Ingezonden T Uitvaartverzorger biedt bijzondere nazorg Schrijven als God in Frankrijk Laat uw voeding uw medicijn zijn, en uw medicijn uw voeding 1 urgerzaken ededelingen Verleende coUectevergunning elastingen medecfe/s Controle bij de scholen Telefoon 072 505 30 09 UITKIJKPOST - 17 MAART 2004 - PAGINA 6 Cs HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur èn maandagavond van 18.00-20.00 uur. vervolg van pagina 4 verlenen voor: - het vergroten en vernieuwen van de woning en het bouwen van een garage op het perceel Heerenweg 210 en - het vergroten van de woning (erker) Kenne- merstraatweg 22 IA. Ter inzage De bouwplannen en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 18 maart 2004 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefoni sche afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Herinrichting parkeerterrein De Kreek/Holleweg In mei 2004 start de gemeente met de herinrich ting van het parkeerterrein op De Kreek/Holleweg. Het herinrichtingsplan van de gemeente is een nadere uitwerking van het beeldkwaliteitsplan van Buro Van der Goes. Voor de herinrichting is het noodzakelijk dat al het straatwerk op het parkeerterrein wordt ver wijderd. Tevens worden ook alle bomen, inclusief de grote bomen tussen het spoor en de Holleweg verwijderd. Ook worden er enkele bomen verplant. Aangezien het broedseizoen half maart ingaat, wordt een onderzoek inge steld naar de aanwezigheid van broedende vogels. De raadscommissie Openbare Ruimte vergadert op 17 maart a.s. over dit project. Na positief advies van de commissie en aange toonde afwezigheid van broedende vogels, worden de kapwerkzaamheden gestart. Tijdens de kap kan op het huidige parkeerterrein bij De Kreek en de Holleweg vanwege de veiligheid niet geparkeerd worden. Dit wordt duidelijk met borden aangegeven. Afhankelijk van het verloop van de bouw vergunningprocedures voor de ontwikkelingen rondom het stationsplein ten oosten van het station kunnen rónd de zomer bouwwerkzaam heden worden gestart. Vooruitlopend op deze werken gaat de gemeente ook daar enkele bomen kappen, snoeien en verplanten. In hangen tekeningen waarop het te verwijderen groen is aangegeven. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Koster van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 68. Burgerlijke stand tot en met 11 maart 2004 Geboorten Maureen, d.v. M. Drost en T. dé Bruijn Spike, z.v, M.P. Boersen en N.T.M. van der Velden Saar T., d.v. M. Houter en L.D. Bregman Daniël W., z.v. E.W. Schelhaas en W.T.A. Hooijmans Elders geboren Jill, d.v. E.C. Bakker en M. Crucq Stephan R., z.v. E.P. Hus en E.M. Kramer Niels W.G., z.v. R.E, Hartjes en I. Veen Rick, z.v. R. Bootsma en E. van der Cingel Britt I., d.v. N.A. Eickhof en I. Timmer Huwelijksaangiften aangiften geregistreerd partnerschap H.H.J. Iinnenbank en N.W. van Neck F.H.L. van Genne en B.Y. Andersson E. van de Streek en M.N. Gorter R.J. Barendsma en J. Raggl D. van 't Boveneind en N.S. Zomerdijk Huwelijken geregistreerde partnerschappen D.C.P. Hoebe en P.M. Borst F. van den Berg en M.C. Lübberink R. Bootsma en E. van der Cingel T. Schoo en R. Worrfisbecher Overleden C.D. Vies J.A. Fraij A.A. Duijn ev Mul J.T. Buwalda L.J. Haarlemmer C.P.M. Deen wv Bakker G.B. van der Ree wv Schalkwijk M. Endt Elders overleden N.B, Draisma H. van Dorsten C.W. Schravesande C. Haafkens G. van der Ham Verkiezingen Europees Parlement Indienen registratieverzoek voor personen van andere lidstaten van de Europese Unie De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt bekend dat personen van andere lidstaten van de Europese Unie, indien zij ingezetenen zijn van deze gemeente, zich bij de gemeente kunnen laten registreren als kiezer van de Nederlandse leden van het Europees Parlement. Voorwaarden: - op de dag van kandidaatstelling (28 april 2004) heeft u uw werkelijke woonplaats in Nederland; - op de'dag van de stemming bent u 18 jaar of ouder; - u bent niet uitgesloten van het kiesrecht