College op bezoek in Limmen Alles over onroerend goed onder één dak Officiële opening van Oude Knegt op 8 mei Kunst in de etalage HüHL Studie naar aanleg rotonde kruising Zeeweg/Soomerwegh Koninginnedagfestival met tien bands in en om JC de Bakkerij p|l i t i e www. .nl Afkoppelen hemelwater in Limmen LIMMEN - Het college van B&W van Castricum gaat een bedrag van E 190.000,- beschikbaar stellen ten laste van het gemeentelijk rioleringsplan 2002 t/m 2006. Het geld wordt gebruikt voor het afkoppelen van hemelwater in een deel van Limmen ter voorkoming van wateroverlast. Tijdens overvloedige regenval heeft een deel van Limmen te maken met een teveel aan water. Door voortaan schoon en vuil water te scheiden moet in de toekomst deze overlast vermin derd worden. De werkzaamheden aan het afwateringssysteem zullen gelijk tijdig met het herstraten van de betrokken wijken worden uitgevoerd. Voorlopig staan in elk geval de Medoornlaan, Brugstraat, Elzenlaan en Vijverlaan op het programma. Mantelzorgcafé weer open CASTRICUM - De maandelijkse bij eenkomst van het mantelzorgcafé Castricum zal plaatsvinden op 5 mei van 19.30 tot 21.00 uur. Het café wordt gehouden in het Rode Kruisgebouw aan de Van Speijkkade 61 te Castricum, elke eerste woensdag van de maand. Welkom zijn mensen, die meer of min der zorgen voor een partner, een ouder, kind of goede vriend(in) en daar soms de handen vol aan hebben. Debbie van Schaik (sociaal raads vrouw) zal deze avond te gast zijn. Na een inleiding zal zij uw vragen op haar gebied uitgebreid kunnen beantwoor- den.Vragen als: Kom ik in aanmerking voor huursubsidie of wat betaalt mijn verzekering kunt stellen. Het mantelzorgcafé is een ontmoe tingsplek om in een ongedwongen sfeer met elkaar ervaringen uit te wisselen. De bijeenkomsten van het café zijn bedoeld voor deze regio, dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest, et cetera. Er zijn geen kosten aan deze bijeenkomsten verbonden. Wie deze avond wil bijwonen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuisblijver, kan bel len naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, telefoon 0251-287733. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. Op zoek naar kikkers en padden in de duinen CASTRICUM - Zaterdag 8 mei gaat de boswachter van PWN met u op zoek naar kikkers en padden in de duinen. Want ze wonen niet alleen in slootjes tussen weilanden. De excursie start om 10.00 bij bezoekerscentrum De Hoep in Castricum aan de Zeeweg. Hier van daan gaat u naar plekken waar de amfi bieën voorkomen en waar ze hun eitjes afzetten. Daar begint het boeiende Ver haal van de kikkers, padden en sala manders. Met de boswachter gaat u o.a. naar een paddenpoel waar u alles hoort over het leven in zo'n poel, maar ook over de vele vijanden die de dieren vanaf hun geboorte hebben. En wat de verschillen zijn tussen kikkers en pad den en salamanders en waarom ze nut tig zijn. U meldt zich aan via de excur- sielijn 0800-7966288. De kosten zijn E 3,- voor een volwassene en E 1,- voor een kind van 6 tot 12 jaar. De excursie is geschikt voor alle leeftijden maar gaat alleen door bij voldoende deelname. -A-I12 BERICHTEN ersloot, ge Gevonden voorwerpen LIMMEN - De politie geeft de volgen de voorwerpen op als gevonden in Limmen: sjaal met tijgerprint en een rode leren sleutelhanger met 3 sleutels. Vredeburg in teken van kernbezoek LIMMEN - Het college van burge meester en wethouders bracht dinsdag 20 april een bezoek aan de kern Limmen. 