Kerstexpositie Tintoretto de moeite waard HAF scoort opnieuw bij fotowedstrijden Geschiedenis en Cultuur in het Heilooër Bos Workshop Beeldhouwen in Was of Speksteen Open Huis bij de Rabobank in Castricum BRIEVEN UITKIJKPOST - 14 JANUARI 2004 - PAGINA 06 Politieberichten HEILOO - Op maandag 5 januari werd aangifte gedaan van het vernielen van een personenauto. De gehele linkerzij de van de blauwe Suzuki Alto werd bekrast. De vernieling werd tussen zaterdag en zondag 4 januari gepleegd terwijl de auto stond geparkeerd aan De Geestakker of aan de Holleweg. - In hetzelfde weekend werd op De Hofstee een personenauto van het merk Peugeot type 307 Break vernield. Met een scherp voorwerp werd de motorkap bekrast. - Tussen 24 en 26 december werd op De Hofstee een personenauto van het merk Ford type Focus vernield. Hiervan werd op 6 januari aangifte gedaan. Beide zijden van de auto wer den bekrast. De totale schade wordt geraamd op 1150 euro. - Aangifte werd op deze dag opgeno men van diefstal van een fiets uit een garage van een woning aan de De Waard. De diefstal van de herenfiets van het merk Gazelle type Grenoble werd gepleegd tussen 3 en 4 januari. De fiets stond niet afgesloten in de schuur. - Op woensdag 7 januari werd tussen 15.00 en 16.00 uur een fiets ontvreemd die in een fietsenrek stond voor het winkelcentrum 't Loo. De paarse Gazelle herenfiets van het type Grenoble stond niet afgesloten. - Op zaterdag 10 januari werd aangifte gedaan van diefstal van een mountain bike uit de garage van een woning aan de Spoorlaan. De diefstal van de gele mountainbike van het merk Giant type Rincon werd gepleegd tussen 6 en 9 januari. De mountainbike stond niet afgesloten in de garage. Gevonden: Bos met 5 sleutels met hanger foto van 3 kinderen, fietssleutel aan blauwe muskentonhaak, 2 sleutels aan ring. Programma Streekradio Excellence HEILOO - Op donderdag 15 januari van 20.00 tot 21.00 uur: programma Intermezzo. Live vanuit de studio Bob van Unnik in gesprek met Karen Bergisch, communicatie-adviseur van de gemeente Heiloo. Zij zal onder andere ingaan op de vraag: Wat is com municatie en hoe wordt dit overge bracht vanuit de gemeente naar media en bewoners. Op dinsdag 20 januari van 20.00 tot 21.00 uur: programma Intermezzo. Een gesprek met Sylke Lange van Stichting Regionale Archeologie Baduhenna. Zij zal uitleg geven over het archeologisch onderzoek in Heiloo en omstreken om via deze weg kennis te vergaren omtrent geschiedenis en bewoning door de eeuwen heen. Presentatie: Bob van Unnik. Streekradio Excellence is te ontvangen op de kabel 96.5 op FM 106.3 Thema-avond bedplassen HEILOO - De afdeling Jeugd gezondheidszorg van de GGD Noord- Kennemerland houdt op woensdag 28 januari een thema-avond over bedplas sen voor ouders van kinderen vanaf 6 jaar. Bedplassen komt vaak voor, maar er wordt weinig over gesproken. Vaak schaamt men zich ervoor. Misschien plast uw kind nog regelmatig in bed. Dat is misschien lastig, maar vooral ver velend voor het kind, dat dat niet expres doet. In deze thema-avond wordt ingegaan door de jeugdverpleeg- kundige op wat ouders kunnen doen en hoe ouders er mee om kunnen gaan. Locatie vaii de bijeenkomst is de Openbare Bibliotheek Heiloo, Wester- weg 250, aanvang 20.00 uur. Deelname 3,-. Opgeven voor de bijeenkomst kan door te bellen met de administratie van de afdeling Jeugdgezondheidszorg van de GGD, tel. 072-5662661 op maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Dansen op zondagmiddag HEILOO - Zondag 18 januari is er weer gelegenheid om gezellig te dansen op muziek van het Inter-Ned Kwartet, van 14.00 tot 17.00 uur in het Open Huis, entree bedraagt 3,50. Mannen