Caecilia ontvangt Nico Akkerman Martha Veenhuizen al 25 jaar lid van de HOV Yeldt Snacks onder grote belangstelling heropend Hema Heiloo (bijna) onderneming van het jaar taf \n BRIEVEN Flessenpost deling T i« mm ''m Boskabouters genieten van de lente mm UITKIJKPOST -14 APRIL 2004 - PAGINA 06 HEILOO - Op 17 april geeft Caecilia haar jaarlijkse voorjaarsconcert in de grote zaal van ontmoetingscentrum GGZ Kennemerstraatweg 464. Het thema voor dit concert is oud en nieuw. Aan de ene kant wordt muziek gespeeld die bekend in de oren zal klinken, aan de andere kant zal de Nico Akkerman anekdotes vertellen over oud Heiloo en in het Westfries a la Kees Stet, grappen maken. Zelf geeft hij het de titel: 'Heiloo, wat ben je toch veranderd in al die jaren'. Het oud en nieuw ziet men ook terug in het orkest, het jeugdorkest en het A-orkest van Caecilia zullen een aantal stukken gezamenlijk spelen, zodat een orkest van ongeveer 75 muzikanten, van heel jong tot heel oud, ontstaat. De muziek tijdens dit concert bestaat uit Music from Titanic, The Lord of the Rings, muziek uit The Phantom of the Opera, The Lion King, Soldaat van Oranje en Porgy and Bess. In de pauze zal een loterij georganiseerd worden met leuke prijzen, onder andere beschik baar gesteld door de Middenstand van Heiloo. De aanvang is 20.00 uur en de entree is 5 euro. Kaarten zijn verkrijg baar bij kantoorboekvakhandel de Schrijverij, Heerenweg 140 te Heiloo en aan de kassa van de zaal vanaf 19.30 uur op 17 april. Ook kan telefo nisch worden gereserveerd op tel. 072- 5331679. Martha Veenhuizen wordt toegesproken door voorzitter Frits Hogerheyde HEILOO - De repetitie van de Heilooër Operette Vereniging, vorige week donderdag in Het Open Huis, werd voor Martha Veenhuizen een heel bijzondere. Nietsvermoedend werd zij door voorzitter Frits Hogerheyde naar voren gehaald om vervolgens gehuldigd te worden voor haar vijfentwintig jarig lidmaatschap. Martha vervult een bescheiden rol in het operettekoor en verzorgt daar naast de rekwisieten die nodig zijn bij de voorstellingen. Een niet geringe klus als je bedenkt dat het om gebruiksvoorwerpen gaat van soms 100 tot 200 jaar geleden. Als vertegen woordiger van de Bond van Opera- en Operette Gezelschappen was Ad Keuris aanwezig om een zilveren ere- speld op te spelden. Natuurlijk ont kwam de jubilaresse niet aan een spe ciaal voor haar geschreven feestlied, enthousiast gezongen door het 60 leden tellende H.O.V. koor. Nieuwe expositie bij Silhouet HEILOO - Van 2 april tot 18 mei expo seren Anke van der Bom en Ineke Faberij de Jonge in Silhouet te Heiloo. Anke van der Bom en Ineke Faberij de Jonge zijn schilders met een sterke voor keur voor het licht en de kleuren van het Zuid-Franse landschap. Als er in Neder land wordt geschilderd is dat vaak in de duinen of wordt het polderlandschap op het doek gezet. De kunstenaressen zijn zogeheten plein-air schilders, dat wil zeggen dat de doeken ter plekke geschil derd worden. Het werk van beiden ken merkt zich door een ferme penseelvoe ring en sterke expressionistische kleu ren. Voor meer informatie over de kun stenaars, tel. 072-5093915. Pannenkoeken met paprikavulling We eten tegenwoordig veel 'over de grens'. Dat heeft natuurlijk veel te maken met onze buitenlandse vakan ties. Maar ook (en vooral) met de import van veel buitenlandse produc ten. Na de oorlog (1940-1945) zijn