Falkland trekt weer alles uit de kast BoeventM» Waar vind ik wat... Opening Heilooër P+R en fietsenstalling station 14,90 DEUTEKOM DIEREN UITKIJKPOST - 17 MAART 2004 - PAGINA 2 MEDISCHE DIENSTEN Publiek geniet zicht- en hoorbaar van voorstelling Buk Buk goes Down Under PAPIER Lezing Jan Brokken groot succes Boek van de week: De Nederlandse Kastelen gids Ledenvergadering wijk- vereniging Ypestein Ook voor dementerenden is vakantie mogelijk BESCHERMING j De Nederlandse Kastelengids door THOTH/NKS Open huis in basisschool Meander Paddentrek en lente koorts in Heilooër Bos r Agenda Sporthal Het Vennewater Samen Op Weg Gemeente Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds J. Bruin uit Heiloo Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds R.J. Blaauw. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: voorganger ds Th. Klaver. Rooms-katholieke kerkdiensten Willibrorduskerk zondag 18.00 oecumenische vastenmaaltijd. uur: Woensdag 17 maart 19.30 uur Witte Kerk, oecumenische meditatiedienst. Woensdag 24 maart 19.30 uur Witte Kerk, oecumenische meditatiedienst. OL Vrouw ter Nood Vrijdag 08.30 uur: eucharistieviering, 15.00 uur: kruisweg. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering, 15.00 uur: vastenmeditatie. Woensdag 08.30 uur: eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met herenkoor, voorgegaan door pastor R. Visser. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met kinderkoor. Viering en toediening van de eerste H.Communie voor kinderen van de Pax Christieschool, voorgegaan door pastor J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur in het Open Huis, 't Loo 22 Heiloo. Info 072- 5113535. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5333396. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Elke zon dag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. Kerkdiensten Egmond H. Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met Hoeverture Zondag 10.30 uur: communieviering met Soli Deo Gloria. Verkoop Wereldwinkel. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. aan Zee Vrijdag 16.00 uur: eucharistieviering m.m.v. Prins Hendrikstichting. Zondag 09.00 uur eucharistieviering met koor. Sint Adelbert Egmond-Binnen Vrijdag 14.00 uur: eucharistieviering, m.m.v. KBO Zaterdag 19.15 uur: communieviering met samenzang, 22.30 uur: lof. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering met samenzang. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Egmond aan Zee. Zondag 10.00 uur: voorganger ds D. Firet. Evangelische Kringgemeente Vriend schap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger D. de Haan. Engelse vertaling aanwezig, tevens zondagsschool voor de kinderen. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5324530/ www.ekvriendschap.nl. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Akersloot. Zondag 10.00 uur: voorgan ger dhr. Prins. Doktersdiensten Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stationsweg 92c, werk dagen van 08.00 tot 08.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 09.00 tot 09.15 uur en De Smetkliniek (Willi- brord), Kennemerstraatweg 464, maan dag t/m vrijdag van 09.00 tot 09.30 uur. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 5330200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 09.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Voor spoedgevallen is de Regionale Spoedapotheek 's avonds, 's nachts en in het weekend bereikbaar, locatie De Hoef, van Ostadelaan 248 te Alkmaar, tel. 5143060. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Heiloo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Thuiszorg Regionale Thuiszorg, tel. (072)5127127 (dag en nacht bereikbaar) verzorgt o.a. huishoudelijke-, verzorgende- en ver pleegkundige diensten, jeugdgezond heidszorg, diëtetiek, uitleen verpleegar- tikelen en gezondheidsvoorlichting Stichting De Dillenburg, tel. (072) 512 1280: stichting ten behoeve van zorg, welzijn en dienstverlening, tevens maaltijdservice aan huis De Thuiszorgwinkel Tel. (072)5199265: lenen, huren en kopen van verpleeg- en hulpartikelen Kraamzorg Parenta Kraamzorg, tel. 0900 - Parenta (0900 - 7273682) (dag en nacht bereik baar): assistentie bij de bevalling en kraamzorg op maat, van de meest uit gebreide 8-uurs dagverzorging tot 3- uurs kraamzorg. Gezondheidswijzer Koorstraat 33-35, 1811 GM Alkmaar, tel. 5143384. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320345. Uitvaartverzorging Heiloo, tel. 072- 5115238. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuur op werkdagen van 10.30 tot 11.30 uur en van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J. A. de Ridder, Runxputteweg 24, Heiloo. Behandeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Westerweg 125, Heiloo. Spreekuur uit sluitend op afspraak. Het afhalen van voer en medicijnen kan op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag uitsluitend volgens afspraak. Voor het maken van een afspraak kunt u bellen van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur op tel. 072-5340550. r/since f/icn/jy* Het was weer genieten van Falkland in theater de Beun. (foto MSP) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm is E 0,42 (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag van 9.00 tot 17.30 uur, dinsdag van 9.00 tot 13.00 uur en donderdag en vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur, woensdag is de redactie afwezig. Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. Adres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl, postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. ■i Foto's en kopij, Kunnen tot uiterlijk maandag 17.00 uur worden verwerkt. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen U kunt eventueel een aan uzelf geadres seerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. HEILOO - Het was weer een bewon derenswaardig spektakel in de Beun afgelopen vrijdag. De eerste voorstel ling Verboden voor kinderen werd ten tonele gevoerd. Het lijkt wel of Falkland zich met elke voorstelling weet te overtreffen. Een uitverkochte zaal genoot van het spel, decor, geluids effecten, kortom een succes! Wonderlijke titel Met de klanken van K3 op de achter grond vulde zich vrijdagavond 12 maart de zaal in theater de Beun in Heiloo. Kinderen, ouders, opa's en oma's en anderen wachtten vol spanning af wat het stuk met die wonderlijke titel zou brengen. Ook vertelsters Pien en Lien, prachtig neergezette rollen van Simone Hink en Nelly de Boer, hadden zo hun twijfels. Het stuk droeg de naam Verboden voor kinderen en dat met een zaal vol! De vertelsters leidden het publiek door het verhaal, wat een aparte vondst bleek. Ook heel handig dat ze met een tovertruc het spel even stil konden zet ten om een en ander te veranderen of even na te denken. Decor-en kostuums Het decor was wederom een lust voor het oog om over de kostuums nog maar te zwijgen. Een terecht compliment voor degenen die dit achter de scher men en in de voorbereiding toch maar weer voor elkaar weten te boksen. Koning Flip Flep, gespeeld door Allard de Graaf, was zeer geloofwaardig met zijn hermelijnen mantel en chique tongval. En dol op kinderen! De kinderen (Remy