Aeg\° SY Vredeburg Promotie voor Oude- Reimer en Rijsdijk Benedictus kampioen Limmen/Heiloo verliest latkèmt. Foresters Cl handbaljeugd kampioen in de zaal Medaille voor Vios- turnster Kiki Twisk De Egmonden Concert 100 jarige Lamoraal van Egmont Paasworkshops bij de Creatieve tuinkamer Dojo 't Loo levert Noord Hollands kampioen UITKIJKPOST - 17 MAART 2004 - PAGINA 10 Afzwemmen diploma C zwembad Loos Dimtronic Meervogels Damesbridgeclub Sans Atout Bridgeclub Limmen Heilooër Bridge Club Bridgeclub Fumez Pas Bridgeclub Sans Atout Kienavond Dimtronic Meervogels Dames 1 Effect zoekt speelsters op niveau Tennispark Vennewater een bouwput Crosscompetitie Trots van Flashing Heiloo: de meiden Onderlinge wedstrijden bij GTH Gemeenteavond SOW Egmonden Wandelen met de AMAK Dames Meervogels eindigen als vierde Zoon aangehouden na bedreiging Lijdensmeditatie in de Egmonden Heartbeat in Slotkapel HEILOO - Op 9 maart werd er door leerlingen van zwembad Loos afge zwommen voor het diploma C. Dit werd gehouden in de Beeck in Bergen. Het afzwemmen voor het C diploma is altijd erg spannend want het is het laat ste diploma van het Zwem ABC. Het zwemmen moet dus nog beter dan voor het A en B diploma en de borstcrawl met ademhaling komt er ook nog bij. Om dit goed uit te voeren moet je toch wel goed kunnen zwemmen. Alle kin deren lieten duidelijk zien dat ze alle onderdelen goed onder de knie hadden en waren dan ook allemaal geslaagd. De geslaagden zijn: Sophie von Berswordt-Wallrabe, Reijer Blok, Zoë Bosschaart, Susan Duivenvoorden, Bieke de Haan, Monique Masten broek, Sophia Ornelas, Jesse Rietveld, Esmee Schultz, Niek Smits, Sjors v.d. Steen, Maaike Stevenson. AKERSLOOT - Zondag 21 maart wordt er weer een Rabopoldertrimloop gehouden door de handbalvereniging DT Meervogels '60. Door en om Akersloot lopen de parkoersen die prima staan aangegeven. Er worden drie afstanden gelopen 4, 8 en 14 km. De inschrijving is vanaf 9.00 uur in de kanti ne van de handbalvereniging aan de Boschweg, waar om 10.30 uur de start is. Deze lopen gelden voor het trimloop- boekje van de KNAU, ze zijn verkrijg baar bij de inschrijving. Kleed- en douch- gelegenheid aanwezig. Inschrijfgeld E 2,- met aandenken worden de inschrijfgel den met 0,50 euro verhoogd. HEILOO - Uitslag damesbridgeclub Sans Atout van 10 maart: A-lijn: Mekke-van Gennip 56.25, Dolmans- Thinstra 55.73. B-lijn: Beerepoot-Kooy 65.63, Vijn-Bolweg 54.17. C-lijn: Weehuizen-van der Vlies 59.58, Van der Wiele-Baarsen 55.42. D- lijn: Kuit- Swart 59.58, Otte-Heyne 58.75. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 10 maart als volgt gespeeld: A- lijn: l.Keyzer-Keyzer 65.63, 2. v.Bellen- v.BergenHenegouw 57.04, 3. Limmen- Zijp 54.46, B-lijn: 1. Fam.Jelsma 61.07, 2. Bartels-Struass 57.50, 3. v.Buytenen- Strauss 55.71, C-lijn: 1. Piersma- v.Splunder 61.43, 2. Blommert- Kruyswijk 55.00,3. Gelsing-Stolp 51.29, D-lijn: 1. Fam.v.Wonderen 62.50, 2. Wokke-Zonneveld 58.48, 3. Vriend- Brink 56.25, E-lijn: 1. Fam.Koene 60.12, 2. Nijman-Hulsebosch 58.93, 3. Fam.Vasbinder 56.55. HEILOO - De uitslagen van HBC van dinsdag 9 maart zijn: A-lijn: 1. fam. Muller 56,7, 2 Huting/Huting 55,4, B- lijn: 1. fam. Elsman 56,3, 2. Poulissen/Verhey 54,7. Donderdag 11 maart: A-lijn: 1. De Bruyckere/Stark 62,9, 2. Neefjes/Zijp 57,1, B-lijn: 1. Koot/Spruit 59,4, 2. fam. Van Os 58,9, C-lijn: 1. Bennink/Theune 63,5, 2. Evers/knoop 54,2, D-lijn: 1. Jonker/Vogel 62,0,2. Fam. Soeters 60,4. HEILOO - De uitslagen van bridge club Fumez Pas van 11 maart zijn: Lijn A: 1 H. P. Hoogland 62,50, 2 L. Hoeksema G. Rosier 62,08, 3 Fam. Min 59,58, Lijn B: 1 G. Starink G. Meuleman 64,06, 2 H. Derksen H. Sonnenschein 58,33,3 O. van der Horst R. Kops 56,25, Lijn C: 1 P. Bruin A. Dekker 60,42,2 A. H. Settels 55,83,3 J. J. Knegt 55,42, Lijn D: 1 D. Wegewijs G. Tromp 61,42, 2 C. G. Slop 60,92,3 M. van der Horst C. van Wensen 60,33. HEILOO - De uitslagen van maandag 15 maart bij bridgeclub Sans Atout zijn: A-lijn: 1. Lute-van Zomeren 62.0, 2. Laan-de Groot 60.9. B-lijn 1. Zijp-Zijp 57.8,2. Slob-van der Klis 57.3. C-lijn: 1. Fam. Kemper 63.5, 2. Fam. Kaashoek 59.4. D-lijn: 1. Fam. Witting 62.5. 2. Zwitselaar-van Koetsveld 53.6 E-lijn 1. De Jong-de Winter p.v., 2. Fam. Toby p. v. F-lijn: 1. Blitzblum-Molenaar 61.1, 2. Fam. van Buitenen/Kooy-Jacobs p.v. AKERSLOOT - Vrijdag 19 maart vindt de jaarlijkse kienavond plaats van hand balvereniging Dimtronic Meervogels. Er zijn drie kienrondes en een loterij met mooie prijzen. De avond begint om 20.00 uur en de handbalkantine aan Boschweg 3 in Akersloot gaat om 19.30 uur open. Kom op tijd want vol is vol. HEILOO - Dames 1 van volleybalvere niging Effect zoekt nieuwe speelsters met het spelniveau van de eerste klas se/promotieklasse. Met ingang van het volgende seizoen heeft het team name lijk versterking nodig. Gedurende het seizoen wordt elke maandagavond van 19.30 tot 21.00 uur getraind in sporthal Het Vennewater aan het Zevenhuizen in Heiloo. Heb je belangstelling voor het hoogste damesteam van Effect, kom dan gerust kijken, of liever, doe een paar gratis trainingen mee. Dames 1 werkt speelt haar thuiswed strijden altijd op de dinsdagavond in Heiloo. De uitwedstrijden die onder meer in Castricum, Wijk aan Zee, Uitgeest en Purmerend worden gespeeld vinden plaats op de dinsdag en andere dagen van de week. Echter zowel de regio-indeling als de speel avonden voor het komende seizoen zijn nog niet bekend. Voor meer informatie kun je contact opnemen met Danielle Slot. Zij verzorgt het wedstrijdsecretari aat van Effect en is tevens speelster van Dames 1, tel. 072-5118063 of e-mail: danielleslot@slotbas.demon.nl. LIMMEN - Dinsdag 9 maart speelde het Vredeburg achttal de voorlaatste bondswedstrijd in Haarlem tegen HWP-3. Winst was nodig om de kampi oenskansen te behouden. Het liep helaas anders, alleen J. Admiraal (remi se), E. Stolp en B. Stolp (winst) zorgden voor de punten. K. Kramer, H. Ebels, J. Limmen, G. Hafkamp en R. vd Storm verloren zodat Vredeburg met 2,5-5,5 verlies huiswaarts ging met als troost dat handhaving in de tweede klasse reeds geborgd was. Vrijdag 12 maart was ronde 20 van de interne competitie. Koploper K. Kramer mist zijn bekende inspiratie en speelde een luchtige remise tegen de snel tevreden R. Rommel. J. Admiraal koos eieren voor zijn geld, taxeerde dat zijn pion voorsprong in het toreneind spel nauwkeurig spel vereiste en bood met nog 3 minuten remise aan tegen R. vd Storm. D. Aafjes maakte het H. Ebels danig lastig maar overzag een kwaliteitsverlies, waarna Ebels ont snapte en de winst naar zich toetrok. G. de Graaf snoerde als een boa con strictor het net rond C. Dinkla lang zaam aan totdat Dinkla naar lucht hap*- pend moest opgeven. B. Stolp kreeg een overweldigende koningsaanval tegen D. Keijzer, met een fraaie toren- zet sneed Stolp de beschermende dame van Keijzer af, waarna zij beiden con stateerden dat er geen redding meer