E 01 Intergenerationele projecten van stichting Ouderenwerk brengt generaties bij elkaar Falkland kindertoneel speelt: Verboden voor kinderen N J:l! BoekWt\p Keer op Keer schenkt Oud Heiloo tekening van klooster de Blinker 3 DIEREN Lf DEUTEKOM MEDISCHE DIENSTEN Carnaval centraal in Ypedisco DIENSTEN Films en Jongerencafé in de Willibrorduskerk Een reis door Heiloo in de vorige eeuw, deel 2 Algemene Ledenvergadering CDA Succesvolle introductiecursus D66 Frans voor op reis Bibliotheek Heiloo op televisie Melomanics in de Buk Veel vakantie activiteiten in Tendenz BESCHERMING LV PAPIER Het prinsenkind door Maranke Rinck en Martijn van der Linden Boek van de week: Het prinsenkind Vogelvereniging Kleurenpracht Agenda Sporthal Het Vennewater 4 UITKIJKPOST - 25 FEBRUARI 2004 - PAGINA 2 Doktersdiensten Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stationsweg 92c, werk dagen van 08.00 tot 08.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 09.00 tot 09.15 uur en De Smetkliniek (Willi- brord), Kennemerstraatweg 464, maan dag t/m vrijdag van 09.00 tot 09.30 uur. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 5330200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 09.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Voor spoedgevallen is de Regionale Spoedapotheek *'s avonds, 's nachts en in het weekend bereikbaar, locatie De Hoef, van Ostadelaan 248 te Alkmaar, tel. 5143060. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Heiloo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Thuiszorg Regionale Thuiszorg, tel. (072)5127127 (dag en nacht bereikbaar) verzorgt o.a. huishoudelijke-, verzorgende- en ver pleegkundige diensten, jeugdgezond heidszorg, diëtetiek, uitleen verpleegar- tikelen en gezondheidsvoorlichting Stichting De Dillehburg, tel. (072) 512 1280: stichting ten behoeve van zorg, welzijn en dienstverlening, tevens maaltijdservice aan huis De Thuiszorgwinkel Tel. (072)5199265: lenen, huren en kopen van verpleeg- en hulpartikelen Kraamzorg Parenta Kraamzorg, tel. 0900 - Parenta (0900 - 7273682) (dag en nacht bereik baar): assistentie bij de bevalling en kraamzorg op maat, van de meest uit gebreide 8-uurs dagverzorging tot 3- uurs kraamzorg. Gezondheidswijzer Koorstraat 33-35, 1811 GM Alkmaar, tel. 5143384. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320345. Uitvaartverzorging Heiloo, tel. 072- 5115238. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuur op werkdagen van 10.30 tot 11.30 uur en van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Ridder, Runxputteweg 24, Heiloo. Behandeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Westerweg 125, Heiloo. Spreekuur uit sluitend op afspraak. Het afhalen van •voer en medicijnen kan op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag uitsluitend volgens afspraak. Voor het maken van een afspraak kunt u bellen van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur op tel. 072-5340550. HEILOO - Zaterdag 28 februari is carnaval het thema van de Ypedisco, voor alle kindéren van de basis school. Wie leuk of origineel is ver kleed, maakt kans op een van de prijzen. Ypedisco is van 19.00 tot 20.30 uur, entree en consumpties: 0.50 Euro. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm is E 0,42 (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag van 9.00 tot 17.30 uur, dinsdag van 9.00 tot 13.00 uur en donderdag en vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur; woensdag is de redactie afwezig. Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. Adres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl, postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Foto's en kopij, Kunnen tot uiterlijk maandag 17.00 uur worden verwerkt. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. U kunt eventueel een aan uzelf geadres seerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. Samen Op Weg Gemeente Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds H. van het Maalpad, heilig avondmaal m.hi.v. de Cantorij, 12+. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds R.J. Blaauw uit Heiloo. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: dienst van schrift en tafel, m.m.v. oecomenisch zanggroepje, voorganger ds M. Braamse. Rooms-katholieke kerkdiensten Willibrorduskerk Vanavond 19.30 uur: eucharistieviering en aswijding, met dames- en herenkoor, voorganger H. Helsloot. Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met jongerenkoor New Rhythm, voor ganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met herenkoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood Vrijdag 08.30 uur: eucharistieviering. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering, 15.00 uur: aanbiddingslof. Woensdag 08.30 uur: eucharistievie ring. H. Corneliuskerk Limmen Vanavond 19.30 uur, gebedsviering met gemengd koor, voorgegaan door pastor J. Oiling. Zaterdag 19.00 uur: geen opgave ont vangen. Zondag 10.00 uur: geen opgave ontvan gen. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur in het Open Huis, 't Loo 22 Heiloo. Info 072- 5113535. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5333396. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Elke zon dag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. Kerkdiensten Egmond H. Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Zaterdag 19.00 uur: communieviering met samenzang. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering met Soli Deo Gloria. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. aan Zee Zondag 09.00 uur: eucharistieviering met herenkoor. Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: eucharistieviering met Jubilate. Zondag 10.30 uur: communieviering met samenzang. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Egmond aan Zee. Zondag 10.00 uur: voorganger ds L. Rasser. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger D. de Haan. Engelse vertaling aanwezig, tevens zondagsschool voor de kinde ren. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5324530/ www.ekvriendschap.nl. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Uitgeest. Zondag 10.00 uur: voorganger ds M.J. Luijk. Begin van de 40-dagen tijd. HEILOO - Onder het motto 'Klassiekers met diepgang' biedt de Wi- llibrordusparochie een serie films voor jongeren aan met daarbij de mogelijk heid tot een gesprek. Elke film wordt kort geïntroduceerd door de begeleider van deze avonden, Marina Molenaar. De avonden starten met koffie of thee, er is geen pauze, na afloop onder het nagesprek zal er fris of bier zijn. De bij drage in de kosten bedragen 4,50 euro per persoon voor de gehele serie. Het zijn duidelijk geen kinderachtige films, daarom is de minimumleeftijd van deel name 16 jaar. De films zullen op groot formaat met een beamer in de Ont moetingruimte van de Willibrorduskerk worden geprojecteerd, op de vrijdagen 12, 26 maart en 16 april, start om 20.00 uur, tot 23.00 uur. Het programma met de titels van de films is verkrijgbaar bij het parochiesecretariaat Westerweg 267 (open maandag tot en met vrijdag van 09.30 tot 11.30 uur) of e-mail: ariejan- kuin@quicknet.nl. Jongerencafé Op de vrijdagen 27 februari en 23 april wordt er weer jongerencafé gehouden. In dit café kan worden getafeltennist, gesjoeld of gekaart. Ook zullen er ande re gezelschapsspelen beschikbaar zijn. De avonden beginnen om 20.00 uur (tot 22.30 uur) en worden gehouden in de ontmoetingsruimte van de Willibror duskerk. Natuurlijk staat er chips, fris en bier (voor de 16plussers) klaar. HEILOO - Op veler verzoek zal de heer van Tiel van de vereniging Oud Heiloo op donderdag 26 februari wederom een dia-lezing verzorgen over Heiloo in de vorige eeuw. Heiloo, een dorp van bossen, landerijen, wat huizen en twee kerken, zo kan men het Heiloo van vroeger karakteriseren. Vanaf de Holleweg had men een vrij uitzicht op het Witte Kerkje. 'Nijenburg' met de bijbehorende tuinen en waterpartijen, is ongetwijfeld het meest imposante monument dat Heiloo rijk is. Dit en nog veel meer is te zien en te beleven in het Trefpunt, Abraham Du Bois-hof 2. De lezing begint om 14.00 uur, zaal open om 13.30 uur. Entree 3,-, inclusief koffie/ thee. HEILOO - Uit handen van Margriet Liefting en Monique Witkamp van kringloopwinkel Keer op Keer, heeft de Vereniging Oud Heiloo een unieke tekening van het klooster De Blinker ontvangen. Het klooster, dat van 1420 tot 1571 in Heiloo stond, is in 1942 ver woest. Het unieke zit hem niet in de originaliteit- Marja de Groot en Bep van Vliet van de Vereniging Oud Heiloo herkenden het meteen als een nagetekende versie van een andere, eerdere, tekening. Maar dat maakt het werk niet minder waardevol voor de 'schatbewaarders van Heiloo'. Bep van Vliet: „Het is juist zo leuk dat deze tekenaar, R. Blankert, het klooster heeft opgeleukt met een boot je, mooie wolkenpartijen en bosscha ges. Wij hangen het dan ook meteen op in de bovenzaal van ons museum, wie het wil komen bekijken is van harte welkom in de Oude Pastorie." Naast de tekening hadden de dames van Keer op Keer ook een adressen- boekje uit 1967 meegebracht. Het is niet de eerste keer dat Margriet en Monique van Keer op Keer op derge lijke vondsten stuiten. „Het loont voor liefhebbers van deze, en natuurlijk allerlei andere bijzondere, aparte, han dige of leuke dingen dan ook absoluut de moeite om eens bij ons te komen rondsnuffelen! De opbrengsten van Keer op Keer komen overigens ten goede aan goede doelen zoals pater Borst, Stichting Hart voor Polen en Stichting Kardeel." Keer op Keer (Stationsweg) is geopend op dinsdag en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur, en op zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. De Oude Pastorie is elke dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur, en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur geo pend. Monique Witkamp en Margriet Liefting van kringloopwinkel Keer op Keer schenken Bep van Vliet (midden) van de Vereniging Oud Heiloo een bijzondere tekening voor hun museum. HEILOO - Om te stimuleren dat de verschillende generaties contact met elkaar hebben is Stichting Ouderen werk Heiloo een intergenerationeel project gestart. Initiatiefneemster Nonja van der Ark merkte dat de bezoekers van het Trefpunt soms ver van de jongere generatie afstaan, dat men weinig begrip heeft voor bepaalde ontwikkelingen van deze tijd en er soms huiverig voor is. Andersom kun nen kinderen en jongeren weer bepaal de vooroordelen hebben over oude ren. Dus leek het Stichting Ouderenwerk Heiloo goed om contact tussen de verschillende generaties te bevorderen, om zo een beter begrip te kweken. Sindsdien zijn er