Pridini's lentefeest From classics to swing concert met Vocal Choice Falkland speelt 40-love I vocal 1 choice! ournaal De klapzoen en de kieteldood ikMÊÊÊmé. Zwemdiploma's UITKIJKPOST -17 MAART 2004 - PAGINA 8 Kg#? ÜM 112,00 Bloemschikken voor Pasen The Stones niet dood, leve the Glimmer Twins Trefpunt zoekt coördina tor gastvrouwen/heren Stichting Ouderenwerk presenteert nieuwe folder llÊMS Seniorenvakantie naar Spanje Creatieve paasmarkt en expositie in Trefpunt Samen eten in het Trefpunt Dansen op zondagmiddag Vrij willigers werk in de Amberhof Start korte tuincursussen van Jeanine Jonker Aanvragen voor abonnementen kan door invulling van de persoonsgegevens op onderstaande bestelbon. Voor de aanvraag dient u een recente pasfoto in te leveren voor elk gezinslid die een abonnement wenst. (S.v.p. op de achterzijde van de pasfoto('s) naam en geboortedatum vermelden) en te sturen aan de Gemeente Heiloo, afdeling Welzijn/team COA, Postbus 1,1850 AA Heiloo. (S.v.p. in de linkerbovenhoek HET BAAFJE vermelden). U kunt uw bestelbon t/m donderdag 15 april 2004 inleveren op het gemeentehuis en uw abonnement(en) afhalen en betalen bij de kassa van Zwembad Het Baafje op woensdag 21 april en vrijdag 23 april 2004 van 16.00 tot 20.00 uur. Vanaf maandag 3 mei liggen de abonnementen bij de receptie van het gemeentehuis, openingstijden: maandag t/m vrijdag 08.00 tot 16.30 uur. Betalen van abonnementen kan ook d.m.v. overschrijving van het verschuldigde bedrag naar rekeningnum mer 28 50 03 658 t/m donderdag 15 april 2004 onder vermelding van "zwemabonnement". U kunt uw abonnement dan afhalen bij de kassa van Zwembad Het Baafje op hierboven genoemde data en tijden. r Knip langs deze lijn - -- 1 BESTELBON voor abonnementen voor Zwembad Het Baafje Heiloo, gedurende de periode van zaterdag 1 mei t/m zondag 29 augustus 2004 S.v.p. duidelijk invullen Voorverkoop Voor- en achternaam Geboorte datum Gezins- abon. (ouder) Gezins- abon. (overige) 00 Persoonlijk abon. 3 t/m 17 jaar 41,00 Persoonlijk abon. v.a. 18 jaar 60,00 Naam: Adres: Postcode:Woonplaats: Telefoonnummer: 150.00 seizoen 75.00 seizoen 54.S0 seizoen 8.00 seizoen HEILOO - Op zondagmiddag 4 april bent u welkom bij een voorstelling van Pridini, internationale dansvereniging uit Heiloo. Het lentefeest wordt gehouden in theater de Beun in Heiloo, nabij winkelcentrum 't Loo, en begint om 14.30 uur. Toegangskaarten kosten 7 euro en zijn verkrijgbaar bij: Flora Groot, Stationsweg 59 in Heiloo of telefonisch via 072-5336012, dage lijks na 17.30 uur. De lente wordt in verschillende landen op diverse manieren welkom geheten. Zo worden in Hongarije en Roemenië de meisjes door de jongens nat gegooid met water. In Bulgarije wordt de win ter verjaagd door gemaskerde figuren. Deze lenterituelen lopen als een rode draad door de voorstelling. De kostuums, die deze middag tijdens de dansseries, uit o.a. Polen, Bulgarije, Amerika en Ierland, worden gedragen zijn dan ook allemaal 'lentekostuums'. Ook Nederland wordt niet vergeten, zo kunt u genieten van een echte Meiboomdans, en onvervalste meezin gers uit de Jordaan. Aan de voorstelling werken een vijftig tal Pridinileden mee, vanaf 7 jaar. Naast de volksdansdemonstratiegroep voor volwassenen, ziet u ook de tiener demogroep en de kinderdansgroep op het podium. De meeste dansseries wor den begeleid door het eigen orkest en zanggroep. De demonstratiegroep bestaat 23 jaar, en heeft optredens verzorgd in binnen- en buitenland, waardoor de naam Heiloo door heel Europa bekend is geworden. Natuurlijk is de samenstel ling van de groep in de loop der jaren veranderd, maar er is nog een aantal dansers van het eerste uur. Omdat er ook gekeken wordt naar de toekomst is er zo'n