mogelijk was tegen het mat op a2. Groep A. R. Rommel-K. Kramer remi se, G. Hafkamp-E. Stolp 0-1, J. Admiraal-R. vd Storm remise, B. Stolp- D. Keijzer 1-0, H. Ebels-D. Aafjes 1-0, J. Limmen-H. Levering 1-0, C. Dinkla-G. de Graaf 0-1, J. Levering-R. Termes 0-1, K. Keijzer-K. Aafjes 1-0, M. Voorwalt- G. Pouw 0-1, M. Sturk-P. vd Heijdt 0-1, B. van Diermen-M. Kos remise, T. Witkamp-N. Pepping 1-0, B. Kerkhof-E. van Duin 1-0, M. Wester-M. Krom remi se, M. Koot-C. Pepping remise, W. Mijnsbergen-S. Sof an 0-1. Groep B. Joep van Zanten-Micha van Buuren 0-1, Thijs Beentjes-Bert Hollander 1-0, Jorinda Metselaar- Jeffrey vd Wagen 0-1, Mathijs Hendriks-FlorisJan van Zanten 1-0, Bart Pepping-Nutte van Belzen 0-1, Hidde Ebels-Thomas Voorwalt 1-0, Alex Zwart-Laura Aafjes 0-1, Matthijs Smit-Fabienne Mijnsbergen 1-0. HEILOO - Donderdag 11 maart werd er tussen de scholen in Heiloo fanatiek gestreden om de schaakbeker. De Benedictus kinderen hebben voor de derde keer op rij de schaakbeker gewonnen. Een bijzondere prestatie. Na een matige start wisten de schaaktalenten van de Benedictus de finale te bereiken en uit eindelijk te winnen. De schakers Remco Harkmans, Tijmen Slikker, Paul Overdiek en Tim Blankert kunnen trots zijn op zichzelf. HEILOO - Lopende naar de banen van de tennisvereniging Het Vennewater is het vertrouwde 'plok..plok' geluid van stuiterende en geslagen ballen nog slechts zachtjes te horen. Van tijd tot tijd overheerst het geluid van graaf- en uitvlakmachines, en de radio van de ploeg mensen die hard aan het werk zijn om de banen te vernieuwen. Een negental banen zijn overhoopgehaald en nog maar een drietal tijdelijk bespeelbaar. HEILOO - Nadat afgelopen week de voorronden voor het Noord Hollands judokampioenschap voor B-pupillen (geboortejaar 1993,1994) werden gehou den, stonden deze week de sterksten van de drie districten van Noord Holland tegen elkaar op de mat om uit te maken wie zich komend jaar de kampioen van de provincie mag noemen. In de gewichts klasse -41 kilo waren 16 kanshebbers waarvan 2 meisjes. Van deze 16 judoka's waren er drie vertegenwoordigers van Dojo 't Loo, te weten Martin Brouwer, Jasper Henselmans en Karen Stevenson. Martin Brouwer judoot altijd vol overtui ging. Of hij wint spectaculair of hij verliest op dezelfde wijze. Dit keer was het na 2 verliespartijen helaas afgelopen voor Martin. Jasper Henselmans had niet de meest gelukkige loting. Zijn eerste partij was tegen de latere nummer 2. Jasper verloor deze partij dan ook. Daarna wist hij ech ter 2 keer knap te winnen. Met zijn verlo ren vierde partij behaalde Jasper evenwel een niet onverdienstelijke 7e plaats in dit sterke deelnemersveld. Karen Stevenson was één van de twee meisjes die hun krachten moesten meten met de jongens. In de voorronden was Karen al eerste geworden en ook 2 jaar geleden wist Karen bij de A-pupillen het Noord Hollands kampioenschap in de wacht te slepen. De verwachtingen waren dus hooggespannen. Karen stelde nie mand teleur. De eerste partij werd gewonnen met een heupworp die een waza ari opleverde. De tweede partij werd gewonnen met een o uchi gari en bij de derde parij kwam Karen op stoom. Met een vol punt werd de tegenstander verslagen met een houdgreep. In de fina le kwam Karen op voorsprong, doordat haar opponent een straf kreeg. Daarna nam Karen het heft in eigen hand door achtereenvolgens een waza ari, een yugo en tenslotte een ippon te scoren. Hiermee was de eerste prijs en