SV Oppositie mist jammerlijk gewenste schaakpromotie Zomercompetitie loopt weer bij HSV Limmen Meer duidelijkheid over toekomst van de kust Nieuw groen voor Rembrandtsplantsoen De Egmonden Zaterdag spectaculair slagwerkconcert in Hanswijk Milieudefensie en omwonenden Schiphol Aeg\o Expressieve beelden en fraaie schilderijen in Galerie De Kapberg UITKIJKPOST - 14 APRIL 2004 - PAGINA 12 Volleybal weg uit Limmen? Honk- en softbal bij Double Stars Finale Driebanden Kampioenschap Damesbridgeclub Sans Atout Bridgeclub Limmen Heilooër Bridge Club Bridgeclub Fumez Pas Spelletjesdag bij VIOS hel" weer vandaag., WWW. liitkiikg. nl Wandelen met de AMAK Wegwerkzaamheden Lage Weide EHK Klaverjasclub Handbalvereniging Dimtronic Meervogels gemeente-info WWW. (Afet.nl Ferroforte in Slotkapel Stadswandelingen van het Gilde Dagverzorging vraagt vrijwilligers Wat leeft er langs de kust? Mandala expositie Informatiestand voor hart- en vaatpatiënten LIMMEN - Volleybalvereniging Oranje-Wit luidt de noodklok! Voor het eerst in het 35-jarig bestaan van de vereniging ziet het er naar uit dat er geen herenteam ingeschreven kan worden in de NeVoBocompetitie. Door het afhaken van twee belangrij ke pijlers van het team is er een tekort aan spelers ontstaan. Ook bij de dames is het uiterst onzeker of er wel twee teams ingeschreven kunnen worden in de competitie. In verband met studie hebben er dames opge zegd en weliswaar komen daar dames voor terug na een mooie zwanger schap, maar het team zal met zeven of acht personen per team moeten starten om een goed seizoen te kun nen draaien. Verder hebben bij de dames recrean ten een aantal mensen besloten om -met het vertrek van hun trainer- ook hun vaak jarenlange lidmaatschap bij onze club op te zeggen. Daarom bij deze een oproep aan iedereen die vindt dat Oranje-Wit niet zomaar kan verdwijnen uit Limmen. Speel jij graag volleybal, dames, heren, recrea tief of competitie? Meld je dan nog deze week aan bij Matthé Mooij, tel. 072-5053054 na 19.00 uur. HEILOO - Afgelopen weekend werd als volgt gehonk- en gesoftbald bij Double Stars: Honkbal: Volewijkersl-Sen2 9-20, Sen3 -Cromtigers2 10-9,TIW-Jun 10-5, RCH -Jun 15-5, Pupl-Almere 90 10-6 en 2-4, DVH-Pup2 12-10. Softbal: Cromtigers2-Heren4 13-12, Adsp-Spaarnwoude2 15-4, Peanuts-Pira- tesl 13-10, Peanuts-FlyingPetrels 17-9. AKERSLOOT - Na slopende halve finales waarin de verschillen uiterst gering waren hebben zich acht spelers geplaatst voor de finale welke op zater dag 17, vrijdag 23 en zaterdag 24 april wordt gehouden. Grote kanshebbers zijn op voorhand niet aan te wijzen, wellicht Gerard en Theo Oud, beiden moesten 25 caramboles maken of toch de grote outsider Johan de Rooij, die met z'n 17 caramboles een geduchte tegenstander zal zijn. Johan de Rooij krijgt in deze finale te maken met een geheel nieuw verschijnsel, namelijk het meedoen van zoon Rick, die door een afzegging in staat is gesteld om aan deze finale mee te doen.Johan de Rooij was ook degene die in de halve finale het hoogste partij moyenne behaalde, 1.212 in zijn gewonnen partij tegen Lau van Roon. De finales beginnen alle avonden om 19.15 uur in biljartcentrum De Vriendschap. De finalisten zijn als volgt: Gerard Oud 25 caramboles, Theo Oud 25, Piet Weber 21, Han Duin 20, Johan de Rooij 17, Rick de Rooij 17, Jos Veldt 15, Jan van der Eng 12. HEILOO - Wie voor de wedstrijd Lange Rochade 5 - Oppostie 1 voor speld zou hebben dat het Heiloose achttal het niet zou redden, zou voor pessimist zijn uitgemaakt. Oppositie moest gewoon winnen, en daar ging schaakminnend Heiloo vanzelfspre kend ook vanuit. Ondanks de gedegen voorbereiding en de goede vorm van de meeste spelers, pakte het heel anders uit. Zeeman verdedigde zich met de Swesnikow-variant in het siciliaans, maar deed dat toch net iets anders dan wat de theorie voorschrijft. Hij verloor de greep op de partij, en kon dit niet meer recht trekken. Folkertsma zag in de opening dat hij een pion zou gaan verliezen, koos voor een variant waarin hij een toren verloor tegen loper en twee pionnen, maar bleef zitten met een uitermate zwakke stelling wat hem de partij kostte. De in de bondscompetitie goed preste rende Folkertsma was na afloop erg teleurgesteld. Van Etten speelde met zwart een Koning-Indische variant met aanvallend goede kansen. Iedereen ging ervan uit dat Van Etten het wel zou redden, maar dat gebeurde niet. Hij moest een nul incasseren, en dat bete kende dat het favoriete achttal in drie partijen niet had kunnen scoren. De mooie overwinningen van Van der Wal en van Ham en de gedegen remises van Bosma, Van der Werff en Jongkind konden een nederlaag niet voorkomen. Zo dicht bij promotie en dan bakzeil halen. Een half puntje meer was vol doende geweest voor promotie. In het thuishonk, in Heiloo, waar uw verslaggever op de hoogte werd gehou den van de stand bij Lange Rochade, was de stilte bijna hoorbaar. De stem ming werd af en toe wat onderbroken door een carambole van de biljarters wat verderop. De toeters konden achterwege blijven, de slingers werden weggestopt, en barman Toon kon een uurtje eerder naar huis. In de interne competitie werd er ook nog gespeeld, als volgt: de Jager-Manni 0-1; vdBrink-Woudstra 0-1; Jongerius- vRoemburg rem; Sauer-Maas rem; Hassing-Huffnagel 0-1; deJong- Jonkheer rem; Prins-Blom 1-0; Koenders-Horninge rem; de Lange- Niehaus 0-1; Roodbol-L.Vlaar 0-1; S.Vlaar-Korse 1-0; Kraayenbrink- Zeilstra 0-1. LIMMEN - Het witvisseizoen breekt weer aan. Dat betekent bij de HSV Limmen, dat er weer twee zomercom petities gaan lopen. Naast de eigen wit- viscompetitie start binnenkort ook weer de Limmerpoldercup. Samen goed voor 9 wedstrijden in competitie verband, alsmede drie vrije wedstrij den. Het wordt dus weer een drukke zomer langs de waterkant. Zondag 18 april start de witviscompeti- tie. Deze bestaat uit 5 wedstrijden in diverse wateren, waarbij er in een a- en een b-groep gevist wordt. De a-groep vist op gewicht, de b-groep op aantal. De duur van deze wedstrijden is 2 1/2 uur, de a-groep mag met de vrije hengel vissen, de b-groep met een vaste hengel van maximaal 7 meter lang. De vis wordt bewaard in een ruim leefnet en na afloop geteld of gewogen. Zondag dus de eerste wedstrijd. Viswater is het Maalwater te Heiloo. Afgelopen seizoen werd daar erg veel brasem en heel veel kleine vis gevan gen (hoogste gewicht was 12 kilo, meeste aantal lag boven de 70), maar dat was in de zomer. Recente visserijen brachten wel mooie blankvoorns boven water, maar de brasems waren maar moeilijk te verschalken. Ook de aantal len waren nog wat mager. Misschien dat de eerste echt warme dagen daar verandering in brengen! Opgeven voor deze wedstrijd kan bij Co Bakker, 06-10357451, tot vrijdag 19.00 uur. Verzamelen bij het parkeer terrein van Albert