Paddentrek in Heiloo Vanaf volgende week: hef Vrijwilligers Journaal Lente kondigt zich aan bij Knaagdierencentrum Heiloo Ingezonden Modieuze Monturencollectie van Het Huis Opticiens m Rabobank West-Kennemerland, dichtbij en altijd bereikbaar Winter of voorjaar in het Heilooër Bos? m UITKIJKPOST - 11 FEBRUARI 2004 - PAGINA 6 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Ov HEILOO M ededelingen Verleende collectevergunning Tijdelijke sluiting gemeentelijk Informatiecentrum erk in uitvoering Snoeien en kappen bomen langs westelijke ring Alkmaar N9 Bi jeenkomst Alzheimer Mantelzorgers Tongfilets met aardappelpuree Computercursussen in het Trefpunt Vogelvereniging Kleurenpracht Activiteiten Vrouwen van Nu Dansen op zondagmiddag Leren Klaverjassen Activiteiten AVVH: «f. De Wereldwinkel, verrassend anders Yalentijnsactie Hebbesz Een huis in Frankrijk? Heiloo contact vervolg van pagina 4 Meer informatie: Voor meer in formatie kunt u contact opnemen met de heer R. v.d. Horst van de Milieudienst Regio Alkmaar, telefoonnummer (072) 548 84 61 Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Amnesty International van 15 tot en met 21 februari a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. In verband met een interne verbouwing is het gemeentelijk Informatiecentrum afgesloten tot en met 20 februari a.s. De stukken die formeel ter inzage liggen, zijn tijdelijk in de hal van het gemeentehuis te raadplegen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond 18.00 tot 20.00 uur. Met de verbouwing wordt de toegankelijkheid van het Informatiecentrum voor de bezoekers van het gemeentehuis vergroot. In het Informa tiecentrum liggen niet alleen de wettelijk verplichte stukken ter inzage, maar u kunt hier ook terecht met al uw vragen over de gemeente. De werkzaamheden kunnen voor bezoekers van het gemeentehuis enige overlast veroorzaken. Wij vragen u hiervoor begrip te hebben. .In verband met ongunstige weersomstandig heden zijn de snoeiwerkzaamheden langs de N9, die waren gepland op 8 februari, niet doorge gaan. Als gevolg hiervan vinden nu op zondag 15 en zondag 22 februari 2004 tussen 08.00 uur en 19.00 uur werkzaamheden plaats langs de N9, westelijke ring van Alkmaar. De werkzaam heden bestaan uit het snoeien van beplanting en het verwijderen van bomen. Het onderhoud aan de beplanting is noodzakelijk om te zorgen dat het verkeer ook in de toekomst veilig over de Ring kan blijven rijden. Op zondag 15 februari worden tussen 08.00 uur en 19.00 uur werkzaamheden uitgevoerd op de rijbaan richting Haarlem. Hiervoor wordt de rijbaan tussen de Aert de Gelderlaan en de rotonde Kooimeer afgesloten. Op zondag 22 februari worden tussen 08.00 en 19.00 uur de rijbaan tussen de Kennemer- straatweg en de Aert de Gelderlaan richting Den Helder afgesloten voor het verkeer. Op beide zondagen wordt het verkeer omgeleid via de N242, oostelijke ring van Alkmaar. Gele borden geven de omleidingen aan. Het verkeer moet rekening houden met langere reistijd. Meer informatie Voor eventuele informatie kunt u contact opnemen met de heer J. H. Wever van Rijkswaterstaat (Directie Noord-Holland) op telefoonnummer (072) 566 35 00. HEILOO - Evenals elders zijn ook in Heiloo de padden met de voorjaarstrek (paddentrek) begonnen. Diverse bewo ners in Heiloo hebben dit gemeld. Voor de 16e keer, begonnen in 1988, is de Paddenwerkgroep Heiloo met de voorbereidende werkzaamheden be gonnen. Dit houdt in dat de slagboom in de Kuillaan van 1 maart tot en met 31 april iedere avond van 19.00 tot 07.00 uur neergelaten wordt. Hierdoor is het voor gemotoriseerd verkeer niet mogelijk langs deze weg ('s avonds en 's nachts!) naar de Kennemerstraatweg te rijden. Op 28- februari worden de gaasstrook en de vangemmers langs het fietspad Zanderslootweg ingegraven. Indien