Kom ideeën opdoen voor een keuken of interieur op maat Activiteiten AYYH Van Akersloot naar Oeganda met paling, pennen en 1000 euro mm Nota Subsidiebeleid 2005- 2008 vastgesteld door de raad tlliilili Kindertheater Het verhalen-magazijn ffiü TTTm UITKIJKPOST - 7 APRIL 2004 - PAGINA 9 Castricum ondertekent Klimaatafspraken Op 2e Paasdag staat ons enthousiaste team klaar om u te ver welkomen. Onder het genot van een hapje en een drankje kunt u onze showroom bezichtigen en u laten verrassen door de perfectie en uitstraling van de getoonde maatwerkoplossingen Ook worden er enkele rondleidingen in de zeer goed geoutil leerde werkplaats gegeven. Daar kunt u met eigen ogen zien hoe nauw het luistert om de maatwerk keuken- en interieur onderdelen te vervaardigen. Interieurbouw Interieurbouw is een specialiteit, onze spe cialiteit. Wat u ook op het oog heeft, Van der Pal realiseert uw idee. Van ontwerp tot en met de installatie. Zo produceren we in eigen beheer als garantie voor de beste kwaliteit. Onze werkplaats is uitstekend geoutilleerd en o.a. voorzien van een com putergestuurde boor-freesmachine en opdeelzaag. Ook een eigen spuiterij maakt deel uit van onze productiefaciliteiten. Kasten en keukens soorten en maten. Exclusief van design, gemaakt van de beste materialen, is het signalement van onze producten. Wij hebben de vakkennis én de machines in huis om de meest complexe wensen te realiseren. Van ontwerp tot en met de plaatsing verzorgen wij voor u. Dat is uw garantie voor vele jaren plezier. t-ev\ iv\+eirieu\r op vraa^. Wij reaWserer voor u mar u a\ jarer raar op zoele bert, eer lca.s+ o*f bibliotheek, geheel raar WW eigevo Wers. O-f wiis-Schie^ eer ardere k.euk.ev\ o-f eer aarpass\rq? Davo is eer bezoek. aar or~z.e ui+gebveide sVoWroovr zelcer de rr\oei+e mard. Op yraardaq 12. april houder wij Oper Huis tusser 11.00 er 16.00 uur. Kotrr k.ijk.er er Iceurer er stel ors gerust uw irterieurvraag. Met \rreer dar 20 jaar ervarirg hebber w'j daar rast eer ar+woord op! U Iref idee.Yrtk&s bef" tgelsleoog (\j Aardweg A-lieroaar www.vanderpalbv.nl keukens en interieurbouw Streekradio Excellence Beeldhouwen in De Hofdijk Metal Cover Fest in Theatercafé Provadja Collecte voor Kindertehuizen Roemenië Zaai- en stekbeurs Groei Bloei Foto's plakken bij u thuis CASTRICUM - Tijdens de Klimaat- beurs op donderdag 8 april tekent gedeputeerde Albert Moens van de provincie Noord-Holland wederom kli maatafspraken met een aantal Noord- Hollandse gemeenten en stadsdelen, waaronder ook de gemeente Castri cum. Deze gemeenten en stadsdelen dienen ook hun plan van aanpak Klimaatbeleid in bij het ministerie van VROM. De ondertekening vindt plaats na de opening van de Klimaatbeurs 2004 door gedeputeerde Albert Moens en Hester Maij, wethouder Milieu van de gemeente Amsterdam. Klimaatbeleid Door ondertekening van de klimaataf spraak met gedeputeerde Moens van de provincie Noord-Holland verplicht de gemeente Castricum zich tot uitvoe ring van het door haar opgestelde kli maatbeleid. Daardoor krijgt de gemeente toegang tot de provinciale subsidies voor duurzame energie zoals warmtepompen, zonnecellen, biomas sa-installaties of een CO-arm gemeen tegebouw. Daarnaast blijft het CO- Servicepunt de gemeenten ondersteu nen bij de uitvoering van het klimaat beleid. Tot nu toe heeft de provincie al met 25 gemeenten en stadsdelen een klimaatafspraak ondertekend. Zij streeft er naar om voor eind 2005 met 80% van de Noord-Hollandse gemeen ten een overeenkomst te hebben geslo ten. Voor meer informatie zie www.klimaatbeurs.nl. AKERSLOOT - Dinsdagavond, even na achten loopt de woonkamer in huize Putter vol met de vrijwilligers van De 2e Ronde, de winkel in tweedehands goederen in Akersloot. Donderdag vertrekken Sabine Putter en Esther Schagen naar Oeganda. De koffers staan klaar, alles is geregeld, 100 dagen blijven ze weg. Vanavond staan ze cen traal. Hun ouders zijn al zo'n tien jaar actief in Stichting De Doorstroom. Jarenlang