al diverse activiteiten georganiseerd, zoals de grootouder- kleinkind-middagen, en het inzetten van ouderen bij verschil lende lessen en activiteiten op de Paulusschool. Sinds kort heeft Mirjam Heijnis het project van Nonja overgenomen. Zij legt verder uit hoe het project in de praktijk werkt: Wij hebben gemerkt dat ouderen en jongeren waardevol voor elkaar kunnen zijn Paulusschool Een mooi voorbeeld is de Paulus school, waar een aantal ouderen al enkele tijd actief is binnen het interge nerationeel project. Iemand vertelt daar bijvoorbeeld over zijn ervaringen tijdens de Tweede Wereldoorlog, een ander over hoe Kerstmis vroeger gevierd werd, en weer iemand anders over zijn (voormalige) beroep. Andere mensen helpen bij spelletjesmiddagen. „Die mensen vinden het ontzettend leuk om zo hun bijdrage te kunnen leveren, en andersom worden ze enorm gewaardeerd door zowel de leerkrachten als de kinderen. Ik hoor de laatst zelfs dat een meneer op straat door kinderen werd herkend als 'de spelletjesopa' en dat vond hij natuur lijk erg leuk! Ouderen hebben een schat aan levenservaring, die goed van pas komt tijdens de lessen op scholen. Zoals het eerder gegeven voorbeeld van de geschiedenisles over de oorlog, maar ook op andere gebieden dragen ouderen beslist hun steentje bij. Zo komen er binnenkort twee groepen schoolkinderen biljarten op het Trefpunt en spelen bewoners van Het Alternatief om de week gezelschaps spelletjes met schoolkinderen." Maar er zijn natuurlijk veel meer mogelijkheden. Bijvoorbeeld samen schaken, knutselen, koken, kinderen voorlichting geven over het milieu, of over Vluchtelingenwerk. En dat allemaal met het doel om meer begrip voor elkaar te kweken en wederzijds respect op te bouwen. „Maar natuurlijk moet het vooral leuk zijn, voor zowel de ouderen als de kin deren. Er ontstaat ook vaak een hech te band, omdat ze regelmatig tijd met elkaar besteden. De ouderen worden overigens nooit in het diepe gegooid, maar krijgen een goede begeleiding." Talenten, wensen en mogelijkheden „De ouderen die zich bij mij aanmel den worden tot niets verplicht. Ze beslissen zelf wat ze willen gaan doen. Er is ook absoluut geen minimale tijds besteding aan verbonden. Als mensen zich aanmelden, houd ik eerst een kennismakingsgesprek, waarin we de verschillende mogelijkheden, wensen en talenten, en natuurlijk de beschik bare tijd bespreken. Sommige ouderen willen graag samen met andere oude ren aan de slag, anderen maakt dat niet uit. Vervolgens kijk ik waar er vraag is en breng ik de partijen met elkaar in contact." Omdat het project nog vrij nieuw is, is Mirjam momenteel vooral bezig met het opzetten van een database waarin ze vraag en aanbod verwerkt. „Dat betekent dat ik langs ga bij instellingen zoals de bibliotheek, het woonzorgcen trum en sportverenigingen om te kij ken wat de mogelijkheden daar zijn, en dat ik scholen bezoek om te vragen of er interesse is voor het project. Ik heb al veel enthousiaste reacties gehad, en ook weer goede nieuwe ideeën voor activiteiten, zodat ik daar weer de juiste mensen bij kan zoeken. Een mevrouw stelde bijvoorbeeld voor om eens in de zoveel tijd met een groep kinderen door het bos te gaan wande len. Dat zijn nou net de dingen waar leerkrachten extra mensen bij kunnen gebruiken en wat natuurlijk hartstikke leuk, leerzaam en gezond is. Eigenlijk zijn de mogelijkheden onbeperkt, het ligt er maar net aan wat ouderen zou den willen doen, en waar scholen en andere instellingen voor open staan. Het moet natuurlijk binnen hun pro gramma