ih Nederland of in een andere lidstaat. Het schriftelijke verzoek wordt u toegezonden. Als u geen verzoek heeft ontvangen dan ver zoeken wij u dat kenbaar te maken bij de publieksbalie Burgerzaken, geopend van 08.00- 12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur of telefonisch via nummer (072) 535 67 18. De eenmaal geregistreerde persoon blijft geregi streerd zolang hij ingezetene is van een Nederlandse gemeente. Het schriftelijke verzoek bevat tevens een verkla ring dat hij/zij niet in de lidstaat van kiesrecht is uitgesloten en dat hij/zij het kiesrecht uitslui tend in Nederland zal uitoefenen. Uw verzoekschrift dient uiterlijk op 28 april 2004 door ons te zijn ontvangen. Ingediende ver zoeken ontvangen na deze datum gelden pas voor de volgende verkiezing. Meer informatie - Nadere inlichtingen omtrent het indienen van een registratieverzoek voor personen van andere door de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 22. Kandidaatstelling De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt bekend dat: Op dinsdag 28 april 2004 de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van het Euro pees Parlement zal plaatshebben. Meer informatie Nadere inlichtingen omtrent de wettelijke voorschriften betreffende de inlevering van afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 22. Reisdocumenten Op 1 mei 2004 treedt een aantal landen toe tot de Europese Unie. Het gaat in dit geval om de volgende landen: Estland, Letland, Litouwen, Polen, Tsjechië, Slowakije, Hongarije, Slovenië, Malta en Cyprus. De vraag of u hierheen ook met een Europese (of Nederlandse) identiteitskaart kunt reizen en de eventueel benodigde visa wordt alleen door de autoriteiten van het desbetreffende land beantwoord. Reizen met een Europese of Neder landse identiteitskaart is niet afhankelijk van de toetreding tot de Europese Unie. Met Malta is er reeds een verdrag, dus u kunt naar Malta reizen met de eerder genoemde identiteitskaart. Wij informeren u of dat ook mogelijk is voor de overige toetredende landen, zodra wij dat hebben vernomen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de publieksbalie Burgerzaken, telefoonnummer (o72) 535 67 22. Door burgemeester en wethouders is aan de vol houden van een collecte in de volgende periode. - Sirnavi van 21 tot en met 27 maart a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Gemeentelijke heffingen 2004 In week 13 (maandag 22 tot en met zaterdag 27 maart) verzendt de gemeente Heiloo de aanslagen gemeentelijke heffingen 2004. U ontvangt één aanslagbiljet voor de onroerend- zaakbelastingen, rioolrecht, afvalstoffenheffing, reinigingsrecht en hondenbelasting. Voor de Commissievergadering Openbare Ruimte 17 maart 2004 - o.a. bespreking voorontwerp bestemmingsplan Zuiderlo meeste huishoudens en bedrijven zijn dat alle gemeentelijke heffingen voor 2004. De aan slagen grafrechten, toeristenbelasting, reinigingsrechten voor 1100-liter containers en correcties worden apart verzonden: Lokale lastenvermindering In 2004 is de lokale lastenvermindering, ook wel 'de Zalmsnip' genoemd, weer van toepassing. Dit betekent, dat alle huishoudens, die op 1 januari 2004 over zelfstandige woonruimte beschikten, in aanmerking komen voor een kor ting van 35,00 op de gecombineerde aanslag. De lokale lastenvermindering staat apart op de aanslag vermeld. Bedrijven komen niet voor deze vermindering in aanmerking. Het gaat hier om een Rijksmaatregel voor vermindering van de lokale belastingen en behoud van koopkracht. Als u zelfstandig een ruimte bewoont, die wel als woonruimte is geregistreerd, maar waarvoor geen aparte aanslag wordt opgelegd, (zoals bij verzorgingstehuizen en kamerbewoning) dan kunt u in sommige gevallen ook aanspraak maken op de 35,00 lastenvermindering. In alle bekende gevallen gaat de gemeente over tot uit betaling. Als u denkt dat u ook recht heeft op deze uitkering, maar u heeft geen aanslag ont vangen of de vermindering is