2,29 1,49 13,95 3,79 9,79 5,99 1 Plusactiviteiten Bonhoeffercollege nü Uilenexcursie voor jongeren op het landgoed Marquette Woonruimteverdeling opnieuw onder de loep Oude jazz in het nieuwe jaar Voetganger gewond na aanrijding llP3$QS8 Lever nu uw spaarkaart in! Calathea 'Elger grass' Pellaea rotundifolia (dubbeltjesvaren) Dit romantische binnenplantje staat graag op een schaduwrijk plekje, potmaat 12 cm, exclusief pot. Glazen stolp met standaard Mand voor de kat of kleine hond Season Comfort voedingstabletten Keramieken taartschaal SIP Narcissus 'Bridal Crown' Spathiphyllum 'Macho' Van 16,95 PU Qg Kalanchoe pumila Sfeervol HEIL00, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. www.intratuin.nl Workshop over bomen voor de particulieren tuin UITKIJKPOST - 1 JANUARI 2004 - PAGINA 8 CASTRICUM - Als het aan Gedeputeerde Staten (GS) van Noord- Holland ligt moet het verder onderzoek naar de mogelijkheden tot afstemming en samenwerking op het gebied van woonruimteverdeling tussen de regio's IJmond en Noord-Kennemerland opnieuw worden bezien. In een brief aan de gemeente Castricum schrijft GS dat in het afgelopen jaar het onderwerp woomruimteverdeling in beide regio's meerdere malen aan de orde is geko men. Inzet daarvoor was het voorstel van GS om te onderzoeken of tot ver dere afstemming en samenwerking tus sen beide regio's kon worden gekomen. Vanuit de ambtelijke projectgroep en een overleg dat de direct betrokkenen onlangs voerden blijkt dat het draag vlak voor voortzetting van dit project stagneert. Weliswaar heeft de regionale volkshuisvestingscommissie (RVC) Noord-Kennemerland nadere vragen en wensen over het gepresenteerde onderzoek gesteld en hebben de corpo raties in beide regio's zich uitgesproken voor het principe van het vergroten van de markt van huurwoningen, in de RVC IJmond hebben echter vier van de vijf gemeenten zich uitgesproken tegen voortzetting van het project. GS gaat echter niet akkoord met het afbreken van het project in deze fase. Omdat de projectgroep niet de kans heeft gehad om in te gaan op onder zoeksvragen, die door RVC Noord- Kennemerland zijn geuit en de partijen niet de moeite hebben genomen om de aangekondigde scenario's voor moge lijke vormen van samenwerking en afstemming in besluitvorm te betrek ken wil GS dat het onderzoek doorgaat, en de projectgroep verzoeken om op korte termijn een herstart te bieden aan de overlegstructuren. GS meent dat de situatie op de markt van huurwoningen de afgelopen jaren is verslechterd. De doorstroming stagneert en de wachttij den lopen weer op. Daarnaast hechten GS groot belang aan het vinden van werkwijzen die de slaagkans van woningzoekenden bevorderen en de doorstroming op de markt van huurwo ningen stimuleert. Als gevolg van de schaarste mag er geen verdringing van regionale woningzoekenden plaatsvin den. Dit mag niet leiden tot oneigenlijke afscherming van het aanbod, aldus GS. LIMMEN - Met de uitbundige vro lijkheid, waarmee het jaar 2003 werd afgesloten door de Latin Swing Band Los Lamalos uit Amsterdam, werd een jaar afgesloten met vele nieuwe orkesten en een record aan publieke belangstelling. Jazz Session Club Vredeburg gaat dus vrolijk verder in 2004 met nieuwe combo's, orkesten, zangers en zangeressen en een zo groot mogelijke verscheidenheid in stijlen. En meteen met iets verras sends, want in januari van het nieuwe jaar wordt tijdens de sessie een orkest gevormd, dat éénmalig optreedt: The One Night Stand Surprise Band. Een aantal bijzonder begaafde oude stijl muzikanten zal ter plekke dit orkest gaan vormen, dat de bezoekers terug zal voeren naar het oude New Orleans uit het begin van de vorige