we begonnen met de Indonesische en de Chinese keuken. Meegebracht door de Nederlandse soldaten uit Indonesië en door de 'Indische Nederlanders', die naar ons land kwa men. Veel buitenlanders hebben zich in de loop der jaren in Nederland gevestigd. En daarmee ook het voed sel van hun land geïntroduceerd. Daardoor kwam bijvoorbeeld de Italiaanse keuken, en dan vooral de pizza, in beeld. Tegenwoordig kun je het niet zo gek meer bedenken, maar kun je zowat uit alle streken van de wereld van de daar geldende eetcul tuur genieten. Eetcultuur uit India, Marokko, Thrkije, Israël en ga maar door. De Zuid-Amerikaanse keuken (Mexico, Argentinië enzovoorts) staat momenteel goed in de belangstelling. Och, en waarom zou je dan niet eens een combinatie maken van het goede uit diverse eetculturen? Wat dacht u van bijvoorbeeld 'pannenkoeken met een paprikavulling'? Iets oerHollands met een exotisch tintje. Best leuk om te proberen. Voor ca. 3 personen hebben we nodig: 150 gram (wit)meel, 0.1 ltr. melk, 0,3 ltr water, 2 rode paprika's (ca 400 gram), 1 ui, 100 gram schapenkaas, 50 gram boter, 3 eieren, een bosje peter selie, wat tijmbladeren, olijfolie, zo mogelijk een paar muntbladeren en uiteraard wat zout. Bereiding: Water, melk en zout in een kom doen. Het meel daarover zeven en met een garde goed mengen. Vervolgens de eieren, lauwwarme boter en fijngesneden peterselie erdoor roeren. Van het aldus verkre- pannenkoeken warm houden De paprika (ontdaan van de pitstren- gen) in repen en vervolgens in kleine stukjes snijden, ui snipperen en enige tijd in de koekenpan laten garen. Vervolgens mengen met de fijngesne den kruiden en gekruimelde schapen kaas. De pannenkoeken hiermee vul len en zonodig nog even opwarmen in de oven. U kunt dan eventueel nog een plakje of wat geraspte mozzarel- lakaas op de bovenzijde van de dub belgevouwen pannenkoeken leggen om een gezellige bovenkant te ver krijgen. Dit recept kunt u naar eigen inzicht nog oneindig variëren. Wilt u de paprikapannenkoeken wat pittiger hebben, dan kunt u een klein pepertje of wat sambal door het paprikameng sel doen. Een frisse salade (een tomatensalade past er uitstekend bij) completeert de maaltijd. Wijntip: nu we toch met een scheef oog kijken naar Zuid-Amerika, kun nen we ook wel eens denken aan een Chileense of Argentijnse rode wijn. Er zijn prima wijnen te verkrijgen van de Cabernet-Sauvignondruif. Een goede begeleider. Groot Trefpunt Dictee: PCC tegen 55-plus HEILOO - Op dinsdag 20 april om 10.00 uur wordt er in het Trefpunt, Abraham du Bos-hof 2 in Heiloo een groot Trefpunt dictee gehouden. Het dictee wordt gegeven door dhr. Buwalda, een docent met jarenlange ervaring. De beheersing van de moder ne spelling van de deelnemers wordt getoetst maar ook de kennis van de sms-taal. 'Een klas van het RC.C. uit Heiloo neemt het op tegen een groep 55-plussers. Bent u 55-plus en houdt u wel van een uitdaging? Doe dan mee aan dit dictee! Meldt u aan bij Stichting Ouderenwerk Heiloo tel 072-5331297. Aan deelname zijn geen kosten ver bonden. INGEZONDEN Wijkvereniging Termijen- Vrieswijk opgeheven HEILOO - Tijdens de laatste ledenver gadering in april 2001, is het besluit genomen om de wijkvereniging Termijen- Vrieswijk op te heffen. Dit was het gevolg van een afnemende belangstelling voor de vereniging en daardoor konden de vrijkomende plaatsen in het bestuur ook