passen." Ouderen die het ook leuk lijkt om hun bijdrage te leveren aan dit project, kunnen voor meer informatie terecht bij Mirjam Heijnis. Dat geldt ook voor instellingen die mee willen werken. Zij is op maandag, woensdag en vrijdag van 09.00 tot 15.00 uur in het Trefpunt aanwezig, tel. 072-5331297. (Groot)ouder-(klein)kind activiteiten In de voorjaarsvakantie worden weer (groot)ouder-(klein)kind activiteiten HEILOO - Zijn ze bij Falkland Toneel nu helemaal van Lotje getikt? Een kin derstuk, dat is verboden voor kinde ren? Nee hoor, ze hebben het gelukkig nog steeds heel goed begrepen. Iedereen is weer welkom bij het komende stuk dat een bonte verzame ling van personen op het toneel zet, inclusief een koppel echte kinderen. Koning Flip is een grote kindervriend en de kids zijn bij hem dan ook kind aan huis. Dit tot grote ergernis van zijn zuster Fina die het liefst al die etter bakjes het land uit zou sturen. Als Fina de macht overneemt tijdens de 'plotselinge ziekte' van de koning, verklaart zij dat het paleis 'Verboden is voor kinderen!' Maar de kinderen van tegenwoordig zijn niet meer van die doetjes die zich zo maar weg laten stu ren! En het paleispersoneel is ook een stuk ondernemender dan in vroeger tijden. Zij halen dan ook de rest van de koninklijke familie erbij om de boel te redden. En dat is een heleboel familie en maar weinig koninklijk en ze wonen nog ver weg ook! Al weer een klein half jaar sleutelt Falkland met veel plezier aan deze pro ductie. Vormgever Rafael Nikita heeft met een aantal leuke vondsten de decorploeg weer met de nodige uitda gingen opgezadeld. Maar ook het kled ingatelier van de vereniging moest uit een ander vaatje tappen, omdat er op de uitgebreide kledingzolder geen enkel kindermaatje te vinden is. Naast de al ruime bezetting van het stuk moesten ook nog eens 5 kids in een flit sende outfit gestoken worden. Want denk maar niet dat ze in hun school- kloffie bij de koning op bezoek gaan! Al eerder zijn kinderen in de stukken van Falkland betrokken. Bij 'Heer Kraai en het gevonden voorwerp' mochten kinderen uit de zaal het podi um op komen, en bij 'De Bosbaas' kre,- gen ze al een meer functionele rol. Dit is echter de eerste keer dat er een groep van vijf kinderen ook een rol met tekst toebedeelt krijgt. Deze voorstelling is te zien in theater de Beun op vrijdag 12 maart om 19.15 uur; zaterdag 13 maart om 13.30 en 16.00 uur; en op zondag 14 maart om 13.30 en 16.00 uur. Entree: 3,00, donateurs 1,50. Kaartverkoop start 27 februari bij de volgende voorver koopadressen: Reisbureau World of TUI (Raadhuisweg), Boekhandel De Schrijverij (Stationscentrum), Sigaren magazijn 't Hoekje (winkelcentrum 't Hoekstuk), C 1000 (Ypestein) en Theater De Beun (nabij winkelhof 't Loo), maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. Voor informatie en reserveringen: Jaap Schuuring, tel. 072- 5115511. Zullen de kinderen zich echt zomaar weg laten sturen? (foto: A. de Graaf) gehouden: woensdag 3 maart kan van 11.00 tot 11.45 de vitaliteit worden ver groot en het 'staan als een boom' wor den beoefend in een Chi Kung-les van Hugo van Calker in het Trefpunt. En op donderdag 4 maart kan men van 14.30 tot 16.00 uur op avontuur met dans, zang, muziek en spel in het Open Huis met Liesbeth van Megen. De activitei ten kosten 2,50 euro voor 1 kind en 1 grootouder. Ieder extra kind is 1 euro. Informatie en aanmelding bij Stichting Ouderenwerk Heiloo 072-5331297. HEILOO - 'Op 17 februari werd in het Trefpunt de goed bezochte Algemene Ledenvergadering van het CDA