Ingezonden J pIlitie, BRIEVEN Inloopochtend Peuterspeelzaal PINO Voorlichtingsavond over magnetische en ver-infrarode welzijnsproducten Gift Vrienden Ouderenwerk Heiloo aan Hoeve Nijenburg UITKIJKPOST - 25 FEBRUARI 2004 - PAGINA 06 HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. rfomgeving Ruimactie (brom)fietswrakken NS Station Heiloo i eüigheid Bekendmaking deelname gemeente Heiloo aan Gemeenschappelijke Regeling Veiligheidsregio Noord- Holland Noord Houd de fiets 0,""V i 'm f erk in uitvoering Reconstructie 't Zevenhuizen. km Dsf- ll BERICHTEN HEILOO Auto in greppel Diefstal van graafonderdelen Inbraak in schaftkeet Elzasser winterkost Inbraak in personenauto Aanrijding met aanzienlijke schade Diefstal van onderdelen van bromfiets Verkeerscontrole Midnight Mover bij la Strada Expositie Elja Tepper in de ABN/AMRO bank Workshop beeldhouwen in was of speksteen 'Live show' bij Van Lubeck Cursus 'In de put, uit de put' voor ouderen INGEZONDEN Kun je niets meer laten staan? Baafje 1 Baafje 2 vervolg van pagina 4 overleden M.B.P. Nuijens AJF.M. van Dortmont CJ A van der Helm C.D. Vies J.A. Fraij elders overleden M. Groefsema L. Wetsteijn ev S.J. van Veen A.C. Kweldam J. Poleij J.F. Feij In en rondom de stallingen bij het NS Station Heiloo worden regelmatig (brom)fietswrakken aangetroffen. Dit geeft een slordige aanblik en werkt verloedering in de hand. Bovendien nemen deze wrakken onnodig stallingsruimte in beslag. Deze situatie is niet gewenst en daarom heeft de gemeente Heiloo zich voorgenomen wrakken van fietsen en bromfietsen periodiek te verwijderen. Op grond van artikel 5.1.11, lid 1 en 2, van de Algemene Plaatselijke Verordening is de gemeente gerechtigd foutief geplaatste (brom)- fietsen en (brom)fietswrakken weg te halen. Er is sprake van een (brom)fietswrak, als het: - in onvoldoende staat van onderhoud verkeert (er is niet meer mee te rijden) - in verwaarloosde toestand verkeert (er is lang niet meer op gereden, de voormalige eigenaar heeft er kennelijk afstand van gedaan) - een geringe economische waarde heeft (er moeten meer kosten worden gemaakt voor het opknappen dan de waarde van de (brom)fiets is. In week 10 van 1 tot en met 5 maart 2003 a.s, gaat de gemeente (brom)fietswrakken voorzien van een sticker met de waarschuwing dat het wrak binnen enkele dagen wordt verwijderd. De eigenaren hebben dan nog de gelegenheid hun bezit zelf mee te nemen. Staan de (brom)fiets- wrakken er na enkele dagen nog, dan haalt de gemeente ze weg. Gedurende een periode van 14 dagen na het verwijderen van het wrak kan de eigènaar deze tegen betaling van een boete van 12,00 ophalen bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente aan het Rosendaal2inHeiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met mevrouw P.M. van der Last, veilig- heidscoördinator, afdeling Organisatieonder steuning, telefoonnummer (072) 535 66 44. Burgemeester en wethouders maken ingevolge artikel 139 van de Gemeentewet bekend, dat de gemeenteraad bij besluit van 3 november 2003 de Gemeenschappelijke Regeling Veiligheids regio Noord-Holland Noord heeft vastgesteld. De Gemeen- schappelijke regeling Veiligheidsregio NHN is ingesteld ter verhoging van de kwaliteit en {ie doelmatigheid van de binnen de hulp verleningsketen betrokken instellingen en is aange gaan door alle dertig gemeenten in Noord-Holland Noord. De Gemeenschappelijke Regeling Veiligheids regio NHN is op 16 december 2003 opgenomen in het register van de Provincie Noord-Holland en is in werking getreden op 1 januari 2004, De Gemeenschappelijke Regeling ligt voor iedereen ter inzage in het informatiecentrum in de centrale hal van het gemeentehuis. