Bijzondere musea op terrein GGZ Noord-Holland-Noord Expositie in de Noordergeestkerk SHOWROOM UITVERKOOP 3§APE l la Sinnige's Fruit, munt uit! BRINK Zonnebrillen Zonneveld krant 500 Bang Olufsen RiverShow 2004 Huwelijk Jubilea 300 boon BORDEN Aanrijding zorgt voor veel schade woninginbraak (072)535 10 00 4 Peper steaks voor Mini Filet rollade iHHiiiMiiiiiwB—mmmmaÊBBsam liiiss I 07 APRIL 2004 - 69e JAARGANG NO. 15 NIEUWSBLAD VOOR HE Valt er wat te vieren, dan vieren wij het met u mee! Bij bestelling van uitnodigingen/kaarten GRATIS een advertentie in de Uitkijkpost ILOO EN OMSTREKEN Ook op internet: SjSajjJHj Omdat ieder VAARWEL EEN BIJZONDERE IS... AMBACHTELIJK Paasgebak Onder invloed in de auto XTC ingenomen Tot 70% korting op alle keukenapparatuur Kijk bij de Uitkijkertjes voor meer informatie KITCHEN /\/lciroc sinaasappelen 3 kilo2,99 Klasse 1 Jonagold 3 kilo2,99 Klasse 1 Witlof per kilo0,89 Hollandse Bloemkool Ambachtelijke slagerij Div. soorten rollades vanaf Kalfsrollade Paassmulsalade l.v.m. Pasen de advertenties en kopij voor de redactie voor de Uitkijkpost s.v.p. uiterlijk vrijdag 9 april 12.00 uur inleveren. nieuwe collectie 2004 MGXX DKNY dcMos laas >n GUCCI 500 gram Bij 100 gram Gebraden gehakt en 100 gram Rosbief 100 gram EIERSALADE GRAr,e Volkoren 0g croissant 5 stuks Lekkere pistolets Stationsweg 82 Heiloo Telefoon 072 532 1392 2 apr. Nieuwe menukaart 9 apt. Aanuang Aspet9esettoen 11aprVeWe&n9eopen 30 apt ome moeder \anM Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost#nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) mm Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo diverse soorten Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl paaseieren, paasbonbons en HEILOO - Op het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord (voormalig Willibrord) zijn twee museau ingericht: museum Sint Willibrordus en de expo sitie van Stichting Regionale Archeo logie Baduhenna. In het weekend van 17 en 18 april- museumweekend- zijn beide musea, alsmede de kapel op het terrein, van 11.00 uur tot 16.00 uur gratis te bezoe ken. De musea bevinden zich in de sou terrains van het hoofdgebouw op het terrein van GGZ Noord-Holland- Noord, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Als u een van beide poorten onderdoorgaat, vindt u direct aan de linkerkant na deze poorten de entrees. Het thema van het museumweekend is dit jaar 'de kunst van het vertellen'. De vrijwilligers die u rondleiden kun nen u boeiende verhalen vertellen, mede omdat zij er zelf hebben gewerkt. Museum Sint Willibrordus Het museum sint Willibrordus gaat over de geschiedenis van de psychiatrie en in het bijzonder over de geschiede nis van de Sint Willibrordusstichting en zijn broeders die hier in 1929 een psy chiatrische inrichting voor mannen startten. Vele medewerkers van de Sint Willibrordusstichting onderkenden het belang van het bewaken van de geschiedenis. Door de voorwerpen te verzamelen en te bewaren die bepa lend waren voor het tijdsbeeld, is in de loop der jaren het museum ontstaan. Dankzij deze inspanningen beschikt het museum over een zeer uitgebreide collectie. Het eerste dat opvalt bij binnenkomst is de* broeder, die staand in de hoek, de gasten al het ware wel kom heet. Er is van alles te zien zoals gebruiksvoorwerpen en meubilair, the rapeutische attributen, historische foto 's en films, religieuze gewaden en ker kelijke gebruiksvoorwerpen, medisch