Goed nieuws voor clubs verenigingen Sneeuw zorgt voor prachtige plaatjes Introductie IVN Natuurbon op basisscholen Heiloo GEOPEND Terug van winter sport? $üPer ca mW 229 59° n 4 oo 100 boon NIEUWSBLAD VOOR HEILOO WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊiKÊÊÊÊtÊÊ mmmi mmsas APE L LA BORDEN 4 Ham- burgers u Lamshaasje Filetlapjes Berliner Bollen Hartiae '9' broodjes Nieuwe vlag voor gemeente Castricum FALKLAND TONEEL IStSSSS Goedkoop kopiëren? Dat kan bij ons! (vanaf 500 exemplaren) Informeer naar de VOORDELIGE CONTRACTPRIJZEN Ook op J'V; Mishandeling tijdens burenruzie Insluiper in woning Inbraak in woning Eenzijdige aanrijding Vernieling personenauto Diefstal uit schuur en achtertuin DnlSrfl" ■iIIIhIi Cd/dvd speciaalzaak hoek Heerenweg/Slimpad vanaf morgen 10.00 u. weer KB |1 PRESENTEERT: 'Verboden voor kinderen' Breedbeeldtelevisie... èn dvd-speler 1(072)5351000 Gesprekken met lotgenoten bij rouwverwerking Teruggevonden personenauto Poging inbraak woning Tweedehands kinderkledingbeurs Ijsbaan Heiloo p.st 1.0015 voor p.st. Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 03 MAART 2004 - 69e JAARGANG NO. 10 UÊmÊÊÊÊÊÊÊÊlÊaÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊmÊÊÊÊÊÊÊÊÊmÊÊÊÊÊÊÊÊÊmttmÊÊÊÊÊÊÊÊmmmmmmmmmmmmmm Drukkerij Uitkijkpost 072 5330175 'êrnÈÊm HEILOO - Zoals overal in Nederland, sneeuwde het vorige week ook behoorlijk in Heiloo. Gelukkig betekende dat hier weinig overlast. De sneeuw betekende voornamelijk veel pret voor de kinderen en een uitgelezen kans voor onze fotograat om prachtige plaatjes te schieten. Zoals deze van de Witte Kerk, zaterdagmorgen. Een dikke laag sneeuw bedekt zowel kerk als de grond ervoor, die blauw kleurt doordat de zon op dat moment nog niet was doorgebroken, (toto: Mbr) HEILOO - Woensdagmiddag 25 febru ari overhandigde Anton van Riel, voor zitter van het IVN, Vereniging van Natuur- en Milieueducatie afdeling Noord-Kennemerland, de eerste Nat uurbon aan wethouder Roelof Bos, in aanwezigheid van afgevaardigden van de basisscholen in Heiloo. Heiloo is daarmee de eerste gemeente die deze cadeaubon voor scholen introduceert. Alle basisscholen in Heiloo ontvangen drie Natuurbonnen; dit komt boven op het gebruikelijke budget van 230,- dat de scholen jaarlijks van de gemeen te ontvangen. De Natuurbon De Natuurbon is vergelijkbaar met een cadeaubon en is nieuw voor Nederland. De bon is inwisselbaar voor een excur sie of activiteit voor één groep voor één dagdeel, ter waarde van 34,- en is gel dig tot en met 1 juli 2004. Bij de Natuurbon is ook een overzicht ge voegd met de activiteiten waarvoor de bon gebruikt kan worden en waar. Bijvoorbeeld activiteit in en rondom Parnassiagebouw, excursie naar strand Bergen aan Zee, excursie in het bos bij Bezoekerscentrum De Hoep of een excursie rondom de school. De Werkgroep Natuur- en Milieu educatie (NME) speelt een belangrijke rol in de milieueducatie op de basis scholen. De Werkgroep is gestart op 21 januari 1991 en organiseert voor alle leerlingen van de groepen 1 tot en met 8 van de 10 basis-scholen in Heiloo ver schillende activiteiten in Heiloo en omstreken. Elk schooljaar brengt de werkgroep een brochure uit met acti viteiten in en rond Heiloo. De scholen kunnen dan zelf op activiteiten inschrij ven. Elke basisschool in Heiloo heeft een NME-coördinator. Eén keer per jaar komen de 10 NME coördinatoren bij elkaar om te evalueren en suggesties aan te dragen en voor eventuele opmerkingen inzake de activiteiten uit de brochure. Het doel van natuuredu- Anton van Riel, overhandigde de eerste Natuurbon aan wethouder Roelof Bos. catie is om mensen meer bewust te maken van de omgeving waarin ze leven, meer respect bij te brengen voor de natuur, milieubewustzijn te ontwik kelen, bekend te maken met natuur lijke processenen ze bewust te maken de rol die de mensen speelt in het milieu. Hersenen, hart