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en ieder maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Tegen betaling van de verschuldigde leges kunt u een afschrift van de gemeenschappelijke regeling verkrijgen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw P. van der Last van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072)535 66 44. Per jaar worden er in Heiloo gemiddeld ongeveer 300 fietsen gestolen. Uit het omnibusonderzoek 2002 is gebleken dat 26% van de inwoners van Heiloo wel eens te maken heeft gehad met fiets- diefstal. Relatief gezien is fietsdiefstal daarmee één van de grootste problemen in Heiloo. Uw verhaal is een fietsslot waard De Fietsersbond start met het verzamelen van uw ervaringen met fietsdiefstal. Is er wel eens een fiets van u gestolen of heeft u nog nooit met fiets- diefstal te maken gehad? Wilt u ook dat er iets gedaan wordt tegen fietsdiefstal? De Fietsersbond wil o.a. graag van u weten op welke wijze, op welke locatie en welk tijdstip u uw gestolen fiets heeft gestald. Vul de enquête op de site www.fiet- sersbond.nl in en maak kans op een fietsslot. Op de site kunt u klikken op: Campagne fietsdiefstal - Win een fietsslot!. Ook bij de Wizzl op het station, de bibliotheek, op het politiebureau en gemeente huis liggen vragenformulieren, die op deze locaties ook weer ingeleverd kunnen worden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw P.M. van der Last, veiligheidscoör dinator van de gemeente Heiloo, telefoonnummer (072) 535 66 44 of de heer C.J. Zuurbier van de Fietsersbond, afdeling Heiloo, telefoonnummer (072) 533 25 01. Op woensdag 3 maart a.s. begint Aannemings maatschappij de Vries van de Wiel, in opdracht van de gemeente Heiloo, met de recon structie van t Zevenhuizen. In verband met de werkzaamheden wordt ff Zevenhuizen vanaf 3 maart 07.00 uur tot 19 mei 16.00 uur, geheel of gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer met uit zondering van voetgangers. De werkzaamheden bestaan uit rioleringswerk zaamheden tussen de Westerweg en de Ewisweg en verkeersmaatregelen en asfalte- ringswerkzaamheden tussen de Westerweg en Het Malevoort. De locaties met rioleringswerk zaamheden worden eerst aangepakt. Boven genoemde werkzaamheden kunnen enige over last veroorzaken,wij vragen hiervoor uw begrip. De tekeningen van dit project liggen tot 19 mei ter inzage in het Informatiecentrum in het gemeentehuis. Openingstijden maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie over de werkzaamheden kunt u contact opnemen met de toezichthouder van dit werk, de heer T. Zijl van het Ingenieurs bureau, telefoonnummer (072) 535 67 69) of met de heer R. Gerritsen van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 64). Vr «Noord-Holland Noord Door een voorbijganger werd woens dagmorgen 18 februari tegen 06.00 uur bij de politie gemeld dat hij een perso nenauto had zien liggen in de greppel langs de Zeeweg. Toen de politie even later ter plaatse kwam bleek dat inder daad het geval te zijn. In de greppel aan de zuidzijde van de Zeeweg tussen de Rietvink en de Hoeverweg lag een zwaar beschadigde personenauto van het merk Fiat type 500. Van de bestuurder bleek geen spoor. Aan de hand van het kenteken kon contact worden gelegd met de eigenaar. Die bleek in Egmond aan Zee te wonen. De eigenaar had de auto aan zijn 18-jarige zoon uitgeleend. De 18-jarige zoon verklaarde later op het politiebureau van Heiloo dat hij 's mor gens vroeg op weg naar Heiloo bij het openen van de asbak een stuurcorrec- tie moest maken. Bij het terugsturen verloor hij de macht over het stuur nadat hij onder de auto een knak had gehoord. Hij passeerde rakelings een boom en kwam op zijn kop in de grep pel tot stilstand. Hij was in staat uit het voertuig te klimmen en vervolgens naar huis te lopen. Vanaf een