met sWing gezocht HEILOO - Begin november heeft sWing een vliegende start gemaakt als nieuw koor in Heiloo. Er wordt iedere woensdagavond hard gewerkt aan de opbouw van het gevarieerde repertoi re. Met 35 leden én een wachtlijst is er bij sWing nog plaats voor een aantal bassen/tenoren die kleur kunnen geven aan het koor. Ook zou men het fijn vin den om iemand te vinden die het koor 1 keer in de 2 weken kan begeleiden op de piano; nu doet de dirigent dit nog zelf. Voor informatie: Myriam de Sain, tel: 072-5336486 of Harriet van der Lee, tel: 072-5337070. Computerles voor de minima HEILOO - De stichting belangen behartiging uitkeringsgerechtigden houdt weer computerlessen voor de minima en andere belangstellenden. De kosten bedragen voor de echte minima 20 en voor anderen 40. De cursussen starten in maart en duren acht lessen.De beginnerscursussen worden gegeven op maandagmiddag van 13.45 uur tot 15.30 uur en op dins dagavond van 19.30 tot 21.30 uur. Voor deze cursussen zijn nog twee plaatsen vriJ- De cursussen voor gevorderden die in maart starten zijn vol. Daarvoor kunt u zich weer opgeven voor de start in sep- tember.De lessen worden gegeven aan de Bergeonstraat 30 te Heiloo.Voor opgave of nadere informatie kunt u zich wend en tot Joep de Boer tel.072- 5332311. Digitale afvalkalender HEILOO - Sinds deze maand is de afvalkalender voor de gemeente Heiloo ook terug te op internet. Op www.heiloo.nl vindt u de kalender, die een overzicht geeft van alle ophaaldata, routes, adressen en informatie over de manier van aanleveren van verschillen de soorten afval. Popkoorconcerten: the Rolling Stones! HEILOO - Het is een half jaar gele den dat de vier popkoren onder lei ding van Jasper Teule begonnen met het thema the Rolling Stones. De muziek blijkt uitstekend geschikt te zijn voor meerstemmig koor. Voluit aan de bak bij Painted Black, maar ook klein en gevoelig met Lady Jane en Angie, dan weer groots en pom peus bij 'You can't always get what you want'. Bijgestaan door een uit stekende live-band, die zowel akoustisch als elektrisch zich het zweet op de rug zal spelen! De con certen zullen plaatsvinden in de Buk-Buk (Heiloo) op 29 en 30 janu ari om 22.00 uur, de Koog (Noord- Scharwoude) op 31 januari om 22.00 uur en in het Muziekcentrum Schagen op 1 februari om 20.00 uur. Nieuwe cursus: "Rocky Ninetees' Alanis Morisette, Radiohead, Anouk, Red Hot Chilipeppers en Counting Crows zijn een greep uit de gloednieuwe popkoorcursus onder leiding van Jasper Teule. De jaren negentig kende een boeiende band cultuur. Als tegenhanger van de megahouseparties, maar zeker ook als reactie op de synthesizer- en gepolijste studiopop uit de jaren tachtig. Puur, eerlijk en zonder fran je met de nadruk op het lied. Het was opvallend dat zelfs de ruigste rock bands ook unplugged uitstekend uit de verf kwamen. Groepen als Metallica en Nirvana zochten samenwerking met orkest en speel den zelf ook veelal op akoestische gitaren, contrabas, percussie etcete ra. Zo ook bij deze cursus. Juweeltjes van popsongs, speciaal gearrangeerd voor 3- a 4-stemmig koor en begeleid door een fantastische akoustische live-band. De cursus omvat 20 les sen. Er is nog plaats voor nieuwe leden. Kom vrijblijvend naar de eer ste gratis proefles op woensdag 18 februari om 19.30 of 21.15 in de Buk Buk. Voor meer info, tel. 06- 22937592. HEILOO - Gedurende de vier exposi- tiedagen op 25, 26, 28 december en 1 januari, kwamen er zo'n driehonderd mensen uit Heiloo en omgeving naar het bekende schildersatelier van Tintoretto. In totaal werden er 49 kunstwerken geëxposeerd en aan de bezoekers werd zoals elk jaar, gevraagd of zij deel wilden nemen aan een publieksbeoordeling. 