Bouw koopappartementen aan De Driestal kan starten Woningbouwproj eet aan het Maalwater ed collectii e mascotte Openingstijden Baafje worden aangepast! Muil VERS A, .MO k™/er «240 J&IÊÊssMik I Boterkoeken Een op de drie huwelijken strandt? Welnee! BORDEN el' SHOWROOM UITVERKOOP Uien- We&n/U/oar Li cwn/t&e/beAnt? NIEUWSBLAD VOOR EILOO EN OMSTREKEN ,,1(072)5351000 m Tientallen diefstallen Heiloo opgelost meegenomen Riblappen e 4 Runder schnitzels |K; 111 Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 -17.30 uur/ vrijdag 8.00 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 14.30 uur. 17 MAART 2004 - 69e JAARGANG NO. 12 Bij bestelling van uitnodigingen/ jubileumkaarten GRATIS een advertentie in de Uitkijkpost Ook op internet: Bouwplan op GGZ Noord-Holland-Noord- terrein in Heiloo CDA, Groenlinks en Heiloo2000 presenteren voorstel So small yet so big Er was een tijd dat een groot geluid uit grote luidsprekers kwam. Die tijd is voorbij: de nieuwe BeoLab 3 is klein genoeg om in de palm van uw hand te passen, maar toch groot genoeg om een kamer met een puur geluid te vullen. BeoLab 3 VAN DER www.vanderborden.nl Tot 70% korting KITCHEN Hmny Stoop tol, §32 0345 Ej, Potgieterweg 27 Hoifoo www.mascottemode.nl mm Oproep korting AMBACHTELIJK 1 kilo div. soorten marinade gevuld met amandelspijs f 1 S -00 per stuk Open: <ff t/m zo 12.00 tot 20.00 uur www.brosseriewiltlsehut.nl Diverse All inclusive arrangementen vanaf 22, so p.p. r voor info I 072 532 1392 jOk Stationsweg 82 Heiloo Telefoon 072 532 1392 Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo HEILOO - De bezwaren tegen de bouwplannen voor het appartementen complex aan de Driestal zijn op 10 maart voor de tweede keer door de rechter beoordeeld en nu ongegrond verklaard. Hiermee komt een einde aan een periode van bijna 8 jaar van overleg met omwonenden en het afhandelen van de door hen ingediende bezwaren. Initiatiefnemer Woningstich ting Heiloo kan met deze uitspraak ein delijk starten met de bouw van 14 koopappartementen.Tijdens het over- legtraject tussen de partijen zijn de plannen voor De Driestal de afgelopen jaren al aangepast: van 24 naar 16 en uiteindelijk 14 appartementen. Daar naast zijn vele kleine aanpassingen uit gevoerd aan het plan om zoveel moge lijk aan de wensen van omwonenden tegemoet te komen zonder dat de kwa liteit van het plan is aangetast. Autoriteit op het gebied van planscha- de, de Stichting Adviesbureau Onroe rende Zaken (SAOZ), heeft een beoor delingsonderzoek uitgevoerd en vast gesteld, dat het bouwen van de appar tementen geen planschade oplevert voor de omwonenden. Integendeel, SAOZ oordeelde dat voor de omge ving met de realisatie van de 14 appar tementen een planologisch voordeel ontstaat. Directeur Bertil Greeuw: „De woningstichting zal in overleg met het Ingenieursbureau van de gemeente Een impressie van het gebouw. Heiloo zo snel mogelijk met de bouw starten om verdere extra kosten als gevolg van uitstel van de bouw tot heden te voorkomen. Daarnaast zullen wij in overleg met de gemeente de woningen te koop aanbieden aan onze huurders. Nadere informatie over selectiecriteria en over de koopcon structie zal uiteraard ook snel volgen." Het bijzondere aan de appartementen is dat ze met een flinke korting worden aangeboden aan huurders van de woningstichting. De appartementen worden als Maatschappelijk Gebonden Eigendom verkocht. Gaat de koper er weer uit, dan koopt de woningstichting tegen marktwaarde terug en zal het appartement opnieuw met korting aan geboden worden aan een