Zeer geslaagd concert door Eensgezindheid Vijf judoka's Sportinstituut Tom van der Kolk in de prijzen op NK Si De Hanswijckers spelen Aladdin Danspaar Kerdijk en Van Herpen gepromoveerd BRIEVEN College bepleit stedenbouwkundige visie voor Het Maalwater PCC betrekt universiteit Leiden bij examenvoorbereiding van leerlingen UITKIJKPOST - 28 APRIL - PAGINA 10 HEILOO - Muziekvereniging Eensge zindheid gaf op zaterdagavond 24 april tezamen met het gemengd koor Vocal Choice uit Castricum een gezamenlijk From Classics to Swing concert in het ontmoetingscentrum van GGZ Willi- brord te Heiloo. Voor een uitverkoch te zaal met enthousiast publiek wist deze vereniging weer op voortreffe lijke wijze het voorjaar in te luiden met veel instrumentale en vocale muziek stukken variërend van licht klassiek tot swing, van Mozart tot Gershwin. Het geheel stond onder leiding van dirigent, componist en arrangeur Cees Brugman uit Alkmaar. Sinds Eensgezindheid onder leiding staat van Cees Brugman is er hard gewerkt aan het instuderen van nieu we muziekstukken waarvan de meeste voor het eerst werden uitgevoerd tij dens dit voorjaarsconcert. Dankzij het enthousiasme van de leden, de prima inzet van de koor- en orkestdirigent, en de volle zaal met publiek viel dit concert bijzonder goed in de smaak. Bovendien werd er van jong tot oud aan dit concert deelgenomen, want ook de gevorderde leden van het leer lingenensemble Jong Eensgezindheid lieten goed van zich horen met de pit tig gespeelde Juniorenmars, de Eensgezindheid-blues een chit-chat- fantasie van Cees Brugman. Brugman benadrukte het belang van de jeugd voor de vereniging en nodigde alle ouders uit hun kinderen lid te maken van de vereniging, een instrument te kiezen en vervolgens muziekles te nemen op de muziekschool. Bijzonder was ook dat dit het eerste optreden was van de kleinkinderen van de jubi lerende penningmeester van de vereni ging mevrouw Klazien Beets, inmiddels de vierde generatie van de familie welke actief is binnen de muziekvereniging. Voorzitter Dulmers feliciteerde mevrouw Beets met bloe men, een kado en een ere-oorkonde en gaf aan dat Klazien een vrouw is die sinds haar geboorte al betrokken is geweest bij de vereniging. Haar vader, de vroegere secretaris van Eens gezindheid leerde haar al haar rond het jaar 1944 al op 8 jarige leeftijd bla zen op de cornet. Ze begon bij de drumband van Eensgezindheid op de bazuin, en na een korte onderbreking werd ze door de toenmalige voorzitter Thijs Groot gevraagd om bugel te komen spelen. In 1979 heeft haar vader haar met klem gevraagd pen ningmeester van Eensgezindheid te worden, en ondanks dat ze dacht daar niet geschikt voor te zijn, heeft ze deze verantwoordelijkheid al 25 jaar met succes op zich genomen. Daarnaast zorgt ze al die jaren ook voor het uni- formenbeheer en beheert ze het ruim 100 jarige archief met oude foto's, recensies, programma's, notulen, jaar verslagen, kasboeken en concoursrap porten. Het concert werd vervolgd met blok ken koor- en orkestmuziek. Vocal Choice zong enkele exclusieve bewer kingen voor koor van onder meer de Mondschein Sonate en de Sonate Pathetique van Beethoven. Ook brachten zij twee lichtvoetige composi ties van Mozart op geheel originele wijze ten gehore. Bijzonder was ook een mooie Ierse ballade met de titel The town I loved so well. Eensgezindheid volgde het koor tel kens op met speciaal voor harmonie en fanfare gecomponeerde stukken als het stuk Oregon van Jacob de Haan, maar ook het bijzondere Keltische werk Cry of the Celts waarvan het deel Lament op autentieke wijze door soliste Saskia Bos op euphonium en het brass-ensemble van de vereniging vertolkt werd. Ook speelde Eensgezindheid de filmmuziek van Ennio Morricone, het overbekende Music van John Miles en een door Brugman gearrangeerd bij velen bekende werk Feelings. Na afloop van het concert benadrukte de voorzitter