Castricum vogelvrij verklaart voor geluidsoverlast Schiphol Carnavalsweekend met de Uylenspieghels k Tijdelijk tekort aan chronisch geluk Dockside terug naar roots Dialezing over thema Jugendstil in Vredeburg Geen verontreiniging gebleken na gaslek Lezing over De tuinen van Appeltern Multimedia weken in de CAL bibliotheken Gemeentebus lijkt niet erg aan te slaan CAL - De gemeentelijke busverbin ding tussen de kernen Castricum, Limmen en Akersloot wordt minder frequent gebruikt dan de gemeente raadsleden zullen hebben gedacht, toen zij op 28 mei 2003 besloten tot het instellen van het vervoersmiddel. De gemeentebus, die op gezette tijden tus sen de drie kernen van de gemeente Castricum pendelt, rijdt sinds 1 septem ber 2003 gedurende drie dagdelen per week, twee ritten per dag. In totaal zijn er in de periode september tot en met december 2003 precies honderd ritten gereden. Het gebruik van de bus loopt per dagdeel sterk uiteen. Waar op top dagen meer dan 20 mensen gebruik maakten van de gratis dienst, waren er ook dagen waar slechts een of twee mensen gebruik maakten van het ver voermiddel. In januari 2004 is een inventarisatie gemaakt van het gebruik van de gemeentebus. Deze zal binnenkort aan de raad ter kennisname worden aange boden. In mei 2004 zal een evaluatie worden gemaakt waarbij ook de OV taxi voorziening wordt genoemd. De raad zal dan definitief een uitspraak doen of het contract met de gemeente bus wordt verlengd. Tot aan die tijd zal de bus in elk geval blijven rijden. CASTRICUM - Het gemeentebestuur van Castricum maakt zich ernstig zorgen over de geluidshinder van het vliegver keer van Schiphol Uit de meest recente cijfers van de CROS Commissie Regionaal Overleg Schiphol) blijkt dat verre weg de meeste klachten (56.814) over geluidshinder afkomstig zijn uit de gemeente Castricum. De belangrijkste oorzaak ligt bij de ingebruikname van de Polderbaan. Het gemeentebestuur van Castricum maakt zich dan ook serieuze zorgen over de leefbaarheid van de gemeentetemeer omdat Castricum buiten de wettelijke geluidszone valt. De gemeente Castricum valt buiten de wettelijke zonering waarin moet wor den voldaan aan wettelijke geluidsnor men. Waar binnen deze zonering rond om Schiphol de geluidswet wel van kracht is, geldt voor het 'buitengebied' geen enkele norm. Dit betekent dat Castricum op geen enkele wijze beroep kan doen op de wettelijke geluidseisen. Dit is niet alleen een probleem voor nu, maar ook voor de toekomst. Bij de wet is een evaluatie geregeld voor het gebied dat binnen de geluidszone van Schiphol ligt. De commissie Eversdijk die zich hierover buigt, heeft geen wet telijke verplichting om het buitengebied in de evaluatie op te nemen. Dit kan betekenen dat de gemeente Castricum nu en in de toekomst buiten de geluids normen blijft vallen. Daarmee zijn de inwoners van de gemeente, ondanks het hoge aantal klachten dat zij indienden, spreekwoordelijk vogelvrij verklaard. Het gemeentebestuur van Castricum zal de politiek en media actief benade ren om deze ontoelaatbare toestand onder de aandacht te brengen. LIMMEN - In het weekend van 21 en 22 februari staat Gorteldonk weer bol van het carnavalsgebeuren. Op zater dagavond gaan om 20.30 uur de deuren van 'Leutbunker' de Burgerij open voor het Groot Carnaval. Bij binnen komst krijgt iedereen een gratis lot voor de loterij van die avond. De jury beoordeelt