Nieuwe overdekte rijhal kroon op fusie Rij vereniging Heiloo en Ponyclub Heiloo 't Beestenboetje weer open I edrijf Zonnebrillen zon ifcvel J Sinnige's Fruit, munt uit! BRINK SHOWROOM UITVERKOOP 300 A4edia%44arkï VERS ««SS»»- Goed nieuws voor clubs verenigingen 1 1 Project Alkmaar'750', 750 Redenen om donderdag naar Media Markt te komen! Donderdag 15 april, 6.00 uur Noorderkade 1027 Blader snel verder voor spectaculaire openingsaanbiedingen! m BORDEN i OKNrXXotA 1lA Samenwerking Partners in de Zorg en Woningstichting Heiloo (072)535 10 00| elicht Dronken achter het stuur Tartaartjes 4 stuks Shoarmapakket 2de pak naar keuze ï/2 PRIJS o.a. - romia's Verwarwids terrccy april if- S ■/';yv Vi 14 APRIL 2004 - 69e JAARGANG NO. 16 HUI NIEUWSBLAD R HEI Goedkoop kopiëren dat kan bij ons (vanaf 500 exemplaren) Informeer naar de VOORDELIGE CONTRACTPRIJZEN I v l VAN DER Bijlage folder Koopjesdriedaagse Winkelhof 't Loo Omdat Htftny Stoop tol, 532 0345 Potjltttrwtg 27 Htiloo nieuwe collectie 2004 GD Hi GUCCI Maroc sinaasappelen 3 kilo2,99 Klasse 1 jonagold 3 kilo2,99 Krop Sla Komkommer samen0,99 Hollandse Bloemkool Ambachtelijke slagerij Biefstuk c6,25 Schwarzwalder schijf 4 stuks 3,65 Boterhamworst Filet Americain 0,99 c0,99 Tot ~~J0% korting op alle keukenapparatuur voor 500 gram shoarma, €JI SO 5 broodjes en saus voor Bij aankoop van een pak ROOMBOTERKOEKIES - amandelkoeken - allerhande Open: di t/m zo 12.00 tot 2d.00 uur www.brasseriewildsehut.nl Stationsweg 82 Heiloo 2 apr- Nieuwe menukaart Telefoon 072 SZ2 1392 Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) i Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo Ook öp intern» Voor de bouw van de nieuwe rijhal op het terrein van de pony- en paardenclub moest helaas wel een aantal bomen worden gekapt, waarna de grond bouwrijp zal worden gemaakt, (foto: MSP) HEILOO - Op 20 mei 2002 vierden ze samen hun eerste jubileum: de Rij- vereniging- en de Ponyclub Heiloo. De Landelijke Rijvereniging Heiloo en omstreken vierde die dag het 75 jarig bestaan, en de Ponyclub Heiloo en omstreken vierde haar dertigste ver jaardag. De jubilea werden samen gevierd, sinds de clubs in juni 2001 zijn gefuseerd. Een ingrijpende verande ring destijds voor beide clubs; zo ver huisde de Paardenclub van het Maal water naar de Zeeweg en moesten de afhankelijke besturen zich opeens gaan bemoeienmet elkaar. Maar de perio de na de fusie is er ook een waarin veel mijlpalen zijn gehaald. Bijvoorbeeld de oprichting van Stichting Centaur in 2003, een overkoe pelende stichting die de algemene zaken als terrein en opstal beheert. Door de oprichting van deze stichting werd het ook mogelijk om twee aparte besturen te behouden- een van de Ponyclub en een van de Rijvereniging-, waardoor interne zaken binnen de clubs kunnen worden georganiseerd, terwijl gezamenlijke beslissingen sinds dien door Centaur worden genomen. Ook creëerde de fusie nieuwe moge lijkheden om gezamenlijk grote evene menten te organiseren zoals de Country Fair. Country Fair De Country Fair werd vorig jaar augustus gehouden en was een groot succes. Het is dan ook niet verwonder lijk dat de vereniging nu druk bezig is met de organisatie van Country Fair 2004, dat op 29 augustus zal worden gehouden. Maar de grootste mijlpaal, en meteen de kroon op de samenvoe ging van beide clubs, is toch wel de rea lisatie van een overdekte rijhal, waar voor de voorbereidingen onlangs zijn begonnen. Nieuwe rijhal De voorzitter van het bestuur van de Rijvereniging Heiloo, Sylvia Korver, en vice-voorzitter Arie Zwijnenberg leg den