Clubkampioenschappen bij Dojo 't Loo Zeevogels haakt voorlopig af voor nacompetitie SY Oppositie schaken Gymvereniging WWSV bestaat 50 jaar wf De Egmonden Egmonders exposeren hun werk in Hans wijk Wegslepen fietsen stationsgebied UITKIJKPOST - 7 APRIL 2004 - PAGINA 8 Pak slaag voor Limmen/Heiloo REGIO - De tafeltennissers hebben deze week een flinke dreun gehad. In de ontmoeting met het Hoornse Disnierats ging het om de tweede plaats. Helaas mistte L/H 1 2 vast spe lers waardoor Disnierats ondubbel zinnig kon uithalen en met een 9-1 overwinning en een stevige tweede plaats huiswaarts keerde. Het verdien stelijke invallen van Jan Dekker resul teerde in het enigste tegenpunt waardoor de maximale 10-0 nederlaag gespaard bleef. Hoe onverwachts deze uitslag is blijkt wel uit de door de NTTB bond en dus ook door het NHD verspreidde uitslagen die een 9-1 winst voor L/H 1 laat zien. Helaas is het ech ter andersom. Het tweede verdeelde de punten met De Victors. Degradatie kan echter nau welijks meer ontlopen worden. Het derde waarin Jaap Vasbinder met o.a. een wedstrijd van 19-21; 21-17 en 21-0 ongeslagen bleef evenals Cor Schaap zegevierde met 9-1 over Olympia. Als in deze klas de uitslagen van de laatste competitiewedstrijd dezelfde zijn als die van de eerste competitiehelft, dan is L/H/ 3 alsnog kampioen. Overige uitslagen: L/H 4-Duintreffers 6: 7-3; Olympia 9-L/H 5:7-3; De Roemer 8-L/H 6:10-0; JEUGD: A-Merk 1-L/H: 2-8; Dito 3-L/H 2: 2-8; WELPEN: L/H 1-Duintreffers 2: 6-4; L/H 2—Spirit 2: 0-10; ABTTB: De Burcht 2-L/H 1: 3-7; L/H 2-Gem. Alkmaar 2:3-7. Afzwemmen diploma A en B zwembad Loos HEILOO - Op 30 maart werd er door leerlingen van zwembad Loos afge zwommen voor het A en B diploma van het Zwem ABC. Dit werd gehouden in de Beeck in Bergen. Namens de nationa le raad zwemdiploma's was er niemand aanwezig maar dit weerhield de kinderen niet om verschrikkelijk hun best te doen en waren dan ook allemaal geslaagd. De geslaagden zijn: Diploma A: Hidde van Beek, Karo Binnerts, Ilse Bloemendal, Orsine de Boer, Elham Habibi, Romy Herman, Naomi Kaandorp, Joey Kramer, Laurens Ligthart, Christiaan Morreau, Querien Orstein, Eveline Roemer, Bodine de Ruijter, Remko Schokker, Lotta Stam, Jane Valkering, Mark Veldt, Jan Gijs Vorstman, Inger v.d. Wal. Diploma B: Elon Bing, Lucas Harlaar, Alan Rahimi, Jilwan Rahimi, Sander Schaap, Judith Verberne. HEILOO - Afgelopen zondag was de Dojo aan de Bergeonstraat het sportie ve toneel van de clubkampioenschap pen judo. Meer dan honderd enthousi aste kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 namen deel. Naast een bloeien de tak recreatieve judoka's die éénmaal per week trainen, kent de vereniging ook een zich snel ontwikkelende wed- strijdtak met judoka's die 3 tot 4 maal per week in actie komen. De organisa tie was er goed in geslaagd om poules te maken die gelijke kansen boden aan iedereen. In de ochtend kwamen de judoka's van 4-8 jaar op de mat. Fraaie eerste plaatsen waren er voor: Lars Vilters, Stan Greveling, Thijs Kamstra, Tim Kuipers, Sjors van der Steen en Gaby de By. Mooie zilveren plaatsen werden in de wacht gesleept door: Ramon Wolven, Tom Diels, Felix Severijnse, Sascha Bos, Kai Sindhunata en Jasmijn Lesterhuis. Niet minder blij waren de derde prijswinnaars: Mitchel Vlaar, Jelle van de Ven, Daniel Dumenov, Sebastiaan Blank en Emiel van Gijsen. Rond de middag was het de beurt aan de judoka's uit de geboortejaren 94/95. Het technische niveau van deze judo ka's lag alweer wat hoger. De eerste plaatsen werden opgeëist door: Jorn Besteman, Tim van Buuren Lars Onderwater, Nils Bouwman, Lotte van Vemden, Mart Smits en Dylan de Vries. Op de tweede tree van het ereschavot namen plaats: Tom Vilters, Joris Severijnse, Jim Tervoort, Ricardo Hernandez, Marcel Min, Karen Guit en Leon Verschuren. De derde prijswin naars waren: Levi Ferwerda, Dionne Cats, Micheal Kivits, Milan de Moor en Anouk van Gijsen. Aan het eind van de dag kwamen de oudere judoka's en de