Sinnige's Fruit, munt uit! BRINK SHOWROOM UITVERKOOP ■H I-4IE Fietsenactie gemeente en politie op station NS The Proms of Heiloo laat oude tijden herleven Kunstcommissie weer begonnen mec Astore collectie -SSS.-- BORDEN U heeft het beste product? Laat het iedereen weten! Hollandse €C00 PaaS- €->7c Kipfilet i kih J- broo(j 375 (072) 5351000 UWSBLAD VOOR HEILOO EhJ OMSTREKEN „We willen kunstenaars een kans geven om hun werk te laten zien Verse Verse hele Metworst stammen 300! haantjes €0?5 Lillik '4# AMBACHTELIJK www.vanderborden.nl Henoy Stoop tel 532 0345 EJ, Potgieterweg 27 Heiloo Maroc sinaasappelen 3 kilo €2,99 Florida rode Grapefruit 10 stuks€2,99 Klasse 1 witlof per kilo0,89 Hollandse Bloemkool .per stuk0,69 Ambachtelijke slagerij Heerlijke magere stootlappen ïwioc 6,99 Gebraden gehakt Ei-bieslooksalade Macaroni 2,25 Tot ~J0% korting op alle keukenapparatuur Kijk bij de Uitkijkertjes voor meer informatie T, EN Omdat ieder: VAARWEL EEN BIJZONDERE Stationsweg 82 Heiloo Telefoon 072 532 1392 Adverteren in de Uitkijkpost betekent wekelijks 16.500 mensen bereiken! Informeer naar onze advertentietarieven. Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 31 MAART 2004 - 69e JAARGANG NO. 14 üli Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo Ook op internet: 4 APRIL koopzondag per stuk (echt lentebroodje) 2 apt. nieuwe 1 menukaart 30 apt. Makelaar sinds 1933 'Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." BIJLAGE BIJ DEZE KRANT... 4 PAGINA'S HAPPY DEALS Heerenweg 44 072 5338487 DONDERDAG t/m ZATERDAG Heerenweg 44a Tel. 072-5330012 DONDERDAG t/m ZATERDAG 150 gram0,99 100 gram0,99 500 gram Kennemerstraatweg 95, Heiloo T 072 532 32 56 www.kitchentechnics.nl TECHNICS K t k t t»' Stijl Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo WmRSHBm HEILOO - De afgelopen tijd is er door gemeente en politie al hard gewerkt om de Stationsomgeving veiliger en aan trekkelijker te maken. Uit de reacties van ondernemers en bewoners van het gebied is gebleken dat de situatie inmiddels is verbeterd. Ook in de toe komst blijven gemeente en politie zich inspannen voor een verbetering van de Stationsomgeving. Nu hebben de gemeente en de politie Noord-Holland Noord een actie op touw gezet in samenwerking met de fietsenhandelaren in Heiloo. De actie heeft als doel het aantal fietsdiefstallen en het aantal foutgestalde fietsen te verminderen. De foutgestalde fietsen geven het stationsgebied een slordig gezicht, ze hinderen passanten en fiets- vandalen krijgen vrij spel om fietsen te beschadigen. De gemeente en de poli tie willen fietsers in het stationsgebied ervan overtuigen dat fietsen die in de stalling staan- met een dubbel slot- een minder makkelijke prooi vormen voor fietsendieven. Ook wordt fietsers gevraagd om hun fiets behoorlijk te parkeren. Tot en met 29 april gaat de politie in het stationsgebied vijf maal controleren of fietsen goed of fout geparkeerd staan. Zowel goed- als foutgeplaatste fietsen krijgen een label. Op de verschillende labels kan worden aangegeven dat een fietser zijn goede gedrag zal houden of dat hij zijn slechte gedrag zal verbete ren. Bij het inleveren van dit goede voornemen en adresgegevens bij één van de rijwielhandelaren in Heiloo, maken fietsers kans op hele leuke prij zen. Zo worden er onder andere fietstassen, een fietscomputer, een zadeltasje en reparatiesetjes verloot. En als klap op de vuurpijl kunnen de fietsbezitters een splinternieuwe fiets, een Gazelle Impala ter waarde van 649,-, winnen! Wanneer fietsers het label inleveren om mee te dingen naar de prijzen dan ontvangen zij ook een kortingsbon die gebruikt kan worden om een ketting- slot ('Cyclops red chain') aan te schaf- Een politieagente is druk bezig met het labelen van ae jieisen op nei siuuun. Overigens stond het overgrote deel goed gestald en verdiende dan ook het label met daarop Jouw fiets staat goed Gelukkig is de bezitter van deze foute fiets niet meteen bestraft met een boete, maar krijgt hij een herkansing.... fen. De huidige