Heijn, alwaar na loting vertrek om 7.00 uur. Inleg is E 3,- Het gebruik van wormen is tijdens deze wedstrijd niet toegestaan. Wilt u meedoen maar bent u nog geen lid, bel dan Rob Jak, 072-5053858, en wordt lid. U ontvangt dan de visver gunning van de HSV Limmen, de POS waarin viswater van bijna heel Noord- Holland) en de NWS (water door heel Nederland). Een visakte moet u kopen op het postkantoor of bij Handy Fish in Heiloo] HEILOO - De uitslagen van de op 7 april gespeelde wedstrijden bij damesbridgeclub Sans Atout zijn: A- lijn: Dolmans-Tuinstra 59.38, Vecht- Schroor 56.25. B-lijn: Kuiper-Haan 57.29, Vijn-Wuyts 56.77. C-lijn: Berkhout-Broekhuizen 60.62, Toby- Hemke 58.33. D-lijn: Kuit-Swart 61.46, Grutters-Kuhne 58.33. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 7 april als volgt gespeeld: A- lijn: l.Dollmans-Bollweg 59.82, 2.Bom-Kruyswijk 55.80,3.Alderlieste- de Groot 53.13, B-lijn: l.Klous- v.Straaten 54.64, 2.Bartels-Strauss 53.57, 3.Fam.Kiebert 52.14, C-lijn: 1.Balkenende-Min 55.71, 2.Gelsing- Stolp 55.07, 3.Bloois-Vendel 52.50, D- lijn: l.Fam.v.Wijk 59.29, 2.Bult- Kaandorp 53.21, 3.v.d.Horn-Kops 51.50, E-lijn: l.Zwertbroek- Apeldoorn 58.04,2.Mooij-Hulsebosch 55.80,3.Hageman-Ligthart 55.36. HEILOO - De uitslagen van H.B.C. van dinsdag 6 april zijn: A-lijn: 1. Kramer/Ribberink 58,3, 2 Huting/Huting 57,3, B-lijn: 1. Geer- ling/Mertens 62,1, 2. Deitmers /Lodder 55,0. Donderdag 8 april: A-lijn: 1. Fam. Moscou 63,3, 2. Smit/Tiel 57,9, B-lijn: 1. Evers/Knoop 60,8, 2. Muller /Mut- saerts 57,9, C-lijn: 1. Nieuweboer/ De Ruiter 57,3,2. Leek/Klerk 56,3, D-lijn: 1. Olgers/Schram 58,3, 2. Van den Dool/Neijens 55,7. HEILOO - De uitslagen van bridge club Fumez Pas van 8 april zijn: Lijn A: 1 M. G. Jacques 68,17, 2 H. Hoogland T. de Vries 60,33, 3 P. Hoogland A. de Vries 56,25, Lijn B: 1 M. N. Mons 64,58,2 H. Derksen H. Sonnenschein 57,29, 3 T. J. Oudhof 54,69, Lijn C: 1 J. Vink Mw Koenis 62,92,2 A. H. Settels 58,75, 3 T. Koning'J. van Loon 53,75, Lijn D: 1 G. Kraakman M. Luten 60,83, 2 B. Bakkum G. Tromp 60,00, 3 T. Berkhout T. Glas 58,75. CASTRICUM - Afgelopen zaterdag was er spelletjesdag bij Sportvereniging VIOS. Alle jeugdleden van VIOS van 6 jaar en ouder mochten samen met een vriendje of vriendinnetje langskomen in de sporthal aan de Eerste Groenelaan in Castricum. Daar was een parcours met 13 spelletjes uitgezet die de kinderen in groepjes konden uit voeren. De spelletjesdag stond in het teken van Pasen. Zo konden de kinde ren paasschuimpjes happen en was er een estafette waarbij zoveel mogelijk paaseitjes moesten worden verzameld. Na afloop kregen alle kinderen een diploma en een zakje met paaseitjes mee naar huis. De spelletjesdag was een groot succes en krijgt zeker een vervolg. Rh. AKERSLOOT - Zondag 18 april neemt de wandelafdeling van de Akersloter Marathon Klub deel aan de tiende NHWB Nijenburghwandeltocht in Heiloo. De start en finish is bij Camping Heiloo aan de Omloop 24 te Heiloo. De afstand is 15 of 20 km. Reiskosten El,- p.p. Vertrek om 9.00 uur vanaf 't Kruispunt in Akersloot. Belangstellenden zijn welkom. Voor informatie bel tel. 0251-310272. LIMMEN - Wegens rioleringswerk zaamheden is de Lage Weide te Limmen afgesloten voor het doorgaan de verkeer tussen de Sportlaan en de Meidoornlaan. De weg is afgesloten van dinsdag 13 april tot en met vrijdag 16 april. HEILOO - Op 19 april houdt