Dag van de Leerplicht Initiatiefvoorstel in Heiloo: watf hoe en waarover Strategische visie voor Heiloo Geen enquete ontvangen? •11 m I Gewijzigde openingstijden gemeentehuis en gemeentelijk onderkomen JBH wW illi HEILOO UITKIJKPOST - 28 APRIL 2004 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Onder het motto 'Leerplicht, neem het niet te lichtzijn op 22 april JL in gemeenten door het hele land acties ondernomen om aandacht te vragen voor het handhaven van de leerplicht. De gemeente Heiloo heeft aandacht besteed aan de Dag van de Leerplicht door het organiseren van een flyerwedstrijd. Ook heeft er op 22 april jl. een debat plaatsgevonden over leerplicht tussen Roelof Bos, de wethouder van onderwijs, en leerlingen van het PCC. Net als bij het Lagerhuis op televisie gingen de leerlingen van het PCC in Heiloo aan de hand van stellingen met de wethouder in gesprek. Eerst is er per stelling gediscussieerd tussen een "voor"- en een "tegen"-groep. En vervol gens vond het debat telkens plaats tussen een leerling (met ondersteuning van zijn/haar groep) en de wethouder. Uiteraard was er ook een jury die de kwaliteit van het debat beoordeelde. Deze jury bestond uit wethouder Roelof Bos, Hannie Kok, waarnemend directeur van het PCC, en Leontien Zuurbier, com municatie-adviseur van de gemeente Heiloo. Na afloop van alle discussies werd Laura Winkelaar uitgeroepen tot de beste debater, omdat zij volgens de jury tijdens de verschillende discussies altijd rustig bleef vertellen waarom zij voor of tegen een stelling was. Aan de leerlingen is voorafgaand aan het debat gevraagd om stellingen over de leerplicht te verwerken in een flyer. Deze stellingen waren de voeding voor de debatten. Aan de vier beste ont werpen zijn prijzen toegekend in de In verband met Koninginnedag en Bevrij dingsdag zijn het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen aan het Rosen- daal op vrijdag 30 april en woensdag 5 mei a.s. de gehele dag gesloten. Zie voor de wijzigingen in de ophaaldata van de afvalemmers de rubriek Reinigingsdienst elders op deze pagina. vorm van cadeaubonnen. De winnaars van de flyerwedstrijd zijn: 1. Daan Molenaar 2. Naiomy Veldink 3. Desirée van de Reep 4. Quinten Zwaga Van het beste ontwerp, van Daan Mole naar, wordt ook nog eens een poster gemaakt. De posters worden opge hangen op onderwij slocaties in Heiloo, waaronder uiteraard het PCC. Alle schetsontwerpen voor de flyerwedstrijd zijn vanaf 29 april tot en met 13 mei a.s. te zien in de centrale hal van het gemeentehuis. De middag werd afgesloten met een terugblik door de wethouder Onderwijs, Roelof Bos: "Het is de taak van de gemeente om de leerplicht te hand haven. Uiteraard is het belangrijk dat we dat doen, maar daar houdt de ver antwoordelijkheid van de gemeente niet op. Wij proberen leerlingen tijdens de Dag van de Leerplicht duidelijk te maken waarom er leerplicht is. En ik vind het vooral van belang dat leer lingen zelf gaan nadenken over leerplicht en spijbelen. Ik ben dan ook zeer blij om te merken dat de schoollei ding en de leerlingen zich zo enthousiast hebben ingezet voor de Dag van de Leerplicht." Handhaven op Niveau De Dag van de Leerplicht is een initiatief van het ministerie van OCenW en het actieprogramma 'Handhaven op Niveau', naar een idee van de gemeente Rotterdam. Rotterdam heeft op 3 maart 2003 het startschot gegeven voor, wel licht een traditie, een dag van de leerplicht. De landelijke Dag van de Leer plicht is de overkoepelende naam voor alle activiteiten die op 22 april door heel Nederland plaatsvinden en die te maken hebben met leerplicht en de handhaving ervan. De handhaving van de leerplicht speelt een belangrijke rol bij het terug dringen van spijbelen en voortijdig schoolverzuim. De gemeenteraad heeft een aantal functies: raadsleden vertegenwoordigen de inwoners van de gemeente, stellen beleidskaders en controleren het college. Raads leden zijn in hun rol als volksvertegenwoordigers en kaderstellend orgaan niet alleen afhankelijk van voorstellen die het college van burgemeester en wethouders aan de raad voorlegt. Raadsleden kunnen zelf ook met voorstellen