JÊÊÊÊÊÊÊÊÊ^ Gewijzigde openingstijden van zwembad het Baafje Ijsbaan Heiloo bestaat 80 jaar Schoon en fris op reis? $uPer ca"! krant mj intratuin nu /r gg \3 f VERS 7?s De pil uit het ziekenfonds! Paulusschool maakt speciale krant voor Stichting Veldwerk WO HET GR0ENE WARENHUIS brood €j75 Brand bij Tennisvereniging Heiloo BORDEN „Tot op de dag van vandaag een ijsbaan dankzij de Heilooërs" WÊÊÊÊMÊÊÊi UWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Wereldgebedsdag 2004 Tweedehands boekenmarkt in Heiloo 'ÊÊÊrnmsÊÊÊÊi HEILOO - Op een ruime bovenverdie ping aan de Vredenoord runt Wilma Hoebe- van de Peet haar modevak school. De term modevakschool geeft wellicht het idee dat cursisten al heel wat moeten kunnen voordat ze zich mogen aanmelden bij Wilma. Maar niets is minder waar. Bij Modevak school Wilma Hoebe is juist iedereen, van jong tot oud en van beginner tot gevorderde, en die het leuk vindt om kleding te maken, van harte welkom. „Het is natuurlijk handig als mensen een beetje ervaring hebben met de naaimachine, maar ik ben er juist om hen de basistechnieken te leren, het vertrouwen in eigen kunnen te bevor deren en daardoor het plezier in het zelf kleding maken te stimuleren." Wilma begrijpt de voordoordelen over naaien, maar weerlegt die graag: „Zelf kleding maken lijkt een tijdro vende klus, terwijl er in de kledingza ken volop confectie te koop is. Maar wie heeft nou de perfecte maten zodat alles wat er te koop is ook echt goed zit? En wie is niet eens op een feest verschenen in een outfit waar iemand anders ook in liep? Dit kun je alle maal voorkomen door het zelf te maken Omdat IEDER VAARWEL - EEN BIJZONDERE IS... K072) 53510 (KI Tuinaarde AMBACHTELIJK Verse lange varkenshaas Haasfilet rollade IJ98 Walnoten- Diverse soorten hartige stengels Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 25 FEBRUARI 2004 - 69e JAARGANG NO. 9 hvll wÊÈËÈÊSmÊÊÊÊM Wij hebben een groot assortiment geboortekaartjes. Kom eens langs (Bij bestelling geboortekaartjes GRATIS een geboorte-advertentie in de Uitkijkpost) Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo Ook op mtemetfjH Zal er nog kunnen worden geschaatst op de Ijsbaan Heiloo? Deze kinderen zijn er in ieder geval klaar voor! (foto: MSP) HEILOO - Menig schaatsliefhebber ziet verlangend uit naar een rondje op natuurijs. Het spant er dan ook om of de Ijsbaan Heiloo deze laatste winter maanden nog opep zal gaan.Sinds de oprichting op 5 november 1924 zetten een flink aantal vrijwilligers zich in om inmiddels meer dan 2000 kaarthouders hun ijspret te gunnen.Voorzitter Rob Peereboom en penningmeester Wim Buishand van het bestuur zetten uiteen wat er allemaal bij het hebben van een ijsbaan komt kijken. Unieke locatie „Veel Heilooërs weten niet eens dat we zo'n mooie ijsbaan hebben", zo vertelt Wim Buishand, „Onze baan is gelegen aan de Kuillaan, hoek Zandersloot, een unieke locatie. Best een grote opper vlakte, want er is ruimte voor een ruime 400 meterbaan met een extra buiten baan. Een ijshockeybaan en oefenge deelte en dan nog een stuk waar de kleintjes kunnen schaatsen. We pachten het terrein van Natuurmonumenten en zijn heel blij met die mogelijkheid." Kaarthouders Natuurlijk zijn daar een aantal regels en de nodige kosten aan verbonden. Want wie zou bedenken dat het exploiteren van een ijsbaan toch al gauw 10.000 op jaarbasis kost? Deze kosten worden onder andere gemaakt voor het oppompen van het water (dat zijn oor sprong vindt in Alkmaar), gas, elektri citeit (de lampen verbruiken 6000 Watt), borstelmachines, sneeuwschui vers en een tractor. Zonder de vaste sei zoenkaarthouders zou een en ander ook niet denkbaar zijn. Rob Peereboom is de kaarthouders dan ook zeer erken telijk. Soms schaatst men zelf niet meer, maar blijft men toch de ijsbaan financi eel steunen: „Onze filosofie is dat de vaste kosten toch door hen opgebracht moeten worden. Het zijn voornamelijk inwoners van Heiloo, veel jeugd, die ieder jaar persoonlijk bezocht worden. Maar natuurlijk ook een woord van dank aan onze vaste vrijwilligers. Die zorgen ervoor dat de voorbereiding tot de opening gedaan wordt. Als we een maal open zijn, dan zorgen ze voor de toegang, catering, de