\<vd© Aeg\° Ajax komt op bezoek bij Meervogels '31 TIOS derde tijdens voorronde NK jazzdans Egmonden Bijzondere expositie in Hoeve Overslot Trainen en trimmen bij de Limmer IJsclub Koninginne(feest)dag in Egmond-Binnen Opening nieuwe kunstwinkel in Egmond aan Zee 't Balletje 25 jaar UITKIJKPOST - 28 APRIL 2004 - PAGINA 12 Oppositie mist kampioenschap SV V redeburg Damesbridgeclub Sans Atout Bridgeclub Fumez Pas Heilooër Bridge Club Bridgeclub Limmen m IVN wandeling door de Wimmenummerduinen Persbericht JOEB EHK Klaverjasclub HSV Limmen nieuws Dojo 't Loo drie maal derde Bridgeclub Sans Atout Rabo Polderloop Akersloot Damclub Heiloo Documentaire over de Wijkermoordzaak Een zoektocht in de abdij Double Stars Damclub De Broeikas Competitie-uitslagen TV HSV HEILOO - Het tweede team van Oppositie heeft het nét niet gered. Met evenveel bord- en wedstrijdpunten als Krommenie-3 kon weliswaar de hoog ste plaats worden bereikt, maar de onderlinge wedstrijd tussen beide teams was doorslaggevend. En die was door de Heilooënaren verloren. Desalniettemin mag Oppositie-2 terug kijken op een sterk gespeelde bonds- competitie. Met name Richard Sauer, die de fantastische score van 7 uit 7 wist te halen. In zijn laatste partij zag het er ogenschijnlijk niet zo goed voor hem uit, maar Sauer had verder gekeken dan de omstanders, en wist met een sterke vrijpion de winst binnen te halen. Daarmee bepaalde hij de stand tegen DJV in het voordeel van Oppositie. Eerder had van den Brink met een twijfelachtig offer de winst naar zich toegetrokken, en verloor Manni op een wat knullige manier reeds in de opening. In de interne competitie kreeg van der Wal de winst in de schoot geworpen. Van Etten maakte in een voor hem beter staand eindspel een misstap, waarna hij direct achter de feiten aan liep. Van Roemburg zette een mooi resultaat neer door een halt toe te roe pen aan de reeks goede prestaties van Bosma, en van der Werff had weinig last van Huffnagel. Nieuwkomer Veelen liet blijken dat hij zich niet zomaar heeft aangemeld bij Oppositie. In een positioneel fraaie partij demon streerde hij zijn kunnen tegen Rump, die moest zwoegen en zich tenslotte met een nederlaag moest verzoenen. De uitslagen: vEtten-vdWal 0-1; vRoemsburg-Bosma 1-0; Jongkind- Folkertsma rem; Huffnagel-vdWErff 0-1; Rump-Veelen 0-1; Horninge-Hassing rem; Jonkheer-S.Vlaar 1-0; Niehaus- Korse 1-0; Zeilstra-Koenders 1-0; Prins- de Lange 1-0; L. Vlaar-Kraayenbrink 0-1. LIMMEN - Vrijdag 23 april speelde schaakvereniging Vredeburg ronde 24 van de interne competitie. Ook speelde het tweede team thuis tegen Koedijk. Het Vredeburg viertal had pech, omdat M. Kos zich verrekende in de opening en in plaats van een stuk te winnen een stuk verloor en ook R. Termes onte recht op remise hoopte maar in een dichte stelling planmatig werd wegge speeld. D. Keijzer speelde remise en alleen B. Blekemolen won zodat de eindstand 1,5 - 2,5 werd. H. Ebels had geen goed antwoord op de creatieve opening van K. Kramer en moest lijdzaam een fraai torenoffer ondergaan. G. Hafkamp kwam niet goed uit de franse lijfvariant van J. Admiraal en werd in het hopeloze eind spel fraai mat gezet. J. Levering liet weer eens zijn oude vorm zien en kon al na 4 zetten tegen de nog lang tegen- spartelende B. van Diermen aan winst