het zachte weer aanhoudt en de padden blijven lopen is het voornemen om al vanaf half februari incidenteel de Kuillaan, gedurende de avond en nacht, met de slagboom af te sluiten. Paddentrek Amfibieën (padden, kikkers en sala manders) zijn nachtdieren. Vanaf inval lende schemer tot zonsopgang zijn deze dieren actief. In de winter (vanaf november) houden amfibieën een winterslaap(-rust). Padden zijn landdie ren en graven zich in voor de winter in droge Ijoge delen van bos en duin. In het voorjaar (half februari-maart-april) indien de temperaturen gunstig zijn (7 graden en hoge luchtvochtigheid) komen ze uit hun winterverblijven en trekken naar de sloten om zich voort te planten. Tijdens deze paddentrek moe ten de dieren vaak drukke verkeerswe gen oversteken waarbij het voorkomt dat vele honderden padden en kikkers worden gedood. In het water worden de ei-snoeren om de planten gewik keld. Na ongeveer twee tot drie weken verlaten de padden het water om ver volgens weer op het land actief te zijn en te foerageren (eten). Het voedsel bestaat uit onder andere slakken, insec ten, wormen, en padden zijn weer voed sel voor vogels, vos en bunzing. Vrijwilligers De paddenwerkgroep bestaat uit ruim twintig mensen, die gedurende de pad dentrek druk bezig zijn met allerlei werkzaamheden. Deze werkzaamhe den bestaan uit het 's avonds met een groepje mensen de padden, kikkers en salamanders van de weg te rapen en naar de sloot te brengen; tevens het tel len en noteren van de dieren en de van gemmers 's avonds en 's morgens te inspecteren op aangetroffen dieren. De aanwezigheid van vrijwilligers is dus van belang. Ieder jaar verlaten mensen de groep en moeten weer nieu we mensen daarvoor in de plaats komen. De Paddenwerkgroep Heiloo heeft dit jaar een aantal nieuwe vrijwil ligers nodig. Het zijn geringe werk zaamheden gedurende een korte tijd (ongeveer 6 weken) die een grote vol doening geven. Voor informatie kunt u de volgende telefoonnummers bellen: 072-5330324 of 072 5334803. REGIO - Dement wordt men niet van vandaag op morgen. Bij het ouder wor den ontstaan, lichamelijk, geestelijk en sociaal, veranderingen. De soepelheid gaat er van af. Om toch die veranderin gen te reguleren zijn er allerlei voorzie ningen die het accepteren van het ouder worden vergemakkelijken. Maar, zoals men lichamelijk iets kan overkomen, bestaan er ook geestelijke processen, die het gewone leven kun nen verstoren. Het geheugen laat het afweten en de omgeving vraagt zich af wat er aan de hand is. Er ontstaan gedragsveranderingen, waardoor voor de partner en familieleden, ongewild, een andere taak is weggelegd. Als vervolg op het thema diagnose van januari opent het Alzheimer café de deuren op woensdag 18 februari voor de gezonde partner en familie, maar ook voor zorgverleners en belangstel lenden, voor een bijeenkomst met als thema: 'dement; relaties veranderen'. Het Alzheimer café is in Wijkcentrum Overdie aan de Ruusbroechof 97 te Alkmaar. Onder leiding van een des kundige en een gespreksleider zal de avond, mede door de aanwezige gasten, meer duidelijkheid verschaffen over de relaties met een dementerende. Inloop is vanaf 19.00 uur, aanvang 19.30 uur. De avond duurt tot 21.30 uur. De toegang is, inclusief koffie/thee gratis. Voor meer info: M. Blijleven, tel. 072-5334893 of J. Rood, tel. 072- 5335297. - Tong behoort tot de fijnere vissoor ten. Geen wonder dat tong wat duur der is dan diverse andere soorten vis. Maar het is de moeite waard om eens een heerlijk gerecht te maken van tong. Bijgaand recept (voor 4 perso nen) is al een heel oud recept, dat wat 'gemoderniseerd' is. In het originele recept moet je zelf nog saus trekken van visgraten en het lijkt mij zo dat het eenvoudiger is om bij de viswinkel (dat is de specialist, maar ook de supermarkten hebben