bouwterrein aan de Belieslaan werden twee grondbakken ontvreemd. Deze grondbakken be hoorden toe aan een graafmachine. Bij het eind van de werkdag op dinsdag 17 februari werden beide grondbakken van de graafmachine losgekoppeld en op het terrein gelegd. Om eventuele diefstal te voorkomen werd als voorzorg de giek van de machine over de bakken gelegd. Dit mocht niet baten. Toen de werknemers van het bedrijf de volgende morgen, woensdag 18 februari, op het terrein kwamen zagen zij dat de beide grond bakken gestolen waren. Men had de grond onver de bakken weggegraven. Een bak woog 60 kg. De andere bak woog ongeveer 100 kg. Maandag 16 februari werd aangifte gedaan van inbraak in een schaftkeet. De schaftkeet stond op een parkeerter rein aan de Noorderneg. De inbraak werd in het weekend van 14,15 februa ri gepleegd en werd maandagmorgen 16 februari ontdekt. De twee deuren van de keet werden opengebroken. Uit het zitgedeelte werd een kachel en een 2-pits gasstel ontvreemd. Uit een opslagruimte werden twee gasflessen gestolen. Al eerder hebben we in deze rubriek kunnen genieten van Elzasser recep ten. Die recepten kwamen van diver se koks van restaurants uit de Elzas. Maar ook het 'voorlichtingsbureau vlees' heeft een interessant Elzasser recept. Eenvoudig in uitvoering en het lijkt een Smakelijk product. Dus waarom altijd van verre gehaald als het ook dichtbij te vinden is? Onderstaand recept geldt voor 2 per sonen. Veel succes. Elzasser spek-uienkoeken (voorbereidingstijd bedraagt ca. 15 minuten en bereidingstijd ongeveer 10 minuten). Ingrediënten: 150 gr spekblokjes (mager), 1 ui, 2 teentjes knoflook, 1 blikje pizzadeeg (240 gr), 200 gr. verse roomkaas, peper (versgemalen) en bloem. Voor het recept heeft u een oven nodig. Bakplaat bedekken met bakpapier. Bereiding 1. Verhit de oven tot 240°C. 2. Bak de spekblokjes in een droge koekenpan 4 minuten op een laag vuur. 3. Pel de uien en de knoflook. Snijd de ui in zeer dunne ringen en knijp de knoflook fijn. 4. Voeg de ui en de knoflook aan het spek toe en bak ze 1 minuut mee. 5. Neem het pizzadeeg uit het blikje en rol dit volgens de aanwijzingen op het blikje uit tot een grote plak. Snijd deze in 6 stukken en rol ze, met een deeg roller, zeer dun uit, op een met bloem bestoven aanrecht 6. Leg de stukken deeg naast elkaar op een met bak papier beklede bakplaat. 7. Roer de verse roomkaas los en ver deel deze met de achterkant van een lepel over het deeg (houd 1 cm van de randen vrij). 8. Strooi de ui, de spekblokjes en wat peper erover. 9. Bak de Elzasser spek-uienköeken in ca. 10 minuten knapperig en gaar. Direct serveren, lekker met een groe ne salade Voor de wijn grijpen we toch weer even terug naar de adviezen van de Elzasser koks. Zij adviseren bij derge lijke gerechten een Elzasser Sylvaner (Elzasser wijnen zijn droge wijnen) en dat lijkt een goed advies. In de nacht van dinsdag 17 op woens dag 18 februari werd in een personen auto ingebroken die geparkeerd stond op het erf van een woning aan de Groeneweg. Uit de blauwe Volkswagen Lupo werd de autoradiocdspeler ont vreemd. Niet bekend is hoe men in de auto heeft weten te komen. Braak sporen werden niet aan het voertuig waargenomen. Een 19-jarige automobilist afkomstig uit Limmen verzuimde dinsdag 17 februari op de kruising Lagelaan met de Oosterzijweg voorrang te verlenen. Een aanrijding met een 39-jarige auto mobiliste was het gevolg. Beide voer tuigen kwamen tegen een hek tot stil stand. Dit hek raakte over een lengte van 20 meter beschadigd. De schade aan beide voertuigen was aanzienlijk. De beide auto's moesten door een takelwagen worden weggesleept. Een 16-jarige bromfietser kreeg vrij dagmorgen 20 februari op de Kenne- merstraatweg ter hoogte van het Ter Coulsterbos