Textielinzameling huis-aan-huis op vrijdag 16 april a.s. Aanvragen vergunningen tot verbijf regulier l 0.NJf (f' HEILOO I Burgerzaken Mededelingen UITKIJKPOST -14 APRIL 2004 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Op vrijdag 16 april a.s. gaat de gemeente voor de eerste keer dit jaar huis-aan-huis textiel inzamelen. In het najaar, op vrijdag 24 september 2004 volgt de tweede en laatste inzamelactie van dit jaar. Inzamelaar KICI zamelt het textiel voor onze gemeente in. We willen graag zoveel mogelijk textiel inzamelen, om daarmee te voorkomen dat het in de vuilverbranding terechtkomt. Ruim 90% van het door u aangeboden textiel wordt weer hergebruikt. Tot textiel behoren: alle kleding, schoeisel (alléén indien ze nog goed draagbaar zijn en gebundeld per paar), linnengoed, woningtextiel (geen tapijt en vloerbedekking), hoeden, petten, dekens en pluchen speelgoed. Al uw oude textiel is welkom, mits niet veront reinigd door bijvoorbeeld verf of door monteurwerkzaamheden. Kleding die niet meer geschikt is om te dragen, is nog geschikt als poetslap of kan nog gebruikt worden voor isolatie- of auto- bekledingsfriateriaal. kleding/ -• HMH U kunt uw textiel in goed gesloten plastic zakken en/of dozen op vrijdag 16 april a.s. voor 08.30 uur aan de rand van de rijweg zetten. Mocht het textiel 's avonds niet zijn opgehaald, geef dit dan wel door aan de gemeente, maar deponeer uw textiel dan zelf in één van de zeven textielcontainers in Heiloo. Mochten deze vol zijn dan is afgeven van uw textiel op de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 ook altijd nog mogelijk. De Afvalbrengplaats is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Inzameling langs de buitenwegen wordt in verband met de hoge kosten niet langer gedaan. Een uitzondering wordt gemaakt voor de Hoogeweg en Kapel laan. Wij vragen de bewoners van de huizen langs de andere buitenwegen om hun gebruikte textiel in één van de zeven textielcontainers in Heiloo de doen. Acties in 2003 Inzamelactie van 10 april: 5.270 kg textiel Inzamelactie van 13 juni: 3.500 kg textiel Inzamelactie van 19 september: 3.000 kg textiel Inzamelactie van 21 november: 2.680 kg textiel We hopen dat de huis-aan-huis inzamel actie voor textiel van 16 april a.s. vele kilo's textiel oplevert en danken u alvast voor uw medewerking. Waar staan de kledingbakken in Heiloo? 2 bakken op het parkeerterrein bij Het Hoekstuk 2 bakken op het parkeerterrein aan de noordzijde van 't Loo (AH) 1 bak op parkeerterrein De Loet plan Oost) 1 bak (ondergronds) Ypesteinerlaan hoek Rosendaal (C-1000) 1 bak op de Afvalbrengplaats, Rosendaal 2 Meer informatie Voor nadere informatie kunt u contact op nemen met medewerkers van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Vreemdelingen die langer dan drie maanden in Nederland willen verblijven, kunnen met ingang van 13 april 2004 hun verblijfsdocument aanvragen via de gemeente. De gemeente identificeert de vreemdelingen, nemen de aanvraag ver gunning tot verblijf in ontvangst, verstrekken verblijfsaantekeningen in het reisdocument en reiken het verblijfsdocument uit. De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) van het Ministerie van Justitie verzorgt de administratieve verwerking van de aanvraag en voert alle correspondentie met aanvragers. De nieuwe werkwijze heeft voor drie administratieve processen ingrij pende gevolgen. 1. Aanvraag en uitreiking verblijfsvergunning Door de verschuiving van de toela- tingstaken vragen vreemdelingen voortaan hun verblijfsdocument aan bij de gemeente. U kunt hiervoor terecht bij de publieksbalie Burger zaken. De IND heeft landelijk geldende aanvraagformulieren en nieuwe voorlichtingsmiddelen ont wikkeld. De gemeente Heiloo reikt- de aanvraagformulieren uit en helpt de aanvrager bij het indienen van de aanvraag. Vervolgens neemt de gemeente de ingevulde aanvragen in ontvangst, int de legeskosten en maakt een verblijfsaantekening in het paspoort van de aanvrager. De IND beoordeelt vervolgens de aanvragen en verzorgt de verblijfsdocumenten. Bij een positieve beschikking reikt de gemeente het verblijfsdocument uit aan de vreemdeling. 