aan de Uitkijkpost uit hoe deze nieuwe rijhal er uit gaat zien en wat er straks allemaal mogelijk zal zijn. Arie: „De nieuwe hal zal 60 bij 30 meter groot worden. Daarvoor moest een stuk grond worden gevonden, waar ook de gemeen te Heiloo zich in zou kunnen vinden. Gekozen is voor een bestaand perceel op het terrein aan de Zeeweg, maar daar moest helaas wel een aantal bomen voor worden gekapt. Dat is nu gebeurd, waar na de grond bouwrijp kan worden gemaakt. We hopen dat de aannemer half mei kan beginnen met de bouw, waarna we het winterseizoen, vanaf eind september, gebruik kunnen maken van. de nieuwe hal. Maar er moet nog een hoop gebeuren." Sylvia vult hem aan: „En daar hebben we het dan ook behoorlijk druk mee. Ten eerste moet de hal natuurlijk ergens van betaald wor den, dus hebben we obligaties onder de leden aangeboden. Maar ook zijn we naarstig op zoek naar sponsors die ons willen steunen,. Zo kunnen bedrijven een reclamebord in de hal plaatsen, maar we zijn natuurlijk blij met elke vorm van sponsoring. Ook zijn we nu al enorm druk met het verzinnen en orga niseren van evenementen en activiteiten die we straks binnen gaan houden. Maar eerst moeten we maar eens een naam voor de nieuwe rijhal verzinnen!" Grote voordelen Grootste voordeel van de nieuwe rij hal is toch wel het feit dat er onder alle omstandigheden kan worden gereden. Arie vertelt: „We zitten hier op een prachtige locatie, met een weids uit zicht, maar als het waait of regent is het ook meteen enorm koud. Dat hield in dat we alleen een zomerseizoen hadden, het wedstrijdseizoen stopte voor ons in september. Door de over dekte hal kunnen we nu ook een winterseizoen starten." Ook het hou den van clinics, en pony- en paardrij lessen zal straks tot de nieuwe moge lijkheden gaan behoren, net als de ver huur van de hal aan bijvoorbeeld klei ne rijverenigingen in de omgeving. Sylvia: „En, last but not least: we krij gen ook een compleet nieuwe kantine van waaruit ouders en andere geïnte resseerden zowel naar activiteiten binnen kunnen kijken als naar wed strijden die in de buitenbak worden gereden. Dat is ook een hele vooruit gang!" Agenda De komende maanden houden de rij vereniging Heiloo en de Ponyclub Heiloo naast onderlinge wedstrijden in april, mei en juni, op 18 juli een Arabierenshow, de Heilooër Paarden dagen in juli en natuurlijk de Country Fair op 29 augustus. De complete agenda vindt u op de website www.hsheiloo.nl, waar u ook de voortgang van de hal kunt bekijken op foto's. Bent u geïnteresseerd in sponsoring van de nieuwe rijhal? Neem dan voor de mogelijkheden contact op met Sylvia Korver, tel. 06- 29181426. HEILOO - De toenemende vergrij zing van de bevolking in Heiloo zal in de toekomst vragen om meer zorgtoe- gankelijke, zelfstandige woningen in combinatie met zorg en dienstverle ning. Om dit te realiseren, tekenden Woningstichting Heiloo en Stichting Partners in de Zorg, de eigenaar van de twee zorgcentra Overkerck en De Loet, deze week een intentieverkla ring. Hierin is samenwerking voor de realisatie van woon- en zorgvoorzie ningen vastgelegd. Directeur-bestuurder Bertil Greeuw van de woningstichting is bijzonder tevreden met het idee achter de samenwerking. „Door de Stichting Partners in de Zorg zal 'klantgestuur- de zorg' worden gerealiseerd, terwijl Woningstichting Heiloo het heront- wikkelen van bestaande terreinen en het plegen van zorgtoegankelijke nieuwbouw voor haar rekening neemt. De bedoeling van de nieuwbouw en de herontwikkeling is, dat ouderen langer zelfstandig kunnen blijven wonen; het zogenaamde