244 mensen deden dit met verve en leverden daar mee een bijdrage aan het einde jaars viering van de vereniging. Want voor de leden is het een interessant gege ven, al gaat het uiteindelijk toch vooral om de eer. Op 8 januari werd de uitslag bekend gemaakt tijdens de eerste club avond in 2004. 1. Ben van der Sluis, met 106 punten: Ben (zelfportret), olieverf 2. Han van Tellingen, met 86 punten: Compiegne, gewassen pentekening en een gedeelde derde plaats voor: 3. Annemarie Nieuwveen, met 66 pun ten: Mas de Rey, gewassen penteke ning 3. Theo Boots, met eveneens 66 pun ten: Quotum-overschreiding, acryl 4. Lies Vleugel, 65 punten: Zonder titel, olieverf 5. Toos Noom 59 punten: Zomer 2003, aquarel. uur, wijkgebouw Ypsalon, Heiloo; woensdag" 19.00 uur, dorpshuis Hanswijk, Egmond aan den Hoef. Eventueel info: tel. 072-5332067. Voor meer informatie kunt u kijken op www.slank-klup.nl of contact opnemen met het hoofdkantoor in Brucht, tel. 0523-231571 HEILOO - Bij de door de landelijke amateur Fotobond in 2003 georgani seerde wedstrijd Foto Individueel (de zogenaamde 'Grand Finale') heeft plaatsgenoot Elte de Vries, lid van de Heilooër Amateur Fotografen vereniging, de derde prijs behaald. Dit is een prestatie van formaat, gezien het feit dat maar liefst 677 foto's ter beoor deling werden voorgelegd. Binnen de afdeling Noord-Holland Noord behaalde Elte met zijn foto zelfs de eerste plaats. Als beloning voor zijn verdienste werd hem de Teteral- Plaquette uitgereikt. Op de foto ziet u de glunderende Elte de Vries met de plaquette in zijn hand. Voor de wed strijd Foto Nationaal, georganiseerd in het kader van een landelijke expositie Elte de Vries, lid van de Heilooër Amateur Fotografenvereniging, heeft bij de wedstrijd Foto Individueel de derde prijs behaald, (eigen foto) Elzasser uienkoek De Elzasser keuken vormt vaak een soort midden tussen de Franse en de Duitse keuken. Met opzet staat de Franse keuken voorop, want de ver wantschap daarmee is het grootst. Dat neemt niet weg dat ook de Duitse invloeden duidelijk merkbaar zijn. De Elzasser keuken is vaak wat vetter dan de Franse keuken. En denk ook maar eens aan het gebruik van zuur kool (zeer beroemd gerecht in de Elzas) en uien. Met dat laatste ingre diënt heeft dit recept van doen. Sterker nog, het is een bepalend ingrediënt. Het recept is van 'Libraire istra' te Straatsburg. Het recept is voor circa 5 personen. Wilt u meer of minder, dan zult u de hoeveelheden moeten aanpassen. Wat hebt u nodig? Voor het bodem deeg: 250 gram meel, 100 gram boter of margarine, 5 gram zout en 1 dl. water Voor het uienvulsel: 250 gram uien, 75 gram boter of spijsolie, 100 gram gerookt mager spek. Voor de bechamelsaus: 0,5 liter melk, 60 gram meel, 50 gram boter, zout, peper, nootmuskaat en 2 eidooiers. U begint met het deeg te maken (boter" in kleine stukjes snijden en alles door elkaar kneden, maar niet te lang). Vervolgens de uien snipperen en in de boter of olie laten garen. Denk erom dat de uien niet donker kleuren (laag vuur houden). De bechamelsaus voorbereiden: boter smelten, meel toevoegen (niet bruin laten worden), dan de melk langzaam toevoegen (goed roeren, zodat er geen klonten ontstaan), zout peper en nootmuskaat erdoor, aan de kook brengen en even laten doorkoken. Van het vuur halen en de eidooiers erdoor roeren. Daarna de uienvulling erdoor roeren en zonodig nog wat op smaak brengen. Vervolgens het spek in kleine reepjes snijden en in heet water even kort laten blancheren. Een taartvorm (of diverse kleine vorm pjes) met het deeg bekleden en met de uienvulling vullen. Daarop de spekjes verdelen. Het geheel 20 a 25 minuten