's Middags bezocht het colle ge onder meer de Hortus Bulborum, De molen van Pepping, het vernieuwde pand van de Werkgroep Oud Limmen, basisschool IederWijs, sportcentrum d'Enterij en de brandweerkazerne, 's Avonds vanaf 19.15 uur kon de bevol king van Limmen het gesprek met B&W aangaan in Vredeburg. De bur gemeester gaf eerst een toelichting op de uitkomsten van het onlangs gehou den onderzoek naar de beleving van veiligheid, dienstverlening en de relatie tussen burger en bestuur. Daarna sprak wethouder Könst de redelijk grote groep toehoorders toe omtrent de huis vestingssituatie van het onderwijs en wethouder Voulon gaf uitleg over de bouwplannen die op dit moment in de kern worden ontwikkeld. De burgemeester liet weten dat 80% van de Limmer bevolking aan het onderzoek heeft meegedaan. „Een goede score", zo onderstreepte zij de betrokkenheid van de Limmers. Toch liet 25% van deze groep weten niet op de hoogte te zijn waar welke diensten nu te vinden zijn. „Voor een paspoort moet je naar Castricum, maar voor het inzien van een bouwtekening naar het gemeentehuis van Limmen", sprak burgemeester Emmens-Knol. „Ik geef toe, dat is niet echt efficiënt". Ruim 50% van de deelnemers aan het onder zoek liet weten positief te staan tegen over de kernbezoeken van B&W. „Opvallend is dat in Limmen en Akersloot de burgers graag willen mee beslissen over de te nemen besluiten", vervolgde mevrouw Emmens-Knol haar betoog. Zij kreeg de lachers op haar hand toen ze het opvallend noem de dat „men hierbij geen verantwoor ding wil dragen voor deze besluiten." Een van de stokpaardjes van de gemeente is het project BuitenGewoon Castricum, waarin de structuurvisie tot 2030 wordt vastgelegd. De burge meester riep de aanwezigen op veel betrokkenheid te tonen en de ontwik keling van de gemeente op langere ter mijn goed in de gaten te houden. Eind mei/begin juni zullen de eerste dorps gesprekken plaatsvinden maar men kan via internet (kijk op www.castri- cum.nl) de mening al eerder kenbaar Burgemeester A. Emmens-Knol spreekt de aanwezigen toe tijdens het kernbe zoek van het college aan Limmen (foto UKP) maken. „Met respect voor eikaars opvattingen gaan we samen werken aan een mooie toekomst", omschreef de burgemeester het project in het kort. Vanaf ongeveer 20.30 uur kreeg de avond een informeel karakter. De aan wezigen konden persoonlijk met de leden van het college van gedachten wisselen over zaken die voor hen van belang zijn. Zo werd gesproken over hondenpoep, het wel of niet plaatsen van 'drollenbakken', de huisvesting van de scholen, het openhouden van het Limmer zwembad en de vergoeding die ouderen ontvangen. Over het algemeen reageerde de groep toehoorders vrij positief op de plannen die de gemeente dinsdag presenteerde. Bij de presentatie van de 'nieuwe' St. Maartenschool viel eigenlijk de enige kritische noot te noteren in de vorm van vragen omtrent het moeten inleve ren van speelterrein voor nieuwbouw. „Maar aan de andere kant van de school komt juist weer een stuk grond vrij, zodat de kinderen kunnen blijven voetballen", benadrukte de wethouder. Ook over de bouwlocaties werden nau welijks vragen gesteld, zodat de gemeente weinig kritische kanttekenin gen hoefde te noteren. „Over het alge meen reageerde men positief op de bouwplannen, een goede ontwikke ling", liet een woordvoerder in een reactie weten. Opvallend was wel dat er weinig over Schiphol werd gepraat. Heeft de Limmer bevolking dan min der last van vliegtuiglawaai dan de inwoners van Castricum? Tijdens een eerder kernbezoek aan deze kern lie pen de gemoederen nog hoog op toen de kwestie aan bod kwam. De Limmer bevolking lijkt