levensloopbestendig wonen," licht Greeuw toe. Voorafgaand aan de plannen wordt een haalbaarheidsonderzoek gepleegd, dat naar verwachting rond 1 juli van dit jaar zal zijn afgerond. HEILOO - Op vrijdag 9 april opende 't Beestenboetje in het gemeentebos aan de Ter Coülsterlaan voor het eerst dit sei zoen haar deuren. Deze dag stond in het teken van Pasen en de lente, tussen 11.00 en 16.00 hebben vele kinderen geknut seld en de jonge kuikentjes bekeken. Vrijwilligers gevraagd Hou je van beesten of wil je wel eens flink de armen uit de mouwen steken en de hokken van de dieren schoonma ken? Of vind je het leuk om activiteiten voor kinderen te organiseren of ze te helpen met knutselen? Heb je wat vrije Gerard Schoep, directeur-bestuurder van Partners in de Zorg: „Als alles naar wens verloopt, zullen De Loet, Overkerck en De Horn in Heiloo zodanig worden geherstructureerd, dat aan de toekomstige aanzienlijke vraag naar gecombineerde woon- en zorgproducten tegemoet gekomen kan worden. Dat betekent meer woon- en zorgvoorzieningen bieden aan met name ouderen. Zij zullen vervolgens weer langer en prettiger zelfstandig kunnen blijven wonen en daarmee wordt een nijpend probleem op de woningmarkt in Heiloo opgelost." tijd over die je leuk en zinvol wilt beste den en ben je ouder dan 16 jaar? Meld je dan aan als vrijwilliger van 't Beestenboetje! Voor meer informatie en/of aanmel ding kan contact worden opgenomen met de heer G. Bak, opzichter van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072-5356802, of met de beheerder, de heer T. Bisselink, die elke woensdag middag in 't Beestenboetje aanwezig is. (B Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl B In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Het is misschien even zoe ken, maar als je de ingang van Jack Zoon Tuincreaties aan de Kapellaan 140 in Heiloo hebt gevonden waan je je in het paradijs. Ondanks de nog kille buitenlucht, zitten eigenaar Kees Zoon en zijn twee familieleden Joke en Netty Zoon er warmpjes bij onder een prachtige veranda, naast een knapperend haardvuur en in de heer lijk uitnodigende tuinstoelen van Bear Chair. „Een goed bewaard geheimlacht Kees Zoon als hem wordt gevraagd naar de voor de foto graaf en verslaggever wat moeilijk te vinden entree. „Ik heb mijn werk plaats aan de Hoogeweg 59 en woon op nummer 62. Maar de showtuin ligt toch echt aan de Kapellaan 140. Het makkelijkst is het als de mensen vanaf de grote weg de afslag nemen waar het bord richting de O.L. V. ter Nood Kapel staat. Vlak voor de weg eindigt in een T-splitsing zitten wij aan de lin kerkant." Jack Zoon Tuincreaties werd 35 jaar geleden opgericht door de vader van Kees. „Officieel ben ik 15 jaar gele den met hem samen gegaan, maar ik werkte daarvoor al langer met hem samen", legt de goedlachse eigenaar uit. „In mei komt mijn broer Peter bij het bedrijf, die dan klaar is met zijn school. In de toekomst zullen wij het bedrijf samen gaan leiden." Tuin als verlengstuk van het huis Vader Jack 'zat' eerder in de bollen teelt, maar de aanleg van tuinen was zijn grote hobby. „Eerst hebben we een combinatie van beiden gedaan, maar ik vond de tuinen veel leuker", aldus Kees. „Omdat we liever één ding goed wilden doen dan twee din gen half hebben we gekozen voor tuinaanleg. Wanneer iemand mij een opdracht geeft luister ik eerst heel goed naar de wensen van de klant. Ik maak een tuin ook altijd op gevoel. Natuurlijk is de klant koning, maar ik probeer er wel mijn eigen ideeën op los te laten. De tuin is een verleng stuk van het huis, dus hoort in