laten bakken in een voorver warmde oven (220 graden). De koek dient heet te worden geserveerd. Bij dit redelijk stevige gerecht is een frisse salade een prima bijgerecht. Vegetariërs kunnen in plaats van spek vegetarische ham (verkrijgbaar bij AH) of reepjes gerookte kaas gebrui ken. Wijntip Natuurlijk behoort bij een Elzasser gerecht een Elzasser wijn Aanbevolen wordt een Elzasser Sylvaner, maar uiteraard is een wijn naar uw smaak ook altijd een goede keuze. Voordracht Mary Michon voor Wonen50+ HEILOO - Op 24 januari houdt de stand-up comedian Mary Michon een voordracht voor woongroep Wonen50+ Heiloo, waarbij onder andere wordt ingegaan op het wel en wee van een woongroep. (Mary woont zelf in een woongroep). De voordracht wordt gehouden in de ter Coulsterkerk, Holleweg 111 in Heiloo, zaal open 10.30 uur, kosten 8,-. Het werk van Ben van der Sluis won de eerste prijs, (eigen foto) HEILOO - Tijdens de maandelijkse natuurwandeling in het Heilooër Bos, georganiseerd door het IVN, gaat het op zondag 18 januari met name over de cultuur-historische achtergronden van het Landgoed Nijenburg, waar het bos een deel van is. Het landgoed zoals wij het nu kennen heeft zijn vorm pas in de loop van de 18de eeuw gekregen. Diverse sporen van het verleden zijn nu nog steeds zichtbaar, onder andere bouwwerken, beelden, lanen en beplantingen. In het huidige beheer door de Vereniging Natuurmonu- .menten wordt geprobeerd zowel natuurlijke processen te stimuleren, ten behoeve van een gevarieerde flora en fauna, als de cultuur-historisch inte ressante kenmerken van het landgoed te behouden of te herstellen. Zo is kortgeleden begonnen met een recon structie van het Sterrenbos aan de noordzijde van het landhuis. Daar wor den de lanen hersteld en zal de open ruimte worden beplant om als 'hak hout' beheerd te gaan worden. Zoals gebruikelijk begint de wandeling om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. Naast delen van het landgoed zal ook een stukje van de dorpskern van Heiloo in de wandeling betrokken worden. Al naar het weer op dat moment doet men er goed aan warme en/of waterdichte kleding en schoeisel aan te trekken. Van volwasse nen wordt een vrijwillige bijdrage van 1,50 verwacht; voor kinderen is dat 1,- (graag gepast). Voor nadere inlichtingen, tel: 072-5325110. van het beste fotowerk van Nederlandse vrijetijds fotografen, het paradepaardje van de Fotobond, wer den 125 series van elk 5 foto's ingezon den. Daaruit werden 20 series geselec teerd die aan de expositie mogen mee doen. Met 18 anderen werden de H AF-leden Renno de Jong en Yolanda Geldof geselecteerd. Ten slotte heeft fotoclub HAF gedu rende de komende 12 maanden een periodiek wisselende expositie van foto's van HAF-leden, gehouden in de vertrekken van Fysiotherapie Waal Maatschap aan de Kennemerstraatweg 452/A. Over de andere door de HAF inmiddels gestarte activiteiten worden binnenkort nadere mededelingen gedaan. Kinderkoor De Koele kikkers HEILOO - Kinderkoor De Koele kik kers gaat weer van start. Op vrijdag 16 januari om 15.45 uur voor de kinderen vanaf 4 jaar, en om 16.30 uur voor de kinderen vanaf 8 jaar. Met natuurlijk de liedjes van K3 maar ook andere leuke liedjes. Kinderen mogen ook zelf een liedje meenemen wat dan met zijn allen wordt gezongen. Voor opgave of meer informatie kun je bellen naar Martine, tel. 072-5338576. Tentoonstelling gemengde tekentechnieken HEILOO - In de maand januari heeft het Nivon Heiloo een tentoonstelling in de foyer van het Open Huis te Heiloo ingericht. Het Cultureel Centrum Het Open Huis is gesitueerd boven winkelcentrum 't Loo, de ingang is naast restaurant Loocatie. De schil derijen zijn