van 20.30 tot 21.45 uur, dus iedereen die mee wil doen voor de prij zen kom op tijd. Het is absoluut niet verplicht om aan het thema te voldoen, en wil je niet verkleed dan mag dat ook, als je maar leut en lol meeneemt. De muziek deze avond is in handen van Duo Dickhuis en de toegang is voor leden en donateurs E 2,50 en voor niet- leden E 5,- kaarten verkrijgbaar bij de voorverkoopadressen) Zondag start om 13.30 uur de optocht aan de Vuurbaak. Naar verwachting wordt het weer een prachtige bonte stoet die door Gorteldonk zal gaan. Als je als groep met een kar mee wilt rijden meld je dan even aan bij René Levering, tel. 072-5054175, dit om een goede opstelling te maken. De route is als volgt; start Vuurbaak, r.a. d'Enterij, l.a.Rijksstraatweg, r.a. Hogeweg, r.a. Molenweg, r.a. Burg. Nieuwenhuizen- straat, l.a. Rijksstraatweg, r.a. Nacht orchis, r.a. Rietorchis, l.a. Zonnedauw, rechtdoor Lage Weide, r.a. Meidoornlaan, r.a. Vredeburglaan, r.a. Dusseldorperweg, eindpunt de Burgerij. Hierna zal in 'Leutbunker' de Burgerij een geweldig feest voor alle grote en kleine Gorteldonkers losbarsten met natuurlijk dj Harold van Special Drive- In Shows op het podium. Tussen 16.00 en 16.30 uur zullen daar dan ook de prijzen voor de karren, die meededen met de optocht, bekend worden gemaakt. Op de zondagavond is er voor de jeugd de disco met dj Harold van Specials Drive-In Shows. Kaarten in de voorver koop zijn E 2,50 en aan de deur E 5,-. Verkrijgbaar bij de bekende voorver koopadressen. Als slotstuk is er dan op dinsdag 24 februari het Boeren kielenbal. Om 20.30 uur gaan de deu ren van 'Leutbunker' de Burgerij open. Deze avond is het verplicht om mini maal een boerenkiel te dragen. Voor een ieder die, op tijd, verkleed komt is er weer een jury en zijn er leuke prijzen te winnen. Om 24.00 uur wordt afscheid genomen van Prins Tyl XI en zijn raad, maar feesten de meesten nog door op de muziek van Cherra tot 01.30 uur. De toegangskaarten voor deze avond zijn E 2,50. U kunt deze kaarten, en ook die voor het Groot Carnaval en de Disco, kopen bij de fam. Baars, Burg. Nieuwenhuizenstraat 97 en bij de fam. Burgering, Vredeburglaan 2 te Limmen. Disco met de Uylenspieghels LIMMEN - Zondagavond 22 februari gaan in 'Leutbunker' de Burgerij de remmen weer los. Deze avond houdt carnavalsvereniging de Uylenspieghels speciaal voor de jeugd. Het wordt een avond waarin de jeugd van Gorteldonk zich geheel kan uitleven op de muziek die verzorgd wordt door dj Harold met zijn Specials Drive-in Show. Voor die gene die verkleed komen zijn er ook natuurlijk wat prijzen te verdienen, het is tenslotte carnaval. De laatste jaren wordt het steeds drukker dus is het zaak om op tijd kaarten voor deze avond te halen. Op vrijdagavond 13 februari, vanaf 20.30 uur, start dé voor verkoop in jongerencentrum Conquista. Let op! De eerste 100 kaar ten zullen gratis worden uitgedeeld, maximaal 2 per persoon. Hierna zijn de kaarten E 2,50. Ook zijn ze te krijgen bij de bekende voorverkoopadressen; fam. Baars, Burg.Nieuwenhuizenstr. 