Heilooër Operette Vereniging brengt Ruddigore Fraaie uitvoering van Handels Messiah piin|ijke na ho,sii,s Schoon en fris op reis? SuPer eaQ Jongens stichten brandje lapp™ €5po 200 De pil uit het ziekenfonds boon BORDEN APE L LA Schnitzels J 00 Ham- |(072) 53510 00 H NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Baanbrekend bedieningsprincipe Voetganger uit Heiloo gewond Omdat ieder is... VAN DER Algemene ledenvergadering Ondernemersvereniging Ondernemend Heiloo Jac. P. Thijsse College mavo-havo-vwo Informatieavond voor ouders donderdag OPEN DAG 19 februari zaterdag aanvang: 20.00 uur 21 februari 10.00 - 13.00 uur 4 Gepaneerde e mm f\s\ ACHTERHAM 100 gr 1,49 ZEEUWS SPEK 100 gr €0,89 Heerlijke €J35 Roomboterkoek Pistolet gezond Waldkornbol 5 stuks Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) Wij hebben een groot assortiment geboortekaartjes. Kom eens langs (Bij bestelling van geboortekaartjes GRATIS een geboorte-advertentie in de Uitkijkpost) Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo 18 FEBRUARI 2004 - 69e JAARGANG NO. 8 Ook op internet: HEILOO - Dit jaar wordt de operette Ruddigore gebracht door de Heilooer Operette Vereniging. Ruddigore is de tiende gezamenlijke onderneming van William Schwenk Gilbert en Arthur Seymour Sullivan, en ging op 22 januari 1887 in Londen in première. Het stuk speelt zich af in een vissersdorp, dat als enige dorp ter wereld op een korps pro fessionele bruidsmeisjes kan bogen. Deze dreigen hun baan te verliezen, want alle jongens in het dorp dwepen met de mooie Rose Maybud, maar nie mand durft haar om haar hand te vra gen. Feitelijk is Rose, ondanks haar uiterlijk, een schijnheilig, meedogenloos en opportunistisch wezen dat, omdat zij niet weet wat zij voelt of wat zij wil, zich laat leiden door de regels in een boek over etiquêtte. Dit boekje draagt zij altijd bij zich en bij alles wat haar over komt bladert ze wild door de pagina's om te zien wat ze in een degelijke situa tie moet ondernemen. Dit leidde tot vele komische momenten. Linda Hogerheyde speelde deze rol met verve. Ze schonk lieve lachjes aan de man die genegen was haar tot zijn bruid te maken, maar als de man maar enigszins moeilijk deed, wende ze zich zonder pardon weer tot een andere kandidaat. De wanhopige bruidsmeisjes vragen Vrouw Hannah (Gré Olbers), de wijze matrone van het dorp, en tante van Rose, of zij dan misschien zou willen trouwen. Hannah vertelt dat zij ver plicht is voor eeuwig alleen te blijven, want de man waarmee zij ooit zou trou wen heeft haar onherstelbaar teleurge steld. Hij blijkt een van de boosaardige Baronetten van Ruddigore te zijn, boosaardig geworden door een over de familie uitgesproken vloek. Voortaan zou iedere Baronet van Ruddigore iede re dag van zijn leven verplicht zijn min stens één vreselijke misdaad te begaan. Als hij weigerde moest hij in afschuwe lijke pijn sterven. In het dorp woont de welvarende boer Robin Oakapple (gespeeld door Joop Wesseling), die in werkelijkheid de boosaardige Baronet, Sir Ruthven Murgatroyd is. Twintig jaar geleden ver dween hij uit het kasteel van zijn fami- Rose Maybud weet maar niet wie ze trouwen moet, wordt het deze meneer, zijn vriend of toch zijn broer? (foto: MSP) lie, zodat zijn jongere broer, Sir Despard, die hem dood waant, op draai de voor de afgrijselijke lotsbestemming van de boosaardige Baronet. Alleen Robin's trouwe bediende, Old Adam, en zijn pleegbroer Richard weten van zijn ware identiteit. Robin is verliefd op Rose Maybid, maar Robin en Rose zijn beide te verlegen om elkaar recht streeks te benaderen. Als Richard (Marco Knies) na tien jaar te hebben gevaren terugkeert, biedt hij Robin aan om hem te koppelen aan Rose. Echter, bij het aanschouwen van Rose wordt Richard zélf verliefd op haar en Rose, zo is ze tenslotte ook wel weer, accep teert zijn huwelijksaanzoek. Maar als Rose verneemt dat Robin met haar had willen trouwen, laat zij Richard net zo makkelijk weer vallen voor zijn welva render concurrent. Vervolgens wreekt Richard zich op Robin door zijn bedrog van zijn voorgangers vernederen hem te onthullen aan Robins broer, Sir en zien erop toe dat hij zijn misdaden Despard (Frits Hogerheyde). pleegt, op straffe