hebben ze goede doelen in Oeganda gesteund en in 2001 zijn ze er voor het laatst een maand naartoe geweest. Sabine en Esther waren er toen ook bij en wilden er nogmaals heen. „Kijk," zegt Esther en ze laat een tas zien. „200 pennen van de scouting, heb ben ze allemaal van huis meegenomen, hun móóiste pennen voor de kinderen in Oeganda." Weeshuis en vluchtelingen In Jinja, de tweede stad van Oeganda, gelegen aan het Victoriameer waar de Nijl ontspringt, gaan ze drie maanden wonen bij Mama Jane, een weeshuis waar zo'n 70 kinderen verblijven. Overdag als de kinderen naar school zijn gaan Sabine en Esther helpen in Kimasa, een vluchtelingendorpje niet ver van Jinja. Daar lopen verschillende hulpprojecten zoals bijvoorbeeld een peuteropvang. Aanvankelijk zullen de meiden op sleeptouw worden genomen waarna ze zelf bepalen waar ze zich voor in willen zetten. De bedoeling is dat ze zelf een zinnige invulling geven aan hun aanwezigheid daar, er is niet op voorhand een bepaalde taak voor ze weggelegd, ze gaan zelf bepalen wat ze er willen gaan doen. Vader Ben onder breekt de dames: „Jullie moeten wel meewerken hoor". Missie Die keuzemogelijkheid is er niet zomaar, Sabine en Esther gaan name lijk een ongewisse tijd tegemoet waarin ze wellicht voor pittige problemen komen te staan. Pater Kees Groenewoud werkt in Oeganda en heeft al lange tijd contacten met de Akersloters. Hij adviseerde Sabine en Esther om zich met hulp van Missie en Jongeren voor te bereiden op hun peri ode aldaar. Missie en Jongeren zendt jongeren uit naar zogenaamde Meeleefprojecten en bereidt ze daar intensief op voor. Ook Sabine en Esther hebben daaraan deel genomen. Met 16 jongeren hebben ze vier weekenden intensief voorbereid, ervaringen uitgewisseld en een stage gelopen. Dat deden ze bij de AKN wat staat voor 'Andere Kant van Nederland'. Zo hebben ze een week end gelogeerd in een inloophuis van de stichting Dom Bosco in Amsterdam waar zwerfjongeren worden opgevan gen en waren ze bij de Zusters van Moeder Theresa in De Amsterdamse Jordaan, waar ze hebben geholpen bij het bereiden van maaltijden. Al met al is de voorbereiding heel belangrijk Op naar Oeganda, met 1000 euro, vacuüm verpakte paling en een hele lading pennen... geweest, zo benadrukken ze beiderl. Sabine: „We gaan niet alleen voor anderen, we gaan ook voor onszelf." Duizend euro Ingrid Krom overhandigt de dames een cheque ter waarde van duizend euro. Daar is vooraf geen bestemming aangegeven, ze mogen dit geld naar eigen inzicht besteden aan een goed doel. Ingrid hoopt dat de 2e Ronde er al tijdens hun verblijf en zeker na hun terugkeer twee ambassadrices bij heeft en dat de dames dan ook plaatsnemen in de commissie Goede Doelen. Rest nog het probleem dat in Oeganda een algemeen rookverbod geldt waar ze het echt moeilijk mee zullen krijgen. En voor de Hollandse vrienden in Oeganda gaat er paling uit Akersloot mee, de beste. Maar die ligt nu nog even vacuüm verpakt in de vriezer. •v. v 2e Paasdag Open huis HEILOO - De raad van de gemeente Heiloo heeft in zijn vergadering van 8 maart jl. de nota Subsidiebeleid 2005- 2008 vastgesteld. In de Uitkijkpost van 19 november 2003 bent u door ons geïnformeerd over deze nota. De raad van de gemeente Heiloo heeft voor het subsidiebeleid gekozen voor een beleidscyclus van vier jaar. De eer ste vier jaar lopen van 1 januari 2001 tot en met 31 december 2004. De vol gende beleidscyclus loopt van 1 janua ri 2005 tot en met 31 december 2008. De subsidies voor 2004 zijn inmiddels bekend. Dit betekent dat het tijd was het nieuwe beleid voor de komende vier jaar (2005-2008) vast te stellen. Geen bedenkingen Het gemeentebestuur hecht er aan, voordat het beleid door de raad wordt vastgesteld, de mening te horen van de gesubsidieerde instellingen. Om die reden heeft het college besloten de conceptnota Subsidiebeleid 2005-2008 ter inzage te leggen voor alle belang stellenden en belanghebbenden. De conceptnota Subsidiebeleid 