wedstrijdploeg in actie. Van de geboortejaren 93/94 werd de eerste prijs in beslag genomen door Co Ploegaerts, de twee prijs door Luuk Koopman en de derde prijs door Rick Klaver. De wedstrijdpoule van de geboorteja ren 1993 en ouder, stond garant voor zeer aantrekkelijk judo. Met een eerste prijs voor Rens de Jong, een tweede prijs voor Timo Lesterhuis en een derde prijs voor Karen Stevenson waren de bekers verdeeld. Zonder meer het spektakel van de dag was de wedstrijdpoule van 1994 en ouder. De judoka's gaven elkaar geen duimbreed toe en veel wedstrijden moesten worden beslist door een zoge naamde 'golden score', nadat de regu liere wedstrijdtijd voorbij was. Pas in de allerlaatste wedstrijd werd beslist wie van de drie kandidaten uiteindelijk met de ereprijs naar huis ging. In een afge meten gevecht trok Tiemen de By aan het langste eind en nam de eerste prijs mee. De tweede prijs werd opgeëist door Thijs Lesterhuis en de bronzen beker was voor Kars Zoon. Met deze laatste poule was een sportief en bles- surevrij clubkampioenschap ten einde gekomen. De kinderen en de organisa tie kunnen terugkijken op een leuke dag. Senioren De zaterdagavond kwam het gecombi neerde seniorenteam van Dojo 't Loo en Sportstudio Balance uit Warmenhuizen in actie in de derde ronde van de West Fries senioren judo competitie. In Hoofddorp werd zowel overtuigend van Hadjime uit Alkmaar als van Philipoom uit Beverwijk gewonnen, zodat het kampioenschap nog steeds binnen bereik ligt. Op 8 mei is de slotronde in Beverwijk. Als het seniorenteam er is slaagt kampioen te worden is sprake van een dubbelslag, nu het juniorenteam dit jaar ook al kampioen is geworden. Ledenvergadering GTH HEILOO - Gymnastiek- Turnver eniging Heiloo GTH houdt op donder dag 15 april haar jaarlijkse ledenverga dering in het Open Huis, aanvang 20.30 uur. Er wordt een uiteenzetting gege ven van het afgelopen jaar, waarbij de jaarcijfers getoond worden. Tevens wordt er een toelichting gegeven op de begroting van 2004. Alle leden van 18 jaar en ouder zijn hierbij welkom. Deze avond wordt ook afscheid genomen van spil in de vereniging Jannie Kuiper. Jannie is 17 jaar bestuurslid geweest met als voornaamste taak de ledenad ministratie. Daarnaast was zij een orga nisatietalent bij tal van activiteiten binnen onze vereniging zoals de onder linge wedstrijden en de sport- en spel- dag. GTH is dan ook naarstig op zoek naar nieuwe mensen die een bijdrage kunnen leveren bij diverse activiteiten. Bridgeclub Sans Atout HEILOO - De uitslagen van bridgeclub Sans Atout van maandag 5 april zijn: A- lijn: 1. Dijkema-van Heivoort 73.5,2. Lute- van Zomeren 61.5. B-lijn: 1. Slob-v.d. Klis 60.4, 2. Daudey-Beerepoot 59.9. C-lijn: 1. Van Baar-Haan 60.9,2. Fam. Kemper 56.3. D-lijn: 1. Kuiper-Valkering 68.3, 2. Fam. Witting 52.6. E-lijn: 1. Magermans-Feijen 57.3,2. Fam. Toby 55.7. Limmer IJsclub gaat naar de wielerbaan LIMMEN - De Limmer IJsclub gaat met z'n leden en donateurs naar de Alkmaarder wielerbaan. De wieler baan in Alkmaar is vlak bij 'thuishaven' de Meent. Na wat overleg met de men sen van Alcmaria Vitcrix hebben de schaatsers de baan voor drie uur kun nen huren en kan er worden getraind onder leiding van een heuse baantrai- ner. De datum voor dit spektakel is op zaterdag 17 april van 12.00 tot 15.00 uur. De kosten zijn alleen de fietshuur, dat is 5 euro per persoon. Iedereen neemt z'n eigen trappers en schoenen mee (dit in verband met de vele systemen die onder de fietsers zijn). Natuurlijk neemt iedereen z'n helm mee en handschoe nen! De deelname is voor eigen risico en de minimumleeftijd is 10 jaar Heb je zin in dit uitje, ben je lid of dona teur van de Limmer IJsclub, geef je dan op tijd op, omdat de deelname van de grootte van de groep afhankelijk is. Tijdig opgeven bij: Ron van der Velden, Enterij 20 Limmen, tel. 072-5052987. WAARLAND - Zeevogels lijkt afge haakt te zijn in de strijd om een*plaats in de nacompetitie. De withemden ston den er goed voor in de tweede