komen over zaken die in het dorp spelen. De afgelopen twee jaar hebben raads* leden veelvuldig gebruik gemaakt van moties: dit zijn politieke wensen die een raadslid of een raadsfractie op basis van signalen uit de samenleving oppikt en de raad voorlegt. Tijdens de raadsverga dering wordt zon motie in stemming gebracht. Als de meerderheid van de raad het ermee eens is, dan moet het college de politieke wens vervullen. Dit kan een onderzoek zijn of het evalueren en aan passen van gemeentelijke regels, maar ook een opdracht tot lobby met de provincie kan in een motie aan de orde worden gesteld. Het college maakt ver volgens het resultaat van de opdracht aan de raad kenbaar. Huisvesting Een initiatiefvoorstel gaat verder dan de politieke wens in een motie. Het geeft het raadslid namelijk de mogelijkheid om signalen die uit de samenleving worden opgepikt te vertalen in concrete voorstellen voor gemeentelijk beleid. Maandag 3 mei a.s. wordt het eerste ini tiatiefvoorstel van Heiloo in de gemeenteraad behandeld. Het betreft een initiatief van de fracties van het CDA, GroenLinks en Heiloo2000. Deze drie fracties hebben de handen in elkaar geslagen en komen met een voorstel voor het huisvestingsprobleem in Heiloo. Zij zijn van mening dat er extra woonruimte in de goedkope huursector voor met name de jonge starters moet komen en doen daarbij het concrete voorstel voor het bouwen van een appartementencomplex met 88 huurwo ningen aan het Maalwater. Op 18 maart jl. hebben de initiatiefnemers in een commissievergadering de raadsleden, het college en de geïnteresseerden geïn formeerd over de plannen. Inmiddels heeft het college schriftelijk gereageerd op het voorstel. Maandag 3 mei om 20.00 uur in het gemeentehuis worden het initiatiefvoorstel en de reactie van het college besproken en vindt het definitieve besluit plaats. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw G. Kager, telefoonnummer (072) 535 66 43. Zoals u wellicht weet ontwikkelt de gemeente Heiloo in 2004 een nieuwe strategi sche visie voor de komende tien jaar. De strategievorming verloopt in zeven stappen. Een van de stappen in dit proces is het houden van een externe analyse. De externe analyse geeft een beeld van de omgeving waarin de gemeente func tioneert. Hoe kijken inwoners en organisaties tegen de gemeente aan en wat zijn de wensen en verwachtingen voor de toekomst? Om hier zicht op te krijgen vragen wij instellingen, organi saties en personen die in Heiloo actief en gevestigd zijn of wonen naar hun ideeën over de toekomst. Deze personen en instanties moeten een functie hebben voor de gemeenschap van Heiloo. Alle inwoners van Heiloo worden bin nenkort via internet en de gemeente pagina uitgenodigd om hun mening te geven. Daarnaast is een enquête ver stuurd aan organisaties en bedrijven in Heiloo. Wij hebben er alles aan gedaan om niemand te vergeten. Toch kan het zijn dat uw organisatie geen enquête formulier heeft ontvangen, terwijl u daar wel voor in aanmerking komt. In dat geval kunt u contact opnemen met mevrouw E. van der Ham van de ge meente, telefoonnummer (072) 535 67 52. Zij stuurt u dan alsnog een formulier toe. U kunt het formulier ook invullen en retourneren via www.Heiloo.nl. De uitkomsten van de externe analyse vindt u eind mei in Heiloo Contact; de gemeentepagina in de Uitkijkpost. Ook op de internetsite van de gemeente www.heiloo.nl kunt u vanaf dat moment de resultaten terugvinden. Raad en (raads)commissies Gemeenteraadsvergadering De gemeenteraad vergadert maandag 3 mei 2004 in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda 1. Agendavaststelling 2. Inspreekrecht 3. a. Loting volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatie sprekers over hamerstukken 4. Eventuele mondelinge mededelingen 5. Vaststelling notulen raadsvergadering van 5 april 2004 6. Behandelde en verzonden stukken Hamerstukken 7. Vaststellen van de Databankverordening WOZ Heiloo 8. Instemmen met verklaring van geen bezwaar op de eerste begrotingswijziging 2004 van het Samenwerkingsverband Noord-Kennemerland 9. Vaststellen nieuwe afvalstoffen- verordening Bespreekstukken 