de kampioensbeker veroverd. De afgelopen week brachten de drie bovenbouwgroepen van de Radboud- school een bezoek aan de Dojo aan de Bergeonstaat. In plaats van een gymles werd door trainers Bemd Winkelbeiner en Sander Groefsema een kennisma kingsles judo verzorgd. Er werden enkele judotechnieken geleerd en de leerlingen konden deze uitproberen in een aantal wedstrijd vormen. De jeugd was enthousi ast en er bleken enkele onverwachte talenten tussen de kinderen te schuilen. Meer hierover kunt u lezen op www.dojotloo.tk. REGIO - Er had voor het eerste tafel- tennisteam deze week een kleine over winning in moeten zitten in de wed strijd tegen De Roemer maar helaas kwam er met een ziekmelding een kink in de kabel. Daar bovendien de vaste vierde man in het buitenland verbleef en alle lagere teams hun eigen wed strijd te spelen hadden waren het uit eindelijk alleen Mark Stoop en Giovanni Bakker die de reis naar Medemblik ondernamen. Daar werd toch nog even verrassend opgetreden want het blijkt dat Mark een bijzonder goed seizoen draait. Topspeler Jan de Wit werd door hem aan de kant gezet en dat deed Giovanni eveneens. Jammer dat beiden tegen andere tegen standers een punt moesten achterlaten en ook het dubbel nipt met 21-19 werd afgestaan. De schade bleef evenwel tot 4-6 beperkt. L/H 2 nam het op tegen Spirit 8, de lijst aanvoerder. Vooral Joris Keuning was op dreef. Hij won er drie. Toch moest zijn team met 4-6 het onderspit delven. L/H 3 streed tegen Esopus om de kop positie die echter niet kon worden ver zilverd. De 4 punten achterstand wer den er zelfs 6 door ook hier alweer een 4-6 nederlaag waarin Cor Schaap ook zijn 100% gewonnen score moest afstaan. ^Bijzonder in deze wedstrijd was het door Wim Krom gescoorde tegenpunt tegen de sterkste man van Esopus. Verwacht was dat Wim geen schijn van kans zou hebben, het werd rond het middennachtelijk uur anders om want als bij Wim de motor eenmaal warm gelopen is dan is er geen houden meer aan zo moest dus ook de Wognummer ervaren. Overige uitslagen: Spirit 13-L/H 4:7 - 3;L/H 5-Doko 3: 4 - 6;L/H 6-Spirit 19: 9-1; JEUGD: L/H 1-Doko 1:3- 7;L/H 2-Victors 4:4 - 6;L/H 3-Alkmaar 3:3 - 7; PUPILLEN:A-Merk 2-L/H 1: 5 - 5;Duintreffers 1-L/H 2:10 - 0 ABTTB: L/H 1-Nuon 1: 4-5; De Eenhoorn 2-L/H 2:7-3. REGIO - Zondagmiddag heeft in Warmenhuizen de interregiofinale plaats gevonden van de cross competitie voor pupillen tot en met de AB junioren. Trias heeft daar met diverse ploegen jeugdige atleten aan deelgenomen in diverse cate gorieën. Bij de Jongens B-junioren is Maarten Gouda in de finale als derde geëindigd, een prima resultaat. Door een blessure van Frank Zwaan konden de B jongens in het ploegenklassement de ver wachtingen op een medaille niet waar maken, daarvoor eindigden Ronald Kuin en Sebastiaan Sprenkeling ondanks hun inzet te veel in de midden c.q. achterhoe de. Zij werden nu vijfde in de eindrang schikking. De Jongens C hebben gestre den voor wat ze waard waren, maar er werden in het individueel noch in het ploegenklassement ereplaatsen gehaald. Een zevende plaats in het ploegenklasse ment was hun deel. De meisjes junioren D2 behaalden een prachtige tweede plaats in het eindploegenklassement. De meisjes-pupillen Al en A2 grepen met een vierde respectievelijk vijfde posi tie net naast de medailles.. HEILOO - Basketballvereniging Flas hing Heiloo heeft een grote groep leuke en enthousiaste meiden mogen verwelkomen binnen de vereniging. Bij het