pech. Omdat hij niet ver der kon plaatste hij zijn Puch Maxi tegen een hek en maakte zijn bromfiets aan het hek met een kettingslot vast. Toen hij 's middags zijn bromfiets wilde ophalen bleek het verzekeringsplaatje, het luchtfilter en benzinedop van zijn bromfiets gestolen te zijn. Woensdagochtend 18 februari werd gecontroleerd bij de spoorwegovergan gen aan de Westerweg en de Kerke- laan. Een fietser werd bekeurd voor het negeren van het rode licht. Een auto mobilist werd bekeurd voor dezelfde overtreding. Van 07.30 uur tot 08.20 uur werd een controle gehouden op de ver- keersinstallatie aan de Ringweg. Drie fietsers werden bekeurd voor het nege ren van het rode verkeerslicht. Gevonden Blauwe fiets-schoudertas: Seat auto sleutel in zwart mapje; Mazda autosleu tel. HEILOO Zaterdag 28 februari treedt de band Midnight Mover op in café la Strada, Kennemer- straatweg 215 in Heiloo. Midnight Mover is een viermansformatie, die de beste muziek uit de afgelopen 50 jaar speelt. De band speelt onder andere num mers van The Beatles, The Stones, Golden Earring, bij deze band ston den ze al eens in het voorprogram ma, Elvis, Metallica, maar ook Nederlandstalig werk van de Dijk, Mannenkoor Karrenspoor en Normaal. HEILOO - Tot en met 31 maart is een foto-expositie van fotografe Elja Tepper te zien in het filiaal van de ABN/AMRO bank te Heiloo. De serie foto's draagt de titel 'Papier Vervreemding'. Soms is het onderwerp herkenbaar, soms niet, dan lijkt het bij voorbeeld een landschap of een lap stof. Iedereen kan er iets anders in zien. Met opzet hebben de foto's daarom ook geen titel. De foto's zijn gemaakt op een papierfa brieksterrein waar enorme rollen papier (a 600-1800 kilo) buiten in weer en wind staan om gerecycled te wor den. Als eerste waren het de vele frisse en soms schreeuwende kleuren en lij nenspel die Elja Tepper opvielen. Dichterbij vroegen details de aandacht. Contrast, scherpte diepte en compositie maken het beeld tot wat het is. De foto 's zijn niet (digitaal) bewerkt. De expositie is te zien bij de ABN/ AMRO aan de Kennemerstraatweg 97 in Heiloo.Voor meer informatie over Elja Tepper, tel. 0251-254688. HEILOO - In de weekenden van 13 op 14 maart en 24 op 25 april worden er workshops beeldhouwen gegeven in De Hofdijk, Mariënstein 178. Deze workshops zijn niet alleen bedoeld voor beginners, maar ook voor wie al ervaring heeft met het werken in was of speksteen. Mate riaal en gereedschap zijn aanwezig. Begeleiding is in handen van Henny Mazurel en Trudy Keyzer. Zaterdag is de workshop van 11.30 tot 17.00 uur en zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Voor informatie en/of aanmel den: Henny Mazurel, tel. 0226- 452320 of Trudy Keyzer, tel. 072- 5337293. HEILOO - Op zondag 29 februari zal Johan Nieuwborg uit België vanaf 13.00 uur live een beeld komen maken in galerie Van Lubeck. De van origine ambachtsman in het glas-in-lood is zich 15 jaar geleden gaan toeleggen op het maken van beelden in dezelfde materi alen; namelijk glas, lood en zilvertin. De platte gekleurde ramen van lang gele den zijn inmiddels driedimensionale, dierlijke en futuristische wezens gewor den. Het lood is geheel bedekt met zil vertin en in sommige gevallen gepati- neerd zodat het effect van brons wordt verkregen. De meeste grote beelden van zo'n 75 centimeter hoog hebben ergens binnenin een lampje. Niet bedoeld om er een boek bij te lezen, maar zeer effectief voor de glazen details die meno p een soms merk waardige wijze een kijkje binnenin het beeld geeft. Galerie van Lubeck is te vinden op de Kanaalweg 6 (20 meter vanaf de Kennemerstraatweg) in Heiloo, tel. 072-5039905. ALKMAAR - Het Van Foreest Centrum start half maart in Alkmaar opnieuw een cursus voor ouderen die last