het nodige) gewoon een flesje visbouillon te kopen. Wat hebben we nodig? Wel, 8 flinke tongfilets, 0,5 liter water en een beetje zout. Dat is toch niet te moeilijk. Voor de saus: 0,5 liter visbouillon en een scheut witte Bordeauxwijn of eventu eel andere droge witte wijn. Verder 35 gram bloem en 35 gram boter, 0,5 dl (koks)room, wat citroensap en een eidooier. En verder voor de garnering eventueel nog wat garnaaltjes, kap pertjes en wat peterselie. Bereiding: De tongfilets wassen, oprollen (met de velkant naar binnen) en vaststeken met een prikkertje. Vervolgens in 6 minuten de vis gaar koken en de houtjes verwijderen. De saus indikken met de boter en bloem (eerst boter in de pan, de bloem erdoor roeren en vervolgens de bouillon er met kleine beetjes door heen roeren. Steeds moet eerst weer een gladde massa ontstaan voordat er weer wat bouillon aan wordt toege voegd). De saus afmaken met de room en eidooier (die met wat saus tevoren is aangemengd). Ook kan naar wens nog een beetje citroensap worden toegevoegd. We hebben het nog niet gehad over de aardappelpuree. Die kunt u uiteraard zelf helemaal maken, maar u kunt ook kant en klare puree (helemaal gereed dan wel in poedervorm, zie dan de gebruiksaanwijzing) gebruiken. Dat is wei zo gemakkelijk. Opdienen: Het oog wil ook wat. We hebben nu heerlijke maaltij dingrediënten, maar nu moeten we het ook een beetje smakelijk opdie nen. Neem daarom een platte schaal (eventueel voorverwarmen) en doe daar een laagje hete aardappelpuree in. Schik de tongfilets in het midden, spuit er nog een randje puree omheen en giet de saus erover. Dan nog even de zaak garneren met bijvoorbeeld wat garnaaltjes, kappertjes, peterselie of wat u verder in huis hebt (bijvoor beeld halve kerstomaatjes). Wel alles goed warm opdienen. Als groente zijn worteltjes en sla prima begeleiders Wijntip Wat de wijn betreft past hier een goed droge witte wijn bij. Echte viswijnen zijn bijvoorbeeld Muscadet, Chablis, en Elzasser Riesling. Maar dit zijn niet de enige soorten. Zoek zelf maar iets lekkers. Ook uw recepten zullen wij met ple zier publiceren. Stuur ze op naar: redactie Uitkijkpost, postbus 68,1850 AB Heiloo of per e-mail: redactie@uitfijkpost.nl. HEILOO - In het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo, zijn nog plaat sen vrij bij verschillende computercur sussen. Kennismaken met de PC Voor degenen die inzicht willen krijgen in de werking van de computer en de eerste beginselen onder de knie willen krijgen in het werken met de computer. Start op donderdag 18 maart van 9.00 tot 10.30 of van 10.45 tot 12.15 uur. De laatste les is op 26 april. Deze cursus kost 73,- 12,- voor het cursus boek. Word met Windows voor beginners U leert o.a. een brief typen, wijzigen van de tekst, de tekst bewaren en opvragen, tekstopmaak, regelopmaak, printen en spellingcontrole. Start op dinsdag 16 maart tot en met 4 mei van 10.45 tot 12.15 uur of vrijdag 18 maart t/m 7 mei van 13.00 tot 14.30 uur. Deze cursus kost 73,- 12,- voor het cursus boek. Digitale fotobewerking Deze cursus is gericht op de enigszins ervaren computergebruiker die meer wil weten over het bewerken van foto's met de computer. Dit kunnen foto's zijn die u met welke camera dan ook heeft gemaakt. In deze cursus wordt stap voor stap uitgelegd hoe u foto's digitaal kunt bewerken. Bij het cursusboek zit gratis een cd-rom met een volledige, Nederlandstalige versie van het popu laire fotobewerkingsprogramma Ulead Photo Express. De cursus start op maandag 15 maart tot en met 26 april van 9.00 tot 10.30 uur. Deze cursus kost 72,50 26,75 voor het cursusboek. Website maken Voor wie het leuk lijkt om een eigen website te maken, voor (sport)club of (toekomstige) kleinkinderen, is dit de kans. De cursus start op maandag 15 maart t/m 26 april van 10.45 tot 