het feit dat dit concert mogelijk is geweest dankzij de financi ële steun van de vele donateurs die de vereniging telt, en hij hoopte dan ook na dit concert meer donateurs in te mogen schrijven die vervolgens alle maal weer uitgenodigd zullen voor het eerstvolgende najaarsconcert op zater dag 13 november 2004. Oor kon d< Mevrouw Beets-Boot werd gehuldigd vanwege haar 25-jarig penningmeesterschap bij de club. Uit handen van haar kleinzoon kreeg ze een oorkonde (Foto: MSP) HEILOO - Het college van burge meester en wethouders van Heiloo ondersteunt de gedachte achter het initiatiefvoorstel van de fracties van Heiloo 2000, CDA en GroenLinks in samenwerking met Woningstichting Heiloo en projectontwikkelaar Timpaan, om te komen tot meer star- terswoningen in Heiloo. Het college hecht er wel aan om bij dit initiatief voorstel vast te houden aan eerder geformuleerde stedenbouwkundige uitgangspunten. Het college stelt in dat kader voor om te komen tot een stedenbouwkundige visie voor het totale gebied van Het Maalwater, met een focus op starterswoningen. Het college wil hiermee bereiken dat voor Het Maalwater een evenwichtig plan ontstaat dat recht doet aan de karakteristieken van de omgeving en de identiteit van Heiloo. Kwaliteit moet leidend zijn in de discussie. Dat betekent onder meer dat rekening gehouden wordt met hoogte en inpas baarheid van het gebouw in relatie tot de omgeving. Bij het formuleren van een steden bouwkundige visie voor het totale gebied moet tevens rekening gehou den worden met sociale en maat schappelijke effecten en effecten voor de infrastructuur wanneer wordt gekozen voor de clustering van goed kope woningen op één locatie. Deze zaken krijgen, naar de opvatting van het college, in de huidige plannen nog onvoldoende aandacht. Het voorge nomen bouwplan, zoals dat is inge diend door de initiatiefnemers past overigens niet in liet geldende bestemmingsplan. Dat betekent dat het noodzakelijk is om een artikel 19 procedure, lid 1 te voeren. De wet ver eist bij een dergelijke procedure een gedegen ruimtelijke onderbouwing. Gelet op de aard en omvang en de mate van ingrijpendheid zal deze onderbouwing aan hoge eisen moeten voldoen. De bespreking van het initiatiefvoor stel in de raad vindt plaats op maan dag 3 mei, om 20.00 uur in het gemeentehuis. INGEZONDEN Aan de bewoners van de Stationsweg U hebt enige tijd geleden week van ons een brief ontvangen over een moge lijke afslag van de A9. In die brief heb ben wij voorgesteld een vereniging van bewoners van de Stationsweg op te richten om zo onze belangen op onder- meer- maar niet uitsluitend- verkeers gebied te behartigen. Daarna hebben wij die oproep in de Uitkijkpost van 31 maart herhaald. Hierop zijn een flink aantal positieve reacties binnengeko men. Dat is natuurlijk heel prettig, maar het betekent wel, dat we nu ver der moeten. Daartoe nodigen wij u uit voor een bij eenkomst van Bewonersbelangen Sta tionsweg Heiloo, zoals we het maar even noemen. Op die bijeenkomst kun nen we besluiten of we een vereniging van bewoners van de Stationsweg zul len oprichten. Datum en tijd van aan vang: 25 mei om 20.00 uur, in Sportcafé Vennewater. Wij hopen u allen in gro ten getale op 25 mei in het Vennewater te mogen begroeten. Margot B. van Gelder-Kop Hans van Gelder Heiloo Gezondheidswijzer Alkmaar ALKMAAR - De Gezondheidswijzer Alkmaar stelt gratis informatiepakket ten beschikbaar over de volgende gezondheidsthema's: afvallen, beroerte CVA, brandwonden, cholesterol, hoofdpijn, incontinentie, osteoporose, overgang, slaapproblemen, snurken slaap-apneu, stoppen met roken en vitamines mineralen. De informatie pakketten kunt u kosteloos ophalen bij de Gezondheidswijzer Alkmaar. Ook voor andere vragen op het gebied van gezondheid, zorg en welzijn kunt u terecht bij de Gezondheidswijzer Alkmaar.Gezondheidswijzer Alkmaar, Hertog Aalbrechtweg 5 Alkmaar (gebouw GGD nabij station Alkmaar Noord), tel. 072-5662691. E-mail: gezondheidswijzer@ggd-alkmaar.nl, internet: www.gezondheidswijzer-nk.nl. Openingstijden: maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Kaira van de Pal wint muziekschoolconcours HEILOO - Zaterdag 24 april vond het muziekschoolconcours 2004 plaats in de Muziek- en Dansschool Heiloo. Het gehalte van dit concours had volgens de jury, bestaande uit benard van den Bogaard en Jacques van der Sterren, een goed niveau. Er werd door alle kandidaten op hun eigen kunnen goed gemusiceerd. Na beraadslaging was de jury unaniem van mening dat van de elf kandidaten de eerste prijs naar de 11-jarige violiste Kaira van de Pal ging, zij speelde zeer bewust het eerste vioolconcert van Friedrich Seitz. Ook mocht zij de wissel bokaal van de school in ontvangst nemen. De tweede prijs ging naar de zangeres Mirte Kaan, die zichzelf bege leidde aan de vleugel en de derde prijs was voor de harpiste Cindy Ruiter. Na de prijsuitreiking kon teruggezien wor den op een geslaagd concours. DEN -BOSCH - Afgelopen zaterdag 24 april werd er in Den Bosch de Nederlandse Judo Kampioenschappen -15 jaar gehouden. Veertien judoka's van v.d. Kolk had zich een week eerder via de Noord-Hollandse- Kampioen schappen in Beverwijk weten te plaat sen. 7 van de 14 judoka's wisten zich te vechten naar de strijd om medaille plaatsen. Uiteindelijk behaalde 5 judo ka's van v.d. Kolk het ere metaal en 2 judoka's verloren de strijd om het brons. Zowel Maureen Groefsema als Shannon Philipsen (jongen) prolon geerde hun Nederlandse Titel wellis kwamen beide dit jaar in een zwaarde re gewichtklasse uit. Maureen was dui delijk de beste judoka in haar gewicht klasse. Elke wedstrijd werd gewonnen met vol punt. In de finale won ze met een prachtige t-guruma til techniek) en scoorde hier vol punt mee. Maureen is 12 jaar en heeft inmiddels al drie Nederlandse titels op zak. Ook Shannon Philipsen was tot de fina le heer en meester. Shannon is judo- technisch zeer begaafd ontwikkeld en laat regelmatig prachtige acties zien. Tot de finale ging het weer super en liep gemakkelijk de finale in. Hier stond hij tegen Guido Bakker waar hij vorige week in Noord-Holland in de finale tegen stond. Toen won hij nog vrij gemakkelijk. Nu werd het een slooppartij en won Shannon uiteinde lijk op de kleinste judo waardering met dus een koka. Maar ook Shannon behaalde alweer zijn derde NK prijs en tweede titel. Het jonge talent Jos Bakker was een grote verrassing op dit NK. Verrassend werd hij vorige week al Noord- Hollands kampioen, maar nu op het NK wist hij weer ondanks een zware loting de finale te halen. In de finale kwam hij te staan tegen B. Werkman te staan uit Noord-Nederland, deze bleek nog net een maatje te groot te zijn voor Jos. Toch een knappe tweede plaats is mooie prestatie voor zijn jonge leeftijd. Ook Kelly Peereboom wist een knappe 3e plek te behalen. Na twee jaar achter elkaar haar enkel te hebben gebroken in december, was zij toch nog net op tijd goed in vorm om op dit NK te presteren. Een finale plaats zat er nog niet in. Maar een overtuigende derde plaats was een feit. In de strijd om de bronzen plek gooide Kelly met een mooie rechtse schoudeworp haar tegenstander met wazari op haar rug. Nog geen minuut later scoorde ze met een linkse schouderworp weer wazari en won hiermee de strijd om het brons. Sylvia Gongrijp stond tegen een tegen stander waar ze al drie keer van verlo ren had. Nu wist ze staande te blijven W\ Maureen Groefsema legt haar tegenstander op de grond. Dat zou zij tot en met de finale doen, zodat zij weer een NK-titel mag bijschrijven. en scoorde twee yuko's en een koka. Liep nog wel twee straffen op maar haalde het brons binnen. Marielle Gomes en Wessel Smit wisten ook de strijd om het brons te halen. Helaas verloren beide deze strijd en bleven steken op een vijfde plaats op