2. Verlenging verblijfs documenten Sinds 1 december 2003 ontvangen vergunninghouders met een reguliere vergunning automatisch bericht van de IND als de geldigheid van de vergunning verloopt en kan worden verlengd. Iedere rappelbrief gaat ver gezeld van een gepersonifieerd aanvraagformulier, dat door de ver gunninghouder naar de IND moet worden gezonden. De gemeente verzorgt de uitreiking van het nieuwe, vervangende verblijfsdocu ment. Per 13 april 2004 ontvangen ook de vreemdelingen met een asielgerelateerde vergunning voor onbepaalde tijd automatisch bericht voor verlenging. 3. Visa Sinds 1 december 2003 draagt de IND zorg voor de afhandeling van visum- verlengingen, de aanvragen van spoedvisa en terugkeervisa, alsmede de verzoeken om stickers bij verlen ging en vervolgprocedures. De IND beschikt hiervoor over een loket in Rijswijk (Zuid-Holland) en een loket in Zwolle. Hier kan men slechts op afspraak terecht, telefoonnummer 0900 - 123 45 61 0,10 /p.m.). Informatietelefoon voor vreemdelingen Voor alle vragen, ook tijdens de behan deling van de aanvraag, kunnen vreemdelingen bij de IND terecht, tele foonnummer 0900 - 123 45 61. Dit geldt ook als zij hun aanvraag bij de gemeente hebben ingediend. Telefonisch kunnen voorlichtingsmiddelen en aan vraagformulieren worden besteld. De informatielijn van de IND is bereik baar op werkdagen van 09.00 uur tot 17.00 uur. Vanuit het buitenland is de IND bereikbaar via +31 208893045. Publieksbalie Burgerzaken De publieksbalie Burgerzaken is dagelijks geopend van 08.00 uur tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur voor het maken van afspraken, telefoonnummer (072) 535 67 22. Raad en (raads) commissies Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt op 19 april a.s. hoorzittingen voor de behan deling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften tegen de vol gende besluiten: 20.00 uur: afwijzing OV-taxipas (niet openbaar) 20.30 uur: uitritvergunning, in rekening gebrachte kosten 21.00 uur: dwangsom niet-naleving geluids voorschriften 't Trefpunt Deze hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De hoorzittingen zijn, voor zover niet anders vermeld, in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter Inzage De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage bij de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften, mevrouw C.J. Klein Holte, afdeling Organisatie-onder steuning. Buiten deze bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de secretaris van de comnussie worden ingezien. Meer informatie Voor nadere informatie over het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u terecht bij mevrouw C.J. Klein Holte, secretaris van de commissie, telefoonnummer (072) 535 66 45. Bouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Jan Schuijtlaan 1 - vergroten woning dakopbouw) (reg.nr. 2004/0122) Laan Eindeloos 39 - vergroten woning uit bouw achtergevel (reg.nr. 2004/0115) Westerweg 113 - bouwen berging (reg.nr. 2003/0394) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. De Boog 57 - vergroten woning aanbouw achtergevel (reg.nr. 2003/0392) Kennemerstraatweg 322-324 - slopen woning (reg.nr. 2004/0031) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Nieuwe bouwplannen (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor de hieronder vermelde bouwplannen Bergeonstraat 9 - vergroten woning en vernieuwen erker; Zevenhuizerlaan 9 - vergroten woning. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken liggen vanaf don derdag 15 april 2004 gedurende twee weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verklaring omtrent het gedrag De Wet op de justitiële documentatie is in november 2002 gewijzigd in de Wet justitiële In het Informatiecentrum zijn diverse informatiebrochures beschikbaar. Nieuw is de herziene brochure Heiloo in cijfers 2003 gegevens. In deze wet is ook de regeling opgenomen voor de Verklaring omtrent het gedrag (VOG). De nieuwe aanvraagprocedure voor de Verklaring omtrent het gedrag is vanaf 1 april 2004 van kracht. Hoe kunt u deze verklaring aanvragen? Een aanvraag tot afgifte van deze verklaring kan gedaan worden bij de publieksbalie Bur gerzaken op het gemeentehuis. Daartoe dient een volledig ingevuld aanvraagformulier ingeleverd te worden. Degene die een Verkla ring omtrent het gedrag van iemand wil hebben, veelal de - aanstaande - werkgever, beschikt over dit formulier of kan dit aan vragen bij het Centraal Orgaan Verklaring omtrent het Gedrag (COVOG). Vooral de ver melding van het doel is een belangrijk onderdeel van de aanvraag. De kosten voor aanvraag van een Verklaring omtrent het gedrag bedragen 29,50 en dit wordt betaald bij inlevering van het aan vraagformulier op het gemeentehuis. De gemeente neemt de aanvraag in ont vangst en zendt de gegevens vervolgens (digitaal) naar het Ministerie van Justitie. Een beslissing volgt binnen vier weken na ont vangst van de aanvraag. De Verklaring omtrent het gedrag wordt vervolgens toege zonden door het Ministerie van Justitie. Als de beslissing negatiefis wordt altijd eerst schrif telijk het voornemen tot weigeren kenbaar gemaakt. Ingevolge de bepalingen van de Algemene Wet bestuursrecht kan daartegen bezwaar worden gemaakt. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met medewerkers van het Centraal Orgaan Verklaring omtrent het Gedrag (COVOG), Postbus 16115,2500 BC Den Haag, telefoonnummer (070) 370 72 34 of e-mail: frontdesk.dbz@minjus.nl of op de website: www.justitie.nl U kunt met vragen ook terecht bij medewer kers van de afdeling Publiekszaken op het gemeentehuis, geopend maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandag avond van 18.00 tot 20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 67 22. Nieuwe uitgave folder •Heiloo in cijfers' De nieuwe uitgave van de folder 'Heiloo in cijfers' is beschikbaar. In deze folder vindt u gegevens over de bevolkingsopbouw, woningbouw, werkgelegenheid, onderwijs en diverse voorzieningen over het jaar 2003. Andere folders van de gemeente Er zijn nog meer folders beschikbaar, bijvoor beeld over monumentale bomen en beelden in Heiloo, natuurvriendelijk groenbeheer, veiligheid en trouwen. Heeft u belangstelling voor deze folders, dan kunt u terecht in het Informatiecentrum van het gemeentehuis. De folders zijn hier gratis af te halen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 urn en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw J.A. van der Stok van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 41. Belangrijke nummers L J Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 POLITIE BERICHTEN HEILOO Inbraak in schuur HEILOO - Uit een schuur van een woning aan de Arklaan werden enkele visbenodigdheden gestólen. De diefstal werd gepleegd tussen 15 maart en 3 april. De gestolen goederen bestonden uit 3 karperhengels, 1 zeehengel en ver der enkele toebehoren. Diefstal bromfiets HEILOO - Tussen zondag 4 en maan dag 5 april werd uit de fietsenstalling van het station een bromfiets ont vreemd. De afgesloten bromfiets was van het merk Vespa Ciao, voorzien van verzekeringsplaatje DWM-366. Vernieling invalidenwagen HEILOO - Op dinsdag 6 april werd aangifte gedaan van het vernielen van een invalidenwagen. De vernieling aan de rode gemotoriseerde invalidenwa gen werd tussen 1 en 2 april gepleegd, terwijl het voertuig op het Het Zevenhuizen stond geparkeerd. Beide buitenspiegels werden afgebro ken. Diefstal beelden HEILOO - Uit de voortuin van een woning aan de Van Aostastraat werd in de nacht van donderdag op vrijdag 8-9 april twee beelden ontvreemd. De twee cementen beelden, voorstellende een gans, waren ongeveer 60 centime ter hoog. Gestolen taxi aangetroffen HEILOO - In de nacht van maandag op dinsdag 13 april werd cloor een medewerker van een beveiligingsbe drijf een verlaten taxi aangetroffen op de De Hoefsmid. De deuren van de auto waren los en de sleutel lag in de auto. Na enig speurwerk bleek de auto afkomstig te zijn van een taxibedrijf uit Heiloo. Daar was de auto uit de garage weggenomen. Men was in het bedrijf gekomen door het vernielen van een raam. De auto is weer ter beschikking gesteld aan het bedrijf. Diefstal mobiele telefoon HEILOO - Een 19-jarige inwoner van Heiloo werd vrijdagmiddag 10 april van zijn mobiele telefoon beroofd. De man liep omstreeks 17.00 uur op Hoog en Laag te bellen toen een voor bijrijdende passagier op een bromfiets de telefoon uit zijn handen griste. De bromfiets reed weg in de richting van de Westerweg. Vernieling personenauto HEILOO - Op dinsdag 6 april werd op de Laan van Zeeman een personenau to vernield. Tussen 09.30 en 17.30 uur werd de achterruit van de groene VW Polo vernield. Gevonden voorwerpen Enkele sleutels, babyschoentje diverse kleuren, afstandsbediening garage, GSM Samsung, bril bruin montuur. Heiloo contact Informatiecentrum _j (locale tarief) Vr «Noord^Holland Noord xi:' -vi-0900-1 4 112 4 8844 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4