gemaakt door cursisten van de twee cursussen Gemengde Tekentechnieken, die onder begelei ding staan van docente t Annemarie Kuster. De verschillende technieken welke getoond worden zijn: houtskool, acryl, krijt: pastel en olie, oost-indische inkt, aquarel en potlood. Deze technie ken werden in verschillende combina ties uitgewerkt. Ook werd aandacht besteed aan de opdracht 'vertaal een afbeelding op 2 of 3 manieren. Na de realiteit, in organische - en in geometri sche vormen omgezet'. De expositie is tijdens de openingstijden van het Open Huis te bewonderen. Gewijzigde datum cursus snijden, prikken en vouwen In tegenstelling tot eerdere publicaties zal Nivon Heiloo de cursus snijden, prikken en vouwen starten op dinsdag avond 27 januari in plaats van 13 janu ari. De cursus is geschikt voor iedereen die graag kaarten maakt, maar ook voor beginners. De cursus omvat 4 avonden van 20.00 tot 22.00 uur aan de gang onder leiding van docente Joke Mooij. Kosten niet-leden 23.85 exclu sief materiaalkosten. Nivonleden ont vangen reductie. Voor inlichtingen: Reina Mulder, tel. 072-5333127, Lineke Muller, tel. 072- 5334576, of Astrid Oudhoff, tel. 072- 5336259. Alle cursussen vinden plaats in het Open Huis te Heiloo, (boven het winkelcentrum 't Loo). HEILOO - In het weekend van 14 en 15 februari wordt er weer een work shop beeldhouwen gegeven in De Hofdijk, Mariënstein 178 in Heiloo. Deze workshops zijn niet alleen bedoeld voor beginners, maar ook voor mensen die ervaring hebben met het werken in was of speksteen. Voor wie de vaardigheden wil uitbreiden, is dit een mogelijkheid om met een groep enthousiaste mensen twee dagen aan de slag te gaan. Materialen en gereed schap zijn aanwezig. Begeleiding wordt door Henny Mazurel en Trudy Keyzer gegeven. Zaterdag begint de workshop om 11.30 tot 17.00 uur en zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Tijdens de workshop Was kan kennis gemaakt worden met het ontstaan van een bronzen beeldje. Allereerst wordt aandacht besteed aan de methode van het bronsgieten. Aan de hand van dia's wordt een idee gege ven hoe van een wassen beeld een bronzen beeld gegoten wordt. Daarna wordt aan het ontwerp gewerkt. Het beeldje zal ongeveer 15 tot 20 cm hoog worden. Dan wordt de was aange bracht en wordt de vorm opgebouwd. Als het beeld voltooid is, kan het even tueel in brons worden gegoten. Tijdens de workshop speksteen kan kennis gemaakt worden met het bewerken en polijsten van deze steen soort. Speksteen is een zachte, vette, vuur- en weervaste steen. Speksteen bestaat in verschillende kleuren zoals wit, roze, groene, bruin of zwart. Door de zachtheid van de steen is deze met houtgereedschap te bewerken door middel van raspen, vijlen, schuren en polijsten. Hierna krijgt de steen nog een behandeling met marmerwas. Voor informatie of afspraken kan con tact worden genomen met Henny Mazureh tel. 0226-452320 of met Trudy Keyzer, tel. 072-5337293. Van goede voornemens alleen slankt u niet af HEILOO - Heeft u het dit jaar ook weer op uw lijstje van goede voorne mens staan: afslanken en gezond eten? Met alleen een goed voorne men slankt u niet af. Bij Beheer Slank-Klup weten we dat. Wij belo ven u dan ook geen wonderen. Afslanken gaat niet vanzelf. Wat wij wel bieden is een steun in de rug en goede begeleiding. Onze klupleid- sters.zijn ervaringsdeskundigen, die u tijdens de wekelijkse bijeenkomsten adviseren en ondersteunen. Wij bieden u de keuze uit 2 afslank- formule's. Elke week ontvangt u een nieuw menu, gebaseerd op gezonde voe ding. Geen liflafjes en ingewikkelde recepten, maar gewoon lekker eten. Tevens hebben wij een aangepast programma voor mensen met ernstig