mini meisjes team (8 tot 12 jr.) heeft de trainingsgroep zich verdubbeld door van 6 naar 12 meiden te gaan. Ze spelen nu ook wedstrijden en zijn vast beslo ten om volgend jaar met het huidige enthousiasme door te gaan en het mini jongens te laten zien dat ze super goed kunnen basketballen. Ze spelen nu allemaal in mooi nieuw tenue en laten de coach glunderen van trots. In de leeftijd van 13 tot 15 jr. zijn dat de aspi- ranten/kadetten meisjes welke aan het begin van het jaar begonnen met een groep van 7 meiden en zijn uitgegroeid tot een zeer gezellig team van 13 mei den. Volgend jaar gaat een groep de overstap maken naar de junioren meis jes (16-20 jr.). Basketball is een gezellige teamsport waarbij je niet lang stil zit en veel aan de bal komt. Als je het leuk lijkt kan je altijd komen kijken. De mini's trainen op vrijdag van 17.00 tot 18.30 uur in sporthal het Vennewater. De aspiran ten meisjes trainen op donderdag van 19.00 tot 20.15 uur in sporthal de Burenweg, naast het politiebureau. Je kunt nu nog tot het eind van het sei zoen (eind april) gratis meetrainen! Tegen de verwachting in, bleek het toch noodzakelijk de oude hardcourt onder grond te verwijderen, de fundering van lavasteen af te graven, de ondergrond uit te vlakken en de fundering terug te plaatsen en gedeeltelijk te vernieuwen. Ook de drainagepijpen bleken aan ver vanging toe. Veel extra werk, maar uit eindelijk resulterend in een opbouw van de nieuwe kunstgrasbanen zoals deze hoort te zijn. Gelukkig hebben de extra werkzaam heden geen invloed op het tijdschema. Zeven banen zullen gereed zijn voor dat het seizoen begint en de overige vijf volgen ander en een halve maand later. De officiële opening van het vernieuw de park zal plaatsvinden na de afloop van de competitie en is voorzien op zaterdag 12 juni. Uiteraard zal dit met het nodige feestgedruis gepaard gaan. Intussen is het helaas nog even afzien voor de enthousiaste tennissers(ters). HEILOO - De komende weken vinden bij vereniging GTH de jaarlijkse onder linge wedstrijden en kleuterdemonstra ties plaats. Zaterdag 20 maart kunt u bijna alle meisjes van de vereniging in actie zien komen. Zaterdag 3 april tur nen de keurploeg de meiden boven 12 jaar, de jongens en springt de trampol- ineploeg naar beste kunnen. Beide zaterdagen beginnen om 9.30 uur en worden gehouden in de gymzaal aan de Breedelaan. Wilt u kennis maken met de vereniging loopt u gerust even naar binnen. Woensdag 24 maart geven de kleuters van juf Mariska vanaf 13.00 uur een demonstratie en zaterdag 27 maart vanaf 10.00 uur de kleuters van juf Linda. De vaardigen van deze kin deren in spor en spel kunt u gaan zien in de gymzaal aan de Burenweg. EGMOND - Dinsdagavond 23 maart om 20.00 uur is er een gemeenteavond in Het Gebouw naast de NH-kerk aan de Trompstraat in Egmond aan Zee. Alle leden van de SOW-gemeente wor den uitgenodigd om deze avond bij te wonen. De avond staat geheel in het teken van het beroepingsadvies voor een nieuwe predikant. De afgelopen maanden heeft de beroepingscommis sie intensief gewerkt om tot een een sluidende beslissing te komen. Dit is gelukt en het voorstel wordt nu aan de gemeenteleden toegelicht. HEILOO - Afgelopen zondag moest koploper Foresters Cl aantreden tegen de nummer 2, HollandiaT. De winnaar van dit laatste duel van het zaalseizoen zou zich na afloop kampioen mogen noemen, omdat er maar 1 punt verschil zat tussen beide teams. Het was dan ook niet vreemd dat