Erkennen van kinderen en naamskeuze Brandweerkorps Heiloo onderdeel nieuwe brandweerregio tfcNTf HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-21.00 uur. www.heiloo.nl De laatste jaren zijn er nieuwe regels gekomen met betrekking tot het erkennen van kinderen en de mogelijk heid van naamskeuze. Onderstaand in het kort informatie die van belang is als er een kind komt, ook in relatie met nationaliteit. 1. Als ouders gehuwd zijn en er wordt een kind geboren, dan is het een kind van beiden. Ouders hebben bij het eerste kind de mogelijkheid voor keuze van de achter naam van de vader of de moeder. Deze keuze kan gedaan worden voor de geboorte van het kind of uiterlijk bij geboorte-aangifte. Wel dienen beide ouders als er keuze wordt gedaan in persoon aanwezig te zijn. Doen ouders geen keuze dan krijgt het kind de naam van vader. Elk volgend kind met dezefde ouders krijgt dezelfde achter naam als het eerste kind. De ouders hebben van rechtswege het gezag. Nationaliteit wordt direct gerelateerd aan vader en moeder. Niet-nederlandse nationaliteiten kunnen meestal worden gewaarborgd door registratie bij autoriteiten van het betreffende land, maar is veelal afhankelijk van het in dat land geldende recht. 2. Als de moeder ongehuwd is en er is een partner die het kind wil erkennen, dan zijn er de volgende mogelijkheden: a.erkennen tijdens de zwangerschap (erkenning ongeboren vrucht). Door de ambtenaar van de burgerlijke stand wordt een akte opgemaakt, waarin de gegevens van de moeder en de erkenner worden vastgelegd, alsmede een eventuele naams keuze. Als het kindje wordt geboren dan zijn bij geboorte-aangifte deze zaken afgeregeld. b.erkennen tijdens de geboorte-aan gifte. Door de ambtenaar van de burgerlijke stand wordt een geboor teakte opgemaakt. Voor erkenning en, indien gewenst, naamskeuze moet dan nog een aparte akte worden opgemaakt. Als wordt gekozen voor de naam van de erkenner, moet de moeder persoon lijk bij de aangifte aanwezig zijn. Dit kan problemen geven zo vlak na de geboorte. Daarnaast werkt de erkenning niet terug tot aan het tijdstip van geboorte. Als het kind of de moeder komt te overlijden voor de aangifte, dan kan het kind alleen alsnog erkend worden door tussenkomst van de rechter. Ook het verkrijgen van de Neder landse nationaliteit is sinds kort beperkt. Als de erkenner Nederlander is en de moeder heeft een vreemde nationaliteit, dan krijgt het kind in dit geval niet meer automatisch de Nederlandse nationaliteit. Dat kan pas na drie jaar opvoeding en ver loopt dan via een optieprocedure, die geld kost en geen terugwerkende kracht heeft. Het initiatief voor de aanvraag van de Nederlandse nationaliteit ligt bij de ouders. Dus als de moeder ongehuwd is en er is een partner die het kind wil erkennen, dan is het gewenst om tijdens de zwan gerschap een akte van erkenning ongeboren vrucht op te laten maken. Ook bij erkenning geldt dat elk volgend kind van beiden dezelfde naam krijgt als het eerste kind. De moeder krijgt van rechtswege het gezag, de erkenner niet. Daarvoor moet een apart verzoekschrift worden ingediend bij de rechtbank. Meer informatie Meer informatie kunt u verkrijgen bij de publieksbalie Burgerzaken, telefoon (072) 535 67 22. Als u een akte van erkenning (ongeboren vrucht) wilt laten opmaken, dan kunt u hiervoor telefonische een afspraak maken (072) 535 67 18. De Regionale Brandweer Noord-Hol land Noord is een feit. Vanaf 1 januari van dit jaar opereren 30 korpsen in Noord-Holland onder één vlag. Samen met 29 andere gemeenten heeft Heiloo in het najaar van 2003 ingestemd met de fusie van de drie regionale beroeps brandweerkorpsen. De veiligheid van en de hulpverlening aan u als inwoner van Heiloo èn de regio Noord-Holland Noord is van goede kwa liteit. Maar met de blik gericht op de toekomst werd afgelopen jaar duidelijk dat het voortgaan als drie afzonderlijke brandweerregio's geen optie was. De huidige schaalgrootte van de drie regio nale brandweerorganisaties schiet tekort om ook in de toekomst een hoog kwaliteitsniveau te garanderen. Veiligheid kan alleen gewaarborgd en kwalitatief verbeterd worden, als de samenwerking en de coördinatie tussen de hiervoor verantwoordelijke diensten en disciplines versterkt wordt. Eendui dige aansturing is hierbij wenselijk. De politie en medische hulpverlening hebben de regio Noord-Holland Noord reeds als werkgebied, de Regionale Brandweer volgt nu dus ook. De onder linge samenwerking is hierdoor officieel geworden en kan intensiever worden. De Brandweer Heiloo blijft haar taken uitvoeren vanuit de kazerne aan het Rosendaal 2a. Voor al uw zaken die met brandveiligheid te maken hebben, blijft de Brandweer Heiloo uw aanspreekpunt. En ook de burgemeester van Heiloo blijft de eerstverantwoordelijke voor het korps van Heiloo. Burgemeester Den Boon: "De brandweer heeft de laatste jaren veel aandacht voor de kwaliteit van hulpverlening en de rampenbestrijding. Goede afstemming met korpsen uit de omgeving en met andere hulpdiensten is daarbij heel erg belangrijk. Ik verwacht dan ook dat de nieuwe Regionale Brandweer bijdraagt aan nog betere hulpverlening bij rampen en ongelukken." Meer informatie Voor alle zaken die met brandveiligheid te maken hebben, is de Brandweer Heiloo uw aanspreekpunt. Wilt u meer informatie dan kunt u contact opnemen met de Brandweer Heiloo, telefoon nummer (072) 535 68 50. Raad en (raads)commissies Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt op 19 januari a.s. hoorzittingen voor de behandeling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften tegen de volgende besluiten: 20.00 uur: verleende gebruiksvergunning voor de Witte Kerk 20.30 uur: herziening en terugvordering van een bijstandsuitkering 21.00 uur: afwijzing van een aanvraag om een bijdrage Gemeentelijk Minimabeleid Deze hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De hoorzittingen zijn, voor zover niet anders vermeld, in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter Inzage De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage bij de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften, mevrouw C.J. Klein Holte, afdeling Organisatieonder steuning. Buiten deze bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien. Meer informatie Voor nadere informatie over het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u terecht bij mevrouw C.J. Klein Holte, secretaris van de commissie, telefoon (072) 535 66 45. Welstandscommissie Op maandag 19 januari a.s. vergadert de Wel standscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeen tehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstands commissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behan deld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 22 december 2003. 3. Ingekomen stukken: Brief betreffen de afwerking gevels nieuw- bouwplan Stationsweg 89. 4. Ingekomen bouwplannen: - Baafjeslaan 10, vergroten woning; - Belieslaan 22, veranderen woning; - Burenweg 21, vergroten woning; - De Boog 73, vergroten woning; - Egelenburg 11, vergroten woning; - Het Brugstuk 125, aanbouwen berging openbare zijde; - Pauwweijdt 10, vergroten woning; - Spanjaardslaan 16, wijzigingen gevels in afwijking van verleende vergunning; - Wethouder Tomsonbos (22e villa); voorstel tot wijziging gevel; - Zevenhuizerlaan 9, vergroten woning. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, op vrijdag 16 januari a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, maandag tot en met vrijdag 08.00-12.00 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur, telefoon (072) 535 66 66. Bouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Kennemerstraatweg 33 - vergroten woning dakopbouw op plaats balkon achtergevel (reg.nr. 2003/0408) Kennemerstraatweg 430 - vergroten berging kap op berging (reg.nr. 2003/0410) Mariënstein 150 - plaatsen luifel voor de voordeur (reg.nr. 2003/0252) Stationsweg 82 - veranderen woongebouw wijzigen bovenverdieping (reg.nr. 2003/0371) Ypesteinerlaan 67 - vergroten woning uit bouw keuken (reg.nr. 2003/0343) Ypesteinerlaan 69 - vergroten woning uitbouw keuken (reg.nr. 2003/0342) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Ind.terrein Oosterzij 14 - slopen industrieelge- bouw meubelmakerij en machinale afdeling (reg.nr. 2003/0243) Oosterzijweg (tussen nrs. 29 en 31) - bouwen drie bedrijfsgebouwen met dienstwoningen (reg.nr. 2003/0006) Raadhuis weg 13 - vergroten winkelgebouw (reg.nr. 2003/0383) Slimpad 18 - plaatsen berging verplaatsing (reg.nr. 2003/0335) Westerweg 83 a - slopen onderwijsgebouw (reg.nr. 2003/0227) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening alsmede met toepas sing van de in het bestemmingsplan Afvalkalender niet ontvangen? De Afvalkalender 2004 is verkrijgbaar bij het Informatie centrum in het gemeentehuis en bij de Bibliotheek. HIILOO opgenomen vrijstellingsmogelijkheid bouw vergunning te verlenen voor het vergroten van de woning op het adres Van Merlenlaan 17. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 15 januari 2004 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na tele fonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Burgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 7 januari 2004 geboorten Lisa T.J. d.v. R. den Herder en D. Wiebrecht elders geboren Roos L. d.v. J. Poldervaart en IJ. Kol Ward N. z.v. H.J. Beentjes en Y.E.M. Maas Coen P. z.v. P. Blommendaal en E.V.M. Hegeman Kyra d.v. R.W. Agasi en J. Elzenga Sophie I. d.v. T.P.J. Reuzenaar en E.C. Schrieken Merel A.M. d.v. M.C.M.A. Schilder en R.C.F. Valkering Amber M.N. d.v. M.A. Veltkamp en I.J.M. Overduin Djordy z.v. R.P. Roke en A.E.C. Bruins aangiften huwelijken geregisteerde partnerschappen P.A. Le Belle en C.M. Kant F. van den Berg en M.C. Lhbberink huwelijken geregistreerde partnerschappen K.J. Bender en M.M.E. Hoetjes J.S.P. Keesom en N.V. Andronova J.G. Kaandorp en C.M.T. Boots overleden H.J. Alofs C. Klaasse M.M. Bak L. Meents A.M. Vrouwe wv Kroon H.J. Boulonois B. Hart C. Komen elders overleden C. Lammertse M.E. van den Berg wv Van der Zande G. Ringeling wv Dijkman N.D. Otter Vlerk in uitvoering Afsluiting Heerenweg Op de hoek Stationsweg/Heerenweg worden door Bouwbedrijf Dekker BV in week 4 van 2004 bouwwerkzaamheden verricht. Hierbij is de inzet van groot materieel noodzakelijk. Daarom is op donderdag 22 januari 2004, van circa 7.00 uur tot 9.00 uur, een gedeelte van de Heerenweg, iets ten zuidwesten van de kruising met de Stationsweg, afgesloten voor het wegverkeer. De Stationsweg naar het NS-station (vanaf de rotonde) blijft hierbij bereikbaar. Een omlei dingsroute zal worden aangegeven. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. H. Bekker van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 62. Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 v-SRwsHHS (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4