eeuw. Nummers van George Lewis en Louis Armstrong zullen ten gehore worden gebracht door een aantal speci alisten van dit genre, die hun sporen in binnen- en buitenland hebben ver diend. Maar allen hebben één ding gemeen, nl. de liefde voor de oude jazz. Voor sommigen wordt het een weer zien na lange tijd, voor anderen een eerste kennismaking. Maar verrassend zal het zeker zijn! Wat niet verrassend CASTRICUM - Zaterdag 17 januari om 19.00 uur houdt de Vogelwerkgroep Castricum weer een vogelexcursie speciaal voor jongeren. Deze keer gaan ze op zoek naar bosui len op het landgoed Marquette in Heemskerk. Uilen spreken tot de verbeelding. Dat heeft vooral te maken met de geheim zinnige levenswijze van deze nachtvo gels. Want anders dan de meeste ande re vogels zijn ze vooral 's nachts actief. Een enkele uilensoort jaagt ook over dag of in de schemer maar uilen zijn toch vooral nachtdieren. En dat is wat anders dan wat je soms in roofvogelde monstraties ziet. Want daar laten uilen ook overdag hun kunstjes zien. Als je wilt weten hoe uilen écht leven zorg dan dat je op zaterdagavond 17 januari op de parkeerplaats bij het landgoed Marquette in Heemskerk bent. De bosuil is een uilensoort die vrij talrijk voorkomt in onze bossen. Een echte nachtvogel die je overdag zelden of nooit ziet. Hoe je ze in het donker dan wel vindt? Dat willen de leden van de Vogel werkgroep je graag laten meemaken. Ben je tussen 10 en 18 jaar en woon je in Akersloot, Bakkum, Beverwijk, Castricum, Egmond, Heemskerk, Limmen, Uitgeest of Wijk aan Zee en ben je niet bang in het donker kom dan op zaterdagavond 17 januari naar de parkeerplaats op het landgoed Marquette in Heemskerk. Daar van daan loop je het bos in en daar eindigt de excursie ook weer. Je bent om onge veer 20.30 uur weer terug. Neem voor al een verrekijker mee als je die hebt. Hou rekening met het weer. Het kan koud zijn, regenen. Kleed je daarop. Aanmelden hoeft niet (rïiaar mag natuurlijk wel). Om 19.00 uur staan op de parkeerplaats van het landgoed Marquette twee mensen van de Vogelwerkgroep Castricum klaar om met jullie op zoek te gaan naar die geheimzinnige nachtvogel. Als je meer wilt weten over deze excursie kun je contact opnemen met Arend de Jong, tel. 0251-655417, of Hans Stapersma, tel. 0251 656381.E-mailen kan ook naar vwgccum@xs4all.nl. zal zijn, is het hoge peil van muziek, dat deze kanjers ten gehore zullen brengen. Sytze van Duyn - trompet, Ruud Ditmarsch - clarinet, Richard Cochrane - trombone, Arthur de Jong - piano. Marcel Degeling - banjo. José Baars - bass en Fred Timmer - slagwerk zorgen ervoor dat Jazz Session Club Vredeburg te Limmen zondag 18 januari 16.00 uur weer zal swingen! De toegang blijft gratis, maar u kunt lid worden voor E 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer tel/fax: 072-5053414 e-mail: timmer.limmen@worldonline.nl. CASTRICUM - Vorige week dinsdag avond omstreeks 18.20 uur is een 75- jarige man uit Castricum gewond geraakt bij een aanrijding op de Soomerwegh. De man stond te wach ten bij een voetgangersoversteekplaats toen een personenauto naderde. De bestuurster van deze auto, een 26-jari- ge vrouw uit Akersloot, remde in eer ste instantie om de man de gelegen heid te geven over te steken. Omdat dat niet gebeurde verhoogde zij de snelheid weer. Op datzelfde moment stapte de man de oversteekplaats op en werd aangereden. Hij is met ver wondingen aan been en bekken over gebracht naar het ziekenhuis in Alkmaar en daar opgenomen. - t H Haal het vooijaar in huis met een stel gezellige binnenplanten. En als u hiervoor de planten- spaarkaart van Intratuin inzet, spaart u voor korting die kan oplopen tot 12,50. Meer