er echter niet wakker van te liggen... :oek niet"'verder,*** m www. Verloren in Akersloot AKERSLOOT - In Akersloot is deze week een herenportemonnee met pin passen en geld gevonden. Hopman ERA Makelaars en De Wonerij starten unieke samenwerking CASTRICUM - Hopman en de Woonwinkel van De Wonerij houden een open huis op donderdag 29 april van 16.00 tot 19.00 uur. Hopman ERA Makelaars te Castricum, sedert 1980 actief op de markt in Midden- Kennemerland, is met haar kantoor ver huisd van de Dorpsstraat naar een A- locatie op de Torenstraat 2a te Castricum. Adri Hopman, oprichter van het bedrijf en MVM-makelaar vertelt vol trots over z'n nieuwe kantoor: „We groeiden de laatste jaren echt uit ons jasje. Vanaf 1980 waren we al werkzaam vanuit ons knusse en gezellige kantoor aan de Dorpsstraat 39. Het pand evenals de showroom- en etalagefunctie bleef echter achter bij de ontwikkeling van ons kantoor tot groot ste makelaar van Castricum. We adviseren bij circa een/derde van alle woningtransacties in Castricum en omge ving en de helft van de bedrijfsmatige transacties, dan mis je toch de ruimte en de functionaliteit om je relaties fatsoen lijk te woord te staan." Bewust is hier gekozen voor een samen werking met een andere grote partij in de markt, de Woningbouwvereniging Castricum, die zojuist een fusie is aange gaan met Woningstichting Li-Ak te Limmen en Akersloot en de Woningstichting Geestland te Uitgeest. De fusie van deze drie woningbouwvere nigingen is De Wonerij geworden, welke nu met haar hoofdkantoor zetelt in het oude gemeentehuis te Akersloot. Hopman ERA Makelaars Castricum en de Woonwinkel van De Wonerij hebben nu alle informatie over onroerend goed onder één dak. Gewijzigde rol van de makelaar „De rol van de makelaar is ingrijpend Conquistanieuws LIMMEN - Het programma voor woensdag 28, vrijdag 30 april en zaterdag 1 mei bij jongerencentrum Conquista is: Conquista kids: 4 t/m 11 jaar Zaterdag 1 mei is Conquista kids geslo ten. Dit in verband met de vakantie en de opening van het bloemencorso in Limmen! Tieners 11 t/m 15 jaar Zaterdag 1 mei is het computer en play- station- avond! Alle computers met internet, de spelletjes computers en de playstations staan klaar, zodat je kunt spelen tot in de late uurtjes! De tiener avond begint om 19.00 uur en Conquista sluit haar deuren orh 23.00 uur. De entree is gratis. gewijzigd in de afgelopen vijf jaar", vertelt Hopman. „Als bestuurder van de vak groep Wonen van de NVM heeft hij vijf jaar geleden de ontwikkelingen op inter- netgebied in in V.S. onderzocht en kwam hij tot de conclusie dat internet een geweldige impact zou hebben voor de makelaardij. De makelaar kent het aan bod op de markt en was zowel doorgeef- luik als adviseur. Die rol is vijf jaar later compleet gewijzigd. Zestig procent van de woningzoekers lajken nu eerst op inter net op funda.nl of era.nl en schakelen pas daarna een makelaar in voor een deskun dig advies. Bovendien merken we dat internet alleen niet zaligmakend is. Naast de voordelen kost het gewoon veel tijd. Bovendien wil men gewoon een eerlijk en goed advies van een deskundige, waar men mee om tafel kan zitten. Klanten vinden het zeer belangrijk om een make laar in te schakelen die sterk aanwezig is in de markt. En wij zijn dat in de regio Midden-Kennemerland. Daarom heb ben we drie jaar terug een kantoor aan de Kennemerstraatweg in Heiloo geopend en nu dit mooie kantoor aan de Torenstraat in Castricum. Daarmee kun nen we de gehele regio goed bedienen." Zoals gezegd, donderdag 29 april van 16.00 tot 19.00 uur bent u