Poppen- en berenbeurs in Akersloot Voortgezet Iederwijs Wendy van Dijk naar Limmen Memphis in de Storey Club Conquista Café: Goud van Oud met dj Rob Huijsmans Diapresentatie van de reis naar Burkina Faso in Limmen Wellicht tweede geluidsmeetpunt voor gemeente Castricum nl Stichting Welzijn Ouderen Limmen Wijzen op snelheid Kinderkleding en speelgoed beurs bij Klein Duimpje College komt naar Limmers toe Oproep aan zolder- en schuuropruimers! Hele jaar kleding voor Mensen in Nood Geschiedenis van Limmen in Vredeburg Ambient dance met DJ Cubensis in de Bakkerij Arend Koet haalt brons Conquistanieuws Open dag Rembrandtschool Zesde 'FC Oostwijk' van Jaap-Wim van der Horst wanneer WWW, Openbare verkoop in Limmen LIMMEN - Op zondag 21 maart vanaf 14.00 uur is de Vredeburg open voor alle 55 plussers uit Limmen. Ónder het genot van een kopje koffie of thee kan men kaarten, sjoelen, biljarten en er zijn Oudhollandse spellen. Kortom gewoon een gezellige middag hebben met elkaar. Voor meer informatie bel met Thea Adrichem, tel. 072-5051404. AKERSLOOT - Op zondag 28 maart wordt er in Hotel Akersloot weer een schitterende beurs gehouden voor iedereen, die van poppen en teddybe ren houdt. Of je nu verzamelt of er zelf mee bezig bent met het maken van poppen en beren, je komt altijd wel wat tegen. Misschien net die pop waar je vroeger mee gespeeld hebt en nu bij de antiek stands staat te pronken, of je ziet dat mooie stukje mohair en de ouderwetse schoenknop-ogen, waar je allang op zoek naar bent om er een echte nostal gische teddybeer van te maken. U kunt zich op de beurs ook laten inschrijven voor een inspirerende cur sus beren- poppen maken bij Ans Hoeksel uit Heemskerk. Ook uit Heemskerk komt Willeke de Swart een begaafde leerling van Ans, die met haar prachtige meisjespoppen voor het eerst exposeert in Akersloot. Er is veel te zien en te koop, zoals o.a. babypoppen, meisjespoppen, fantasiefiguren, antieke poppen, teddyberen en de bekende fabrieksberen van Steiff en Hermann, die veel verzameld worden. De beken de beren- en poppendokter Petra Bochove is aanwezig om alles wat in de loop der jaren kapot is gegaan, ^eer heel te maken. Neem uw oude pop of beer mee en laat hem of haar op waarde schatten. Soms is dat veel, soms bitter weinig, maar dat is juist het ver rassende. De taxatie is gratis voor de bezoekers van de beurs. Deze poppen- en berenbeurs wordt georganiseerd door Niesje Wolters van Bemmel. U vindt Hotel Akersloot (v.d. Valk) aan de Geesterweg 1 a, Akersloot. De beurs is open van 10.30 tot 16.30 uur. Entree volwassenen E 3,50 65+ E 3,- kinderen tot 12 jaar E 0,50. Inlichtingen: 0578-620502, fax 0578-621477, internet: www.niesjewolters.nl. Statige poppen en lieve knuffelberen, u ziet het allemaal tijdens de poppen- en berenbeurs. LIMMEN - Iederwijs Limmen heeft haar deuren nu ook openstaan voor leerlingen van het voortgezet onder wijs: Voortgezet Iederwijs. Daarmee wordt Iederwijs Limmen toegankelijk voor leerlingen tussen de 4 en 18 jaar. Iederwijs Limmen staat voor onderwijs waarin een ieder vrij is. Het is een school waar kinderen en jongeren hun eigen leerweg kiezen. Ze leren vertrou wen te hebben in zichzelf, communica tief vaardig te zijn en een ander met openheid te benaderen. De basis voor Voortgezet Iederwijs is het hele vak kenpakket van het middelbaar onder wijs, met daarnaast alle ruimte voor andere interessante vakgebieden en onderwerpen, afhankelijk van de belangstelling van de leerlingen. Naast de 'gewone' vakken leren kinde ren op Iederwijs dat ze zelf verant woordelijk