en het tevreden nakaarten aan de bar denken. In groep B haalde Bert Hollander opge lucht adem toen hij door Nutte van Belzen in een verloren stand pat werd gezet. Komende vrijdag 30 april is er geen schaken wegens Koninginnedag, de volgende ronde is op 7 mei. Groep A. K. Kramer-H. Ebels 1-0, G. Hafkamp-J. Admiraal 0-1, R. Rommel- B. Stolp remise, R. vd Storm-C. Dinkla 1-0, J. Levering-B. van Diermen 1-0, G. Pouw-P. vd Heijdt 0-1, M. Voorwalt-B. Kerkhof 0-1, M. Sturk-M. Wester 1-0, N. Pepping-M. Koot 1-0, W. Mijnsbergen- C. Korving remise, E. van Duin-T. Castelein 0-1, J. Tebbens-S. Sofan 1-0 Groep B. Matthijs Smit-Thijs Beentjes 0- 1, Bart Pepping-Micha van Buuren 0-1, Joep van Zanten-Jorinda Metselaar 0-1, Jeffrey vd Wagen-Mathijs Hendriks 0-1, Bert Hollander-Nutte van Belzen remise, Irene Klaver-Hidde Ebels 0-1, FlorisJan van Zanten-Thomas Voorwalt 0-1. O D AKERSLOOT - Op zondag 2 mei neemt Nico Adrichem afscheid als hoofdtrainer van Meervogels '31. Nico is ruim 8 jaar hoofdtrainer geweest en heeft daarvoor diverse jaren als jeugdtrainer zijn steentje bijgedragen aan het voetballen binnen de Akersloter gemeenschap. Daarnaast neemt Meervogels nog afscheid van een aantal jeugdtrainers en een aantal leiders. Als onderdeel van het afscheid wordt er op zondag 2 mei, een wedstrijd gespeeld tussen Meervogels F1 en Ajax Fl. Deze wedstrijd begint om 13.00 uur en is een opwarmer voor de laatste competitie wedstrijd van dit seizoen: Meervogels '31 tegen Castricum 1. f. ZONNtWie Mi BCWKSPKWr NNEVEIBB De voetballertjes van Meervogels Fl kunnen hun borst nat maken. Op zondag 2 mei komt Ajax op bezoek bij het Akersloter elftal NIJKERK - De oudste groep van 19 meiden, onder leiding van Willy Könst, van gym.ver. TIOS, heeft afgelopen zaterdag meegedaan aan de voorrondes van de Nederlandse Kampioen schappen Jazzdans te Nijkerk. Dit was de eerste keer dat ze deelnamen aan een voorronde van een NK, daarom waren ze ingeschreven op het D-niveau. Aan de hand van het juryrapport is gebleken dat ze volgend jaar op een hoger niveau mogen inschrijven. De D categorie stroomt niet door naar het NK, de C, B en A wel. Tijdens deze wed strijd werd er gelet op muziekkeuze, choreografie en uitvoering. De meiden moesten zich al vroeg verza melen (7.15 uur) om daarna met goede moed, en best wel wat gespannen, naar Nijkerk toe te gaan. In Nijkerk mocht elke groep van de eerste wedstrijdronde (20 groepen) zich 2 minuten op de wed- strijdvloer, zonder muziek, voorberei den. Best wel even lastig dus. Er was een grote diversiteit van groe pen. Maar je kon toch wel zien wie er al wat langer dansten of niet. Bij de groe pen waar onze meiden tegen moesten strijden was er één die er met kop en schouders bovenuit stak. Die waren als eerste aan de beurt dus ze kregen het best wel een beetje benauwd. Als ze allemaal zo dansten! Met de eerste ploeg in het achterhoofd begonnen de meiden aan hun dans. Ze deden hun uiterste best en het ging per fect. Ook de daarop volgende ploegen konden volgens deze verslaggever niet tippen aan de eerste. Toen was het enkel nog maar heel spannend omdat ze moesten afwachten hoe ze het gedaan zouden hebben. Bij de prijsuitreiking was de spanning van hun gezicht af te lezen. Toen ze hoorden dat ze niet als laatste geëindigd waren, kon