E.H.K. weer een Open Drive. U bent allen, met of zonder partner, van harte welkom in het Open huis. We beginnen om 20.00 uur en eindigen om zo ongeveer 23.00 uur. Inlichtingen bij de heer Leurink, tel. 5334366 of bij de heer Knegt, tel. 5334056. AKERSLOOT - Zondag 25 april wordt alweer de laatste Rabopoldertrimloop gelopen van het seizoen 2003/2004. Deze serie van trimlopen trokken ook dit siezoen weer vele deelnemers. Het parcours loopt vanouds door en langs het dorp Akersloot. De afstanden 'zijn, de 4 kilometer, speciaal voor de jeugdi gen, en de 8 en 14 kilometer voor de volwassenen en veteranen. De inschrij ving is vanaf 9.00 uur in de kantine van de handbalvereniging aan de Boschweg waar om 10.30 uur de start is. Kleed- en douchegelegenheid is aanwezig. Deze lopen gelden nog steeds voor het trim- loopboekje van de KNAU. Inschrijfgeld 2,- euro. Met aandenken worden de inschrijfgelden met 0,50 euro verhoogd. EGMOND - Zondagmiddag 18 april concerteert het Barokensemble Ferroforte in het kader van de concertserie in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef Het ensemble treedt in wisselende samenstellingen op en bestaat uit Jan Pieter van Eijkelenborg en Marjolein Harms (beiden blokfluit, Gregor Overtoom (barokviool), Simon Overtoom (barokcello) en Pieter Rynja (cla- vecimbel en orgel). Op de lessenaar staat muziek uit de Laat-Renaissance en Barok. De repertoirekeuze is zeer breed en belicht composities uit de rijke schatkamers van bekende en onbekende meesters uit de 16de, 17de en 18de eeuw. De musici koppelen kennis van historische uitvoeringspraktijken aan gevarieerde en spontane interpretatie. Er wordt gespeeld op originele instru menten (17de eeuwse barokcello) en op kopieën naar historische voorbeel den. De aanvang is om 15.00 uur. De toegangsprijs is E 9,-, Pas 65+ en CJP E 7.-, kinderen tot 12 jaar E 4.50, koffie thee en koek inbegrepen. Kaarten kunnen van tevoren telefonisch besteld worden bij D. Thijssen, 072-5062033 en W. Noteboom, 072-5062387. mmmmammmm m - w$w m AKERSLOOT - Ook dit jaar deed de gemeente Castricum weer mee aan de Nationale boomfeestdag. Eigenlijk zou het feest op 24 maart plaatsvinden, maar door het overlijden van Koningin Juliana werd de dag verplaatst naar woensdag 7 april. Sierkers, forsythia, struikhedera, laurierkers en ook de boe ren jasmijn kregen een plekje in het plantsoen bij de Rembrandtschool te Akersloot. Kinderen van groep zes van de school staken de handen uit de mou wen en hielpen wethouder Veldt bij het planten van het nieuwe groen. De mede werkers van de afdeling Groenvoorziening hielden nauwlettend een oogje in het zeil. En nu maar hopen op een goede groei! REGIO - De kustpartners zijn vandaag bijeen gekomen voor het Provinciaal Overlegorgaan voor de kust (POK). In het POK is gesproken over zandsup- pleties en het project Kustvisie. Naast de provincie maken Rijkswaterstaat, de hoogheemraadschappen, kustgemeen- ten, beheerders en belangenbehartigers van het duingebied en het Ministerie van Economische Zaken deel uit van dit overlegorgaan. Het POK komt vier keer per jaar bij een om een gezamenlijke aanpak van de kust te bepalen. Door de vele stor men van afgelopen winter zijn met name de zandsuppleties besproken. In maart is de schade aan het strand en de duinen opgenomen, via een kust- schouw. Provincie en gemeenten heb ben vervolgens bij Rijkswaterstaat aan