Fietstocht Landschapsdag Castricum Akersloters doen weer vaker hun inkopen in eigen dorp Gemeentebestuur maakt verzorging aangepast vervoer mogelijk Solexclub 't Rolletje start het seizoen met Pontjestocht Theatergroep Conquista speelt Claustrofoski in De Burgerij presenteert vierde Singers Session Harmonisering subsidies peuterspeelzalen Yrijmetselarij-een inter nationale broederschap NBvPenKVG Op zoek naar kikkers en padden in de duinen KYG Limmen Procedure opbouw en openstelling toegelicht Informatieavond over Europa in gemeentehuis Castricum Workshop Scherp in de natuur 'Opa- en Omadag' Conquistanieuws CASTRICUM - Binnen 2 jaar zullen de subsidies voor de vijf peuterspeelza len (psz) die de gemeente Castricum rijk is volledig gelijk worden getrok ken. De harmonisering van de subsidie zal ingaan per 2005 en E 125,- per peu terplaats voor professionele en E 125,- per peuterplek voor oudergestuurde psz bedragen. De gemeente kent drie professionele instellingen en twee peu terspeelzalen die draaien op ouderpar ticipatie. De subsidie zal worden verstrekt vol gens de zogeheten T-2 systematiek, waarbij de subsidie van 2005 wordt gebaseerd op basis van de benutte peu- terplaatsen/-plekken in 2003. De subsi die zal vervolgens jaarlijks door het col lege worden vastgesteld. Bij deze vast stelling kan het college alsnog onder scheid maken tussen de professioneel geleide psz en oudergestuurde psz. Dit kan in de toekomst tot verschillen in subsidie per peuterplek dienen. De gemeente neemt een overgangstermijn van 4 jaar in acht zodat het harmonise ringtraject in 2009 is afgerond. Buiten de Stichting Forte (voormalig Drempeltje te Castricum) zijn alle psz akkoord gegaan met deze maatregel. CASTRICUM - De uit Zuid-Afrika afkomstige vrijmetselaar A. Bergman zal op donderdag 15 april een lezing houden over vrijmetselarij. Doordat hij in vele landen gewoond en geleefd heeft is hij als geen ander in staat iets te vertellen over het internationale karak ter van de vrijmetselarij. Vrijmet selaren kom je over de hele wereld tegen, hun loges zijn verspreid over de ganse aarde, van de Verenigde Staten tot Indonesië, van Zuid Afrika tot Noorwegen. Wat al deze mensen bindt is een gemeenschappelijke doelstelling, het 'werken' aan jezelf zodat je beter in staat zult zijn een positieve invloed uit te oefenen op de wereld om je heen. Dit werken aan jezelf vindt plaats op twee verschillende manieren, intellec tueel en contemplatief. De positieve invloed die hiervan uitgaat uit zich o.a. door toenemende tolerantie met- en begrip voor andermans standpunt en het zoeken van overeenkomsten i.p.v. verschillen. Dit klinkt simpel. Zou dit denkproces echter in al zijn eenvoud worden toege past op de grote conflicten in onze wereld dan zouden veel van deze conflicten zon der bloedvergieten kunnen worden opge lost. Meer weten hierover? Kom 15 april naar De Eenhoorn in Bakkum, aan de Tweede Groenelaan 5 vanaf 19.30 uur. Aanvang lezing is om 20.00 uur. LIMMEN - NBvP, Vrouwen van Nu, afd. Limmen, geven een gezamenlijke avond met de KVG op woensdag 21 april in de Burgerij. Aanvang 20.00 uur met een optre den van VAT 71. Zij brengen een revue met bekende liedjes van vroeger en nu. Op vrij dag 14 mei is er een vooijaarsreisje naar Schoonhoven en Hoek van Holland. Vertrek om 8.00 vanaf de Vuurbaak. Kosten E 50.