12.15 uur. Deze cursus kost 72,50 27,50 voor het cursusboek. Voor informatie en aanmelding: Stichting Ouderenwerk Heiloo: 072-5331297. HEILOO - Vogelvereniging Kleuren pracht Heiloo en omstreken houdt op 2 maart weer een contactavond met het tema 'Video's van vogels, kweken, broe den en houden'. De avond is bedoeld voor leden, maar ook niet leden zijn welkom in het verenigingsgebouw aan het Zevenhuizen 50 achter sporthal het Vennewater), aanvang van de avond is 20.00 uur, zaal open vanaf 19.45 uur. HEILOO - Op 23 januari is onze plaatsgenote Els Stet geslaagd voor haar Post HBO Community Health. Deze opleiding is gericht op het mana gement voor medische ontwikkelings samenwerking. HEILOO - Op maandagavond 16 februari houden de Vrouwen van Nu hun jaarvergadering, gevolgd door een presentatie van Henriette Bakker uit Castricum, kleurenconsulente.- Enkele weken geleden werd haar bedrijf, Studio Kleur Stijl, in dit nieuwsblad nog belicht. Haar uitgangspunt is het eigen figuur en niet de ideale kleding- maat die de mode aangeeft. Met behulp van de juiste kleuren en de juiste stijl kunnen pluspunten worden benadrukt en minder goede kanten van het uiterlijk worden verdoezeld. Plaats: Ter Coulsterkerk aan de Holleweg, tijd: 20.15 uur, na de jaarvergadering. Belangstellenden zijn welkom voor 3,- per persoon. Voor meer informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo: 072- 5331297. HEILOO - Zondag 15 februari kan er in het Open Huis, van 14.00 tot 17.00 uur, weer gezellig gedanst worden, op muziek van het Inter-Ned kwartet. Entrée 3,50. HEILOO - Vanaf volgende week kunt u in deze krant de activiteiten van de Unie Van Vrijwilligers lezen, in het Vrijwilligers Journaal. De UW bestaat sinds 1980 en heeft zich sinds dien ingezet voor vele projecten in en om Heiloo. Het UW heeft als doel stelling het bevorderen en verlenen van maatschappelijke hulp door vrij willigers met menselijk contact en continuïteit in het werk als voor naamste kenmerken. Ondanks de vacaturebank van de gemeente Heiloo op www.heiloo.nl, en de vele wervingsactiviteiten van de diverse verenigingen in Heiloo, blijkt het ech ter nog steeds lastig te zijn om nieuwe mensen te vinden die een vrijwillig steentje willen bijdragen. Daarom werkt de Uitkijkpost graag mee, door middel van een vaste maandelijkse rubriek, waarin de diverse projecten van de UW worden besproken. Op die manier kunt u kennis maken met de projecten, en uiteraard, als het u aanspreekt, zich aanmelden om vrij williger te worden! Volgende week leest u in de rubriek alles over het project Ziekenhuisbegeleiding, waar in vrijwilligers mensen begeleiden bij een bezoek aan een arts of zieken huis, zowel in de zorgcentra als aan zelfstandig wonende ouderen. Overige projecten van de UW afde ling Heiloo zijn: Vriendschappelijk Contact, Thee schenken en Bingo in De Loet en Overkerck, Instuif De Loet, Dag verzorging Overkerck, Huiskamer project Overkerck, Watergymnastiek, Amberhof Verpleegafdeling, Amber- hof Dagbehandeling, Toko De Loet en Overkerck.Voor meer informatie over de UW: tel. 072-5333633. HEILOO - De winter is dit jaar over het algemeen zacht en nat, zodat het lijkt of de natuur 'in de war' dreigt te raken. Nu valt dat in de praktijk wel mee, maar het is leuk om te zien op welke manieren het komende voorjaar nu al zichtbaar is in de natuur. Dat kan heel goed tijdens de maandelijkse natuurwandeling, georganiseerd door het IVN, de Vereniging voor natuur- en milieueducatie. Welke vogels zingen er al? Hoe staat het met de knoppen aan de bomen? Welke bodemplanten worden er al groen? En waar staan die vooral? Omdat de bomen nog kaal zijn valt er nu meer licht op de bosbodem dan in de zomer en daar profiteren plantjes als speenkruid en fluitekruid van. Over al deze en andere natuurzaken vertelt de IVN-gids tijdens èen ongeveer twee uur durende wandeling, die op zondag morgen 15 februari om 10.00 uur begint bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. Het is verstandig om warme en zo nodig waterdichte kleding en schoeisel aan te trekken. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van 1,50 verwacht; voor kin deren is dat 1,- (graag gepast!). Voor nadere inlichtingen, tel: 072-5325110. HEILOO - De stichting belangenbe hartiging uitkeringsgerechtigden houdt weer een gratis cursus leren klaverjas sen, voor een ieder die het spelletje wil leren. De cursus wordt gegeven op don derdag van 10.30 tot 11.30 uur. De start is op donderdag 4 maart in De Bergeon, Bergeonstraat 30 te Heiloo. Aanmelden bij Jos Turk, tel. 072- 5330838. Open klaverjas drive Op woensdag 11 februari is er weer de veertiendaagse open klaverjasdrive ten bate van de stichting.De drives begin nen om 19.30 uur en worden gehouden op Bergeonstraat 30. HEILOO - Op woensdag 18 februari houdt de Algemene Vrouwen Vereniging Heiloo (AVVH) een excur sie naar de tentoonstelling Beelden in Bergen in Museum Kranènburgh in Bergen. Er wordt altijd over de schil ders van de Bergense School gepraat, maar de beeldhouwers zijn daar zeker zo belangrijk als de schilders. Circa 100 sculpturale kunstvoorwerpen laten een overzicht zien. Aanvang van de rondlei ding: 14.00 uur. Na afloop van de rond leiding is in het museum gelegenhheid om een kopje thee of koffie te drinken. Opgave en inlichtingen bij Anneke Kager, tel.072-5332935 (tussen 19.00 en 20.00 uur). HEILOO - Buiten is het nog guur en koud, maar toch komt de lente al een beetje om de hoek kijken. Bij het Knaagdierencentrum Heiloo zijn namelijk het afgelopen weekend twee moederloze haasjes binnengebracht. De diertjes zijn nog geen week oud. De twee haasjes worden nu met de fles grootgebracht door een vrijwilligster van de knaagdierenopvang en als ze groot genoeg zijn weer uitgezet in de natuur. Jonge haasjes in de natuur worden eenmaaldaags gevoed door hun moe der. Dat gebeurd een kwartier na zons ondergang. Moeder haas laat haar jon gen de rest van de dag alleen achter, verspreid over het veld. Dus als u een jonge haas vindt, laat het rustig zitten, moeder haas is in de buurt. Bij het Knaagdierencentrum in Heiloo wordt met smart op de lente gewacht. Dat is immers de tijd dat de tuintjes weer opgeknapt worden, en er misschien plaats is voor een konijntje in de tuin. Het Knaagdierencentrum zit momen teel overvol met leuke konijnen. Allerlei soorten, in allerlei kleuren. De een nog liever dan de ander. Deze wachten allemaal op een nieuwe baas. Voor informatie kunt u altijd langsko men op De Loet 3 in Heiloo, tel. 072- 5090234. Of kijkt U op de site, daar zijn alle dieren met foto te bezichtigen: ww.knaagdierencentrum.nl IB II llllMUllfl HEILOO - 'Een lieve vriendin is jarig en ik wil haar verrassen met een origineel geschenk en ook zoek ik nog een klein cadeautje voor Valentijnsdag. Buiten is het koud en de natte sneeuw slaat me in het gezicht. Maar gelukkig, ik hoef niet eindeloos te zoeken, want bij de Wereldwinkel op de Stationsweg 105 in Heiloo is de kans van slagen froot. Een enthousiaste medewer- er denkt met mij mee in de gezelli ge winkel. De verkoopster wijst mij nog op de kleine schrijfartikelen en de kaarten die in de reclame zijn en snel zoek ik nog een paar mooie valentijnskaarten uit. Mijzelf .trak teer ik op een lekkere mangodres sing, ook al in de reclame evenals de rooibosjam en de dessertsaus. Innig tevreden vertrek ik met een zwarte poes met een lief scheef kopje en een klein rood boekje met 'Duizend wegen naar liefdeonder mijn arm. Ik heb een goede keus gemaakt! LIMMEN - Bij Hebbesz in Limmen kan iedereen op Valentijnsdag, zater dag 14 februari, haar/ zijn sieraden professioneel en