baan in conditie houden." En dat is een kouwe klus, zo verzekert Wim: „Nu hebben we een borstelmachine, maar vroeger ging dat met een grote sneeuwschuiver die op mankracht over het ijs moest worden geschoven. We hebben hem nog staan!" Geschiedenis Met plezier denken Wim en Rob terug aan de geschiedenis van de ijsbaan. Wim laat de nodige oorspronkelijke papieren zien en vertelt enthousiast over activiteiten uit die tijd: „Kijk, hier heb ik nog een krantenbericht van 14 februari 1929:" Maandagmiddag om 2 uur heeft het bestuur van den ijsbaan Holland Noorder Kwartier een wedstrijd geor ganiseerd op de baan der Ijsbaan HeilooDoor het koude weer was er weinig belangstellingGereden werd voor ouden van dagen, aan wie levens middelen of (en) brandstof zullen wor den verstrekt, terwijl de rijders zelf reden om prijzen van 100, 50 en 25 sigaren. Toen in 1957 bij Koninklijk Besluit de Vereniging Ijsbaan Heiloo werd opge richt verscheen in de Nederlandse Staatscourant het bericht: De Vereniging Ijsbaan Heiloo stelt zich ten doel bevorderen van ijsver maak. Zij tracht dit doel te bereiken door het aanleggen en onderhouden van ijsbanen, het houden van wedstrij den op schaatsen en andere bestaande en nog uit te vinden ijsvermaken.' Hoet, Beurs en Onderwater De Ijsbaan Heiloo kan terugvallen op een aantal zeer toegewijde bestuursle den en vrijwilligers. Zo vertelt voorzit ter Rob in woord en gebaar hoe mevrouw Hoet in 2005 al 50 jaar in het bestuur zitting heeft: „Zij verzorgt de administratie van alle seizoenkaarten, die zij handmatig uitschrijft en dan in de kaartenbak doet belanden. Ik ben eens bij haar geweest met de vraag: Ik kom eens kijken of alles op orde is. Mevrouw Hoet liet deze opmerking niet op zich zitten en zei meteen: Waarom, natuur lijk is alles op orde! Het is een kordate vrouw, van de zomer bij 32 graden was ze al bezig." Ook de naam van wijlen de heer Beurs wordt gememoreerd. Wim: „Meneer Beurs was de ijsbaan! In middels heeft zijn buurman, Cor Onderwater de klus van het rondbren gen van de kaarten overgenomen. Hij fietst dan zo'n 500 tot 600 kilometer. Ongelooflijk dat je ervan op aan kan!" Parkeren en ijsmeesterschap Fietsen en auto's parkeren is al sinds jaar en dag geen probleem meer dank zij de zeer gewaardeerde medewerking van de gebroeders Ligthart. Zij staan elk jaar een stuk weiland af, dat keurig omheind wordt en waar de 'schaatsers hun vervoermiddelen op kwijt kunnen. Last but not least is er natuurlijk een zeer schone taak weggelegd voor de ijs meester, Jan Sleutel. Hij is toch degene die het start sein zal geven tot opening. Vanaf ongeveer half november begint het oppompen van het water. Het neemt 14 dagen in beslag voor het water op het gewenste peil is. En dan is het afwachten. Soms als een van de eer sten gaat Ijsbaan Heiloo dan open, beschut gelegen als het is. Er zijn een paar dagen vorst van 5 a 10 graden nodig om de gewenste ijsdikte van 7 cm te bereiken. De ijsmeester peilt en als het groene licht gegeven wordt, begint het pas. Ook het werk van de ijsmeester, want dan komt de kunst van het pom pen om de hoek kijken. Voldoende druk houden is dan het devies. Waar meester schap dus, en een terechte titel! Ijsbaan Heiloo is elke dag geopend (let op de aankondigingen!), van 11.00 tot 21.00 uur. De Ijsbaan Heiloo ligt aan de Kuillaan, hoek Zandersloot. Een sei zoenskaart kost 6,- (indien vóór 1 december besteld 3,50). HEILOO - Vorige week heeft u een ingezonden brief kunnen lezen van enkele avondzwemmers' die grote moeite hebben met de gewijzigde ope ningstijden van het Baafje. Om deze, en andere mensen het hoe en waarom van deze gewijzigde openingstijden toe te lichten, had de Uitkijkpost een gesprek met wethouder Rob Opdam. „Het afgelopen seizoen was het zwem bad op weekdagen geopend tot 19.30 uur en in de weekends tot 18.30 uur. Uit een extern onderzoek, aangevuld met de ervaringen van de medewerkers van het Baafje, is gebleken dat maar weinig mensen gebruik maken van het 'avondzwemmen'. Omdat de gemeente raad bij de voorjaarsnota vanwege het begrotingstekort het Baafje een taak stelling van 13.000 heeft opgelegd, hebben we alle mogelijkheden onder zocht om met