welkom een kijkje te nemen bij Hopman ERA Makelaars en de woonwinkel van de Wonerij. Voor iedere belangstellende staat een hapje en drankje klaar aan de Torenstraat 2a te Castricum. Tiende editie informatiegids 'Van Zee tot Meer' REGIO - De bekende jaarlijks verschijnende toeristische informatiegids Van Zee tot Meer is zojuist weer verschenen. Het betreft de tiende uitgave van dit kleurrijke boekje van 60 pagina 's. Hierin is voor de toerist die het gebied Akersloot/Castricum/Bakkum/Limmen/De Woude en Uitgeest bezoekt of wil bezoeken belangrijke informatie opgenomen. Het bevat een katern met een beperkte gebiedsbeschrijving in drie talen en een gedeelte met praktische informatie omtrent hotels, campings, jachthavens, restaurants, bars, enz.. Omdat ook een uitgebreide evenementenkalender in de uitgave is opgenomen, is de gids tevens interessant voor de lokale bevolking. Het boekje wordt dan ook huis-aan-huis in de bovengenoemde woonkernen verspreid. Daarnaast vindt distributie plaats via ruim 120 druk bezochte adressen zoals VW-kan- toren, jachthavens, strandpaviljoens, campings, horecabedrijven e.d. Inwoners van de in het gebied liggende woonkernen die de gids niet in hun brievenbus hebben aangetroffen, kunnen deze gratis afhalen bij de VVV Castricum aan de Dorpsstraat', Veldt's Toko aan de Akerhof in Akersloot, het Tourist Infopunt bij Boekhandel Schuyt aan de Middelweg in Uitgeest, bij de diverse bibliotheken en bij de balies van de gemeentehuizen. AKERSLOOT - De bouwwerkzaam heden aan molen De Oude Knegt te Akersloot zijn dusdanig gevorderd dat de herbouwde Oude Knegt op zaterdag 8 mei weer in gebruik kan worden genomen. Tijdens de nationale fiets- molendag zal de molen in gebruik wor den gesteld door burgemeester A. Emmens-Knol. Het officiële gedeelte vindt plaats van 12.00 tot 14.00 uur. De rest van de dag houdt de Suam open huis voor alle medewerkers, donateurs en andexe belangstellenden. Ook zondag is de molen open voor publiek. Burgemeester Emmens-Knol en J.E. Visser-Zinnemers, echtgenote van bouwcoördinator Theo Visser, zullen de officiële opening verrichten door de vang te lichten waarna de molen zal gaan draaien. De voorzitter van de Uitgeester en Akersloter Molens (SUAM) Jan Ursem houdt een korte openingstoe spraak. Daarna krijgt Theo Visser, vice- voorzitter en drijvende kracht achter De Oude Knegt, de gelegenheid te ver tellen wat er allemaal komt kijken voor zo'n herbouwproject. Ook zal hij een toelichting geven op de plannen die er zijn voor de herinrichting van de omge ving rond de molen. Middagprogramma Het middagprogramma wordt veel informeler, met optredens van een historische dansgroep, een plaatselijk chantykoor en draaiorgelmuziek. Vreeburg zorgt voor een drankje en een hapje. Back To The Sixties in Akersloot AKERSLOOT - De jongeren trekken met Koninginnedag steeds vaker naar de grote steden, de ouderen daarente gen zoeken op deze speciale dag toch vertier wat bij hen past en daarom ook dit jaar weer een topband in Café De Vriendschap in Akersloot. Op Koninginnedag zal vanaf 19.30 uur een van Nederlands beste bands haar opwachting maken in Akersloot, The Eightball Bobbers, met muziek uit de jaren vijftig-zestig. Muziek uit de tijd van het rock vn roll tijdperk, Chuck Berry, Elvis Presley, Fats Domino, The Crazy Rockers, Little Richard en vele anderen. The Eightball Bobbers is een topformatie uit Brabant en zij spelen regelmatig op alle grote poppodia in Nederland en Belgie, vier rasmuzikan ten, die van ieder optreden een geweldi ge show maken. De toegang is deze avond