van een afgrijselijk Inmiddels is Mad Margaret of Gekke pijnlijke dood indien hij mocht weige Greet verschenen, een geweldige rol, verschenen, een gespeeld door Nelly Portengen, die van Despard houdt maar die, omdat Despard slecht is, van liefdesverdriet krankzinnig is geworden. Portengen leeft zich lekker uit in haar rol, maar is nooit slechts de clown van het stuk. Als toeschouwer lach je om haar kapriolen maar heb je nog meer medelijden met haar, en dat is knap. Het tweede bedrijf werd geopend in een fantastisch decor, grote complimen ten voor de decorbouwers. We zien een muur vol manshoge lijsten met daarin schilderijen van de voorvaderen van Robin, die door een ingenieus systeem opeens tot leven komen. De geesten ren. Maar Robin heeft 'het' niet in zich en vindt een verkeerde opgave voor zijn inkomstenbelasting al een behoorlijke misdaad. Robin komt echter tot de ultieme oplossing en daarmee leeft iedereen nog lang en gelukkig- Muzikaal gezien was het hier en daar wat hysterisch door de bijna onmoge lijke solo's van Gilbert Sullivan, waardoor het soms onverstaanbaar was, maar de samen gezongen stukken ver oorzaakten vervolgens gelukkig weer kippenvel. Ruddigore wordt nog door HOV gespeeld op 20 februari en 21 februari in de Beun, en op 28 februari in theater De Clinghe te Castricum. HEILOO Waarom is een gelijksoortig gerecht in het ene restaurant soms zo verschillend en veel lekkerder dan in een ander restaurant? Is dat de receptuur, de (kwaliteit van de) toegepaste ingrediënten of de kennis en kunde van de kok? Het antwoord moet waarschijnlijk worden gezocht in de combinatie. Deze gedachte kwam naar voren na het beluisteren van de Messiah afgelopen vrijdag avond in de Ter Coulsterkerk. De fraaie uitvoering kan niet worden toegeschreven aan één factor. Uitgangspunt was Handel's Messiah (de receptuur). Waarschijnlijk het meest uitgevoerde oratorium van Handel. Geen wonder, want de prachtige aria's en de prachtige koren spreken tot het hart. Het werk werd uitgevoerd door (en dat zijn dus de ingrediënten) de Heilooer oratorium vereniging Nieuw Leven, bijgestaan door The International Baroque Orchestre uit Den Haag, Gerard Leegwater continuo (klavecimbel) en de solisten Elise Keep (sopraan), Annette Stallinga (alt), Alex Vermeulen (tenor) en Rene van Sluis (bas). Dirigent was Jan Herman Ploeg. Allereerst iets over het orkest bestaan de uit jonge musici uit diverse landen, die zich op het Koninklijk Conser- In een wereld waar complexiteit vaak wordt verward met vooruitgang komt nu de BeoVision 1Een gemakkelijk te gebruiken televisie met eersteklas beeld, uitstekende geluidsweergave en een baanbrekend bedieningsprincipe met veel bedieningsgemak. CHALLENGE YOUR SENSES kijken en luisteren in stijl Heiligeweg 183, Krommenie Telefoon 075-6284103 Eigen parkeerterrein. www.boonkrommenie.nl BANG OLUFSEN vatorium in Den Haag specialiseren of hebben gespecialiseerd in oude muziek op oude instrumenten. Juist het gebruik van oude instrumenten gaf een heel authentiek karakter aan de uitvoering. Immers, er werd gemusiceerd in de stemming zoals in dagen van Handel gebruikelijk was. Maar vooral belangrijk is de geconsta teerde gedrevenheid en passie bij de musici voor deze muziek. Geen routi neklus, zoals bij andere en vaak grotere begeleidingsorkesten nog wel eens het geval is. Dan is het technisch misschien wel in orde, maar kleurloqs. Uiteraard hebben deze musici voldoende tech niek in huis, maar juist door de per soonlijke inzet van de leden kreeg de muzikale bijdrage een bijzondere klankkleur. Niet vergeten mag worden dat het welslagen van het instrumenta le gedeelte ook is toe te schrijven aan de degelijke ondersteuning van Gerard Leegwater op klavecimbel. Het solistenkwartet was een prima keuze. De sopraan Elise Keep beschikt over een zeer heldere en mooie stem, die ook in de hoogte mooi doorkomt. Daardoor komen ook de coloraturen heel doorzichtig over. Annette Stallinga heeft een prachtige diepe alt stem, die de door haar gezongen recita tieven en aria's extra glans gaven. Misschien zijn goede tenoren het moei lijkst te vinden, maar met Alex Vermeulen heeft Nieuw Leven een goede keuze gemaakt voor de tenor partijen. En