- per persoon, inclusief diner. Inlichtingen en opgeven tel. 0251-5051732. CASTRICUM - Voor het derde jaar wordt er in Castricum een Landschapsdag georganiseerd met dit jaar als thema: Landschapsdag Buitengewoon Castricum, bedreigin gen en uitdagingen. Langs twee fiets routes in de gemeente Castricum staan opl8 april gidsen van verschillende organisaties op bijzondere punten in het landschap klaar om de deelnemers over bedreigingen en uitdagingen te vertellen. De routebeschrijving en bij behorende routekaartje kunnen op drie plaatsen voor 1 euro aangeschaft worden. De verkooppunten zijn; de Werkgroep Oud-Castricum in De Duijnkant Geversweg lb te Castricum, Stichting Oud-Limmen, nog niet in het eigen gebouw maar in de naastgelegen Brandweerkazerne, Schoolweg 1 te Limmen en Oud-Akersloot bij Stichting Museumgemaal 1879 Klein Dorregeest-Fielkerweg te Akersloot. De routes kunnen van 10.00-16.00 uur gereden worden. Dit jaar worden niet alleen Castricums mooiste of waardevolste plekken getoond, maar ook de plekken waar tegenstellingen of knelpunten zicht baar zijn. De organisatie is er trots op dat verschillende agrariërs aan deze dag meewerken. Veehouders, bloem bollentelers en tuinders hebben veel zorgen over de toekomst van hun bedrijven en hét landschap. Met ande ren partijen willen zij best meewerken aan een optimaal landschap. Zij zullen uitleggen dat juist met hun beheer en medewerking kwetsbare natuur in een cultuurlandschap kan voortbestaan naast de commerciële bedrijfsvoering. De gidsen van de historische groepen pleiten voor een zorgvuldige behande ling van ons cultureel erfgoed. U zult te horen krijgen dat dit meer inhoudt dan het beschermen en behouden van historische of monumentale panden. Het is nog maar kort geleden dat de bloembollencultuur het dorp Limmen in een kleurenzee zette. Nu drijft de bebouwing de bloembollenvelden ver terug. Verschillende waterlopen, waaronder de Schulpvaart, waren eens levensade- Provinciale weg Limmen: akkers langs Schulpvaart op gekeerde grond. ren in de drie woonkernen. In aardkun dig en ecologisch opzicht is over deze waterlopen een bijzonder verhaal te vertellen. Het gebied rondom kasteel Kronenburg, verdwenen onder het wei land, is dankzij jarenlange acties tot beschermd gebied verklaard. Toch blijft alertheid geboden dat deze en andere bijzondere waardevolle gebieden niet aangetast worden. De hulp van betrok ken Castricummers blijft noodzakelijk. IVN-gidsen wijzen de deelnemers behalve op de planten en dieren, die in unieke biotopen in Castricum voorko men, ook op vaarten en sloten die plots lijken te beginnen of eindigen. De leden van de Vogelwerkgroep Castricum staan op een punt waar vogels, gebonden aan een speciaal gebied, gezien kunnen worden. De organisatoren schuwen niet om op het viaduct over de A9 prachtige land schappen, oprukkende bebouwing van woonwijken en de industriële bebou wing in de Boekelermeer te tonen. En waar komt eventueel de aansluiting van Castricum of Heiloo op de A9? Deze dag zult u veel landschapstermen horen, waaruit blijkt hoe gevarieerd het Castricumse landschap is. Zo krijgt u gelegenheid om kansen en knelpunten van ons buitengewone Castricum ter plaatse te bekijken en te bespreken. Als u van tempo maken houdt is het mogelijk om op zondag 18 april beide fietsroutes, die in Limmen op elkaar aansluiten, af te leggen. U herkent de gidsen aan de T-shirts met opschrift Landschapsdag Castricum, Akersloot, Limmen en de plekken waar zij staan aan de witte vlaggen met het opschrift 'Tussen Y en dijken'. CASTRICUM - Zaterdag 17 april gaat een boswachter van PWN met u op zoek naar kikkers en padden. Want de lente is in het land en dat betekent dat amfibieën uit hun holletjes komen om zich voort te gaan planten. De excursie start om 10.00 uur bij