voor Jeroen over. Maar ook Jeroen speelde een prima pot. In de tweede set worden maar liefst zeven punten op rij gescoord op' zijn service! 4-15 1-15. Tara en Falko hebben het een stuk moeilijker. In een partij met wisselende kansen moeten zij de meerdere erken nen in de Hoogkarspelers. In een span nende partij wordt met twee keer 15-12 veloren. Al met al eèn leuke ochtend met voor zowel het team van Vennewater als ook voor alle spelers winst. Hoogkarspel 11- Vennewater 9:3-5 Alle uitslagen van afgelopen weekend: Vennewater 1-de Treffers 1 4-4, Heemskerk 3-Vennewater 2 4-4, Swish 6-Vennewater 3 6-2, Heemskerk 10-Vennewater 4 5-3, Venhuizen 3 - Vennewater 5 0-8, Swish 11 - Vennewater 6 8-0, Heerhugowaard 8-Vennewater 8 0-8, Hoogkarspel 11-Vennewater 9 3-5. Egmond aan Zee krijgt aandacht in de bijdrage van Piet Groen en Rob Leijen. Het artikel wordt geïllustreerd met een aantal zeer bijzondere, nooit eerder gepubliceerde opnamen van de begraafplaats. Fotograaf Cor Oorthuijsen brengt naar aanleiding van het jaar van de boerderij monumentale, Egmondse boerenplaatsen in beeld. Met dit nummer neemt de zittende redactie afscheid. De Stichting Historisch Egmond zoekt nog naar versterking voor de drie vol gend jaar aantredende, nieuwe redac tieleden (tel. 072-5067856). Geest gronden is verkrijgbaar bij Foto Jonker en Boekhandel Dekker, beiden te Egmond aan Zee. Inlichtingen inzake Geestgronden via H. de Vries, tel. 072-5061817. EGMOND - De kerkdiensten in de drie Egmonden staan zondag 18 janua ri in het teken van de eenheid. Op die zondag begint de gebedsweek voor de eenheid, waaraan in Egmond traditio neel veel aandacht wordt besteed. Ook is er eenheid in de.aanvangstijden. Alle diensten in onderstaande kerken beginnen om 10.00 uur. In de r.k. kerk van St. Adelbert te Egmond-Binnen gaat pastoor H. Munch van de oud-katholieke kerk voor, daarbij geassisteerd door mevr. Riek Halff. Het parochiekoor Jubilate verzorgt de gezangen. (De zaterdag avonddienst blijft gehandhaafd). In Egmond aan den Hoef is er op zon dag geen viering in de r.k. kerk maar in de Slotkapel. Pastoor N. Knol van de St. Adelbertparochie gaat hierin voor, daarbij geassisteerd door mevr. Marian de Vrij. Deze dienst wordt begeleid door het gemengd koor Soli Deo Gloria van de r.k. parochie. (De zater dagavondviering in de r.k. kerk blijft gehandhaafd.) In de r.k. kerk van Egmond aan Zee zal ds. Kila voorgaan met assistentie van dhr. Henk Groen. Deze. dienst wordt begeleid door het eigen parochiekoor St. Caecilia. In de oud-katholieke kerk is er zondag 18 januari geen dienst maar ook hier gaat de zaterdagavond dienst gewoon door. BERGEN - Donderdag 15 januari is de frontoffice, een onderdeel Publieks diensten, overdag en 's avonds geslo ten. Een aantal systemen van de front office worden die dag en avond aangeT past en omgezet naar een nieuwe ser ver. Inwoners en bezoekers kunnen die dag dus niet terecht voor paspoorten, rijbewijzen, zaken rond de burgerlijke stand, parkeervergunningen, het inzien van bestemmingsplannen en dergelijke. Telefonisch is het gemeentehuis nor maal bereikbaar. IMM imm 0» BERGEN - Het college van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland heeft laten weten dat de gemeente Bergen ook in 2004 onder het repressieve toezicht van de provin cie valt. Dit college beslist jaarlijks of een begroting van de gemeente onder het repressieve toezicht dan wel onder preventief toezicht valt. Preventief toezicht houdt in dat geno men besluiten niet éerder mogen wor den uitgevoerd dan nadat goedkeuring van de provincie is gekomen. Repressief toezicht betekent dat geno men besluiten onmiddellijk uitgevoerd mogen worden. Ondanks het feit dat de begroting voor 2004 niet sluitend was heeft de provin cie aan Bergen aangegeven dat zij waardering hebben voor de door de gemeente gepleegde inspanningen om te komen tot een structureel even wichtsherstel. Gedeputeerde Staten gaan er van uit dat dit in 2004 zal gebeuren. Het college is daarover opti mistisch en heeft aangegeven dat alles er op gericht zal zijn om daadwerkelijk met een structureel sluitende "(meerja renbegroting te komen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 12