zijn voor hun leven en leer proces, en voor de gemeenschap waar ze deel van uitmaken. Dat betekent dat leerlingen zich ontwikkelen vanuit hun eigen interesse en nieuwsgierigheid. Dit alles in een sfeer van vrijheid, res pect, en ook afspraken en gebonden heid. Voor wie meer wil weten organiseert Iederwijs Limmen twee activiteiten: Een open maand in de maand maart voor mensen die de school in praktijk willen zien en ervaren. Belangstellenden zijn welkom op dins dagmiddag van 13.00 tot 14.30 uur (9, 16, 23 en 30 maart) of op vrijdagoch tend van 10.00 - 11.30 uur (12,19, 26 maart en 2 april). Daarnaast wordt een open informatie middag gehouden op zaterdag 27 maart van 14.00 tot 16.30 uur. De middag begint met informatie over de opzet van Voortgezet Iederwijs. Er zullen ook ouders en leerlingen van andere Iederwijs scholen aanwezig zijn om hun ervaringen met het Voortgezet Iederwijs te delen en vragen te beant woorden. Vervolgens is er ruimte om te zien en te ervaren hoe Iederwijs Limmen in de praktijk werkt. Voor deze gelegenheid is de school eenmalig op zaterdagmiddag open. Voor de open maand graag telefonisch opgeven. Het adres van Iederwijs Limmen is Oosterzijweg 8, te Limmen, tel. 072-5071830. Voor meer informatie: Gerda Ransijn (leerkracht Iederwijs Limmen), tel. 072-5071830. CASTRICUM - Wethouder Piet Voulon heeft afgelopen maandag de nieuwe snelheidsdisplay van de gemeente Castricum onthuld op de Rijksweg in de kern Limmen. Het doel van de display is om automobilisten te wijzen op hun snelheid en bewoners te laten zien hoe hard er gereden wordt in de buurt. Tevens registreert de display het aantal passerende voertuigen en de gemiddelde snelheid in de straat. De resultaten hiervan worden gepubli ceerd op de gemeentelijke informatie pagina. Na twee weken zal de display verplaatst worden naar een andere locatie binnen de gemeente. LIMMEN - Voor alle drogisten in NI is er momenteel een wedsrijd georgani seerd door Wyeth consumer healthca re. Dit bedrijf is o.a. leverancier van Centrum Multivitaminen en Advil Pijnstillers. De wedstrijd draait om het thema 'maak een droom waar'. Alle drogisterijen die meedoen hebben een droom bedacht die zij verwezenlijkt willen zien. Dit mag echter geen per soonlijke droom zijn, een met een soci aal karakter; een drrom die meerdere mensen betreft en meerdere mensen in de omgeving raakt. Om de droom te laten vervullen dient door de drogist aan de hele actie te worden meegedaan, waarbij er zoveel mogelijk punten behaald dienen te worden. De actie loopt tot en met augustus. De actie bestaat uit 5 onder delen, of taken welke de drogist moet uitvoeren. Dit actieonderdeel betreft zoveel mogelijk aandacht en belang stelling te krijgen voor de droom. Later dit jaar zullen we nogmaals een beroep op de mensen om ons te steunen middels een sms-actie. Van alle deelnemende drogisten zijn er vijf beste dromen uitgekozen welke 'vereerd' zullen worden door een bezoek van Wendy van Dijk (bekend van tv). Puck van Straaten is een meis je van 9. Zij heeft 1,5 jaar terug een ongelukkig voorval gehad in het zwem bad waarna reanimatie erg laat kwam, met als gevolg een langdurig zuurstof gebrek. Hierdoor is zij plotsklaps licha melijk en geestelijk gehandicapt geworden. De artsen hier hebben haar opgegeven. Echter in bv de Verenigde Staten bestaan therapieën waarbij zui vere zuurstof wordt gegeven waardoor bepaalde functies weer terug kunnen komen. Uiteraard willen de ouders van Puck alles in het werk stellen Puck, hun enig kind, deze behandeling te laten ondergaan. Dit