en handen Volgens Anton van Riel is het belang rijk om, in plaats van de natuur te beschermen door middel van prikkel draad, educatie te geven over natuur behoud. En niet door middel van actie groepen protesteren tegen verwoesting van natuur, maar via 'hersenen, hart en handen' werken aan een groter be wustzijn over de waarde van natuur. Omdat het voor leerkrachten dikwijls lastig is, qua geld, tijd en organisatie, om met de kinderen de natuur in te trekken, is de Natuurbon ontwikkeld, die het de scholen mogelijk maakt om dit wel te doen. Wethouder Bos onderschreef het belang van natuureducatie op de scho len, waarbij hij benadrukte dat educatie breder is dan lezen, schrijven en reke nen. Daarom ondersteunt de gemeente culturele activiteiten door scholen (bij- voorbeel in de vorm van subsidies aan de ABC-werkgroep en de Muziek- en dansschool Heiloo), maar ook de betrokkenheid vanuit de scholen met de Poolse zusterstad Swietochlowice en de projecten vanuit onder andere de Paulusschool voor Stichting Veldwerk in Nepal wordt door de gemeente zeer gewaardeerd en waar mogelijk onder steunt. Waardering Waardering was er verder voor de inzet van 'voortrekkers' als Anton van Riel, voor de nieuwe voorzitter van het NME, Arie de Lint en voor Astrid Busso-Besseling, coördinator van de NME-werkgroep vanuit de gemeente. Om alvast een goed begin te maken, kregen alle afgevaardigden van de basisscholen een mooie conifeer in pot mee. HEILOO - Op donderdagmiddag 26 februari is aan de Bayershoffweg in Heiloo een uit de hand gelopen buren ruzie ontaard in een ernstige mishande ling van een 55-jarige vrouw uit Heiloo. Het slachtoffer hep verwondingen op aan het gezicht en had kneuzingen aan de nek, armen en benen. De verdachte is haar 64-jarige buurman, hij is aange houden en in verzekering gesteld op het bureau in Alkmaar. HEILOO - De bewoonster van een woning aan de Westerweg miste zater dagmorgen 28 februari haar handtas. Vermoedelijk werd de handtas die avond daarvoor gestolen toen zij op de bovenetage van de woning was. De achterdeur was toen niet afgesloten. Mogelijk heeft een insluiper kans gezien de bruine lederen handtas met daarin haar portemonnee, mobiele tele foon, mapje met rijbewijs en autopapie ren weg te nemen. De tas werd zater dagmiddag teruggevonden aan de Pastoor van Muijenweg. Alleen het geld uit de portemonnee bleek verdwenen te zijn. HEILOO - Vrijdagavond 27 februari werd in een woning aan de Oostersingel ingebroken. Een themopane raam op de eerste etage van de woning werd ingeslagen. Men kon hierbij door een ladder te gebruiken die bij een naburige in aanbouw zijnde woning stond. Het inslaan van het raam deed het alarm afgaan. Daarom had men alleen tijd om laden en kasten op de slaapkamer te doorzoeken. Ontvreemd werden enkele sieraden en munten. HEILOO - Een 33-jarige automobilist verloor woensdagochtend 25 februari als gevolg van de gladheid, net na de bocht op het Malevoort, de controle over zijn voertuig. Hij botste tegen een lichtmast en een boom en kwam in de berm tot stalstand. De schade was dus danig dat het voertuig weggesleept moest worden. HEILOO -Maandagmorgen 23 februa ri werd de vernieling van een personen auto ontdekt. Van een rode Toyota Carina werden twee banden lek gesto ken. De vernieling werd in de nacht van zaterdag op zondag 22-23 februari gepleegd terwijl de auto op de de Waard stond geparkeerd. HEILOO - De bewoner van een woning aan de Jan Schuijtlaan deed dinsdag 24 februari aangifte van diefstal van een aantal goederen uit zijn achter tuin en schuur. De diefstal werd gepleegd in de nacht van maandag op dinsdag 16-17 februari. Uit de achtertuin werden 5 lege kratjes bier gestolen. Een van die kratjes werd later teruggevonden in de naburige tuin. Uit een niet afgesloten schuur wer den een aantal bierflesjes en blikjes fris drank gestolen. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5,1851 PZ/Postbus 68, 1850AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. WIP' HEILOO - Tussen de landerijen, net op de grens van Heiloo aan de Vennewatersweg is 'Life-changes (training, coaching, loopbaanbege leiding) te vinden. Bij aankomst kwispelen de twee honden je tege moet en een vrolijke Peter Jansen opent de deur. „Sorry, ik zie er niet uit, maar ik ben aan het klussen", verontschuldigt hij zich. De praktijk ruimte mag er zijn, ruim, licht en met een fantastisch uitzichtIn een lekke re stoel en met een kopje thee begint Peter te vertellen over zijn bedrijf. „Ik ben begonnen in 1999. Door een reorganisatie bij mijn toenmalige werkgever werd ik overtollig. Ik ben toen voor mezelf begonnen, kreeg als het ware een zetje. Ik was trainer en begeleidde mensen bij solliciteren en reïntegratie. Ik ben toen blijven trainen, maar dan vanuit mijn eigen onderneming. Zo'n 1,5 jaar geleden zaten alle trainingsbureaus in een dip. Ik ben toen ook begonnen met individueel werk en nu komen de klanten in mijn praktijkruimte aan huis." Ervaring en opleiding Peter Jansen heeft veel ervaring en opleiding in huis. Zo is hij ook inter nationaal geregistreerd NLP-trainer. (Neuro Linguistisch Programmeren) Volgens Peter is er wat betreft com municatie vaak nog heel wat te ver beteren. Het visitekaartje van Life- changes toont een jonglerend pop petje. En dat is niet toevallig, zo ver telt Peter: „Ik heb zelf heel veel gejongleerd. En met jongleren is het 'Jongleren is durven loslaten volgens Peter Jansen, (foto: MSP) zo: je moet leren loslaten, niet bang zijn de bal op de grond te laten val len. Het gaat er dus om dat je oude patronen durft los te laten en gebruik te maken van de goede." (Her)waarderen Life-changes biedt dus hulp in een aantal (of soms zelfs in één) bijeen komsten. Particulieren betalen deze hulp zelf. Maar er zijn ook bedrijven die Peter Jansen inschakelen om bij voorbeeld een outplacementtraject te verzorgen. Meestal 'koopt' een bedrijf dan een pakket. Voorop staat wel dat de klant het zelf moet doen. In alles geldt voor Peter: je moet je niet afhankelijk opstellen van een ander, maar je eigen geluk creëren. Na ongeveer 6 tot 10 bijeenkomsten zijn de meeste mensen wel weer 'op de rit. Ze weten dan wat ze waarde vol vinden in werk. „Want", zo legt Peter uit, „ik vind het belangrijk de nadruk te leggen op waarden. Wat wil je tegenkomen in je werk? Waarom was die ene baan zo leuk? Mensen staan vaak niet stil bij wat hun waarde is. Ontslag is dan eigen lijk ook een mooie gelegenheid om weer te herwaarderen. Ik doe ook wel eens een oefening waarbij men sen gevraagd wordt hun levenslijn uit te zetten vanaf de basisschool. Som migen komen met een A4-tje, maar anderen hebben een rol behang mee! Daar kun je dan letterlijk op je middelbare schoolperiode gaan staan en bedenken hoe het toen was. Dat werkt echt!" Diogenes Naast Life-changes is Peter Jansen gestart met een bedrijf met een bre der perspectief: Dio genes. In situaties j waarbij voor meerde re mensen bij hetzelf de bedrijf ontslag geldt, kan een outpla- L cementtraject ver zorgd worden voor een groep. Deze gro tere opdrachten ver zorgt Peter dan met een aantal collega's verenigd in Diogenes. Dit netwerk van trai ners/ coaches komt ook regelmatig bij elkaar om elkaar te informeren en ont wikkelingen door te nemen. Dit alles om de kwaliteit van de hulp te waarborgen. Voor wie geïnteres sèerd is geraakt in Life-changes, een afspraak kan gemaakt worden via Peter Jansen, Vennewaters weg 22, tel. 06- 20741652, peter.jan sen@life-changes.nl of via de website: www. life-changes, nl. 'Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." ïiqiaij Heboo CtX) Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo FALKLAND TONEEL van Rob van Vliet in theater De Beun. (Zie adv. elders in dit