overgewicht. Samen met de leidster en uw klupgenoten kunt u er aan wer ken ue eetgedrag blijvend verande ren. U krijgt inzicht over wat en waar om u eet en pakt samen de knelpun ten aan. Kom vrijblijvend een kijkje nemen tijdens een klupuur: maandag 19.15 Franse muziek in Alkmaar ALKMAAR - De fluitiste Sabine Raynaud, de altvioliste Christine Laizé en de harpist Aurélien Bello, vormen samen het Trio Mailarmé. Op www.alliance-francaise.nl vindt u meer gegevens ove de jonge musici. Het ensemble bestaat sinds 2001, toen de leden elkaar voor het eerst ont moetten bij het Orchestre francais des Jeunes. Het klikte meteeen en zij besloten samen hun eigen weg te gaan. Het feit dat een muziektrio de naam van een dichter draagt, geeft al aan dat zij een programma brengen waarin muziek en litteratuur geïnte greerd zijn. De muziek van onder andere Couperin, Debussy, Fauré en Satie, wordt enkele malen afgewisseld met een poëtische tekst. Voor de Alliance Francaise des Pays-Bas maakt het trio een tournee door Nederland. Het Trio Mailarmé treedt op in Alkmaar, in de Remonstrantse kerk aan het Fnidsen, op vrijdag 23 januari om 20.00 uur. De entree voor de met kaarsen verlichte kerk is 13, leden van de A.F. betalen 8, inclu sief het programma waarop ook de voor te dragen Franse teksten staan. Zie ook de advertentie. INGEZONDEN Hoog en laag Zolang er nog steeds een groot tekort is aan goede huurwoningen moeten, vol gens de Woningstichting Heiloo, privé- belangen van bewoners wijken voor het algemeen belang. Dit klinkt rede lijk en sociaal. De overdonderingstac- tiek die genoemde stichting daarbij hanteert, is echter minder redelijk en sociaal! Als enkele bewoners van de Westerweg, najaar 2002, het vermoeden krijgen dat er ook achter hun woningen gebouwd gaat worden en zij bij de Gemeente en de Woningstichting om informatie gaan, krijgen zij van beide instanties te horen dat er nog geen con crete plannen bestaan. Als de vermoe dens echter sterker worden, geeft de Woningstichting, na herhaaldelijke ver zoeken van alle betrokken bewoners, eind maart eindelijk opening van zaken en dan blijkt dat er wel degelijk, al sinds 1999 zeer concrete bouwplan nen zijn. Waarom wordt dat eerst ont kend? Vijf meter achter de erfafschei- dingen (inmiddels is dat acht meter geworden) is een appartementencom plex gepland, dat in één klap alle priva cy wegneemt! Er wodt de bewoners ook duidelijk gemaakt dat de architect met het betreffende ontwerp een prijs gewonnen heeft, zodat veranderingen niet meer mogelijk zijn. Volgens de betrokkenen is er echter een mogelijkheid om, zonder het ont werp geweld aan te doen, het plan te verschuiven en hoewel de Gemeente steeds heeft volgehouden dat er nog van allies mogelijk is, is het de bewo ners, tot op de dag van vandaag, niet gelukt om met de Woningstichting tot een afspraak voor écht overleg te komen. Dat het vertrouwen van de betrokke nen zowel in de Gemeente als in de Woningstichting Heiloo een flinke deuk heeft opgelopen, zal duidelijk zijn! De bewoners hebben het echter nog niet opgegeven. T. Sengers dal" zoeken we op WWW. tettat.nl Open fractievergadering VVD in de Ypsalon HEILOO - Het sluipverkeer door Ypestein. De drukte rond de scho len. Hoe veilig is Ypestein eigenlijk? Waarom zien we weinig politie in de wijk? Komt er nu wel of niet een aansluiting op de A9, en wat bete kent dat voor Ypestein? Zijn er genoeg veilige en boeiende speel- plaatsjes voor kinderen in Ypestein? Wat gebeurt er met de Willibrordus Stichting? Allemaal dagelijkse vra gen waarmee waarschijnlijk ieder een die woont in Ypestein te maken heeft. De om vragen te beantwoor den en meer duidelijkheid te