i IPs, Ingezonden Heropening Veldt Snacks Serge's vershoek nieuw gezicht in 't Hoekstuk 3?S, Kits Oonlie bij de Kattenberg Nordic walking: langlaufen zonder ski' s Druk bezochte fancyfair kindercentrum O.B. Bommel wmmmmmmm MySK ÊÊËÊm. UITKIJKPOST - 7 APRIL 2004 - PAGINA 6 - -- vm-" fj* v ^HT£ p- HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur vervolg van pagina 4 - de hondenbelasting bedraagt a 80,00 per hond per jaar (tarief 2004). Het begin en het einde van een losloopgebied is met een bord aangegeven. Drollinettes vindt u verspreid over heel Heiloo. Op veel plaatsen in onze gemeente houden hon denbezitters zich gelukkig goed aan de regels en ruimen de poep van hun hond netjes op. Helaas is er een kleine minderheid die voor overlast zorgt. Wij vragen uw aandacht om dit in de toekomst te verbeteren. Na constatering en melding van een overtreding wordt de overtreder aangesproken door de hondenwachter van de gemeente Heiloo, de heer J. Rückert. Als de overtreder de illegale ituatie toch continueert of laat continueren, kan de hondenwachter, beëdigd als opsporingsamb tenaar, een proces verbaal uitschrijven. Meer informatie Voor geïnteresseerden is er een informatiefolder "Honden in Heiloo" beschikbaar in het informa tiecentrum van het gemeentehuis. Hierin staan onder andere de losloopgebieden en de plaatsen waar drollinettes zijn geplaatst aangegeven. Voor informatie en/of meldingen kunt u ook telefonisch contact opnemen met medewerkers van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072) 535 68 68. Obstakels in bennen en grasstroken Op diverse plaatsen in ons dorp staan er door bewoners geplaatste obstakels (paaltjes, stenen, e.d.) in de berm of grasstrook. Bewoners hebben deze keuze gemaakt om de berm netjes te houden. Dit is ook wat wij willen. Wij vinden echter dat door de vele verschillende palen en stenen de kwaliteit van de woonomgeving en van de berm is aangetast. Op verschillende plaatsen, waar vanwege een extra parkeerbelasting door vreemd Verkeer de bermen onder druk staan en kapot gereden worden, hebben wij gekozen zelf palen te plaatsen. Palen passend in het beeld van Heiloo. Nu het nieuwe maaiseizoen weer is begonnen, is het tijd om alle overige obstakels uit de bermen te verwijderen en zoveel mogelijk terug te keren naar het Heiloo met grasbermen en bomen, zonder obstakels. Wij vragen uw medewerking. Als u nog obstakels in de berm heeft liggen vragen wij u deze te verwijderen. Waar obsta kels niet worden verwijderd, worden deze binnenkort verwijderd door medewerkers van de afdeling Beheer Openbare Ruimte. Meer informatie Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met medewerkers van de afdeling Beheer Open bare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. r ingsdienst Let op! Wijziging legen rolemmers Goede Vrijdag De grijze rolemmers die op vrijdag 9 april a.s. zouden worden geleegd, worden nu op donderdag 8 april a.s. geleegd. Tweede Paasdag De groene rolemmers die op maandag 12 april a.s. zouden worden geleegd, worden op donderdag 15 april a.s. geleegd. Grof huisafval Op donderdag 8 april, maandag 12 april en donderdag 15 april a.s. wordt géén grof huis afval opgehaald. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. pal en milieu Textielinzameling huis-aan-huis op vrijdag 16 april a.s. Op vrijdag 16 april a.s. gaat de gemeente weer huis-aan-huis textiel inzamelen. Tot textiel behoren: alle kleding, schoeisel (alléén indien ze nog goed draagbaar zijn en gebundeld per paar), linnengoed, woningtextiel (geen tapijt en vloer bedekking), hoeden, petten, dekens en pluchen speelgoed. Al uw oude textiel is welkom, mits monteurwerkzaamheden. Kleding die niet meer geschikt is om te dragen, is nog geschikt als poetslap of kan nog gebruikt worden voor iso latie- of autobekledingsmateriaal. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact op nemen met medewerkers van de afdeling Beheer Open bare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Vrijdag 9 april 2004 opening 't Beestenboetje Op vrijdag 9 april 2004 opent t Beestenboetje in het gemeentebos aan de Ter Coulsterlaan voor het eerst dit seizoen haar deuren. Deze dag staat in het teken van Pasen en de lente. Tussen 11.00 en 16.00 uur zijn alle kinderen van harte welkom om te knutselen en de jonge kuikentjes te zien. Vrijwilligers gevraagd Hou je vbn beesten of wil je wel eens flink de armen uit de mouwen steken en de hokken van activiteiten voor kinderen te organiseren of ze te helpen met knutselen? Heb je wat vrije tijd over die je leuk en zinvol wilt besteden en ben je ouder dan 16 jaar? Meld je dan aan als vrijwil liger. t Beestenboetje kan nog wel wat vrijwilligers gebruiken. Je kunt je gelijk aan melden als vrijwilliger, maar je kan ook eerst wat meer informatie vragen over het vrijwilli gerswerk in t Beestenboetje of gewoon eerst eens een keertje komen kijken. In alle gevallen kun je contact opnemen met de heer G. Bak, opzichter van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 02. kunt ook contact opnemen met de beheerder, de heer T. Bisselink, die in ieder geval op woensdag middag in t Beestenboetje aanwezig is. Meer informatie Voor meer informatie kunt u bellen met medewerkers van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Salade met kip, truffelaardappeltjes en mayonaise Heiloo is nooit een echte uitgaans- plaats geweest. Alkmaar zit dicht in de buurt en op sommige punten heeft buurgemeente Castricum soms iets meer te bieden. Dat gold in het verle den zeker voor de horeca. Maar voor 'een lekker avondje eten buitenshuis' (geldt overigens ook voor diverse andere uitgaansmogelijkheden) hoef je tegenwoordig niet zo ver van huis te gaan. Lekker makkelijk. Gewoon lopend en dan kun je rustig een glaas je wijn drinken. Restaurant 'de Loocatie' is zo'n gelegenheid met een absoluut culinaire keuken. Van Hans Kok, de chef-kok en met zijn vrouw de eigenaar van het restaurant, is het vol gende recept. In de opgaaf zet hij erbij: hoeveelheden naar eigen inzicht en smaak. En dat zal u vast wel lukken. U weet zelf voor hoeveel personen u gaat koken en of het grote of kleine eters zijn. Ingrediënten: kipfilet, bacon, avocado, truffelaardappeltjes, (zonnebloem) olie, natuurazijn, zout, peper, suiker, mosterd, eidooier, bieslook, div. sla soorten. Bereidingswijze (standaardhoeveel- heid) mayonaise: 35 gr. eidooier, 6 gr. water, 1,5 gr. peper, 7,5 gr. suiker, 5 gr. zout, 10 gr. mosterd, 3/4 ltr. slaolie, 31 gr. azijn. In een bekken de helft van de azijn en verder de mosterd, eidooier, zout, peper en suiker met een garde tot een egale dikke saus mengen (licht geel), dan druppelsgewijs de olie erbij doen, onder voortdurend roeren. Als alles erbij zit de rest van de azijn en het water. Verdere bereidingswijze: - zet water op met zout (niet te wei nig), en pocheer hier de kip in gaar (80 graden). Bak de reepjes bacon uit en laat ze uitlekken op keukenpapier. Kook de truffelaardappeltjes gaar in de schil en haal de schil er