het Vennewater voor het eerst sinds tijdens weer eens afgeladen vol zat met toeschouwers. Zij kregen vanaf het begin een zeer goed spelend Foresters te zien. De ruststand was al 9-3 voor Foresters, waarna de Cl van de trainsters Bep Veldt en Marieke Stammes, in de tweede helft verder uit liep naar een 17-4 overwinning. Na afloop was het een groot feest in het Vennewater met voor elke speelster een medaille en bloemen. CASTRICUM - Afgelopen zondag werd er in Dalfsen gestreden om de Super Holland Cup georganiseerd door het Dans Domein Drenth. Voor deze wedstrijd hadden de dansparen van Dansschool Griffioen zich weer inge schreven, om de strijd aan te gaan. Op een super grote dansvloer van 400 vierkante meter moesten de paren hun kunnen tonen aan een internationaal jurypanel. Elke dansklasse was bijzon der goed bezet en er waren dus voor de dansers veel aantekeningen promo- tiepunten te verdienen. In de debutanten 2 klasse Ballroom was het dus best spannend voor Bas Oude-Reimer en Sylvia Rijsdijk die nog maar 2 puntjes nodig hadden om te kunnen promoveren naar de wedstrijd klasse (kledingklasse). Na een goede voorronde en een fantastische halve finale hadden zij zich uiteindelijk geplaatst voor de finale waar zij een welverdiende vierde plaats behaalden. Als klap op de vuurpijl kregen zij ook nog eens de 2 punten die zij nodig had den om te promoveren wat zij dus deden. Latin-American werd ook gedanst door Bas en Sylvia, maar daar moesten zij genoegen nemen met de halve finale. Doordat zij vs morgens waren gepromoveerd, konden zij zich alsnog inschrijven voor de middag wed strijd, de kledingklasse. Dit lukte geluk kig en misstond in het geheel niet, helaas wisten zij niet verder te komen dan de kwartfinale. Een paar klasse hoger nl. D-klasse star ten Dennis Kerdijk en Brandy van Herpen (beide paren nog steeds in de Ballroom discipline). Na een goede voorronde hadden zij zich direct door geplaatst naar de halve finale, helaas voor hen zat er deze keer geen finale plaats in, en moesten dus genoegen nemen met de halve finale. AKERSLOOT - Zondag 21 maart neemt de wandelafdeling van de Akersloter Marathon Klub deel aan de 14de Lentetocht in 's-Graveland. De start en finish is bij de kantine s.v. 's- Graveland, Kininelaantje, 's-Graveland- N.H.. De afstand is 15 km. Reiskosten E 3,-p.p. Vertrek om 9.00 uur vanaf 't Kruispunt in Akersloot. Een prachtige lentewandeling, die zeker voor elke wan delliefhebber is aan te bevelen. Belangstellenden zijn welkom. Voor info bel met 0251-310272. BEVERWIJK - Tijdens de halve finale LOS A turnen op 13 maart in Beverwijk heeft Kiki Twisk een vierde plaats bereikt bij de pupillen 2, niveau 4. Voortreffelijk turnwerk werd gele verd op alle 4 toestellen, m.n. 9.2 pnt voor de sprong en 9.15 pnt op de brug. Kiki bezette na 3 wedstrijden de vijfde plaats en is verzekerd van een plekje bij de districtswedstrijden op 27 maart. Bij de pupillen II, niveau 5 turnde Juliette Beentjes een goede wedstrijd, maar liet op balk wat puntjes liggen (6.55 pnt). Zij behaalde de 14e plaats met 31.70 pnt. Nina Derriks liet heel goed tur nen zien, wat resulteerde in een vijfde plaats. In diezelfde categorie (jeugd, niveau 3) werd Marlous de Bruijne achtste met de hoogste score op sprong van deze categorie. Helaas moest Nathalie Louter de wedstrijd na 3 onderdelen staken na een val over het paard. Ze werd veertiende. In de jong ste categorie (Instap, niveau 6) behaab den Nicky Nooij