dit NK Nederlands Kampioen Shannon Philipsen -50 kg jongen) Maureen Groefsema - 44 kg, 2e van Nederland, Jos Bakker -38 kg. 3e van Nederland Kelly Peereboom -48 kg, Sylvia Gongrijp -57 kg, 5e van Nederland Wessel Smit -55 kg, Marielle Gomes -63 kg. Asperges met rauwe gemarineerde zalm De aspergetijd is weer in zicht. Vooral in de maand mei zijn de asperges volop verkrijgbaar. Meestal witte asperges of ook wel het witte goud genoemd, maar daarnaast worden er ook groene asperges aangeboden. Deze hebben een iets sterkere smaak en zijn ook heel lekker. Wie zou ons beter door het luilekkerland van de asperges kunnen leiden dan Hans Kok (de befaamde chef-kok) van restaurant de Loocatie. Van hem is het navolgende recept. Ben recept dat u uit moet knippen en goed moet bewaren, want het is best apart. We hebben nodig (voor 4 personen): 1 bos groene asperges, 1 bos witte asperges, 1 bakje aspergescheuten, 250 gr aardappels, 400 gr zalmfilet, olijfolie, sjalot, knoflook, tuinkers, bieslook, limoen, zout, peper, foelie alsmede mayonaise en dressing Bereidingswijze: - we beginnen met de aardappels te wassen en in de schil te koken. - zalm zeer dun trancheren en op een plateau of schaal leggen, bestrooien met zeezout, grof gemalen peper, tuin kruiden, olijfolie en iets limoensap en limoenrasp. In laten trekken (ten min ste 30 minuten). - dan gaan we de asperges schillen, de groene alleen het onderste gedeelte, de witte geheel. (let op: twee keer rondom!) - de schillen van de witte asperges doen we in een pan en trekken er een bouillon van met water, na een half uur halen we de schillen eruit en bren gen het vocht op smaak met zout en een paar blaadjes foelie. - hierin koken wij de witte asperges beetgaar. De groene asperges blan cheren we daarna in kokend water met zout, alle asperges laten we afkoelen en maken we droog, (blan cheren in kokend vocht garen en daarna in koud water laten schrik ken). - de gegaarde asperges in mooie stuk jes snijden. - mengen met iets dressing. - alles is nu voorbewerkt, we gaan nu beginnen met de aardappels in plakjes te snijden. Gekookte aardappel bestrooien met mayonaise, tuinkrui den, zout en peper. - hierna de borden opmaken. Bedenk wel dat een mooi opgemaakt bord dubbel zo lekker smaakt. Alles kan koud worden geserveerd. Serveertip: lekkere frisse gemengde salade en halfdroge, sierlijke witte wijn (bijvoorbeeld een halfdroge Duitse Riesling). Maar ook 'de' asper gewijn, namelijk de Elzasser Pinot blanc is een heerlijke begeleider. Bezoekdienst weduwen/weduwnaars volop actief HEILOO - Sinds 1 januari biedt de Stichting Ouderenwerk Heiloo aan mensen van 55 jaar en ouder de bezoekdienst voor en door weduwen en weduwnaars. Bij deze bezoekdienst komt er een vrijwilliger gedurende een bepaalde periode thuis op bezoek. Inmiddels zijn zeven vrijwilligers actief. Zij leggen bezoeken af bij mensen die hun partner verloren hebben. De vrij willigers van de bezoekdienst zijn zelf ook weduwe of weduwnaar. Doordat zij dezelfde gebeurtenis hebben mee gemaakt kunnen zij zich goed verplaat sen in de situatie van de ander. Uit de praktijk is gebleken dat het bij de aanvragen niet om alleenstaanden gaat die eenzaam in een hoekje zitten. Het betreft mensen die in de realiteit van alle dag hun uiterste best doen om voorzichtig aan weer activiteiten te ondernemen en contacten te onder houden. Maar tegelijkertijd nog zo de behoefte voelen om tijd in te ruimen voor het verlies, het verdriet en het ver haal. Mensen die eens rustig willen pra ten met iemand die begrip toont én tijd heeft om te luisteren. En dat kan ook rustig een jaar of jaren na het verlies zijn. In dergelijke situaties kunnen de vrijwilligers van deze bezoekdienst een hele goede ondersteuning zijn. Mocht u ook bezocht willen worden of meer informatie willen hebben over de bezoekdienst voor en door weduwen en weduwnaars dan kunt u contact