Heiloo gehouden. De heer H. van der Ham nam afscheid als voorzitter van de afde ling en de heer C. Prins als bestuurslid. De heer Prins vervulde vele jaren het penningmeesterschap. Door de aanwe zige leden werd de heer P. Postma als nieuwe voorzitter gekozen en mevrouw A. Korthouwer als bestuurslid. Naast deze bestuurswisseling stonden er uiteraard nog vele andere punten op de agenda. Met name ontstond er een ste vige discussie over de invulling van de toekomstige bouwplannen in de Zand- zoom en uiteraard de afslag van de A9 en de gevolgen hiervan voor Heiloo. Door de ledenvergadering werd ook vooruit gekeken, aan de hand van een door de heer P. Postma in een eerder stadium opgestelde beleidsvisie ge naamd 'Heiloo 2006'. In dit stuk, waar aan ook andere CDA leden hebben meegewerkt, wordt aangegeven op welke wijze er naar de volgende verkie zingen wordt toegewerkt en wat er van bestuur, fractie en leden van het CDA in Heiloo wordt verwacht. Voor meer informatie over het CDA kunt u con tact opnemen met de secretaris, de heer R. Beens (tel. 072-5338208 of e-mail: cdaheiloo@quicknet.nl) HEILOO - D66-afdeling Heiloo heeft succes gehad met haar gehouden intro ductiecursus. Een aantal mensen heeft op 24 januari kennis genomen van de uitgangspunten van D66 en op 7 febru ari van de betekenis van het raadswerk. De cursisten gaan allen nu door met de vervolgcursus, die dit jaar voornamelijk zal bestaan uit het verwerven van ken nis van het politieke werk in Heiloo. Zo zullen onder andere raads- en commis sievergaderingen worden bezocht. Wie de introductiecursus gemist heeft, maar geïnteresseerd is in de vervolgcursus, kan zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling: Els van Halem, Tuinenhof 27,1851 ZR Heiloo, tel: 072-5334590 of emailadres: hvanhalem@hetnet.nl. HEILOO - In het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo, kan een snelle cursus Frans voor op reis worden gevolgd. Tijdens deze cursus leert men allemaal praktische zaken, zoals naar de dokter gaan, de weg vragen en wat te doen bij autopech. De cursus is twee maal per week op dinsdag en donder dag van 9.30 tot 11.00 uur en start op donderdag 18 maart. De laatste les is op donderdag 20 april, op 13 april is er geen les. De cursus kost 30 euro inclu sief lesmateriaal. Voor informatie en aanmelding, tel: 072-5331297. HEILOO - Op dinsdag 24 februari maakte RTL 5 opnamen in Biblio theek Heiloo voor het programma Back to Business. In dit programma, waarin onder andere ondernemers hun producten presenteren, zal het nieuwe uitleensysteem van de biblio theek nader worden belicht. Het be treft een zelfservice inname- en uit leensysteem, gebaseerd op RFID- technologie. Met behulp van Radio golven worden de chips, die zijn aan gebracht in de objecten van de bibli otheek 'gelezen' en verwerkt. Zondag 29 februari vanaf 12.10 uur wordt het resultaat van de opnamen uitgezonden. Op zaterdag 6 maart, om 13.00 uur wordt de uitzending herhaald. Uitleenpost Ypestein gesloten De uitleenpost van Bibliotheek Heiloo in de wijk Ypestein is op woensdag 3 maart gesloten. HEILOO - Vrijdag 27 februari tre den de Melomanics uit Alkmaar op in de Bukbuk. De muziek die zij maken ligt in het schemergebied tus sen rock en dance. Het is een vreem de mix met invloeden uit de electro, disco, new wave, gitaarrock, hip hop en drum 'n bass. De band is sinds 1999 bij elkaar en bestaat uit Guido Schuurman (gitaar), Ben Olgers (drums) en Jeroen Joosten (electro nics). In 2000 werd Popmania in Heerhugowaard gewonnen en de halve finales