niet op de aanslag vermeld, dan kunt u dit schriftelijk melden bij Bureau Belastingen. Belastingkrant Binnenkort ontvangt u de belastingkrant 2004. Hierin informeren wij u over de gemeentelijke belastingen. Wij vertellen u onder andere waarom u de aanslag ontvangt, wat de tarieven zijn en hoe u (gespreid) kunt betalen. Kortom een krant vol informatie die u een antwoord geeft op vele vragen. Mocht u de krant niet hebben ontvangen, vraag er één aan bij de gemeente. Automatische incasso Als u nog geen gebruik maakt van de mogelijk heid tot het betalen via een automatische incasso, dan kunt u de gemeente hiervoor mach tigen. Bij de receptie van het gemeentehuis kunt u een machtigingskaartje invullen. De machti ging is geldig voor de gecombineerde aanslag. Voor degenen die reeds via een automatische incasso betalen geldt dat de reeds afgegeven machtiging geldig is voor de gecombineerde aanslag. Maandelijks wordt er dan in negen ter mijnen een bedrag van uw bank- of gironummer afgeschreven. Meer informatie Voor meer informatie over de gemeentelijke belastingen kunt u van 29 maart tot en met 2 april 2004 terecht bij publieksbalie 3 in de centrale hal van het gemeentehuis. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Ook kuntu telefonisch contact opnemen tussen 08.00 en 16.30 uur op telefoonnummers (072) 535 66 19 en 535 6613. Nationale Boomfeestdag woensdag 24 maart 2004 Woensdag 24 maart 2004 vindt alweer de 47e Nationale Boomfeestdag plaats. Het thema voor de Boomfeestdag is dit jaar 'Bomen verbinden'. Ook de gemeente Heiloo doet hier aan mee: de afdeling Beheer Openbare Ruimte organiseert in samenwerking met de Werkgroep Natuur- en Milieueducatie op één locatie een Boomfeestdag in Heiloo. Dit jaar planten leerlingen van groep 5 /6 van Elckerlyc Basisschool voor Freinetonderwijs tussen 10.30 en 12.00 uur bomen in de wijk Zuid-West locatie Het Zevenhuizen. De leer lingen planten onder begeleiding van een leerkracht, de voorzitter van de Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie en groenmedewer- kers van de afdeling Beheer openbare Ruimte essen met de naam Fraxinus excelsior 'Westhofs Glorie'. Deze bomen vervangen de eerder verwijderde iepen. De leerlingen ontvangen na afloop een kleine attentie van de Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie. Veel mensen doen aan sport of gaan bij dansers/sporters en andere beroemdhe- een fitnessclub om fit te worden. Het is den wordt gebruikt voor een evenwichti- echter even zo belangrijk om naar de ge, betere houding en sterkere spieren, inwendige mens te kijken om er zeker Alle bewegingen beginnen vanuit het van te zijn dat het lichaam van binnen net bekken gebied, dat door Joseph Pilates zo gezond is al s het er aan de buitenkant het power house is genoemd. Pilates is uit ziet en aanvoelt. Een cruciale factor in ideaal voor iedereen die zijn uiterlijke wil het handhaven van een goede gezond heid, een algemene fitheid en bescher ming van het lichaam, tegen bacterieen en virusinfecties, is een optimale voeding! Ons voedingskanaal heeft het vandaag de dag zwaar te verduren door teveel vet en suiker, onnatuurlijke voedingsstoffen, milieu vervuiling, veeziekte(hormonen) en verkeerde voeding combinaties. Men heeft daardoor een te kort aan voedings stoffen en zoekt (ongezonde)alternatie- ven. De buitenkant van ons lichaam lijdt onder de gevolgen van het gat in de ozon laag en de chemie die domineert in de verzorging van ons lichaam. De gevolgen zijn desastreus aantal ziektegevallen stijgt en de huid veroudert sneller. Gelukkig zijn we niet hulpeloos aan deze belasting overgeleverd. De natuur biedt ons het best geteste voedingssupplement ter wereld: Aloë Vera. Een pure vorm van Aloë Vera (drinkbaar) is de gel uit het blad. Deze heeft antibacteriële, en immuun versterkende eigenschappen, die kunnen helpen infecties te voorkomen, stimuleren alle organen en verhogen de eigen weerstand. De Aloë Vera Gel voor ziet in 20 van