is echter een langduri ge, kostbare behandeling, die wel zo'n E 150.000,- gaat kosten. De droom van drogisterij Aker sprak de organisatoren kennelijk erg aan, waardoor op zaterdag 20 maart Wendy in de drogisterij aan de Kerkweg 29 A te Limmen, komt om deze droom extra te ondersteunen. Zij zal tussen 16.00 en 17.00 aanwezig zijn en o.a. de prijsuit reiking van de kleurwedstrijd doen. Ook de kleurwedstrijd staat in het kader van de droom. Uiteraard is ieder een van harte welkom op zaterdag 20 maart tussen 16.00 en 17.00 uur. Uiteraard zijn er een aantal spectacu laire acties in de winkel ter ere van de komst van Wendy. Puck van Straaten, een mooie meid van 9 jaar die 1,5 jaar geleden door het noodlot getroffen werd. LIMMEN - Bij Peuterspeelzaal Klein Duimpje, Vredeburglaan la te Limmen wordt op zondag 18 april een tweede hands kinderkleding- en speelgoed beurs gehouden. Deze beurs is speciaal voor mensen die van hun oude kinder kleding van maat 80 t/m 164 en speel goed afwillen en voor mensen die op zoek zijn naar betaalbare kinderkle ding. Iedereen die kleding en speelgoed over heeft en deze niet meer gebruikt kan deze hier te koop aanbieden voor een prijs die u zelf bepaalt. Van de opbrengst is 70% voor de inbrenger van de spullen en 30% voor Klein Duimpje. Een verkooppakketje kunt afhalen op de peuterspeelzaal tijdens openingstij den vanaf 5 april of telefonisch aanvra gen bij Mascha of Inge. De beurs wordt gehouden van 11.00 tot 14.00 uur en de entree is gratis. Wilt u meer weten over de beurs of een verkoopnummer aan vragen (inschrijven is ook gratis), neem dan contact op met Mascha de Jager, 072-5053304/06-40092822 of Inge Couwenberg, tel. 072-5055790. LIMMEN - Wilt u weten hoe het staat met de bouwlocaties in de kern Limmen die op dit moment in ontwik keling zijn? Of bent u nieuwsgierig naar hoe de onderwijsstroming Ieder Wijs vorm krijgt in de kern? Wilt u samen met het college een bezoek brengen aan sporthal D'Enterij, de brandweerkazerne of het Hortus Bulborum? Of heeft u gewoon een punt dat u aan de orde wilt stellen? Kom dan op 30 maart naar het B&W- kernbezoek in Limmen. Het college hecht er veel waarde aan om regelmatig de inwoners op te zoe ken. Zo krijgt ze een actueel beeld van zaken die bij de inwoners leven, en kan ze met hen van gedachten wisselen over wat er in de kernen leeft. Dat doet ze door per kern bezoeken af te leggen. Vorig jaar februari werd er al zo'n kernbezoek gehouden in De Burgerij. Voor dinsdag 30 maart zijn alle inwo ners van de kern weer van harte uitge nodigd. Zij ontvangen een dezer dagen nog een uitnodiging op hun huisadres, 's Middags om 16.00 uur start B&W haar middagprogramma bij de gemeen telijke locatie aan de Zonnedauw, om vervolgens een bezoek te brengen aan sporthal d'Enterij, basisschool Teder Wijs' en de brandweergarage en Hortus Bulborum. Wie nieuwsgierig is naar de toelichtingen op elk van deze locaties, is vrij om zich bij de groep aan te sluiten. 's Avonds vanaf 19.15 uur zijn de Limmers welkom voor een deels the matische opzet van de avond. Het is nog niet duidelijk in welke zaal de avond wordt gehouden. Volgende week leest u daarover meer. Tijdens het avondprogramma staan vanaf 19.30 uur de huisvestingssituatie van het onder wijs en de bouwplannen die op dit moment worden ontwikkeld in de kern, centraal. De burgemeester zal vooraf gaand kort de uitkomsten voor de kern Limmen van het gehouden veiligheids onderzoek belichten. Over de genoem de onderwerpen worden de stand van zaken en de ontwikkelingen geschetst, waarna er