gratis laten polijsten. In de winkel op de Kerkweg 44 is daarnaast momenteel een aantal etsen te bewonderen van de beken de kunstenares Tineke Pijnappel uit Limmen, die onlangs haar 12,5 jarig jubileum heeft gevierd. ALKMAAR - David Bruand, Frans jurist, geeft maandag 16 februari om 20.00 uur een lezing in het Nederlands in de Kamer van Koophandel te Alkmaar. Naar schatting zijn er momenteel zo'n 250.00 Nederlanders die een huis hebben gekocht in Frankrijk. Voor aspirant-kopers die het gevoel hebben nog onvoldoende te weten van de juridische en praktische aspecten van een dergelijke aankoop is deze lezing bestemd.Aan de orde zullen komen zaken als: Waarom, waar en hoe kiest u een huis in Frankrijk?, Wat zijn de mogelijkhe den voor een lening, in Nederland of in Frankrijk?, Wat moet er wel en niet staan in een voorlopig koopcon tract?, Notaris en notariskosten, garanties voor koper en verkoper en belastingaspecten. Toegangskaarten aan de zaal: 10,-, leden van de All. Fr. 5,- Deze maand is Het Huis Opticiens gestart met haar campagne rondom de monturencollectie van Het Huis. Het Huis, de opticien waar zien gezien mag worden, heeft al sinds jaar en dag een eigen collectie monturen met een trendy uitstraling. Monturencollectie van Het Huis genaamd. Een exclusieve selectie monturen voor een vaste, vriendelijke prijs van 95,-. Zien mag gezien worden Een bril, montuur of contactlenzen zijn gezichtsbepalers bij uitstek. Waren ze vroeger uitsluitend bedoeld als medisch hulpmiddel, tegenwoor dig hebben ze daarnaast de status gekregen van accessoires die het uiterlijk accentueren en een persoon lijke stijl onderstrepen. Het Huis Opticiens vindt dan ook dat zien, meer dan ooit, gezien mag worden. Met deskundig (mode)advies, de monturencollectie van Het Huis en met een uitgebreide collectie montu ren van absolute topmerken. Met de grootst mógelijke zorg geselecteerd voor iedereen met een schepe kijk op modieuze brillen. Het beste advies Het Huis Opticiens kijkt vanzelfspre kend niet alleen naar de modische aspecten van een bril. De vakbekwa me opticiens van Het Huis hebben altijd een perfecte zorg voor ogen en nemen de tijd voor een goed en indi vidueel advies. Over wensen om te zien, of om gezien te worden. In beide opzichten zorgt Het Huis voor de juiste look. Landelijke keten Het Huis Opticiens is een landelijke keten met 144 opticienzaken die garant staan voor een perfecte kwa liteit in obgzorg. Met de grootste mogelijke aandacht wordt gezocht naar de besté medische oplossing. Van een bril of lenzen tot chirurgi sche correctie met een laserbehande ling. Met een hele scherpe kijk op uw modieuze look. Voor informatie over de adressen van Het Huis-vestigingen in de rest van Nederland belt u: 0800-0700 of kijkt u op www.hethuisopticiens.n 1Komt u gerust een kijkje #nemen, want zien mag gezien worden bij het Huis! In financiële dienstverlening veran dert er heel wat. Nog nooit waren bankdiensten zo goed bereikbaar als aan het begin van dit nieuwe millen nium. Rabobank West-Kenneïrier- land heeft niet alleen de vestigingen in alle kernen vernieuwd, ook is de virtuele bank uitgegroeid tot de grootste internetbank van Europa. Bankzaken regelen kan bij de Rabobank dus wanneer en waar u maar wilt Dichtbij en bereikbaar zijn kenmerken waarop u kunt vertrou wen. Om het u gemakkelijk te maken kunt u bankzaken doen via drie kana len: internet en telefoon, apparaten en persoonlijke advisering. Altijd en overal beschikbaar Ten eerste kunt u (vrijwel) al uw financiële zaken regelen via www.rabobank.nl. Dat kan via uw eigen pc thuis of via iedere pc met een internetverbinding waar ook ter wereld. Als u een Rabox® aanschaft is alles wat u moet weten in één keer geregeld. U heeft het totale overzicht over uw financiën steeds bij de hand. Transacties