weten? Kijk op www.intratuin.nl of vraag naar de voorwaarden bij uw vestiging. De binnenplant die past in elk interieur, potmaat 12 cm, exclusief pot. Van 3,29 PU Van 2,29 PU Niet verkrijgbaar bij Intratuin Amsterdam, Nuenen en Veghel. Ook mooi te combineren met een stompkaars, hoogte van de standaard 97 cm, stolp 0 30 cm, exclusief plant. Compleet PU Heerlijk zacht en in diverse kleuren, 0 40 cm. Van 10,95 flÜ Voor binnenplanten, verpakt per 15 stuks. Van 4,25 flÜ Crèmekleurig, feestelijk en klassiek, 28,5 x 13 cm (l x b), exclusief decoratie. Van 12,95 Ruime pot Ideaal voor grote binnenplanten, crèmekleurig, hoogte 26 cm, 0 29 cm, exclusief plant. Van 10,95 PU Binnenplant, lichte standplaats, matig water geven. Van 2,79 nu 1 49 UW VOORDEEL 1,30 (lepelplant) Decoratieve binnenplant, potmaat 21 cm, exclusief pot. binnenplantje, roze bloeiend in februari en maart, potmaat 10,5 cm, exclusief pot. Per stuk van 2,49 PU 79 CASTRICUM - Er zijn nog enkele plaatsen vrij bij cursussen van het winterprogramma van Plusactiviteiten in het Bonhoeffercollege. Voor infor matie en inschrijving 0251-659119 of kijk op www.plusactiviteiten.nl. Cursus Home Decorations Op donderdag 15 januari de cursus Home Decorations: tien lessen van 19.30-21.30 uur, kosten E 145,-. Met behulp van verf, glasverf, servet, etching enz. leert u, met relatief een voudige middelen, uw interieur op een zeer bijzondere wijze te verfraaien. In deze tien lessen gaat u de volgende artikelen van een apart en persoonlijk uiterlijk voorzien: spiegeltegel met drie glaasjes, kussen, karaf met glazen, kan met bord, dienblad, tuintafeitje met mozaïek, windlichtje, lampje, laden- kastje en accubak. Aangezien er in elke cursus met andere artikelen en materialen wordt gewerkt, kan ieder een die al eens een cursus gevolgd heeft, deze opnieuw volgen. De cursus prijs is inclusief E 50,- artikelen en materialen. Basis cursus Tekenen Op donderdag 15 januari start de basiscursus Tekenen: tien lessen van 19.00-21.00 uur, kosten E 98,-. Iedereen kan leren tekenen! De princi pes van het weergeven van ruimtelijke vormen op het platte vlak (het zgn. perspectief tekenen) wordt u tijdens deze cursus bijgebracht. Hiervoor wor den onder andere stillevens gebruikt. Ook kijk u naar de essentie van een compositie opzetten. De eerste lessen tekent u met potlood en houtskool, daarna kunt u uw eigen kleuren en materialen gaan leren gebruiken. De cursusprijs is inclusief basismaterialen. Cursus Portrettekenen Op vrijdag 16 januari start de cursus Portrettekenen: tien lessen van 15.00- 17.00 uur, kosten E 98,-. Alle in's en out's van het portret teke nen komen in deze cursus aan bod. Aanvankelijk zult u zelf om de beurt model zitten voor uw medecursisten. Zo leert u het best kijken en wordt u stap voor stap onderricht in het teke nen van de verhoudingen en het aan brengen van schaduwpartijen. Later in de cursus kunt u uw eigen onderwerp tekenen en het materiaal kiezen waar mee u wilt experimenteren. De cursus prijs is inclusief basismaterialen. Spaans op vakantie Op zaterdag 17 januari start de cursus Spaans op vakantie: tien lessen van 10.40-12.10 uur, kosten E 77,-. In deze, op de praktijk gerichte cursus leert u eenvoudige, alledaagse conver saties te voeren. Het doel van de lessen is om u tijdens uw vakantie in diverse situaties te kunnen redden. Bijvoorbeeld in een restaurant, museum, camping, hotel, winkels, poli tie enzovoort. Deze cursus zal uw ver blijf in Spanje vergemakkelijken. De cursusprijs is inclusief het boek Uit de voeten met Spaans. Is dit boek reeds in uw bezit dan kunt u E 8,- van de cur susprijs aftrekken. Pools vakantiecursus Op zaterdag 17 