instrumentarium en tastbare herinne ringen aan het dagelijks leven van broeders en patiënten. Willibrordus was een dorp in een dorp met alles wat daarbij hoort zoals een kapper, een bakkerij, een schoenmaker, een weve rij, een wasserette en een huisarts. Stichting Regionale Archeologie Baduhenna Stichting Regionale Archeologie Baduhenna (SRAB) heeft een interes sante expositie samengesteld van bodemvondsten uit Heiloo en omge ving. Sinds de oprichting van de archeo logische werkgroep zijn er tal van pre historische vindplaatsen ontdekt waar uit blijkt dat Heiloo al ruim voor het begin van de jaartelling bewoond werd. Zo werd er op het volkstuinencomplex Vlooiendijk een drinkplaats uit de late bronstijd aangetroffen. Deze leverde onder meer scherven en slachtafval op van de vroegste bewoners. Toch kunnen er nog oudere vondsten verwacht wor den, want de strandwal waarop Heiloo ligt, is al ruim 4000 jaar oud. Maar ook kunnen vindplaatsen uit het verleden op een andere manier in het landschap bewaard blijven. Zo heeft de gemeente Heiloo twee door Baduhenna opgegra ven zeventiende eeuwse waterputten weer opgemetseld. Bovendien is er op de locatie waar Stichting Regionale Archeologie Baduhenna de resten van de funderingen van het voormalig kasteel Ypestein heeft teruggevonden door middel van een kunstwerk een openluchtpodium verrezen. Het kunst werk moet de voormalige hofmuren met kantelen van het kasteel uitbeelden. Kapel De bouw van de kapel op het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord in Er is van alles te zien in museum Willibrordus, van gebruiksvoorwerpen en meu bilair, therapeutische attributen, historische foto 's en films, religieuze gewaden en kerkelijke gebruiksvoorwerpen, tot medisch instrumentarium en tastbare her inneringen aan het dagelijks leven van broeders en patiënten. Dat in die tijd heel anders werd omgegaan met psychiatrische patiënten, waarbij soms gruwelijke methodes (zoals.dit ijskoude bad tegen hysterie j niet werden geschuwd, is te zien in het museum, (foto: MSP) Heiloo is in 1937 gestart. De bouw duurde zo'n tweeënhalf jaar. Er is gekozen voor een ronde kerk omdat deze vorm het best past bij de centrumfunctie van de kapel. De kapel bezit een waardige eenvoud en rust verkregen door de fraaie ruimtewer king, harmonie van de kleuren en de toegepaste materialen. De kapel bestaat uit een gemetseld gewelf, bekroond door een koepeltoren. In de HEILOO - Zaterdagavond 3 april om 18.15 uur is een 68-jarige automobilist uit Heiloo bekeurd wegens het rijden onder invloed op de Oudburgerlaan in Heiloo. De man werd gecontroleerd nadat hij tegen een voorligger was gereden (blikschade). Hij blies 635 ug/1 terwijl 220 ug/1 het wettelijk toegestane maximum is. Hij heeft moest zijn rijbe wijs inleveren en kreeg een proces-ver baal. HEILOO - Zondagochtend 4 april om even na 1.00 uur heeft een portier van een uitgaansgelegenheid aan de Pastoor van Muijenweg in Heiloo 26 XTC-pillen bij een 18-jarige jongen uit Bergen aangetroffen. Voor de jongen binnen kon komen werd hij gefouil leerd door de portier, die bij de vondst van de harddrugs onmiddellijk de poli tie inschakelde. kapel zijn beeldhouwwerk, houtsnij werk, fresco's (schilderingen in natte kalk), smeedwerk en iconen in glas en lood te zien. Ook bevindt zich in de kapel een pijporgel dat in 1950 gebouwd is. HEILOO - Maandagavond 5 april vond een aanrijding plaats op de Patrijsakkers in