geheel gratis, maar kom op tijd, want vol=vol. Grote klaverjasdrive op Koninginnedag AKERSLOOT - Vrijdag 30 april wordt er in café De Vriendschap in Akersloot een grote klaverjasdrive gehouden in samenwerking met de Oranje vereniging. Een schitterende prijzenta- fel met onder andere als hoofdprijzen een dvd-speler, draagbare radio-cd spe ler, paling, levensmiddelenpakketten, Senseo koffiezet apparaat enz. Naast het klaverjassen natuurlijk een grote verloting met prachtige prijzen waar iedereen aan mee kan doen. De aanvang van deze drive is om 15.00 uur en het is raadzaam zich van tevoren in te schrijven om teleurstelling te voor komen, tel. 0251-312866 Vorig jaar was de opkomst zo groot dat een aantal mensen teleurgesteld moest worden. De kosten zijn E 3.50 per persoon. Zaphod tijdens Koninginnenach(t) CASTRICUM - Uiteraard wordt kon inginnenacht op 29 april ook in jonge rencentrum de Bakkerij gevierd. Op deze vooravond van de nationale feest dag zal ZAPHOD een optreden komen verzorgen. Zaphod wordt ondersteund door DJ Zorq. Op 29 april is de Bakkerij geopend tot 03.00 uur, genoeg tijd dus om flink in de drum 'n bass- stemming te komen! Zaphod is binnen het jongerencentrum een veel genoemde naam, immers de bassist van deze band is jongerenwerker Efraïm van Veen. Maar ook buiten het jongerencentrum is Zaphod zeker geen onbekende. Sinds 1997 heeft Zaphod op vele grote en kleine podia gestaan. Dit heeft geleid tot een vermelding in de popencyclopedie van 2004. De muziek van Zaphod is een crossover van stijlen (skareggaedub, triphiphop, electrotechno) maar het fundament wordt gevormd door drum 'n bass. Op deze manier trekt Zaphod zowel dance als rock georiënteerd publiek aan. De videoclip van het nummer 'DJ ZoRQ reist samen met Zaphod af naar Castricum om de band voor en na het optreden te ondersteunen. DJ ZoRQ is resident dj in Parkhof en De Raad (beide Alkmaar) en staat bekend door zijn harde (drum 'n bass) stijl met veel emotie en afwisseling. De ene break wordt door de ander afgewisseld, platen worden lang gemixed en bang voor een beetje melodie is hij niet. Naast de band Oorsmeer is ZoRQook turntablist in de Nederlandstalige hiphop-groep d'OPK en vormt hij samen met DJ Killa B een dj-team: Mentalysts. Op donderdag 29 april is de zaal van jongerencentrum de Bakkerij vanaf 21.00 uur geopend. De entree bedraagt 3 euro en het drum 'n bass-feest gaat door tot 03.00 uur. Meer informatie is te verkrijgen op nummer 0251-654877 of via info@jcdebakkerij.nl. Jongerencentrum de Bakkerij is te vin den aan het Bakkersplein 1 te Castricum. Castricum en monumenten- commissie tekenen contract CASTRICUM - Vandaag heeft om 16.00 uur in het kantoor van de Stichting Welstandszorg Noord-Holland (WZNH) de ondertekening plaatsge vonden van het contract tussen de gemeente Castricum en de monumen tencommissie van de Stichting WZNH. CASTRICUM - Wellicht kan Castricum in 2005 een tweede rotonde gaan aanleggen op de Zeeweg. In een eerder stadium werd het met verkeers lichten beveiligde kruispunt vanuit Bakkum met de Zeeweg vervangen door een rotonde, een maatregel die destijds behoorlijk wat stof deed opwaaien. Een veel gehoorde klacht was toen waarom een relatief veilig kruispunt moest worden vervangen door een rotonde, terwijl de verkeerssi tuatie op het kruispunt Soomer- wegh/Zeeweg toch een stuk gevaarlijk is. Inmiddels heeft de gemeente Castri cum eind februari het rapport Provinciaal meerjarenprogramma infrastructuur 2004-2008 ontvangen. Hierin staat dat het kruispunt N513- Soomerwegh is opgenomen in het rap