Communicatie adviseur van de gemeente te gast bij Intermezzo op radio Excellence t Cyoiar Ouderenwerk Heiloo presenteert nieuwe website H Sherry Theater vermaakt Beunpubliek met eenakters La Curiosita in Witte Kerk &KgGS Gekruid ^00 bollen €100 A P ELLA BORDEN 4 gepaneerde jSpeculaas- r Schnitzels €C 00 brokken O/Mfo Filet Americam Drie {gangen keuzemenu r Vier gangen «keuzemenu ■Kill NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN lor een heerlijke kop ..,1(072)5351000 H Gehakt kuo ntIReuze lekker>5 voor 16,5$ p.p.gj (ma. t/m dB"?)" k €22,5QéPPï 21 JANUARI 2004 - 69e JAARGANG NO. 4 iJttSSSiSllSWli Ook op internet: Karen Bergisch over de kunst van het communiceren W. A Welkom in het Trefpunt Het ontmoetings-, diensten- en activiteitencentrum voor vijftigplussers in Heiloo! www.vosmakelaardij.nl Omdat ieder Politieberichten Heiloo xinn „ram samen J Bij aankoop van <i/J 100 gram vgor 2 brokken, 3de brok J Koopje: Rozijnen Open: ma t/m zo 12.00 tot 20.00 uur mm.brasseriemlasehut.nl (ma. tymfzorj Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) r 3HJBH Ouderenwerk Heiloo sS* SE ii w t*K E-m»B HEILOO - Communiceren deed ze op de lagere school al graag. Op haar school rapport werd dan ook vaak vermeld: 'Karen doet het goed op school, maar bab belt wel erg veel in de klas'. Niet zo gek dus dat Karen Bergisch, senior commu nicatie adviseur van de gemeente Heiloo, ervoor koos om 'iets' met dat talent te gaan doen. In de radio-uitzending van het programma Intermezzo van Excellence FM vertelde ze aan presentator Bob van Unnik hoe dat talent door de jaren heen steeds meer vorm kreeg. „Na een studie theaterwetenschappen ben ik Culturele Studies gaan studeren aan de Universiteit van Amsterdam. Die studie hield in dat ik me bezighield met allerlei vormen van communicatie rondom film, theater, media en allerlei andere culturele uitingsvormen. Dat ging me goed af en ik vond het een ont zettend leuke studie. Ik heb ook nooit getwijfeld of ik mijn beroep zou vinden in communicatie, ondanks het feit dat het zo'n ruim begrip is waar je alle kan ten mee op kunt. Na deze studie kwam ik in de reclame terecht, en sinds augustus vorig jaar ben ik bij de gemeente Heiloo komen werken/ Senior communicatie adviseur? Als senior communicatie adviseur dus. Een mooie titel, maar wat houdt dat nu eigenlijk in? „Simpel gezegd houdt mijn functie in dat ik het bestuur advi seer bij het communiceren. Er is ook een junior communicatie adviseur die de organisatie ondersteunt op het gebied van communicatie, en de mede werker publieke voorlichting organi seert de communicatie met de inwoners van Heiloo. Een van mijn werkzaamhe den is bijvoorbeeld het contact te onderhouden tussen het bestuur- het college van burgemeester en wethou ders- en de media. Dat houdt in dat de media bij mij terecht kunnen met vra gen over beleids- en andere zaken, en voor aanvullende informatie bij kwesties die spelen in deze gemeente. Andersom fungeer ik als een soort van spreekbuis voor het college, wanneer men bepaalde zaken naar de media wil communiceren." Open communicatie pen interessante baan dus, waar Karen haar ei prima in kwijt kan. Maar niet altijd even eenvoudig, vooral wanneer het gevoelige kwesties betreft of als er sprake is van een conflictsituatie tussen de gemeente Heiloo en haar inwoners van Heiloo. „Dat is waar, maar daar ligt juist de uitdaging om door middel van goede en open communicatie de kwestie, of het conflict in goede banen te leiden en het liefst zo snel mogelijk weg te nemen. Dat dat niet altijd moge lijk is, is iets waar je je als overheidsin stelling bij neer moet leggen, maar het streven is er altijd. Daarom probeer ik altijd zo open en volledig mogelijk te communiceren in een goede samen werking met lokale media zoals de Uitkijkpost en het Noordhollands Dagblad. Als je niet open bent, zal een journalist namelijk andere bronnen moeten