schep pen, houdt de VVD Heiloo op 29 januari vanaf 20.00 uur een bijeen komst. Inwoners van Ypestein kun nen in de Ypsalon hun mening geven, of vragen stellen, of aandacht vragen voor zaken die men bezig houden. Aanwezig zullen zijn: Marlies Oosters, vice-fractievoorzit ter en lid van de commissie Bestuurlijke Zaken; Harriet Koomen, lid van de commissie Maatschappelijke Zaken; Chris Streefkerk, voorzitter van de com missie Openbare Ruimte en René van Splunteren, fractievoorzitter. CASTRICUM - Na een periode vol veranderingen staat Rabobank West- Kennemerland op de drempel van een nieuw begin. De vernieuwing van de kantoren is voltooid nu ook in Castricum het bankkantoor is gere noveerd en er een nieuw adviescen trum is verrezen op de hoek van de Torenstraat en de Dorpsstraat. Belangstellenden kunnen een kijkje in de keuken nemen op zaterdag 17 januari tijdens het Open Huis van 11.00 tot 14.00 uur. Adviseurs, specialisten en manage ment zullen de belangstellenden graag rondleiden en antwoord geven op vragen die er zoal leven. Er is een kleine expositie te zien van de werk groep Oud Castricum, die toont hoe het aanzien van Dorpsstraat en Torenstraat door de jaren heen is ver anderd. Ook is er een sneltekenaar aanwezig plus enige muzikale omlijsting door het duo De Flageolettes. Het Open Huis markeert de verande ringen in de financiële dienstverle ning. In een periode van circa twee en een half jaar zijn de kantoren van de bank in Akersloot, Limmen, Heiloo en Castricum alle vier gemoderni seerd. Daarnaast is in Castricum een adviescentrum verrezen van waaruit adviseurs en specialisten op afspraak klanten bedienen als het gaat om complexere zaken. Veel van de advi seurs en specialisten zijn overigens niet strikt aan het advies centrum gebonden, maar komen op verzoek ook bij de klant thuis of op het bedrijf. Bovendien vervult het advies centrum een ondersteunende en aan vullende functie voor de overige kan toren. Klanten kunnen dus ook met een adviseur of specialist afspreken op een van de kantoren in Heiloo, Akersloot of Limmen Een en ander is een rechtstreeks gevolg van veranderingen in de maat schappij. Huishoudens en bedrijven moeten - onder andere door een terugtredende overheid - steeds meer zaken zelf regelen. Dat geldt niet alleen voor financieringen en hypo theken, de vertrouwde bankzaken, maar ook voor toekomstvoorzienin gen zoals pensioenen, lijfrentes en arbeidsongeschiktheidsverzekerin gen. Daarnaast verlangen velen van hun bank meer aandacht en adviezen die naadloos zijn afgestemd op hun persoonlijke situatie. Bij Rabobank West-Kennemerland zijn hiervoor kundige specialisten, tijd en ruimte aanwezig. Maar dit vergt wel een andere werkwijze. In plaats van binnenlopen wordt er gewerkt op afspraak. Hiernaast is nog een andere trend te bespeuren. De virtuele bank, oftewel internetbankieren, is in korte tijd razend populair geworden. Wie thuis over een pc beschikt kan vrijwel 24 uur per dagz'n bankzaken regelen. Overigens kunnen ook klanten zon der pc internetbankieren, want op ieder van de vier kantoren staat een internet-pc die hiervoor geschikt is. Rabobank West-Kennemerland volgt hiermee een meersporenbeleid zodat een optimale bereikbaarheid is gega randeerd. Sport en Medisch Fitnesscentrum Heiloo gaat de strijd aan tegen bewegingsarmoede! HEILOO - Zestig procent van de Nederlandse bevolking beweegt te weinig. Om mensen meer inzicht te geven in hun beweegpatroon en ver antwoorde beweging te stimuleren, opent het Sport en Medisch Fitness centrum Heiloo in januari haar deu ren. Geïnteresseerden kunnen hun fitheid laten testen door fysiotherapeuten en krijgen advies over verantwoord