vier jaar geleden gestart met een tienerdemogroep, om op die manier een kweekvijver te creëren van aanstormend danstalent. De tiener groep presenteert zich met twee series tijden de voorstelling, waarvan er een tje de première zal beleven. Houdt u van volksmuziek, wilt u vast in de vakantiestemming komen, of wilt u er op zondagmiddag er gewoon even tjes uit, kom dan op 4 april naar de Beun. HEILOO - Ook dit jaar organiseert Groei Bloei afd. Heiloo en omstre ken, een workshop bloemschikken voor Pasen met als thema Een ei hoort er bij. In een ondiepe glazen schaal wordt een tuintje gecreëerd, zodat u thuis kunt genieten als het weer buiten het tijdens de paasdagen laat af weten. Daarnaast wordt een glazen ei op eigen wijze gevuld. Datum en tijd: woensdag 31 maart om 13.15 uur en om 19.45 uur en op don derdag 1 april om 19.45 uur in de Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, te Heiloo. Prijs: leden E 25,- en niet leden E 30,r. Meenemen: scherp mes, draad- en snoeitang. Aanmelden tot 24 maart bij Stien Offerman, tel. 0251-245837, e- mail: jan-stien.offerman@planet.nl. Paasbloemschikken voor de jeugd Vrijdagmiddag 2 april is er bloemschik ken voor de jeugd van 6 tot 16 jaar. Met vrolijke voorjaarsbloemen en eitjes wordt een vogelnestje gemaakt, dit o.l.v. Mercedes Docter en Marianne van der Kamp. Van 16.00 tot 17.30 uur kunnen zij terecht in de Ypsalon aan de Hucht, te Heiloo. Kosten: leden E 8,50 en niet leden E 10,50. Aanmelden tot 28 maart bij Hely van Ladesteyn, tel. 0251- 654177, e-mail: joop-hely@planet.nl. HEILOO - De echte rock 'n roll van the Rolling Stones is helemaal terug van nooit echt weggeweest. Stones- kenners weten dat de muziek van the Stones vele gezichten en geluiden heeft. Ook de vijfmansformatie the Glimmer Twins heeft dat feit opge merkt en er iets mee gedaan. In een ori ginele Stones-bezetting spelen the Glimmer Twins een fantasierijke keuze uit het enorme repertoire van the Rolling Stones. Like a rolling stone en Tumbling dice zijn zomaar twee wille keurige songs van the Stones. Beide titels hebben te maken met rollende stenen, maar dan wel op verschillende manieren. Zo zou je the Glimmer Twins ook kunnen vergelijken met the Rolling Stones. Waar het the Glimmer Twins voorlopig ontbreekt aan dit soort extra faciliteiten moeten ze dat met creativiteit oplossen. Op het podium proberen de bandleden hun liefde voor rock 'n rolle op het publiek over te brengen. Dit publiek reageert steeds laaiend enthousiast op de kombinatie van herkenning en verrassing. Te zien op zaterdag 20 maart in café La Strada. HEILOO - Het Trefpunt zoekt een coördinator voor de gastvrouwen/heren (op vrijwillige basis). Als coördinator van de gastvrouwen stelt u het werk- rooster op, regelt zonodig vervanging, lost kleine porblemen op en neemt namens de gastvrouwen deel aan over leggen over het beheer van het Trefpunt, kortom bent de spin in het web, steun en toeverlaat. Het Trefpunt wil graatg in contact komen met iemand die deze taak op zich wil nemen. Geïnteresseerd? Neemt u contact op met tel. 072- 5331297, Het Trefpunt, Abarham du Bois-hof 2,1852 EZ Heiloo. Op werkda gen tijdens kantooruren. U kunt vragen naar mevrouw H. van Broeckhuijsen, of de heer G. Zeeman. Kip met garnalen Als je aan kip denkt, dan denk je niet meteen aan garnalen. Toch is een com binatie best lekker. En voor beide ingre diënten geldt het publieke geheim: 't is gezond. En natuurlijk, daar staan ook weer veel andere beweringen tegenover. Dus we trekken ons maar nergens iets van aan en we gaan gewoon lekker kip klaarmaken en eten. Wat hebben we voor 4 personen nodig? 