naderhand met een klein mesje af. Snijd de avoca do door de helft en verwijder de pit, zouten en peperen en gelijk mengen met de mayonaise (anders verkleurt het). Snijd alles in dezelfde maat en meng het met de (gewénste hoeveel heid) mayonaise en de bieslook. Serveertip: Lekker met gemengde salade en witte- of rosé wijn. HEILOO - Tot en met morgen is het team van Veldt Snacks druk aan het verbouwen in de gelijknamige snack bar aan de Stationsweg 73. „We heb ben echt alles leeg gehaald, om het vervolgens weer helemaal opnieuw in te richten", zo vat de symphatieke Heilooer de metamorfose van zijn zaak samen. „Het was een hele klus, maar ik kan nu al wel zeggen dat het resultaat er mag zijn. Voor mijn medewerkers wordt het allemaal een stuk beter, doordat veel apparatuur nieuw en veel moderner is, wat natuurlijk veel prettiger werkt. Maar ook onze klanten zullen het verschil zeker merken. Door de nieuwe appa ratuur zal men voortaan sneller kun nen worden geholpen en de kwaliteit van de snacks gaat er natuurlijk ook op vooruit. Ik nodig dan ook graag iedereen uit om de vernieuwde kwa liteit te komen bekijken en natuurlijk te komen proeven! Morgen is Veldt Snacks nog even gesloten om ervoor te zorgen dat alle puntjes op de i staan, waarna de snackbar vrijdag 9 april wordt her opend. Dat betekent voor de volwas senen de hele dag ouderwets genieten van een patatje voor maar 50 euro cent! Zaterdag is het vervolgens feest voor de kinderen, want die dag staat er van 12.00 tot 18.00 uur bij Veldt Snacks een springkussen en kost een ijsje slechts 25 eurocent! Aanvragen voor abonnementen kan door invulling van de persoonsgegevens op onderstaande bestelbon. Voor de aanvraag dient u een recente pasfoto in te leveren voor elk gezinslid die een abonnement wenst. (S.v.p. op de achterzijde van de pasfoto('s) naam en geboortedatum vermelden) en te sturen aan de Gemeente Heiloo, afdeling Welzijn/team COA, Postbus 1,1850 AA Heiloo. (S.v.p. in de linkerbovenhoek HET BAAFjE vermelden). kunt uw bestelbon t/m donderdag 15 april 2004 inleveren op het gemeentehuis en uw abonnement(en) afhalen en betalen bij de kassa van Zwembad Het Baafje op woensdag 21 april en vrijdag 23 april 2004 van 16.00 tot 20.00 uur. Vanaf maandag 3 mei liggen de abonnementen bij de receptie van het gemeentehuis, openingstijden: maandag t/m vrijdag 08.00 tot 1630 uur. Betalen van abonnementen kan ook d.m.v. overschrijving van het verschuldigde bedrag naar rekeningnum mer 28 50 03 658 t/m donderdag 15 april 2004 onder vermelding van "zwemabonnement". U kunt uw abonnement dan afhalen bij de kassa van Zwembad Het Baafje op hierboven genoemde data en tijden. r Knip langs deze lijn - -- -- - BESTELBON voor abonnementen voor Zwembad Het Baafje Heiloo, gedurende de periode van zaterdag 1 mei t/m zondag 29 augustus 2004 S.v.p. duidelijk invullen Voorverkoop Voor- en achternaam M/V Geboorte datum Gezins- abon. (ouder) Gezins- abon. (overige) Persoonlijk abon. 3 t/m 17 jaar Persoonlijk abon. v.a. 18 jaar 112,00 8,00 €41,00 60,00 HEILOO - Sinds vrijdag is er een nieuw gezicht toegevoegd aan win kelcentrum 't Hoekstuk: Serge Postma. Na jarenlang te hebben gewerkt in diverse restaurants in onder andere Zwitserland en Engeland, vond de 34-jarige ex-kok het tijd worden voor wat anders. „Ik wilde in ieder geval een eigen zaak beginnen, waarin natuurlijk ook mijn ervaring en oplei ding goed van pas zouden komen. Eigenlijk was het eerst de bedoeling om in de horeca verder te gaan, maar toen ik