gebruiken om aan informatie te komen, waardoor soms onjuiste of eenzijdige informatie wordt gepubli ceerd. Het spreekt voor zich dat wij dat als gemeente willen voorkomen. Mensen willen vooral duidelijkheid. Niet pas op de hoogte worden gebracht als een besluit al is genomen, maar juist in het voortraject. Het belangrijkste aspect op het gebied van communice ren in het geval van de gemeente Heiloo vind ik dan ook het luisteren naar de inwoners van Heiloo, wat weer wordt gecommuniceerd naar de porte feuillehouders, waarna het beleid kan worden samengesteld." Burgerj aarverslag Omdat het niet mogelijk is om alle bewoners te horen, en om tegemoet te komen aan alle verschillende wertsen, probeert de gemeente Heiloo haar inwoners te bereiken via verschillende media. Bijvoorbeeld door middel van de website van de gemeente en door de infopagina' s in de Uitkijkpost. Maar ook door het burgerjaarverslag dat burgemeester den Boon dit jaar uit zal brengen. Hiervoor is een aantal inwo ners van Heiloo uitgenodigd om met de burgemeester van gedachten te wisse len over allerlei zaken in de gemeente Heiloo. Het resultaat van dit gesprek wordt opgenomen in het burgerjaar verslag dat later huis-aan-huis zal wor den verspreid. „Dit bur geij aarverslag komt voort uit een vernieuwingsimpuls voor een betere communicatie tussen overheid en burgers, en is onderdeel van het dualisme. Ook voor de burge meester is communicatie met de inwo ners van Heiloo hèt instrument om het beleid te toetsen en waar nodig aan te passen naar aanleiding van dit gesprek. Vanaf dit jaar is het de wens om elk jaar zo'n burgerjaarverslag uit te brengen, waardoor de voortgang van beleids punten straks goed te zien is." Muziek Naast serieuze zaken was er ook ruim te voor de door Karen zelf meege brachte muziek. Muziek met een per soonlijke meerwaarde, zoals de Slavi sche van Tom Waits wat ze associeert met haar voorouders en haar een gevoel geeft van vrijheid om te zijn wie je bent. De uitzending van Intermezzo werd afgesloten met het nummer Accentuate the positive van Bing Crosby, muziek met een boodschap namelijk: „Benadruk de dingen die goed zijn, in plaats van de negatieve ervaringen. Om een voorbeeld te noemen: toen de Kennemerstraatweg van de zomer was afgesloten ervoeren veel mensen daar vooral de nadelen van. Maar er werd ook gebarbecued omdat dat natuurlijk anders nooit kan op de drukke Kennemerstraatweg! Dat vind ik nou leuk om te zien en te horen. Heiloo is een prachtig dorp en de men sen hebben het goed. Ook in mijn manier van communiceren geef ik graag invulling aan wat er goed gaat. Zonder overigens de dingen die fout gaan te negeren..." Stort Meuws Agenda Diensten Trefpunt irn»t»mnhmulm) Het Trefpunt is de thuisbasis van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en van de SBO, het Samenwerkingsverband van de Ouderenbonden ANBO en KBO In Heiloo. Deze organiseren elk voor zich. en ook samen en in samenwerking met anderen, talloze activiteiten voor vijftigplussers in Heiloo. Ook verlenen zij allerlei diensten ten behoeve var deze groep. Klik op een item hiernaast voor meer informatie. enSNERTPRIJZEN: ZATERDAG 24 JANUARI winkelhof^ APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S De startpagina van de nieuwe website van Stichting Ouderenwerk Heiloo. El VAARWEL EEN BIJZONDERE O IS... "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." U itvaartverzorging Hei ioo e o Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieter weg 27 Heiloo VAN DER HEILOO - Maandag presenteerde de Stichting Ouderenwerk Heiloo in het Trefpunt haar fonkelnieuwe website. Deze website is gemaakt door de twee vrijwilligers Jan Baas en Lammy Bonhoff, die ongeveer een jaar geleden een cursus 'website maken' volgden in het Trefpunt. Dat deze cursus prima geslaagd is, werd bewezen aan de hand van de presentatie waarin de nieuwe website werd getoond en uitgelegd op