niet meer ingevuld worden. De vereniging heeft de afgelopen 3 jaar alleen nog als 'sla pende' vereniging bestaan, dit om een eventuele 'herstart' gemakkelijk moge lijk te maken. Nu is dit niet gebeurd en met ingang van 26 april wordt de vere niging opgeheven. Er zullen nog wel 2 aanspreekpunten blijven; de heer Amsterdam, Vrieswijk 190, en me vrouw Eeke, Termijen 11. De restende gelden zullen geschonken worden aan een project van de ouderenzorg en een project bij De Vijfhoek, dat materialen voor de ergotherapie zal aanschaffen en aangepaste muizen voor de compu ters. Via deze weg willen wij iedereen bedanken voor het vertrouwen dat zij stelden in onze vereniging. Het bestuur van Wijkvereniging Termijen- Vrieswijk Heiloo Aanvragen voor abonnementen kan door invulling van de persoonsgegevens op onderstaande bestelbon. Voor de aanvraag dient u een recente pasfoto in te leveren voor elk gezinslid die een abonnement wenst. (S.v.p. op de achterzijde van de pasfoto('s) naam en geboortedatum vermelden) en te sturen aan de Gemeente Heiloo, afdeling Welzijn/team COA, Postbus 1, 185Ö AA Heiloo. (S.v.p. in de linkerbovenhoek HET BAAFjE vermelden). U kunt uw bestelbon t/m donderdag 15 april 2004 inleveren op het gemeentehuis en uw abonnement(en) afhalen en betalen bij de kassa van Zwembad Het Baafje op woensdag 21 april en vrijdag 23 april 2004 van 16.00 tot 20.00 uur. Vanaf maandag 3 mei liggen de abonnementen bij de receptie van het gemeentehuis, openingstijden: maandag t/m vrijdag 08.00 tot 16.30 uur. Betalen van abonnementen kan ook d.m.v. overschrijving van het verschuldigde bedrag naar rekeningnum mer 28 50 03 658 t/m donderdag 15 april 2004 onder vermelding van "zwemabonnementU kunt uw abonnement dan afhalen bij de kassa van Zwembad Het Baafje op hierboven genoemde data en tijden. P Knip langs deze lijn 1 BESTELBON voor abonnementen voor Zwembad Het Baafje Heiloo, gedurende de periode van zaterdag i 1 mei t/m zondag 29 augustus 2004 S.v.p. duidelijk invullen Voorverkoop Voor- en achternaam M/V Geboorte datum Gezins- abon. (ouder) Gezins- abon. (overige) Persoonlijk abon. 3 t/m 17 jaar Persoonlijk abon. v.a. 18 jaar 112,00 €8,00 41,00 60,00 Naam: Adres: Postcode:Woonplaats: Telefoonnummer: Hallo allemaal in Heiloo en omstre ken, even wat nieuws van Stichting Veldwerk in Nepal. weer een toekomst open liggen. Eerst de operatie en de revalidatie en dan daarna, via scholing kan zij een rede lijk normaal bestaan gaan opbouwen. Vorige week ben ik weer omhoog Het is op het moment politiek erg geklommen op die bergtrek om dat rumoerig in Nepal, en deze onlusten meisje en een van haar ouders op te zijn onlangs wederom wereldnieuws halen. Zij zijn nü hier in Kathmandu geworden. Helaas maar waar. Maar in het orthopedisch kinderziekenhuis los daarvan is het nog steeds goed toe- voor onderzoek. De Arts heeft ven in dit mooie en ruige bergland en inmiddels aangegeven dat zij voor de 'toeristen' kunnen in principe gaan 80% zeker met krukken kan lopen, waar zij willen. Het is wel even oppas- Maar eerst moet zij nog geopereerd sen natuurlijk dat je niet net midden worden en daarna de revalidatie. Dit in zo'n schermutseling terecht komt, gaat na volgende week gebeuren, dus maar Nepal is 4x zo groot als wordt vervolgd! Nederland, dus nog steeds keus genoeg om een mooie en veilige tocht Tadaaa! te maken. Op dezelfde bergtocht