de kans kreeg deze groente zaak over te nemen dacht ik: waarom ook eigenlijk niet!" Het lijken twee totaal verschillende branches, maar daar denkt Serge anders over. „In mijn werk als kok was ik natuurlijk al veel bezig met versproducten en heb ik kennis opge daan over de verschillende groentes en fruit en weat je er allemaal ftiee kunt. Die kennis gebruik ik nu in de groentezaak als mensen vragen heb ben over de producten. Bijvoorbeeld over hoe je iets bereidt en wat je ermee zou kunnen gaan maken. Met mijn 'koksoog' zie ik daarnaast heel goed het verschil tussen producten van uitstekende kwaliteit, en de min der goede. Daardoor heb ik leveran ciers aan kunnen trekken waarvan ik zeker weet dat die alleen het beste leveren. Mijn aardappelleverancier bijvoorbeeld, levert de beste aardap pelsoorten zoals Malta's en Duinzand, die je niet zo snel in ande re zaken zult tegenkomen." Zijn liefde voor koken kan hij ook prima kwijt, bijvoorbeeld in de zelfge maakte salades, gemarineerde olij ven, tapenades en de kant-en-klaar producten. „Het is ook mijn bedoe ling om me in de toekomst steeds meer te specialiseren in catering, waarbij ik zelf in de keuken zal staan, en de winkel zal worden gerund door personeel. Ook wil ik graag een trai teurfunctie gaan toevoegen aan de groentezaak waar mensen terecht kunnen voor complete maaltijden. Uiteraard ook allemaal door mij zelf bereid. Op die manier kan ik lekker blijven koken, met de producten die ik zelf in de winkel verkoop!" Serge heeft sinds zijn overname al veel leuke reacties gehad. „Ondanks het feit dat ik er weinig ruchtbaarheid aan heb gegeven, valt het toch veel mensen op. En gelukkig is iedereen enthousiast! Dat komt denk ik ook doordat ik de vertrouwde kWaliteit, en het assortiment zoals men gewend was van mijn voorgangers, in ere heb gehouden." Serge heeft deze week weer een aan tal aantrekkelijke versaanbiedingen voor u in pettoZie hiervoor de advertentie elders in deze krant. Naam: Adres: Postcode:Woonplaats: Telefoonnummer: Wintervacht en komkommertijd HEILOO - De lente is officieel begonnen en de eerste zonnestralen laten zich zien. Bloemen beginnen langzaam uit de knop te komen en dieren verliezen hun wintervacht. Ook veel mensen willen zich ont doen van hun wintervacht en maken in hun kledingkast plaats voor lichte re en luchtiger kleding die past bij het mooie weer. Helaas mer,ken ook veel mensen dat hun wintervacht niet alleen bestaat uit een extra laag kleding maar ook uit een extra laag je kilo's. De lichte en luchtiger kle ding past niet meer en er moet serieus worden gelijnd. Koekjes en andere lekkernijen worden rigou reus vervangen door komkommer en wortels. Gezond, daar draait het om. Maar het alleen doen is vaak heel moeilijk en daarom zoekt men een stok achter de deur door middel van afslanken in groepsverband. En daarvoor bent u bij Beheer Slank- Klup aan het juiste adres. Beheer Slank-Klup onderscheidt zich van andere afslankorganisaties door haar manier van werken in clubver band. Bij Beheer Slank-Klup is het belangrijk de cliënten een luisterend oor te bieden. Het verhaal achter het overgewicht is belangrijk, want dat zegt meer dan het getal op de weeg schaal. Waarom is iemand te zwaar? Of waarom lukt het afvallen niet? Dat zijn zaken waar onze klupleid(st)ers aandacht aan beste den. Bij Beheer Slank-Klup worden er geen ge- en verboden opgelegd. U bent als cliënt, zelf verantwoordelijk voor uw eigen afslankproces. Met behulp van het basismenu en de recepten