de Graaf, Dana Groenland, Barry Kraakman, Fancy Mannes en Ambra Nigita) speelden hun rollen ook met veel overgave en waren goed tekst- vast. Het was ook de eerste keer dat Falkland een productie neerzette gespeeld door volwassenen en kinde ren. Helaas had de koning een erg gemene zus: Annie Gilles die de rol van Fina Flep heel overtuigend voor haar rekening nam. De zaal kreeg oprecht een hekel aan haar en liet dat ook mer ken.» De humor kwam goed in het spel toen de rest van de familie Flep aan bod kwam: broer Fred (Rob van 't Woud), zijn vrouw Frida (Ans Popall), dochter Fien (Caroline Groenland), zoon Frans (Michel Mannes) en niet te vergeten oma (Puck Koomen). Er waren kinderen die na afloop toch de oma-rol het leukst hadden gevonden. Publiek doet mee Ook kwam in dit deel de decorbouw flink uit de hoek met een heuse auto en zelfs een vliegtuig vloog over het toneel, compleet met de familie Flep als inzittenden. Ook hier waren de vakantieoutfits weer goed voor de nodige lachsalvo's. Er was naarmate het stuk vorderde steeds meer interactie met het publiek en vooral de kinderen (maar ook menig volwassene) zaten op het puntje van de stoel te kijken hoe dit allemaal zou aflopen. Menig kindermondje stond open van spanning. En er werd heel wat richting toneel geschreeuwd. Gebruik maken Daar werd dankbaar gebruik van gemaakt bij de spelers op het spannen de moment dat de koning, bijna vergif tigd door zijn sluwe zus, weer tot leven gebracht moest worden. Billenkoek en een schreeuwend kinderkoor viel hem ten deel, maar het werkte! Gelukkig was het ook bij deze voorstel ling weer 'Eind goed, al goed'. Na het gebruikelijke afscheidslied, dat ieder uit volle borst meezong, en de bloemen voor de spelers, ging een vol daan publiek weer huiswaarts. HEILOO - Terugkomend op de eerste bijdrage van Bibliotheek Heiloo in de Uitkijkpost van 10 maart: niet alle storingen van de inname- en uitleenap- paratuur worden veroorzaakt door kinderziektesDe storing die de Bibliotheek zaterdag 13 maart volle dig ontregelde was een voorbeeld van het Provinciaal uitvallen van de geau tomatiseerde systemen. Hierdoor was innameuitleen en het raadplegen van de catalogus niet mogelijk. Dergelijke grootschalige storingen liggen buiten de invloedsfeer van Bibliotheek Heiloo maar hebben wel grote invloed op de dienstverlening van de bibliotheek. Bewegwijzering Op dit moment is nog niet goed aange geven waar u wat kunt vinden in de bibliotheek. De bewegwijzering is nog te beperkt. Mede naar aanleiding van de bevindingen van een binnenkort in te stellen klantenpanel, zal deze in de loop van dit jaar worden uitgebreid. Totdat deze definitieve vorm is bereikt zullen op korte termijn voorlopige aanvullingen op de bewegwijzering worden gerealiseerd. Dvd's Dvd's vindt u tegenwoordig op ver schillende plaatsen. Jeugd-dvd's zijn op de jeugdafdeling geplaatst. Muziek- dvd's staan tussen de cd's (te herken nen aan de grotere doosjes). Overige - meestal informatieve - dvd's staan in een aparte kast in de informatieve afdeling aan de raamzijde van de Westerweg. Taalcursussen De taalcursussen met cassettes waren sterk verouderd en zijn vlak voor de verhuizing afgeschreven. Op dit moment wordt een collectie opgebouwd voorzien van cd's en cd- rom's. U vindt deze taalcursussen bij de afzonderlijke talen en de algemene cursussen bij de afdeling taal- en letter kunde. Tijdschriften Centraal in de bibliotheek bij de grote leestafel vindt u een groot deel van de tijdschriften van Bibliotheek Heiloo. De meer specifiek, onderwerpsgerichte tijdschriften vindt u bij de informatieve