blad). Autowassalon SuperClean Industrieterrein Oosterzij 2 Heiloo tel 072 533 60 84 open: ma t/m vrij 8.00 -18.00 uur, zaterdag 8.00 -17.00 uur. VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl HEILOO - De donkerbruine Chrysler Voyager die in de nacht van 25 op 26 februari gestolen werd vanaf een bedrijfsterrein aan de Nijverheidsweg werd donderdagmorgen 27 februari op de De Sonneveld teruggevonden. Een portierslot alsmede het contactslot bleek geforceerd te zijn. HEILOO - Bewoners van een woning in Baetenburg werden woensdagmor gen rond 03.00 uur wakker van gerom mel rond de woning. Toen ze op onder zoek uit gingen zagen ze twee personen bij de woning wegrennen. Hierna bleek dat gepoogd was in de woning in te bre ken. Een bovenlicht alsmede het slot van de achterdeur werd geforceerd. Gevonden: sleutelbos met 4 sleutels waaronder autosleutel Renault. HEILOO- Op zaterdag 13 maart van 10.00 tot 12.00 uur is er in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo een tweedehands kinderkle dingbeurs. Naast kleding wordt er ook speelgoed, kinderwagens en nog veel meer verkocht. Er zijn geen tafels meer beschikbaar. Meer infor matie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - Veel ouderen komen na het verlies van hun partner in een sociaal isolement. In verschillende gemeenten in Nederland wordt momenteel onder zocht of gesprekken met lotgenoten helpen bij het verwerken van het ver lies van een partner bij nabestaanden. Het onderzoek wordt uitgevoerd door Stichting Ouderenwerk Heiloo in samenwerking met het Trimbos-insti tuut, het landelijke kennisinstituut voor de geestelijke gezondheidszorg en de gemeente. Alle inwoners van de gemeente Heiloo van 55 jaar en ouder die tussen de zes en negen maanden geleden hun partner hebben verloren ontvangen een brief van de gemeente met uitleg over het onderzoek. Geïnteresseerden kunnen zich met het bijgevoegde aanmeldingsformulier opgeven. Door loting zal worden bepaald of zij het aanbod van de bezoekdienst of de informatiebrochure krijgen. Beide vormen van hulp zijn gratis. In de gemeente Heiloo hebben zich inmiddels vijf mensen aangemeld voor het onderzoek. Om uit het onder zoek goede conclusies te kunnen trek ken zijn echter nog meer mensen nodig die mee willen doen. Informatie over het onderzoek en de bezoekdienst is verkrijgbaar bij Margit Kooter van Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - Helaas laat Koning Winter het, wat vriezen betreft, afwe ten, waardoor er niet kan worden geschaatst op de IJsbaan Heiloo. Daarom wil het bestuur van de IJsbaan Heiloo haar abonnement houders graag compenseren. Tegen inlevering van uw abonnement kunt u in de periode van 5 tot en met 12 maart eenmaal gratis schaatsten op IJsbaan de Meent in Alkmaar. BeoVision Avant DVD 81 cm breedbeeld beeldbuis, anti reflex contrastscherm, geïntegreerde dvd-speler, Dolby Digital/DTS-decodèr en vier geïntegreerde actieve luidsprekers, elk met eigen versterker. CHALLENGE YOUR SENSES kijken en luisteren in stijl Heiligeweg 183, Krommenie Telefoon 075-6284103 Eigen technische dienst. www.boonkrommenie.nl BANG' OLUFSEN HEILOO - Afgelopen week heeft oud-plaatsgenoot Tom Kleemans met succes zijn studie Techniek en Maat schappij afgerond bij de faculteit Technologie Management van de Technische Universiteit Eindhoven. naturel of gemari- neerd 100 gram 5 stuks Saucijzen-/pizza- kaasbroodje/ saté- /ragoutbroodje Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't too - Heiloo CASTR1CUM - De nieuwe vlag van de gemeente Castricum zal binnenkort aan de inwoners worden gepresenteerd. De vlag, die aanvankelijk een stek in het midden van de drie gekleurde banen droeg, zal na ampel beraad toch worden voorzien van het gemeentewapen. Op de pagina 'rond 't Limmerdie' leest u meer over de keuze voor dit ontwerp.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1