van de Amsterdamse Popprijs werden behaald. Vele optredens volgden. Vorige maand haalden de Melomanics de volgende ronde van de Winston pop prijs in Amsterdam. De Melomanics zullen afgewisseld worden met dj II Disco. De zaal gaat open om 21.00 uur en de entree is 5. HEILOO - Dinsdag 2 maart is er T- Lounge, oftewel open inloop in Tendenz van 14.00 uur tot 17.00 uur. Je kan dan computeren, tafeltennis sen, darten, tijdschriften lezen, rond hangen en veel meer. De toegang is gratis. Op woensdag 3 maart is er Movie-Lounge. Om 15.00 uur begint de goeie, leuke, gave, coole, en voor al komische film. Gedraaid op groot scherm, dus het is niet of je in de bios bent, alleen is het leuker en goedko per. Voor 1,- mag je de film zien. Tendenz is dan al open vanaf 14.00 uur. Donderdag 4 maart is er weer T- Lounge van 14.00 uur tot 17.00 uur, met gratis toegang. Vrijdag 5 maart is er van 14.00 uur tot 17.00 uur Bungeyrunning. Met Bungeyrunnen moet je op een giga- opblaaskussen zo ver mogelijk zien te rennen met een elastiek om je middel. Dan snel de sticker opplak ken voordat je op de spectaculaire wijze terugschiet. Degene die de sticker het verst heeft, krijgt van iedereen een gratis consumptie. De entree voor deze vrijdag is 2,-. Tendenz is alcoholvrij en er mag niet gerookt worden. Alle Tendenz-acti- viteiten zijn te vinden op www.ten- denz.nu. Vermiste en gevonden dieren: 072-5616106 Knaagdieren: 072-5090234 Honden katten Akersloot: 0251-310079 Vakantieadvies: 072-5336180 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord Kennemerland: 072-5150173 (alarm), en 072-5150085 (informatie). Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Inspectie: 072-5337280 Vermist Zwartbruin cyperse gec. kater, op het befje en rond de mond lichtgrijs. Heerenweg, Egmond-Binnen. Zwarte gec. kater, neus, mond en bef wit, 3 witte voetjes, 1 witte voorpoot, witte streep op de dij. Mooyeveld, Egmond-Binnen. Gevonden Pauw, grijsachtig, Kennemerstraatweg omgeving Bowlingcentrum Heiloo. Jonge ongec. roodcyperse kater, wit befje en zwart bandje met belletje. Achtkant, Limmen. Rood konijn, Nieuw Zeelander. Hoeverweg, Egmond aan den Hoef. Witte ongec. kater, zwarte vlekken op kop en rug, zwarte staart. Laan van Eindeloos, Heiloo. Papegaai, rode kop, witte snavel boven op groen/geel, blauwpaarse vlekken op de flanken. Boswinde, Heiloo. Kip zwart/wit, met 'bontmuts'. Kenne merstraatweg t/o Bowling. Goed tehuis gevraagd Goed tehuis gevraagd voor een teefje, kruising dalmatiër/setter, 15 jaar, liefst bij wat oudere mensen. Info tel. 0251- 658504. Zaterdag Fanfare Showband Heiloo, huis-aan-; huis-actie, in plan Ypestein (noord),- plan Zuid en plan West tussen; Ewisweg- Het Zevenhuizen- Het- Malevoort (incl. De Ronge en; Boswijk) en Pastoor van Muijenweg- Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmerverzamelplaatsen langs; de weg, vóór 09.00 uur. Dinsdag Base- en Softballclub Double Stars; Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg- inclusief de hele Heerenweg, en tevens^ Kennemerstraatweg (excl. Noord en; plan Oost), Kanaalweg, en het buiten gebied aan de zuidkant van Heiloo.; Dozen en/of bundels gereed zetten op- de rolemmer-verzamelplaatsen langs' de weg vóór 18.00 uur. Zie voor alle vaste acties: www.uitkijkpost.nl. De dag begint. De zon verlicht het dal ern laat het water schitteren. Vandaag reizen veel dieren naar deze plek. Ze komen van overal en ze hebben alle maal een cadeau bij zich: een liedje, een; bloem, een kristallen bol... Voor wie zou al dat moois bedoeld zijn? In