januari start de vakan tiecursus Pools: tien lessen van 10.00- 11.30 uur, kosten E 55,-. Een cursus voor belangstellenden, die gesn enkele kennis van het Pools of een andere Slavische taal hebben. Ook wordt informatie over het land en haar bevol king gegeven. Het doel is te wennen aan de uitspraak van de Slavische 'zachte' letters met daarbij wat zinnet jes om tijdens een vakantie in Polen te gebruiken. Eventueel kunt u, na over leg met de docente, een klein woorden boek van ongeveer E 16,- aanschaffen. Windows Basiscursus De basiscursus Windows start op zater dag 17 januari: 8 lessen van 10.40-11.55 uur, kosten E 93,-. Tijdens deze cursus wordt een inlei ding in het gebruik van Windows gege ven. Allereerst komt het werken met de interface van Windows aan de orde; het omgaan met vensters, pictogram men en de taakbalk. Vervolgens wor den enkele Windows-programma's behandeld, zoals een tekst leren schrij ven in WordPad, tekening maken in Paint, het beheren en beheersen van de computer met de verkenner en het bestandsbeheer. N.b. Omdat de inter faces van de diverse Windows-versies niet of nauwelijks van elkaar verschil len is de cursus geschikt voor zowel Windows 95, Windows 98, Windows 2000 als Windows ME. Voor het volgen van deze cursus is het noodzakelijk dat u enige ervaring met de computer heeft, zoals het aan- en uitzetten van de computer en het kunnen werken met de muis. De cursusprijs is inclusief LIMMEN - Bomen over bomen is één van de nieuwe workshops die Jeanine Jonker geeft. Op donder dag avond 29 januari wordt deze workshop in Limmen gegeven. Bent u geïnteresseerd in bomen of wilt u graag een goede keus maken voor een boom in uw eigen tuin geeft u zich dan op. U zult een leerzame en gezellige avond heb ben. Uw tuin krijgt karakter en sfeer door een juist gekozen boom. Grootte, vorm, sierwaarde en groeisnelheid zullen afwegings- punten zijn om tot een passende keuze te komen. Wilt u ook een passende boom? Er is een boom voor iedere tuin. Bel voor info of opgave Jeanine Jonker tuincursus- sen 072-5053646 of kijk op www.tuincursussen.nl. boek en oefendiskette Windows 98 deel 1. Zijn boek en oefendiskette reeds in uw bezit dan kunt u E 13,- van de cur susprijs aftrekken. Internet Basiscursus Op woensdag 14 januari start de cursus Internet: vier lessen van 19.00-20.15 uur. Kosten E 52,-. Onder andere leert u in deze basiscur sus navigeren op het World Wide Web. U krijgt een eigen e-mailadres en u leert e-mails te ontvangen en te verstu ren. U leert surfen, informatie zoeken, teksten en afbeeldingen opslaan. U leert teksten, programma's en MP3's (muziek) te downloaden. Voor het vol gen van deze cursus is het voldoende dat u de computer kunt aanzetten en met de muis overweg kunt. De cursus prijs is inclusief het boek Internet met Internetexplorer 6.0. Is het boek reeds in uw bezit dan kunt u E 12,- van de cursusprijs aftrekken. Filmgeschiedenis Aan de hand van filmfragmenten op video en dvd worden een aantal belangrijke perioden uit de westerse filmgeschiedenis behandeld: De begin periode van 1895-1915. (o.a. de ont staansgeschiedenis van de film, waar ging men naar de film, Pathé en de Hollandia Filmfabriek). De periode van 1915-1927. De bloeipe riode van de zwijgende film (o.a. de Avant-Garde in Frankrijk, de grote Russische regisseur Eisenstein, het Duitse Expressionisme en het begin van Hollywood met o.a. komieken als Chaplin, Keaton en Laurel en Hardy). De periode van 1927-1945. Hollywood versus Europa (o.a. komst van de geluidsfilm, Hollywoods Gouden Jaren, Hitchcock en de situatie in Europa). De periode van 1945-1960 (o.a. het Neorealisme in Italië en de Nouvelle Vague in