bezoekerscen trum De Hoep in Castricum. Met de boswachter gaat u o.a. naar een pad- denpoel waar amfibieën voorkomen en waar ze hun eitjes afzetten. Daar begint het boeiende levensverhaal van de kikkers, padden en salamanders. U hoort alles wat u wilt weten over het leven in een paddenpoel, over de vele vijanden die de dieren vanaf hun geboorte hebben, wat de verschillen zijn tussen kikkers, padden en salaman ders en waarom ze nuttig zijn. U ziet ook welke maatregelen er zijn geno men om de dieren te beschermen en te laten voortplanten. En nog veel meer! U kunt zich aanmelden voor deze excur sie via de excursielijn 0800-7966288. De excursie is geschikt voor alle leeftijden. De deelnamekosten zijn voor een vol wassene 3 euro voor kinderen tot 12 jaar 1 euro. De excursie gaat alleen door bij voldoende deelname. LIMMEN - Op woensdag 21 april is er een gezamenlijke avond met de Vrouwen van Nu in de Burgerij, aanvang 20.00 uur. Deze avond komt de groep Vat 71, bestaande uit vijftien personen de avond verzorgen met liedjes en gedich ten. Ze treden veel op bij verenigingen. AKERSLOOT - Solexclub vt Rolletje uit Akersloot staat op zondag 18 april haar eerste toertocht van het nieuwe seizoen te wachten. Traditioneel is de eerste tocht van het seizoen de Pontjestocht, waarbij steevast wordt gezocht naar onbekende pontjes in onze provincie. Deze actieve Solexclub met ruim twee honderd leden wacht weer een druk seizoen, toertochten, races en een heus Solexweekend in Twente staan te gebeuren. Voor zondag 18 april staat de inschrijving open vanaf 09.30 uur en de start van deze tocht is om 10.30 uur. Welke tocht er gereden gaat worden is altijd weer een verrassing, de toercom- missie houdt die angstvallig geheim en dat is net zo leuk. Start en inschrijving bij café De Vriendschap in Akersloot. Het mooie weer komt er aan, de solexen kunnen weer van stal CASTRICUM - Het college van burge meester en wethouders wil duidelijkheid schetsen in de procedure rondom het opbouwen en openstellen van accommo daties aan het strand van Castricum. De gemeenteraad van Castricum heeft vorig jaar de opening van het strandseizoen vastgesteld op 1 april. De datum voor het starten met opbouwen van de strandac- commodaties is vastgesteld op 15 maart. Binnen deze kaders die door de raad zijn gesteld, zal het college van burgemeester en wethouders van de gemeente hande len. Eind februari 2004 is dit ook gemeld in een brief met betrekking tot beëindi ging van de contractsperiode aan alle strandexploitanten. Het komt voor dat de paviljoens op het strand met toestemming van het college het laatste weekeinde van maart open gaan. Als gevolg van een snelle bouwme thode is het bedrijf Zeezicht in staat om binnen ongeveer twee weken na aan vang van de bouwwerkzaamheden de deuren voor het publiek te openen. Toen aan de gemeente kenbaar werd gemaakt dat de accommodatie op 12 of 13 maart zou worden geopend, is hiertegen van gemeentezijde bezwaar gemaakt. Hierover is met de betreffende onderne mers van Zeezicht overleg gevoerd. Uiteindelijk zag de gemeente zich genoodzaakt om door middel van een aangetekend schrijven de directie ertoe te bewegen van de vervroegde opening af te zien. De opening heeft ook geleid tot een klacht wegens oneerlijke concur rentie. Het is de gemeente bekend is dat de opbouwwerkzaamheden de nodige tijd vergen. Gebruikelijk is dat de onderne mers aan de gemeente melden wanneer zij starten met het opbouwen van hun accommodaties. Dat is ook dit jaar het geval geweest tijdens het strandoverleg van 29 januari jl. Het is dus wel