Feng Shui in uw woning House ol F Mayflower ïïiïï 1 2 Acupunctuur van de leefruimte m2 V VONEN IN STIJL 14 |iitkiikpost Uooriaarseditie Uitkiikpost Vooriaarsedilie Uflkiihpost Feng Shui toepassingen Feng Shui tips House of Mayflower is een woonwinkel met een eigen stijl. Trendy zitmeubelen van o.a. Crack, Danca en Soho combineren we met strakke tafels en kasten in teak en eiken. Woonaccessoires en verlich ting in stijl maken het plaatje compleet. Vraag vrijblijvend naar ons gratis interieuradvies. Persoonlijke woonwensen laten we op maat maken. STIJL uur. In Feng Shui is een 4000 jaar oude Chinese wetenschap. Deze heeft tot doel de ruim te waarin men zich bevindt zodanig in te richten dat positieve zaken als geluk, gezondheid, succes en wel vaart worden bevorderd. Feng Shui kan worden gezien als een acupunctuur van de ruimte. Net als de acupunctuur is Feng Shui gebaseerd-op het idee van energiebanen die in gunsti ge zin kunnen worden beïnvloed. Feng Shui maakt daarbij gebruik van land- schapsvormen, de Baqua (het magisch vierkant), de vijf elementen (Hout, Vuur, Aarde, Metaal en Water), Ying en Yang en astrologie. Feng Shui is een manier van leven, waarbij de relatie tus sen woning/werk en het eigen leven een afspiege ling is van wie wij zijn en hoe wij zijn. Om Feng Shui succesvol toe te passen, kan men meestal volstaan met eenvoudige ingrepen in huis en kantoor. De baqua Het huis of de werkplek worden ingedeeld in de negen sectoren van de Baqua. Deze corresponde ren met een windrichting en één van de vijf elemen ten, zoals in de hieronder afgebeelde Baqua. Elke sec tor van de Baqua symboli seert een zone van uw leven. De toestand van een kamer, of zelfs van een hoekje in die kamer, is een weerspiegeling van de hui dige levenssituatie. Ga bij voorbeeld eens na in welke sector uw slaapkamer ligt. Is het daar rommelig, staan of liggen er in een hoek din gen waaraan u zich ergert? Ergenis is negatieve energie. Ga eens na of dit corres pondeert met zaken waar over u zich niet gelukkig voelt in de levensfase waar in u zit. Feng Shui kent veel toepas singen. De Baqua geeft, in combinatie met een kom pas, bijvoorbeeld in de woonkamer, duidelijk aan waar de verschillende hoe ken zich bevinden: relatie- hoek, hoek van welvaart en rijkdom etcetera. Daar binnen zijn de vijf basisele menten aanwezig, zodat hun combinatie de cirkel sluitend maakt. Sommige elementen, zoals water en vuur, verdragen elkaar niet. In de keuken, waar ze beide aanwezig zijn, moeten deze twee ele menten, volgens de Feng Shui, worden gescheiden door hout. En in de gang, waar veel energie via de voordeur binnenkomt, vangt een mobiel deze energie deels op. Belangrijke hoek in een ruimte Voor elke kamer geldt dat de belangrijkste hoek links diagonaal vanaf de ingang ligt. Het is het punt waar rijkdom naar toe getrokken wordt. Het sterkst is deze hoek in de woonkamer, maar ook andere ruimtes zullen gebaat zijn bij het activeren van deze plek. Waar u de nadruk op wilt leggen of wat u belangrijk vindt in uw leven, kan daar worden neergezet. Een mooi beeld, een dierbare herinnering, of een leuke plant bijvoorbeeld. Of, wan neer het de huiskamer betreft, een rijkdomsym bool. Feng Shui in uw woning Feng Shui toepassen in de woning is gemakkelijk te doen. Onbewust kan de energie helend werken voor alle huisgenoten. Feng Shui gaat van het principe uit dat alles wat ons omgeeft uit energie bestaat. De onzichtbare en voor sommi gen zichtbare Chi (positieve energie) kan met behulp van Feng Shui aan het stro men worden gebracht. Het is bekend dat onze herse nen maar voor een gedeelte gebruikt worden, zo is het met de energie om ons heen ook, deze wordt meestal ook niet optimaal gebruikt. Met goede Feng Shui is het mogelijk de leef omgeving van betere ener gie te voorzien. De energie stroom moet op een zacht vloeiende manier lopen. Het kompas geeft de wind richtingen met de negen genoemde levensaspecten voor het gehele huis, maar ook per kamer. Neem een plattegrond van het huis en ontdek de plekken die uw Zuid leven beïnvloeden. U kunt het kompas op het gehele huis en op iedere kamer apart leggen om de Feng Shui aanpassingen te doen en de Chi optimaal te laten stromen. Trek liever geen grenzen Er worden wel smalle behangrollen verkocht met mooie motieven die in het midden van een muur geplakt worden. Het aange ven van een 'grens' in het midden van een muur bete kent echter 'moeilijke, zo niet onmogelijke groei'. Het is namelijk een probleem om telkens boven deze streep 'uit te komen'. Met name op kinderkamers is het volgens Feng Shui schadelijk omdat het kind er psychisch moeite mee zal hebben om deze grens steeds te overwinnen. Wanneer u een smalle behangrol wilt aanbrengen is het beter om ervoor te kiezen deze aan de boven kant van een muur te plaat sen. Creativiteit Bind een zijden shawl rond om de trapleuning, om elke keer wanneer je deze aan raakt in contact te komen met je eigen creativiteit. Zwaarte wegnemen Wanneer u in een ruimte lichtheid wilt creëren, kunt u boven de deurpost aan de buitenkant van de kamer een rieten mandje ophan gen. Ook het plaatsen van een bamboefluit aan een rood koord neemt het gevoel van zwaarte weg en geeft vrede. Hang de fluit in de richting van groei voor een omhoogstrevende kracht. Boven de deurpost biedt een fluit bescherming tegen negativiteit. Een wens uit laten komen Er bestaat een oud Feng Shui ritueel dat kan worden toegepast om dromen en wensen waar te maken. Het gaat als volgt: schrijf 49 keer op wat u precies wilt, onderteken dit 49 keer met uw handteke ning en herhaal dit 49 dagen lang. Wie weet... Voor meer informatie over Feng Shui kunt u kijken op www.fengshui-living.nl Zuidoost Vin Hout Vang Vuur Yin Aarde Wind Vuur Aarde 4 9 2 RIJKDOM ROEM RELATIE Zegening Zelfexpressie Huwelijk Interne rijkdom Zakelijke relatie Yang Hout Vin Aarde Vang Metaal Donder Meer 3 5 7 Oost FAMILIE CHI KINDEREN Voorouders Gezondheid Nageslacht Erfgoed Meditatie Projecten Vin Aarde Vang Water Yin Metaal Berg Water Hemel 8 1 6 KENNIS CARRJERE BEHULPZAME VRIENDEN Innerlijke Kennis Loopbaan Engelen Zelfverwerkelijking Levensweg Vrienden Noordoost Zuidwest West ■MMiMinnM Noordwest Noord

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 26