die u elke week krijgt stelt u een gezond voedingspatroon samen. Daarmee is een gewichtsver lies van 1 pond tot 1 kilo per week zeker haalbaar. Tijdens het wekelijks klupuur gaat u bij de klupleid(st)er op de weegschaal, waarbij rekening wordt gehouden met uw privacy. Van uw leid(st)er ontvangt u nieuwe recepten en hij/zij behandelt elke week een nieuw thema. Uiteraard krijgt u elke week de tijd en de gele genheid om ervaringen uit te wisse len met mede-cliënten. Zo leert u beter met de dagelijkse voeding om te gaan. Dat is met name goed voor uzelf maar uw eventuele huisgeno ten profiteren daar ook van! U kunt vrijblijvend een kijkje komen nemen in een van onze groepen in Heiloo om 19.15 uur in de Ypsalon, tel. leid ster 072-5332067. Kijk voor meer info op www.slank-klup.nl. HEILOO - Afgelopen zaterdag hield Kits Oonlie samen met haar Oudercommissie een paasfeest bij de Kattenberg in het Heilooër Bos. De opkomst was groot. Van de vesti gingen uit Heiloo, Limmen en Alkmaar waren er bij elkaar ruim 80 kinderen gekomen samen met hun ouders. De week daarvoor hadden alle kin deren samen met de leidsters een eigen paasmandje geknutseld. Met behulp van eierendoosjes, verf en gekleurd papier waren de mooiste mandjes gemaakt. In het bos waren twee velden uitgezet, een veld voor de allerkleinsten tot 2,5 jaar en een veld voor de oudere kinderen tot vier jaar. De Oudercommissie had in ieder veld voor ieder kind vier cho colade paaseieren verstopt. Vanaf 10.00 uur arriveerden de kinderen met hun ouders, broertjes en zusjes. Ze werden opgewacht door alle leid sters en twee paashazen. Het zonne tje kwam door en om half 11 moch ten de kinderen allemaal van start gaan om hun eieren te zoeken. Achter de bomen, onder de bladeren en achter grote stronken... de eieren konden overal liggen. Veel ouders legden de zoektocht van hun kinde ren vast op foto en film, De ontmoe ting met de paashaas zorgden bij veel kindëréh voor een verbaasde maar leuke reactie. Als de kinderen eenmaal de eieren hadden gevonden en in hun eigengemaakte mandje hadden gestópt, wachtte er nog een verrassing op ze. Ze kregen allemaal een grote chocolade paashaas en er was iets lekkers te drinken. Menig kind kon niet wachten met het ope ten van de chocolade eieren en de paashaas, dus er werd lekker gesmuld! De ouders konden onder het genot van een drankje en een lekker chocolade eitje met elkaar ook een beetje paashaas voelen doordat de leidsters voor schmink hadden gezorgd. Veel kinderen maakten hier dankbaar gebruik van en lieten zich als paashaas opmaken. Het resultaat bewonderden ze in de spiegel wat tot komische taferelen leidde. Veel kinderen hadden nog energie over en namen hun ouders mee de Kattenberg op. Bovenop de Kattenberg moest er natuurlijk een rondje om de boom gemaakt worden en dan weer snel naar beneden. In het bos werd er met de bladeren gespeeld en veel achter elkaar aan gerend. Rond 12.00 uur vertrokken de laatste kinderen, uitgeput maar voldaan naar huis. HEILOO - De sportieve vorm van wandelen is al een ware rage in Finland. Het is niet echt wandelen in traditionele zin en joggen is het even min. Nordic walking is een vorm van sportief wandelen. Maar het is inspannender, ook al omdat je een groter deel van je lichaam actief moet gebruiken. Nu kom je beoefenaars nog niet bij bosjes tegen, maar vol gens ingewijden is dat slechts een kwestie van tijd. Het heeft wel wat weg van powerwal- king maar dan met stokken die als twee druppels water op skistokken