toegestaan om eerder dan 1 april de strandaccommo- datie op te bouwen (in principe op 15 maart of later), maar de accommodaties mogen niet eerder dan het laatste week end van maart - overigens met toestem ming van het college - hun deuren voor het publiek openstellen. Sneeuw en ijs tijdens het skikamp in Oostenrijk. In de Burgerij kan het allemaal! AKERSLOOT - Enkele weken gele den is er namens de Ondernemings Vereniging Akersloot (OVA) een enquête gehouden ónder de inwoners. De belangrijkste conclusies hieruit zijn dat het bij de consumenten duidelijker is geworden waar de OVA voor staat en dat de consument bewuster haar bood schappen in Akersloot is gaan doen. Een jaar lang hebben de winkeliers van de OVA gezamenlijk activiteiten ont plooid om duidelijk te maken wat de OVA betekent voor Akersloot. Om te voorkomen dat op de lange termijn het winkelaanbod in Akersloot beperkter wordt, heeft men via persberichten - en sponsoring van de musical Oliver! - de aandacht op de winkeliers gevestigd. Geslaagd plan Om het resultaat van de activiteiten te meten, is er een enquête gehouden onder de inwoners van Akersloot. Uit de enquête blijkt dat de activiteiten van de OVA het gewenste effect hebben gehad. Willem Veldt, eigenaar van Veldt's Toko, zegt: „De enquête-uitslag geeft weer dat men in Akersloot het winkelbestand waardeert. De enquête is belangrijk voor ons om te weten wat de Akersloters vinden van de activitei ten van de ondernemers en de OVA. De gemaakte opmerkingen in de enquête, kunnen invloed hebben op te nemen initiatieven." Van de 1800 huishoudens in Akersloot is de helft, 900 huishoudens, het laatste half jaar bewuster in Akersloot inkopen gaan doen. Bijna net zo veel huishou dens (850) zeggen dat zij nu ook in meer verschillende winkels hun inkopen doen. Bijna 1300 huishoudens (71,6% van alle huishoudens) hebben een duidelijk idee over wat de OVA voor Akersloot bete kent en tweederde (1200 huishoudens) van de Akersloters is zich meer bewust welke activiteiten de OVA in Akersloot onderneemt. Activiteiten OVA Van alle activiteiten die de OVA heeft ondernomen, zijn de persberichten over de ondernemers het meest opgevallen onder de consumenten (83,3%). Maar ook de strip 'De Buitenbeentjes' (71,6%) en de sponsoring van de musi cal Oliver! (68,6%) worden buitengè- woon gewaardeerd door het publiek. De website www.akersloot.nu wordt minder bezocht dan verwacht om nieuws en aanbiedingen over en van de winkeliers te lezen. Slechts een vijfde (20,6%) van de respondenten raad pleegt deze website. LIMMEN - Sinds begin januari is een enthousiaste groep jonge toneelspelers uit Limmen bezig met het maken van de voorstelling Claustrofoski. Sommige spelers zijn net begonnen met toneel, anderen hebben al een paar jaar erva ring. Claustrofoski is deels gebaseerd op de ideeën van de spelers met behulp van theatermaker Elize Borst. Claustrofoski gaat over tien scholieren op een skikamp te Oostenrijk. Er heerst een opgelaten sfeer, want er is de afgelopen dagen flink pak sneeuw gevallen en het sneeuwt nog steeds! En dat sommige karakters botsen mag ook de pret niet drukken. Maar wat nie mand in zijn bangste dromen ooit heeft gedroomd, wordt werkelijkheid. De voorstelling is te zien op zondag 18 april, de aanvang is om 14.45 uur in De Burgerij te Limmen. Entree E 2,-, kin deren E 1,-. CASTRICUM - Dinsdagavond 27 april houdt het gemeentebestuur van Castricum een informatieavond over Europa. Op 1 mei treden tien nieuwe landen toe tot de Europese Unie, Cyprus, Tsjechie, Estland, Hongarije, Letland, Litouwen, Malta, Polen, Slowakije