het voor hen niet meer stuk. Maar toen ze hoor den dat ze derde stonden, waren ze helemaal door het dolle heen. Met een verdiende derde prijs gingen de meiden weer terug naar Limmen. Het is de eer ste beker die voor jazzballet in de prij- zenkast staat, maar zeker niet de laatste. HEILOO - Na een spannende en spor tieve strijd zijn dit jaar de dames E.Schaffer en I.Mak eerste geworden met op de voet gevolgd de dames N. Dolmans en C.Tuinstra.Voor het nieu we speelseizoen zijn nieuwe dames op de damesbridgeclub meer dan welkom. Er wordt eens in de veertien dagen op woensdagmiddag van 13.00 tot 16.30 uur gespeeld. Het nieuwe bridgesei- zoen loopt van begin september tot eind april 2005. Opgave kan bij N. Schmersal, tel. 072-5332785. HEILOO - De uitslagen van de slot- drive van bridgeclub Fumez Pas van 22 april zijn: Lijn A: 1T. Kunst T. Rosier 62,50, 2 S. Sandkuijl T. van Vliet 56,77, 3 H. Hoogland T. de Vries 52,60, Lijn B: 1 G. Meuleman G. Starink 60,42,2 R. J. Turk 57,81, 3 N. C. Castricum 55,73, Lijn C: 1 A. H. Settels 60,94, 2 T. Berkhout T. Glas en A. Dekker P. Bruin 55,73, Lijn D: 1 M. K. van Went 60,94, 2 D. Wegewijs G. Tromp 57,81,3 J. Douma F. van Rosmalen 57,29. HEILOO - De uitslagen van H.B.C. van dinsdag 20 april zijn: A-lijn: 1. Fam. Muller 70,1, 2 Brokx/Giliam 59,0, B- lijn: 1. Starink/De Jong 69,3, 2. HH Deitmers/Schuurman 60,4. Donderdag 22 april: A-lijn: 1. Arnold- /Huting 63,8,2. Plas/Wijnbeek 57,9, B-lijn: 1. Pohley/Post 63,3,2. Fam. Hutten 62,9, C- lijn: 1. Bikker/Cavalini 58,3, 2. Nieuwe- boer/De Ruijter 56,7, D-lijn: 1. Fran sen/Rotteveel 63,8,2. Kramer/Pin 58,8. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 21 april als volgt gespeeld: A- lijn: 1. Bom-Kruyswijk 55.80,2. Fam.van der Molen 54.46, 3. v.Bellen-v. Bergen- Henegouw 53.13, B-lijn: 1. Landstra- Tuinstra 60.00,2. Bartels-Racké 58.93,3. Fam.Morcus 54.64, C-lijn: 1. Balkenende- Min 59.29,2. Blommert-Dingerdis 58.21, 3. Fam. v.d.Wulp 57.86, D-lijn: 1. Oosterling-Slemmer 58.57, 2. Brink- horst-Hansen 58.21, 3/4. Fam. v.Wijk en Vriend-Zwalua 54.64, E-lijn: 1. Starink- Vasbinder 64.88,2. Fam.Segerius 54.76,3. Zoontjes-Valkering 52.78. ms: EGMOND - Vrijdag 30 april om 16.00 uur opent de historische hoeve Overslot te Egmond aan den Hoef haar deuren voor een zomerse expositie met als titel Strangt. Een aantal kunstenaars uit de regio laten met schilderijen, beelden en objecten hun visie op het strandleven zien. Deze expositie is elk weekend gra tis te bezoeken van 14.00 tot 17.00 uur in Hoeve Overslot (tegenover de restan ten van het slot) Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef. EGMOND - Op zondag 2 mei, om 10.00 uur, staat bij de Watertoren in Egmond aan Zee de IVN gids weer voor u klaar om op stap te gaan door het duin ten noorden van Egmond. U loopt door het Zeedorpenlandschap, waar veel Derpers druk bezig zijn om hun landjes te bewerken. In deze tijd van het jaar zijn niet alleen de mensen druk bezig. Vogels zijn overal te horen, de planten schieten omhoog, onderweg is er van alles te zien en te beleven. De gids kan er veel over vertellen. Vergeet vooral niet een verrekijker mee te nemen. De wandeling duurt ongeveer 1,5 a 2 uur en gaat door PWN terrein, dus een duinkaart is verplicht. Het IVN, vereniging voor natuur- en milieu