Frankrijk, Duitsland, Nederland en de terugval van Hollywood). De periode van 1960 tot nu (o.a de tweede Europese Renaissance en de wederopstanding van Hollywood, de Dogma-stroming). De cursusprijs is inclusief syllabus. De cursus start op donderdag 15 januari, 7 lessen van 19.30-21.30 uur voor E 80,-. Docente Myrthe Schuuring. Italiaans Vakantiecursus Op zaterdag 17 januari start de vakan tiecursus Italiaans: tien lessen van 10.40-12.10 uur. Kosten E 77,-. Dit is een cursus voor iedereen die nog nauwelijks kennis heeft van de Italiaanse taal. Het doel van de lessen is om u tijdens uw vakantie in diverse situ aties te kunnen redden. Bijvoorbeeld in een restaurant, museum, camping, hotel, winkels, politie enzovoort. De cursusprijs is inclusief het boek Uit de voeten met Italiaans. Indien het cursus boek al in uw bezit is kunt u E 8,- van de cursusprijs aftrekken. Beleggen Op woensdag 21 januari start de cursus Beleggen: zes lessen van 19.00-21.00 uur, kosten E 56,-. Snelle verdiensten! Rendementen in dubbele cijfers! Een koers die alleen maar stijgt! Veel mensen zien beleggen door een wel erg gekleurde bril. Beleggen is niet iets watje zomaar even doet maar vereist wel degelijk een goede kijk op de diverse ontwikkelin gen, een duidelijke doelstelling en een heldere strategie. Beleggingsspecialisten vertellen u niet alleen over aandelen, obligaties, opties, futures, warrants, indexen, beleggings fondsen, het samenstellen van een por tefeuille en de fiscale aspecten hiervan maar ook over de risico's van de beurs, die niet altijd records breekt. Schelpenkrans maken In één les van drie uur maakt u een bij zonder mooie, blijvende versiering voor ieder interieur. Een strokrans met een doorsnee van 30 cm vormt de basis. Hierop worden vele verschillende schelpen gelijmd met een lijmpistool. Tussen de schelpen wordt forestmos verwerkt, waardoor de krans een nog vollere uitstraling krijgt. Hangend of liggend, er is altijd een mooie plek voor te vinden. Kosten E 26,-. De cursusprijs is inclusief E 12,50 materialen. U kunt inschrijven voor woensdag 21 januari van 19.00-22.00 uur of voor zaterdag 31 januari van 09.00-12.00 uur. Stempelen Op maandag 26 januari start de creatie ve cursus Stempelen: drie lessen van 19.00-21.30 uur, kosten E 49,-. Tijdens deze cursus leert u niet alleen iets over de basiskennis van inkten, inkleuren, scenery, watermerkinkt met chalks, verwerken van embossingpoe- der, maar ook heel veel over de creatie ve mogelijkheden van stempels en hoe u op diverse materialen kunt stempelen. In de eerste les maakt en versiert u geld/cadeauverpakkingen, labels en een papieren tas. In de tweede les stem pelt u op fimoklei, stof en hout. In de derde les maakt u een bijzonder uitklap-boekje voor bijvoorbeeld een reisverslag, kraamcadeau of (tuin-)dag- boek. De cursusprijs is inclusief E 15,- materialen. Kettingen maken Op donderdag 22 januari start de cur sus Kettingen maken: vier lessen van 19.30-21.30 uur, kosten E 43,-. Het is erg leuk mooie, grote en soms opvallende sieraden te dragen. Maar om nu bij dat ene leuke kledingstuk een leuk kettinkje te vinden is vaak erg lastig. Vind je het leuk om je eigen ket tingen te maken van kleine en grote kralen, spiralen en staafjes? Dan is deze cursus iets voor jou! In elke les maak je, door je eigen creativiteit, een nieuwe ketting, die steeds weer anders is dan de vorige. De cursusprijs is inclu sief E 5,- materialen voor de eerste les. De materialen voor de volgende lessen schaf je zelf of via de docente aan. N.B. De eerste les duurt 2,5 uur. Zelf meenemen een punttangetje, een schaar en een theedoek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 8