de 22 aminozuren die in het lichaam vereist zijn voor het opbouwen van proteïnen, als ook in een uitgebalan ceerde mix van mineralen, vitamines, mono- en polysacchariden en enzymen. Aloë Vera kan geen ziektes en kwalen genezen, maar het is wel ontegenzeggelijk vast komen te staan dat Aloë Vera de gezonde celgroei bevordert en het afweersysteem van het lichaam optimali seert, zodat het lichaam zichzelf weer gezond kan houden. Sport Pilates Pilates is een zorgvuldig uitgebalanceerd oefensysteem dat al lang door verbeteren, stress wil reduceren en streeft naar een betere mentaal en lichaamlijk welzijn. Mensen met lichamelijke beper kingen als rug en nek klachten zullen goed kunnen meedoen door de aange paste oefeneningen. Sport Powerwalking Powerwalking is conditioneel wandelen, dus niet hardlopen. De inhoud van de powerwalking trainingen is d.m.v. specia le loopopdrachten intensief en gevarieerd van samenstelling. Voordelen van Powerwalking zijn dat iedereen er aan mee kan doen, ongeacht welke leeftijd, iedereen kan wandelen. Het is heerlijk om buiten in de natuur aan de gezond heid te werken. Het is low-impact trai ning, dus geen problemen voor de enkels, knieën en rug. Verbetert uw conditie en houdt uw lichaamsgewicht op het juiste niveau. Voor meer informatie kunt u vrijblijvend langskomen op de informatie dag zater dag 20 maart in Sportcentrum, Bergeonstraat 28 in Heiloo of bellen tij dens kantoor uren. Voor sport belt u met Wil Kooij, tel. 06-18741193. Voor Voeding Afslanken belt u met Armanda Hesta, tel. 06-51454511. Van links naar rechts Lia GrootTon Groot en Corien Zwietink. LIMMEN - Bijna twee jaar geleden heeft Ton Groot van Uitvaart verzorging Lia Groot in Limmen het uitvoerende werk van zijn vrouw over genomen en gaat het gesprek over het wel en wee van een uitvaartbedrijf.Ton begint met een stukje geschiedenis. „Aan het eind van de 19de eeuw ont stonden de eerste uitvaartverenigin gen, die de zorg van de begrafenis op zich namen. Buurtbewoners werden ingeschakeld en er werd hulp in natu- ra verleend. Het zogenaamde 'nabuur schap'. Burenhulp werd gegeven in allerlei vormen, waar onder het berei den en verzorgen van een begrafenis maal voor de nabestaanden." Na 1900 ontstonden uitvaartbedrijven ais vaste aanspreekpunten op de terrei nen van uitvaartverzekeringen en het verzorgen van begrafenissen.. De dok ter, pastoor of dominee kwam na de begrafenis nog eens langs en daarmee hield de zorg voor de nabestaanden op. In de jaren '60 van de vorige eeuw werden de uitvaartondernemers zich meer en meer bewust van de vragen en problemen die nabestaanden tegen kwamen na een overlijden. Zo laat tegenwoordig iedere uitvaartonderne mer wel een lijst of boekwerk achter met 'hoe te handelen na een overlij den'. Zondermeer zeer nuttige infor matie. „In de praktijk is het echter zo dat als je verdriet hebt je hoofd niet naar lezen staat en het in een la blijft liggen of onder een grote stapel door te nemen post belandt. Het is immers al confronterend genoeg na de uitvaart de harde werkelijkheid onder ogen te moeten zien. De traditionele taak van een uitvaartbedrijf is het regelen en verzorgen van de uitvaart. In deze regeling worden de wensen van de overledene en nabestaanden opgeno men. Binnen vijf dagen na de dag van overlijden, wordt de overledene begra ven of gecremeerd", laat Ton Groot weten. Vijf dagen lang is uitvaartverzorger Ton Groot intensief betrokken bij de familie van de overledene. De com plexiteit van de uitvaartzorg, de verrui ming van de wettelijke mogelijkheden en de vraag naar hulp bij de afwikke ling van praktische zaken en emotione le begeleiding, vraagt een nieuwe aan pak. Steeds meer uitvaartondernemers raken ervan overtuigd dat deze speci fieke vorm van nazorg door professio nele mensen dient te geschieden. Zij bieden deze persoonlijke nazorg als hun dienstverlening aan. Dit vormt een toegevoegde waarde aan hun uitvaart onderneming. Het begeleiden c.q. ver zorgen