4 flinke kipfilets, 100 gram gepelde gar nalen, 1 kippenbouillon, 1 bekertje (koks)room, 1 teen knoflook, 50 gram boter, 1 lepel gehakte peterselie en natuurlijk zout en peper, alsmede 1 kof fielepel maïzena voor het binden van de saus. Bereidingswijze: Snij de kipfilets open en klop ze wat platter. Bestrooi ze met peper en zout en bak de filets in boter. Verwijder de filets uit de pan (maar houd ze warm) en giet de kippenbouillon erin. Bak de garnalen lichtjes in een weinig boter, voeg er de gesnipperde knoflook aan toe en zonodig nog wat peper en zout. Voeg de room toe en laat het geheel even inkoken. Giet de 'garnalen saus' door een zeef bij de kippenbouil lon. Bind de saus met maïzena, die opgelost is in water. Schik een kippen- lapje op een bord. Doe er wat garnalen bij en bedek het met de saus. Strooi er wat fijngehakte peterselie over. Geef er lekker gebakken krieltjes bij en als groente bijvoorbeeld speciebonen. Wat de wijn betreft kunt u vele kanten op. U kunt hierbij een witte wijn (char- donnay) drinken, maar ook een (droge) rosé of een licht rode wijn (bijvoorbeeld Beaujolais). U heeft ook een goed recept? Stuur het naar ons toe: redactie Uitkijkpost, post bus 68, 1850 AB Heiloo of per E-mail: redactie@uitkij kpost.nl HEILOO - Per 1 januari is de bezoekdienst voor en weduwen en weduwnaars gestart. De Stichting Ouderenwerk presenteert vanaf heden een folder over deze nieu we dienstverlening. Vanaf volgende week kunt u hem vinden op tal van openbare plaatsen zoals de bibliotheek, het gemeentehuis en het Trefpunt. Bij deze bezoekdienst staat begrip, aandacht en tijd om te luisteren naar uw verhaal, centraal. Vrijwilligers van de bezoekdienst zijn zelf ook weduwe of weduwnaar waardoor er snel sprake is van herkenning. Wilt u ook bezocht worden en 'bent u 55 jaar of ouder dan kunt u contact opnemen met de coördinator van de bezoekdienst Margit Kooter. Zij is bereikbaar op de Abraham du Bois-hof 2 of telefonisch via nummer 072-5331297. HEILOO - Stichting Ouderenwerk Heiloo heeft het initiatief genomen om samen met TUI reisbureau (voorheen Holland International) een vakantie naar het prachtige Andalusie in Spanje uit te zoeken voor de senioren in Heiloo en omgeving. Veel senioren wil len wel op vakantie gaan maar liever niet alleen of met een groep onbeken den. Deze reis biedt de mogelijkheid om mede reisgenoten voor de reis te ontmoeten. Het gaat om een 15 daagse vlieg/excursie reis met vertrek datum 22 april. In de week ervoor is er een ken nismakingsmiddag in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Op woensdag 24 maart om 13.30 uur is er een uitgebreide informatie middag in het Trefpunt voor deze reis. Tijdens deze middag krijgt u veel te zien en te horen over de omgeving, de accommo datie en de excursies. Wilt u naar deze gratis informatiemiddag komen? Meldt u dan aan bij Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297, HEILOO - Op zaterdag 27 maart is er weer een creatieve expositie en paas markt in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Bij de expositie kunt u het werk van de cursisten van het Trefpunt bekijken'. Schilderwerken met verschillende technieken en diver se prachtige beelden in speksteen en mergel. Op de paasmarkt kunnen kin deren en ouders en grootouders crea tief aan de gang. Er worden paasbakjes, paaskaarten, paasversieringen en nog veel meer gemaakt. De paashaas opent de expositie en de paasmarkt en zal tot 12.30 uur aanwezig zijn. De toegang tot dit alles is gratis, alleen voor de acti viteiten betaalt u de kostprijs. Voor meer informatie: Stichting Ouderen werk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - Op vrijdag 2 april wordt in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, weer de laatste maaltijd voor dit seizoen geserveerd. Het menu is als