boeken. Van ieder onderwerp staan de boeken, video's, cd-rom's en tijdschriften bij elkaar. HEILOO - In Jongerencentrum Buk Buk te Heiloo komt op 25 maart een didgeridoo muzikant. Hij komt die donderdagavond om een workshop Didgeridoo te geven, voor zowel beginners als gevorderden. De didgeri- doo-speler Jan Steegen van Inner Arts Didge uit Den Helder laat dan ieder een genieten van zijn kunsten. En een paar van die kunsten zal hij de deelne mers leren! Op de workshops wordt de basis uitgelegd en geleerd. Inner Arts Didge wil mensen een kans geven de kunst en cultuur op te pakken. Deze kans wordt iedereen aange boden, ongeacht leeftijd of wat iemand kan. Het instrument Didgeridoo is hier uitermate geschikt voor! Yidaki is een andere naam voor het instrument. Deze is afkomstig van een dreaming welke verhaalt over de grote krijger, Yidaki, en hoe hij de holle boomstam leerde bespelen en zo cultu reel erfgoed werd voor alle aboriginal bevolking. De doelgroep van Inner Arts beperkt zich niet alleen tot de jeugd. Ook volwassenen komen vaak met vragen over instrumenten, cultuur en achtergronden bij Jan van Inner Arts Didge uit Den Helder. De deelnamekosten zijn E 10,- pp. Big Buk Buk Band Battle Vrijdag 19 maart is de derde voorron de van de BigBukBukBandBattle. Tijdens de eerste voorronde op 5 maart speelden New Generation Monkey, Eva, Punica en Pinqus Koockie. Alle vier de bands deden erg Pastoor van Muijenweg 12.1852 EH Heiloo. tel 5321048 hun best en de jury was lovend over allemaal. Maar er kon natuurlijk maar één band door naar de finale en dat werd Pinqus Koockie. Dus als je de band nog niet hebt zien spelen is er nog een kans op zaterdag 27 maart tij dens de finale. Op 19 maart spelen Pure, Connie Palmen en de Heart- breakers, Tangerne en Pine. Ook benieuwd naar deze aankomende talenten? De zaal gaat open om 21.00 uur en de entree is 4 euro. Kilshannig en The Golden Moment Bluegrass special in Buk Buk Zaterdag 20 maart is er Ierse muziek te horen in de Buk. De band Kilshannig bestaat uit de uit Noord-Holland afkomstige Frans Kouwets, Chiel Oudejans, Jan Postma, Rob Baas en Geert Titsing. Zij spelen op gitaar, bou- zouki, bodhran, fluiten, klarinet, bas, contrabas, fiddle en mandoline. Kilshannig probeert een overzicht te geven van de grote variëteit van de tra ditionele Ierse muziek, verder spelen ze ook muziek van deze tijd gebaseerd op de traditionele muziek en muziek uit andere Keltische regio's. Naast Kilshannig staat The Golden Moment Monroe, Jimmy en Maybelle Carter of bijvoorbeeld Ricky Scaggs. De zaal gaat open om 21.00 uur en de entree is 5 euro. De voorverkoop voor Jovink en de Voederbietels op vrijdag 23 april is gestartKaarten zijn te koop in de Bukbuk aan de Pastoor van Muijenweg 12 tijdens openingstijden (zondag en donderdag 20.00-00.00 en vrijdag en zaterdag 21.00-02.00) en kosten 10 euro in de voorverkoop en 12,50 euro aan de deur. Kijk ook op www.bukbuk.nl. TNO ril NKS Leesboeken voor jongeren De romans voor jongeren (14 tot 16 jaar) staan tussen alle andere romans, op alfabet van de auteur. Deze boeken zijn te herkennen aan de blauwe streep op de rug. Gemeentelijke- Juridische en Gezondheidsinformatie Boeken en vooral veel actueel (fol dermateriaal rond deze onderwerpen vindt u na binnenkomst langs de ramen van de Westerweg. Stilteruimte Het is vaak druk in de bibliotheek. Wilt u toch even rustig iets doornemen of studeren, dan kunt u gebruik maken van de stilteruimte, links van de klan tenservice, aan het einde van de roman afdeling. U kunt in de Stilteruimte ook gebruik maken van een door