educatie vraagt een bijdrage van E 1,50 per volwassene en E 1,- per kind. EGMOND - Vanaf zondag 2 mei 13.00 uur wordt er een nieuwe acti viteit gehouden in JOEB voor jonge ren van 15 tot en met 17 jaar.Er staat gratis een Playstation II op groot scherm ter beschikking. Ook zal het internetcafé geopend zijn en is er een poolt afeL Vanaf 16.00 uur is de bier tap geopend. HEILOO - Op 3 mei houdt EHK weer een open drive. U bent allen, met of zonder partner, welkom in het Open Huis in Heiloo. De avond begint om 20.00 uur en eindigt om plm. 23.00 uur. Inlichtingen bij D. Leurink, tel 072- 5334366 of bij K. Knegt, tel. 5334056. ANNAPAULOWNA -Afgelopen zaterdag was de sporthal in Annapaulowna voor de 28ste keer het decor van het Bloembollentoernooi. Dit groot opgezette judo toernooi kende ook dit jaar een groot aantal deelnemende judoka's van hoog niveau. Dit niveau zorgde er ook voor dat bijna alle judoka s van de wedstrijd- ploeg van coach Sander Groefsema strandden in de kruisfinales. De verschillen tussen de onderlinge judoka 's waren allemaal erg klein. In de ochtendsessie gre pen Tim Kuipers, Gaby de By, Tim van Buuren, Levi Ferwerda en Thijs Kampstra net naast de prijzen. In de middag wisten ook Karen Stevenson, Jasper Henselmans en Martin Brouwer zich wel te verzekeren van de kruisfinales, maar geen podiumplaats af te dwingen. Alleen Thijs Lesterhuis en Kars Zoon wisten beiden in hun eigen poule met aanvallend en attractief judo een welverdiende derde plaats in de wacht te slepen. Zowel Timo Lesterhuis als Rens de Jong plaatsten zich voor de kruisfinales, maar gingen ook daar, strijdend en wel, ten onder. Tot slot viel Ronald Biersteker 's middags geblesseerd uit, maar wist Jasper Corts knap beslag te leggen op de 'derde'derde prijs voor Dojo 't Loo. LIMMEN - Zondag 2 mei wordt de tweede witviswedstrijd gevist. Viswater is deze keer de Ringvaart van Heerhugowaard. Een viswater dat vooral in het voorjaar na een paar warme dagen goede vangsten oplevert. De brasem begint op de open wateren al behoorlijk los te raken dus de A- groep kan er eens goed voor gaan zit ten. De B-vissers, die het vooral van de aantallen moeten hebben, kunnen net achter het riet rekenen op behoorlijke aantallen ruis- en blankvoorns. Deze soorten zoeken in de beschutting van het riet naar larven en insecten, terwijl ook de paaikriebels ze naar deze stek ken lokken. Verzamelen om 7.00 uur bij Albert Heijn. De wedstrijd begint om circa 8.00 uur, duur 2,5 uur. Opgeven bij Co Bakker tot vrijdagavond 19.00 uur, tel. 06-10357451. Tijdens deze wedstrijd mag niet met wormen worden gevist! HEILOO - De uitslagen van de maan dag 26 april gespeelde wedstrijden bij bridgeclub Sans Atout zijn: A-lijn: 1. Schipper-van Diepen 62.5, 2. Schipper- Haafkens 60.9. B-lijn: 1. Lind-van Vliet 58.3,2. Van der Klis-van der Linden 56.8. C-lijn: 1. Bijlsma-Roelofs 57.3, 2. Haan van Baar 56.8. D-lijn: 1. Van Toornburg- de Vries 65.3,2. Fam. Witting 60.4. E-lijn: 1. Roozen-Schmerzal 61.8, 2. Folmer- Rootjes 56.9. F-lijn: 1. Uil-van Dam 60.4, 2. Baars-Jacobs 56.3. AKERSLOOT - Onder dit keer prachtige weersomstandigheden werd al weer de laatste Rabo polderloop van dit seizoen gehouden. Er was een groot deel nemersveld op af gekomen. Mede dank zij het mooie weer zijn e& goede tijden gelopen. Vooral de winnende tijd van Gerard v.d. Berg uit Akersloot op de 14 km was van hoog niveau. Ook de Amak leverde hier onderling strijd op de laatste afstand van het clubkampioenschap. De uitslagen: 4 km jeugd: Alex Bouwmeester 14.04, Ronald Poet 15.49, Zouhair Bakali 17.59. Eerste meisje: Anne Zoon 23.38. Eerste dame: Willy Mater 18.32. 