en Lottie Twisk beiden de achtste plaats. Met name lieten zij een keurige brugoefening zien. (resp. 9.00 en 9.10 pnt.) De vorige wedstrijd eindigde Nicky op de vierde plaats. Dankzij dit goede resultaat mag zij ook op 27 maart deelnemen aan de districtswedstrijd in Beverwijk. In de laatste wedstrijd turnden Manouk Rodenburg en Roos Haver kamp. Ook zij hadden een goede wed strijd en behaalden resp. 33.30 en 32.30 pnt, wat ze een twaalfde en zestiende plaats opleverde. Kiki Twisk, uiterst rechts I AKERSLOOT - Afgelopen zaterdag- vond speelde Dames 1 van Dimtronic Meervogels haar laatste handbalwed strijd van het zaalseizoen in de over gangsklasse. Nadat de ploeg enkele jaren achter elkaar was gedegradeerd was het dit seizoen tijd om als ploeg weer in de bovenste regionen te eindi gen. Met de komst van een nieuwe trai ner, Jos Post, en enkele routiniers uit het tweede moest dit gaan lukken. Een knappe vierde plaats is de beloning voor de inzet. Om de vierde plaats veilig te stellen moest nog wel gewonnen worden van HSV Wasmeer uit Hilversum. De ope ningsfase was duidelijk in het voordeel van Meervogels en via snel spel, waar mee de tegenstander geen tijd werd gegeven de verdediging neer te zetten, liep zij uit naar 6-3. Daarna begon Meervogels aan een rommelige fase waarin beide keepers penalty's stopten en Wasmeer langzaam iets dichterbij kroop, de ruststand was 8-6 in het voor deel van Meervogels. Na rust zette Wasmeer goed door en kon zelfs gelijk komen tot 11-11. In deze fase was het de keepster van Meervogels, Kim van Kessel, die haar ploeg op de been hield, ze stopte o.a. 2 breakouts. Daarna begon Meervogels zich weer te hervinden en liep iets uit. Echter wanneer Meervogels scoorde deed Wasmeer dit ook waardoor het verschil 1 punt bleef. Uiteindelijk wist Meervogels toch uit te lopen naar 16-13 en de wedstrijd gecon troleerd uit te spelen tot 16-14. EGMOND - Het donateurconcert van de 100-jarige muziekvereniging Lamoraal van Egmont gaat plaatsvin den op zaterdag 20 maart in dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef. Alle geledingen van de vereniging zul len tijdens deze concertavond een optreden verzorgen. Het fanfareorkest o.l.v. Marcel Visser zal een concertpro gramma verzorgen met als hoogtepunt wederom een uitvoering van de com positie 'Egmont' van Bert Appermont. Deze compositie is speciaal ter gele genheid van het 100-jarig bestaan van de muziekvereniging gecomponeerd. Het is een hedendaagse muzikale beschrijving van het leven van de graaf van Egmont. Dit stuk is geschreven door de jonge Belgische componist Bert Appermont. Hij deed zijn inspiratie onder andere op tijdens een bezoek aan Egmond aan de Hoef in het voorjaar van 2003. Begin dit jaar speelde Lamoraal van Egmont de eerste uitvoering en werd het met veel enthousiasme ontvangen. Tijdens dit concert zal het wederom indruk gaan maken. Verder zal er ook een optreden volgen door de slagwerk groep. Deze staat onder leiding van Dries Baars. Met enkele eigen compo sities en een solo voor twee drummers zullen zij laten horen wat er allemaal met slagwerk mogelijk is. Als afsluiting volgt een verrassing welke voor reke ning komt van het jeugdorkest o.l.v. Niels Marchal. Zij brengen een gedeel te uit hun show dat zij onlangs ook suc cesvol deden op een jeugdfestival. Het concert begint om 20.00 uur in dorpshuis Hanswijk en is voor de donateurs gratis toegankelijk. EGMOND - Donderdag 11 maart is een 29-jarige man