periode en ook een topklassering in het eind klassement behoorde nog tot de moge lijkheden. Na het verlies tegen Con Zelo moeten de Hoevers nu hopen op wel heel veel vallende steken bij de con currenten. De resterende vijf wedstrij den tegen BKC, Alkmaarsche Boys, Callantsoog, Geel Zwart en Egmondia zullen allen in winst moeten worden omgezet om alsnog voor het toetje in aanmerking te komen. De wedstrijd tegen Con Zelo was nog maar 5 minuten oud toen de eerste tref fer mocht worden genoteerd. Uit het niets mocht een Waarlander de bal op de zestienmeterlijn rustig aannemen en aanleggen voor een schot. De half mis lukte schuiver leek houdbaar en zocht de uiterste linkerhoek op. Zeevogels doelman Jacco Walta had hier niet op gerekend en dook te laat naar de bal; 1-0. De withemden speelden vervol gens op de helft van de gastheren maar de uitvallen van de Waarlanders oogden gevaarlijker dan de aanvallen van de bezoekers. Toch mocht Zeevogels in de eerste helft nog hopen op de gelijkma ker maar een schot van Dave Holman, een kopbal van Niels Eijlander en een inzet van Daan van der Werf resulteer den niet in een doelpunt. Stevige pot voetbal Na de pauze gingen de 22 acteurs ver der waar ze gebleven waren. De ploe gen gaven elkaar weinig tot geen ruim te, hielden het veld klein en werd er hard gevochten voor elke meter. De scheidsrechter had moeite om alle over tredingen juist te beoordelen en de thuisclub deed er alles aan om het tempo uit de wedstrijd te halen. De Waarlanders lieten de leidsman vele malen weten dat de Hoevers veel te hard speelden maar vergaten dat zij zelf ook bezig waren met een stevige pot voetbal. Beide keepers hadden achteraf een rustige middag. Alle mogelijkheden en schoten gingen over of naast de doe len. De grootste kans kreeg Gijs de Waal vlak voor tijd. Invaller Hans van der Werf omzeilde de buitenspelval en zag dat de goed meegelopen de Waal er nog beter voor stond. De voorzet kwam net niet lekker aan en zwaar gehinderd door een tegenstander wist de ijverige middenvelder de bal niet de juiste rich ting en vaart mee te geven die nodig was. De bal hobbelde, tot ontzetting van iedereen met een wit-zwart hart, opnieuw naast het doel. Diverse Zeevogels aanhangers vonden dat de bal op de penaltystip moest maar de scheidsrechter zag hier geen reden toe. Gijs de Waal werd voor de resterende minuten nog opgelapt maar kon een nederlaag ook niet meer voorkomen. Zeevogels hoeft het komende paaswee kend niet in actie te komen. Diverse andere ploegen komen 1 of zelfs 2 keer in het veld. Misschien dat enkele gunsti ge uitslagen Zeevogels weer in het zadel helpen. Toertochten met Kennemer Sportief CASTRICUM - Fietsspecialist profil Ton Kooy in Castricum organiseert in samenwerking met toerclub Kennemer sporttief Castricum twee toertochten voor 18 april. Tocht 1 is 30 km langtocht 2 is 70 km lang. De kleine molen- toertocht gaat naar Alkmaar en via Heiloo weer terug. De grote molentoer tocht gaat via AlkmaarStompetorenRustenburg waar de koffiestop is en dan weer terug via Heerhugowaard, Heiloo en Limmen weer terug naar start punt sporthal de Bloemen. Voor deze twee tochten kunt u zich inschrijven in de sporthal de Bloemen in Castricum (de Bloemen 71 Castricum) tussen 09.00- 10.00 uur. De kosten zijn voor NTFU leden E 0,50, voor niet leden E 1 Eigen leden en KTC gratis. U kunt ook meegaan met de groep met voor rijders (alleen voor de grote tocht) die rijden met een snelheid van 20 a 22 km per uur en vertrekken om 10.00 uur. Inlichtingen kunt u krijgen bij W.F.Minneboo, tel. 0251-213269 of 06-22112135. T. Doorn tel 0251-670145 (Castricum) of J. C.M. Vriend, tel. 072-5339458 (Heiloo). Derde wedstrijd HSV Kennemerland KROMMENIE - Hengelsportvereni ging Kennemerland heeft de derde openingswedstrijd gevist in de Nauernaschevaart te Krommenie. De wedstrijd werd gekenmerkt door harde wind, regen en tegen het einde van de wedstrijd een heerlijk'zonnetje. Er was ondanks dat de vis voorzichtig aasde