8 km: Fridthjof Koomen 30.24, Roel Pettinga 30.59, Wim Revers 31.56. Dames: Ria Stam 36.37. 14 km: Gerard v.d. Berg 49.49, René Bouwmeester 53.05, Sietse v.d. Weijde 53.27. Dames: Suzanne v.d. Hooff 1.11.00. HEILOO - De eindstand van de com petitie 2003-2004 bij damclub Heiloo is: Groep A: A. Valkering 16-24 (kampi oen), M. Out 16-23, F. Schouten 16-22, C. van Lieshout 16-20. Groep B: M. Houtenbos 16-18 (kampi oen), R. Koch 16-14, P. Heyne 16-13, J. Kraakman 16-7, W. Solleveld 16-3. De bekerronde is eveneens gewonnen door A. Valkering. De slotavond wordt gehouden op donderdag 6 mei. EGMOND - Op zondag 2 mei zendt RTV-NH een documentaire uit over de Wijker-moordzaak. Het is op die dag precies 4 jaar geleden dat Willem Wijker werd vermoord. De restaurant houder betrapte op zondag 1 mei 2000 twee inbrekers in zijn kantoor boven het restaurant 't Woud aan de Herenweg in Bergen. Na een korte worsteling met de inbrekers werd Wijker met vier schoten om het leven gebracht. De moord is nooit opgelost. In de documentaire praten de program mamakers Ib Haarsma en Marius Maurits met vrienden van Wijker. Het is de eerste keer dat mensen uit de kring van de vermoorde restauranthou der de pers te woord staan. In de docu mentaire is tevens nooit eerder ver toond videomateriaal van Willem Wijker te zien. Daarnaast wordt inge gaan op de strafzaak die ruim drie jaar duurde. Bij de rechtbank in Alkmaar werden twee mannen tot respectieve lijk 20 en 12 veroordeeld voor de moord op Wijker. Zij werden echter in hoger beroep in Amsterdam vrijge sproken. De advocaten B. Roodveldt en E.Hertoghs en het Openbaar Ministerie gaan in op de gang van zaken rondom het geruchtmakende proces van de moord op Willem Wijker. De documentaire 'Willem Wijker, ze hebben hem vermoord' wordt zondag avond 2 mei om 19.15/21.15/23.15 uit gezonden op RTV-NH. EGMOND - Dit jaar houdt het Oranjecomité samen met de Stichting Muziektent in Egmond-Binnen op 30 april weer een echte ouderwetse Koninginnedag. Een dag met veel spel letjes en' vooral veel muziek. Hoe ziet deze dag eruit? 's Morgens om 10.00 uur vertrekken de kinderen met het fanfarecorps Eensgezindheid vanaf het Kerkplein in een 'versierde' optocht door het dorp. Om 11.00 uur zijn er Oranje-straatspelletjes in de Abdijlaan, waar het hele gezin aan mee kan doen. Inschrijfformulieren zijn op de school in Egmond-Binnen uitgereikt of zijn af te halen bij Dames- en heren mode 'WO-MEN', Abdijlaan 1 Om 13.00 uur begint het muziekspekta kel op het Kerkplein. De organisatie is in handen van de Stichting Muziektent. De Muziekdag begint goed met een optreden van de band: Bob en de Blue Band. Verder treden die middag op: de groep Sapient Pearwood, De Jonge Gitaargroep, de bands Unplugged en Kick Back. En als laatste de band Zemsonites, die de Muziekdag in stijl afsluit. Vanaf 19.30 uur houdt het Oranjecomité voor de 50-plussers met muzikale medewerking van Ab Glas een gezellige avond