uit Egmond aan den Hoef rond 21.45 uur aangehouden in zijn ouderlijk huis. De man had zijn ouders bedreigd en een aantal spullen vernield. Tijdens zijn vervoer naar het bureau heeft hij een agent in het gezicht getrapt en gespuugd. Tevens heeft hij een andere agent met de dood bedreigd. De man is ingesloten. EGMOND - Woensdag 24 maart om 19.00 uur vindt in de Nederlandse Hervormde kerk, Trompstraat 1 te Egmond aan Zee de vierde lijdensme ditatie plaats. Thema vrouwen op de kruisweg. Jezues heeft een zware kruis weg te gaan. Vrouwen proberen Hem te troosten. Pastor Martina Liebler, priester van de O.K. Kerk en Nelly Belleman zullen voorgaan in deze meditatieviering. Woensdag 31 maart is de vijfde en laatste meditatieavond. EGMOND - Zondag 21 maart is er een spetterend optreden van het show- en popkoor Heartbeat in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef. Het koor is gestart in december 2000 en bestaat inmiddels uit meer dan 30 dames. Er wordt, onder de deskundige leiding van een vaste dirigente en choreografe, met enthousiasme gezongen en gedanst. Het repertoire is gevarieerd en bestaat uit nummers vanaf de jaren 60 tot heden. Het koor zingt in het Nederlands, Engels, Frans en Spaans en heeft ook een aantal solisten. De solisten zingen met begeleiding van het koor, maar brengen ook solonummers ten gehore. Het koor is aardig op weg bekendheid te werven. Het heeft de afgelopen jaren diverse optredens, maar ook twee grote avondvullende shows mogen presenteren. Het concert begint om 15.00 uur De toegangsprijs is E 9.-, Pas 65+ en CJP E 7.-, kinderen tot 12 jaar E 4.50, koffie/thee en koek inbegrepen. Kaarten kunnen van te voeren telefo nisch besteld worden bij D. Thijssen, tel. 072-5062033 en W. Noteboom, tel. 5062387. EGMOND - Vanaf maart gaat Diana Sprenkeling weer beginnen met het geven van workshops in huis tuinde- coratie natuurlijk aangepast aan ieder seizoen In de creatieve Tuinkamer, A. van Burenlaan 102 te Egmond aan den Hoef. Vanaf 27 maart worden er work shops gegeven in paasdecoratie's. Er zijn verschillende thema's waaruit gekozen kan worden, zoals de paas- kroonluchter dit is een ijzeren kroon luchter bekleed met salim, in de kroon luchter komt een paasschikking in watervalsfeer, op de kroonluchter komen zeven stompkaarsen. Er wordt een smeedijzeren paasei bekleed met buxes en opgemaakt met een paasschik king, deze is voor aan de deur, een paas- quirlande wordt er ook nog gemaakt, deze komt aan een ijzeren frame met hekpunten te hangen en voorzien van loden strikken. Tot slot kan er ook nog een paastafelschikking gemaakt wor den, deze wordt gemaakt in een smeed ijzeren mand bekleed met salim en mos en langwerpig opgemaakt met mooie materialen. De Paasworkshops worden gegeven op zaterdag 27 maart 10.00 tot 12.30 uur, of 14.00 tot 16.30 uur, woensdag 31 maart 19.30 tot 22.00 uur, vrijdag 2 april 19.30 tot 22.00 uur, zaterdag 3 april 10.00 tot 12.30 uur of 14.00 tot 16.30 uur. De workshopgroepen zij niet groter dan 8 personen per workshops. Waardoor het niemand zal ontbreken aan genoeo- eg vakkundige begeleiding. Omdat de groepen niet groot zijn kan het zijn dat een avond of dagdeel snel vol is, dus wees er op tijd bij. Voor meer informatie, Diana Sprenkeling, tel. 072-5064637 ook bent u elke zaterdag van 10.00 tot 16.30 uur welkom in de Creatieve Tuinkamer alwaar vele workshopthema's tentoon gesteld staan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10