volgt: New Dehli soep (kerriesoep met tomatenblokjes), varkensmedaillon met champignonsaus, boterbonen (witte sperziebonen), broccoli met geschaafde amandelen, komkommer salade met feta, gekookte krieltjes met bieslook, roomaardappeltjes, en tricolo re-ijs toe. Aanvang van de maaltijd is 18.00 uur. Voor en ook na de maaltijd is er een mogelijkheid om in de ontmoetings ruimte wat te drinken. De maaltijd kost E 8,-, te voldoen aan de balie van het Trefpunt voorafgaand aan de maaltijd. Het 'Eten in het Trefpunt' is een geza menlijke activiteit van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de samenwer kende ouderenbonden ANBO en KBO. De maaltijd wordt bereid door het personeel van de keuken van De Loet. Heeft u geen vervoer? De chauf feurs van het vrijwilligers autovervoer staan voor u klaar, zij halen u op en brengen u weer thuis. Kosten zijn E 4,- p.p. retour (in Heiloo) aan de chauffeur te voldoen. U kunt zich voor deze maaltijd - en voor vervoer - opgeven bij de balie in het Trefpunt, tel. 072- 5331297. Heeft u zich aangemeld maar bent u verhinderd, wilt u dat dan s.v.p. zo spoedig mogelijk doorbellen. HEILOO - In maart is er in zwembad 't Vennewater afgezwommen voor de volgende zwemdiploma's. A-diploma: Wim Nicolaas Pilkes, Tamara Endel, David Oppenhuizen, Rogier Edses, Sjoerd Dorrestein, Sharon van Munster, Julie Twisk, Dominique Goossens, Iris Thomas, Kimberley Haanraads, Kim Schenk, Julia Huizinga, Marijn Boonstra, Christa Jansen, Sasja Zomerdijk, Marvin Stanley, Jur van Diepen, Rosa Zonneveld, Tessa Zentveld, Aron Zandbergen, Stan Molenaar, Steef Kamper, Eva Böhne, Amy de Leeuw, Robin Legdeur, Rudy Kaay, Doeta Aartsma, Martijn Krook, Tom Koster, Fleur de Vree, Fem Buur, Sabine Koomen, Jordy Croon, Romy Meurs, Daan Snieder en Lieke Swart. B-diploma: Mees Molenaar, David Jadoul, Beau Rowena Wassenaar, Doris Boogaard, Jiddo v.d. Berg, Stan Greveling, Stijn Hollander, Joyce van Santen, Stan de Boer, Barry Kraakman, Valerie de Jong, Bojoura van Riel, Max Kastanje, Tom Belleman, Renée van Strien, Joyce van Amstel, Milan de Moor, Daphne Suiker, Tom Diels, Thomas Kat, Lars Vink, Hugo de Groot en Joppe Vleer. C-Diploma: Suzanne Comans, Stan en Bonnie Liefting, Elise Daane, Laurent en Ruben van Rij. Debbie Neelen, Anne Zonneveld, Ditte de Lange, Jelmer Tuyn, Sarah Mulder en Stas Kovaliov. Overlevingszwemmen Brons: Emma v.d. Pal en Wijnand Meines. Zilver: Tessa Liefting, Ester en Muriël Bernards, Wietske Postma, Ayla en Kathy Agasi, Francis Kweldam, Sander Veter en Noortje Dijkstra. Goud: Megan Haazelager, Lisanne Veter en Nina Molenaar. HEILOO - Dat het, door galerie Van Lubeck verkozen gebigd tussen het realisme en het surrealisme, toch zeer uiteenlopende stijlen kan opleveren, bewijst de expositie van kunstenaar Henry Pennings met zijn linoleumsne den. In tegenstelling tot eerdere expo sities in de galerie zijn de werken van Pennings zeer gestileerd en ondanks het ontbreken van de vele kleurnuan ces en details die het realisme ver tegenwoordigen, kan het geen mens ontgaan wat er hier uitgebeeld wordt. Het hoofdonderwerp zijn mensen en over het algemeen uitgesproken vro lijke mensen. De klapzoen knalt op je voorhoofd, het gegil bij de kieteldood kun je horen en je krijgt het warm van de dansende meisjes in de meedogen loze zon. In de jaren '80 besloot Pennings zijn beroep als elektrotechnicus te verruilen voor dat van kunstschilder. Omdat de academie in Breda niet voorzag in zijn voorliefde voor het realisme, ging hij in de leer bij de Amsterdamse schilder- /graficus Teun Nijkamp. Aanvankelijk creëerde hij zeer fijngeschilderde en arbeidsintensieve voorstellingen in de traditionele schildertechniek, maar maakte in 1998 de overstap