in het Wapen van Egmond-Binnen. De band Black Velvet sluit vanaf 18.30 uur Koninginnedag in Egmond-Binnen muzikaal af met een spetterend optre den in Café Tervoort. Het oranjecomité en de Stichting Muziektent raden dan ook iedereen aan om op Koninginnedag naar Egmond-Binnen te komen. LIMMEN - Als de winter de avonden langer worden begint het trimmen en trainen bij de Limmer IJsclub in de duinen vanaf maandag 10 mei en vrij dag 14 mei van 19.00 tot 20.30 uur. Dit is voor alle leeftijden. Het vertrek is op het PWN - parkeerterrein naast jeugd herberg Koningsbosch langs de Herenweg te noorden van Bakkum. Nieuwe leden kunnen zich hier aan melden en als proeve een keer mee doen. Het trimmen is voor beginners om conditie voor de trainingen te verkrij gen, ter voorbereiding van het schaats seizoen. Er worden oefeningen gedaan, die geschikt zijn voor niet- schaatsers. De deelnemers worden en van verschillend verdeeld in groej> niveau afhankelijk van leeftijd en ervaring. De gevorderden doen vooral oefeningen die gericht zijn om beter de te leren schaatsen. Na een opwarm ronde volgt een intervaltraining waar bij de schaatsoefeningen worden afge wisseld met lopen om het vereiste uit houdingsvermogen te krijgen. Er wordt ook conditietraining op de fiets gegeven. Dit begint op maandag 10 mei om 19.00 uur. Het vertrek is vanaf huisnummer 5 aan de Achterweg te Limmen. Vanwege de veiligheid is het dragen van een helm verplicht. Belangstellenden kunnen zich hier melden en meedoen. De dames onder leiding van Ans Koot - Bon zijn alvast enthousiast begon nen. De trimgroep en de trainings groep bestaat uit maximaal 24 dames, die sociaal met elkaar om willen gaan. Het trimmen voor dames tussen 18 en 55 jaar in de duinen en op het strand duurt circa 1 uur. Zij komen bij elkaar op woensdagavond om 19.00 uur op recreatieterrein 'De Koekkoek' aan de Westerweg te Limmen (zuid). Gerekend moet worden op totaal circa twintig minuten lopen waarmee lenig heidoefeningen worden afgewisseld. Het is voor beginners die sportief recreatief zijn ingesteld. Er kunnen zich hier nog 10 dames aanmelden, de gezelligheid staat voorop. De conditietraining voor dames, die al wat verder zijn in met hun sportieve aspiraties, wordt gehouden op donder dagavond vanaf 19.45 uur. Dan is het vertrek naar de duinen en het strand eveneens vanaf 'De Koekkoek'. Na het opwarmen worden er door de gevor derden getraind in diverse spelvormen die worden afgewisseld met totaal een uur lopen. Voor deze training zijn nog circa 5 plaatsen beschikbaar. Sportief ingestelde dames in de leeftijd tussen 18 en 40 jaar kunnen zich hier melden. Het trainen is in groepsverband, op maat voor ieder individu. REGIO - Het Balletje is een clubje sportievelingen, voortgekomen uit voetbal lers en handbalsters van SV De Foresters, met partners. De club bestaat uit 20 mensen, die 25 jaar geleden een balletje gingen slaan in de hal van Dik Hommes en daarna in de Blokkerhof, twee avonden in het jaar. In 1984 (na 5 jaar) gingen ze met z'n allen een weekend weg. Er werd toen besloten dit om de 2 jaar te doen. Omdat de deelnemers toch wel op leeftijd komen, werd in 1999 besloten nog maar 1 nachtje weg te gaan. Zo ging het gezelschap o.a. naar Friesland, de Achterhoek, Twente en Texel. Het hele jaar wordt gespaard