gegeven waar zij problemen verwach ten voor het volgende stormseizoen. Vandaag is bekend gemaakt dat op Texel 2,4, in Egmond aan Zee 1,8 en in Zandvoort 2,2 miljoen kubieke meter zand wordt aangebracht. Daarnaast worden ook tijdelijke maat regelen getroffen om de kust zwaarder te beschermen. Deze tijdelijke maatre gelen vloeien voort uit het beheerders oordeel van de waterschappen en moe ten ervoor zorgen dat de kust, rekening houdend met de recente nieuwe inzich ten in de zwaardere golfbelasting, aan de veiligheidsnorm voldoet. Voor de tij delijke maatregelen wordt voor de kust van Callantsoog 225.000, bij Petten 115.000 en bij Camperduin 190.000 kubieke meter zand aangebracht. Stichting Budgetbeheer geestelijke gezondheidszorg operationeel ALKMAAR - Sinds 1 april is de Stichting Budgetbeheer geestelijke gezondheidszorg (ggz) operationeel. De Stichting Budgetbeheer ggz geeft financieel advies aan mensen met psy chische of psychiatrische problemen. Ook ouders, partners, familieleden of naasten kunnen bij de stichting terecht voor advies. De Stichting Budgetbeheer bevindt zich aan de Rhijnvis Feithlaan 150c, 1813 KV Alkmaar, 072-54118 00/06-30836405. De stichting is telefo nisch de hele week bereikbaar via het mobiele nummer, spreekuur wordt gehouden op woensdag. De laatste jaren zijn steeds meer cliën ten binnen de geestelijke gezondheids zorg zelfstandig gaan wonen. Ook moe ten veel cliënten binnen de geestelijke gezondheidszorg leven van een laag inkomen of een uitkering op basis van het sociaal minimum. De Stichting Budgetbeheer wil deze cliënten hulp bieden door een weg te vinden in het doolhof van wetten, regels en voorzie ningen. Dit kan zijn op het gebied van sociale voorzieningen en gezondheids zorg, maar ook bij huurzaken, strafza ken en financiële problemen. Ook bewindvoering behoort tot de taken van de Stichting. Cliënten kunnen dan gebruik maken van juridische advies, testamentaire bewindvoering en ver mogensbeheer. Veel ouders, partners, andere familiele den en naasten maken zich zorgen omdat ze niet weten hoe ze de belan gen van hun zieke familielid het best kunnen behartigen. Ook deze mensen kunnen voor hulp terecht bij de Stichting Budgetbeheer ggz. De Stichting Budgetbeheer ggz is pro ject waarbinnen cliënten van de ggz participeren ondersteund door een beroepskracht. Het is een niet commer cieel opgezet project. De vergoeding voor budgetbeheer bedraagt 25 euro per maand. ALKMAAR - Nu in het voorjaar is het zeker een mooi evenement, om met een ervaren gids van het Gilde te wan delen in Alkmaar. Er wordt veel ver teld over de geschiedenis van de stad en haar bewoners. Ook een bezoek aan enige rustieke hofjes is zeker de moeite waard. De wandelingen zijn binnen de stadswallen de tijdsduur is geheel naar eigen keuze en kunnen op elke dag van de week gehouden worden. Ideaal zijn de stadswandelingen voor families, buren, vrienden, bedrijven, verenigin gen etc. Voor meer informatie bel C.Bakker, tel. 0251-310272. EGMOND - Op dinsdag en vrijdag gaat het er op de eerste verdieping van Heegemunde in Egmond-Binnen gezellig aan toe. Tussen 10.00 en 16.00 uur wordt er vooral gezelligheid en een sociaal contact geboden. Wat het pro gramma is op die dag, hangt geheel af van de wensen van de deelnemers en de mogelijkheden die er zijn. Naast de koffie en thee en op zijn tijd zelfs eens een borreltje is de gezamenlijke