bewegen. Op basis van de gegevens krijgt iedere deelnemer een persoon lijk fitheidprofiel mee naar huis. De test is op afspraak, de deelnemers die nen zich vooraf op te geven via het onderstaande telefoonnummer. Deze actie is alleen geldig in de maand januari en de kosten zijn slechts 10,-. Nederlandse Norm Gezond Bewegen Minimale inspanning is al goed voor de gezondheid. De Nederlandse Norm Gezond Bewegen, die wordt gehanteerd door het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport gaat uit van sportieve activiteiten en van lichaamsbeweging die makkelijk is in te passen in het dagelijks leven. Zoals een eindje lopen, af en toe de fiets pakken in plaats van de auto, de trap nemen in plaats van de lift. Huishoudelijk werk, tuinieren, de hond uitlaten, dansen, zwemmen. Het maakt niet uit, als het maar in de dagelijkse routine past en vol te hou den is. Belangrijk is dat het energie verbruik omhoog gaat en dat hoeft niet noodzakelijk met sporten. De Fitheidtest De fitheidtest is speciaal ontwikkeld door een inspanningsfysioloog in samenwertking met fysiotherapeuten van het Sport en Medisch Fitness centrum. De test laat deelnemers ervaren hoe het is om een dergelijke inspanning dagelijks te doen. De test wordt afge nomen door een fysiotherapeut, die gewend is om mensen te adviseren, te behandelen en te begeleiden bij hun dagelijks bewegen. Niet alleen om beter te worden, maar ook preventief, om nieuwe kwalen en aandoeningen te voorkomen en mensen met klach ten verantwoord te laten bewegen. De test duurt ongeveer een half uur, en bestaat uit een conditietest, lenigheid- test, krachttest, en het meten van gewicht, vetpercentage en bloeddruk. Op basis van de gegevens volgt een fitheidprofiel, waarmee de deelnemer zelf aan de slag kan en waar nodig ondersteund kan worden door de fysi otherapeut. Waarom is gezond bewegen zo belangrijk? Regelmatige lichaamsbeweging draagt op allerlei manieren bij aan de gezondheid. Hart en bloedvaten blij ven beter in conditie. Het verlaagt de bloeddruk en er is minder kans op overgewicht. Verder blijven botten langer sterk, de spijsvertering gaat beter werken en zelfs risico van dikke- darmkanker wordt kleiner. Wie regel matig beweegt, voelt zich gewoon beter en energieker en kan beter tegen stress. 60% van de Nederlandse bevolking beweegt te weinig De fysiotherapeuten van het Sport en Medisch Fitnesscentrum willen onder de aandacht brengen hoe belangrijk voldoende beweging is voor een goede gezondheid. Ongeveer 60% van de Nederlandse bevolking beweegt te weinig en voldoet niet aan de Nederlandse ^Beweegnorm. Zelfs bij jonge kinderen komt al bewegings armoede voor. Terwijl verantwoord bewegen zorgt voor een goede gezondheid en de kans op klachten verkleint. Het Sport en Medisch Fitnesscentrum richt zich daarom dan ook op preventieve activiteiten. De fitheidtest is er een voorbeeld van. Tevens blijkt dat er bijvoorbeeld voor mensen met een chronische aandoe ning, zoals artrose, diabetes, reuma, osteoporose, hart en vaatziekten of copd, onder begeleiding van het Sport en Medisch Fitnesscentrum goede mogelijkheden zijn voor sportieve activiteiten. Hiervoor worden speciale aangepaste programma's opgezet. Hetzelfde geldt voor wie door een blessure lange tijd niet kon sporten, maar nu weer de draad wil oppakken. Met de begeleiding van het Sport en Medisch Fitnesscentrum kan meer dan velen denken. Sport en Medisch Fitnesscentrum, tel. 072-5334256, Westerweg 389a, (op het parkeerter rein naast Sauna Het Vennewater). Indien u besluit in het centrum te gaan trainen is de test gratis! Zie ook de advertentie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6