uzelf mee- Jan Brokken. Zoals gebruikelijk organiseerde Bibliotheek Heiloo ook in de Boekenweek 2004 een lezing van een auteur, die een band heeft met het thema van de Boekenweek, dit jaar: Gare du Nord, ontmoetingen met Frankrijk. Op donderdagavond 11 maart verzorgde de in Frankrijk woonachtige auteur Jan Brokken, een zeer geslaagde avond in Bibliotheek Heiloo. Voor een groot publiek vertel de hij zeer onderhoudend over de geschiedenis en cultuur van Frankrijk en de vele boeken die van zijn hand zijn verschenen, tegen de achtergrond van de actuele ontwikkelingen. door THOTH/NKS voor Heerenweg 67-69,1851 KL Heitoo naast Winkelhof 't Loo. 072 5331485 [BEIS. Uw Complete Boekhande -mail: jnfo.deutekBm@Hbrts.nl Wethouders Opdam en Daas proosten met de heren Gelissen en Mooij op de nieuwe P+R in Heiloo. (Met dank aan fotostudio Ab Baart). Er zijn deze week geen extra papierac ties. Kijk voor de wekelijkse lijst op www.uitkijkpost.nl - oud papier. HEILOO - Het bestuur van wijkver- eniging Ypestein nodigt haar leden uit om op 19 maart, aanvang 20.00 uur, de algemene ledenvergadering bij te wonen die gehouden wordt in wijkge- bouw de Ypsalon. In deze vergadering worden de activiteiten van de wijkver- eniging over 2003 en 2004 besproken en toegelicht. Uiteraard is er ook ruim te voor eigen inbreng van de leden over onderwerpen die de wijk(vereniging) aangaan. Het bestuur stelt Marco Lute kandidaat voor de functie van secreta ris. Uiteraard kunnen tot aan het begin van de vergadering meerdere personen zich kandidaat stellen voor deze func tie. Marina Knip beëindigt als bestuurs lid wijkkrant haar activiteiten. Voor deze functie stelt het bestuur Gert Jan Dekker kandidaat. De notulen van de algemene ledenvergadering van vorig jaar zijn op te vragen op het adres Ypesteinerlaan 78 dan wel per mail bij ceesrootjes@tmop.nl HEILOO - Woensdag 17 maart zal in het Alzheimer café uitgebreid ingegaan worden op de wens van thuiswonende dementerenden en hun gezonde part ner of familie over dementie en vakan tie met als titel Toch uit. Thuis zorgen voor een dementerende partner is een zware taak. Veel problemen dienen zich aan en vaak op ongelegen momenten. Door de permanente druk is er meestal onvoldoende gelegenheid om tot rust te komen. Vermoeidheid heeft zijn weerslag en eigenlijk zou men er eens samen tussenuit moeten. En dat kan. Om 19.00 uur is het Alzheimer café open in wijkcentrum Overdie aan de Ruusbroechof 97 te Alkmaar voor allen die belangstelling hebben voor dit onderwerp. Aanvang van de inleiding die gepaard gaat met een videopresen tatie is 19.30 uur. De avond duurt tot 21.30 uur. De toegang is gratis inclusief koffie thee. Voor meer informatie M. Blijleven, tel. 072-5334893. Kastelen, historische buitenplaatsen, kasteelruïnes en landgoederen vormen een belangrijk deel van onze geschie denis. Om er voor te zorgen dat dit deel van ons cultureel erfgoed behouden kan blijven, hebben veel gebouwen nieuwe functies gekregen. Kastelen en buitenplaatsen worden tegenwoordig gebruikt als museum, hotel of restau rant maar ook als feest- en trouwlocatie of gemeentehuis. De Nederlandse Kastelenstichting is een landelijke organisatie die als doelstelling juist dat behoud heeft. In De Nederlandse Kastelengids is per locatie een historische beschrijving van het gebouw of landgoed opgenomen, vergezeld van handige, praktische informatie. Geïllustreerd met prach tige, speciaal voor dit boek gemaakte foto's wordt een helder overzicht gege ven van bijna 150 kastelen en histori sche buitenplaatsen in ons land en vlak over de grens in België. Klinkende