huurder. Dit is het eerste project in de regio dat op deze wijze gerealiseerd wordt. De heer Greeuw: „Wij zijn zeer geluk kig met de uitspraak van de rechter als afronding van het hele overlegtraject. Alle lof voor Wethouder John Daas die ons steeds terzijde heeft gestaan bij dit moeizame traject. Uiteindelijk zijn het totaal 28 woningzoekenden die nu geholpen kunnen worden, 14 huurders die doorstromen naar het koopappar tementen die vervolgens 14 huurwo ningen vrijmaken voor startende woningzoekenden." HEILOO - Aan het eind van 2004 zal de bouw van 28 woningen voor cliënten op het terrein van GGZ Noord- Holland-Noord in Heiloo van start gaan. De nieuw te bouwen woningen zullen geplaatst worden naast de poli- t dagkliniek aan de Ypesteinerlaan. De bouw van deze woningen geeft uiting aan het doel cliënten een zo normaal mogelijk leven te laten leiden. Het gaat om mensen met een sterke zorgbehoef te die intensief begeleid en behandeld moeten worden. Door deze mensen een eigen plek te bieden en ze daarin te begeleiden wordt de kans op een nor maal leven verhoogd. De bouw van de woningen is een samenwerkingsverband met de Woningstichting Heiloo. Door deze samenwerking kan GGZ Noord- Holland-Noord zich volledig richten op de zorg voor haar cliënten terwijl de Woningstichting Heiloo het stuk 'wonen' levert. De rechtstreekse buren aan de kant van de Ypesteinerlaan zijn inmiddels persoonlijk geïnformeerd tijdens een voorlichtingbijeenkomst. HEILOO - Veel jongeren in Heiloo zijn op zoek naar een goedkope huur woning, maar die zijn moeilijk te vin den. Een wachttijd van vijf jaar is eer der regel dan uitzondering. Dit pro bleem werd aan de orde gesteld tijdens een forumdiscussie in juni 2003 in de BukBuk. Plaatselijke politici spraken die avond met de aanwezige jongeren af, dat zij naar een oplossing zullen zoeken. De aanwezige directeur van de Woning- CHALLENGE YOUR SENSES kijken en luisteren in stijl Heiligeweg 183, Krommenie Telefoon 075-6284103 www.boonkrommenie.nl BANG OLUFSEN stichting Heiloo sloot zich hierbij aan. CDA, GroenLinks en Heiloo2000 heb ben de handen in elkaar geslagen en zijn met een voorstel gekomen, dat het probleem voor een gedeelte kan oplos sen. Inmiddels steunt de NCPN het voorstel. De partijen zijn uitgegaan van de volgende uitgangspunten: plm. 100 huurwoningen in de goedkope huur sector, variërend in grootte van 50 vier kante meter voor de tweekamerwonin gen tot 100 vierkante meter voor de driekamerwoningen. De huurprijzen moeten zo laag moge lijk zijn, zodat men voor huursubsidie in aanmerking kan komen. Met starters worden niet alleen jongeren bedoeld die een woning zoeken, maar ook alleenstaanden en eenoudergezinnen. Het bouwplan van de Woningstichting Heiloo voldoet aan de uitgangspunten en bovendien is de Woningstichting bereid fors onrendabel te investeren. Voorgesteld wordt te bouwen op het terrein van de voormalige ponyclub aan het Maalwater, hoek Omloop. Vergadering gemeente Het initiatiefvoorstel zal op donder dagavond 18 maart worden besproken in een gezamenlijke vergadering van de commissies Maatschappelijke Zaken en Openbare Ruimte. Aanvang om 20.