97 en bij de fam. Burgering, Vredeburglaan 2 te Limmen. Als je toe gang wilt betalen op de avond zelf, dan is dit E 5,-. Wees dus slim en haal in de voorverkoop je toegangskaart. Maarten van Roozendaal en Egon Kracht LIMMEN - Op donderdag 19 februari spelen Maarten van Roozendaal en Egon Kracht met Tijdelijk tekort aan chronisch geluk in De Burgerij, Dusseldorperweg te Limmen, aanvang 20.15 uur. Toegang E 10,-. Na Nacht, Adem Uit, Kerstmis in April en Aan Gezelligheid ten Onder spelen Maarten van Roozendaal en Egon Kracht dit seizoen de voorstelling Tijdelijk Tekort aan Chronisch Geluk. Een voorstelling met een piano, een stem en een contrabas over alles wat ons moderne leven in al haar grootsheid en kleinzieligheid zo interessant maakt. Of om met Van Roozendaal te spreken: 'Het leven heeft geen zin, maar ik wel'. Maarten van Roozendaal won in 1994 de Wim Sonneveldprijs, in 1998 de Zilveren Harp en in 2000 de Annie M.G. Schmidtprijs met zijn lied Red Mij Niet. De pers was lyrisch over Tijdelijk Tekort aan Chronisch Geluk 'Een voor stelling zo briljant, dat je na afloop naar adem én naar meer snakt. In alles, zowel tekst als muziek, arrangementen en samenspel, raakt Maarten van Roozendaal de essentie', aldus de Telegraaf. En over bassist Egon Kracht schrijft de Trouw: 'Wat die allemaal uit zijn contra bas tovert. Hij plukt, hij strijkt, hij tok kelt, hij slaat; hij laat hem zingen en zeu ren, piepen en fluisteren. Zo wordt die bas een meer dan volwaardige partner bij het pianospel van Van Roozendaal'. Kaarten zijn telefonisch te bestellen op nummer 072-5054019/5052235 of per e- mail: limmencultuur@hotmail.com. AKERSLOOT - Zaterdag 21 februari staat Dockside op het podium van de Storey Club om haar repertoire van hartverscheurende ballades, opzwepen de jigs, reels en drinkliederen ten geho re te brengen. Jong en oud zijn welkom. De echte trouwe fans weten het nog. De wieg van Haddock, de voorloper van de groep Dockside stond in Akersloot. In juni 1977 trok een groep je ongeregeld met een fiks aantal instrumenten richting Café Het Pontje van de legendarische Piet Bruin. Bij een verjaardagsfeest van een paar vrienden moest er gespeeld worden. De flipperkast werd weggeschoven en de muzikanten hadden een plek. Het werd een erg gezellig feest met het grotendeels geïmproviseerde repertoi re van de in allerijl opgetrommelde musici. Haddock was geboren. In de jaren hierop volgend werd Akersloot diverse malen aangedaan, o.a. ook in het Café De Deel. Dit etablissement bestaat niet meer onder die naam, maar is nu omgetoverd in een jongerencen trum: De Storey Club. De Storey Club opent haar deuren om 21.00 uur. De entree is E 3,-. Beleidsnota Cultuurhistorie gemeente Castricum CASTRICUM - In de vergadering van de raadscommisie Welzijn, Onderwijs, Werk, Inkomen en Zorg (WOWIZ) van donderdag 12 februari wordt de beleidsnota Cultuurhistorie gemeente Castricum 2004 behandeld. In deze nota staan tal van aanbevelingen en actie punten met betrekking tot het behoud en beheer van de cultuurhistorische waarden in de gemeente Castricum. Het gaat hierbij om de historische bouwkunst, archeologie, landschappe lijk waardevolle terreinen en land schapselementen. Klankbordgroep De beleidsnota is tot stand gekomen gedurende zes vergaderingen met de Klankbordgroep 'Gemeentelijk cul tuurhistorisch beleid'. Deze klankbord groep bestaat uit twaalf leden: drie afge vaardigden van de historische vereni gingen uit Akersloot, Castricum en Limmen, vijf monumenteneigenaren, één afgevaardigde van Dorpsraad de Woude, één afgevaardigde van de Stichting tot Behoud van Natuurlijke en Cultuurhistorische Waarden in Alkmaardermeer-omgeving en twee inwoners van de gemeente Catricum. Ook