maal tijd een van de hoogtepunten. De doel groep zijn ouderen die niet of nauwe lijks uit huis komen of voor de partner worden verzorgd. Ook ouderen die wachten op opname in het Verzorgingstehuis kunnen er terecht. Wilt u als vrijwilliger meewerken of meer informatie dan kunt u de SWOE bellen op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur, tel. 072-5065204. De Stichting Welzijn Bergen afdeling ouderen in Egmond is tevens dringend op zoek naar vrijwilligers, die bereid zijn een aantal dagen in de maand warme maaltijden te bezorgen met de eigen auto. De maaltijden worden tus sen de middag vanuit de keuken van de Prins Hendrik Stichting dagelijks bezorgd. U ontvangt daarvoor een onkostenvergoeding. Vooral op woens dag is er een tekort aan vrijwilligers. Wilt u meer weten dan kunt u bellen naar Ria Dingerdis op werkdagen, tel. 072-5065204 of kom langs op Hanswijk lb in Egmond aan den Hoef. BERGEN - Zondag 18 april om 10.00 uur en om 12.00 uur houdt het IVN, vereniging voor Natuur- en Milieu- Educatie, vanuit het IVN Natuur- en Informatiecentrum Parnassia te Bergen aan Zee een spannende vis- sersstocht. Zij gaan met een grote groep een enorm net door de zee trek ken en de vangst bestuderen. Parnassia is te vinden in Bergen aan Zee aan het einde van de Paulineweg. De Paulineweg is de eerste weg links als u Bergen aan Zee binnenrijdt. Hierna kunnen de verwijzingsbordjes worden gevolgd. Voor meer informatie kunt u bellen met de coördinator Marjolein Themmen 072-5150507. Een bijdrage in de kosten is E 1,50 per volwassene en E 1,- per kind. Bij het kornettrekken zal er eerst door alle bezoekers gewerkt moeten wor den. De IVN-gids zet het net uit in zee. Daarna trekt iedereen gezamenlijk aan een lange lijn het grote net door zee. Wat zal er gevangen worden? De spanning blijft, want de groep ouders en kinderen lopen een tijdje langs de vloedlijn door. Als het net aan de kant wordt getrokken, bereikt de spanning zijn hoogte punt. Behalve visjes als: schol, schar, kunnen we ook zeenaal den vangen, verschillende soorten gar nalen, dabben, zeeanemoontjes, ver schillende wieren en kwallen. Kun jij zien wanneer we een mannetje of vrouwtjes krab hebben gevangen? De IVN-gids vertelt over alle vangsten leuke weetjes. Deze excursie is speci aal geschikt voor gezinnen en duurt 1,5 tot 2 uur. Na afloop van de excursie kunnen de kinderen hun vondsten ver der onderzoeken onder de stereomi croscopen in het IVN Natuur-en Informatiecentrum Parnassia. Parnas sia is elke zondagmiddag open van 12.00 tot 16.00 uur en is voor iedereen vrij toegankelijk. BERGEN - Tot 7 mei is er in Verpleeghuis Oudburgh een mandala expositie. De mandalagroep Helica (Heiloo, Limmen, Castricum) bestaat uit vijf personen. De mandala's kunt u zien elke dag tussen 8.00 uur en 20.00 uur aan het Molenweidtje 1 in Bergen. ALKMAAR - Drie patiëntenvereni gingen staan van 19 tot en met 23 april in het Medisch Centrum Alkmaar (MCA) met een informatiestand voor (ex-) hart- en vaatpatiënten, inclusief beroerte. De stand is geopend van 9.00 tot 17.00 uur bij de hoofdingang van de balie van Patiëntenvoorlichting (huis nummer 037). Bij deze stand kunnen patiënten en andere geïnteresseerden gratis infor matie krijgen over hart- en vaatziekten, inclusief beroerte. Ook kunnen allerlei vragen worden beantwoord over dit onderwerp. De drie patiëntenvereni gingen die hun