ruimte is om te reageren of vragen te stellen over de onderwerpen. Vanaf ongeveer 20.30 uur krijgt de avond een informeel karakter. Het publiek kan dan een uur lang aan de collegeleden persoonlijk vragen stellen over allerhande onderwerpen, of met hen van gedachten wisselen hierover. CASTRICUM - Op zaterdag 27 maart vind in jongerencentrum de Bakkerij een rommelmarkt plaats. Iedereen met opruimwoede wordt verzocht bruikbare spullen voor de rommelmarkt aan jongerencentrum de Bakkerij te schenken. De jongeren van de Bakkerij zullen deze spullen op 27 maart aan de man proberen te brengen. Dankzij uw hulp wordt de Bakkerij zaterdag 27 maart vanaf 12.00 uur de 'struinplek' van Castricum. De opbrengst van de rommelmarkt komt ten goede aan de vereniging Vrienden van de Bakkerij (www.vriendenvandebakkerij.nl), die zich inzet voor het behoudt van de activiteiten van JC de Bakkerij. Spullen vor de rommelmarkt kunnen tijdens openingstijden gebracht wor den: maandag t/m donderdag van 15.00 tot 18.00 uur en 21.00 tot 00.00 uur; vrijdag van 15.00 tot 02.00 uur en zaterdag van 21.30 tot 02.00 uur. Wilt u buiten openingstijden langskomen? Neem dan contact op met JC de Bakkerij, tel. 0251-654877/679112. LIMMEN - U heeft vast nog wel ergens een jasje of truitje hangen dat u niet meer draagt. Wist u dat dit soort kle ding meer waard is dan u denkt? De kledingactie van Mensen in Nood zamelt al ruim 35 jaar deze kleding in en steunt met de opbrengst mensen die het slachtoffer zijn geworden van een natuurramp, oorlog of die eenvoudig weg in armoede leven. Uw kleding komt altijd goed terecht bij Mensen in Nood. Dankzij de verkoop van de kle ding aan betrouwbare sorteerbedrijven levert de Kledingactie van Mensen in Nood een belangrijke bijdrage aan de noodhulp- en kinderprojecten. Want er zijn altijd wel mensen die in nood ver keren en hulp nodig hebben. Het kle dingdepot van Mensen in Nood is Th. Van Lieshout, Visweg 20 te Limmen, tel. 072-5051398. CASTRICUM - De gemeente Castricum krijgt als het aan wethouder Veldt ligt zelfs een tweede NOMOS- geluidsmeetpunt om het lawaai van overkomende vliegtuigen te registre ren. Hoewel het eerste meetpunt nog een plaatsje moet zien te vinden op het dak van het gemeentehuis, heeft de gemeente enkele weken geleden om een tweede meetpunt verzocht. „Dit tweede NOMOS-meetpunt zou in Akersloot of Limmen kunnen staan", liet de wethouder onlangs weten. „We hopen hierover op korte termijn uit sluitsel te krijgen. Inmiddels hebben ook Velsen en Uitgeest een meetpunt gekregen. Het Omegam-meetpunt, waarvoor de gemeente Castricum in eerste instantie een krediet heeft ver leend, is overigens nog niet helemaal van de baan. Het lijkt er op dat dit meetpunt weldra ook officieel geaccep teerd zal worden als 'nauwkeurig' apparaat, iets wat tot op heden niet is vastgelegd. Daarnaast zal er frequenter overleg plaatsvinden tussen de diverse clusters (Castricum behoort tot het cluster Noord, red.) en zal ik mijn con tact met het Platform Vlieghinder Castricum intensiveren. In 2006 zijn bij Schiphol enkele belangrijke besluiten aan de orde dus ik wil de zaken actueel hebben." Om dat te bewerkstelligen gaat een afvaardiging van het college bovendien op 25 maart bij staatssecretaris Schultz langs om over Schiphol te praten. AKERSLOOT - Zaterdag 20 maart treed de formatie Memphis op in de Storey Club te Akersloot. Deze band, die haar sporen ruimschoots verdiend heeft in het Noord-Hollandse circuit, zal ook nu het dak eraf laten gaan in de Storey Club. Deze bekende coverband speelt covers van