kwam ik een weesjongetje tegen van 11 jaar oud Twee schatjes van kinderen die bij een berghut werkte om zijn Ikzelf ben onlangs ook weer eens op eigen kost- en inwoning te verdienen, een trek door de hoge Himalaya De beheerder van de lodge vertelde geweest, de Helambutrek en over de het achtergrond verhaal van deze jon- hoge Goseinkund pas. Dan klim je gen. Hij vroeg mij toen direct om hem over een hoogte van 4.600 meter, wat mee te nemen en hem onderdak en in het begin wat onhandig is vanwege scholing te geven in Kathmandu, want de vermoeidheid en zuurstof gebrek zo vertelde de beheerder, hij ging nu op die hoogte. Maar daar krijg je dan al wel naar het dorpsschooltje maar ook fabuleuze vergezichten voor de kwaliteit van de lessen is bedroe terug op de prachtige witte Himalaya, vend laag en hij krijgt daar geen Onderweg op deze trekking kwam ik Engels. Het was lastig voor mij, zeker 2 schatjes van kinderen tegen. De eer- omdat hij daar al redelijk goed onder ste was een klein 5 jarig meisje, wat op dak had, elke dag te eten kreeg en handen en voeten door het rijstveld ook nog tot de 5e klas naar school kon kroop. Ik vroeg de omstanders wat er gaan. Hij was dus wel een weeskind met het meisje was en men vertelde: maar in feite niet urgent genoeg voor Ach niks, gewoon, vanaf de geboorte ons kinderhuis wat nu ook vol zit met en zij kan niet lopen." 28 kinderen! Maar.... Toen ik vroeg of er soms een soort Ik sta in goed contact met een kost- zakje of uitstulping op haar onderrug school in Kathmandu die kinderen uit zat werd dit bevestigd. Dit meisje had de bergen opvangt en hen scholing dus een open ruggetje (in vaktaal geeft tot en met het middelbare spina bifida) en daardoor kan ze niet onderwijs. De studenten op die school lopen en is ze ook nog voor haar leven worden gesponsord door een speciale incontinent. En dat was op een meter organisatie, en ik heb de coördinator afstand ook heel goed te ruiken, aangeschreven. Deze week kreeg ik Feitelijk kan zo'n meisje nog best heel bericht terug dat men een sponsor veel dingen doen en 'zelfredzaam bereid heeft gevonden om alle kosten worden' als er maar in hulp wordt voor dit jongetje op zich te nemen voorzien. Bijvoorbeeld; via een opera- Tadaaa...! Dit weesjongetje kan nu tie kan haar rug netjes worden naar deze kostschool voor een goede gemaakt en met houten krukken en opleiding en krijgt daardoor kans op revalidatie zou ze in principe wel zelf een betere en respectvolle toekomst, kunnen leren lopen en naar school Daarmee is ook weer een kind aan toe gaan. Dan moet er ook nog even kinderarbeid en miserabele omstan een speciaal toilet voor haar gemaakt digheden ontrokken. En wederom worden, het zijn allemaal de kosten een klein succesje voor ons en een niet, tenminste voor ons! Maar het goede afsluiting van een mooie berg- ontbreekt de ouders dus wel aan alle financiële middelen voor deze medi sche zorg en de nazorg. Liliane Fonds Ik heb na mijn terugkomst in de hoofdstad diverse kinderziekenhui zen bezocht en over de mogelijke tocht En er valt uiteraard nu nog veel meer te vertellen, maar dat staat allemaal al op onze website; www.stichting-veld werk.org. Dus gaat het zien! Met voor nu de groeten uit Nepal, René Veldt, Stichting Veldwerk, operatie gesproken, daarnaast ben ik Kathmandu, Nepal, in contact getreden met het Liliane Gironummer: 8289522 of Bank: ABN- fonds in Den Bosch. Met hun hulp en Amro 543703266, t.a.v. Stichting aandacht kan er ook voor dit meisje Veldwerk, p/a Egmond Binnen. Laliemaya Tamang, het meisje met het open ruggetje. Ruplal Tamang gaat binnenkort naar school Nieuw seizoen voor zwembad Dampegheest LIMMEN - De temperatuur gaat omhoog en de zon geeft zijn warmte af aan flora, fauna, aan mensen, maar ook aan het water. Mensen voelen zich prettig in de zon en kinderen spartelen graag in warm water. Mens, dier, bomen en planten begin nen weer te leven, ja, weer op te leven. Het zijn Mirjam en Maurice Rood, die ouders de gelegenheid ttelLOO - Na een ingrijpende ver bouwing is het vernieuwde pand van Veldt Snacks aan de Stationsweg 73 dit weekend onder grote belangstel ling heropend. Bij binnenkomst in de snackbar viel meteen de compleet vernieuwde inrichting op. Stijlvolle houten lambrizeriag, een mooie nieu we tegelvloer, en een nieuwe counter met daarboven eveneens nieuwe lichtbakken waarop het assortiment van Veldt Snacks op smakelijke foto 's wordt aangeprijsd. Voortaan kan er bij Veldt Snacks ook uitstekend wor den geluncht of in de snackbar zelf worden gegeten door de toevoeging van een aantal gezellige zitjes. Nieuw in het assortiment zijn de belegde pistoletjes, vers voor u bereid. Ook de apparatuur is nieuw en veel moder ner. Sinds een jaar worden de snacks in vloeibaar vet gebakken, wat de snacks gezonder en kwalitatief beter maakt. Vrijdag werd de heropening gevierd met een feestelijke prijs voor een patatje: slechts 50 eurocent! Hier werd dan ook gretig gebruik van gemaakt. Zaterdag was het vervol gens feest voor de kinderen, zij kon den zich uitleven op het springkussen en lieten zich de ijsjes voor slechts 25 eurocent goed smaken! Veldt Snacks vindt u aan de Stationsweg 73 in Heiloo geven te zonnen samen met hun kin deren, die spartelend in zwembad Dampegheest te Limmen, hun ple zier niet op kunnen. Maurice- van oorsprong een Heilooër- samen met zijn partner Mirjam, eigenaren van Het Ei sportief ontspannen, hebben afgelopen jaar het beheer van het verwarmd openlucht zwembad over genomen. Nu, na een jaar van expe rimenteren gaan zij de uitdaging voortzetten en uitbreiden. Sportief ontspannen is niet alleen spartelen in het water, het terrein heeft vele recreatiemogelijkheden. Het zwem bad is ideaal voor ouders met jonge Het was dit weekend gezellig druk tijdens de heropening van Veldt Snacks, (foto: MSP) HEILOO - Na een jaar lang gevolgd en op alle mogelijke punten beoor deeld te zijn, heeft Hema Heiloo afgelopen maandag de tweede plaats behaald in de compositie van onder neming van het jaar 2003. Het was de afgelopen maanden al bij zonder spannend geweest want ze wisten dat ze, na hun nominatie in het najaar, al doorgedrongen waren tot de finale samen met drie andere Hem a's in de groep aangesloten bedrijven. Alle medewerkers zijn wild enthousiast over dit resultaat en ape trots op hun Hema. „Zij zijn dan ook degenen die voor dit resultaat gezorgd hebben", zegt de directeur eigenaar van Hema Heiloo, de heer W.M. van Schaik nadrukkelijk, „en ik ben ongelooflijk blij me ze. We heb ben er altijd van gehouden de winkel, binnen de Hema formule, zo aantrek kelijk mogelijk te houden, en ieder een werkt daaraan ook echt mee, ieder op de eigen plaats." Sommigen al heel lang zoals de plaatsvervangend bedrijfsleidster Ada Apeldoorn