opnemen met de coördinator mevrouw Kooter. Zij is bereikbaar op tel. 072- 5331297. U kunt ook langskomen op de Abraham du Boishof 2 te Heiloo of de folder meenemen bij gemeentehuis, bibliotheek, het Trefpunt of het Open Huis. Overigens, er zijn geen kosten verbonden aan deze bezoekdienst. HEILOO - Aladdin, bekend uit sprookjesboeken, van de tekenfilm van Walt Disney en straks ook van de uitvoering van musicalvereniging De Hanswijckers. Op 14 en 15 mei is de voorstelling Aladdin te zien in Theater de Beun. Aladdin de arme straatjon gen (gespeeld door Remco Duinmeier) heeft geen vader meer en zijn moeder kan maar moeilijk rond komen. Op een dag verdwijnt Aladdins vlieger in de tuin van de kei zer en ontmoet hij prinses Mei-Ling (gespeeld door Malou Labrijn). Het is liefde op het eerste gezicht. Er is alleen een probleem; Mei-Ling mag alleen trouwen met de rijkste man van China. Hoe kan Aladdin van arme straatjon gen veranderen in de rijkste man van China? Aladdin beleeft allerlei avon turen in dit spannende sprookje. Of hij met de prinses mag trouwen is nog even afwachten. Dertig kinderen tussen de negen en dertien jaar zijn al maanden bezig met het instuderen van deze voorstelling. Onder leiding van Regisseuse Marja Schoonheim, assistent regisseuse Esmee Apeldoorn en repetitor Joost van de Bert worden liedjes, teksten en dansjes geleerd. Iedereen wil het per fect onder de knie hebben voor de echte voorstelling. De kleding en decors worden gemaakt door een groep vrijwilligers. Op vrijdagavond 7 mei gaan de kinderen zingend door winkelcentrum 't Loo om hun musical te promoten. Daar kunnen dan ook kaartjes gekocht worden. De avondvoorstellingen op vrijdag 14 en zaterdag 15 mei begint om 20.00 en een kaartje kost 6.50 euro. De middag voorstelling op zaterdag 15 mei begint om 15.00. Een kaartje kost dan 5.50 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Theater de Beun, Natuurvoedings winkel Lemmink in Egmond aan Zee, Kinderwinkel Sprookjesland in Egmond aan de Hoef, Apeldoorn Elektra in Egmond Binnen een Tabak en cadeauwinkel 't Hoekje in het Hoekstuk in Heiloo. Kinderen die geïnteresseerd zijn om ook op toneel te gaan kunnen een keertje komen kij ken. Voor vragen en of informatie kunt u bellen met Linda Visser 072-5062921 en Gerda de Groot 072-5065184 7 CASTRICUM - Afgelopen zondag werd er in Waalre gestreden op een Internationaal danstoernooi om het kampioenschap. Vanuit de Castricumse Dansschool Griffioen werd er door de dansparen Kerdijk en van Herpen, en Oudereimer met Rijsdijk enthousiast ingeschreven. Nadat beide dansparen en bijzonder sterke voorronde hadden gedanst, werd het danspaar Kerdijk en van Herpen direct doorgeplaatst naar de halve finale. Daar in een enorm groot deelnemersveld van zeker 28 dansparen moesten zij zich proberen te plaatsen voor de finale, want elke ronde verder vallen er steeds meer dan sparen af dus de spoeling wordt steeds dunner. Nog maar een paar promotie puntjes had dit danspaar nodig om in een weer hogere dansklasse te mogen starten. Na behoorlijk wat zweetdruppels en erg veel inspanning lukte het hen om de finale te behalen in de D-klasse kledingklasse Zij hadden nog maar 3 punten nodig en wisten dus dat zij bij de eerste 3 plaatsen moesten zitten. Na een spannende finale en even afwach ten op de uitslagen van jury was het dan zover, de prijsuitreiking het dan spaar Dennis Kerdijk en Brandy van Herpen werden derde en dus promo veerden zij naar de hogere dansklasse nl. de C-klasse. Een enorm goed resultaat voor deze dansers van trainers Mariska Tauber, Luut Griffioen en Maurice Philipoom, die op elke maandagavond vanaf 19.30 uur een trainingsavond houden voor wedstrijddansers en daar de paren bij begeleiden om zo een nog beter resul taat te behalen op de landelijke dans wedstrijden. Voor elke wedstrijddanser is deze avond toegankelijk, dus wil je dansen ga naar