en Slovenie. Wat zijn de gevolgen van deze toetreding? Hoe zit het met de Europese ont werp Grondwet? Waarom zijn de Europese Parlementsverkiezingen belangrijk? Allemaal vragen die op deze avond, naast zaken zoals het komende Nederlandse voorzitterschap s ^^1 l _1 1_ van de Europese Unie per 1 juli en de wet -en regelgeving, aan de orde komen. Op 29 J J|2Z S 6SS10Ü t^IllD V FCCtC DUFg oktober 2003 is het nieuwe wetgevings- en werkprogramma 2004 van de Europese Commissie gepubliceerd. In 2004 besteedt deze commissie speciale aandacht aan drie thema's. Toetreden van de 10 nieuwe lidstaten, 2. een ruimte van vrijheid, veiligheid en rechtvaardigheid voor alle burgers in de Europese Unie en 3. een stabiele en duurzame economische groei die moet leiden tot een verbeterde levenskwaliteit van alle Europese burgers. Het gemeentebestuur heeft professor Ben Hoetjes (Heiloo, 1945) uitgenodigd als gastspreker. Hij bekleedt de leerstoel Regiobestuur in internationaal perspectief aan de Universiteit van Maastricht en is Lector Management aan de Haagse Hogeschool. Ben Hoetjes is onder andere ook bestuurslid Europese Beweging Nederland, lid van de klankbordgroep Buitenland gemeente Den Haag en lid van de adviesraad Europa decen traal. De avond begint om 20.00 uur. De raadzaal is open vanaf 19.45 uur. Willem Veldt vindt de enquête een belangrijk middel om te zien of de activitei ten van de OVA het gewenste effect hebben gehad. CASTRICUM - Bezoekerscentrum De Hoep houdt in samenwerking met SportiefOpStap in de maanden april en juni het programma Scherp in de Natuur. Dit is een programma dat u kennis laat maken met een GPS kom pas. Een GPS (Global Positioning Systeem) is een kompas dat werkt via de satellieten. Na een uitgebreide uitleg door een medewerker van Sportief- OpStap gaat u in groepjes van 4 a 5 per sonen (dat kan ook een gezin zijn), gewapend met een GPS kompas, op ontdekkingstocht. De tocht is geschikt voor kinderen vanaf 6 jaar, mits onder begeleiding. Op 24 april vinden de eer ste twee workshops plaats. U kunt kie zen uit een ochtendprogramma van 9.30 tot 12.30 of een middagprogramma van 14.00 tot 17.00 uur. Voor de ontdekkingstocht zijn vooraf een aantal waypoints ingevoerd en aan de hand van deze punten die via de GPS zijn te vinden maakt u een mooie wandeling door het prachtige natuur gebied. Tevens voert u onderweg diver se opdrachten uit. Alle groepen sluiten af met een back to basic opdracht onder leiding van de medewerker van SportiefOpSstap. Gaat u de GPS-uitdaging aan dan kunt u zich tot 17 april opgeven bij het Boekingsbureau, tel. 0800-7966288. Uiteraard kunt u hier ook voor verdere informatie terecht. De kosten voor deze workshop en ontdekkingstocht zijn E 15,- per persoon. Groepen zijn minimaal 20 en maximaal 25 personen groot. CASTRICUM - Ouders en verzorgers van een leerling die een speciale school voor basisonderwijs bezoekt, kunnen onder bepaalde voorwaarden in aan merking komen voor de verzorging van aangepast vervoer. In principe biedt de Verordening Leerlingenvervoer 2003 alleen de mogelijkheid voor aangepast vervoer voor de leerling als er een medische noodzaak is. Het college van B&W van de gemeente Castricum heeft echter een oplossing gevonden door het opstellen van beleidsregels voor de ver zorging van aangepast vervoer naar een speciale school voor basisonderwijs. Wethouder Könst liet vorige week woensdag weten dat de voormalige gemeente Castricum nogal ruimhartig met de verzorging van leerlingenver voer is omgesprongen. „Kinderen die geen medische