2005-2008 heeft voor een ieder ter inzage gelegen van 20 november t/m 31 december 2003. In deze periode zijn geen reacties binnengekomen op de conceptnota. Dit betekende dat het college de nota zonder wijzigingen kon aanbieden aan de raad. De raad besluit het huidige beleid op hoofdlijnen te handhaven De raad heeft besloten het huidige beleid te handhaven. Er is één beleids wijziging: met ingang van 1 januari 2005 wordt niet meer afgerekend op basis van werkelijke kosten. De kosten die voortvloeien uit wijzigingen van de CAO Welzijn voor instellingen die jaarlijks meer dan a 22.689 subsidie ontvangen van de gemeente, blijven wel voor rekening van de gemeente Heiloo. Voor het overige heeft de raad beslo ten het huidige beleid te handhaven. In de nota doet de raad wel een aantal aanbevelingen. Inwerkingtreding subsidiebeleid Het nieuwe subsidiebeleid treedt op 1 januari 2005 in werking en geldt tot en met 31 december 2008. Begin maart van dit jaar hebben alle instellingen die in 2004 subsidie hebben ontvangen van de gemeente Heiloo een aanvraagfor mulier voor 2005 toegestuurd gekre gen. De aanvragen voor het, begro tingsjaar 2005 moeten voor 1 mei 2004 zijn ingediend bij het college. HEILOO - Het programma voor de maand april. Dinsdag 13 april, van 20.00 tot 21.00 uur: een muzikale documentaire, deel 3. Een terugblik op de jaren zeventig en gedeeltelijk de jaren tachtig van het bekende duo Paul Simon en Art Garfunkel. Samenstelling: Alfred Cahn. Presentatie Alfred Cahn en Dini van Sluis. Dinsdag 20 april van 20.00 tot 21.00 uur: live vanuit de studio het program ma Intermezzo. Presentator Bob van Unnik in gesprek met de heer Jan Rood over het onderwerp 'Heiloo Wereldwijd', met de daarin gestelde acties, speciaal het project 'Actie Calcutta' in India dat deze maand wordt beëindigd. Streekradop Excellence is te ontvan gen op de kabel 96.5 en op FM 106.3. HEILOO - Voor de laatste weekend workshop beeldhouwen van dit sei zoen zijn nog enkele plaatsen vrij. Deze workshop wordt gegeven in De Hofdijk te Heiloo. Er kan gekozen worden uit beeldhouwen in was of in steen. Materialen en gereedschappen zijn aanwezig. De workshop wordt gehouden op zaterdag 24 april, van 11.30 tot 17.00 uur en zondag 25 april van 10.00 tot 16.00 uur. Ervaring is niet nodig, en begeleiding is aanwezig. Ook voor wie al bekend is met werken in was of steen, is het inspirerend om een weekend lang in een groep te werken en kennis uit te breiden. Het adres van De Hofdijk is Mariënstein 178 a te Heiloo. Voor informatie of aanmel ding: Henny Mazurel, tel. 0226-452320 of Trudy Keyzer, tel. 072-5337293. ALKMAAR - Zaterdag 10 april is het Metal Cover Fest in Theatercafé Provadja, met een optreden van Rites of Sorrow. Deze band is het neusje van de zalm op metalgebied. Zij spelen covers van voornamelijk jaren-80 en begin jaren 90, rock en eigen materiaal. In een tijdsbestek van krap een jaar heeft de band een gedegen en gevari eerde set opgebouwd. Rites of Sorrow staat garant voor een oorverdovende reis door twee decennia metal, door het spelen van covers van Megadeth via Kiss tot Juddas Priest en Metallica. Theatercafé Provadja is aan Verdronkenoord 12 (Bij Provadja) Alkmaar. Vrij entree, aanvang 22.00 uur. HEILOO - In de periode van dinsdag 13 april tot en met zaterdag 17 april houdt de Stichting Hulp Kinder tehuizen Roemenië weer haar jaarlijk se collecte in de gemeente Heiloo. De opbrengst is, net als de vorige jaren onder andere bestemd om de trans portkosten te bekostigen voor het voorjaarstransport naar Roemenië. In mei hoopt de stichting wederom een transport weg te brengen. De bestem ming is het dorp Draguseni, hier wor den aan alle inwoners van het dorp een bananendoos met kleding uitgedeeld. Jong en oud krijgt een doos, gevuld met zomer- en winterkleding en aange vuld met wat linnengoed en een stukje toiletzeep. Voor de kinderen wordt er speelgoed en teken- of schrijfmateriaal bij gedaan, dit is afhankelijk