heeft over de uitgangspunten van de beleidsnota op 18 november 2003 een informatieavond plaatsgevonden. De resultaten hiervan zijn eveneens verwerkt in het eindconcept van de beleidsnota. Het eindconcept van de beleidsnota ligt vanaf donderdag 5 februari voor iedereen in het gemeente huis te Castricum (receptie) ter inzage. Gevonden en verloren CASTRICUM - De Politie Noord Holland Noord geeft de volgende voor werpen op als verloren en gevonden: Verloren in Castricum: herenbril in groene koker, sleutelbossen 4x, ov jaar kaart, kentekenbewijs Hyundai, bruine map met spelerskaarten Sea-Devils, zwarte handschoen, hoorapparaat in blauw doosje, zilveren armband met munt, bankpas en een bruine porte monnee inh. NS en strippenkaart, geld. Gevonden in Castricum: gsm Trium blauw voorfront, meisjes horloge Yes/No roze, knip met inhoud, sjaalje gevlekt, autosleutel BMW en een brui ne jas met voering. Gevonden in Akersloot: zwart lederen jas halflang. Verloren in Limmen: Pulsar horloge metaal met donkere wijzerplaat. Boot gestolen AKERSLOOT - Tussen zaterdagavond 7 en zondagmiddag 8 februari is vanaf de jachtwerf aan de Klaas Hoornlaan in Akersloot een boot gestolen. Ook de daarbij behorende trailer, het dekzeil en de buitenboordmotor zijn ont vreemd. Het gaat om een witte poly ester motorboot met een blauwe bies met een lengte van 4.35 meter en een breedte van 1.80 meter. Het merk is Topcraft 435, type millennium edition. Playbackshow scoutinggroep Limmen LIMMEN - Zondag 15 februari vindt weer de playbackshow plaats van scou ting Limmen, in de Burgerij. Deze pla ybackshow is elk jaar weer een dave rend succes, en staat garant voor een leuk middagje uit in uw eigen dorp. Alle groepen komen aan bod, van klein tot groot, en zelfs het bestuur schroomt niet om een act te doen. Het thema van dit jaar is Carnaval, wat midden in de carnavalstijd ook wel een beetje van zelfsprekend is. De juryleden zullen dan beoordelen wie de grappigste, leukste, beste of origineel ste groep uit de bus komt. Het belooft dus weer een fantastische feestelijke middag te worden, voor iedereen die de scouting een warm hard toedraagt. De aanvang van het evene ment is 13.30 uur en de toegang is gratis. Stichting Welzijn Ouderen Limmen LIMMEN - Op zondag 23 november is de Vredeburg vanaf 14.00 uur open voor alle 55 plussers uit Limmen. Onder het genot van een kopje koffie of thee en een drankje kan men kaar ten, sjoelen, biljarten en er zijn Oudhollandse spellen. Deze dag staat in het teken van gewoon een gezellige middag hebben met elkaar. Voor meer informatie: The a Adrichem, tel. 072-5051404. Oude bekenden bij Jazz Session Club Vredeburg LIMMEN - Na de fantastische happe ning in januari, waar het publiek volle dig uit haar dak ging bij het voor één optreden bij elkaar gehaalde oude stijl orkest The One Night Stand Surprise Band, moest de organisatie wel voor een kwalitatief passend vervolg zorgen. En het is dan natuurlijk niet voor niets, dat je dan terecht komt bij een orkest, waarvan je bij voorbaat weet, dat kwa liteit en muzikaal vermogen voorop staat. Al voor de vierde keer komt Chickens Jazz Egg als gastorkest naar de Jazz Session Club Vredeburg. Chickens Jazz Egg bestaat nu ruim 7 jaar en heeft een behoorlijk professio nele achtergrond. De muzikanten spe len al jaren samen en keniïen elkaar door en door, maar dat heeft er nimmer toe geleid