Heiloo. Het betrof een aanrijding waarbij drie auto 's betrok ken waren, veroorzaakt door de bestuurder van een personenauto die rechts de Patrijsakkers in reed en vervolgens een daar geparkeerd staande auto ramde. Deze schoot vervolgens zo 'n drie meter naar achteren, waarbij de daarachter geparkeerd staande auto werd geraakt. Veel materiële schade was het gevolg. Foto: MSP HEILOO - Zondag 4 april is er inge broken in een woning aan de Hoogeweg in Heiloo. De onbekenden zijn binnengekomen door een raam aan de achterzijde van de woning te forceren. Er zijn zes pakjes sigaretten gestolen. HEILOO - Onder de titel 'De regels van de zee' houdt kunstenaarsvereni ging Stuwing met leden uit Noord- Holland en Amsterdam een reeks ten toonstellingen. Daarbij komen beel dende kunst en literatuur samen met de zee als inspiratiebron. De eerste expositie vindt plaats in Heiloo. De opening van de expositie is op vrijdag 9 april en wordt verricht door de Alkmaarse dichter Arie van den Berg (bekend van het ijsvogelgedicht op het laatste tien guldenbiljet). In de grote ruimte van kerkgebouw De Noorder geest worden door de kunstenaars installaties vervaardigd. Elk werk belicht een ander aspect van de zee. Zo zijn er de thema's eb en vloed, de invloed van het water op het land, jeugdherinneringen, zand, strand, wind en golven. Deelnemende kunstenaars aan de tentoonstelling zijn; Vera van Heusden, Bea van Huijstee, Annemiek van Kollenburg, Mookje Korst, Marjoke Staal, Harry Visser en Henk Zomer. De Noordergeestkerk, Noor dergeeststraat 9, is in het Paasweekend geopend van 11.00 tot 17.00 uur en op 17 en 18 april van 11.00 tot 17.00 uur. Entree is gratis. Kennemerstraatweg 95, Heiloo T 072 532 32 56 www.kitchentechnics.nl TECHNICS 'Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Uiivamivci/urging Heiloo o.ó Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5,1851 PZ/ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Ambachtelijke slagerij Brink is al jaren een vertrouwd onderdeel van Kennemer Vers aan de Heerenweg. Sinds januari van dit jaar is er ech ter het een en ander veranderd, toen Hans en Gemma Brink, na 43 jaar te hebben 'geslagerdhet reilen en zei len overdroegen aan Arnold Zwart. Arnold was daarvoor al 15 jaar werkzaam bij slagerij Brink in de worstenmakerij en was zodoende van alle ins en outs op de hoogte. Als nieuwe slager/ worstmaker is Frank Admiraal, een oomzegger van Hans Brink, aangetrokken. Daarnaast heeft Arnold bijna alle oude werkne mers van slagerij Brink weer gevraagd voor hem te komen werken, waardoor hij de sfeer binnen de sla gerij omschrijft als 'ouderwets gezel lig en met veel aandacht voor zowel de producten als voor de klanten Het bevalt Arnold al met al uitste kend, deze nieuwe plek binnen de slagerij, al wil hij er zelf niet al te gewichtig over doen. „Natuurlijk komt er best een hoop bij kijken, en ik heb ook wel wat dingen veranderd sinds januari, maar de oude ver trouwde kwaliteit van de slagerij is gebleven hoor!" Schoonheidsprijs De belangrijkste veranderdering sinds Arnold aan het spreekwoorde lijke roer staat van slagerij Brink, is de aansluiting bij Het Worsten makers Gilde. Deze landelijke orga nisatie houdt de kwaliteit van al haar leden nauwlettend in de gaten en let daarbij, naast de kwaliteit van de producten, op hygiëne en veiligheid. Het Worstenmakers Gilde heeft ver der het ambachtelijk bereiden van vleeswaren en worstsoorten