winkelwaarde voor een 'Cyclops red chain' is 45,- en gedu rende de actie is dit slot te koop voor slechts 17,50 (met kortingsbon). De 'Cyclops red chain' wordt aanbevolen door de Consumentenbond en de Nederlandse Fietsersbond. Deelne mende rijwielhandels zijn: George Vlaar Tweewielers, Stationsweg 2, Boersen Fietsenhandel, Stationsweg 79, en Bosman Tweewielers, Westerweg 295. De fietslotenactie geldt zo lang de voorraad strekt (op=op). De trekking van de prijswinnaars vindt plaats op 6 mei. De uitslag wordt op 12 mei 2004 bekendgemaakt op de gemeentelijke informatiepagina in de Uitkijkpost. De fietsdiefstalactie is de derde actie van een totaalcampagne ter verbete ring van de leefbaarheid van de Stationsomgeving. In de komende maanden richten de acties zich nog op het fietsen en brommen in het voetgan gersgebied van het stationscentrum. Het tegengaan van wildplassen en het drinken van alcohol op straat was een eerste actie die in de maanden juli en augustus van 2003 heeft plaatsgevon den. In januari van dit jaar vond een actie plaats om het foutparkeren van auto's tegen te gaan. HEILOO - Op zaterdag 23 oktober vindt het grootschalige popgebeuren The Proms of Heiloo weer plaats in sporthal het Vennewater. Het Heilooër muziekfestival dat zich de voorgaande jaren heeft bewezen als uitstekende mix van goede muziek en veel gezelligheid staat dit jaar helemaal in het teken van 'Tribute to the Cats'. Oftewel: een ode aan de succesband uit Volendam. Vaak hoor je ze op de radio nog voorbij komen, die oude successen van The Cats. Een band die eigenlijk niet meer weg te denken valt uit de Nederlandse popgeschiedenis. Voor deze vijf jongens begon het allemaal in het midden van de jaren 60 toen zij na het winnen van een talentenjacht werden voorgesteld aan dj Jan van Veen. Dat deze gebeurtenis zoveel gevolgen met zich mee zou bren gen, had niemand durven dromen. Ergens in 1965 verscheen hun eerste sin gle 'Jukebox', een gebeurtenis die bij de ouderen in Volendam nog in het geheu gen staat gegrift. De volgende stap was een- contract bij een grote platenmaat schappij. Klaas Leyen, producer bij het machtige Bovema, ontfermde zich in 1965 over de groep die het volgens hem wel eens zou kunnen gaan maken. Eind 1969 hadden de jongens uit Volendam al drie nummer één hits, een nummer twee en een nummer drie notering op hun naam staan, deze prestatie is nooit meer geëvenaard. In 1974 eisten de vele tournees hun tol: The Cats gooiden de handdoek in de ring, maar het studiowerk wordt aange houden en zo bleven ze platen maken. Het doek valt als in 1985 Piet Veerman definitief voor een solocarrière kiest, maar de legende leeft voort in de Tribute tot The Cats Band! Deze band bestaat uit 8 personen- waaronder Jan Schilder, Andre Veerman, Jan Veerman, Kees Plat, Wil Schilder en Piet Schilder die een variabel repertoire brengen. Naast alle grote hits van The Cats wor den namelijk ook klassiekers van bij voorbeeld Bee Gees en ELO niet geschuwd. Zo deden The Cats dat name lijk ook vroeger. De missie van de Tribute tot The Cats Band is om iedereen een nostalgische Cats-avond te laten beleven en dat lukt op een grandioze manier. Eind 2003 werd een tour «gestart langs alle grote zalen in Nederland. Sindsdien heeft de Tribute to The Cats Band voor uitver kochte zalen gezorgd in Volendam, 't Veld, Middenmeer en Heerhugowaard en dankzij de organisatie van The Proms of Heiloo is de kans groot dat hetzelfde gaat gebeuren in Heiloo! De hommage aan The Cats is nu al een gigantisch suc ces: door de muziek gespeeld door ras muzikanten, de show, de herinneringen aan goede tijden èn door de sfeer die bij binnenkomst in Het Vennewater al meteen bij binnenkomst fantastisch zal zijn. De voorverkoop begint aanstaande vrij dag (2 april). Kaarten a 15,- kunnen bij de volgende voorverkoopadressen worden gekocht: Centerdisc, Sporthal het Vennewater, cafetaria De Eethoek (Hoekstuk), café de Wit, café de Lantaarn (Limmen),The Boss (Egmond Binnen), De Ruif (Tuitjenhorn), en kof- fiecorner