Castricum. Theo Oud kampioen driebanden Akersloot AKERSLOOT - Theo Oud is er zater dag in geslaagd om het driebanden kampioenschap van Akersloot te vero veren. In een zinderende finale waar het werkelijk om één carambole ging wist hij door een remise te behalen tegen Han Duin de titel veilig te stel len. Tot de laatste ronde aan toe waren er nog drie kanshebbers: Johan de Rooij moest winnen van Siem Tromp om kans op het kampioenschap te hou den en deed dat keurig in 35 beurten, maar was afhankelijk van de partij Theo Oud - Han Duin. Won Han Duin, dan was Johan de Rooij kampioen, ver loor Han Duin of speelde hij remise, dan was Theo Oud kampioen. Na een vlotte start van Theo Oud dacht iedereen dat het kampioenschap hem niet meer kon ontgaan, maar bij een stand 14-3 voor Theo Oud begon de machine te haperen en kwam Han Duin steeds dichterbij. Op een bepaald ogenblik was de stand zelfs 18-17 in het voordeel van Han Duin, die nog twee caramboles moest maken, maar Theo Oud kwam met een mooie serie van 7 langszij, stand 19-24, beide spelers moesten nog één carambole. Han Duin hield de zenuwen het beste in bedwang en scoorde zijn laatste carambole, Theo Oud mocht daarna van acquit af proberen zijn laatste carambole te scoren om zodoende zijn titel via een remise veilig te stellen. In grootse stilte wist Theo deze laatste kans te benutten, dit ondanks de grote druk. Al met al een geweldige finale van dit kampioenschap van Akersloot. PÉLITIE BERICHTEN HEILOO kranlje lezen WWW. {jtikéeat. ni Buitenboordmotor gestolen AKERSLOOT - Zondagmiddag ont dekte de eigenaar van een motorzeil boot de de buitenboordmotor van zijn vaartuig was verdwenen. Het zeilschip lag in een jachthaven aan de Geesterweg. Volgens de eigenaar moet de diefstal hebben plaatsgevonden tus sen zaterdag 19.00 uur ebn zondag 13.00 uur. Naast de motor bleek ook de ben zinetank te zijn verdwenen. De motor is van het merk Yamaha, 4-takt type 8,9. Diefstal fiets HEILOO - Vanaf het dak van een per sonenauto die op het Stationsplein stond geparkeerd werd dinsdagavond 20 april een herenfiets gestolen. De zwarte sportfiets van het merk Koga Miyata type Terraliner stond op het dak vastgesjord met een damesfiets. De diefstal werd gepleegd tussen 21.00 en 22.30 uur. Vernieling personenauto HEILOO - Op het parkeerterrein van het Maalwater werd donderdagmorgen 22 april een personenauto vernield. De Nissan Sunny met kenteken HG-HL- 40 werd nagenoeg rondom bekrast. Aangetroffen ontvreem de personenauto HEILOO - Donderdagavond 22 april werd op de Wethouder Kuijperhoek een personenauto aangetroffen die op donderdag 15 april ontvreemd werd te Heerhugowaard. Het ging hier om een rode Ford Escort voorzien van kente ken HF-RH-10. Inbraak in pand HEILOO - In de nacht van vrijdag op zaterdag 23-24 april werd in een pand aan de Lagelaan ingebroken. Men wist bij het pand te komen door over een omheind hekwerk te klimmen. De deur van het gebouw werd hierna openge broken. Het slot van een bij het gebouw staande container werd open geslepen. Zowel uit het pand als uit de container werden enkele goederen ont vreemd. Diefstal fiets HEILOO - Uit de tuin van een woning aan de de Waard werd in de nacht van dinsdag op woensdag 20-21 april een damesfiets ontvreemd. De zwarte Omafiets stond met een beugelslot vastgemaakt aan de pergola. De fiets werd de volgende dag op het Zandstuk teruggevonden. Gevonden voorwerpen van 19 tot en met 25 april Enkele sleutels - grote sjaal in diverse rood tinten - herenhorloge merk Gitande - gouden schakelarmbandje - 3 truitjes; 2 geel en 1 blauw. ALKMAAR - Voor leerlingen in de hoogste klassen van het voortgezet onderwijs loopt de spanning tegen de zomer altijd behoorlijk op. Als afron ding van een schooljaar vól tentamens vinden in mei en juni de landelijke eindexamens plaats. Leerlingen moe ten dan in een paar uur laten zien wat ze in de voorgaande