sprake van goede vangsten. De vaste stok was favoriet, maar door de harde wind was een stille aanbieding van het aas zeer moeilijk. Het was dan ook Hendrik Moolevliet met de feeder tegen de overzijde die wedstrijd wist te winnen met ruim 17 kilo vis, gevolgd door Nico Schouws die met de vaste stok bijna 11 kilo wist te landen in vak B. In vak A was het Jack de vries die met ruim 8 kilo zijn vak wist te winnen. Uitslag: Vak A: 1. Jack de Vries 8.100 gram, 2. Teun Kanon 7.200 gram, 2. Dolf Rijs 7.200 gram. Vak B: 1. Hendrik Moolevliet 17.650 gram, 2. Nico Schouws 10.975 gram, 3. Daan van der Venne 9.400 gram. Einduitslag opening minicompetitie (Beste twee uitslagen) 1. Joop Harlaar 2 punten 5.425 gram, 2. Hendrik Moolevliet 3 punten 24.650 gram, 3. Nico Schouws 4 punten 18.025gram. De volgende wedstrijd is de eerste wed strijd van de zomercompetitie op 18 april. Handbal Dames 1 Dimtronic Meervogels DIEMEN - De dames van Dimtronic Meervogels speelden afgelopen zondag hun tweede wedstrijd van het tweede gedeelte van de veldcompetitie. Deze keer reisden ze af naar Diemen alwaar ze aantraden tegen Zeeburg 2. Meervogels opende de score via een afstandsschot van Wendy Kerssens en wist o.a. via 2 break-outs van Yvonne Krom en nog een afstandschot van Wendy Kerssens uit te lopen naar een 1-5 voorsprong. Zeeburg was erg traag in hun aanvalsspel en Meervogels liet zich niet verleiden hierin mee te gaan. Er werd goed gespeeld en er waren mooie aanvallende combinaties van Meervogels te zien. De doelpunten gin gen nu echter wel gelijk op en via een tussenstand van 5-10 was de ruststand 7-12. De tweede helft was een hele andere helft. Meervogels speelde rommelig en had veel balverlies. Zeeburg wist tot 13-14 en 14-15 te naderen. Gelukkig bleef de gelijkmaker uit anders had het nog wel eens heel moeilijk kunnen wor den voor Meervogels. Doordat Gitta Lute driemaal scoorde vanaf de cirkel liep Meervogels weer uit naar 14-19. De eindstand was 16-19. Deze winst had Meervogels vooral te danken aan de goede start van deze wedstrijd en het herstel aan het einde. Meervogels bezet na deze wedstrijd nog steeds de tweede plek op de ranglijst. HEILOO - In de 24ste ronde van de interne competitie waren alle ogen gericht op het treffen tussen Zeeman en van Etten. Niet zozeer vanwege de vraag of Zeeman zijn toppositie zou behouden maar meer of de concurren tie, die onderling moordend is, dichter bij zou kunnen komen. Slechts een enkeling had daardoor oog voor de uit stekende prestatie die Shannon Vlaar behaalde in haar partij tegen Zeilstra. Aanvankelijk was er sprake van een gelijkopgaande strijd waarin beide par tijen probeerden het initiatief naar zich toe te trekken. Shannon Vlaar behan delde de stelling wat vlotter en zag kans haar tegenstander met een dub- belpion op te schepen wat in het pion nen-eindspel, dat op het bord was ver schenen, in haar voordeel was. Zij con troleerde met speels gemak de sleutel- velden en in combinatie met de opposi tie verdwenen de nog slechts vaag aan wezige theoretische kansen van Zeilstra als sneeuw voor de zon. Met een bevrijdende glimlach kon Shannon haar zus Lindsey vertellen dat zij gewonnen had. Lindsey Vlaar mocht het opnemen tegen Kracht en zette haar partij aan vankelijk goed op. Een vervelend fout je in het middenspel werd haar fataal, de stelling brokkelde snel af en meer voudig stukverlies was niet meer te voorkomen. In zijn partij tegen de Jong zat Roodbol zich af te vragen hoe lang het nog zou duren alvorens zijn tegen stander, die een volle toren voor stond, een winnend plan had bedacht. De stel ling was volkomen dichtgeschoven en de vraag of er remise in zat diende zich steeds nadrukkelijker aan. De Jong probeerde van alles maar Roodbol gaf geen krimp totdat zijn aandacht even verslapte waardoor hij één veld even onvoldoende beheerste waardoor de AKERSLOOT - Op 1 april was het 50 jaar geleden dat gymnastiekvereniging Wij Willen Steeds Vooruit in Akersloot werd opgericht. Een