hebben van somberheid, depressiviteit of die 'nergens meer zin in hebben'. De cursus is bestemd voor mensen die 65 jaar of ouder zijn en actief willen leren hoe ze met die klachten kunnen omgaan. De cursus wordt gegeven aan een groep van ongeveer acht deelne mers. Het gaat om tien wekelijkse bijeenkomsten op vrijdagmiddag en een terugkombijeenkomst na enkele maanden. Voor de cursus begint wor den de cursisten uitgenodigd voor een kennismakingsgesprek met de HEILOO - Op vrijdagmorgen, 20 februari, omstreeks 8.30 uur heeft onze zoon zijn brommer, een Puch Maxi, aan het hek vastgezet bij het Ter Coulster in Heiloo omdat hij pech had. Om 12.30 uur kwam hij uit school bij zijn brom mer aan en zag dat een 'leuk' persoon de benzinedop, luchtfilter en het verze keringsplaatje had ontvreemd. Dit 'geintje' kost hem ongeveer 40,- en een hele middag met het doen van aan gifte bij de politie, doorgeven aan de verzekering en dan nog het sleutelen om de brommer weer te laten lopen. Hij brengt de ochtendkrant rond en kan dus een week voor niets lopen om zijn onkosten te betalen. Deze oproep wil ik dan ook richten aan de ouders van deze jongen/meisje. Heeft uw zoon/dochter opeens een brommerplaatje met het kenteken PRD 655 op zijn/haar brommer of scoo ter zitten, een extra benzinedop of luchtfilter, bedenk dan dat hij/zij een dievegge is en niets minder! Ook wil ik deze oproep richten aan de jeugd die dit als 'hobby' hebben. Bedenk dat je jon gens en meisjes, vaak van jullie eigen leeftijd, veel narigheid aandoet. Niet alleen de schade maar ook de machte loosheid die dan wordt gevoeld is heel erg vervelend. Verder wil ik vragen of iemand mis schien iemand gezien heeft die aan de brommer stond te 'sleutelen' tussen 8.30 uur en 12.30 uur. Graag reacties naar fam. Groot, tel. 072-5054901. Fam. Groot Heiloo cursusbegeleiders. De cursusmap kost 23 euro; verder zijn er voor de cursist geen kosten aan deelname verbonden. Voor meer informatie en/of aanmel ding kan contact worden opgeno men met mevrouw J. van Beukering, tel. 072-5270390 of 072-53126 24. HEILOO - Op woensdagochtend 17 maart houdt Peuterspeelzaal Pino een inloopochtend. Van 10.00 uur tot 11.00 uur kunnen nieuwsgierige ouders met hun kinderen in de leef tijd van 0 tot 4 jaar een kijkje komen nemen in het lokaal aan de J.P. Hasebroekweg 21 te Heiloo (naast de Benedictusschooi). De kinderen kun nen naar hartelust spelen, terwijl de ouders onder het genot van een kopje koffie en een lekkernij kennis kunnen maken met de leidsters. Natuurlijk is er voor de kinderen ook limonade en iets lekkers. Peuterspeelzaal Pino biedt in Plan Oost inmiddels al een groot aantal jaren veel speelgenot voor peuters van 2,5 tot 4 jaar. De kinderen komen twee ochtenden per week (maan dag/donderdag of dinsdag/vrijdag) naar Pino om onder leiding van twee capabele leidsters te knutselen, met vriendjes te spelen, te zingen en vele andere gezellige activiteiten. Dat dit een goede voorbereiding is op de stap naar het basisonderwijs, blijkt wel uit de praktijk. Vooraf aanmelden is niet nodig. Mocht u vooraf nog vragen hebben, neem dan contact op met de leidsters van de Pino. Deze zijn maan dag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 tot 12.00 uur aanwezig. Telefoonnummer: 072-5333525. REGIO - Voor iedereen van (top) sportief tot lui, van jong tot oud, van gezond tot minder gezond, van mens tot dier: op dinsdagavond 2 maart 2004 bent u uitgenodigd voor een informatie-bijeenkomst over hoe u een eigen bijdrage kunt leveren aan uw gezondheid. Eigen bijdrage: niet in de zin van het betalen voor een ziektekostenverze kering of medicijnen die u helpen symptomen te bestrijden van een ziekte of kwaal. Dit gaat over kiezen voor gezondheid, wat kunt u zelf