onder meer de Rolling Stones en U2 maar heeft eigen lijk geen introductie nodig. De Storey Club is open vanaf 21.00 uur en de entree is gratis. LIMMEN - Op dinsdag 23 maart houdt de KBO Activiteitencommissie Limmen een themamiddag in de Vredeburg, aanvang 14.00 uur. De mid dag is toegankelijk voor alle senioren uit Limmen en omgeving. Spreker is Piet van der Steen met het onderwerp Geschiedenis van Limmen in vogel vlucht. Piet van der Steen is bestuurslid van de Stichting Oud Limmen. De stichting heeft sinds begin dit jaar de beschikking over een eigen onderko men aan De Schoolweg 1. Men is nu bezig met een noodzakelijke verbou wing en achterstallig onderhoud. LIMMEN - Op zaterdag 20 maart is er wegens groot succes wederom in de herhaling: Goud van Oud met dj Rob Huijsmans! Rob haalt het vinyl uit het .stof en zal de grote hits van toen weer draaien. Krakende platen, veel nostal gie, heel veel gezelligheid en een sound provided by Bose! Iedereen die al eens eerder op een avond 'Goud van Oud met Rob' is geweest, weet dat je dit niet mag missen! Conquista café is te vin den op de Kerkweg 50, in Limmen. De zaal gaat open om 20.30 uur, de entree is gratis. Dj Robbie: Voor een gezellige avond hoef je het dorp niet uit! CASTRICUM - Vrijdag 19 maart is er een Ambient dance night georgani seerd in jongerencentrum de Bakkerij. DJ Cubensis, alias Mark, uit de dorps kern Limmen zal deze avond geheel verzorgen. Ambient dance is te omschrijven als experimentele sounds capes bestaande uit rauwe sounds en innoverende ritmes. Ambient is één van de rustigere dancevormen. De term Ambient is zo ongrijpbaar als de muziek waar het voor staat. Geluidscollages zonder ritme, natuur geluiden of sfeerbeelden met synthesi zers. Sfeer is het sleutelwoord voor Ambient dance. En hier kan DJ Cubensis wel mee uit de voeten. Niet alleen zal hij een muzikale ambient- sfeer gaan creëren, ook de zaalaankle ding is totaal in ambientstijl. Muzikaal gezien kan de bezoeker van de Bakkerij aanstaande vrijdag een scala aan sfeervolle dance muziek verwach ten. Van ambient via Psy. Dance naar dub en weer terug. Om de bezoeker geheel in ambientsfeer te brengen zal de zaalaankleding, naast een dansvloer, bestaan uit sfeervol inge richte hoekjes. Geprojecteerde video beelden zullen de sfeer compleet maken. Jongerencentrum de Bakkerij opent vrij dag 19 maart om 21.30 uur haar deuren. De entree is gratis. Om 02.00 uur sluit de Bakkerij. Voor meer informatie kun je contact opnemen met JC de Bakkerij, tel. 0251-654877. Jongerencentrum de Bakkerij is te vinden aan het Bakkersplein 1 te Castricum. LIMMEN - In Sindelfingen (Duits land) werden de wereldkampioen schappen indoor voor masters gehou den. De Limmer Arend Koet deed onder andere mee aan de vijfkamp in de leeftijdsgroep 70-75. De vijfkamp betaalt uit 60 m horden, hoogspringen, verspringen, kogelstoten en 1000 m harlopen. Met zijn derde plaats legde hij beslag op de bronzen medaille. Het punten totaal van 3170 betekende tevens een Nederlands record in zijn leeftijdsgroep. LIMMEN - Het programma voor woensdag 17, vrijdag 19 en zaterdag 20 maart bij Conquista is: Kinderen 4 t/m 10 jaar Bij de kinderwerkgroep wordt er op de - zaterdagochtend geknutseld met leqte l bloemen. In de lente komen er allemaal nieuwe bloemen uit de grond. In Conquista kun je dan ook een fleurig lente boeket in een vaasje maken. - Natuurlijk ga je als er tijd over is nog even de 'disco' in. De ochtend begint om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners 11 t/m 15 jaar Zaterdagavond 20 maart