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis. Belangstellenden zijn welkom; er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragen en men kan gebruik maken van het inspreekrecht. De tekst van het initiatiefvoorstel is te lezen op de website van CDA-Heiloo: www.cda.nl/heiloo en het bouwplan is te zien op www.100starterswoningen.nl. Makelaar sinds 1933 HEILOO - De lente komt eraan, logischerwijs gevolgd door de zomer. Dat betekent zon en veel warmte. Lekker warm in de achtertuin, maar ook warm en benauwd binnenshuis. Gelukkig is de nieuwste collectie zonweringen voor binnen en buiten bijna uit en zal Totaal Interieur hierover beschikken. Veel keuze en hoge kwaliteit met zonweringen uit België en Duitsland. Frank Fraase Storm, eigenaar van Totaal Interieur aan de Stationsweg, is er trots op, zoals hij trots is op de hele zaak. Hij startte het bedrijf eigenhandig in 1996 en in die jaren is Totaal Interieur gegroeid naar een bedrijf van hoge kwaliteit, breed assorti ment voor de aankleding van het huis, veel betrouwbare en goede con tacten met wie een goed samenwer kingsverband is ontstaan en een hoog niveau materialen. Breed assortiment Frank, zelf een echte Heilooër, runt zijn zaak helemaal zelfstandig en is de schakel tussen bedrijven die zijn familieleden runnen. „Ik ben ertus sen gaan zitten. Familieleden van mij doen van alles en nog wat, van lood gieter, aannemer et cetera. Niemand had een showroom. Ik nu wel. Met elkaar doen we alles." Toch zijn het allemaal zelfstandige bedrijven, maar gezien de relatie is duidelijk dat Frank op de bedrijven met wie hij werkt kan rekenen en vice versa. Nog een voordeel welke ook geldt voor het uitzonderlijk brede assortiment van Totaal Interieur is dat bij bij voorbeeld de verbouwing van een badkamer er niet dagen tussen zitten voordat het volgende deel van de klus kan worden geklaard. Door In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ J Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. goed op elkaar af te stemmen en het feit dat Totaal Interieur alles al in huis heeft qua aankleding kan de klus zo snel mogelijk geklaard wor den. Knap werk De laatste aanwinst in het assorti ment van Frank zijn de airconditio nings als aanvulling op de zonwerin gen. Ook komen binnenkort de elek trische haarden en de nieuwe collec tie wand- en vloertegels binnen. Een opvallende verschijning zijn de hou ten vouwgordijnen, die als binnen- zonwering dienen, uit België. Ze zijn goedkoper dan normale vouwgordij nen, maar niet minder kwalitatief. Waarom zijn ze dan goedkoper? „Geen idee", zegt Frank, "maar ik vind het wel grappig." Ook een belangrijk onderdeel uit het assortiment van Totaal Interieur is betegeling. In de showroom is een ruime keus te bewonderen van ver schillende soorten badkamertegels, evenals ook voor kranen, zonwering doek, vloertegels enzovoorts. „Het enige wat we eigenlijk niet hebben zijn houten vloeren en kurk", vertelt Frank, waarmee duidelijk is hoe breed het assortiment dus eigenlijk wel niet is. De toekomst houdt voor Totaal Interieur in dat de klanten met de hoogst mogelijke kwaliteit worden bediend. „Het meest belangrijke is dat je knap werk levert. Klanten moeten tevreden zijn." Totaal Interieur is te vinden aan de Stationsweg 94 te HeilooTelefoon: 072-5335798. op alle keukenapparatuur Kijk bij de Uitkijkertjes voor meer info T E C H N I 5 Kennemerstraatweg 95, Heiloo www.kitchentechnics.nl "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." HEILOO - De politie heeft deze week vier jongeren uit Heiloo ontboden op het politiebureau omdat zij werden ver dacht van tientallen diefstallen. Het gaat voornamelijk om de diefstal van lege kratten bier (ongeveer 20 stuks) en frisdrank. Ook werd er in Limmen een voetbalshirt gestolen. De diefstallen vonden plaats in Heiloo, Limmen en Castricum in de periode tussen de herfstvakantie in 2003 en 6 januari 2004. In december stond er een getui- genoproep