last but nog least: Rene van Sluis. Zijn warme basstem is op zich al goed voor een succesvol optreden, maar vooral de emotie, die Rene van Sluis -aandachtig de tekst- in zijn zang legt, maakt dat de toehoorder zich betrokken voelt bij het gezongen woord. Maar het was natuurlijk vooral de avond van het koor. Het koor heeft in dit werk een lerende, profeterende en lofprijzende functie en heeft zich in die taak als koor volledig waar gemaakt. De koorzang was zuiver en genuan ceerd. De koorinzetten waren gelijk en er werd zeker niet 'zwaar' gezongen, waardoor de vele snelle coloraturen in dit werk een licht en transparant karak ter kregen.Het bekende Halleluja-koor werd met glans gezongen, waarin het verschil tussen de jubelende hafleluja's en de unisono-zang (het éénstemmige gedeelte) uitstekend werd weergege ven. Het fugatische 'Amen' was de bevestiging dat het koor enorm aan inhoud heeft gewonnen. Rest nog het noemen van de kok of in dit geval de dirigent. Alle ingrediënten mogen nog zo goed zijn, maar als ze niet goed worden verwerkt i.e. samen gebracht, dan valt het resultaat al snel tegen. Jan Herman Ploeg heeft zijn werk goed gedaan. Allereerst door het koor op dit peil te brengen, maar daar naast door van de samenwerkende musici en het koor een hechte eenheid te maken. Het was opvallend dat geen enkele partij overheerste, zodat solisten, orkest en koor elk op hun merites konden worden beluisterd. Al met al een prima prestatie, die door de toehoorders in de geheel gevulde Ter Coulster met een geweldig applaus werd beloond. HEILOO - Zondag heeft een 70-jarige vrouw uit Heiloo nekklachten overge houden van een botsing op de Kennemerstraatweg in Heiloo. Een 42- jarige automobilist uit Leimuiden stond als voorste auto stil voor het rode ver keerslicht op de kruising Kennemer straatweg/ Stationsweg. Achter hem stond de 70-jarige vrouw in haar auto en daarachter stond een 71-jarige auto mobilist. Op het moment dat het licht op groen sprong, trok de 71-jarige auto mobilist uit Heiloo te snel op en botste tegen de voor hem staande 70-jarige vrouw. Door de klap heeft de vrouw last van haar nek gekregen. Zij is naar het MCA in Alkmaar overgebracht. HEILOO - Zaterdagavond om 19.15 uur is een 48-jarige voetganger uit Heiloo gewond geraakt nadat hij aange reden werd door een 40-jarige automo bilist uit Den Helder. De voetganger stak bij de kruising Kennemerstraat- weg/Heilooër Tolweg over terwijl het voetgangerslicht vermoedelijk op rood stond. Hierdoor kon de automobilist, die uit de richting van de Kooimeer kwam, de man niet meer ontwijken waarna de botsing ontstond. De voet ganger is met hoofdletsel naar het MCA in Alkmaar overgebracht. CASTRICUM - Een hoop- gegiechel klinkt uit de hoek en wanneer de gor dijnen van het pashokje open gaan wordt meteen duidelijk waarom. Drie meiden, van nog geen 16 jaar oud, staan er als enkele dames van de lichte zeden bij, klaar om de heren op straat te veroveren met hun steel se blikken. ,,Ze gaan naar een hoe ren- en pooierfeest", verduidelijkt Greet Borst de keuze voor hun 'luch tige kleding. De dames willen best op de foto met de eigenaresse van Greet Verkleedt, winkel in toneel- en themakleding, maar besluiten daar voor wel snel iets anders aan te trek ken. ,,Geen probleem", meent Greet Borst. „Er hangt genoeg leuks in de zaak." Vijf minuten later klikt de camera en wordt de mannelijke foto graaf de deur uitgewerkt zodat de dames hun korte rokjes en jarretels nog even verder kunnen passen. De vrouwelijke verslaggever mag geluk kig wel blijven. En hoort van Greet Borst het volgende verhaal: „Ik ben begonnen met verkleedkle- ren in de garage, maar groeide daar op zeker moment uit. Toen ik een tip kreeg van mijn zwager dat deze zaak te huur kwam ben ik daar enthousi ast op in gegaan. Hoewel je het mis schien niet verwacht, krijg ik nu ook veel klanten die in het voorbijgaan hun nieuwsgierigheid niet kunnen bedwingen. En hier zoveel leuks vin den dat zij bij een volgend verkleed feest geheid terug komen. Ik merk dat verkleedfeesten momenteel erg in trek zijn. Met name de themaf eesten op scholen en verenigingen zijn erg in, zodat ik daar veel mensen van over de vloer krijg. Maar ook