doen, nu ziektekostenverzekeraars steeds verder gaan bezuinigen. En hoe voorkom je ziek te worden? Door preventie! Onze moderne maatschappij heeft naast een aantal mooie zaken ook een aantal elementen in zich met negatieve gevolgen: veel stress, elek- trosmog en milieuvervuiling. Ook al gebruikt u zelf geen auto, geen mag netron, geen computer, of mobiele telefoon, ook al rookt u niet en kijkt u geen tv, de schadelijke effecten ervan krijgt iedereen mee, laat staan als u voor uw werk en privé veel van deze middelen gebruikt. Dit veroorzaakt Als zwemmer in zwembad Het Baafje in Heiloo, ben ik geschokt door de nieuwe openings- en sluitingstijden van het zwembad. Ik zwem er veel, vooral in het voor- en naseizoen. In het hoogseizoen kom ik er voornamelijk bij slecht weer. Met zonnige temperaturen is het vrijwel onmogelijk om baantjes te trekken. De nieuwe sluitingstijden zijn voor mij een groot probleem. Als moeder van twee kinderen van vier en vijf, kan ik pas naar het zwembad als mijn echtgenoot van zijn werk terug is. Zit het mee dan kan ik omstreeks 17.45 uur bij Het Baafje zijn. Uitkleden kost gelukkig maar een paar minuten, maar als het zwembad om 18.30 uur sluit, heb ik nauwelijks tijd voor mijn baantjes, zeker als op dat tijd stip het hek daadwerkelijk sluit. Ik woon sinds enige tijd in Bergen, maar daar is geen buitenbad van vijftig meter. Ook heeft de Hoornse Vaart in Alkmaar waar ik in de winter train- geen buiten bad van die afmeting. Het Baafje is het enig overgebleven buitenbad van vijftig meter in de regio. Afgelopen zomer maakte ik voor het eerst kennis met Het Baafje. Voor dit jaar wilde ik een abon nement nemen, maar als de nieuwe slui tingstijden van kracht worden doe ik dat niet. De onzekerheid of ik wel kan zwemmen is dan te groot. Met klem vraag ik dan ook: laat de slutitingstijd van 19.30 uur ongewijzigd. Sinds sep tember tel ik de maanden dat Het Baafje weer open is. Bederf dat plezier alstublieft niet met de nieuwe slui tingstijd. Sandra Jongenelen Bergen In de lokale media las ik over het bezui nigingsplan met betrekking tot zwem- problemen als: vermoeidheid, slaap stoornissen, spannings (stress) hoofd pijn, rugklachten en uiteindelijk spier- en gewrichtsklachten, ver geetachtigheid en erger. En ook al voelt u het (nog) niet, het proces is in ieder levend wezen aanwezig. Goed nieuws: er is een mogelijkheid om u en uw dierbaren te beschermen Onderzoek toonde aan dat goede diepe ontspanning het geheim is om vitaal te zijn, om vele gezondheids klachten van de moderne maatschap pij het hoofd te bieden. Hoe? Magneetproducten en ver- infrarood blijken al 30 jaar een goede oplossing voor werkelijk welzijn. In Nederland nog niet zo bekend en daar doen we wat aan. Naast uitleg over de technologie doen we testjes, zodat u een en ander kunt ervaren. Wie echt een eigen bijdrage wil leve ren aan eigen welzijn en dat van anderen (mens "en dier) is dinsdag avond van harte welkom in de Sporthal Beverwijk, Van Loenenlaan 1 te Beverwijk, aanvang 20.00 uur. Voor reservering en informatie: Mirjam Liefting tel. 0251-229744 of Paul de Vries tel. 0251-200219. bad Het Baafje. Er moet 13.000 euro worden bezuinigd en dit moet onder andere worden gerealiseerd door het verkorten van de openingsduur in het voor- en naseizoen. Ik vind dit om verschillende redenen een slecht plan. Zwemmers die overdag werken zullen 's avonds niet meer in het bad terecht kunnen. Zij zullen dit sei zoen naar alle waarschijnlijkheid geen abonnement nemen, wat minder inkom sten voor de gemeente tot gevolg heeft. Het zwembad De Hoornse Vaart heeft geen buitenbad meer. Vorige zomer bleek dat vaste zwemmers van het bui tenbad van de Hoornse Vaart (onder wie ook veel avondzwemmers) naar Hét Baafje