de Wit (Makado winkelcen trum Schagen). De zaal is open vanaf 19.30 uur, aanvang 20.15 uur. Voor meer informatie: tel. 072-5335313, 072-5052948 of 06-30091372, of kijk op www.hetvennewater.nl. De kunstcommissie heeft een paar 'slapende jarenachter de rug, maar zij bestaat nog altijd. Voorheen orga niseerde de commissie altijd exposities in het gemeentehuis. Na de verbou wing in 1999 kwam daar een einde aan. In de nieuwe bibliotheek heeft de commissie de ruimte gekregen om weer kunst van allerlei kunstenaars uit Heiloo en omgeving te exposeren. Bij de oprichting in 1988 was het oor spronkelijk doel van de kunstcommis sie om de gemeente te adviseren bij het aanschaffen van kunstwerken. Dit gebeurt nog steeds maar de activiteiten werden breder. Zo organiseerde de commissie vele exposities in het gemeentehuis. De kunstwerken kwa men van Heilooënaren of mensen uit de nabije omgeving. Door middel van deze exposities wil de kunstcommissie mensen graag helpen om met hun werk naar buiten te komen. „Galerieën zijn vaak ontzettend duur en wij exposeren het voor niks", vertelt commissielid Ger van der Neut. „Bovendien zit er ontzettend veel goed werk in Heiloo. We willen kunstenaars een kans geven om hun werk te laten zien. Hun werk een beetje promoten", valt commissie lid Karin van Schaik bij. Wel rustig, maar niet stilgezeten De commissie bestaande uit vier leden, bewaart goede herinneringen aan de tijd dat de exposities nog in het gemeentehuis plaatsvonden. „Meteen als je daar binnen kwam zag je al kunst werken. We hadden veel ruimte en konden wel veertig schilderijen expose ren. De exposities waren eigenlijk altijd succesvol. In sommige periodes waren we wel anderhalf jaar volgeboekt. Bo vendien moet iedereen wel een paar keer per jaar naar het gemeentehuis en dan kon je meteen een kijkje nemen", vertelt Karin. Ook al was het een paar jaar rustig rond de commissie, helemaal stil geze ten hebben ze niet. „Natuurlijk is het wel iets rustiger geweest omdat we die exposities niet meer hadden maar er was nog van alles te doen", aldus Karin. Zo adviseerde de commissie de ge meente over de aankoop van een aan tal kunstobjecten en is het gemeentelijk bezit van kunst geïnventariseerd. „De gemeente heeft door de jaren heen een flinke hoeveelheid kunst verzameld. In de kelders lagen ook allemaal kunst werken. Het was aan ons om al die kunstwerken te inventariseren. Die klus was echter zo enorm, daar moesten we iemand van buitenaf bij halen. Anneke Douwers heeft deze klus grotendeels geklaard", zegt Ger. „Als een kunstenaar interesse heeft om zijn of haar werk te exposeren dan kun nen ze ons benaderen. Vervolgens gaan HEILOO - Ooit was het een steegje. Daarna werd het een groentezaak en een sleutelmakerij en schaatsenslijpe- rij. Sinds 15 jaar is het babyzaakje 't Ateliertje, met nadruk op -tje. Klein, gezellig, gewoon knus is het wanneer je 't Ateliertje aan de Heerenweg nabij het stationsplein binnenloopt. Eigenaresse Bep Woestenburg heeft uiteindelijk van haar hobby haar werk kunnen maken. Het begon met een groepje oud-collega 's die zelf de kleertjes naaiden, maar nu is alleen Bep nog over en ze heeft er schik in. 't Ateliertje, een ouderwets klein win keltje in het oorspronkelijke winkelge bied van Heiloo. Zo zie je ze niet veel meer en dat maakt het extra leuk. De kunstcommissie, met v.l.n.r: Karin van Schaik, Anne Haanstra en Ger van der Neut. Niet op de foto: Anne Marie Geerling. (foto: MSP) wij een kijkje nemen en dan beslissen we of het werk geschikt is of niet", ver volgt Ger. Karin vertelt er overigens wel meteen bij dat het werk van iemand zelden wordt afgewezen. Een enkele keer geven ze het advies om nog een jaartje te wachten en zich nog iets verder te ontwikkelen. De vier leden weten wel waar ze over oordelen als ze het werk van een bepaalde kunstenaar bekijken. Karin is kunsthistorica en Ger is al jaren een kunstverzamelaar. Ook de andere twee leden, Anne Haanstra en Anne Marie Geerling heb ben verstand van kunst. „We hebben niet