dat er sleetsheid in het muzi kale presteren optrad. Het is nog steeds verfrissen en verrassend. Naast eigen nummers spelen ze stukken van Miles Davis, John Coltrane, Barry Kessel en ook van regionale componisten zoals Peter Dekker en Zytze Zwart. Het wordt een typisch Noordhollands feest je, want het zal weer de pan uitswingen. Daar zorgen Philip Gerretsen - gitaar, Peter Kuiken - slagwerk, Frank Stolwijk - saxen en klarinet, en Jaap Zwaag - contrabas zeker wel voor. De toegang van 16.00 tot 20.00 uur in Cultureel Centrum De Vredeburg te Limmen blijft gratis, maar u kunt lid worden voor E 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer tel/fax: 072-5053414, e-mail: timmer.limmen@worldonline.nl. Hebbesz laat het goud weer blinken LIMMEN - Bij Hebbesz in Limmen kan iedereen op Valentijnsdag, zater dag 14 februari, haar/zijn sieraden professioneel en gratis laten polijsten. In de winkel op Kerkweg 44 is nu een aantal etsen te bewonderen van de bekende kunstenares Tineke Pijnappel uit Limmen, die onlangs haar 12,5 jarig jubileum heeft gevierd. KYG Limmen LIMMEN - Op woensdag 19 februari is er weer de ledenavond van het KVG in de Burgerij, aanvang 20.00 uur. Deze avond komt Martha Kruier uit Alkmaar iets vertellen over de Stichting Zwerfdier. De Stichting neemt alleen katten op. Katten die hun baasje kwijt zijn of zwerfdieren, ze pro beren voor de dieren een nieuw baasje te vinden. Nieuwe leden zijn welkom op deze avond, ze betalen E 3,40 voor twee keer koffie of thee. Cursus schminken CASTRICUM - Op woensdag 18 februari start er een cursus kinderen schminken voor volwassenen, bij Florida's Grime. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Het zijn vijf lessen van 2,5 uur. Op woensdagavond 7 april en maandagavond 19 april starten de vol gende cursussen. Voor informatie, tel. 0251-656528. Conquistanieuws LIMMEN - Het programma voor woensdag 11, vrijdag 13 en zaterdag 14 februari bij jongerencentrum Conquista is: Kinderen 4 t/m 10 jaar Bij de kinderwerkgroep is het zaterdag ochtend ook Valentijnsdag! Laatje har tje spreken en maak iets voor iemand die je lief vindt! Dat hoeft natuurlijk niet iemand te zijn waar je verliefd op bent, denk maar eens aan mamma of pappa, opa en oma of misschien vind je de juf op school wel erg lief? Verzin zelf iemand voor veel knutselplezier in Conquista! De ochtend begint om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners 11 t/m 15 jaar Zaterdagavond kun je uit je dak tijdens de Valentijnsdisco, waar de liefde in de lucht hangt! De eigen deejay met dit keer lekkere romantische muziek en een gezamenlijk drankje voor elk Valentijnspaar, maken de avond com pleet! Computeren, flipperen of gewoon lekker bijkletsen kan natuur lijk ook altijd. De tieneravond begint om 19.00 en Conquista sluit haar deu ren om 23.00 uur. De entree is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé is op vrijdag- en op zaterdagavond weer als vanouds geo pend van 20.30 tot 01.00 uur. Zaterdag 14 februari komt de bekende DJ René de Swart draaien in Conquista! Iedereen die hem al eens heeft horen draaien weet dat hij garant staat voor een top avond! Dus heb je zin in goeie muziek en een biertje? Met DJ René de Swart en Ome Joost Zomerdijk ach ter de tap, is Conquista the place to bel De entree is gratis. Woensdagmiddag inloop 9 t/m 11 jaar Voor iedereen van 9 t/m 11 jaar, is Conquista