naar de gra fische techniek van de linoleumsnede. De zwart-witte lino's worden achteraf door middel van een beperkt kleurpalet voorzien van de finishing touch. Op de sokkels staan werken van Jan Saarloos waar Patricia van Lubeck zeer naar heeft uitgekeken. „In zekere zin heeft Saarloos dezelfde zucht naar het gestileerde eindresultaat als Pennings. Deze keramist maakt fasci nerende beelden en ik weet geen ande re kunstenaar waar hij mee te vergelij ken zou zijn. Bij veel kunstenaars kun je een beetje inschatten door wie ze geïnspireerd zijn, maar het werk van Saarloos is zonder twijfel zeer origi neel. Originaliteit maakt een kunste naar voor mij groot. De verhoudingen van zijn dierfiguren klopt niet en toch zijn ze niet uit balans. Enorme licha men waar een piepklein hoofdje op een fragiel nekje je brutaal aankijkt. Of een schild met buitenproportionele voeten waaronder een minuscuul gezichtje je met een samenzweerderige blik toegrijnst. Hun vachten, of liever gezegd; hun glazuren zijn even karak teristiek als hun ontwapenende anato mie. Een marmerachtige os, een knaag dier met puistjes en een roodgeflam- beerde kruiper wachten u op om u te 'breken'." Op zondag 21 maart, de eerste lente dag, vindt in de galerie weer de half jaarlijkse en gratis toegankelijke wijn proeverij plaats. Vanaf 14.00 uur kunt u kennismaken met de jongste ontdek kingen en oudere favorieten. Galerie van Lubeck, Kanaalweg 6 (20 meter vanaf de Kennemerstraatweg) in Heiloo, tel. 072-5039905. Geopend op vrijdag, zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Zondag 21 maart kunt u tussen 14.00 en 17.00 uur weer gezellig dansen in Het Open Huis. De muziek wordt verzorgd door het Inter-Ned kwartet. De entree bedraagt E 3,50. HEILOO - Op zaterdagavond 24 april geeft Eensgezindheid Heiloo tezamen met het gemengd koor Vocal Choice uit Castricum een gezamenlijk From Classics to Swing concert in het ont moetingscentrum van GGZ Willibrord te Heiloo. Op uitnodiging van Eensgezindheid zal Vocal Choice aan dit voorjaarsconcert zowel een eigen vocale bijdrage leveren, maar ook zul len er gezamelijke optredens onder begeleiding van verschillende blaasen- sembles plaatsvinden. Het geheel staat onder leiding van de befaamde dirigent, componist en arrangeur Cees Brugman uit Alkmaar. Vocal Choice is een nieuw gemengd koor met 50 vocalisten dat in februari 2003 op initiatief van een aantal erva ren en enthousiaste Castricumse koor zangers is gestart. Hoofddoel is het zin gen van een gevarieerd repertoire van licht klassiek, musical, lichte muziek en volksmuziek met een geheel eigen uit straling en presentatie. Ieder koorsei zoen geeft het koor enkele concerten, waarbij wordt gestreefd ook met ande re ensembles en/of professionele solist(e) samen te werken. Zo heeft Vocal Choice onlangs nog meegedaan aan het korenfestival in Paradiso te Amsterdam. Dirigent van Vocal Choice is Cees Brugman, de man die grote ervaring heeft als koor- en orkestdirigent en onder meer actief is als arrangeur, examinator, juryhd, diri gent en muziekrecensent. Hij heeft sinds 2002 ook de muzikale leiding van het jaarlijkse kerstprojectkoor voor de inwoners uit Castricum, Limmen en Akersloot. Vocal Choice wordt instru mentaal begeleid door de Castricumse pianist/organist Jan Boogers. Hij stu- In deze bijdrage over de UVV-afdeling Heiloo willen we ons licht laten schijnen over het vrij willigerswerk bij de Amberhof. De doelstelling van de UW luidt: het bevorderen en verlenen van maatschappelijke hulp door vrijwilligers, met menselijk contact en continuïteit in het werk als voornaamste kenmerken. De Amberhof is een verpleegafdeling voor twintig psychogeriatrische bewoners, is onderdeel van de Stichting