van uitvaarten is een specifiek vak. Nazorgbegeleiding is dat ook! Als er op landelijk niveau een ramp plaatsvindt, zoals de Bijlmerramp, de vuurwerkramp in Enschede of.de café brand in Volendam. schieten diverse hulpverleners te hulp. Psychologen, art sen. maatschappelijk werkers en rouw en ver liesdeskundigenMaar wie komt er als je privé een persoonlijke ramp treft? Als je man, je vrouw of je kind komt te overlijden? Nazorgorganisatie Corien Zwietink biedt met haar nazorgorganisatie deze helpende hand in verwarde tijden. Lia en Ton Groot raakten meteen enthousiast over deze vorm van nazorg. De medewerkers van Corien Zwietink Nazorg zijn namelijk professioneel opgeleid en beschikken over een hoge mate van deskundigheid op dit terrein. Binnen vijf dagen na de uitvaart nemen zij contact op met de nabestaanden voor het maken van een afspraak. Op deze manier brengen zij structuur aan door het helpen oplossen van administratieve en praktische pro blemen. Zij zijn op de hoogte van maatschappelijke en sociale voorzie ningen en kunnen een luisterend oor zijn. Het helpt met een 'buitenstaander' te praten over het verlies en de gevoe lens daarbij. Te praten met iemand waarmee de nabestaande geen verle den of toekomst deelt. Na drie maan den wordt opnieuw contact opgeno men. Dan komt vaak het besef van ver lies in alle hevigheid naar boven en kan eventueel naar specifieke hulpverle ners of zelfhulporganisaties worden doorverwezen. Deze extra dienstverlening van Uitvaartverzorging Lia Groot wordt door de nabestaanden als zeer prettig en als daadwerkelijke ondersteuning ervaren. HEILOO - De Heiloose schrijfster Margreet Schouwenaar geeft al enige jaren schrijfcursussen in de regio. Komende zomer geeft Margreet Schouwenaar een cursus op het land goed l'Huy Pre au, gelegen in het hart van Frankrijk aan de rand van het natuurge bied Le Morvan. Het gebied omvat wei degrond, houtwallen, wandelpaden, speelvelden en stilteplekken. In deze idy- lische omgeving geeft de schrijfster een schrijfweek waar de natuur een inspira tiebron vormt, zin en taal de uitdaging vormen. Er kan van alles gebeuren, fictie, poezie, kinderverhalen, levensverhalen, de ervaringen en de behoefte van de cur sisten staat centraal. De cursus is bedoeld voor iedereen jong en oud, die van schrij ven en Frankrijk houdt. Door de opzet is de cursus ook bij uitstek geschikt voor alleengaanden. De groep bestaat uit maximaal 10 personen. In de zomer wordt er op l'Huy Preau een aantal cur sussen in dezelfde week gegeven. Daar waar mogelijk resulteert dat soms in een spannend samengaan van verschillende discipline's. Het verblijf is volpension. Aan het eten wordt bijzonder veel zorg en aandacht besteed evenals aan de ento urage. Voor iedereen die van schrijven houdt is deze cursus een prima gelegen heid om vakantie in een prachtige accommodatie en schittende omgeving te combineren met een inspirerende cur sus. Belangstellenden kunnen na 19.30 uur bellen: 072-5332418. HEILOO - Volgende week zal in samenwerking met de verkeersou- ders bij alle scholen in Heiloo gecontroleerd gaan worden. De controles zullen worden gericht óp het dragen van autogordel, het ver voer van kinderen en het parkeren bij de scholen. Indien nodig zal geverbaliseerd gaan worden. Modelspoorshow ALKMAAR - Op zondag 28 maart in het clubgebouw van speeltuin O.K.B. aan de Munnikenweg in Alkmaar wordt een grote modelspoorshow wor den gehouden. Te zien is er de grote HO mudelbaan, en diverse demonstra ties. Met al uw vragen op het gebied van modelspoor enz. kunt u terecht bij de leden van Het Waeghspoor. De zaal is open van 10.00 tot 16.00 uur en de toegang is geheel gratis. De speeltuin is niet open. Tel. 072-5321410. V UHvoorfverzorging Lia Groot - U kunt ons dag en nacht bereiken. - Met persoonlijke nazorg voor de nabestaanden Heiloo contact voorheen begrafenisonderneming Hoogeboom Stetlaantje 1 - 1906 AN Limmen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6