open op de woensdag. Op 11 februari van 14.00 tot 17.00 uur staan de zes spelcomputers dan ook klaar en de muziek aan! Je kunt darten, tafel tennissen, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen! LIMMEN - Jugendstil, Art Nouveau, Modern Style, Style Metro, Liberty Style, Nieuwe Kunst of ietwat denigre rend de Delftste slaoliestijl. Benamingen voor een kunststroming aan het einde van de negentiende eeuw tot aan de jaren twintig van de twintig ste eeuw, die verwijzen naar het Europese verspreidingsgebied. Limmen Cultuur heeft de kunsthistori cus de heer Melkert bereid gevonden een lezing over dit onderwerp te ver zorgen. In deze dialezing neemt hij u mee naar Londen, Glasgow, Brussel, Parijs, Nancy, Wenen, New York, München, Barcelona, Den Haag en Amsterdam. In deze steden,, heeft de Jugendstil ofwel Art Nouveau zich gemanifesteerd in al zijn facetten en vormen van kunst en toegepaste kunst, zoals architectuur, glassierkunst, siera den, meubels, keramiek, glas-in-lood, schilderkunst en grafiek tekeningen, boekillustraties en affiches), tijdschrif ten en mode. Waarschijnlijk roept de term Jugendstil associaties op aan de gebogen lijn en aan motieven ontleend aan de flora en fauna. Wellicht is het verrassend te horen en te zien dat deze stroming, die zijn hoogtepunt rond 1900 beleefde, ook een strakke geometrische variant heeft gekend. La belle Epoque, zoals deze tijd ook wel wordt genoemd, laat een keur aan kunstenaars zien die zich in de vormen taal van de Art Nouveau hebben uitge drukt, o.a.: Toulouse Lautrec, Gaudi, Toorop, Berlage. Ook zal de heer Melkert ingaan op de kunsthistorische achtergrond van de negentiende eeuw en de inspiratie bronnen van deze stroming, zoals sym bolisme, Japanse prentkunst en Pre- Rafaëlieten. De lezing, die vergezeld gaat van fraaie dia's, vindt plaats op vrijdag 13 februari om 20.00 uur in Vredeburg, Dusseldorperweg te Limmen. De entreeprijs bedraagt E 4,-. CASTRICUM - Eneco zal de schade aan de bomen van de Prins Bern- hardstraat, geleden ten gevolge van een gaslek, vergoeden aande gemeente Castricum. Bovendien is na onderzoek gebleken dat het in februari 2003 geconstateerde gaslek geen verontrei niging heeft veroorzaakt. In februari 2003 is door Eneco een lek in een oude gietijzeren gasleiding (uit 1938) geconstateerd. Eneco heeft de gasleidingen in de Prins Bernhardstraat direct vervangen en in juli 2003 zijn deze ook in de Torenstraat, Koningin Wilhelminastraat en de Koningin Julianastraat vervangen. In een brief van 24 maart heeft de gemeente Castricum Eneco aansprake lijk gesteld voor de schade aan de bomen (E 9000,-) en dringend vrzocht de toestand van de bodem en grondwa ter door middel van een bodemonder zoek in beeld te brengen. Op 25 november 2003 heeft Eneco te kennen gegeven dat ze de schade aan de bomen vergoeden. Het geld zal door de gemeente worden aangewend voor de herplant van de bomen aan de Prins Bernhardstraat. Eneco gaf tevens aan dat een gaslek nog nimmer een bodem- cq grondwaterver ontreiniging heeft veroorzaakt. De bom- ensterfte is te wijten aan het zuurstofge brek, omdat het gas de zuurstof in de bodem heeft verdrongen. Na overleg is ter plaatse van het gaslek een bodem onderzoek uitgevoerd. Uit de resultaten van het onderzoek blijkt dat de gaslekka- ge geen verontreiniging van het grond water en de bodem heeft veroorzaakt. wanneer WWW