namen als Slot Loevestein, Paleis Het Loo en het Muiderslot komen aan bod maar ook wordt een blik geworpen op verrassende juweeltjes als Kasdteel Dussen, Huis Singraven of Landgoed Huize Bergen, die verborgen liggen in het landschap. De Nederlandse Kastelengids is dé ide ale uitgave om een bestemming te zoe ken voor een dagje uit, een weekendje weg of een evenement in een sfeervol le, karakteristieke omgeving. De prijs van dit boek is 14.90 euro. HEILOO - Afgelopen donderdag werd de Park Ride nabij station Heiloo feestelijk in gebruik genomen. Het omvangrijke vernieuwingsproject van de gemeente Heiloo in de stations omgeving kreeg daarmee wederom een stukje invulling. Het station in Heiloo beschikt nu over 181 parkeerplaatsen, een uitbreiding met 80 plekken. Dit draagt er aan bij dat bewoners en forensen snel en comfortabel met de trein verder kunnen reizen naar diverse bestemmingen. Door gebruik van dit P+R terrein wordt zowel de bereik baarheid van Amsterdam als de sta tionsomgeving in de gemeente Heiloo nog beter. Het P+R terrein kreeg mede gestalte dankzij de steun vanuit NS en BonRoute, een samenwerkingsverband van lokale, regionale en landelijke overheden met als doel een impuls te geven aan de bereikbaarheid van het noordelijke deel van de Randstad. Heiloo is het eerste 'P+R terrein' in een reeks van 15, die dit jaar en volgend HEILOO - Zoekt u voor uw zoon of dochter een basisschool in Heiloo? Dan bent u woensdag 31 maart welkom in de openbare basisschool Meander aan De Hucht 2 in de wijk Ypestein. Van 9.00 tot 11.00 uur kunt u een kijkje te nemen in de verschillende groepen en zo de werksfeer proeven, 's Avonds is er vanaf 20.00 uur een informatiea vond voor de ouders waarin te horen en te zien is hoe op school gewerkt wordt en hoe met elkaar wordt omgaan. U kunt met uw vragen terecht bij de leerkrachten, maar ook bij ver tegenwoordigers van ouders, van wie de kinderen al op school zitten. Bent u niet in de gelegenheid te komen, dan kunt u altijd een afspraak maken, tel. 072-5339935. HEILOO - Terwijl de bomen nog kaal zijn is het toch al lente in het Heilooër bos. Hier en daar bloeit het speenkruid en de padden maken zich op voor hun jaarlijkse trek naar het water. In de winter zaten ze verborgen onder de bladeren, maar op zachte nachten gaan ze op weg naar de plek waar ze hun leven minstens vier jaar terug begon nen zijn. Dat is een van die raad selachtige dingen in de natuur die voor al het voorjaar zo bijzonder maken. Zoals ook het zingen van de vogels of het roffelen van de spechten. Op zon dag 21 maart is er weer een maande lijkse natuurwandeling van het IVN, Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie. De gids die u om 10.00 uur op wacht bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg zal u graag meer vertellen over al die lentezaken tijdens een wandeling van ongeveer twee uur. Trek nog maar iets warms aan en waterdicht schoeisel, want het voorjaar is vaak koud en nat. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van E 1,50 verwacht; voor kinderen is dat E 1, (graag gepast!). Voor nadere inlich- jaar worden aangelegd of uitgebreid. Namens de provincie liet de heer C. Mooij weten trots te zijn op het aange legde parkeergebied. Wethouder Daas liet in zijn toespraak 'zijn droom' goed doorklinken, namelijk een tunnel onder het spoor door zodat de reiziger zo van het parkeerterrein op het perron kan stappen, maar realiseerde zich daarbij zelf dat dit waarschijnlijk bij een droom zal blijven. Evengoed kon ook de wethouder zijn trots in de speech laten doorklinken, iets wat NS