minder geld toch zoveel mogelijk mensen te laten genieten van ons fraaie zwembad. Tegelijkertijd was er de wens van het college en de raad om het Baafje langer open te houden, HEILOO - Via een van de leerkrach ten kwam de Paulusschool in contact met Stichting Veldwerk, die zich inzet voor weeskinderen in Nepal. "Er werd een thema bedacht waar de hele school Bep en Miep lezen gretig in de Veldwerkse Courant, (foto: MSP) aan kon werken en dat afgesloten zou kunnen worden met een inzameling voor Stichting Veldwerk. Dit werd het thema de Krant. Het thema werd geo pend door de dames Bep en Miep- zij vonden op een morgen een lege krant in hun brievenbus. Gelukkig wisten de kinderen van de Paulusschool een oplossing: zelf een krant maken! Elke groep werkte zes weken lang heel hard en op eigen wijze aan de invulling van de krant. Alle inspanningen werden samengevat in de mooie Veldwerkse Courant, opgemaakt en gedrukt door de Uitkijkpost. De verkoop van de krant vond vrijdagavond plaats op de Veldwerkavond. Bep en Miep waren ook aanwezig en zij waren erg onder de indruk. Jammer genoeg moesten zij het eerste exemplaar afstaan aan Fred Valkering, penningmeester van Veld werk. De opkomst was groot en veel kranten zijn al verkocht. Kranten die over zijn zullen op diverse plekken in Heiloo verkocht worden. Aangezien nog niet alle kranten verkocht zijn, is de opbrengst nog niet bekend maar gezien de eerste resultaten kan Stichting Veldwerk uitzien naar een flink bedrag! HEILOO - Op 5 maart wordt van 16.00 uur tot 17.00 uur in de Ter Coulsterkerk in Heiloo weer de jaar lijkse wereldgebedsdag gehouden. De liturgie voor deze wereldgebeds dag heeft als thema 'Vol vertrouwen bouwen aan de toekomst', een vie ring uit Panama. HEILOO - Op zaterdag 28 februari van 10.00 tot 13.00 uur wordt weer de tweedehands boekenmarkt in het Trefpunt gehouden, aan de Abraham du Bois- hof 2 te Heiloo. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Vrienden Ouderenwerk georganiseerde soci aal culturele activiteiten en goede doelen. Wie nog boeken en platen over heeft, kan deze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkdagen van 09.00 uur tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunnen deze ook worden opgehaald via tel. 072-5331297. het zwemsëizoen te verlengen. Door al eind april de poorten te openen en later te sluiten, het beperkt verhogen van de entreegelden en het schrappen van een aantal zwemuren, is aan de beide wen sen voldaan." De tariefsverhoging is het hoogst voor zwemmers boven de 18 jaar, zij betalen in de voorverkoop 7,14% meer voor een abonnement dan vorig jaar. „Maar dat betekent in de praktijk dat ze slechts één keer extra hoeven te zwemmen om het abonnement er met deze verhoging uit te halen." Samenvattend: Het Baafje is vanaf 28 april tot en met 5 september maandag tot en met vrijdag op dezelfde tijd geo pend- van 09.00 tot 18.30 uur- en op zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.30 uur. Bovendien is het Baafje in de schoolvakantie, van 12 juli tot en met 20 augustus, van maandag tot en met vrij dag tot avonds geopend, namelijk van 09.00 tot 20.30 uur. En nu maar hopen dat het net zo'n mooie zomer wordt als in 2003! HEILOO - Toen enkele dames woensdagochtend tegen negenen bij het tennispark aan de Omloop arriveerden om te gaan tennissen, zagen ze dat de tenniskantine in brand stond. De brandweer was snel ter plekke om de brand te blussen, maar kon niet voorkomen dat de kantine ernstige schade heeft opgelopen door de ont stane rookontwikkeling. Alhoewel er een vermoeden is van brandstichting omdat een deur van de kantine was geforceerd, wordt de ware toedracht van de brand nog door de technische recherche onderzocht. Fantastische resultaten Wilma mag met recht een ervarings deskundige genoemd worden; ze heeft al 27 jaar haar eigen modevak school, en werkte daarvoor 7 jaar als assistente van mevrouw Klerks, die destijds een Modevakschool aan de I Heerenweg had. „Daar heb ik ook al mijn diploma's behaald en merkte ik dat ik het vak ontzettend leuk vond. Vervolgens ben ik zelf les aan huis gaan geven en wist ik dat ik dat wilde blijven doen." Sindsdien heeft ze honderden