LIMMEN - Tuincursussen Jeanine Jonker uit Limmen verzorgt een tuinle- zing over de tuinen van Appeltern. Op donderdagavond 19 februari kunt u een avondje mee uit naar Nederlands grootste en meest veelzijdige modeltui- nenpark. Tijdens de dialezing wordt u rondgeleid door de ruim 160 modeltui- nen. Er valt echt alles op tuingebied te beleven. Net als de doelstelling van de Tbinen van Appeltern wordt u objectief geïnformeerd over alles wat met de tuin en tuinaanleg te maken heeft. In de tuinen zijn alle tuinmaterialen en planten toegepast in steeds weer ande re tuinen. Van minivoortuinen, balkon- tuin tot riante hoektuin aan het water. Elk jaar worden er weer de nieuwste ontwikkelingen ingepast. Vrij recent zijn er 20 architecten- en auteurs tuinen gerealiseerd. Speciaal voor de tuinen hebben onder andere Piet Oudolf, Henk Gerritsen, Henk Weijers en bij voorbeeld Dick Huigens hun favoriet tuin ontworpen. Voor elk wat wils Deze tuinlezing is er voor iedereen. Nog nooit kon u zo dichtbij terecht voor de tuinen van Appeltern. Voor tuinliefhebbers is het een belevenis. Een grotere variatie aan ideeën, sferen, en beplanting is haast ondenkbaar. Met enorme gedrevenheid, creatieve vol harding en vooral veel liefde voor het vak is een prachtige presentatie voor bereid die menig tuinhart sneller doet kloppen. De lezing bijwonen kan reser veren telefonisch via tel. 072-5053646 en u bent een avond uit. Aanvang 20.00 uur, kosten E 8,25. Naast deze lezing organiseert Tbincursussen Jeanine Jonker nog andere activiteiten op tuin gebied. Het gehele programmaover zicht kunt u aanvragen bij Jeanine Jonker, 072-5053646, tevens staat alle informatie op het wb www.tuincursussen.nl Burgemeester en wethouders bezoeken Akersloot AKERSLOOT - Op dinsdag 24 febru ari bezoeken B&W van Castricum de kern Akersloot, waarbij specifiek wordt ingegaan op de thema's gemeentelo ket/bus en onderwijsvoorzieningen. B&W bezoeken 's middags de brand weer, begraafplaats en het Mendel- sohnplein, alvorens wethouder Könst vanaf 19.30 uur een presentatie van de plannen voor Akersloot geeft in de sporthal. REGIO - In de weken van 16 t/m 29 februari is er een multimedia actie in de drie bibliotheken van de CAL. De muziekafdeling van de bibliotheek in Castricum wordt omgebouwd naar een mediatheek. De opstelling van de muziek cd's gaat veranderen. In dit deel van de bibliotheek zullen ook de dvd's, cd-rom's en boeken over muziek en films komen te staan. Alle multime dia materialen overzichtelijk bij elkaar dus. Aan deze herinrichting wordt voor de klanten van de bibliotheek een aan trekkelijke Multimedia actie gekoppeld. Elk twee de multimedia artikel mag gratis geleend worden (bij verschil in prijs is het goedkoopste artikel gratis). Deze multimedia actie geldt ook in de bibli otheken van Akersloot en Limmen. Met gebruik van een multimediakaart, die E 9,- kost, (goed voor bijvoorbeeld 10 cd's, 5 dvd's of 5 cd-rom's) kunt u nog meer voordeel halen. De actie geldt ook voor de sprinters (de allernieuwste snel roulerende boe ken) en de jeugdvideo's. Deze materia len zullen overigens op hun vertrouw de plekje in de bibliotheek blijven staan. Cd's en sprinters E 1,15, dvd's, cd-rom's en jeugdvideo's E 2,25. Sprinters en dvd's worden voor 1 week uitgeleend. Cd's, jeugdvideo's en cd-rom's worden voor drie weken uitgeleend. Postzegelruilbeurs CASTRICUM - De jaarlijkse