kwamen toen hun eigen bad een dag gesloten was. Deze zwemmers kun nen nu ook niet meer in Het Baafje terecht. Dit is volgens mij een gemiste kans van de gemeente Heiloo om meer zwemmers te trekken en dus een gemiste kans op meer inkomsten. De activiteiten in Het Baafje zijn in de loop der jaren langzaam maar zeker afgebouwd. Er vindt geen schoolzwem men, geen leszwemmen en ook geen aquajogging meer plaats. Dit is een negatieve ontwikkeling, waar weinig sti mulans vanuit gaat. Dergelijke activitei ten zijn nodig om meer mensen enthou siast te maken voor het bad en om meer bezoekers te trekken. Er is geen overleg gepleegd met het badpersoneel over de plannen. Onderdeel van de plannen is het langer openhouden van het bad, te weten tot 20.30 uur, gedurende de schoolvakantie. Personeel is erg belangrijk voor een bad en is onontbeerlijk voor het voortbe staan ervan. Ik vind het kortom een negatief beleid dat weinig gericht lijkt op groei in de toekomst. O.G. Bijl Heiloo HEILOO - Op dinsdagmiddag 17 februari overhandigde mevrouw M.J. Terol- Meijer, voorzitter van de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo, een gift van 500,- voor het woonzorgproject Hoeve Nijenburg aan Sven, de verstandelijk gehandicapte zoon van Diana en Edwin Bos in aan wezigheid van mede initiators Desirée en Ruurd Zwart. Deze gift van Stich ting Vrienden Ouderenwerk Heiloo werd verkregen door inkomsten uit de maandelijks gehouden boekenmark ten in het Trefpunt en in het Hoekstuk, dat voor 75% wordt besteed aan het ouderenwerk in Heiloo en voor 25% aan andere kleinschalige goede doe len. Beide ouderparen en initiators streven naar goede opvang en zorg voor hun verstandelijk gehandicapte zoons Sven en Tim. Hun wens- een kleinschalige woonzorgboerderij met ruimtes, geschikt voor 6 kinderen van 6 tot 12 jaar- zou in januari 2005 in ver vulling moeten gaan, maar dat blijkt nog geen haalbare kaart. Er komt namelijk nogal wat bij kijken voordat zo'n plan gerealiseerd kan worden. De tekeningen zijn weliswaar klaar, maar de financiën zijn nog niet rond. Enthousiast vertelt Diana echter dat er al acht kinderen op de lijst staan, die hiervoor in aanmerking komen. Selectie vindt plaats door de zorgaan bieder. Ook is het de bedoeling dat er dagbesteding geboden wordt. Een boerderij is, aldus Diana, bij uitstek een heel geschikte plek voor zulke kin deren, alleen al vanwege de natuur en het contact met de dieren en dat gecombineerd met de professionele zorg die ze krijgen (wens van de ouders was één begeleider op één kind, maar dat is niet op te brengen en dat wordt nu één begeleider op twee kin deren). Diana: „Hoewel er hartverwarmende reacties zijn van mensen, waarvan we zomaar, bijvoorbeeld tijdens het win kelen, geld voor het project toegestopt krijgen, zijn er ook veel sponsors, bedrijven of ondernemingen die hulp bieden. De gemeente- de boerderij is een gemeentelijk monument- en Natuurmonumenten, die eigenaar van de boerderij is, werken goed mee. Zelfs het Clusius College in Hoorn werkt mee middels een examenproject." Straks kunnen de ouderparen een ont werp van een van de examenkandida ten voor de tuin uitkiezen, die dan door leerlingen ook zal worden aange legd. Voor het geval hun droomwens- de verbouwing van de verdieping boven de stal - niet in vervulling kan gaan, is er nog een tweede ontwerp voor nieuwbouw op de begane grond gemaakt, dat kleiner van oppervlakte is en meer dan de helft goedkoper. Deze nieuwbouw zou dan plaatsvinden op de plek waar nu de veldschuur staat. isxMm*- ?i Voorzitter van de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo mevrouw Terol- Meijer overhandigt een gift aan Sven Bos. Zijn moeder Diana Bos kijkt toe.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6