noodzaak hadden wer den evengoed met speciaal vervoer van en naar scholen gebracht", zo liet hij weten. „Vorig jaar hebben we ouders op de hoogte gesteld dat dit in de toekomst anders zou zijn, maar de kinderen zijn toen nog wel vervoerd." Inmiddels zijn naast de verordening leerlingenvervoer de nieuwe beleidsre gels opgesteld. Op grond van deze rege ling is het, voor kinderen zonder een medische noodzaak voor aangepast ver voer toch mogelijk om in aanmerking te komen voor de verzorging van aange past vervoer. Ouders van die leerlingen zijn dan wel een inkomensafhankelijke bijdrage verschuldigd. Op grond van de verordening leerlin genvervoer kunnen ouders een vergoe ding voor het reguliere openbaar ver voer krijgen. Desgewenst kan voor een eventuele begeleider (ouder, tante oppas etc.) ook een vergoeding worden aangevraagd. In de zomer van 2003 zijn plusminus 50 kinderen door de GGD gekeurd. Op een enkeling na bleek nie mand (geen medische noodzaak) recht te hebben op aangepast vervoer. Hoewel de ouders vorig jaar massaal naar de telefoon grepen om te proteste ren tegen de voorgenomen wijzigingen in het vervoersbeleid, staat de gemeen te Castricum volledig in haar recht. Een woordvoerster liet namens de gemeente weten dat ouders in het ver leden eigenlijk veel te makkelijk aan aangepast vervoer zijn geholpen. „Door een interpretatiefout aan onze kant hoefden de ouders slechts E 195,- te betalen aan eigen bijdrage. Deze zal nu op E 750,- komen te liggen. Dit lijkt een gigantische verhoging, maar we hebben in het verleden eigenlijk veel te weinig berekend. Omdat we dit niet met terug werkende kracht willen terugvragen, de schuld ligt tenslotte bij ons, lijkt het wel iswaar alsof het bedrag veel hoger wordt, maar in werkelijkheid is dit veel minder. Doordat de eerste 6 kilometer reizen niet onder de vergoeding van de gemeente vallen bedragen de eigen kosten hiervoor sowieso E 365,- (voor het schooljaar 2004-2005). Omdat de meeste kinderen verder dan deze 6 kilo meter moeten reizen kun je dit bedrag van de E 750,- 'aftrekken. Zo kom je op E 385,- uit voor een extra ouderbijdrage en dat is een heel plausibel bedrag voor dergelijk vervoer."De betreffende ouders zullen hier per brief over wor den geinformeerd. Regels Ouders en verzorgers van een leerling die een speciale school voor basisonder wijs bezoekt, kunnen in aanmerking komen voor de verzorging van aange past vervoer naar die school op basis van beleidsregels als: de afstand van het huisadres naar school meer dan 6 kilo meter bedraagt en; de te bezoeken school de dichtstbijzijnde voor de leer ling toegankelijke speciale school, voor basisonderwijs is, of; de te bezoeken school een verder weg gelegen speciale school voor basisonderwijs is, indien het vervoer naar die school de gemeente minder kosten met zich mee zou bren gen dan het vervoer naar de speciale school voor basisonderwijs, bedoeld onder b en; er geen beroep gedaan kan worden op titel 6 van de verordening Leerlingenvervoer 2003 als gevolg van een medische noodzaak voor aangepast vervoer en; er geen beroep gedaan kan worden op de hardheidsclausule (art.29) van de Verordening Leerlingenvervoer. LIMMEN - Wat een feest was de onge looflijke happening van 14 maart jl., genaamd het Quinquennium. De zaal zat stampvol, maar liefst 28 muzikanten jamden in wisselende samenstelling en het duo Ingrid Kruyssen en Pieter Nanne steeg boven zichzelf uit met hun bijzondere luisterliedjes, met steeds overgangen naar de Jazz. Maar dé grote verrassing was toch wel het optreden van oud-minister Hans