de stijl van het huis en van de bewoners. Zo hebben we laatst in het Oosterbos een tuin aangelegd bij een statig huis. De tuin is echt in de stijl van het huis wat samen een prachtig geheel is geworden." Ook meubels en accessoires Bij Jack Zoon kunt u tevens terecht voor tuinonderhoud, ontwerp, veran da's, meubels en accessoires. Zelf houdt Kees Zoon van de Scandi navische invloeden. Veel natuurlijk materiaal en kwalitatief sterk hout sieren dan ook een deel van de 2 hec tare grote showtuin met diverse sfeerhoekjes. „Ik heb laatst ergens een ruïne gemetseld, gemaakt van oude steen tjes en afgewerkt met schelpkalk. Het stond prachtig in de tuin waarin onder meer een natuurvijver ligt met loopplanken eroverheen. Maar elke veranda, van woest tot strak, vormt voor mij een uitdaging. En van bal kon tot landgoed, ik probeer overal iets moois van te maken. Zo hebben we vorige weekt een surprisetuin voor iemand gemaakt die een week endje weg was en bij thuiskomst een compleet andere tuin aantrof. Hij was overdonderd, maar vond het prachtig! Dat zijn nu de leuke dingen in dit werk." Showtuin aan de Kapellaan In de showtuin aan de Kapellaan vin den de klanten verschillende voor beelden van mogelijke ontwerpen. Er staan terrastegels en beplanting en desgewenst levert Jack Zoon Tuincreaties een compleet totaalpak ket met tuinmeubels. De collectie tuinmeubelen bestaat uit topmerken als Dedon, Pepe, Bear Chair. Ook de hardstenen tafels zijn een lust voor het oog. De loungebanken staan er uitnodigend bij en de collectie potte- rie maakt het geheel helemaal af. „De Dedon-stoelen zijn onderhouds vrij, die kun je rustig het hele jaar buiten laten staan", omschrijft Kees Zoon het gemak van zijn zitmeubels. Ook de Finse schommelbank nodigt uit tot heerlijk luieren in de tuin. „En van april tot oktober kun je makke lijk buiten vertoeven", beweert de eigenaar, met een schuin oog kijkend naar dé tërrasverwarmers en de nog immer knapperende open haard die inderdaad voldoende straling afgeeft om je zelfs in april behaaglijk warm te voelen. Wie nieuwsgierig is geworden naar dit kleine stukje 'paradijs op aarde' kan op zaterdag 17 en zondag 18 april tussen 10.00 en 17.00 uur een kijkje nemen aan de Kapellaan 140. Tussen 13.00 en 16.00 uur is er tevens een wijnproeverij op het terrein. Voor meer informatie kunt u bellen met Jack Zoon Tuincreaties, tel. 072- 5051988. Wie niet langer kan wach ten kan ook vast een kijkje nemen op www.jackzoontuincreaties.nl. Bij Jack Zoon Tuincreaties kunt u ook uitstekend terecht voor tuinaccessoires (foto: MSP) vol met grandioze aanbiedingen NtRUwmawk© voo* neuiM* in VAAttWf i HN BH/A >NDl l<i "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." HeerenWpn 151 1 Heiloo WWW. 2 VL jouw stijl :onneveldoptiek.nl J Heerenweg 44 072 5338487 DONDERDAG t/m ZATERDAG per stuk0,69 Heerenweg 44a Tel. 072-5330012 DONDERDAG t/m ZATERDAG Kijk bij'de Uitkijkertjes voor meer informatie Kennemerstraatweg 95, Heiloo T072 53232 56 www.kitchentechnics.nl C HEILOO - In de nacht van donderdag tot een uitslag van 590 ug/1 (220 ug/1 is op vrijdag 9 april is een 46-jarige man toegestaan). Zijn rijbewijs is ingevor- uit Akersloot aangehouden op de derd en tegen hem wordt proces-ver- Kanaalweg. Hij moest blazen en kwam baal opgemaakt. www.mediamarkt.nl Vrijdag mocht naar hartelust worden geaaid in 't Beestenboetje. (foto: MSP) DVD KTV VIDEO HIFI COMPUTER FOTO CD TELECOM WITGOED niFiunvii Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkel hof 't loo - Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1