port 'top 20 onveilige kruispunten 2002'. Verkeer vanaf de zijweg schat de hoge rijsnelheid van het verkeer op de N513 niet goed in en rijdt te vroeg de krui sing op wat tot voorrangsongevallen leidt. Een mogelijke oplossing is de aanleg van een rotonde. Het project is nog in de 'studie' fase en mogelijke uit voering zal plaatsvinden in 2005. Tot die tijd blijft het dus gewoon oppassen geblazen. LIMMEN - Het wordt bijna een tradi tie: Tijdens de Limmer Bloemendagen, die dit jaar gehouden worden van 1 tot en met 6 mei, hebben voor het vijfde achtereenvolgende jaar de Limmer win keliers hun etalages met enthousiasme opengesteld als expositieruimte. Kunstenaars uit Limmen en omstreken hebben zich ingezet om het bollendorp tijdens deze feestelijke dagen een kunst zinnige toets te geven en met hun wer ken de etalages te' sieren. De tentoonge stelde kunstwerken hebben zeer uiteen lopende onderwerpen: fleurige bloem- stillevens, prachtige landschappen, vro lijke abstracten en collages, uitgevoerd in verschillende technieken zoals olie verf, acryl, aquarel, pastel en gemengde technieken. Uit alle werkstukken spreekt het plezier en de vreugde van de maker voor kleuren, materie en het weergeven van emoties. Maak een rond rit langs de etalages en laat u hier door verrassen en inspireren, het is zeer de moeite waard! Deelnemende kunstenaars en winke liers zijn: Joke v.d. Park en Marianne Apeldoorn bij Bakkerij Bakker, Dusseldorperweg 60, Margo Natte bij Drogisterij Aker, Kerkweg 29a, Thea Krom bij Bakkerij Bakker, Vuurbaak 3, Carla Ladenius, Fitcentrum De Winter, De Drie Linden. 2, Fa. Jak, Dusseldorperweg 73, Anneke Beentjes Gall Gall, Vuurbaak 7, Diervoeders Admiraal, Stetlaantje 5, Tineke Kramer Keurslager Snel, Kerweg 18, Corry Zomerdijk Apotheek Limmen, Vuurbaak 7a, Tinie Hanck Ass. Rotteveel, Hoge weg 43, Inge v.d. Heijdt Slaapkenner Lute, Kerweg 1, Dick Heyne Slaapkenner Lute, «Kerkweg 1, Dhr. J. Castricum S. Kuijper en Zn., Rijksweg 5, Mary v. Geldorp bij Adm. Kantoor BV, De Drie Linden 4, Riet Admiraal bij Rina Groente Fruit, Dusseldorperweg 75, Ria Pijnappel, Good Bookers, Kerkweg 2, Meinard Kloppenburg, Gerton Tapijten, Rijksweg 127, Stuifbergen, Kerkweg 42, Esther van Tilburg (zie foto), Bakkerij P. Commandeur, Rijksweg 150, Rietveld Makelaardij, Kerkweg 13, Ron Veltkamp, Fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9. Prijsvraag Omdat dit jaar het 5-jarige lustrum te vieren is, zijn er in enkele etalages schil derijen van kinderen geplaatst. De vraag is: in welke etalages? Als u deze eruit weet te halen, maakt u kans op een leuke prijs. Levert u daartoe een briefje met daarop de juiste oplossing, uw naam, adres en telefoonnummer vóór 10 mei in bij Ria Pijnappel, Kerkweg 44 in Limmen. Veel plezier bij het speurwerk! wanneer Conquista Café Koninginnedag! Het café is op vrijdag geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Ook in Conquista is het Koninginnedag, dus kom lekker een oranjebittertje halen! Zaterdag 1 mei is Conquista gesloten. Dit in verband met de opening van het bloemencorso. Club op woensdag Voor iedereen van 8 t/m 12 jaar, is Conquista open op de woensdag! Vanaf 14.00 tot 17.00 uur staan de zes spel com puters klaar en de muziek aan! Je kunt tafeltennissen, sjoelen, poolbiljarten, computerspelletjes spelen, internetten, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen! Er is dus heel veel te doen in Conquista op de woens dagmiddag! Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl. Gevonden en verloren in Castricum CASTRICUM - Gevonden en verloren voorwerpen in Castricum: Verloren: zilveren Esprit armband, ket ting granaatstenen met gouden slot, gouden collier met foto, herenhorloge zilver met zwart bandje, grijze porte monnee pasjes geld, dames golfschoe- nen rood/wit, bruine kroko portemon nee pasjes geld, zilverkleurige ring hor loge, jack O'Neill zwart, camera Olympus zilver, sleutels 2x, gouden schakelarmband, zwarte portemonnee rijbewijs, pasjes, gsm Nokia 5210, Nokia 3 blauw/wit en Samsung Sch E 700, per- sonel/DigitelAssistend QTEK 202. Gevonden: zonnebril met huissleutel aan touwtje, sleutels los en bossen 3x, zwarte langwerpige lege portemonnee Discoland zegeltjes, dameshorloge Prisma, porte monnee oranje poes, blauwe damesbril, gebreid babymutsje, Seiko dameshorloge, dameshorloge Colleiten, hamer, baby schoentje konijntje. Werkzaamheden zorgen voor enorme drukte CASTRICUM - Sinds zaterdag 17 april werd groot onderhoud uitgevoerd aan de Beverwijkerstraatweg in combinatie met de aanleg van paddentunnels. De werkzaamheden duurden acht dagen en zijn op zondag 25 april afgerond. Het betrof het stuk tussen de rotonde en de Hollaan. De rijbaan werd voor deze werkzaamheden een week volle dig afgesloten. Het verkeer werd omgeleid over de Provinciale weg, van en naar Heemskerk. De doorgang bij de Kleis in Uitgeest, is door de werkzaamheden welke daar worden uitgevoerd moeilijk bereikbaar. Dit leverde de hele week lange files op tijdens de spitsuren. Automobilisten die over weinig geduld beschikten keerden hun auto direct na het zien van de file en reden terug om via Akersloot de A9 op te kunnen rij den. Inmiddels kunnen de automobi listen weer beter doorrijden, aangezien de Beverwij kerstraatweg weer is open gesteld voor alle verkeer. Fietsen met LIA CASTRICUM - Binnen de grenzen van de nieuwe gemeente Castricum treffen we een unieke combinatie van landschappen aan. Tussen de Noordzee en het Alkmaardermeer liggen strand en duinen, een overgangsgebied dat we de binnenduinrand noemen, strandwal- len en voormalige strandvlaktes, het stroomgebied van het OerIJ, en een veengebied. Het mooie is dat deze landschappen ook als zodanig te her kennen zijn door (micro)reliëf, water huishouding en bodemgebruik. Castricum heeft diverse natuurontwik kelingsprojecten. Pas nog heeft de pro vincie het gebied rond Cronenburg, niet alleen archeologisch waardevol benoemd, maar dankzij de ligging in het OerlJ-gebied heeft het ook aardkundig een hoge waarde en heeft het daarom tot een provinciaal monu ment uitgeroepen. Tijdens deze fietstocht komen al deze aspecten uit gebreid aan de orde. Startpunt: Voorkant Station Castricum, lengte fietstocht 40 km. Bij station fiets verhuur tel.0251-654035, tijd: 10.00- 16.00 uur. Kosten: E 12,50 (incl.excur- sieboekje). Lunchpakket meenemen. Aanmelding: LIA@ontdeknoordhol- land.nl of telefonisch 072-5051874. Zie ook: www.ontdeknoordholland.nl. heeft veelvuldig in Toonbeeld gerepe teerd en brengt de bezoeker met name eigen nummers. Trouwe fans zullen tij dens het optreden van Inspired niet ont breken. Vanaf 21.30 uur gaat de livemuziek in de grote zaal van de Bakkerij verder. Het tweekoppige Low Point Drains uit Hellevoetsluis is in 1998 opgericht. Mr. Drain speelt drums en Mr. Point speelt gitaar en zingt. Low Point Drains mixt indie-rock met blues en garagetrash- noise. In de Bakkerij maken ze de start met een tour door Nederland en Duitsland. De Alkmaarse band Ultra Wave is sinds begin 1999 actief. Ultra Wave is een funk- band met diverse stijlinvloeden. De muziekstijl is sterk geïnspireerd op de funk van begin