paar heren begonnen in een voormalige kaasfabriek met enkele toestellen en veel enthousiasme een clubje dat is uitgegroeid tot een vereniging van ca. 180 leden. In de jaren 60 van de vorige eeuw waren dat er zelfs meer dan 300! Het jongste lid is bijna 4, het oudste lid is gelijk met de vereniging jarig en werd op 1 april 84 jaar. Alle leden gymmen 1 uur per week in de gymzaal van de Rembrandtschool. De kleinste kinderen bewegen spelenderwijs en maken kennis met de toestellen. De grotere jeugd turnt op toestellen en de senioren blijven lenig en in conditie door grondoefeningen en oefeningen met klein gereedschap. Het jubileum is de zaterdag ervoor gevierd met een feestelijke dag voor de leden, 's Middags was er een poppenkast voorstelling voor de jongste jeugd. Later in de middag speelden de grote re jeugdleden Oudhollandse spelletjes en 's avonds waren de senioren aan de beurt voor de oude behendigheidsspel len en een optreden van de Krom Singers. De uit vier leden bestaande feestcommissie had eer van haar werk. Vrijwel iedereen vermaakte zich uit stekend. Bridgeclub Fumez Pas HEILOO - De uitslagen van bridge club Fumez Pas van 1 april zijn: Lijn A: 1 H. Hoogland T. de Vries 57,50, 2 M. G. Jacques 55,42,3 T. Kunst T. Rosier 55,00, Lijn B: 1 M. N. Mons 60,42,2 R. J. Turk 57,08, 3 A. Koopman G. van Poelwijk 55,42, Lijn C: 1 P. Bruin A. Dekker en R. Druiven L. Groot 60,00, 3 J. J. Knegt 55,83, Lijn D: 1 M. van der Horst C. van Wensen 65,42, 2 T. Prins M. van der Weijden 60,00, 3 W. C. Berkhout 59,17. Bridgeclub Limmen LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 31 maart als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Keyzer-Keyzer 62.84, 2. v.Bellen-v.BergenHenegouw 56.25, 3. Mulder-Kruyswijk 55.36, B-lijn: 1. Fam.Jelsma 64.29, 2. Boymans- Kerkvliet 63.02, 3. Schoonakker- Arends 56.25, C-lijn: 1. Balkenende- Min 65.36, 2. Gelsing-Stolp 57.86, 3. Wagenaar-Roes 56.43, D-lijn: 1. Fam.v.Wijk 63.93, 2. Vriend-Zwalua 58.57, 3. Wieffering-Doornbos 58.29, E-lijn: 1. Jacobs-Zwart 57.14, 2. Fam.Vasbinder 54.76, 3. Castricum- Hulsebosch 54.17. Heilooër Bridge Club HEILOO - De uitslagen van H.B.C. van dinsdag 30 maart zijn: A-lijn: 1. Fam. Muller 63,3, 2 Huting/Huting 61,3, B-lijn: 1. Mw Kramer/Hr Van der Steen 64,1,2. Starink/Tbrk 61,5. Donderdag 1 april: A-lijn: 1. Hendrikse/Koot 64,6, 2. Haan/van Loon 58,8, B-lijn: 1. Koot/Spruit 60,8, 2. HH Leek/Van der Steen 58,8, C- lijn: 1. Bikker/Cavalini 59,2, 2. DD Leek/Van der Steen 58,3, D-lijn: 1. fam. Sprenkeling 63,5, 2. Van den Dool/Neijens 57,3. Jong net voldoende ruimte kreeg om de partij naar zich toe te trekken. De krachtmeting tussen Korse en Kraayenbrink was in meer dan één opzicht legendarisch. Waar voorheen de Lange regelmatig de publiciteit haalde was het nu de beurt aan Korse. In een meer dan aardige partij was hij met een enorme stunt bezig die door weinigen op zijn juiste waarde werd geschat. Met heldere en duidelijke zet ten, die aan daadkracht niets te wensen over lieten, zette hij Kraayenbrink direct onder druk die het daardoor zo Spaans benauwd kreeg dat hij geen kans zag de verdediging zodanig te organiseren dat hij met vrucht iets tegen allerlei dreigingen kon beginnen. De cavalerie drong snel en efficiënt de stelling van de tegenstander binnen en dwong zodoende zijn opponent tot het hijsen van de witte vlag. Voor Korse zijn eerste overwinning, één die er zijn mocht! De uitslagen: Zeeman-vEtten 0-1; Manni-vHam 0-1; vdWal-de Jager rem; vdWerff-Langereis rem; Bosma- Jongkind rem; Woudstra-Jongerius rem; Folkertsma-Sauer 1-0; vdBrink- Maas 1-0; vRoemburg-Hassing 1-0; Huffnagel-Prins rem; de Jong-Roodbol 1-0; Niehaus-Horninge 0-1; de Lange- Koenders rem; Zeilstra-Shannon Vlaar 0-1; Lindsey Vlaar-Kracht 0-1; Korse- Kraayenbrink 1-0. JP Egmond aan den Hoef EGMOND - Op 24 april houdt het jon- gerepastoraat Egmond aan den Hoef om 17.00 uur een sponsormaaltijd ten behoeve van de Augustinessen van Sint Monica in Amsterdam (www.zustersau- gustinessen.nl). Zij zetten zich in voor moeders met kinderen en zwervers die geen onderdak hebben. Zij doen dat vanuit hun klooster aan de Warmoestraat. Door middel van de maaltijd gaan onze jongeren het werk van de zusters ondersteunen. Schrijft u zich dus allemaal in. De kosten bedragen E 13,- per persoon all in. Uw geld is dus welbesteed! Het thema van deze maal tijd is Wereldgerechten. De maaltijd wordt door de jongeren geserveerd in de ontmoetingsruimte van de R.K. Kerk in Egmond aan den Hoef. Zijn er vragen dan kunt u bellen met Hans Mathot, tel. 072-5064908. U kunt ook mailen naar HansMathot@hetnet.nl. Geslaagde actie TIOS LIMMEN - Op woensdag 31 maart heeft gymnastiekvereniging TIOS een geslaag de actie gehouden. In Limmen verkoch ten kinderen van TIOS potjes met narcis sen huis aan huis. De opbrengst van deze actie, bijna 1100 euro, zal worden besteed aan nieuwe materialen. Het liep zo goed dat alle kinderen binnen de kortste tijd door hun voorraad heen waren. Volgend jaar zal TIOS deze actie zeker herhalen en voor meer potjes zorgen. Paasnachtdienst in de Oud-Katholieke Kerk EGMOND - Al jaren vieren de Oud- Katholieken en de leden van de Samen op Weg Gemeente Egmonden geza menlijk de paasnacht om de verrijzenis van Jezus Christus te gedenken. In de kerken in het Oosten wordt na het vie ren van de heilige paasliturgie, het feest de hele nacht voortgezet. Het is daar de gewoonte dat de gelovigen samenko men en met elkaar feestvieren onder het genot van een glas wijn of druiven sap en het nuttigen van zelfgemaakt paasgebak. Vorig jaar heeft de Oecomenische werkroep in Egmond voor het eerst zo'n samenzijn na de paasnachtdienst gevierd in het Verenigingsgebouw in Egmond aan Zee. Dit jaar willen zij dit herhalen en na de paasnachtviering bij elkaar komen om elkaar zalig Pasen te wensen. Deze viering vindt plaats na de paaswa ke van 21.30 uur. De werkgroep doet een beroep op een ieder om zelf(gebakken) taart of paasbrood mee te nemen. Het gebak wordt, naar Russisch gebruik tijdens de liturgie in de kerk geplaatst en door de priester gezegend. Na de dienst worden de lek kernijen overgebracht naar het vereni gingsgebouw waar er van kunnen genoten. De werkgroep zoekt ook mensen die willen helpen met het dek ken van de tafels en het ronddelen van de wijn en het gebak. U kunt zich aan melden bij lector Henk Groen van de Oud-Katholieke Kerk. Avondvoorstellingen J.P. Thijssecollege CASTRICUM - Op donderdag 22 april en vrijdag 23 april zullen op het Jac. P. Thijsse College Castricum voor de twaalfde keer avondvoorstellingen op de planken worden gezet van de jaar lijkse dramaproduktie. Op dit moment zijn de acteurs en het orkest druk bezig met de laatste voorbereidingen. Sinds november 2003 zijn zo'n 50 leerlin gen van het Jac. P. Thijsse College vol overgave bezig met het werken aan de voorstelling Mario en Julia. De aula van de school zal voor de voorstellingen wor den omgetoverd tot een compleet thea ter. De voorstelling gaat over twaalf excen trieke stedelingen die in hun apparte menten boven de lokale slagerij wonen. Het is laat in de 21ste eeuw, een maat schappij waar voedselschaarste heerst en dat betekent: je eet óf je wordt gegeten! De slager is begonnen met het inhuren van slagersjongens en draait ze na korte tijd door de vleesmolen om ze als gehakt aan de bewoners te verkopen. Gelukkig zijn er een aantal rebelse stadsbewoners dat vanuit het riool ope reert - de Vegetarische Burgers - die hun eigen manieren hebben verzonnen om te overleven in een wereld die wordt geplaagd door hongersnood en kannibalisme. Op een dag verschijnt Mario - de voormalig computerspelar tiest van Nintendo - die nieuw is in de stad, voor een baantje bij de slagerij. De slager wil hem voor een schijntje laten werken en daarna tot gehakt ver malen, maar slagersdochter Julia wordt verliefd op Mario. Ze kan niet aanzien dat de bewoners Mario willen opeten en dus sluit zij een deal met de Vegetarische Burgers