voor deze gezellige uitstapjes en de organisatie ligt in handen van Nel en Cees de Vries en Annemarie en Piet Oud. Het is uniek dat deze groep al zo lang samen uitgaat, dit jaar (vanwege het jubileum) toch weer twee nachten. Waarheen? Dat is een verrassing. De keuze van de naam ligt waar schijnlijk voor de hand. Ze slaan af en toe een balletje en zijn af en toe als een balletje... EGMOND - Ter gelegenheid van de uitgave van het fotoboek Een Zoektocht wordt op 1 mei de gelijkna mige fototentoonstelling geopend in de expositieruimte van de Sint Adelbertabdij te Egmond-Binnen. De tentoonstelling is gratis te bezichtigen van 3 t/m 29 mei, maandag t/m zater dag van 10.30 tot 16.30 uur bij Abdijkaarsen, Vennewatersweg 27 te Egmond. Voor informatie bel 072- 5062786 of kijk op www.abdijkaar- sen.nl. De Egmondse fotograaf Armando Jongejan (1960) heeft met zijn camera het dagelijks leven in de Benedicter Sint Adelbertabdij te Egmond-Binnen vastgelegd. In 1995 mocht hij, zij het na enig aandringen, voor zijn fotoboek Egmondse dorpsportretten ook enke le opnamen in de abdij maken. Vervolgens verscheen in 2000 het boek Van binnenuit, een fotoreportage van het dagelijks leven van de Karmelietengemeenschap in Egmond aan den Hoef. In de periode 2002-2004 heeft Armando Jongejan een duizend tal foto's gemaakt in de Egmondse Abdij. Aan het eind van zijn zoektocht achter de deuren van het slot legde de fotograaf ook vast hoe de monniken afscheid nemen van een overleden medebroeder. Voor Een Zoektocht werden 96 foto's geselecteerd, terwijl het boek opent met een historische inleiding over de Abdij aan de hand van abt Gerard Mathijsen. Voor meer informatie over Armando Jongejan, bel 072-5063437 of armandojongejan@hotmail.com. HEILOO - De honk- en softballers van Double Stars hebben dit weekein de als volgt gespeeld: Honkbal: OnzeGezellenl-Senl 2-5, Sen2-DVH1 8-20, Sen3-Urbanusl 24-17, Jqn-TIW.surv. 11-10, Almere90- Adsp Ï4-0 en 6-13, Pupl-Alcmaria 0- 8 en 7-8, Cromtigersl-Pup2 13-3. Softbal: Damesl-TYBBl 1-13, Dames 2 - Seagullsl 12-17, Vitessel-Dames3 0-23, IW-Adsp 14-18, Pup-Kinheim 9-17, Herenl-RCH 16-12, Urbanusl- Heren2 14-16, Heren2-Koedijkl 16-4, Heronsl-Heren3 12-7, Hëren4- Alcmarial 11-34, Peanuts-BanTopa 20-20 en 21-19. EGMOND - Op zaterdag 1 mei zal de leukste kunstwinkel in Egmond aan Zee, International Art Products World of Art (kortweg IAP), om 11.00 uur haar deuren openen voor het publiek. Midden aan de boulevard van Egmond aan Zee, een vakkundig en betrouw baar adres voor originele wand-, woon decoratie en geschenken. In deze kun stenwinkel zal men voortaan op alle kunstzinnige wenken bediend worden! International Art Products biedt vro lijke, kleurrijke, zowel abstracte als figuratieve kunst van een brede groep kunstenaars. In de collectie vindt men onder meer werken van Karei Appel, Corneille, Herman Brood, Patty Harpenau, en daarnaast ook werken van minder bekende maar zeer geliefde kunstenaars zoals Jan van den Berg, Wil Lof, Jan Kooistra en Anna. De gehele collectie is voor iedereen toe gankelijk qua prijs én stijl. Ingrid Uffelie, de eigenares van deze kunstwinkel, heeft zelf jarenlang in de kunstenwereld gewerkt en een goed gevoel ontwikkelt voor het bieden van een brede collectie die veel mensen aanspreekt. „Twee