van de leeftijd. Voor meer informatie betref fende de stichting of de collecte kan contact worden opgenomen met mevrouw Kraakman, Bosvaren 7 te Heiloo, tel. 072-5332713. HEILOO - De jaarlijkse zaai- en stek beurs van Groei Bloei afdeling Heiloo en Omstreken wordt gehouden in de kassen van GGZ Willibrord in Heiloo. Stekjes, zaaigoed of andere planten kunnen hier worden geruild of voor een kleine vergoeding vanaf E 0,20 worden verkocht. Gaarne de planten in een potje, zo mogelijk voor zien van de Latijnse of Nederlandse naam, aanbieden. De zaai- en stekbeurs vindt plaats op maandag 3 mei, vanaf 19.00 uur is er gelegenheid om te ruilen en hierna vanaf 19.30 uur zijn geïnteresseerde kopers welkom. Plaats: kassen van GGZ Willibrord, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. HEILOO - Stapels foto's in de kast en er maar niet toe komen om ze in te plakken... wie kent het niet? Vrijwilligers van Stichting Ouderen werk Heiloo komen bij u thuis om samen met u de foto's in te plakken. Ook kunnen zij samen met u een colla ge maken van de foto's of aan de hand van een levensloopboek uw foto's en verhalen verwerken. Aanmelden kan bij Stichting Ouderenwerk Heiloo tel. 072-5331297. U wordt dan binnen een week teruggebeld door een vrijwilliger om een afspraak te maken. HEILOO - Op donderdag 8 april houdt de A.V.V.H. voor haar leden om 14.00 uur in het Open Huis de diale zing 'Kerken en kloosters in en rond Moskou' door de heer D. Dubbeling uit Amsterdam. Het Russische rijk heeft een groot reli gieus verleden. In elk dorp en stadje zijn de prachtigste kerkjes te zien. Hun glanzende uivormige koepels geven kleur aan de vaak grauwe omgeving. Veel kerken zijn tijdens het commu nisme gesloopt maar in Moskou zijn er honderden bewaard gebleven. De heer Dubbeling toont in zijn diale zing enkele van de mooiste en belang rijkste kerken in en rond Moskou zoals de kerken in het Kremlin, het Danilovklooster en het klooster van Zagorsk, 100 kilometer buiten Moskou. De lezing is ook toegankelijk voor niet-leden; kosten e 3,-. Hierbij is een consumptie inbegrepen. Dit is de laatste bijeenkomst van de A.V.V.H. in het seizoen 2003/2004. Gedurende de zomermaanden worden echter interessante excursies georgani seerd, met onder andere in april een bezoek met rondleiding aan de ten toonstelling 'Delia Robbia' in het Bijbelsmuseum in Amsterdam; in mei een bezoek aan de Kunsthal Rotterdam Museumpark met een rondleiding op de tentoonstelling 'Alphonse' Mucha, Meester van de Jugendstil' en in juni een bezoek aan het Expo Atelier van Ans Markus in Amsterdam met een persoonlijke rondleiding door de schilderes. Inlichtingen: Henny Moscou, tel. 072- 5333894. HEILOO - Paasmaandag 12 april speelt Papaver4Kidz voor kinderen van 4 tot en met 9 jaar theater. De voorstelling draait om het (verhalen)- magazijn. Het magazijn is dit keer gevuld met allemaal spulletjes van het hulpje van de tovenaar. Afhankelijk van wat kinderen uit het magazijn kie zen en afhankelijk van verdere sug gesties van de kinderen ontstaan al improviserend weer de meest wonder lijke, vrolijke en spannende scenes. Voor kinderen en met kinderen! Wees erbij, want dit is de laatste voorstelling van dit seizoen in Heiloo. De entree bedraagt E 4,50 inclusief ranja achteraf. De voorstelling is in mini-theater Sierhuis en begint om 14.30 uur. De zaal is open vanaf 14.15 uur. Het thea ter is makkelijk te vinden aan de Nijverheidsweg in Heiloo. Aan de Kennemerstraatweg ligt in Heiloo (aan de kant van Limmen) een rotonde. Volg bij die rotonde het bord Oosterzij. 50 meter verderop is links de Nijverheidsweg. Het theater ligt 200 meter de straat in en is te herkennen aan het grote rode bord Mini-theater Sierhuis. Parkeren is geen probleem. Reserveren aanbevolen: 072-5331406 (Sylvia Sierhuis, tijdens werktijden), 072-5126584 (Henk Noorman, in het weekeinde). Informatie via internet: www.papaver.info.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 9