dit boek vertelt Maranke Rinck een origineel, vertederend en grappig ver haal over hoe allerlei dieren op weg zijn naar de verjaardag van het prinsen kind. Iedereen doet ontzettend zijn; best om het mooiste, leukste, of meest- bijzondere cadeau mee te nemen, maar uiteindelijk blijkt dat het prinsenkind iets heel anders had gewild... Het verhaal is prachtig geïllustreerd door Martijn van der Linden. De pren ten van de dieren zijn een schilderij op* zich, met heel veel oog voor detail. Een aanrader voor kleine mensen, maar zeker ook voor grote mensen! door Maranke Rinck en Martijn van der Linden voor 13,50 Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkethof 't Loo, 072 5331483 RIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: tnfo.deutekom@librie.nl HEILOO - Vogelvereniging Kleuren pracht Heiloo en omstreken houdt op 2 maart een contactavond met het thema 'Video's van vogels kweken broeden en houden'. De avond is bedoeld voor leden van de vereniging maar ook niet leden zijn welkom in het verenigingsge bouw aan het Zevenhuizen 50 (achter sporthal Het Vennewater). Aanvang 20.00 uur, zaal open vanaf 19.45 uur. Het Zevenhuizen 48 -1852 JC Heiloo - tel 5333152 Telefoonnummers van de partners In Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic) (D72) 5330344 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit (072) 5335313 Sporthal (072) 5333152 Gemeente, afd. Welzijn (inlichtingen over verhuur) §72) 5356681 Voor de huur van losse uurtjes" (o.a. op woensdag en donderdag van 18.00-19.00 uur) en/of de verhuur voor het gehele seizoen 2004/2005 kunt u terecht bij de afdeling Welzijn/COA van de gemeente Heiloo, tel. 5356681 of tel. 5356682. Vlooienmarkten op zondag 7 maart 2004. Woensdag 25-02-2004 18.00-19.00 19.15-23.00 Zaalvoetbal Donderdac 26-02-2004 14.00-15.30 Sportinstuif 18.00-19.00 19.15-23.00 Zaalvoetbal Vrijdag 27-02-2004 08.30-12.30 Schoolgym 17.00-18.30 Basketball 19.15-23.00 Zaalvoetbal Zaterdag 28-02-2004 13.00-16.00 Volleybal 16.00-17.00 Zaalvoetbal Zondag 29-02-2004 11,00-13.30 Handbal Maandag 01-03-2004 19.30-22.30 Volleybal Dinsdag 02-03-2004 Woensdag 03-03-2004 18.00-19.00 19.15-23.00 Zaalvoetbal Donderdag 04-03-2004 18.00-19.00 19.15-23.00 Zaalvoetbal Vrijdag Zaterdag 05-03-2004 17.00-18.30 Basketball 19.15-23.00 Zaalvoetbal 06-03-2004 15.30-20.30 Basketball Zondag 07-03-2004 09.00-16.00 Vlooienmarkt Maandag 08-03-2004 08.45-15.30 Schoolgym 17.00-22.30 Volleybal Dinsdag 09-03-2004 08.30-15.30 Schoolgym 19.00-23.00 Volleybal Woensdag 10-03-2004 13.00-18.30 Schoolvolleybal 19.15-23.00 Zaalvoetbal Donderdag 11-03-2004 14.00-15.30 Sportinstuif 17.00-18.00 Zaalvoetbal 18.00-19.00 19.15-23.00 Zaalvoetbal Vrijdag 12-03-2004 08.30-12.30 Schoolgym 17.00-18.30 Basketball 19.15-23.00 Zaalvoetbal Zaterdag 13-03-2004 13.00-16.00 Zaalvoetbal Zondag 14-03-2004 10.00-15.30 Handbal Maandag 15-03-2004 08.45-15.30 Schoolgym 17.00-22.30 Volleybal Dinsdag 16-03-2004 08.30-15.30 Schoolgym 19.00-23.00 Volleybal Woensdag 17-03-2004 18.00-19.00 19.15-23.00 Zaalvoetbal Donderdag 18-03-2004 14.00-15.30 Sportinstuif 18.00-19.00 19.15-23.00 Zaalvoetbal Vrijdag 19-03-2004 08.30-12.30 Schoolgym 17.00-18.30 Basketball 19.15-23.00 Zaalvoetbal Zaterdag 20-03-2004 15.30-20.30 Basketball Zondag 21-03-2004 12.00-18.00 Volleybaitoernoe i Maandag 22-03-2004 08.45-15.30 Schoolgym 17.00-22.30 Volleybal Dinsdag 23-03-2004 08.30-15.30 Schoolgym 19.00-23.00 Volleybal Woensdag 24-03-2004 18.00-19.00 19.15-23.00 Zaalvoetbal

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 2