lijken. Een soort langlaufen dus, maar zonder ski's. En ook zonder sneeuw. In vergelijking met sportief wandelen - lopen in een bepaald tempo - is het energieverbruik bij Nordic walking twintig procent hoger. De caloriever branding per uur is 400 kcal, 120 hoger dan bij sportief wandelen. Nordic walking doe je met behulp van 'nordic wandelpoles';, schokab- sorberende stokken van carbonfiber. Tijdens Nordic walking zet de deelne mer zichzelf niet alleen met de voeten af, maar de armzwaai wordt ook gebruikt om jezelf via de pole af te zetten. Hierdoor worden meer spie ren in het lichaam aangesproken op activiteit en moet meer zuurstof in het lichaam worden opgenomen, zodat de hartslag verder omhoog gaat dan bij gewoon wandelen. Nordic walking kost dus meer energie dan sportief wandelen, maar dat is niet het enige verschil. Je gebruikt niet alleen je benen, maar ook je armen en rug. Nordic walking wordt geroemd om zijn weldadige effect op nek, schou ders en bovenrug. De constante beweging van de armen geeft een betere doorbloeding en sterkere spie ren. Volgens ingewijden is het een effectief middel tegen chronische klachten, zoals RSI-aandoeningen. Veel hardlopers, die als gevolg van hardnekkige blessures hun sport niet meer kunnen beoefenen, zijn overge stapt op nordic walking, omdat het dankzij de stokken minder belastend is voor onder meer de knieën. Ook op hogere leeftijd is nordic walking nog goed.vol te houden. Vanaf maandag 19 april wordt er bij Sportinstituut het Vennewater een introductie clinic gegeven: 5 lessen op maandagavond van 19.00 tot 21.00 uur. De trainingen worden verzorgd door een gediplomeerde trainer. De kosten voor deze clinic bedragen 50, dit is inclusief gebruik van de poles en een cursusboekje. U kunt zich opgeven bij de balie van het Sportinstituut, in de Sporthal aan Zevenhuizen 48, of bellen naar 072- 5330344. HEILOO - De fancyfair/rommel- markt die kindercentrum O.B. Bommel zaterdag 3 april hield werd heel goed bezocht. Er kwamen veel ouders en grootouders een kijkje nemen, het was in de tuin van het kin dercentrum aan de Kanaalweg dan ook een gezellige drukte. Even gooi de de regen roet in het eten maar het klaarde daarna gelukkig weer op. Er was tweedehands kleding te koop, speelgoed en ook kinderkunst. Alle kunstwerkjes waren door de kinderen van de peuter groepen gemaakt. Er waren onder andere beschilde potjes met plantjes te koop, onderzetters, beschilderde takken en eigengemaak te schilderijtjes. Het was opvallend om te zien hoe de producten waren gemaakt, met fantasie en veel kleur, wat dat betreft zijn kinderen 'mees ters' in de primitieve kunst. Bij het kindercentrum van Stichting Kinderopvang Humanitas wordt veel aan expressie en handvaardigheid gedaan. Naast handenarbeid wordt er ook gedanst, gezongen, versjes gele zen, gespeelt, gegymt enzovoorts. Uitgangspunt is dat elk kind zich op zijn of haar eigen manier kan uiten, hier wordt alle ruimte voor gegeven. In de visie van O.B. Bommel is ruim te een belangrijk gegeven naast res pect voor kinderen. Iets dat gemaakt wordt hoeft niet mooi te zijn; belang rijk is dat kinderen plezier beleven aan iets maken of iets doen, alleen of samen met anderen. Door deze ruim te voor kinderen is er een goede sfeer op het kindercentrum. Heiloo contact |i|§QM P jjjfip i A i - .Jil i 150.00 seizoen 8.00 seizoen 54.50 seizoen 75.00 seizoen u&lrir\-, i.;~w MlJiVlVtvJWll. MIIUV/1 VII I\vyIJV.JW-Jt

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6