jaren hebben opgestoken, en het leveren van een dergelijke piekprestatie is niet eenvou dig. Alle scholen bereiden hun eindexa menkandidaten natuurlijk zo goed mogelijk voor, maar het Petrus Canisius College gaat hierin met ingang van dit schooljaar een stapje verder; de PCC-vestiging aan de Blekerskade verzorgt in samenwerking met de Universiteit van Leiden een gedegen examentraining voor de exa menkandidaten. Ging in het verleden de aandacht voor namelijk uit naar de meer kwetsbare leerling, met ingang van dit schooljaar biedt de PCC-vestiging op de Blekerskade de begeleiding voor alle eindexamenkandidaten van Vwo en Havo. Een aantal hoofddocenten van de universiteit - die al jaren een uitste kende examentraining biedt voor leer lingen die daaraan behoefte hebben - komt half mei naar Alkmaar om de Via de Gezelschapsbank samen op vakantie HEILOO - De Gezelschapsbank (een initiatief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo) biedt geïnteresseerden vanaf 55 jaar de mogelijkheid (kosteloos, via een anonieme advertentie) nieuwe mensen te leren kennen met het doel samen leuke activiteiten te ondernemen of bij voorbeeld op vakantie te gaan. De Gezelschapsbank is voor meerdere per sonen op zoek naar een mogelijke vakantiepartner. Ook zoekt zij voor een dame iemand die het leuk vindt samen met haar piano te spelen. Tevens zou zij graag in contact komen met een heer die het leuk vindt om samen met een (gehuwde) heer tuinen te bezoeken of andere excursies mee te bedenken. Informeer eens vrijblijvend bij Monique van Ling, coördinator Gezelschapsbank, hoe u met bovenvermelde personen in contact kunt komen. Wie een of meer dere personen zoekt om andere acti viteiten mee te ondernemen kan ook bij haar terecht. Iedere donderdagmorgen is er tussen 10.30 tot 11.30 uur een inloo puur in het Trefpunt op de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, tel. 072-5331297 of www.ouderenwerkheiloo.nl. examenkandidaten van de Blekers kade gedegen voor te bereiden op hun examens. Daarnaast wordt ook het docententeam in samenwerking met de universiteit gericht geschoold in het geven van examentrainingen. Op deze wijze biedt het Petrus Canisius College zijn leerlingen de mogelijkheid om negatieve effecten van examenstress tot een minimum te beperken. Muziekcursus voor peuters HEILOO - Donderdag 13 mei - na de meivakantie - start de (vervolg) cursus 'Muziek op schoot'. Deze cursus is voor kinderen van 2 1/2 tot 4 jaar met één ouder of verzorger en sluit aan voor peuters die dit jaar of vorig jaar, de eer ste cursus gevolgd hebben of voor peu ters die deze cursus voor het eerst wil len volgen. Tijdens de cursus worden vanuit thema's uit de peuterwereld, liedjes gezongen en muziekspelletjes gedaan met eenvoudige muziekinstru menten. Zodoende worden hiermee de eerste stappen gezet om de creativiteit te ontwikkelen en te beleven. Deze korte cursus van zeven keer start op donderdag 13 mei vanaf 14.30 uur en duren 45 minuten per keer. Voor meer informatie kunt u bellen met 072- 5332460. Expositie Bep Apeldoorn- bij van der Steen HEILOO- In de showroom van autobedrijf van der Steen is een expositie te zien van Bep Apeldoorn-Rozenbroek. Bep is in 1935 geboren in Anna Paulowna en grootgebracht tussen de kleuren pracht van de bollenvelden. Toen zij op latere leeftijd uit liefhebberij ging schilderen werden de kleuren van de bollenvelden een rijke inspiratie bron. Bep schoolde zich bij het Alkmaarse Centrum voor Kunst zinnige Vorming, waar ze les kreeg van de bekende Alkmaarse kunste naar Willem Hopman. Bep expo seerde eerder in Assendelft, De Rijp, en meerdere keren in Heiloo. Voor meer informatie over de geeë- poseerde werken kan contact wor den opgenomen met B. Apeldoorn- Rozenbroek, tel. 072-5333448 ^Si iHn'iitlr ♦Noord-Holland Noord -vi-0900-1 112 88 44

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10