kun je weer uit je dak gaan tijdens de Disco Party! De Deejay en jouw favoriete muziek staan weer garant voor een avond swin- gen! Computeren, flipperen of gewoon lekker bijkletsen kan natuurlijk ook altijd. De tieneravond begint om 19.00 uur en Conquista sluit haar deuren om 23.00 uur. De entree is gratis. Conquista Café: Goud van Oud met dj Rob Huijsmans Op vrijdag- en op zaterdagavond is Conquista Café geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Zaterdag 20 maart is er weer Goud van Oud met dj Rob Huijsmans. Rob haalt de platenspelers tevoor schijn en draait de grote hits uit het vinyl tijdperk! Dus heb je zin in een biertje en goeie muziek? Dan is Conquista the place to be! De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Woensdagmiddag Club 9 t/m 12 jaar Voor iedereen van 9 t/m 12 jaar, is Conquista open op de woensdag. Op 10 maart van 14.00 tot 17.00 uur staan de zes spel computers dan ook klaar en de muziek aan! Je kunt tafeltennissen, poolbiljarten, computerspelletjes spe len, internetten, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen! AKERSLOOT - Op dinsdag 23 maart houdt de openbare basisschool Rembrandt een open dag. Ouders van leerlingen, ouders/verzorgers die op zoek zijn naar een school voor hun kind en alle overige belangstellenden zijn welkom. Van 9.00 tot 15.00 uur staat de deur voor u open.. Tevens is er gele genheid om bij de adjunctdirecteur van de school A. Mulder, nieuwe leerlingen in te schrijven. De school is gelegen aan de Mozartlaan 65, tel. 0251-313623. CASTRICUM - Welk voetballertje kent hem niet: Elco van Putten, spits, uit de D3 van FC Oostwijk? Deze* week verschijnt bij Uitgeverij- Kluitman 'Kampioen!', het zesdë boek over Elco en zijn team, in de voetbalserie FC Oostwijk. Schrijver van deze serie is Jaap-Wim van der Horst. Jaap-Wim van der Horst, die naast het schrijven van kinderboeken ook schildert, is geboren in Zaandam. Het grootste deel van zijn leven bracht hij door in Heiloo, tegenwoordig woont hij in Castricum. De schrijver van de FC Oostwijk-serie zat op gymnastiek, judo en basketbal, speelde jarenlang honkbal en softbal en heeft natuurlijk, net als Elco, gevoetbald. In Kampioen! moet de D3 van FC Oostwijk nog twee wedstrijden goed spelen om kampioen te worden. De trainer wil dat de spelers extra oefenen op verdedigen, maar Elco valt veel lie ver aan. Hij wil doelpunten maken! Dan gebeuren er twee dingen tegelijk: de tandarts vertelt dat Elco misschien een beugel moet, en van meester Bas krijgen alle kinderen van groep 7 een speciale opdracht. De schrik slaat Elco om het hart. Mag hij wel voetballen met een beugel? En heeft hij, door die opdracht, nog wel tijd om mee te doen met de belangrijkste, laatste wedstrij den van het seizoen? 'Kampioen' geschreven voor kinde ren vanaf 8 jaar, is vanaf deze week verkrijgbaar bij de boekhandel en kost E 4,95. Meer informatie over Jaap- Wim van der Horst en FC Oostwijk is te vinden op www.kluitman.nl. LIMMEN - Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst maar ook de zorg. Op dit moment heeft de v.v. Limmen 36 jeugd- elftallen er dribbelen dus op een zater dag op de voetbalvelden van v.v. Limmen zo'n 200 jeugdvoetballertjes rond. De opvang van deze voetballer tjes dient goed georganiseerd te wor den. En vraagt veel tijd moeite en inzet welke door zo'n 110 vrijwilligers gratis wordt uitgevoerd. Daarnaast worden er veel andere activiteiten georganiseerd, zoals spelletjesdagen, kersttoernooi, sinterklaasfeest, quiz-ochtenden dagjes uit, speel-in et cetera. Traditiegetrouw