In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ/Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@iiitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Maryse de Lat als Lily in Afscheid, (foto: MSP) HEILOO - Zondag speelde het Heilooër Sherry Theater de komisch- dramatische eenakters Afscheid van Alec Baron en een lichte lunch van Peter van Straaten. In 'Afscheid' speel den Maryse de Lat (Lily), Pim de Smalen (Joe, Lily's man), en Karin de Ruyter als Ann, sociaal werkster. De regie was in handen van Connie Keijsper. In Een lichte lunch: speelde Maryse de Lat Suzan, Karin de Ruyter als Jenny, en de ober werd gespeeld door Pim de Smalen, die eveneens de regie van het stuk heeft gedaan. In Afscheid moet een echtpaar op middelbare leeftijd, Lily en Joe, ver trekken naar een, van alle gemakken voorziene, flatwoning, omdat hun hui dige buurt zal worden afgebroken voor nieuwbouw. Dat komt hard aan, vooral omdat ze er hun hele leven hebben gewoond. Alles in huis herinnert hen aan die mooie tijden van vroeger. Daarom besluiten ze onder geen enke le voorwaarde te zullen verkassen. In Een lichte lunch komen Jenny en Suzan, twee zusters, terug van hun wekelijks bezoek aan hun moeder. Dit keer besluiten ze eens niet direct naar huis te gaan, maar ergens in een restau rant een lichte lunch te gaan gebruiken. Tijdens deze lunch ontstaat een geani meerd geprek tussen de dames. Onder invloed van enig alcohol gaan ze terug in het verleden, waarbij allerlei onuit gesproken zaken komen bovendrijven. De schrijver van dit laatste stuk is Peter van Straaten die zich in 1968 een van Nederlands meest bekende en meest produktieve politieke krantestrip-teke naar vestigde door de strip 'Vader en Zoon'. Behalve op het maken van poli tieke prenten legt Peter van Straaten zich toe op het op parodische, soms schrijnende wijze in beeld brengen van scènes uit het dagelijkse leven. Ook als schrijver heeft hij zijn sporen verdiend. Met name zijn colums over het roerige leven van Agnes, die wekelijks in Vrij Nederland staan, kennen een grote populariteit en zijn al vele malen in boekvorm verschenen. Dit seizoen speelt het Sherry Theater ook een voorstelling in Amsterdam, en daarnaast treden zij met Een lichte lunch op in het Rode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk voor de patiënten. Vier middagen lang zullen zij genoemde produktie draaien in de centrale hal van genoemd ziekenhuis. Het idee voor dit optreden kwam van de beide speel sters Maryse en Karin, beiden werk zaam in het ziekenhuis. Het idee werd door de directie zeer positief ontvan gen. Voor de volgende produkties van het Sherry Theater voor het seizoen 2004/ 2005 is gekozen voor twee eenakters en een monoloog. Ook deze produkties zullen plaatsvinden in theater De Beun te Heiloo om 14.00 uur. De opvoerings datum is nog niet bekend. EGMOND - Wie het eng vindt om zomaarbij een beautysalon naar binnen te lopen, zich schaamt voor zijn uiterlijk of geen goede herinne ringen aan een eerdere behandeling elders heeft overgehouden, moet echt eens binnenstappen bij Sun Beauty aan de Lamoraalweg 63c te Egmond aan den Hoef Eigenaresse Tineke Sonnenberg, een gezellige Hollandse meid met een vrolijke kijk op het leven, houdt namelijk helemaal niet van overdreven gedoe,,De mensen moeten zich hier thuis voelen is het eerste wat zij vertelt. „Geen hautain of bekakt gedrag alsjeblieft, daar houd ik helemaal niet van. In dat opzicht is voor mij ieder mens gelijk. Of ik nu met iemand van 16 of 86 werk, ik beleef er evenveel plezier aan. Daarom wil ik bij deze echt iedereen hartelijk welkom heten in mijn zaak! De zaak, Sun Beauty, is geopend op 28 april 2003. Een droom die wer kelijkheid werd, of zoals Tineke het zegt: „Ik kom uit de verpleging, dus het sociale karakter en het dienstver lenend beroep zit wel in mij. Ik was echter altijd al met make-up en huid verzorging bezig. Ik heb tijdens