jaren '80 maar de band flirt met new wave, industrialrock en P- funk. Een muzikale trip van sex, liefde, drugs en vervreemding: dat is Ultra Wave! Wave Zero oefent al een aardige tijd in de Bakkerij en heeft zich op het podium meerdere malen laten zien in de regio. Deze driekoppige band brengt de bezoeker een mengelmoesje van grun ge, rock, metal en psychedelic. Met Willem op de basgitaar, Koen op drums en Tom als zanger en gitarist heeft Wave Zero al aardig wat fans gekregen. De muzikale afsluiter zal gebracht wor den door'niemand minder dan de Black Bricks. Deze band houdt de bezoekers van vorige optredens nog steeds bezig. De Black Bricks zijn zo spontaan begon nen als ze spelen. Bestaande uit drum mer Poul Holleman (Holy), gitarist Teun Doekes (Tony) en legandarische zanger Dion Wieten (ZO!) brengen de Black Bricks een gigantische liveshow. Met nummers als 'Blauwe saus op je mouw' en 'headbangen bij de kapper' zal konin ginnedag in de Bakkerij niet snel verge ten worden! Jongerencentrum de Bakkerij is op koninginnedag vanaf 11.00 uur geo pend. Na een hele dag vol live-muziek en activiteiten is het om 03.00 uur de hoogste tijd om de deuren te sluiten. De toegang tot het terras en de zaal is de gehele dag en avond gratis. Jongerencentrum de Bakkerij is te vin den aan het Bakkersplein 1 te Castricum. Voor meer informatie kan men contact opnemen met 0251-654877 of mailen naar info@jcdebakkerij.nl. CASTRICUM - Vrijdag 30 april is het weer koninginnedag. Jongerencentrum de Bakkerij biedt een overvol program ma aan om deze feestdag te vierenMaar liefst tien bands zullen een (gratis) live optreden verzorgen. Jongerencentrum de Bakkerij opent om 11.00 uur haar deuren én terras. Verschillende huis-DJ's (DJ DXTR, DJ Ren en anderen) zullen het terras voorzien van muziek. Bente Morsch heeft voor de actieve bezoeker speciale activiteiten in petto. Vanaf 14.00 uur is het tijd voor live muziek. Het Heemskerkse Mentally Incompatible zal het spits afbijten. Deze bands is in 1999 opgericht en bestaat 'sinds 2000 uit Bart van de Bovenkamp (zang/gitaar), Pieter de Groot (basgi taar), Simon de Haan (gitaar) en Ruud van de Bovenkamp (drums). De geheel eigen geschreven nummers in verschil lende stijlen (poprock) zullen de bezoe kers in de stemming krijgen. De bekende skaband De Skatjes zullen het feest geheel doen losbarsten. Deze plaatselijke band oefent wekelijks in (onder andere) de Bakkerij en heeft haar succes op het podium veelvuldig bewezen. Anderhalve week geleden nog werden zij in het Amsterdamse Melkweg tweede tijdens de Winston popprijs! Goesting uit Amsterdam is de opvolger van de snelle Ierse band Curling. Drie ex-curlingleden hebben samen met twee nieuwkomers Goesting een paar maan den terug opgericht. De muziekstijl is vergeleken met Curling iets ingetoge ner, minder Iers maar vooral ook 'vrij er': Folkrock singer songwriter. Naast enkele covers van Bob Dylen, Johny Cash en Townes van Zandt spelerl ze met name de door de gitarist geschreven nummer. Sapient Pearwood uit Egmond-Binnen brengt de bezoeker rond 17.00 uur 'ste vige rock'. De metal gitaarrifs en groo ving baslijnen zorgen voor een interes sante en emotionele mix. De van Toonbeeld afkomstige band Pure is geen onbekende in Castricum. Na een tijdje oefenen in de muziek school hebben zij tijdens het BACHHH- concert in de Bakkerij de publieksprijs gewonnen. Inspired besluit het buiten podium met voornamelijk eigen geschreven nummers. Ook deze band KM «Noord-Holland Noord 0900-1 8844 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 14