in de krant. Mede dankzij de reactie van een opletteftde getuige, is de zaak nu opgelost. De verdachten zijn twee 15-jarige jongens en twee 16- jarige jongens uit Heiloo. Zij moeten allen voor de kinderrechter verschijnen en krijgen hiervoor een dagvaarding toegezonden. lent :e Frank Fraase Storm startte het bedrijf eigenhandig in 1996. (foto: MSP) HEILOO - Tijdens de raadsvergade ring van afgelopen 8 maart vroeg de gemeenteraad wethouder Rob Opdam nog eens goed te kijken of er mogelijk heden zijn om tegemoet te komen aan de wens van een groep avondzwem mers om de sluitingstijden van 2003 te handhaven. De wethouder zegde toe dit te onder zoeken op voorwaarde dat de gemeen teraad de opdracht om tot verruiming van de seizoensperiode over te gaan zou intrekken. Aanvankelijk was het de bedoeling de opening van het Baafje een week te vervroegen en de sluiting met een week te verlengen. De extra kosten die dit veroorzaakt zouden kun nen worden gedekt uit aanpassing van de sluitingstijden van 19.30 uur naar 18.30 uur. Tijdens de commissieverga dering van afgelopen maandagavond herhaalde de groep avondzwemmers, verenigd in een actiecomité, hun plei dooi om de tijden van 2003 aan te hou den. Hierop kwam de wethouder met een nieuw voorstel. Het Baafje gaat in 2004 open op zater dag 1 mei en sluit zijn poorten zondag avond 29 augustus 2004. Met de op deze wijze bespaarde dagen is het mogelijk om de opening- en sluitingstij den van maandag tot en met vrijdag vast te stellen van 9.00 tot 19.30 uur. Op zaterdag en zondag is het bad open van 10.00 tot 17.30 uur. Bovendien zal in de zomervakantie, van 12 juli tot en met 20 augustus het bad doordeweeks een uur langer zijn geopend, dus tot 20.30 uur. „De voorverkoop van de abonnemen ten verloopt dit jaar bijzonder goed, ten opzichte van vorig jaar is met name bij de groep gezinnen een forse stijging te zien. Hoewel we niet weten hoe deze stijging wordt veroorzaakt voel ik mij tegenover deze gezinnen verplicht in ieder geval tijdens de schoolvakantie de extra lange openingstijden te hand haven", liet de wethouder weten. De commissieleden reageerden positief op het voorstel van de wethouder om de avondzwemmers tegemoet te komen. Zij spraken hun waardering uit voor de inzet van het actiecomité, maar ook voor de wethouder dat hij er in geslaagd was binnen een week met een aangepast voorstel te komen. WD en Groenlinks stelden voor de zwemmers te betrekken bij ideeën om tot een effi ciëntere bedrijfsvoering te komen. De wethouder antwoordde dat suggesties van zwemmers zorgvuldig worden bekeken op hun effecten voor het zwembad. De redactie van de Uitkijkpost wil graag een oproep doen aan de foto graaf die op 26 februari tijdens de uit reiking van het KWH-label aan de woningstichting Heiloo een foto heeft gemaakt van een echtpaar met een hondje. Deze foto is voor de dame in kwestie van zeer emotionele waarde, maar de redactie kan niet achterhalen wie deze foto heeft gemaakt. Dit zou een bekende van de Woningstichting geweest kunnen zijn, een bekende van de uitreikster mevrouw Van Woerden van het KWH of andere leden van de Raad van Commissarissen. De redactie doet een dringend beroep op de fotograaf zich te melden bij de receptie van de Uitkijkpost. Hij/zij zou de dame in kwestie er een erg groot plezier mee doen. Donderdag 18 t/m zaterdag 20 maart alle kostuums Wij hebben kostuums vanaf 229,95 Castricum, Dorpsstraat 48, T 0251 65 22 71 Heiloo, Heerenweg 28, T 072 53 24 080, www.mull.nl Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1