medewerking verlenen zijn Hartezorg, Vereniging van Vaatpatiënten en de Vereniging Cerebraal. Deze verenigingen staan er vanwege de collecteweek van het hart. Een bijzonder concertdat wordt het zeker op zaterdag 17 april. EGMOND - Zaterdag 17 april gaat er een bijzonder concert plaatsvinden in dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef. Een concert waarin uitslui tend slagwerkers meespelen. Dit slag werkconcert gaat uitgevoerd worden door de slagwerkgroep van muziekver eniging Lamoraal van Egmont in het kader van het 100-jarig bestaan van deze vereniging. Aan dit concert gaat al een lange voorbereiding aan vooraf en het belooft dan ook een zeer spectacu lair concert te worden. De gehele dag staat al in het teken van slagwerk tijdens een workshop die georganiseerd wordt door Lamoraal van Egmont. Deelnemende slagwer kers uit de omgeving zullen die zater dag kennis maken met tal van slag werktechnieken en ook het melodisch slagwerk komt aan bod. 's Avonds zul len zij ook deelnemen aan een gedeelte van het concert. De slagwerkgroep van Lamoraal van Egmont timmert, letter lijk en figuurlijk, behoorlijk aan de weg. Telkens weten zij weer met een verras send effect te komen. Zo ook behaal den zij een enorm succes tijdens het vorige maand gehouden donateurscon cert. Met Emmers, vuilnisbakken en oliedrum maakten zij er een waar spek takel van. Met veel zelfgemaakte nummers, met bewerkingen van bekende muziek en met toevoeging van licht- en geluideffec ten zal het een bijzonder concert gaan worden. Het concert begint om 20.00 uur in dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef, de toegang is gratis. EGMOND - In Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef is nog tot en met zondag 16 mei een expositie te zien van bronzen beelden van Peter Erftemeijer, schilderijen van Thijs Buit en aquarellen, schilderijen en grafiek van Gerrit de Weerd. De bronzen beelden van Peter Erftemeijer verraden zijn vorming als klassiek beeldhouwer. Te zien zijn mensfiguren ten voeten uit, enkele por tretten en beelden van paarden. Kenmerkend voor al zijn werk, van zeer klein formaat tot meer dan levens groot, is het expressieve, bijna robuuste karakter ervan. Altijd laat Erftemeijer de fysieke kracht van een beweging zien. Stevig gebouwde, steigerende paarden zijn één brok samengebalde energie. Mensen in alledaagse situaties zoals badende vrouwen en figuren die onderweg zijn, worden betrapt in hun bezigheid en tot stilstand gebracht in een ongeposeerde houding. Enkele baadsters balanceren op één been, hun lichaam gedraaid waardoor het een bij zondere spanning krijgt. Ook zijn er een aantal 'lopende mannen', soms in een groep zich ergens heen begevend, soms eenzaam en vermoeid, bijna ver loren voortsjokkend. Hun openvallen de lange jas waait op in de wind. Gerrit de Weerd is een veelzijdig kun stenaar, hij toont zowel schilderijen, aquarellen als linoleumsneden. Zijn landschappen, interieurs en stillevens hebben een zekere intimiteit - zowel zijn manier van schilderen als het bescheiden formaat van zijn werk dra gen hiertoe bij. De composities bestaan vaak uit een min of meer losse struc tuur van lijnen die de contouren aan duiden van een landschap met wat hui zen, of de voorwerpen in een stilleven. Vlakken zijn ingevuld met aardkleu ren, warm roodbruin, oker en kobalt blauw. Zijn schildertechniek laat onderliggende