Westerhout en gevestigd in de noordvleugel van de Loet. De mensen hebben daar, in tegen stelling tot andere verpleeghuizen, een eigen kamer die is ingericht met hun eigen meubelen en andere spul len, die een huis tot een thuis maken. Overdag worden de bewoners gesti muleerd om in de gezamenlijke huis kamer te komen zitten en deel te nemen aan activiteiten die worden georganiseerd. Op donderdagmid dag komen UVV-vrijwilligers van het project Amberhof naar deze huiskamer om met zes tot acht bewoners onderhoudend bezig te zijn. Heel fijn vinden de mensen het om Oudhollandse liedjes te zingen. Veel opgedane indrukken van de laatste tijd zijn voor deze bewoners verdwenen, maar de oude liedjes zit ten diep in het geheugen en het bele ven. Er is het spel Vragenderwijs dat een beroep doet op de basiskennis van de natuur en spreekwoorden en spe lenderwijs komen er steeds gesprekjes op gang want ook op dat gebied weten de bewoners nog veel te vertellen. Op woensdagmiddag gaat er een groep bewoners begeleid door vrijwilligers naar de grote zaal van de Loet, waar samen met bewoners van de Loet een Bingomiddag wordt gehouden. De jaarfeesten zijn een goed aanknopings punt om activiteiten op te baseren. Er wordt Sinterklaasfeest gevierd met ook wat familieleden erbij en in kleine kring om het overzichtelijk te houden. Aan het Kerstfeest wordt veel aan dacht besteed waarbij de inzet van vrijwilligers wordt gevraagd. De seizoen wisselingen geven mogelijkheden tot leuke activiteiten. Er wordt wel eens een kookochtend georganiseerd waarbij bewoners en vrijwilligers samen een maaltijd bereiden en naderhand samen tafelen. Marieke Swüste is projectleid ster van project Amberhof en doet dit al sinds de oprichting van deze verpleegaf- deling zes jaar geleden. Zij zou graag wat versterking van de vrijwilligersgroep wil len, dus meldt u aan als het hierboven beschreven werk u aanspreekt. Telefoon 072 - 5330574 of 072 -5335521. Wilt u zich aanmelden als vrijwilliger/ster? Bel dan met 072-5333633 of5334252. LIMMEN - Met het voorjaar in aan tocht oriënteert men zich ook weer op de tuin. Heeft u misschien al plannen? De tuin wordt nog steeds als verleng stuk van de kamer gezien. Is uw tuin de tuin die u zou willen of is er ook een metamorfose gewenst? Soms kan een kleine verandering in uw denkwijze over de tuin al bijdrage tot een plan de campagne. Wilt u graag de mogelijkhe den en onmogelijkheden nader bekij ken komt u dan eens naar Tuincursussen Jeanine Jonker. In de cursus tuinieren leert u alles over uw grond en krijgt u inzicht in de beplanting. Het onderhoud dat de plan ten vragen met levende planten verdui delijkt. Snoeien geeft ieder voorjaar weer de nodige hoofdbrekens. Dat hoeft helemaal niet. Jeanine kan u in duidelijke stappen het tuinieren een stuk overzichtelijker maken. Een leer zame cursus die 5 lessen duurt. De cursus borders is een uitdaging voor ieder die een fraaiere beplanting in de tuin wil. In 5 lessen werkt u met stap voor stap opdrachten die tot een sfeer vol beplantingsplan van 25' m? van de eigen tuin leiden. Plantenkennis is niet noodzakelijk. Inzet om aan de opdrach ten te werken wel! Het is verrassend hoe anders de tuin er uit komt te zien met de inzichten die u in de cursus ver krijgt. Op maandag 29 maart in Sint Pancras en dinsdag 30 maart in Limmen start zowel op de ochtend (9.30 uur) als avond (20.45 uur) de cursus Tuinieren. Van 19.00 tot 20.30 uur wordt de cursus Borders gegeven zowel in Sint Pancras als Limmen. Alle informatie kunt u nale zen op www.tuincursussen.nl of bellen voor info en opgave naar Tuincursussen Jeanine Jonker, tel. 072-5053646. 