vindt er elk jaar een goederenveiling plaats in de voetbal kantine. De opbrengst komt geheel ten goede aan deze voetballertjes. Tijdens dit evenement komen de meest uiteen lopen zaken onder de hamer. Van koe mest tot een slipcurcus op Zandvoort. Ook diensten zoals het schoonmaken van uw dakgoot, het lappen van uw ramen, het palingroken bij u thuis, of het uitlaten van uw hond worden aan geboden. De veiling zal plaatsvinden onder leiding van erkende veiling meesters. De inbreng van c.a. 300 kavels (aanbiedingen) worden voorna melijk verzorgd door de Limmenaren. Een deel wordt door het Limmense bedrijfsleven ter beschikking gesteld. De veiling zal plaatsvinden vrijdag 19 maart om 20.30 uur. Alleen door uw aanwezigheid kan deze openbare ver koop slagen. De jeugd van Limmen rekent dan ook op uw komst. LIMMEN - Dinsdag 23 maart doet de Stichting WOL verslag van de reis die in december 2003 naar Burkina Faso in West Afrika gemaakt is. Aan de hand van vertelling en vertoning van prachtige grootbeeld dia's krijgt u een indruk van dit bijzondere land en de projecten die daar door de WOL ondersteund worden. De presentatie wordt gehouden in Cultureel Centrum de Vredeburg, Dusseldorperweg 74 in Limmen, aanvang 20.00 uur. De WOL ondersteunt al jaren onder wijsprojecten in achtergebleven dorpen in de provincie Yatenga in Burkina Faso. De projecten worden door DSF, de partner van de WOL, uitgevoerd. Af en toe gaan de leden eens kijken hoe het gaat en elke keer weer worden hun verwachtingen ver overtroffen. De WOL delegatie bestond dit keer uit vijf personen: twee bestuursleden van de WOL en drie medereizigers. Zij heb ben acht dorpen bezocht waar projec ten van WOL en DSF worden uitge voerd. Overal waar ze kwamen werd de groep met open armen ontvangen en was het grooj feest. Vaak werden ze aan de rand van een dorp opgewacht door een escorte van mannen met geweren, dansers en muzikanten. Zodra ze de delegatie zagen werden er schoten gelost en wist het dorp dat zij in aan tocht waren. Onder begeleiding van de dansers en muzikanten liep de hele stoet het dorp in. Het hoogtepunt van dit bezoek was de opening van de school in het dorp Risci. In 2002 heeft de WOL actie gevoerd om de bouw van deze school mogelijk te maken. De opening was een enorm spektakel. Van heinde en verre waren onderwijsautoriteiten en traditionele en formele gezagsdrager gekomen om de ceremonie bij te wonen. Elk van de 45 dorpen waar DSF inmiddels actief is, was met een afvaardiging gekomen. De voltallige bevolking van Risci was aanwezig. De speeches van de verschillende ver tegenwoordigers werden afgewisseld met traditionele muziek en dans. De opening zelf werd verricht door de heer Mahamoudou Ouédraogo, Secretaris generaal van het Ministerie van Basisonderwijs en Alfabetisering van Burkina Faso. Ditje van Genderen en Yvonne Zomerdijk van de WOL heb ben ieder een boom geplant op de open plek voor de school. Na dit werkbezoek hebben zijn de leden het land ingetrokken. Ze zijn o.a. geweest bij het meer van Oursi, een grote oase in de Sahel, in Goroim Gorom, de grootste veemarkt van de Sahel en hebben de olifanten van Boromo gezien. U begrijpt wel dat dit alles prachtige plaatjes heeft opgeleverd. U wordt dan ook uitgenodigd om ze op 23 maart te komen bekijken. Voor meer informatie: tel. 072-5053449 (Ditje van Genderen), e-mail: yvonnezomerdijk@quicknet.nl of kijk op de website www.stichting- wol.com Giften zijn welkom op bank- rek. 96.97.79.267. Dansgroep in Burkina Faso.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 12