om haar Mario te redden voordat het te laat is! De razendenthousiaste leerlingen zijn op vrijdagmiddag tot laat op school waar zij achter gesloten deuren druk repeteren. Uit het muzieklokaal klinkt het koor en het orkest bestaande uit zingende en musicerende leerlingen, van brugklassers tot eindexamenkandidaten. De artistieke leiding is in handen van Marieke de Vree (docent Handvaardigheid en beeldend kunstenaar) en Janhans Berg (docent Muziek/CKV). De productie wordt door Karlien Huizing (docent Frans) verzorgd. Toegangskaarten a E 3,50 kunnen wor den gekocht bij de Read Shop (W.C. Geesterduin) en Laan Libris (Burg. Mooijstraat), en door leerlingen op het Jac. P. Thijsse College zelf. Op de avon den van de voorstellingen worden geen kaarten aan de zaal verkocht. EGMOND - In het dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef is van 4 april tot 12 juni werk tentoongesteld van Anna Ramaker-Sinkowska en Ton van den Heuvel. Ton van de Heuvel woont nog niet zo lang in Egmond maar heeft al spoedig de charme ontdekt van de duin landjes. Ton kan zich goed inleven in het losse en vrije gevoel dat het bezitten en bewerken van deze landjes geeft. Ook de bouwsels zijn een afspiegeling van de creativiteit van de tuinmannen en tot zijn verwondering worden deze bouwsels moeiteloos in het landschap opgenomen. Hij ziet dat in de zomer de gewassen en bloemen de landjes als een palet kleuren en dit motiveert hem om daar iets van op doek vast te leggen. Ton wilde in zijn tie nerjaren al kiezen voor het schilderen maar zegt dat hij er goed aan heeft gedaan om naar de raad van zijn vader te luisteren en tekenen en schilderen als liefhebberij te beoefenen. Nu hij ruim een jaar geleden zijn werk heeft neer gelegd, heeft hij tijd om zich intensiever met tekenen en schilderen bezig te hou den. Hij heeft de meeste ervaring met landschappen maar heeft daaraan toege voegd sedert 1990 het tekenen en schil deren naar de mens. Op de tentoonstel ling zijn er dan ook naast landschappen ook portretten en naakten van hem te zien. Ton maakt zijn werk met: acrylverf, pastelkrijt, waterverf en inktpen. Anna Ramaker is na een 10-jarige peda gogische loopbaan in Polen in 1993 ver huisd naar het Egmondse dorp aan de zee. Met tekenen en schilderen heeft zij zich eigenlijk in haar vrije tijd altijd bezig gehouden. Als docent beeldende vor ming was het makkelijker de sfeer en de geur van deze activiteiten te beleven. Creatieve expressie van de leerlingen en regelmatige contacten met de vakcolle ga's stimuleerden eveneens. In Nederland hebben tekenen en schilde ren haar juist geholpen om zich hier thuis te gaan voelen. Hoewel er door haar werk weinig tijd voor haar hobby over blijft, bestaat toch de behoefte om zich intensief met het tekenen en schil deren bezig te houden. Mens en natuur zijn de belangrijkste elementen van haar composities. Tijdens het tekenen of schil deren voelt ze een bijzondere binding met een model of met de natuur. Het zoeken naar de juiste plastische 'woor den' maakt die belevenis zeer span- nend.Het liefst gebruikt ze dan potlood, pen, pastelkrijt of aquarel. Dat kost min der tijd waardoor de waarnemingen sneller worden uitgewerkt dan bijvoor beeld met olieverf. Op de tentoonstelling zijn dan ook pen-, potlood- en pastelteke ningen en aquarellen van haar te zien. Het dorpshuis Hanswijk heeft een beperkte openstelling. Om de hele expo sitie goed te kunnen bekijken is het raad zaam contact met de beheerder Sander Rozemeijer tel. 072-5061492 op te nemen. Zwartendijk. CASTRICUM - Met de oplevering van de nieuw gerealiseerde fietsenstalling door de NS rondom het station, komt de gewenste handhavingactie in zicht. Een bezoek aan het station levert een aanzicht op van fietsen die gestald worden onder verbodsborden, tegen de statiönsgevel, naast de stallingen ter hoogte van de ingang van de Tuin van Kapitein Rommel. Verder worden er her en der zogenaamde fietswrakken aan de achterzijde van het station aangetroffen. Dergelijk