10. Initiatiefvoorstel 'woningbouwproject aan het Maalwater' door de fracties van CDA, GroenLinks en Heiloo 2000 Bouwen en wonen Eerste partiële herziening bestemmingsplan Oosterbos In het plan Zuid-Oost m, het Oosterbos, zijn inmiddels 24 bouwkavels verkocht. Om ver koop van de laatste bouwkavels in het Oosterbos mogelijk te maken is een bestem mingsplanherziening nodig, aangezien de provincie het huidige bestemmingsplan "Zuid-Oost m" gedeeltelijk heeft afgekeurd. Herziening bestemmingsplan Op 6 maart 2000 is door de gemeenteraad het huidige bestemmingsplan "Zuid-Oost IE" vastgesteld. Dit bestemmingsplan voorziet in de mogelijkheid 40 vrijstaande woningen te bouwen in een gedeelte van het Oosterbos. Overeenkomstig dit bestemmingsplan zijn reeds 24 bouwkavels verkocht. De laatste 15 woningen kunnen volgens dit bestemmings plan uitsluitend worden gerealiseerd na het opstellen van een uitwerkingsplan. Eén kavel valt wel onder het huidige bestemminsplan. In het besluit van Gedeputeerde Staten over de goedkeuring van 17 oktober 2000 is aan een bescheiden gedeelte van de voorschriften goedkeuring onthouden. Als gevolg hiervan kan onder meer geen uitwerkingsplan worden opgesteld, zonder vooraf het bestem mingsplan aan te passen. Om de bouw van de laatste 15 woningen mogelijk te maken heeft het college nu gekozen voor een gedetailleerd bestemmingsplan als le partiële herziening van het bestemmingsplan "Zuid-Oost Hl". Inspraak voorontwerp-bestemmingsplan Het voorontwerp bestemmingsplan "Zuid- Oost m, le partiële herziening" ligt vanaf donderdag 29 april a.s. gedurende vier weken ter inzage in het gemeentehuis bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak via tele foonnummer (072) 535 67 46. Ook kunt u gedurende de openingstijden terecht in de openbare bibliotheek aan de Westerweg 250. Indienen van zienswijzen Gedurende de periode dat de stukken ter inzage liggen, is er voor belanghebbenden gelegenheid te reageren op het voorgenomen plan. Dit worden ook wel zienswijzen genoemd. Deze zienswijzen kunnen worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Plaatsen tijdelijke huisvesting kinderopvang Kits Oonlie Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om op grond van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor een instandhou dingstermijn van maximaal 5 jaar vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Zuid- Oost I" (le partiële herziening bedrijventerrein) in verband met het voor nemen een bouwvergunning te verlenen voor het plaatsen van een tijdelijke huisvesting voor een kinderopvang onder de naam Kits Oonlie op het adres De Hoefsmid 9. Ter inzage Het voorgenomen plan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 29 april 2004 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een mede werker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te vérienen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften, schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar Dodenherdenking 4 mei a.s. 20.00 uur voor programma zie onder Mededelingen voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. De Ronge 3 - plaatsen dakkapel voordakvlak (reg.nr. 2004/0155) Egmondermeer 10 - vernieuwen bedrijfsge bouw pensionstalling (reg.nr. 2004/0118) Oosterboslaan 18 - oprichten woning kavel 19 (reg.nr. 2004/0029) Vredenoord 113 - plaatsen dakkapel /voor zijde (reg.nr. 2004/0158) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Egmondermeer 10 - slopen paardenstal (reg.nr. 2004/0135) Groenelaan 5 - vergroten woning na sloop stallingsruimte (reg.nr. 2004/0074) Heerenweg 210 - vergroten en vernieuwen woning (reg.nr. 2003/0295) Heerenweg 210 - slopen woning (reg.nr. 2004/0069) Het Zandstuk 98 - vergroten woning uit bouw woonkamer (reg.nr. 2004/0008) Kennemerstraatweg 221 A - vergroten woning erker voorgevel (reg.nr. 2004/0037) Kennemerstraatweg 357 - vergroten woning serre (reg.nr. 2004/0076) Rosendaal 95 - ged. veranderen winkelge bouw lichtreclame geldautomaat ABN AMRO (reg.nr. 2004/0136) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) Heiloo contact

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4