jaar geleden ben ik gestart met mijn bedrijf in Wormer (Zaanstreek). Mijn klanten bestonden tot nu toe uit bedrijven en de detail handel, veel direct contact met de con sument had ik niet. Het is interessant om nu ter plekke de reacties van het publiek te horen wat zij van de kunst werken vinden. De één vindt dit mooi en de ander dat en dat is maar goed ook. Anders willen we allemaal hetzelf de. Juist de verschillen in smaak en voorkeur maken het runnen van een eigen kunstenwinkel zo boeiend. Steeds opnieuw moet je je afvragen wat wil men, wat vindt men mooi? Het is voor mij een uitdaging er voor te zor gen dat na een eerste bezoek aan deze kunstenwinkel je steeds weer nieuws gierig bent en terug komt voor een tweede, derde bezoek. De collectie blijft in beweging en zal steeds aange vuld worden met nieuw werk." International Art Products zal zowel originelen als limited edtions aanbie den van diverse kunstenaars. Wanddecoraties maar ook bijzonder fraaie glasobjecten, beelden en nog veel meer. Alles wat door International Art Products word geleverd is van een hoogwaardige kwaliteit en voorzien van een certificaat van echtheid. Voor de vroege vogels onder u heeft IAP een leuke openingsactie: op zater dag 1 mei en zondag 2 mei wordt een korting van 10% gegeven op alle aan kopen. En bij besteding van E 250,00 of meer krijgt men een zeefdruk van de kunstenares ANNA, ter waarde van E 47,50 er gratis bij. U vindt Leukste Kunstenwinkel van Egmond aan Zee, International Art Products w.o.a. aan de Boulevard 13 te Egmond aan Zee. Openingstijden: don derdag t/m zaterdag van 11.00 - 17.30 uur. Elke eerste zondag van de maand 12.00-17.00 uur. Bel voor extra ope ningstijden tijdens het seizoen naar 072-5071448. Tevens geopend op afspraak. Kijk ook op www.iapwoa.nl hier vindt u een groot deel van de col lectie kunstwerken. AKERSLOOT - De bekerfinale (Cor Broersentrofee) tussen R. Veenstra en A. Broersen is gewonnen door laatstge noemde. Hierdoor bereikte R. Veenstra voor de derde maal in successie de 'dubbel'. Interne competitie Eindstanden seizoen 2003-2004: Team 1: R. Veenstra 18-48, G. Oud 18-35, W. Broersen 18-34, G.J. Zonneveld 18-31, A. Roemeling 18-22, C. de Wit 18-21, L. Ridder 18-19, M. Twaalfhoven 18- 15, R. Boelens 10-9, F. Zonneveld 10- 6, P. van Diepen 18-3 (gedegradeerd) Team 2: M. Kerssens 22-51 (gepromoveerd), A. Broersen 22-47, W. Laan 22-38, J. van Dijk 22-37, R. van Bohemen 22-36, C. van Diepen 22-35, G. Berkhout 22-34, B. Boots 22-26,0. Wever 22-23, J. Stam 22-20, B. Pragt 22-15, J. Broersen 22-14, W. Brandjes 12-7 (buiten mededin ging). HEILOO - Ook afgelopen week stond er weer een competitieronde voor de teams van Tennisvereniging HSV op het programma. De uitslagen zijn als volgt: Dames kring competitie: HSV1- Warmenhuizenl 3-1, HSV2-Akersloot4 4-0, St. Pancras7-HSV3 0-4, Gemengd jeugd (t/m 14 jaar): Schagenl-HSVl 4-2, Gemengd senioren zaterdag: HSV1- Egmond2 5-0, Heren zaterdag: HSVl-Balletuin5 6-0; HSV2-Vennewater5 3-3; Heren dubbel 35+: HSVl-Neckslagl 1- 3; Heren dubbel 50+: Westerhoutl-HSVl 3-1, Marquettel-HSV2 2-2, Alkmaar! - HSV3 4-0; Dames zondag landelijk: HSV1-DDV1 0-6; Dames zondag: HSVl-Helderse TCI 1- 4; HSV2-DOG2 3-2, Heren zondag: Overdan2-HSVl 3-3.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 12