lagen nog deels zicht baar, maar vaak wordt verdere detaille ring juist aan het oog onttrokken. Dat de Weerd de kunst van het weglaten kan toepassen is ook goed te zien in zijn aquarellen. Met hun transparante kleurvlakken van boomgroepen en hui zen hebben zij ondanks de vrij stevige penseelstreken een los, bijna vluchtig karakter. De schilder Thijs Buit typeert zijn manier van werken zo: „Een landschap moet niet alleen gezien, maar ook ondergaan worden. Na verloop van tijd duiken dan elementen en symbolen op en zo ontstaan nieuwe landschappen." Het landschap is aanleiding, aanzet tot een scheppingsproces dat zich door hem en voor hem ontrolt. Buit laat zich mee voeren en geeft zich onvoorwaardelijk over. Zijn persoonlijkè belevingswereld, zijn emoties, twijfels, fascinaties spelen hierbij een belangrijke rol. Hij keert het landschap als het ware binnenste buiten. Elementen en symbolen gaan in de compositie een eigen leven leiden en worden zo tot hoofdzaak verheven. Krachtig geschilderde grote kleurvlak ken in oker, olijfgroen en diepblauw worden veelal afgebakend met brede zwarte verfstreken. In het landschap wordt een huizenrij tot een abstract vlak, de eigen identiteit vervaagt, de locatie niet meer te achterhalen. Wat blijft is een mysterieus landschap in laat daglicht of schemer, wanneer kleuren een donkere gloed krijgen. Galerie De Kapberg, Slotweg 17, Egmond aan den Hoef, open op zater dag en zondag van 13.30-17.00 uur en na telefonische afspraak. Telefoon tij dens openingsuren 072-5062645. REGIO - Op zaterdag 24 april organi- seeert Milieudefensie een openbare conferentie voor iedereen die actief bezig is of wil gaan, met de overlast van Schiphol. Het doel van de bijeenkomst is om mensen te stimuleren zich te bemoeien met hun eigen leefomgeving, om nieuwe initiatieven te laten ont staan en om bewoners met elkaar ken nis te laten maken. De groei van Schiphol en de gevolgen voor milieu en omwonenden zijn weer volop actueel. Op dit moment wordt er gewerkt aan de verruiming van de vliegmogelijkhe- den vanaf de Zwanenburgbaan en het schrappen van de veiligheidsnormen, die de kans op een vliegramp moeten beperken. Bovendien worden volgend jaar de huidige milieu- en geluidsnor men die voor Schiphol gelden geevalu- eerd. Tegelijkertijd komt de discussie op gang over de aanleg van nog meer landingsbanen: een parallelle Kaagbaan en/of Zwanenburgbaan. Met de uitbreiding van Schiphol en de evaluatie van de wet Luchtvaart voor de deur is het tijd om bij te praten. In het gemeentehuis van Uitgeest vindt vanaf 14.00 uur een keur aan work shops plaats. In de workshops komen geluidssituatie, gezondheidseffecten, uitbreidingsplannen en de economie aan bod. Na de pauze is het tijd voor de praktijk. Wat zijn de mogelijkheden als burger? Welke actieplannen zijn er? Paneldiscussie De conferentie wordt van 18.00 tot 19.00 uur besloten met een paneldis cussie voer alle mogelijke vormen van bewonersparticipatie, waaraan onder meer Wijnand Duyvendak (Tweede Kamerlid), Henk Eilert (wethouder Uitgeest) en Rob van der Pol (bewo nersvertegenwoordiger Zaanstreek) deelnemen. De Omwonendencon ferentie Schiphol: Bewoners ontmoe ten bewoners vindt plaats in het gemeentehuis Uitgeest, Middelweg 28, 1911 EG Uitgeest. Zaal open vanaf 13.30 uur, aanvang 14.00 uur, debat van 18.00 tot 19.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 12