directeur de heer Gelissen, zelf inwoner van Heiloo ook liet doorklin ken. Nadat de drie sprekers een voor een de letters P+R op het daarvoor bestemde bord hadden geplakt, werden de ramen van zorgcentrum Overkerck, waar de feestelijke opening plaatsvond, geopend en werden talrijke ballonnen aan het luchtruim toevertrouwd. Samen met wethouder Rob Opdam werd een taart met het opschrift 'Heiloo, voorlo per in bereikbaarheid' aangesneden, en werden de gasten op een glas champag ne getrakteerd. Kantoon 072 5150071 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5090234 Dierenambulance Nrd. Kennemerland (Heiloo en de Egmonden): 072- 5150085 Dierenambulance Akersloot en Limmen: 0251-215454 Asiel: 072-5114861 Stichting Zwerfdien 072-5612482 Inspectie: 072-5337280/072-5150071 Vakantie advies en Kids for animals: 072-5336180. Vermist Zwarte gec kater, neus, mond en bef wit, 3 witte voetjes, 1 witte voorpoot, witte streep op de dij, 10 maanden, Mooyeveld, Egmond-Binnen. Zwarte/ witte gec. kater, witte kin, bef, buik en lip, voor sokjes en achter kous jes, 3 jr. Wilhelminaplein Akersloot. Witte poes met lapjeskleur op rug en kop, rode vlek op linkervoorpoot en op de buik, 11 maanden, Lydweg, Akersloot. Gevonden Wit/zwarte gec. kater, zwarte oren, rug, staart en broek, Pijlkruid, Limmen. Goed tehuis Gevraagd voor een teefje, kruising dal- matiër/setter, 15 jr. lieftst bij wat oude re mensen, Tel. 0251-658504. Het Zevenhuizen 48 -1852 JC Heiloo - tel 5333152 Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic) (072)5330344 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit (072) 5335313 Sporthal (072) 5333152 Gemeente, afd. Welzijn (inlichtingen over verhuur) (072) 5356681 Voor de huur van "losse uurtjes" (o.a. op woensdag en donderdag van 18.00-19.00 uur) en/of de verhuur voor het gehele seizoen 2004/2005 kunt u terecht bij de afdeling Welzijn/COA van de gemeente Heiloo, tel. 5356681 of tel. 5356682. Woensdag 17-03-2004 18.00-19.00 Donderdag 18-03-2004 14.00-15.30 Sportinstuif Vrijdag 19-03-2004 08.30-12.30 Schoelgym 19.15-23.00 18.00-19.00 19.15-23.00 17.00-18.30 19.15-23.00 Zaalvoetbal Zaalvoetbal Basketball Zaalvoetbal Zaterdag 20-03-2004 Zondag 21-03-2004 Maandag 22-03-2004 Dinsdag 23-03-2004 Woensdag 24-03-2004 15.30-20.30 12.00-18.00 08.45-15.30 08.30-15.30 18.00-19.00 Basketball Volleybaltoernooi Schoolgym Schoolgym Donderdag 25-03-2004 14.0045.30 Vrijdag 26-03-2004 08.30-12.30 17.00-18.30 Zaterdag 27-03-2004 14.00-18.00 Zondag 28-03-2004 Maandag 29-03-2004 08.454 5.30 Dinsdag 30-03-2004 08.30-15.30 Woensdag 31-03-2004 18.00-19.00 Donderdag 01-04-2004 14.0045.30 Schoolgym Basketball Schoolgym Schoolgym Sportinstuif Vrijdag 02-04-2004 08.3042.30 Schoolgym Zaterdag 03-04-2004 Zondag 04-04-2004 Maandag 05-04-2004 Dinsdag 06-04-2004 Woensdag 07-04-2004 Donderdag 08-04-2004 17.00-20.00 Basketball 08.45-15.30 08.30-15.30 18.00-19.00 14.00-15.30 18.00-19.00 09-04-2004 Zaterdag 10-04-2004 Zondag 11-04-2004 Maandag 12-04-2004 Dinsdag 13-04-2004 Woensdag 14-04-2004 08.30-15.30 18.00-19.00 Schoolgym Schoolgym Sportinstuif Goede Vrijdag 1e Paasdag 2e Paasdag Schoolgym 17.00-22.30 19.00-23.00 19.15-23.00 18.00-19.00 19.15-23.00 15.30-16.30 19.15-23.00 17.00-22.30 19.00-23.00 19.15-23.00 18.00-19.00 19.15-23.00 17.00-18.30 19.15-23.00 17.00-22.30 19.00-23.00 19.15-23.00 17.00-18.00 19.15-23.00 19.00-23.00 19.15-23.00 Zaalvoetbal Zaalvoetbal Zaalvoetbal Volleybal Zaalvoetbal Zaalvoetbal Basketball Zaalvoetbal Zaalvoetbal Zaalvoetbal Zaalvoetbal Volleybal Zaalvoetbal

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 2