fietsstal- lingsgedrag leidt tot een zeer rommelig aanzicht van het stationsgebied. Alhoewel er al wrakken zijn geruimd, bestaat de noodzaak om de foutief gestalde fietsen aan te pakken. Onderhavig plan van aan pak voor het wegslepen van fietsen heeft tot doel het station schoon van illegaal geplaatste fietsen te kunnen presenteren. Vooruitlopend op dit handhavingsbeleid is in mei 2003 het stationsgebied aangewe zen als gebied waar het Verboden is om (brom)fietsen anders te stallen dan in de daarvoor aangewezen plaatsen. Het stationsgbied Op 29 mei 2003 zijn de aanwijzigingsbe- sluiten gepubliceerd, waaronder de aan wijzing van het stationsgebied waar uit sluitend binnen de stallingen van de NS geparkeerd mag worden. Dit gebied kan omschreven worden als: Stationsweg, Mient vanaf Burgemeester Mooijstraat tot de Brakenburgstraat, Burgemeester Mooijstraat vanaf Stationsweg tot Geelvinckstraat en de Kramersweg vanaf Geversweg tot Beverwijker straatweg. Op grond van het voorïioem- de aanwijzingsbesluit kan door middel van het toepassen van bestuursdwang fietsen en fietswrakken door de gemeen te worden verwijderd. Stallingsruimte Met de realisatie van de fietsenstallingen is er stallingsruimte voor ca. 2000 fietsen. De nieuwe overkappingen hebben een capaciteit van 1304. De binnenstalling heeft in theorie een capaciteit van 788. In verband met de beperkte ruimte tussen de fietsenrekken is de capaciteit hier in de praktijk ruim 700. Opslag fietsen De locatie voor de opslag van de fietsen was tot de gemeentelijke herindeling bij het politiebureau aan de Eerste Groenelaan geen probleem omdat het bureau nauwelijks gebruikt werd. Met de regiowijziging van politie Castricum kan de politie hier geen opslagruime meer aanbieden. Op het Schulpstet is aangegeven dat ook daar geen ruimte is voor de opslag van fietsen. Het plaatsen van een container achter het station is geen optie omdat het toezicht op de weggesleepte fietsen hier niet perma nent aanwezig is. Inmiddels is de moge lijkheid besproken met de fa. Schilder om de weggesleepte fietsen te stallen op het terrein aan de Rijksweg te Limmen. Dit terrein wordt momenteel al gebruikt ten behoeve van de wegsleepregeling van auto's. De locatie is bereikbaar per openbaar vervoer. Wegsleepprocedure Van elke weggesleepte fiets wordt een proces-verbaal opgemaakt door een van de medewerkers van de fa. Schilder waarbij het volgende zal worden ver meld: datum wegslepen fiets, locatie weggesleepte fiets, aangetroffen staat van fiets, inclusief omschrijving van de fiets, of fiets al dan niet op slot stond. De algemene wet bestuursrecht schrijft een bewaartermijn van minimaal 2 weken tot maximaal 9 weken voor. Uitgangspunt is hierbij de bewaarter mijn van 9 weken tenzij de kosten die het wegslepen en de opslag met zich mee brengen onevenredig hoog zijn. In Nijmegen is berekend dat slechts kosten- dekken wordt gehandhaafd indien de overtreder E 114,- betaalt alvorens de fiets wordt uitgegeven. De waarde van een stationsfiets zal ongeveer rond de E 11,- liggen. De kosten zijn dan in verhou ding demate onevenredig dat het stellen van een kortere bewaartermijn van 4 weken (30 dagen) gerechtvaardigd is. De kosten voor het wegslepen en opslag kunnen d.m.v. het uitreiken van een bestuursdwangbeschikking (inclusief procesverbaal) door medewerkers van de fa. Schilder worden verhaald op de overtreder. Tegen deze beschikking bestaat voor de overtreder de mogelijk heid om bezwaar aan te tekenen.' De kosten die doorberekend worden aan overtreder, m.a.w. de kosten bij afhalen, zijn mede afhankelijk van aantal stal- lingsdagen. Fa. Schilder zal na 30 dagen een opkoper van buiten de gemeente benaderen. De opbrengst wordt recht streeks gestort naar de gemeente. Afhaalprocedure Locatie terrein Schilder aan de Rijksweg te Limmen. Openingstijden van maan dag tot en met zaterdag van 9.00 uur tot 17.00 uur, tel. 06-53555866. a

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 8