postze gelruilbeurs van de Postzegelvereni ging Castricum wordt gehouden op zondag 15 februari van 10.00 tot 16.00 uur in de aula van het Clusius College, Oranjelaan 2a te Castricum. Eigen leden en verzamelaars uit alle delen van het land bieden een grote verschei denheid en kwalitatief goed filate listisch materiaal aan. En natuurlijk kan er door ieder verzamelaar ook volop worden geruild. De beurs is geopend voor iedere verza melaar van postzegels, post(waarde)- stukken enz. De toegang is gratis. Het bestuur verschaft informatie over het verzamelen van postzegels en de voor delen van een lidmaatschap voor niet georganiseerde verzamelaars. Er is een speciale informatiestand voor jonge verzamelaars. Deze verzamelaars kun nen gratis postzegels uitzoeken uit een grote partij door de seniorleden beschikbaar gestelde zegels. TPG-post stempelt tussen plm. 12.00 en 14.00 uur poststukken met de in Castricum gebruikte stempels. Een assortiment recent uitgegeven Nederlandse postzegels en postwaarde- stukken kunnen worden gekocht bij TPG en/of de vereniging. Kindertrainingen Ziezo LIMMEN - Trainingsbureau Ziezo start vanaf maart kindertrainingen in de regio Alkmaar. Ziezo geeft trainingen en workshops voor kinderen en jongeren die tot doel hebben hun welbevinden, hun sociale weerbaarheid te vergroten. Ziezo begint in de regio Alkmaar met de Doe-Durf-, de Sam-Sam-Samen- en de Ouder-training. De Doe-Durf-training is een (faal)angst-training voor kinderen die gebrek hebben aan zelfvertrouwen en zich onzeker voelen. De Sam-Sam- Samen training richt zich op kinderen die onhandig zijn in hun contact met ande ren. De Ouder-training heeft tot doel meer inzicht te krijgen in het gedrag en de gevoelens van deze kinderen en hoe daar mee om te kunnen gaan. Hierdoor kunnen ouders het contact en de com municatie met hun kinderen versterken. De manier waarop Ziezo werkt is die van ervarend leren. Door middel van spel en spelen nemen de kinderen hun, tot nu toe bekende, eigen gedrag, onder de loep en leren ze gaandeweg een nieuw en effec tief gedrag. Bij trainingsbureau Ziezo ervaar je op een speelse manier je eigen kracht in de omgang met jezelf en ande ren. De trainingen worden gegeven in de St. Maartenschool in Limmen of op loca tie. Voor informatie of aanmelding kunt u terecht bij Esther Schaap, Ziezo regio Alkmaar, tel. 072-5053095 of www.ziezo- samen.nl. Korenfestival AKERSLOOT - Zondag 22 februari is er in de St.Jacobuskerk te Akersloot een korenfestival met als thema Africa, the jungle of life. De aankleding van de kerk en het repertoire van de koren (zover mogelijk) is aan dit thema aangepast. Het festival is dus een mogelijkheid om koren ook eens iets te horen zingen wat buiten hun gewoon lijke repertoire ligt. De deelnemende koren zijn: het Ac^uariuskoor uit Akersloot, Exspecto uit Egmond- Binnen, jongerenkoor Pius X, jonge renkoor Alkmaar-noord, ritmisch koor Bergen, Cantare uit Castricum en Recreation uit Beverwijk. Het festival begint om 13.00 uur met een lied dat door alle koren gezamenlijk wordt uit gevoerd en de afsluiting is om 17.30 uur. Vele vrijwilligers zijn druk bezig u een aangename middag te bezorgen. U bent vrij om tussentijds binnen te komen of weer weg te gaan en de toe gang is gratis. In de kerk is een hapje en een drankje (alcoholvrij) verkrijgbaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 12