40-love, een boeiende (kwink)slagenwisseling! Foto: A. de Graaf. deerde piano aan het Amsterdamse Muzieklyceum en het Conservatorium in Amsterdam. Vele jaren was hij orga nist in Amsterdam en sinds 1979 bespeelt hij het David-orgel in de Pancratiuskerk. Hij is tevens begelei der van het Gemengd Koor van deze kerk, de Cantorij en het Herenkoor en leidt zelf het Dameskoor. In Nederland maar ook in Frankrijk en Duitsland begeleidde hij solisten en koren. Het Beverwijkse Koor Tremenda begeleidt hij incidenteel. Hij is tevens de begelei der van de alt Anneke Kraakma. Bij absentie van Jan Boogers wordt het koor begeleid door Claudia Rijs, even eens een professionele pianiste. Op 24 april zal Vocal Choice enkele exclusieve bewerkingen brengen voor koor van onder meer de Mondschein Sonate en de Sonate Pathetique van Beethoven. Ook brengen zij twee licht voetige composities van Mozart op geheel originele wijze ten gehore. Verder zullen zij een Ierse ballade The town I loved so well laten horen en een beroemde medley uit de musical Les Miserables van Andrew Loyd Webber. In het verdere programma zijn vervol gens ook nog twee door Cees Brugman gemaakte arrangementen van Tom Parker Love will find a way en You know Him well te beluisteren. Kaarten voor dit concert zijn op zater dag 24 april vanaf 19.30 uur te verkrij gen aan de zaal van het ontmoetings centrum van GGZ Willibrord voor E 4,50. Donateurs van Eensgezindheid krijgen op vertoon van een uitnodiging El,- korting per persoon. Eventuele reserveringen kunnen plaatsvinden via het informatienummer 072-5334851. HEILOO - Een stuk van Alan Ayckbourn zou geen Ayckbourn zijn als er niet een aantal mensen met elkaar of zichzelf in de knoop raakten. Tenslotte is een verhaal pas interessant als niet alles op rolletjes gaat. Toch zijn, vreemd genoeg, de hoofdpersonen een volmaakt gelukkig en geslaagd stel. Zakelijk succesvol, populair bij ieder een en met een goede relatie zijn Rik en Andrea ze niet bepaald het uitgele- zën onderwerp voor een stuk drama. Maar daar zit nu juist de kneep, niet iederéén zit zo goed in zijn vel. En bij het geluk van de een, is de ellende van de ander des te schrijnender. Als dan ook nog eens meerdere ogen begerig dezelfde kant op kijken, naar de aan trekkelijke Andrea, dan is de zaak op eens een stuk interessanter. En laat het dan maar aan de schrijver over om de tegenstelling tussen geluk en afgunst op humoristische wijze in beeld te brengen. "Het zijn de leukste mensen, die je nooit hoopt te ontmoeten" aldus een uitspraak van Ayckbourn zelf. De ruime bezetting van dit stuk, geeft Falkland Toneel de ruimte om niet alleen bekende gelouterde spelers op de planken te zetten, maar ook om enkele nieuwe gezichten te presente ren. Ook het toneelbeeld moest heel anders dan misschien gebruikelijk, want Forty- Love, is tenslotte een ten- nisuitdrukking. Ook al wordt er geen Daviscup tennishal neergezet, geten nist wordt er wel degelijk. Dit alles, in de bekwame handen van regisseur Theo Bakker, heeft weer alle ingredi ënten in zich voor een meer dan ple zierige toneelavond. Deze voorstelling is te zien op vrijdag 2 april en zaterdag 3 april in theater De Beun. Aanvang 20.15 uur. Entree E 6,- donateurs E 3,-. CJP en 65+ E 4.50. Kaartverkoop start 18 maart bij de vol gende voorverkoopadressen: Reisbu reau World of TUI (voorheen Holland International, Raadhuisweg), Boek handel De Schrijverij (Stations- centrum), Sigarenmagazijn 't Hoekje (winkelcentrum 't Hoekstuk), C 1000 (Ypestein) en Theater De Beun (nabij winkelhof 't Loo), maandag t/m vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. Voor informa tie en reserveringen: Jaap Schuuring, tel. 072-5115511. Neem ook eens een kijkje op www.falklandtoneel.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 8