altijd de tijd om een kunstenaar met z'n vieren te bezoeken. We gaan dan meestal in wisselende tweetallen een kijkje nemen", vertelt Karin. Rina Snel Op dit moment is het werk van Rina Snel in de bibliotheek te bewonderen. In de bibliotheek is nu het thema 'Frankrijk' en het werk van Rina sluit daar op aan. Rina heeft onder andere schilderijen met Franse landschappen. „We vinden het leuk om kunst te com bineren met de bibliotheek. De mensen die daar komen, zijn frequenter in de bibliotheek dan in het gemeentehuis. We proberen aan te sluiten op het thema van de bibliotheek maar als het iets abstracts is zoals psychologie, dan wordt het wel erg vergezocht. In dit geval sluit het wel erg mooi aan", ver telt Ger. De expositie van Rina Snel is in april en mei te zien. Wie geïnteresseerd is om werk te expo seren of gewoon een vraag heeft, kan contact opnemen met Ger van der Neut, tel. 072-5333043 of Karin van Schaik, tel. 072-5320113. Of stuur een e-mail naar: ger@vanderneut.myadsl.nl of Karinvanschaik@quicknet.nl „Alles is op kleine schaal", vertelt Bep. „Het winkeltje, de winkeltijden. Ik heb zelfs geen telefoon." En niet te vergeten: de kleertjes. Vijf en een half jaar geleden begon Bep voor zichzelf met 't Ateliertje. Ze beschikt over 20 m2 aan winkelvloer, maar het assortiment is net zo uitge breid als bij een grote winkel. De merken waar ze over beschikt; Feetje, Dirkje en Blablabla, hebben hun best gedaan op de kleertjes en dat is te zien. Tevreden klanten staan bij Bep hoog in het vaandel: „Ik zou ook kunnen zeggen: ik neem een grotere zaak met hogere prijzen, waardoor ik een gro tere afzet krijg. Maar dat wil ik niet. Ik wil het leuk hebben voor een leuke prijs." En de prijzen zijn zeker leuk. Hoger dan 20,- kom je niet uit bij 't Ateliertje. De babykleertjes zijn exclusief en ideale kraamcadeautjes. Er is van alles te vinden voor zowel couveusebaby'tjes tot aan peuters van anderhalf. Alleen het flinke assortiment pyjama's is ook in maten te verkrijgen voor grotere peuters en kleuters, tot en met maatje 116. Naast In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5,1851 PZ/Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. de exclusieve babykleertjes, waaron der ook schoentjes, pantoffeltjes et cetera, heeft Bep ook een extra serv ice. Dat is de reparatie van kleren, zoals ritsen inzetten in broeken en jassen. Daarbij is geen maximum aan de maten. Ook dat is op kleine schaal, geheel in stijl. Ondanks dat baby's groeien, beschikt 't Ateliertje toch over een vaste klan tenkring. „Er komen ook veel oma's voor kraamcadeautjes." Nostalgie Dat Bep nu 't Ateliertje beheert is naar eigen zeggen omdat ze er is inge rold. „Op een bepaalde leeftijd haal je de zorgen van een winkel niet meer op je. Als je twintig bent ben je nog ambitieus. Maar dit is gewoon heel leuk om te doen." Op het moment dat 't Ateliertje van start ging, zo'n vijf tien jaar geleden, waren er zes dames aan het werk, die zelf de kleertjes naaiden. „Maar dat is niet bij elkaar te houden. Uiteindelijk ben ik over gebleven, maar was het niet meer te doen om al die kleertjes nog zelf te maken. Dus ging ik kijken of ik het met inkoop ook kon redden. Nou, dat gaat goed. Maar er is wel eens inzet van oud-collega's die het leuk vinden om hier weer een keer te staan." 't Ateliertje heeft veel nostalgie in haar uitstraling. „Zo zie je kinderen die hier binnen komen helemaal ver steld staan. 'Oh, wat een klein winkel tje!', zeggen ze dan. Maar ook de mannen zie je meteen om zich heen kijken en zich afvragen wat dit vroe ger geweest was. Ik heb zelfs wel eens gehad dat er iemand binnen kwam en vroeg of ik schaatsen kon slijpen!" 't Ateliertje is te vinden aan de Heerenweg 138B, naast de video theek. De openingstijden zijn maan dag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. 's Ochtends is Bep te berei ken op 0251-310054. VINTERSPORT 't Ateliertje, een ouderwets klein winkeltje in Heiloo. (foto: MSP) lente m

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1