meer dan 25 jaar en de verkoopchefs C. Veldt en Mirjam Bijman meer dan 15 jaar. Hun vak kennis en enthousiasme brengen ze voortdurend over op alle anderen, zodat er altijd een fijne hechte groep is. En dat geeft resultaat blijkt nu". Door de tijd heen is er een grote hlan- tenkring in Heiloo en wijde omgeving opgebouwd, dus de medewerkers van de Hema hopen met iedereen de komende tijd een beetje in de feest vreugde te delen. llÉHr Ada Apeldoorn, C. Veldt en Mirjam Bijman zijn apetrots op hun Hema. (foto: MSP) HEILOO - Deze maand viert kinder dagverblijf De Boskabouter alweer haar 7-jarig bestaan. Naast de huise lijke sfeer, de kleinschaligheid (maxi maal 8 kinderen per dag) en heel veel individuele aandacht, vinden zij het ook erg belangrijk dat de kinderen veel buiten zijn en aandacht krijgen voor de natuur. Daarom wandelen zij graag tijdens alle seizoenen met de kinderen in het ernaast gelegen Heilooërbos en leren daar de kinde ren oog te krijgen voor alles wat er groeit en leeft. Een van de jaarlijkse uitstapjes is bijvoorbeeld met alle kinderen (ook de baby's) een bezoek brengen aan de boerderij. Afgelopen donderdag werd een bezoek gebracht aan boerderij Meijer aan het Maal water, om te kijken bij alle dieren. Gezeten op een grote strobaal kon den de kinderen alles goed overzien. Er was een heel oud paard van 30 jaar die de kinderen mochten aaien en broodjes geven. Vervolgens zijn ze naar de koeienstal gegaan, waar de grote koeien nog binnen stonden, ook waren er een paar kalfjes die heel nieuwsgierig waren en gekke spron gen maakten van plezier. Dat vonden de kinderen prachtig om te zien. Daarna op naar het weiland met de schapen en de lammetjes. Zowel de lammetjes als de kinderen renden en sprongen door elkaar heen en geno ten van het heerlijke lenteweer. Toen alles weer een beetje rustig was, werd er wat gedronken en een paaskoek gegeten. Ook dit jaar wa£ het weer een heerlijke ochtend voor zowel kin deren als ouders/leidsters. Voor meer informatie over het kin derdagverblijf: tel. 072-5112051 of per e-mail: de.boskabouter@hetnet.nl. Op dit moment zijn er weer een beperkt aantal plaatsen vrij. kinderen tot 14 jaar. Vanaf 8.00 uur 's morgens zijn ook ouderen welkom om sportief hun conditie op peil te houden of zelfs te verbeteren. Recreatief kan men zich bezighou den op de schitterende speel- en zon neweide met speeltoestellen. Mirjam verzorgt kinderpartijtjes en Maurice helpt bij het vlotbouwen en kajakva ren. Bedrijfs- en familiefeestjes met barbecue behoren ook tot de moge lijkheden. Sportief ontspannen is de kreet van beiden. In deze tijd van drukte en haast hopen zij het juiste concept gevonden te hebben voor ouders met hun kinderen, voor fami lies en bedrijven om zich gezond te ontspannen. De officiële opening van het seizoen wordt vrijdag 30 april feestelijk ingeluid met een ver warmd zwembad en op de speelwei de een springkussen. Op 20,21 en 22 april is er gelegenheid om in de voor verkoop gezinsabonnementen te bestellen/ te kopen. Openingstijden zijn: maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 19.30 uur, zaterdag en zon dag van 09.00 tot 19.00 uur. Voor ver dere info: www.vof-HetEi.nl of tel. 06-25257006. Zwembad Dampe gheest vindt u aan de Vaartkant 44a te Limmen. 150.00 seizoen 8.00 seizoen 54.50 seizoen 75.00 seizoen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6