toneelclubs vinden hier genoeg van hun gading. Daar ligt ook het ont staan van mijn 'kledinggekte'. Zelf lid van toneelvereniging Forento merkte ik dat kleding toch vaak het ondergeschoven kindje was. Ik ben gaan verzamelen, zelf kostuums gaan maken en op die manier verder in de kleding gegaan. Aanvankelijk leende ik de kleding uit, later ben ik het gaan verhuren. In eerste instantie had ik mijn kleren uitgestald op zol der, waar we nota bene ook nog slie pen! De garage was daarom al een hele stap vooruit, en nu in het pand In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ/Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. aan de Bakkummerstraat 62a zit ik helemaal super!" Het uitdagende aan haar bedrijf vindt Greet Borst de vele facetten die het werk biedt. „Ik krijg altijd vrolijke mensen in mijn zaak, die zich al verheugen op hun feest en daar voor moeite willen doen om iets pas sends te vinden. Daarnaast hou ik ervan om de kleding op de kop te tik ken, of mijn eigen creaties te maken." De kleding wordt door Greet bij elkaar gestruind op twee dehands markten, of zelf in elkaar genaaid. „Wanneer iemand iets bepaalds zoekt en ik heb het niet dan kan ik het (mits het niet op korte ter mijn nodig is) wel maken. Ik wil ook zo min mogelijk 'nee' verkopen. Zo heb ik laatst al een pak voor een paus in elkaar gezet en ben ik nu met de outfit van clown Bassie bezig. Daarnaast maak ik ook nog kleding voor diverse toneelverenigingen, dus ik vermaak me prima!" Voordeel van Greet Verkleedt is dat de klant van schoenen tot pruik en alles wat daartussenin zit in de zaak kan vinden. Petten, hoeden, pruiken, ringen, kostuums, oorbellen, acces soires, noem het en Greet heeft het in voorraad. De kledingstukken zijn bovendien keurig gerangschikt, zodat de thema's als 'jaren 70 en 80', 'Rock&Roll' en 'après ski' allemaal hun eigen plekje hebben. „Wie op 21 februari origineel wil verschijnen bij het carnavalfestijn, moet echt eens een kijkje nemen in mijn zaak", meent Greet. „Hoewel de mensen gelukkig vrij voorzichtig met de kle ding omgaan zeg ik wel een geksche rend 'Hoe viezer de kleding, hoe leu ker het feestje'. Dit is absoluut geen aanmoediging tot onverantwoord gedrag, maar omdat ik de kleding na afloop zelf reinig hoeven de mensen echt niet bang te zijn voor een vlekje op hun outfit." Greet Verkleedt is geopend op maandag van 19.00-20.30 uur, dins dag en donderdag van 16.00-20.30 uur, zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur en de overige dagen op afspraak. U kunt Greet Verkleedt vinden aan de Bakkummerstraat 62a te Bakkum, bereikbaar onder 06-46043303. VAARWEL EEN BIJZONDERE 'Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Uitvaartverzorging Höltoö e o Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo Autowassalon SuperClean Industrieterrein Oosterzij 2 Heiloo tel 072 533 60 84 open: ma t/m vrij 8.00 -18.00 uur, zaterdag 8.00 -17.00 uur. De dames willen graag op de foto met de eigenaresse van Greet Verkleedt, winkel in toneel- en themakleding. (foto: MSP) nva L Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl HEILOO - Op donderdag 11 maart houdt in het Golden Tulip Heiloo een veertiende ledenvergadering, aan vang 20.00 uur. Op deze avond zal de heer Gielen namens de gemeente Heiloo, op cabaretachtige wijze de aandacht vragen. Ook wordt er een rondleiding, onder leiding van de heer Zandbergen gehouden bij een grote supermarktorganisatie. Daarnaast houden de ondernemers van Onder nemend Heiloo elke derde vrijdag van de maand een bijeenkomst om meningen en ideeen te spuien, betref fende de zaken die ondernemers aan gaan. De eerste gelegenheid daarvoor is vrijdag 20 februari in de Golden Tulip van 17.30 tot 19.00 uur. HEILOO - Onze fotograaf stuitte zaterdag op een brandje in de leegstaande huis jes bij Zorgcentrum Overkerck. Hij zag de jeugdige daders, een groepje van plus minus zes jongens, nog net wegrennen. Toen de brandweer ter plekke was, was het vuur al grotendeels gedoofd zodat er weinig bluswerk overbleef (foto: MSP) de Bloemen 65 - CASTRICUM \l Parkeren rondom de school is beperkt mogelijk GRATIS Zigeunersaus 9 uit eigen keuken: m Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1