Dijkstal op tenorsaxofoon. Gedreven en prima spelend nam hij de sessie op sleeptouw en inspireerde de andere muzikanten tot grootse prestaties. Klasse en een waardige bijdrage aan dit vijfjarig jubi leum. Maar nu weer heel iets anders. Voor de- vierde keer al wordt er een Singers Session georganiseerd, waar zangers en zangeressen worden ondersteund door hun eigen vaste band of door de aan wezige sessiemuzikanten, die ter plek ke de begeleiding op zich nemen. De vorige jaren was deze Singers Session de meest succesvolle sessie van het sei zoen en ook dit jaar belooft deze mid dag weer een geweldige topper te wor den. Maar liefst drie ervaren orkesten zijn aanwezig om de vocale talenten bij hun presentaties een extra steun in de rug te geven. Francina van Batum wordt begeleid door Quintessence, een nieuwe vijf-mans combo van allure (foto). Ellen Gosselink is natuurlijk samen met het onvolprezen Jazzes, terwijl Elly Molenaar door de New East Side Combo wordt ondersteund. Maar er komen nog veel meer zangers en zan geressen, die hun kunnen zullen verto nen, dus het wordt weer een verrassen de en afwisselende middag in de Vredeburg op zondag 18 april van 16.00 tot 20.00 uur in Cultureel Centrum De Vredeburg te Limmen. De toegang blijft gratis, maar u kunt lid worden voor E 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414, e-mail: timmer.limmen@worldonline.nl. Quintessence, een nieuwe vijf-mans combo van allure. CASTRICUM - Zaterdag 17 april viert Nederland voor het eerst officieel Opa- en Omadag. Weet jij wat je opa en oma leuk vinden om te lezen? Doe de test! Op zaterdag 17 april mag je in de biblio theken van Castricum en Uitgeest een boek of tijdschrift voor je opa of oma uit kiezen waarvan jij denkt dat ze het leuk vinden. Houdt je opa van tuinieren en je oma van computeren dan is daar vast een leuk boek of tijdschrift over. Je kunt het lenen op je eigen pasje en dan maar hopen dat je opa en oma het eens zijn met jou keus. Kleinkinderen in Limmen en Akersloot kunnen vrijdag 16 april al een boek of tijdschrift lenen voor opa en oma. Als jij in de maand april/mei gaat logeren bij opa en oma haal dan in de bibliotheek de logeerkoffer. De biblio theek vult de koffer met leuke voorlees boeken, een cd,.een video of computer spel, een kookboek of ander informatief boek en doet er een leuk presentje voor jou en opa en oma in. De koffer kost E 3,- en wordt voor drie weken uitgeleend. Hij is bedoeld voor grootouders met klein kinderen in de leeftijd van 3 tot 6 jaar. Hij kan natuurlijk ook gebruikt worden voor vakanties, logeerpartijen bij andere fami lieleden of vrienden of gewoon thuis. LIMMEN - Het programma voor woensdag 14, vrijdag 16 en zaterdag 17 april bij JC Conquista is: Conquista kids: 4 t/m 11 jaar Bij de kinderwerkgroep gaat zaterdaglet terlijk alles uit de kast ^n dan is het knut selen geblazen! Van 10.30 tot 12.00 uur. De kosten zijn 1 euro. Tieners: 11 t/m 15 jaar Zaterdagavond Vossenjacht! Een zoek tocht door half donker met een prijs voor de groep die alle 'vossen' weet te vinden. De tieneravond begint om 19.00 uur en Conquista sluit haar deuren om 23.00 uur. De entree is gratis. Club op woensdag Voor iedereen van 8 t/m 12 jaar, is Conquista open op de woensdag. Vanaf 14.00 tot 17.00 uur staan de zes spelcom puters klaar en de muziek aan. Je kunt tafeltennissen, sjoelen, poolbiljarten, computerspelletjes spelen, internetten, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen! Voor extra info en foto's kijk op www.conquista.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 14