kunt u op ieder gewenst moment invoeren. Betalen, beleggen, sparen, lenen en verzekeringen kunt u allemaal online regelen. Heeft u thuis geen pc dan kunt u in kantoor Akerhof gebruikmaken van de inter net pc. Voor het opvragen van saldi van rekeningen en overboekingen tussen rekeningen is er de Rabofoon. Komt u geld tekort om een PIN-beta- ling te doen? Via de Rabofoon kunt u gemakkelijk overboeken van uw spaarrekening naar uw Raborekening zodat de betaling toch uitgevoerd kan worden. Gemak dient de mens Het tweede kanaal bestaat uit de ver schillende apparatieve toepassingen. Wie wil er tegenwoordig nog het gemak van geld- en betaalautomaten missen? Op ieder gewenst moment is het mogelijk contant geld op te nemen via de vele GEA's of betalin gen te doen via betaalautomaten in winkels. Voor de kleinere bedragen in winkels of in parkeermeters is de chipknip inmiddels razend populair. Persoonlijk advies op afspraak Naast het alledaagse gemak dat de Rabobank u biedt is er natuurlijk het derde kanaal: persoonlijk advies op maat. In kantoor Akerhof staan cli ëntadviseurs en een financieel advi seur voor u klaar om u het beste advies te geven dat bij uw persoon lijke situatie past. Onze adviseurs hebben hun agenda echter goed gevuld. Daarom is het gewenst van te voren een afspraak te maken. Dan weet u dat de adviseur tijd en ruimte voor u heeft en zich kan voorberei den. Naast de adviseurs die hun werk plek in kantoor Akerhof hebbên, staat er nog een aantal specialisten tot uw dienst op het terrein van bedrijfsfinancieringen, beleggen, hypotheken, financiële- planning en verzekeringen. Zij komen op uw ver zoek graag naar Akersloot. Dat kan zijn een afspraak op kantoor Akerhof, maar ook bij u thuis of op uw bedrijf. Tijden veranderen. Het is tijd voor de Rabobank. Met gemak besparen op uw hypo theek Historisch lage hypotheekrente ook voor u aantrekkelijk. U heeft waar schijnlijk wel gehoord of gelezen dat de hypotheekrente op dit moment ongekend laag is. Ook als u al een hypotheek heeft kunt u hiervan profi teren door uw huidige hypotheek te beëindigen en een nieuwe hypotheek af te sluiten met een lagere rente. Dit zogenoemde 'oversluiten' kan u dui zenden euro's per jaar schelen! Forse besparing Als u een aantal jaren geleden een hypotheek heeft afgesloten is de kans groot dat u door een nieuwe woning- financiering fors bespaart op uw maandlasten. De hypotheekrente is namelijk aanzienlijk gedaald in de afgelopen jaren. Wat de rente in de toekomst gaat doen kan natuurlijk niemand met zekerheid zeggen, maar feit is dat deze tegenwoordig histo risch laag staat. Als u nu een nieuwe hypotheek afsluit met een lagere rente, dan kan dit voor u leiden tot wel de helft minder bruto maandren- telasten! Zelfs als u eventuele bijko mende kosten meerekent, zoals nota ris- en taxatiekosten. Deze besparing kunt u ongetwijfeld goed gebruiken, bijvoorbeeld voor uw pensioen, een verbouwing of de studie van uw kin deren. Gratis berekening Om te weten of oversluiten aantrek kelijk is voor u moet er een bereke ning worden gemaakt waarin men alle kosten tegen elkaar afzet. Natuurlijk hoeft u dat niet zelf te doen. Dé Hypotheekwinkel biedt u daarbij graag een helpende hand. Zij rekenen vrijblijvend voor u uit wat uw voordeel is. U hoeft daar niets voor te doen en niet$ voor te betalen! Als blijkt dat het oversluiten van uw hypotheek u heel wat voordeel ople vert, dan helpen de Erkende Hypotheekadviseurs u graag verder met de overige handelingen. Veel voordeel tegen minimale inspanning. Wilt u weten hoeveel u bespaart met een nieuwe hypotheek? Bel Dé Hypotheekwinkel Heiloo dan gerust voor een vrijblijvende afspraak via telefoonnummer (072) 532 03 22 of kijk op de website www.dehypo- theekwinkel.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6