hoog in het vaandel staan. Als klap op de vuurpijl kreeg slagerij Brink vrijwel meteen de 'Schoonheidsprijs' van Het Worsten makers Gilde uitgereikt, nadat men tijdens onaangekondigde controles concludeerde dat de hygiëne bij sla gerij Brink uitstekend in orde is. Oordeel van de klant belangrijkst „Een mooie opsteker",:*concludeert de nuchtere Arnold. „Maar niet zaligmakend hoor. Net zomin als alle gouden onderscheidingen voor bij voorbeeld de ossenworst. Natuurlijk vind ik het mooi als zo'n instantie bevestigt dat we goede producten hebben en dat het qua hygiëne ook prima in orde is. Maar wij wisten dat zelf al en weten ook hoe het komt dat we zo'n onderscheiding winnen. Bijvoorbeeld doordat we onze eigen koeien hebben, die op het weiland bij Betsy's Hof lopen- waardoor de kwa liteit bijna vanzelfsprekend wel goed zit! Maar de belangrijkste graadme ter is toch altijd wat onze klanten zeggen en vinden. Als die zeggen dat de worst uit onze eigen worstenma kerij de allerlekkerste is, of dat ze omrijden voor onze biefstukjes, dan ben ik pas echt tevreden!" Plakje wordt en onsje meer De sympathieke slager wil zich in de toekomst uiteraard blijven onder scheiden door de hoge kwaliteit van het vlees, maar ook door juist zo'n slagerij te blijven waar mensen nog een plakje worst krijgen en 'een onsje meer' krijgen. „Doordat alle grote supermarkten tegenwoordig hun vleesproducten zowat in de uit verkoop gooien, heb je juist als ambachtelijke slager een extra moti vatie om de beste te zijn op je vakge bied. Ik verkoop namelijk liever goede vleesproducten- waarvan ik weet waar het vandaan komt, hoe het is bereid en die ik zelf ook graag eet, dan dat ik mindere kwaliteit moet leveren om aan de prijzenoorlog mee te kunnen doen. Ik durf de vergelij king wel aan hoor, kom maar proe ven!" Bij ambachtelijke slagerij Brink kunt u tegenwoordig ook uitstekend terecht voor de kant-en-klaar maaltijden en binnenkort zijn de complete barbecueschotels weer verkrijgbaar. Slagerij Brink, Heerenweg 44a te Heiloo. Heerenweg 44 072 5338487 DONDERDAG t/m ZATERDAG per stuk0,69 Heerenweg 44a Tel. 072-5330012 G our met/steengril l/fondue +aratis kruidenboter. 100 gr. 1,79 4-gratis boterlammetie. 100 gr. 1,15 Heerlijk gebraden, 150 gr. 1,95 100 gram 0,99 jouw stijl Heerenweg 157 Heiloo www.zonneveldoptiek.nl Regio Noord- Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemeriand. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemeriand. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. om zelf af te bakken ±10 min. 5 stuks En voor een leuk paascadeau Arnold Zwart is samen met zijn medewerkers al meerdere keren onder scheiden, onder andere met goud voor de worst(foto: MSP) Bang Olufsen weet innovatieve ideeën met de modernste technologieën te combineren. Daardoor ontstaan steeds weer exclusief vormgegeven producten met een ongekende functionaliteit. De Jules Verne meert donderdag 15 april in Alkmaar aan de Kanaalkade. U bent welkom van 14.00 - 21.00 uur. kijkeri en luisteren in stijl Heiligeweg 183, Krommenie Telefoon 075-6284103 www.boonkrommenie.nl Tijdens de RiverShow treft u alle Bang Olufsen audio- en videoproducten aan op de 75 meter lange cruiser Jules Verne. Beleef het home theatre, de speciale luistersessies en laat u verrassen door noviteiten in deze fascinerende omgeving. BANG ScOLUFSEN www.bang-olufsen.nl/rivershow2004 af

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1