mijn werk als ziekenverzorgster daarom alvast de opleiding in die richting gedaan, omdat ik wist dat ik het ooit nodig zou hebben. Toen in april de kans zich hier voordeed heb ik hem met beide handen aangegrepen. Ik zit aan het begin van bedrijventer rein de Weidjes, heb genoeg gratis parkeerplek voor de deur en heb zo'n ruime vloeroppervlakte dat ik zelfs twee zonnebanken, een nagel studio en een aparte visagieruimte kon creëren. Ik wil nog nagaan of ik ook een kapper in dienst kan nemen, zodat ik echt alles wat uiterlijke ver zorging betreft onder een dak heb. Daarnaast wil ik bruidarrangemen ten gaan aanbieden, de bruid van A tot Z verzorgen." Camouflage tot lipstick De klanten uit Egmond hebben de weg naar Sun Beauty inmiddels al gevonden. Zij kunnen onder meer terecht voor schoonheidsbehandelin gen, harsen, visagie, epileren, wim pers/wenkbrauwen verven en luxe manicurebehandelingen. Met pedi cure Paula Bakker en nagelstyliste Esther de Ruiter heeft Sun Beauty een professioneel team in huis. In de salon wordt met producten van Jafra Cosmetics International gewerkt. Philoderm wordt toegepast bij rim pelbehandeling, anti-verouderings- therapie, specifieke indicaties, zoals acne en ouderdomsvlekken. Nagels komen van het merk Creative IBD, de professional make-up is van Make-Up Studio. Tijdens de visagie- avonden, die je met zijn vieren kunt bezoeken, kun je jezelf opmaken, met ondersteuning en adviezen van de visagist. Alle make-up komt deze avond aan bod. Van camouflage tot lipstick. Je mag alles uitproberen. Wensen „Ik heb het heel erg naar mijn zin hier", laat Tineke weten. „Ik werk in de ochtenduren bij de Prins Hendrik Stichting, waar ik een zorggroep voor 12 dementerende ouderen leidt. Ik ben gelukkig getrouwd met Rob, die nu nog huisarts is in Den Helder, maar zich straks in deze regio wil gaan vestigen. Wat heb ik eigenlijk nog meer te wensen zul je je afvra gen. Misschien wat meer klanten uit Heiloo en omgeving. De mensen in Egmond weten mij gelukkig al goed te vinden. Nu de rest van de regio nog!" De openingstijden van Sun Beauty zijn van dinsdag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur, zondag en maandag geslo ten. De behandeling volgt uitsluitend op afspraak. Wanneer u het ant woordapparaat krijgt spreekt u dan vooral uw boodschap in, Tineke belt altijd terug. Op www.sun-beauty.nl krijgt u een totaaloverzicht van de mogelijkheden. Voor een afspraak belt u 072-5063624. een groot scherm. Na het voorwoord van Geert Ellen, die onder andere zijn waardering uitsprak voor het werk van de makers, en het belang van een goede overzichtelijke website in deze tijd benadrukte, legde Jan Baas aan de aan wezigen uit hoe de website precies in elkaar zit. Voortaan kan men op de webiste www.ouderenwerkheiloo.nl terecht voor een keur aan informatie. Bijvoorbeeld alle belangrijke adressen, de verscheidene activiteiten van de vele organisaties werkzaam binnen het Trefpunt, voor het laatste nieuws vanuit en over het Trefpunt, de diensten van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de SBO, het Samenwerkingsverband van de Ouderenbonden ANBO en KBO in Heiloo, zoals de Ouderen adviseur en WonenPlus, en natuurlijk uitgebreide informatie over het Trefpunt zelf. De informatie op de website wordt regelmatig vernieuwd en aangepast, waardoor het voor de bezoeker interes sant is om er regelmatig terug te keren! Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl HEILOO - Op 6 januari is plaatsge noot Tom van den Brink afgestudeerd aan de Hogeschool Arnhem en Nijmegen, in de richting Autotechniek. Zijn stageperiode heeft hij doorge bracht in Engeland, bij een bedrijf in de Formule-3 sector. Hier heeft hij ook zijn eindopdracht afgerond, met de titel 'Modular Piston Design'. HEILOO - Het trio 'La Curiosita', bestaande uit twee briljante blokflui- tisten, te weten Birgit Kress en Horst Hausen (allebei afkomstig uit Duitsland) en de bekende klavecinist Marcello Bussi (afkomstig uit Argentinië), zal het derde concert in de winterconcertserie in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) verzorgen. Birget Kress, afgestudeerd aan de Muzikhochschule in Keulen, kan bogen op veel optredens als soliste en in diver se kamerorkesten. Horst Hausen was onder meer van 1992 tot 1997 hoofddo cent aan de Muziekschool in Dillenburg en heeft eveneens een rijke concerter varing als solist en lid van diverse ensembles. Marcello Bussi, die met het ensemble Musica ad Rhenum op meer dan 20 CD's is te beluisteren, heeft met diverse ensembles geconcerteerd in zowel Amerika, alsmede in vele landen van Europa, waaronder Rusland. Het trio, thans woonachtig in de regio Noord-Holland, zorgt voor een span nend programma in een combinatie van oude en moderne muziek. Rondom enige sterrenbeelden uit Stockhousens 'Tierenkreis' worden contrasterende stijlen door elkaar gevlochten, varië rend van Italiaanse en Nederlandse Barok tot Spaanse en Japanse heden daagse muziek. Op het programma staan werken van Handel, Telemann, van Eijck, Rognoni, Hirose, Stock- hausen en Santos. Dit concert vindt plaats op zondag 25 januari en begint om 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 8,- (of 7,- voor CJP, 65+ en 13-). Kaarten kunnen tevoren worden gereserveerd via de telefoonnummers 072-5334804 of 5335852. Ook kunt u reserveren voor het con certdiner, bestaande uit toegang tot het concert en daaropvolgend een uitste kend 3-gangenmenu in restaurant 'De Loocatie' (tegenover de Witte Kerk). De prijs daarvoor bedraagt 26 euro. Reserveringen voor dit arrangement uitsluitend via 072-5334804. Eigenaresse Tineke Sonnenberg van Sun Beauty houdt niet van overdreven gedoe Lammy Bonhoff en Jan Baas kregen uit handen van directeur van de Stichting Ouderenwerk, Gerrit Zeeman, bloemen en complimenten voor hun goede werk. HEILOO - Op maandag 12 januari werd aangifte gedaan van het vernielen van een personenauto. In het weekend van 10-11 januari werd de Ford Focus tweemaal bekrast. De vernielingen werden gepleegd terwijl het voertuig op de de Hofstee stond geparkeerd. Dit betrof de derde vernieling aan de per sonenauto in korte tijd. Eind december 2003 werd de auto ook vernield. Toen werden de beide zijden bekrast. Schade bedroeg toen 1150 euro. De schade die nu werd aangebracht wordt geraamd op 500 euro. Eveneens werd op deze dag een aangif te gedaan van inbraak in een personen auto. De inbraak in de rode Renalt Twingo werd tussen 19 december 2003 en zondag 11 januari 2004 gepleegd ter wijl de auto op een parkeerplaats aan de Holleweg stond geparkeerd. Een van de portiersloten werd geforceerd waarna de radio-cdspeler werd wegge nomen. Uit een in aanbouw zijnde wooncom plex aan het Het Maalwater werd op maandag 12 januari tussen 12.30 en 13.00 uur een mobiele telefoon ont vreemd. De eigenaar had de gsm tij dens zijn lunchpauze even onbeheerd laten liggen. Het betrof een gsm van het merk Sharp. Op dinsdag 13 januari werd tussen 10.00 uur en 18.00 uur in een woning aan de Kennemerstraatweg ingebro ken. Toegang tot de woning werd ver schaft door het foceren van de ruit van de schuifpui. Van een eettafel werd een laptop ontvreemd. Op vrijdag 16 januari verleende een 70- jarige automobilist komende uit de richting van de Westerweg op de krui sing van de Zeeweg geen voorrang aan een 19-jarige bromfietser. Er was alleen materiele schade. Tijdens een op zaterdag 17 januari gehouden fietsverlichtingscontrole op de Kennemerstraatwegwerden 6 fiet sers bekeurd voor het niet voeren van een fietsverlichting. Een bromfietser werd tijdens deze controle geverbali seerd voor het niet dragen van een helm. Gevonden: rood kinderschoentje, bruin-blauwe spencer, losse capuchon. Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't too - Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1