cursisten de fijne kneep jes van het vak bijgebracht, overigens met wisselende resultaten. „Ik heb natuurlijk meerdere keren gelachen om en met leerlingen die rustig een mouw dichtnaaiden of niet meer wisten waar ook alweer de halsope ning zat. Maar over het algemeen staan ze van zichzelf te kijken als het kledingstuk klaar is!" Wilma benadrukt het feit dat zelf kle ding maken gewoon een erg leuke hobby kan zijn, en dat in een paar uurtjes per week fantastische resulta ten kunnen worden behaald. „Dat cursisten er plezier aan beleven vind ik erg belangrijk. Als het je tegenstaat en je de techniek gewoon niet in de vingers krijgt, dan hoefje van mij niet tegen wil en dank achter de machine te blijven zitten hoor! Ik ben ook niet zo'n strenge juf die haar zin wil door drukken of de cursisten een bepaalde kant op probeert te duwen. Ik bege- In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. leid, terwijl de cursisten, in grpejes van maximaal zes personen, het alle maal zelf doen, van elkaar leren en ervaringen uitwisselen." Voor de cur sisten zijn naaimachines aanwezig, maar ook mag de eigen naaimachine worden meegenomen. Techniek belangrijk in de cursussen Maar vooral het technische gedeelte komt bij Modevakschool Wilma Hoebe op de eerste plaats, want een goede coupe en een perfecte afwer king zijn belangrijk. „De keuze van het te maken kledingstuk wordt in overleg door de cursist zelf bepaald. Er kan gebruik gemaakt worden van confectiepatronen uit de modebladen en men leert deze aan te passen aan het eigen figuur. Daarnaast kunnen er zelf patronen getekend worden, geheel naar eigen ontwerp en eigen maten, volgens het Danckaerts systeem. Dit systeem gebruik ik al jaren en naar grote tevredenheid. Het is overzichtelijk en werkt stap voor stap naar het eindresultaat toe. In tegenstelling tot veel boeken en tijd schriften waarin de beschrijvingen bij patronen meer op de lesstof voor een computercursus lijken! Ook is er de mogelijkheid om een patroon op maat te laten maken. Zo wordt er uiteindelijk een goede basis gemaakt voor een eigen unieke crea tie. Naast techniek vertelt Wilma in de cursussen ook alles wat men wil weten over styling, stofkennis, stof- leggen, knippen, handmatig naaien, werken met de naaimachine, etcete ra. „Sommige cursisten geven zich op voor een cursus omdat ze de basistechniek willen leren, terwijl anderen echt met een specifiek doel komen. Om een voorbeeld te noe men: een galajurk, of een mooi pak voor een bruiloft. Natuurlijk is ook op dat gebied van alles in de winkels te krijgen, maar vaak voor veel geld, terwijl het dikwijls niet goed zit. Dan voelt iemand zich helemaal niet lek ker in zo'n outfit, het belandt achter in de kast, en dat is toch vreselijk jammer? Ook wordt er veel kinder kleding gemaakt tijdens de cursus sen, wat natuurlijk erg leuk is om te maken, en om gedragen zien te wor den door je kinderen. In mijn cursus sen kan men zelf het model kiezen, en men krijgt adviezen over stof en gewenste kleuren. En dat allemaal perfect op maat en goedkoper dan in de winkels!" Op Modevakschool Wilma Hoebe wordt 's avonds of overdag lesgege ven in kleine groepjes met beginners en gevorderden, zonder examendoel. Voor informatie en aanmelden kunt u bellen naar: Modevakschool Wilma Hoebe, Vredenoord 179 in Heiloo, tel. 072-5335893. Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieter weg 27 Heiloo Wilma Hoebe bij een door haar dochter ontworpen en gemaakte jas: „Zij heeft hetzelfde talent als ik!" Autowassalon SuperClean Industrieterrein Oosterzij 2 Heiloo tel 072 533 60 84 open: ma t/m vrij 8.00 -18.00 uur, zaterdag 8.00 -17.00 uur. VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Regio Noord" Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennëmerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. 1 ■vss? n Geldig tot 1 week na publicatie. Op inhoud 30 liter. Per zak 1,49 10 zakken HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. kilo kilo 100 qram Lever samen voor 100 gram Pekelvlees o.a. pesto. pizza en provencaals per pakje f Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't too - Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1